Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45501) FollowTheORI válasza jeni (#45500) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Azt hogy nálad miért nincs nem tudom (vagy nem jól nézed), de ez a normális működés... nálam is így van USB lemezeknél, telefonnál, fényképezőgépnél, akárminél.
Semmi abnormális nincs benne (leírtam a logikát is miért van úgy). :)
(A felső szint az különálló eszközök szintje (számítógép, fényképező, külső lemez, stb)... az "ez a gép" alatt pedig minden látszik ami elérhető a gépről mint meghajtó, bemountolt könyvtár stb.)

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#45502) lovi27 válasza lufi7 (#45487) üzenetére


lovi27
addikt

Ilyenkor újra kell építeni az ikon gyorsítótárat. Erre léteznek javító programok, de mivel ezek használatáról megoszlanak a vélemények, nem ajánlok egyet sem.

Manuálisan kicsit bonyolultabb, de azért nem vészes:
How to rebuild a broken icon cache in Windows 10

(#45503) davidsone


davidsone
addikt

Na tegnapelőtt frissítettem 1607-re Azóta kifagyott játék alatt a : ( képpel aztán film nézés közben (VLC): : ( memory management error, este bekapcsolva hagytam h töltsön reggelre Hard Error ablak se kép se hang :W

Egyszóval szétbszta az egész gépet :(((

Én hülye töröltem az elöző buildet mert kellet a hely, ezt elhamarkodtam :(

Vissza tudnék állni valahogy az előző stabil rendszerre vagy lesz itt még valami csoda...

[ Szerkesztve ]

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#45504) lufi7 válasza jeni (#45500) üzenetére


lufi7
aktív tag

és lovi27

Próbából kiraktam az egyik alkalmazás ikonját még egyszer és abban a pillanatban mindegyikről eltűnt a hangszóró. Kitöröltem az újonnan kirakottat és visszajöttek a hangszórók.
Néztem a tulajdonságoknál is és igen vissza rakja sajnos.
Nézem a linkelt megoldást is.
Remélem nem cseszem el a gépet.

"Csak szóljatok mindig 5 perccel a gól előtt"

(#45505) lufi7 válasza lufi7 (#45504) üzenetére


lufi7
aktív tag

Újra indítottam a gépet és megjavult. :C
Mi a fenétől csinál ilyet?
Köszi mindkettőtöknek!

"Csak szóljatok mindig 5 perccel a gól előtt"

(#45506) Nixon18


Nixon18
senior tag

Erre semmi ötletetek nincs?

Egyébként ezek a külső eszközök nekem is duplázva jelennek meg és ez már windows 7 esetében is így volt.

(#45507) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

A techbench megszűnt? Kéne egy eredeti (angol, pro vagy multi) 1607-es iso.

Kérdés 2: ezzel az ISO-val lehet simán frissíteni a 1511-es rendszereket? Hogy megy az iso-ról frissítés? Egyszerre szeretnék 3 gépen upgradelni, anélkül, hogy kinyírnám a csiganetünket.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#45508) toBIN


toBIN
tag

Olyan problemaval allok szembe, hogy a kornyeken van legalabb 7 hotspot, ami ugyan azon a neven, ugyan azon a csatornan fut, igy a windows csak egyet ir ki mindig, es total random, hogy epp melyiket latom a 7 kozul. Van-e valami olyan program, ami szepen listazza MAC cim alapjan is a halozatokat (mint az Acrylic) es csatlakozni is tudok az adott halozatra a program hasznalataval?

[ Szerkesztve ]

(#45509) Tom5


Tom5
addikt

Sziasztok.

Mivel erre vonatkozó Forza topikot nem találtam itt tenném fel a kérdésem.
Win 10 Pro N (eredeti, anniversary fent van) + Forza Apex. Indítás után ezt a hibát dobja:

Neten amit találtam az, hogy telepítsem fel Media Feature Pack-ot. Ez meg is történ, mégis ugyanez a hiba. Restart, játék újra telepítés megvolt. Driverek a legfrissebbek. (bár nem hinném, hogy ez befolyásolna valamit) konfig az adataimnál. Mi egyebet tehetnék? :F

(#45510) kopogo válasza toBIN (#45508) üzenetére


kopogo
tag

Próbáld meg ezt Inssider

[ Szerkesztve ]

(#45511) davidsone


davidsone
addikt

Van itt még rajtam kívül valaki akinek full instabail a 1607 :F

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#45512) #65537792 válasza Tom5 (#45509) üzenetére


#65537792
törölt tag

Ugyan ez volt nálam is. [Ez] kell neked.
Az a link nem jó MFP-hez visz.

[ Szerkesztve ]

(#45513) toBIN válasza kopogo (#45510) üzenetére


toBIN
tag

Mar nem ingyenes, es azzal sem lehet csatlakozni, ha jol tudom

(#45514) t72killer válasza t72killer (#45507) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Újra kérdezném, Redstone iso-t mountolva tudok egy 1511-es rendszert anélkül frissíteni, hogy tönkrevágjam a rajta lévő progikat/adatokat?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#45515) norti válasza t72killer (#45514) üzenetére


norti
addikt

Tudsz Windows alól indítva, én is így csinálom mindig. Csak jelöld be, hogy megtartod a programokat és adatokat.

(#45516) raidx válasza t72killer (#45514) üzenetére


raidx
őstag

Kérdezheted sokszor de erre nincs konkrét válasz. Függ a gépedtől, a telepített programoktól meg a fenetudja még mitől. Rendszermentés, hogy tudj visszaállni ha nem jön össze.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#45517) t72killer válasza raidx (#45516) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

+#45515: köszi, rendszermentés meglesz:R. Főleg, hogy az egyik a nejem melós gépe, ha nem jön össze vmi, akkor fejleszedés lenne a vége ;]

Közben találtam forrást, úgy néz ki, hogy a konkrét töltés M$ szerverről történik.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#45518) Lackooo84 válasza FollowTheORI (#45409) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Teszteltem most már 2. napja, sajnos ez is ugyan úgy bespájzolja a ramot, mint az utorrent, semmiben sem különböznek. Annyi, hogy ezt nem kell bezárni, hogy "elengedje" a memóriát, hanem elég csak szüneteltetni a torrenteket.

[ Szerkesztve ]

The Truth is out there...

(#45519) Locsi válasza Lackooo84 (#45518) üzenetére


Locsi
senior tag

Nem zabálja a memóriát, ha a beállításokban, a speciális résznél, az os cache résznél kiveszed a pipát, és beállítod a memória méretét pl 512MB-ra.

(#45520) PuMbA válasza Tom5 (#45509) üzenetére


PuMbA
titán

Megfogadod, hogy többet nem veszel N-es Windows verziót, hacsak nem önmagadat akarod szívatni :) Komolyra fordítva a szót, biztos, hogy az Anniversary frissítéshez való Media Feature Pack-ot tetted fel?

[ Szerkesztve ]

(#45521) #65537792 válasza PuMbA (#45520) üzenetére


#65537792
törölt tag

Már válaszoltam neki!

[ Szerkesztve ]

(#45522) marci04 válasza raidx (#45486) üzenetére


marci04
csendes tag

szia a gép megfelelő story: eredeti win 7 pro (64) volt rajta azt frissítetem 10-re (kb 6 hónapig azt használtam),csak újra kellett rakni win 7-tel.

Csak sajnos kifutottam az ingyen frissítésből :( :U

(#45523) lck válasza marci04 (#45522) üzenetére


lck
senior tag

Ha már egyszer volt rajta 7-ről frissített - és aktiválódott 10, akkor újra telepíted a 10-et tiszta telepítéssel - telepítő kulcs nélkül és beaktiválódik az alaplap egyéni azonosítója alapján.

(#45524) Tom5 válasza #65537792 (#45512) üzenetére


Tom5
addikt

Köszönöm! Így már működik! :R

(#45525) Storms


Storms
őstag

Üdv

Valahogy ki lehet az automatikus frissítést kapcsolni? Hogy ne is töltse le, és ne is telepítse automatikusan?

ASUS PRIME Z690-A ■ Core i5 12400 ■ 32 GB DDR4 RAM ■ Intel ARC A750 8 GB GDDR6 ■

(#45526) #78032384 válasza runner 125 (#45498) üzenetére


#78032384
törölt tag

Én úgy használom ami kell Quick Acces-be kitűzve és ez kibontva, külső lemezt ha csatlakoztatom mutatja külön, a This PC szál zárva. Nézet opcióknál lehet állítani alapból Gyors elérés vagy Ez a gép nézettel indítson a file explorer.

(#45527) half333


half333
őstag

Jött valakinek nagyobb frissítés? Mert azóta valamiért nagyon eszi a tárhelyet. Alapból 64GB van erre a célra,mikor mindent feltelepítek marad kb 25-30gb,de utána nagyon gyorsan fogy,hiába tisztítom meg pl.: CCleaner-el.

(#45528) zeorsdfd válasza Storms (#45525) üzenetére


zeorsdfd
senior tag

windows +R
cmd
net stop wuauserv

később újraindítás végett: net start wuauserv

Vagy a services.msc-ben letiltod.

Ez a 1607-es build nekem is "szétkapta" a gépet, le is tiltottam egyelőre.

(#45529) #58000384 válasza arcitec (#45496) üzenetére


#58000384
törölt tag

Ahol minden mást is, a gépházban a hálózatodra kattintva. Csak wifit lehet (bár elvileg regeditben a kábeles netet is be lehet állítani), az appok a háttérben nem nagyon fognak szinkronizálni, plusz az élőcsempék sem fognak valószínűleg frissülni (ha net kell nekik).

(#45530) pendre54


pendre54
addikt

Üdv!
1607-es tiszta telepítésű Winnél, ötleteket kérnék, hogy miként lehetne feltelepíteni egy olyan drivert, ami csak Win7 és Win8-hoz készült. Arról nincs infóm, hogy ez a legutolsó driver, WHQL minősítésű-e egyébként. Amit eddig próbáltam, a PH-s cikk alapján a Secure Boot kikapcsolása és bootolás Other OS-ként és nem UEFI-ként, de így se sikerült telepíteni. Ugyanezt eljátszottam csökkentett módban is, próbáltam a hibaelhárítást elindítva többféle kompatibilitási módban telepíteni, így se jött össze. Más ötletem nincs, ha van még egyéb ötlet, javaslat azt megköszönném.
Ja, még annyi megjegyzés, hogy korábban, a Win 7-ről frissített Win 10-es rendszeren simán telepíthető volt.

[ Szerkesztve ]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#45531) Storms válasza zeorsdfd (#45528) üzenetére


Storms
őstag

Én ezt csináltam meg: [link] gpedit.msc alól. Ez így jó? És így is lehet kerestetni frissítéseket vagy majd vissza kell kapcsolnom ezt?

ASUS PRIME Z690-A ■ Core i5 12400 ■ 32 GB DDR4 RAM ■ Intel ARC A750 8 GB GDDR6 ■

(#45532) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Hülye kérdés:

(Jellemzően OS X-et használok, a W10-et csak játékokra tartom, de most másik gépet állítok be, de W3.1 óta használok windowst W7-el bezárólag, de ez a W10 kiakasztóan buta)

Én nézek valamit rosszul, vagy a W10 levelező programja tényleg a legfapadosabb, legbutább eddig?
Olyan mintha az iPad szintén nagyon buta levelezőjét látnám...de ott legalább van mentség, mert tablet és iOS.

Esetleg van másik komolyabb levelező alkalmazás is csak el van dugva?

Amúgy csak két nagyon bonyolult dolgot akartam: Beimportálni korábbi leveleket MS Live Mail-ből, illetve átrendezni az UI-t, mert ez a tabletes/metro UI-s baromság használhatatlan.

(azzal is elment 1 órám, hogy át tudjam nevezni a rendszergazda fiókot, meg fel tudja venni offline fiókokat)

Mintha a W10 pályázna a "dumbest OS ever" címre. A Gépház a töredékét se tudja a korábbi control panelnek...gondolom szándékosan (hülyéktől hülyéknek szeretettel)

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#45533) Joccc07 válasza Lackooo84 (#45518) üzenetére


Joccc07
addikt

Használj Transmission-t.

>Gar taldin ni jaonyc; gar sa buir, ori’wadaasla<

(#45534) Doky586 válasza Tigerclaw (#45532) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Eszerint te a win7-el együtt szállított levelezőprogit használtad eddig..? :D

(#45535) #78032384 válasza Tigerclaw (#45532) üzenetére


#78032384
törölt tag

Tényleg nagyon minimál. Mondhatni buta. Én se használom, mert fapadosság mellett még béna a szinkronizálás is. A rendes Outlook és böngészőben az outlook.com is köröket ver az app változatra.

(#45536) #58000384 válasza Tigerclaw (#45532) üzenetére


#58000384
törölt tag

Mielőtt leírnád, hogy a hülyék hülye rendszerét használod, legalább gondolkozz el rajta, hogy ezt így kéne-e.
A Mail app lehet, hogy fapados, de minden szükséges funkciót tud, plusz tableten tökéletesen használható (és igen, tableten pontosan ugyanaz a rendszer fut, mint az asztali gépeden). Ha nem tetszik, vagy problémád van vele, használj mást, senki sem kényszerít rá.
A szar felület szintén alkalmas egérrel és érintéssel való használatra, ezt mondjuk egy OS X-ről nem lehet elmondani.
A gépház mellett még mindig ott van a vezérlőpult, használd azt.
A saját fiókod átnevezését a Gugli második találatnak ki is adja, ehhez miért kellett 1 óra? Mert gondolom a mappa átnevezése okozott problémát. Offline fiókot mindenhonnan lehet kreálni, sehol sem kötelező MS fiók.

(#45537) Tigerclaw válasza #58000384 (#45536) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Eddig naivan azt hittem, hogy a "gépház" a "vezérlőpult" új neve. Nem értem, hogy minek a gépház, ha van vezérlőpult és az utóbbi sokkal többet tud?

Azt sem értem, hogy a fapados "gépház" kiemelt helyen van a start menüben, míg a "vezérlőpult" nincs is benne és külön kell beírni a keresőbe, vagy a futtatni a control.exe -t. Megyünk vissza az időben és jövőre eltűnik a GUI is?

Van egy 20 éves rendszer, amit megszoktak az emberek. Ez pepitában ugyanaz, mint a ribbon, meg a metro témája. Szerintük az jobb és nem érdekli őket, hogy a maradék 1-2 milliárd ember mit gondol erről.

Az offline fióknál meg találjam meg, hogy minden ablakban az alsó apró betűs részre kell kattintani.

Az új MS Posta app képtelen beimportálni az előd MS Live Mail leveleit. Se IMAP, se pst kezelés.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#45538) UnSkilleD válasza Tigerclaw (#45537) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

szerintem a legtöbb kérdésedre/felvetésedre egy kis gondolkozással te is találnál választ, de úgy tűnik nem ez a célod, csak vagdalkozol itt vaktában

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#45539) lck válasza Tigerclaw (#45537) üzenetére


lck
senior tag

Vezérlőpult megkereséséhez: Start gomb fölött jobbgér. Sok egyéb hasznos dolgot is tud. 8.1-óta benne van.

(#45540) #78032384 válasza Tigerclaw (#45537) üzenetére


#78032384
törölt tag

Az elgondolás annyi az új settings felülettel találkozzon az ember. Mivel sok funkció még nem lett átemelve, gyakran még átdob a control panelre. Illetve a control panel is átdob az új felületre ami már csak ott lehetséges pl. ha új fiókot akarsz hozzáadni. Egyébként benne van a start menüben a windows system résznél. Fel lehet venni file explorer quick access részre, és start jobb klikk menüben is ott van.

Az UI egy kevert cucc és még sokáig az lesz, még az új appok közt is sok az ellentmondás, nem egységes design. Nem nulláról készült a Win10, ha nagyon elkalandozik az ember mélyebb menükben simán találni 7, Vista, sőt 90-es évek elemeket, ikonokat is.

(#45541) TRob1 válasza Tigerclaw (#45537) üzenetére


TRob1
veterán

"Se IMAP..."

Az átlagelhasználónak bőven elég ami a Gépházban elérhető. Akinek meg nem, az évek óta "tudja" és "ismeri" a Start-on a jobb klikket. ;)

Az meg hogy mi voolt 20 éve, nehogy már mérvadó legyen egy fejlesztésnél. Ne akarjon már mindig mindenki leragadni egy megszokott dolognál... ha meg mégis, akkor maradjon a jól bevált rendszernél. De tudod, változik a világ... még ha nem is mindig feltétlenül jó irányba. Amúgy meg amire kitalálták a Postá-t, arra bőven jó. Már csak gmail címeim vannak, tökéletesen müxik velük, jelzi a méleket, el tudom olvasni, tudok válaszolni, csatolni... tudod, ami általában kell...

ui: Ha hiszed, ha nem, mióta létezik win oprendszer, én használom/használtam mindegyiket (mikor még nem op rendszer volt, akkor is :) ) De egyiket se sírom vissza, semmi nem hiányzik a régiekből. :)) Sőt...

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#45542) davidsone


davidsone
addikt

Hogy tudnám visszatenni a 1511-es buildet úgy h töröltem? Mert nálam a 1607 HALÁL :(

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#45543) #58000384 válasza Tigerclaw (#45537) üzenetére


#58000384
törölt tag

Mert a gépház UWP-s, máshogy van kategorizálva, bizonyos funkciókat a vezérlőpultba már sosem építettek be, gond nélkül skálázható, és mert érintéssel jobb kezelni. Ha megszokod, akkor nem jobb a régi, ami majd idővel el is fog tűnni.

Azért, mert valami 20 éve működött, nem jelenti, hogy az a legjobb mód. Ez mindenre igaz, a programok felülete és úgy en bloc a felhasználói élmény folyamatosan változik. A szalagos menü 10 éve van használatban, ha ennyi idő alatt nem szoktad meg, akkor komoly gondjaid lesznek a többi alkalmazással is.

"nem érdekli őket, hogy a maradék 1-2 milliárd ember mit gondol erről"
Insider program, vagy főleg a Visszajelzési központ app a start menüben? Nyugodtan küldd el az ötleteidet.

A Live Mail nem a Posta elődje (amivel az IMAP amúgy működik), és már vagy 4 éve nem frissül. Ott az Outlook, az például nagyon jó.

Ahogy mondod, minden ablakban ott van a gomb az offline fiókhoz vagy az alkalmazásszintű belépéshez. Szerintem ha körbenézel legalább egyszer az ablakban, akkor látod is.

davidsone: Ha törölted, akkor sehogy, csak tiszta telepítéssel (bár akkor inkább az újat rakd fel úgy szerintem).

[ Szerkesztve ]

(#45544) Tigerclaw válasza lck (#45539) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

A W7-ről upgradeltem W10-re, szóval ami a W8, W8.1-ben történt az nekem kiesett. A W7-et még mindig jobbnak tartom sok mindenben, mint az OS X-et, de ez a W10 eddig nem begyere...de nem gond, mert játékra megfelel, és minden másra ott van az OS X továbbra is.

Amúgy kösz a start menü - jobb gomb tippet. Ez jól jön.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#45545) PuMbA válasza davidsone (#45542) üzenetére


PuMbA
titán

Mi rajta a halál? Drivereket végignézted, hogy miket cserélt le régebbire? Azokat rakd újra.

[ Szerkesztve ]

(#45546) davidsone válasza PuMbA (#45545) üzenetére


davidsone
addikt

2 nap óta eddig ennyi: kifagyott játék alatt a : ( képpel aztán film nézés közben (VLC): : ( memory management error, este bekapcsolva hagytam h töltsön reggelre Hard Error ablak se kép se hang

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#45547) Tigerclaw válasza TRob1 (#45541) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Eddig nem találtam sehol, hogy hogy tudnék IMAP könyvtárakat importálni a Posta appba, pedig erősen kerestem. Most megpróbálom szájbarágósan. "Feltettem" A Live Mail-t erre a gépre is, amibe pár kattintással importáltam amit kell. Bemásolgatom a főbb mappákba a régi leveleket és aztán megnézem, hogy a Posta app észreveszi-e hogy van egy postafiók a gépen, illetve látja-e benne a leveleket. Sajnos a Live Mail már nem tud kapcsolódni a hotmail/outlook kiszolgálóhoz. Feltettem egy Mailbird-öt is...hátha az jó lesz végleges megoldásnak.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#45548) pendre54 válasza pendre54 (#45530) üzenetére


pendre54
addikt

Akkor a problémámról még egyszer. Beszéltem most egy ismerősömmel, aki állítja, hogy csökkentett módban is elérhető egy olyan funkció, amellyel az MS által nem hitelesített programok, driverek is telepíthetők. Sajnos mivel nem volt gép előtt, nem tudta pontosan megmondani, hogy ez hol érhető el, de állította, hogy már telepített így programot. Van erről valakinek valami bővebb infója?

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#45549) PuMbA válasza davidsone (#45546) üzenetére


PuMbA
titán

Próbáld újrarakni az alaplap drivereket és nézd meg, hogy az eszközkezelőben minden rendben van-e. Egyébként pedig telepítsd újra ezt az új verziót és nem lesz gondod, mert, ha letörölted a Windows által készített mentést, akkor már nem tudsz visszaállni.

(#45550) davidsone válasza PuMbA (#45549) üzenetére


davidsone
addikt

Ok! Köszi! :R És az újra telepítést hogy intézzem legegyszerűbben?

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.