Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45201) Bokrász


Bokrász
csendes tag

Hello ! Az volna a gond hogy a winows 10 frissitése közben elment az áram és nem hajlandó többet elindulni...

A gép egy lenovo . Elindul és amikor el kéne inditani a windowst csak fekete képernyő mit tegyek ?

eőre is köszi .

(#45202) istvankeresz válasza Bokrász (#45201) üzenetére


istvankeresz
aktív tag

Kapcsold ki, majd próbáld meg a bekapcsoló gomb melletti, alatti, feletti, nem tudom neked hol van, kis gombbal bekapcsolni. Talán ott tudsz valamit csinálni. Max recovery-t.

XBOX ONE GT: istvankereszt79

(#45203) Ralond válasza Bokrász (#45201) üzenetére


Ralond
tag

Esetleg telepítő CD vagy Pendrive és arról javítás.

[ Szerkesztve ]

(#45204) Bokrász válasza Ralond (#45203) üzenetére


Bokrász
csendes tag

Csak az a gond hogy nincs eggyik se mert win 7 tel vettem es frissitettem rola ..

(#45205) Ralond válasza Bokrász (#45204) üzenetére


Ralond
tag

Téma összefoglalóban ott a link a Win10 letöltésére a hivatalos honlapról. Azt kiírod CD/DVD-re vagy csinálsz bootolható USB eszközt és kész.:)

(#45206) Dark Archon válasza Bokrász (#45204) üzenetére


Dark Archon
addikt

Akkor csinálsz egy másik gépen... :U

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#45207) Ralond válasza Dark Archon (#45206) üzenetére


Ralond
tag

Ja igen. Ahhoz kell egy másik gép. Bocsánat :)

[ Szerkesztve ]

(#45208) Bokrász válasza Ralond (#45207) üzenetére


Bokrász
csendes tag

jaaa szerzek egy dvd t s azzal majd megprobalom ... :)

(#45209) movax válasza half333 (#45200) üzenetére


movax
őstag

Settings, System, Display, Advanced display settings, Advanced sizing of text and other items.

(#45210) half333 válasza movax (#45209) üzenetére


half333
őstag

nem találom,magyar a windows-om. bocs a kellemetlenségekért..

(#45211) SirRasor válasza movax (#45188) üzenetére


SirRasor
őstag

Ez se szedi le az összeset. Nem értem miért, de van pár, amit egyszerűen nem lehet kibombázni.

Döglött Róka ez nem jó hír, pedig közben feltoltam virtuális környezetbe és tök jónak tűnik a tiszta felület :)

kory24 ennél egyszerűbbre gondoltam, de ha nincs más...köszi :)

Make Love not war!

(#45212) #68372224


#68372224
törölt tag

Sziasztok!
Lehet, volt már ilyen probléma másnál is, de a keresővel nem találtam.
Miért nem találhatja a Windows Update az anniversary update-et? Windows 10 Pro, teljesen legális Windows 8.1-ről lett felfrissítve korábban, de mai napig nincs találat.

(#45213) edari válasza #68372224 (#45212) üzenetére


edari
őstag

Hullámokban megy ki az AU, lehet te még nem kerültél sorra.

Media Creation Tool-al hamarabb felrakhatod.

(#45214) Balion


Balion
senior tag

Bocsi, hogy nem olvasok vissza a temérdek hozzászólásokban, de csak egy kérdésem lenne: Anniversary óta jött update, ami kipofozta kicsit a hibákat? Vagy ezzel sincs gond, ha clean installt csinálok?
(upsz, ez 2 kérdés volt :((( )

[ Szerkesztve ]

(#45215) Ralond válasza Balion (#45214) üzenetére


Ralond
tag

Nekem ezen a héten kedden jött már rá frissítés. :)

#45212 No!Artist Ha keresővel nem megy, és nem akarsz várni amíg elérhetővé válik neked, akkor ezt kell csinálnod: . Kattints a frissítésre, letölt egy programot, majd kövesd az utasításokat. :DD

[ Szerkesztve ]

(#45216) Ralond válasza #68372224 (#45212) üzenetére


Ralond
tag

Lemaradt a link: [link]. Bocsánat :)

[ Szerkesztve ]

(#45217) #58000384 válasza half333 (#45210) üzenetére


#58000384
törölt tag

Gépház > Rendszer > Kijelző > Speciális megjelenítési beállítások > Szöveg és más elemek fejlett méretezése

Azt mondjuk nem teljesen értem, hogy néhányan csak angolul segítenek, mikor könnyen lehet, hogy az illető nem tudja lefordítani. Ez főleg a szolgáltatásoknál lehet problémás.

(#45218) movax válasza #58000384 (#45217) üzenetére


movax
őstag

Én segítettem angolul, minden a gépemen angolul van, mindig is így volt. A gyakran katasztrofális magyar fordítás miatt sokszor lehetetlen átfordítani a dolgokat. Elnézést, máskor nem segítek. :)

(#45219) #58000384 válasza movax (#45218) üzenetére


#58000384
törölt tag

Félre ne érts, nem beszólásnak szántam :N Egy időben én is angolul használtam a rendszert, de inkább lefordítottam a szöveget mikor valaki kérdezett, mert volt már párszor, hogy a válasz az volt, hogy azt úgy nem találja :) Csak egy észrevétel.

(#45220) Doky586 válasza movax (#45218) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Pedig illett volna szírül is beírni a menekültek kedvéért és lengyelül is.. ;]

(#45221) movax válasza #58000384 (#45219) üzenetére


movax
őstag

Ok, csak én a kijelzőt képernyőnek fordítottam volna, amit szintén nem talált volna a kolléga.
Másrészt (de ezt csak halkan mondom): a számítástechnika anyanyelve az angol, ez ellen nincs mit tenni, minden fordítási kísérlet erőszaktevés és félrevezetés, ami zűrzavart szül. És nem a felhasználó a hibás.

[ Szerkesztve ]

(#45222) #78032384 válasza #58000384 (#45219) üzenetére


#78032384
törölt tag

Az a "gond" ülök az angol Win előtt, akkor fogalmam sincs a "Settings" a magyar verzióban "Gépház". Ha pisztolyt fognának a fejemhez se a "Gépház" szó jutna eszembe fordításként. Telefonon se tudom elviselni az erőltetett magyar szavakat. Plusz azért kapsz előbb segítséget angolosoktól, mert ők külföldi oldalakon már látták az adott problémát.

(#45223) #78032384 válasza movax (#45221) üzenetére


#78032384
törölt tag

Én nem is értem iskolában miért nem angolul tanítják a rendszert, Office-t is. Gondolom ugyanazért amiért orrba-szájba szinkronizálnak mindent a tv-ben, moziban. Aztán csodálkoznak gyenge a magyarok nyelvtudása.

(#45224) cigam válasza #78032384 (#45223) üzenetére


cigam
félisten

Akit meg még oroszul tanítottak az oskolában, és csak magyarul tud, az meg ne használjon gépet?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#45225) Balion válasza cigam (#45224) üzenetére


Balion
senior tag

Ezelőtt azt mondtam volna, hogy az alapvető szavakat meg kell tanulnia az embernek, nincs belőle sok, pl setting-beállítások, de mióta ilyen furán fordítanak, hogy gépház, nem csodálom, hogy sokan nem tudják, mi van. Angolban még mindig settings a beállítások, nem értem, miért kell megváltoztatni a jól bevált magyar megfelelőit a szavaknak. Tegnap is kerestem a feleségem windows phone-ján a beállításokat, és alig találtam, mert a g betűnél volt, mint gépház. a 8.1-nél még beállítások volt

[ Szerkesztve ]

(#45226) movax válasza cigam (#45224) üzenetére


movax
őstag

Hát, valamit valamiért. Ha simán akar az ember mozogni ezen a területen, akkor tesz azért, hogy ismerje angolul a dolgokat, tudjon keresni, kérdezni és válaszolni angol nyelvű fórumokon, értse a leírásokat stb. Én nem az iskolában tanultam azt, amit tudok, hanem tisztán személyes érdeklődésből és azzal, hogy időt áldoztam rá az elmúlt 20+ évben). Szóval ez nem jár alanyi jogon, időt és energiát kell szánni rá. Ha nem, akkor marad a jóval kevesebb infó, jóval kevesebb helyről, jóval később, de legalább magyarul :) (Suliban németet, régebb oroszt tanultam)

[ Szerkesztve ]

(#45227) #78032384 válasza cigam (#45224) üzenetére


#78032384
törölt tag

Én ilyet nem mondtam. Persze mindenkinek lehet kifogása. De a 2006-ban tízéves gyerek meséken, filmeken, számítógépes játékokon felnőve most 20 éves korára magára szedheti a tudást, kiejtést, hangsúlyt. (amit nem is tanítanak rendesen suliban) Elkerül multihoz, külföldre mit mond izé én magyarul tanultam az Excelt? Azért ne menjünk messzire, én csak annyit írtam sokaknak rettenet nyakatekert a "sajátgép, gépház" szintű fordítás. Mi haszna most 2016-ban egy gimist magyar Win és Office-ra tanítani?

(#45228) Sprq


Sprq
aktív tag

Épp frissíteném az AU-t, csak szólt az installer, hogy nincs elég hely.
A lemezkarbantartó szerint ezt lehet csinálni:

Ezzel csak az a baj, hogy az egész merevlemez 1 TB. :D

Do you hear the voices, too?

(#45229) cigam válasza #78032384 (#45227) üzenetére


cigam
félisten

Persze, persze ... Aki még DOS-ra telepítette a W3.1-et, vagy épp az XP-n szocializálódott, arra ragadtak az évek folyamán, de amióta "új magyarra" (köbüki kapcs ford) ferdítik, tényleg az van mint a hamis a babában a 3. perc környékén :D .

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#45230) bandi0000


bandi0000
nagyúr

sziasztok

amilyen ISO-t le lehet tölteni a microsoft honlapjáról, az már tartalmazza a university kiadást? vagy jelenleg csak frissítéssel lehet feltelepíteni?

Szeretnék csinálni egy tiszta frissítést, de ha csak ráfrissítéssel tudom megoldani, akkor kár nekiállni

Xbox One: bandymnc

(#45231) King Unique válasza bandi0000 (#45230) üzenetére


King Unique
titán

Tartalmazza a normál kiadás is, amihez innen lehet letölteni az MCT-t. De van külön tool is az oktatási termékekhez, viszont annál az MCT az ISO letöltésénél termékkulcsot kér és állítólag az így készített telepítő csak az adott géphez használható [link].

[ Szerkesztve ]

(#45232) Rexcor


Rexcor
őstag

Sziasztok!

Lecseréltem a videókártyámat egy 1070-re és azóta nem tud bebootolni a windows. A töltőképernyőig jutok el és ott befagy az egész és nem lép tovább. Előtte a GTX 780-am ment tönkre és most kb 2 hónapja igp-t használtam és azzal normálisan működött minden. Mi lehet a probléma? :F

(#45233) raidx


raidx
őstag

frissítettem egy ASUS in search of incredible X553M 64 bites gépet. Elsőre úgy nézettt ki, minden rendben. Majd egy váratlan restart mint frissítéskor és megette a fene az egészet. Félóra mira betöltődik a Win és olyan tetű lassú, hogy használhatatlan. most megy a visszaállítás az előző buildre. Friss MCT-vel letöltött verzió eaeztén is ugyan az a játék volt állítólag. Azért hozta át a szomszédasszony, hátha nekem sikerül. 4 Giga ram és egy Intel dualcore 2.42GHz 500GB HDD és kb másfél éves a gép. 8.1 volt rajta eredetileg mit pár hét utánn frissítettünk 10-re és jól működött. Az én asztali gépemnél sem ment a frissítés. Ott magától visszaállt régire. Valami nem kerek még ennél a frissítésnél.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#45234) VeryByte


VeryByte
őstag

Szaisztok,

nem akarom ide is beírni, de erre van valakinek valami ötlete?

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#45235) movax válasza Rexcor (#45232) üzenetére


movax
őstag

Ezzel próbálkoznék:

Bootolj be az igp-vel, az eszközkezelőben töröld, majd reboot helyett állítsd le, szereld be a videókártyát és boot. Logikusan gondolkodva el kellene fogadnia, majd lehet installálni a driverét.

De az is lehet, hogy tönkrement a videókártya foglalata vagy valami azzal kapcsolatos alaplapi dolog.

[ Szerkesztve ]

(#45236) Döglött Róka válasza SirRasor (#45211) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Miert akarod leszedni?

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#45237) vigyori78 válasza Sprq (#45228) üzenetére


vigyori78
őstag

Töröld utána jó lesz.

(#45238) Rexcor válasza movax (#45235) üzenetére


Rexcor
őstag

De ha az eszközkezelőben eltávolítom a HD graphics-et akkor nem fog elmenni a kép?

(#45239) movax válasza Rexcor (#45238) üzenetére


movax
őstag

Nem megy el azonnal, kérni fog egy rebootot, és utána remélhetőleg elfogadja a videókártyát. Ha nem, akkor leállítod a gépet, kiveszed a videókártyát és bekapcs, s akkor magától visszateszi az igp drivert.

(#45240) Ladislaoca


Ladislaoca
tag

A Windows 10 Enterprise-hoz (build 10240) van-e Anniversary update?

(#45241) lanw


lanw
aktív tag

Helló,
a Steam-es játékokat,hogy lehet rögzíteni a start menüben? :F

|Asus Z790| i7-13700k|Arctic freezer 360|32gb ddr4|RTX 4070|- To be or not To be

(#45242) UnSkilleD válasza Ladislaoca (#45240) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

van hát, de amúgy még én is a 10240en vagyok, egyszerűen betonstabil a gépemen, nincs értelme elrontani :D

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#45243) SP4C3 válasza UnSkilleD (#45242) üzenetére


SP4C3
veterán

Ezek szerint nem vagyok egyedül :C

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#45244) Ladislaoca válasza UnSkilleD (#45242) üzenetére


Ladislaoca
tag

És hogy lehet feltenni?
Próbáltam a frissítési segéddel.
Azt írja ki hogy nem frissíthető, keressem fel a rendszergazdát :D

[ Szerkesztve ]

(#45245) CirrMee válasza Ladislaoca (#45244) üzenetére


CirrMee
addikt

Ha nem warezos a példány, akkor irány a rendszergazda.
Ha warezos - akkor irány a Google na az itt tiltott... :)

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#45246) bazsi83vp


bazsi83vp
senior tag

Lehet nem ez a legjobb topik, de mivel win 10-en fut....

Újratelepítés előtt állok (vagy alaphelyzetbe állítás lesz, még rágódom ezen), és az a dilemma hogy ingyenes vírusirtónak mit tegyek fel. Az eddigi 360 Total Sec. Essentialt vagy valami mást? (tűzfal jelen állás szerint a win sajátja Tinywall kezeléssel megtámogatva)

(#45247) netpeti98 válasza bazsi83vp (#45246) üzenetére


netpeti98
addikt

(#45248) blue eyes válasza Ladislaoca (#45244) üzenetére


blue eyes
tag

Windows Update MiniTool 30.07.2016 ezzel rákerestem utána látta gépház windos updapte-én és felraktam, persze mindjárt lehet ezzel is.

[link]

(#45249) King Unique válasza bazsi83vp (#45246) üzenetére


King Unique
titán

Az említett jó lesz, nyilván jobb védelem, mint beépített. Bár nagyon tudatos és óvatos usereknek akár utóbbi is elég lehet. A normális kezelőfelület és konfigurálhatóság + egyéb extrák miatt viszont én jobban szeretem a külső megoldásokat.

Amúgy: Vírusirtó topic

[ Szerkesztve ]

(#45250) Sz_Imre


Sz_Imre
senior tag

Úgy néz ki Microsoft elismerte a hibát, ami bizonyos esetekben az emberek nem tudják használni az adott tárhelyet (partíciót) mert az raw-ba volt. Hamarosan jön ki majd egy javítás hozzá. Forrás (softpedia)

Lenne egy amatőr kérdésem, hamarosan win 7-ről átállok Win 10 Home verzióra. Na most a win 7 mbr-ben van feltelepítve az ssd-re és a merevlemez is mbr, de mivel a win 10 gpt (uefi) kedveli, eddig még oké, hogy azt majd telepítésnél át kell konvertálni, de ami a merevlemezen van, az felfogja ismerni, vagy csak akkor, ha átkonvertálom gpt-re? Úgyis kérdezhetném, hogy egy időbe tud kezelni gpt és mbr?
Uefi-s az alaplapom.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.