Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46951) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok! Egy nem mai, (Intel 965 lap+ IntelCore2 2,4Ghz proci+ 3GB RAM+ NVIDIA 8800 GTS VGA) gépen fut a win 10-64bites.
Edge alatti videók lejátszásakor (youtube, stb.) indulásnál fekete a video, aztán észhez tér, de kockásodik, színhibák jelentkeznek, de ha eléggé sok időt megy a video, normális lesz, egyre ritkábban kockásodik be.
Mitől lehet ez és hogyan lehetne javítani a jelenségen, azon túl hogy tegyek fel másik böngészőt?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#46952) SP4C3 válasza VGYke (#46951) üzenetére


SP4C3
veterán

Edge? Fordulj a microfoshoz.

Egyébként hardware-es gyorsítással lesz a gond.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#46953) TIT válasza netpeti98 (#46898) üzenetére


TIT
veterán

Köszi.
Sejtettem,hogy valami ilyesmi lesz és nem lehet kikapcsolni?
Még erre mondják,hogy biztonságos amikor fent van egy vírusmágnes?
Xp jobb volt.

(#46954) VGYke válasza SP4C3 (#46952) üzenetére


VGYke
addikt

És a hardveres gyorsítást hol kell bizgerészni?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#46955) SP4C3 válasza VGYke (#46954) üzenetére


SP4C3
veterán

Fogalmam sincs, nem használom azt a szart. :U

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#46956) CirrMee válasza SP4C3 (#46955) üzenetére


CirrMee
addikt

Ennyi... :R

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#46957) krealon válasza kutga (#46899) üzenetére


krealon
veterán

"Mióta frissítettem W10-re, többször előfordult, hogy az automatikus frissítés miatt ha este kikapcsolom a gépet, hajnalban magától (!) bekapcsol és mindenféle dolgokat telepít.

Valahogy be tudom állítani, hogy lehetőség szerint akkor csinálja amikor én akarom, és ne ébressze fel a kikapcsolt számítógépet?"

Le kell tiltani az ebresztest az energiagazdalkodasi beallitasok kozott.

(#46958) Bogyó bá' válasza krealon (#46957) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Kapcsolós elosztó... :B

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#46959) t72killer válasza SP4C3 (#46955) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

:DDD :R +1. (főleg, ahogy a dolgok állnak, mehetek vissza 1511-re a 1607 kékhalálozásai miatt, abban meg még vmi fél-alfaverziós edge van)

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#46960) Nemdick válasza kutga (#46899) üzenetére


Nemdick
csendes tag

Az alapértelmezett gyors indítást használva, a „kikapcsolás” valójában hibernálás, ahonnan különféle okokból fel tud ébredni a gép, ha azt a Windows 10 valamiért fontosnak tartja. Főleg a táskában pihenő laptopoknál probléma, de egy asztali gépnek se kellene önkényesen elindulnia. Biztos megoldás a hibernálás (és egyben a gyors indítás) kikapcsolása. Egy mai modern számítógép gyors indítás nélkül is üzemkész egy perc alatt.

(#46961) t72killer válasza Nemdick (#46960) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

+1, bizony, a win10-nek ráadásul szokása, hogy az éjszaka közepén beinduljon, eleinte volt emiatt a laposoknál szívás. (mostanában nem tudom, az asztali gépem elosztóját ki szoktam kapcsolni éjszakára, a laptopomból meg alapból ki van véve az akksi -> Satyabátyó hozhatja vödörben az áramot, ha be akarja dörrenteni a windózt a gépen)

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#46962) SP4C3 válasza t72killer (#46961) üzenetére


SP4C3
veterán

Nálunk a faternak csinálta ezt a szemét szutyok, hajnali 3-körül nekiállt tevékenykedni, nemsokáig. :C

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#46963) Nemdick


Nemdick
csendes tag

Az asztali gépek tápegységeinek nem tesz jót a gyakori „mesterséges áramszünet”, mert nem erre tervezték, csak évi néhány feszültség nélküli időszakra. Hasonló módon a napi szintű akkumulátor ki és beszerelés se üdvös, de az inkább a csatlakozók és a mechanika fölösleges igénybevétele miatt.

(#46964) t72killer válasza Nemdick (#46963) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Naponta nem szoktam kivenni, kb havi 1-2x van "kiszállás" a notival, akkor berakom az akksit. Annyival kevesebbet melegszik/tölt.

Szgép-táp: erről nem hallottam, bár nem egy codegány villámhárítóról üzemelem a gépet, úgyh talán megleszünk:K Az alaplapi elem valszelg így jobban merül, de párévente belefér egy csere, megnyugtat, hogy kicsit nagyobb biztonságban van a gép eseti (nem közvetlen) villámcsapáskor.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#46965) sajog159 válasza Nemdick (#46963) üzenetére


sajog159
aktív tag

A „mesterséges áramszünet” alatt azt érted, hogy pl. a 230V-ból való kihuzás vagy hasonló? Nekem kissé furcsának tünik elsőre...

(#46966) SP4C3 válasza Nemdick (#46963) üzenetére


SP4C3
veterán

Igen, az üzletekben is mind be vannak dugdosva, nehogy tönkremennyenek.
Ja és énis mindíg először 230V-ra rádugdosom a tápokat amikor szerelek össze egy PC-t....
Itt is van "PC összeszerelési útmutató: Első lépés, helyezze feszültség alá a tápegységet..."

Ha rendben van kibírja, ha meg nem, akkor nem kell olyan tápegység.

[ Szerkesztve ]

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#46967) Nemdick válasza sajog159 (#46965) üzenetére


Nemdick
csendes tag

Igen.

Energiatakarékossági okokból nem érdemes így használni, mert az új tápegység (+ az esetleges szállítási költség és a javítás, ha nem tudod magad cserélni) drágább lesz.

A nem kívánt Windows 10 indulás elkerülhető a hibernálás kikapcsolásával.

[ Szerkesztve ]

(#46968) Nemdick válasza Nemdick (#46967) üzenetére


Nemdick
csendes tag

Szegény Föld is többet szenved, ha egységnyi idő alatt dupla elektronikai hulladék keletkezik.

(#46969) bopeti98


bopeti98
őstag

Sziasztok!

Valaki megkapta már WU-n keresztül ezt az évfordulós frissítést? Nekem még semmi, ráadásul az augusztusi összegző frissítés se ment még fel. 07.13-án telepítette az utolsót, pedig minden automatikusra van állítva. Ha manuálisan elindítom a keresést, akkor minden naprakész. :D

[ Szerkesztve ]

(#46970) height


height
aktív tag

Sziasztok, véletlen töröltem 7 giga fájlt, van rá mód hogy vissza állítsam ?

(#46971) ssgt1981


ssgt1981
senior tag

Az Edge böngésző ideiglenes mappáját, hol találom. Átszeretném helyezni arra a meghajtóra, amelyen az IE ideiglenes könyvtára is található.

(#46972) szotadi válasza height (#46970) üzenetére


szotadi
tag

Nálam ez szokott ilyenkor segíteni (nem mindig 100%-os):
[link]

sok sikert!

(#46973) t72killer válasza height (#46970) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Előszöris ne nyúlj a meghajtóhoz, nehogy felülíródjon, utána pl Testdisk

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#46974) King Unique válasza t72killer (#46973) üzenetére


King Unique
titán

Azért az ilyen partíció visszaállító programokkal nem árt vigyázni, mert van, hogy több kárt okoznak, mint hasznot —► [link]. Elsődlegesen adatmentő szoftverek javasoltak, mint pl. a GDB, EaseUS, vagy éppen az ingyenes Recuva. De akad egyéb, illetve vannak még további programok is.

[ Szerkesztve ]

(#46975) pvt.peter válasza TRob1 (#46830) üzenetére


pvt.peter
őstag

Core i5-2410M (2700 MHz) CPU illetve 2×4GB RAM :D

a NAS -t meglátom még, volt már nem egyszer tervben :D

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#46976) t72killer válasza King Unique (#46974) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

:R . Régen használtam a testdisk-et, de úgy rémlett, mintha egyedi fájlra is lehetett volna "lőni vele".

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#46977) Nemdick válasza height (#46970) üzenetére


Nemdick
csendes tag

A nagyobb (több 100 MB-os) fájlok visszaállítása kis programocskákkal szinte esélytelen.

http://www.officerecovery.com/freeundelete/

[link]

Ezzel néha visszajön, de elképzelhető, hogy sérülten.

M E G E L Ő Z É S !

A fontos anyagainak legalább egy példányban valamelyik szekrényben kellene pihenni.

[ Szerkesztve ]

(#46978) tordaitibi válasza Nemdick (#46963) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

6 eves az asztali gepem, a monitor, az osszes sallang (szkenner nyomtato aktiv hangfal stb) napi szinten tobbszor teljes aramtalanitast kap, nalam feltetlen reflex hogy gephasznalat utan kikapcsolom az egeszet.
Koszonik szepen, jol vannak. Es standby=0 watt.

Ellenpelda, a munkahelyemen folyamatos uzem mellett 4 evet mennek a monitorok.
Nem a monitor doglik meg, hanem a tapegysegreszeben a kondik, eddig 4-et javitottam.
Akkor...?

Meg me magyarazza nekem senki, hogy egy marek fet, tranzisztor, nagyfrekis trafo, kondenzator akkor lesz hosszabb elettartamu, ha hasznalatba van!
Ha feszultsegmentes allapotban, semmit nem csinalnak az emlitett alkatreszek, akkor az elettartamuk drasztikusan lerovidul, nem paradox kijelentes ez egy kicsit??

(#46979) t72killer válasza Nemdick (#46977) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Én jópár hónapja SDkariról visszaszedtem a (2+GB-os darabonkénti) videóimat, amit véletlen azelőtt formáztam, hogy kimentettem volna. Persze, időben észbekap, felülírás nélkül ment.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#46980) yanna válasza height (#46970) üzenetére


yanna
őstag

Speciel én a lomtárban néznék először szét. Ha már megvolt, akkor nem olvastam.
Ezekkel már mentettem meg sok mindent.

[ Szerkesztve ]

(#46981) raidx válasza King Unique (#46974) üzenetére


raidx
őstag

Régebben én is póruljártam. Véletlen beletöröltem a családi fotogyűjteménybe. Gondoltam gyorsan visszaszerzem a Win 7 alatt még kifogástalanul működő GetDataBack For Fat&NTFS progival, ha már annó megvettem. Pár fotót vissza is hozott na meg egy istentudja milyen mély könyvtárstruktúrát amit sehogy sem tudtam törölni. Mivel a régi gépem szinkronba van a mostanival végül is az egész pariciót töröltem és a másik gépről állítottam vissza az adatokat. Ezzel kellett volna kezdenem a szívás helyett. Annó sokaknak segítettem a GetData progival de úgy néz ki, Win 10-el nem kompatibilis a régi progi. Érdekes, rengeteg mindent visszaállíthatónak mondott a progi de semmi nem volt jó mégsem.

[ Szerkesztve ]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#46982) Nemdick válasza tordaitibi (#46978) üzenetére


Nemdick
csendes tag

A kapcsolóüzemű tápegységek bekapcsolásakor túláram keletkezik.

(#46983) pete_21 válasza pete_21 (#46886) üzenetére


pete_21
addikt

Sziasztok!
Újratelepítettem a gépet, tisztán természetesen. :) A telepítés előtt kb. 6 partíciót láttam a HDD-n, szóval tényleg jól össze lehettek kavarodva a régebbi Windows maradványok.
Ahogy nézegetem a gépet, 4 Gb ramot ír most a Feladatkezelő és a Rendszer tulajdonságok is.
Nekem úgy rémlik, hogy újratelepítés előtt 1 Gb ramot írt a Feladatkezelő... Rosszul emlékeztem, kevertem egy másik géppel? Vagy lehetséges, hogy tényleg annyira össze volt kavarodva a rendszer, hogy a ramot is rosszul címezte meg?
Nekem úgy rémlik, hogy 70-80%-os ramhasználat volt eddig, most 40-50% közötti.
Még egy kérdés: szépen felismerte a drivereket (pl. wifi, bluetooth, Intel Management Engine stb.), de a HP oldalán a dátum szerint vannak frissebbek. (Aztán persze lehet, hogy az csak a feltöltés dátuma, és maga a driver nem frissebb). Érdemes lefrissíteni ezeket a HP oldalán lévőkre, vagy ha jól működnek, ne nyúljak hozzá, ugye? :)
Köszönöm a válaszokat!

(#46984) height válasza King Unique (#46974) üzenetére


height
aktív tag

Nagyon szépen köszönöm, hogy ennyien segítettetek :) , de olyan fájl vissza állító kéne amivel elsősorban képeket tudnám vissza állitaní, és még csak nem is a lomtárból töröltem, hanem sd kártyáról :(

(#46985) Popes válasza Nemdick (#46982) üzenetére


Popes
őstag

Próbáld meg definiálni gyakori bekapcsolást, mert szerintem a napi egy be és kikapcsolás nem hiszem hogy beletartozik. A használati és garanciális útmutatókat meg hülyebiztosra írják hogy levédjék magukat a lehető legtöbb probléma ellen.
Szerintem elég sokan áramtalanítjuk éjszakára a kütyüjeinket hosszú évek óta problémamentesen, de ha neked jobb "kényelmesebb" folyamatosan bekapcsolva hagyni akkor tégy meggyőződésed szerint. :)

Ja és engem személy szerint pl nagyon zavar éjszaka ha mindenféle ledek világítanak a sötét szobában.(főleg mióta extra erős ledeket használnak stand by-nak is teljesen indokolatlanul.

[ Szerkesztve ]

Deus ex machina

(#46986) adamssss


adamssss
veterán

Sziasztok!

Elindítottam az update-et, és 9 órája 99%-on áll. Mit tanácsoltok? Még abban a fázisban van amikor lehet használni gépet ergo nincs minden veszve.

Köszönöm

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#46987) King Unique válasza height (#46984) üzenetére


King Unique
titán

A felsorolt programokkal lehet nyilván képeket is menteni. A Recura vsz jó lesz hozzá, bár az alapértelmezésben "ömlesztve" ment és úgy kell kibogarászni a fájlokat. Beállítható ugyan, hogy megtartsa az eredeti mappastruktúrát, de az (nálam) eddig nem igazán jött össze. A jobb programokban viszont utóbbi alap és pl. az EaseUS 2 GB-ot ingyen enged lementeni. Érdemes deep scant futtatni és van benne "preview" opció is, hogy mentés előtt meg lehessen tekinteni a képeket. A Program promók topikban is volt nemrég ingyenes akció, de az pont lejárt.
Szóval valamelyiket rá kell ereszteni és megnézni, hogy stimmelnek-e a visszaállított fájlok.

(#46976) t72killer: van benne olyan mentési opció is aszem, illetve lehet lemezképet létrehozni stb. Viszont, mivel több műveletnél írhat a lemezre, partíciós táblát is módosíthatja, így (simán) bele lehet futni olyan hibába, amit fentebb linkeltem.

(#46981) raidx: igaz, én legutóbb 8.1 alatt próbáltam őket, de a legújabb verziók vsz jól működnek Win10 alatt is.

[ Szerkesztve ]

(#46988) Popes válasza adamssss (#46986) üzenetére


Popes
őstag

Ilyen esetben mindig a tiszta telepítést javasoltuk de mivel az már nem játszik mert vége az ingyenes időszaknak, ezért talán EZT megpróbálhatod mert itt a topikban én nem láttam más megoldást.

Deus ex machina

(#46989) Bkrisz9


Bkrisz9
őstag

Sziasztok! Nálam is előjött frissítés után (amit munka közben eszközölt ez a szar mert, hogy az nem aktív időszak.. eszem megáll, had én döntsem már el mikor használom aktívan a gépem baszki!) Az "egyes beállításokat a szervezet kezel" méghozzá a zárképernyő háttérbeállításánál. Mi a jó büdös franc ez és mit kezdjek vele? Egy rohadt háttérképet akarok beállítani a jó isten áldja meg. gpedit.msc rendben van, microsoft fiókkal vagyok bejelentkezve és nincs tartományban a gép. Sima itthoni PC.

[ Szerkesztve ]

Amennyiben OFF áradatot keltő mondanivalód van számomra kérlek keress meg privátban! Köszi! :)

(#46990) adamssss válasza Popes (#46988) üzenetére


adamssss
veterán

Köszi lehet nekem is megoldja. Rákerestem és mindenkinél ez a probléma. Amúgy nálam is elkezdett az update futni a háttérben. Mondjuk az MS is figyelmeztethetne...

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#46991) t72killer válasza Popes (#46988) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Mivan? a kolléga, ha jól értettem 1511-ről akar frissíteni (update, nem upgrade), azaz már licenszes a gépe. Miért ne csinálhatna akkor tiszta telepítést?

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#46992) Popes válasza t72killer (#46991) üzenetére


Popes
őstag

Szerintem innen indultunk. LINK ;)

Deus ex machina

(#46993) LordAxwell válasza adamssss (#46990) üzenetére


LordAxwell
senior tag

Ugyan ez volt nekem is a gondom 2 napja, akkor ma megpróbálom ezt a lehetőséget, remélem frissít.

[ Szerkesztve ]

Amikor megszülettél, mindenki mosolygott, csak Te sírtál! Élj úgy, hogy ha meghalsz, mindenki sírjon, csak Te mosolyogjál.

(#46994) ufonauta válasza Popes (#46985) üzenetére


ufonauta
aktív tag

Ugyanezt akartam megfogalmazni, csak nem tudtam ilyen összeszedetten leírni.
Még annyit hozzátennék, hogy az áram alatt lévő, de kikapcsolt gépben a táp kapja a delejt, viszont hűtése nincs. Nem tudom, hogy a kondiknak ez mennyire tesz jót. Anno vagy tizenéve a HWSW-n ezt kiveséztük a robbanós kondis "Vargáné"-s tápokkal kapcsolatban.

(#46995) Doky586 válasza ufonauta (#46994) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Hát nem így tesz mindenki..? Esténként:
- drótostelefon falból kihúz
- mobil kikapcsol
- villanyóránál főkapcsoló lehúz
- gázóránál főcsap lezár
- vízóra csapja elzár

Aztán reggelente mindent kezd előről csak fordítva.. :D

(#46996) LordAxwell válasza Doky586 (#46995) üzenetére


LordAxwell
senior tag

Ez finoman fogalmazva is túlzás. :D
De a mobilt pl én kikapcsolom, és ahogy Popes mondta, áramtalanítok is. Nem is ment tönkre semmi elektronikai dolgom már vagy 10 éve. kopp.

[ Szerkesztve ]

Amikor megszülettél, mindenki mosolygott, csak Te sírtál! Élj úgy, hogy ha meghalsz, mindenki sírjon, csak Te mosolyogjál.

(#46997) istvankeresz válasza ufonauta (#46994) üzenetére


istvankeresz
aktív tag

És szerintem a tranziens jelenséget sem kell figyelmen kívül hagyni. Minél több bekapcsolás, annál több kiugró feszültség érték. Igaz, hogy az alkatrészek úgy vannak tervezve, hogy bírják a pillanatnyi kiugró feszültség értéket, de hosszú távon, amikor már az eszközök öregszenek? Lehet, hogy az öreg eszközöknél, alkatrészeknél a konstans értékek jobbak, mint az össze vissza ugrálók.

XBOX ONE GT: istvankereszt79

(#46998) Doky586 válasza LordAxwell (#46996) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem is túlzás - mindegyik..!

de mégis: az emberek szeretnek a maguk megszokásaival (rigolyáival) kivételt tenni ez alól és túlzásokba esni..

[ Szerkesztve ]

(#46999) LordAxwell válasza Doky586 (#46998) üzenetére


LordAxwell
senior tag

Úgy van. :R

Amikor megszülettél, mindenki mosolygott, csak Te sírtál! Élj úgy, hogy ha meghalsz, mindenki sírjon, csak Te mosolyogjál.

(#47000) TRob1 válasza LordAxwell (#46996) üzenetére


TRob1
veterán

Soha semmit nem kapcsolok ki, nem áramtalanítok, még villámlás esetén sem. És sztem még az életben nem ment tönkre semmi elektronikai dolgom egy Packard Bell laptop-ot kivéve (meg persze akkuk). Amit garban csináltak 2szer ugyanazzal a hibával, majd harmadszor is meghalt szintén ugyanazzal az - állítólag szokásos/tipikus - hibával. :D Tehát ki így, ki úgy. :)) És nem vagyok az a fajta aki pár havonta cseréli a tv-t, telefont, akármit. (Csak a nyomtatót ha kifogy a tenta. :DD )

ui: Sz.gép és a laptopok is mindig alvóban mennek, azokat sem kapcsolom ki. Egyedül a Nas van úgy állítva hogy fél 3-tól 7-ig aludjon kicsit. :DDD

ui2: Nekem anno azt "tanították" hogy egy konnektorból ki-be vagy egy ki/bekapcs sokkal nagyobb kárt tud okozni mintha készenlétben hagynánk a dolgokat. Meg ugye kényelmesebb is... :U

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.