Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45701) T_Stark


T_Stark
őstag

Hello!

Most készülök újrahúzni a Win10-et, mert már művel furcsaságokat.
Van valami olyan hivatalos, letölthető ISO, amiben már az új nagy frissítés is benne van? Vagy csak külön lehet ráfrissíteni utána?

(#45702) FollowTheORI válasza T_Stark (#45701) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Leszeded a Media Creator Tool-t a MS oldaláról és azzal csinálsz egy telepítő USB-t/DVD-t... nem kell utána ráfrissíteni semmit.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#45703) T_Stark válasza FollowTheORI (#45702) üzenetére


T_Stark
őstag

Aha, szóval akkor ez olyan telepítőt csinál, amiben már benne van az Anniversary Update is.
Ezt nem tudtam. Akkor neki is esek, köszi!

(#45704) #58000384 válasza T_Stark (#45703) üzenetére


#58000384
törölt tag

Csak ha friss az MCT. Ha régebben töltötted le, akkor a korábbi build telepítőjét tölti le.

(#45705) FollowTheORI válasza T_Stark (#45703) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Pontosan. Mindig az aktuálist szedi le.

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#45706) Sawyer777


Sawyer777
csendes tag

Köszi mindenkinek, átnézegettem én már szinte mindent hogy mi a franc baja van, főleg hogy SSD-ről megy a win10, nem szabadna egy fikarcnyit se lassulnia, minden driver a legfrissebb és még csak programok sincsenek a gépemen feleslegesen, csak a legszükségesebbek.

De megoldódott a probléma, virtuális memóriát kellett átállítani 2400MB-ról 2939-re (utóbbi amúgy az ajánlott a windows szerint) :O :D Érdekes mert eddig meg nem volt baj vele soha, sose állítgattam manuálisan ezt, automatikusan kezelte a rendszer, most úgy néz ki kevés volt neki :D

(#45707) this is life válasza VoidXs (#45695) üzenetére


this is life
Ármester

Nalam a regi laptopon porog a rendszer , pedig amd p360,4giga ram ,512 vram ,7200 rpm hdd, es ak frissitett rendszer win7 to w10 th2 majd rs1... nalam ami fogta az a defender volt , de azt meg hamar lecsereltem anno ..

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#45708) #58000384 válasza Sawyer777 (#45706) üzenetére


#58000384
törölt tag

Az automatikus és az ajánlott amúgy sem ugyanannyi, mindenesetre ez tényleg érdekes :) Akkor valószínűleg a memóriatömörítéssel szórakozott. De a lényeg, hogy megoldódott.

(#45709) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok! Ha ismeritek bocsánat, ha nem, megéri kipróbálni:
Hozz létre bárhol, egy "GodMode.{ED7BA470-8E54-465E-825C-99712043E01C}" nevű mappát.
Nyisd meg a mappát, ne TC-el, hanem a win fájlkezelővel. Lehet benne csemegézni! :C

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#45710) szabonagyur válasza Locsi (#45682) üzenetére


szabonagyur
félisten

KIES3 nem jó régebbi telókhoz.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#45711) VoidXs válasza this is life (#45707) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Nincs Defenderem. Az a másik olyan dolog, ami viccnek is rossz.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#45712) SLYM válasza SLYM (#45690) üzenetére


SLYM
veterán

up

(#45713) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Sziasztok! Ha veszek egy laptopot, Win 10-el, ami tele van bloatware-rel, csinálhatok egy tiszta telepítést vagy nekem csak ez az "speciális" változat lehet?

(#45714) yanna


yanna
őstag

Már magamévá tettem az összes mappát, fájlt a qva old könyvtárban, de mégsem tudom semmivel sem törölni. Két könyvtárban ugyan az a fájl van, de megtalálgatóak a rendes system32-ben, meg egy másik "rendes" win könyvtárban.
Nem mint ha zavarna, de kib....ttul eléggé, nagyon, -vagy mégsem?- zavar. De!

(#45715) FollowTheORI válasza SLYM (#45712) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Meg kell venni a normális Pro vagy Home verziót... :)

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#45716) yanna válasza yanna (#45714) üzenetére


yanna
őstag

Ááááá, a kép lemaradt:

(#45717) FollowTheORI válasza yanna (#45716) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Probáld meg csökkentett módban leszedni... :)

Amugy "unlocker 1.9.2" progival le tudod biztosan törölni.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#45718) yanna válasza FollowTheORI (#45717) üzenetére


yanna
őstag

Próbáltam már csökkentettben is, most már meg nem mondom, hogy akkor kit-mit tettem magamévá, de nem engedte a nagy W10.
Az ajánlott programra ránézek.

Köszi!

(#45719) Zoz válasza tordaitibi (#45691) üzenetére


Zoz
őstag

Quick launch pont ugyanúgy hozható létre, ahogy már a 7-esnél is.

(#45720) tordaitibi válasza Zoz (#45719) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Xp-ről váltottam pár napja,
hogy a 7-esnél hogy kellett, nem tudtam de te megadtad a csapásirányt, és google a jóbarát segített.
Köszi a tippet.

(#45721) Gh00st válasza yanna (#45718) üzenetére


Gh00st
tag

Linux alól simán törlöd.
(elég egy live is)

<<< Richard B. Riddick >>> ...és Johns, Neked megvan a gerinced!!!

(#45722) Doky586 válasza yanna (#45718) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Véletlenül nem a Gépházban kéne törölni valahol a frissítés és visszavonás menüpont mellett? vagy kivárni azt az 1hetet amíg automatikusan törlődik..?

[ Szerkesztve ]

(#45723) CirrMee válasza SLYM (#45712) üzenetére


CirrMee
addikt

Két eset lehetséges:
1.: legálisan van Enterprise nálad / ebben az esetben szólsz a céges rendszergazdának
2.: warez példányod van / irány a Google, itt ugyanis a warez tiltott.

[ Szerkesztve ]

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#45724) raidx


raidx
őstag

Az utóbbi időben a Win10 kezdi nem felismerni a pendrivokat. Néha bedugom majd reboot és megy de már van kettő ami akkor sem. Más helyeken kifogástalanok a penek, itt is jók voltak de valamiért nem tetszik a vinnek. Ez egyedi gond, vagy más is találkozott már ilyennel?

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#45725) vlevi válasza raidx (#45724) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nem pont ugyanezzel a tünettel, de nálam is néha érdekes az USB.
Nem olyan régen, keresgéltem valamit, a szerteszét lévő pendriveok, memóriakártyák között.
Az egyik ilyen kártya ki-be dugdosásnál (egyébként szabályosan, az eszköz eltávolítása-val vettem ki, nem csak kirántottam), már nem volt hajlandó felismerni a pendriveot. Visszadugtam azt, amit előzőleg kivettem, és onnantól kezdve már azt se, sőt, semelyik pendriveot se.
restart windows.

(#45726) vg válasza vlevi (#45725) üzenetére


vg
addikt

Nekem egy éve mikor kijött a win10 frissítettem win8.1 gépem amin nforce2 alaplapos, vele teljesen meghalt az usb... visszatéve win8.1-et tökéletes azóta is. Másig gépem pedig AMD 970 alaplapos, már 1 éve rajta van a win10, win8.1-ról frissítve és azóta se lett újra téve és minden megy jól.

(#45727) pendre54


pendre54
addikt

Üdv!
Az alaplapos topikban már megfuttattam a problémámat, kaptam is számos javaslatot, de egyik se vezetett eredményre. Nagyon röviden a lényeg: amennyiben a Gépház/Frissítés és biztonság/Helyreállítás/Speciális rendszerindítás útvonalon elindítom az Újraindítást ahhoz, hogy elérjem az "Illesztőprogram aláírása megkövetelésének letiltása" opciót, a billentyűzetet nem érzékeli tovább a Win, navigálni meg csak azzal lehet abban a menüben, az egérrel nem, pedig az működik.
Részletesebben:[link] [link]
[link] [link]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#45728) yanna


yanna
őstag

Cikkecske: Windows Self-Healing Tool.

(#45722) Doky586: Már két hét is letelt, a gépházban szétnézek majd, ha előttem lesz a gép.

[ Szerkesztve ]

(#45729) Nagytoll


Nagytoll
senior tag

Oké, ez most mi a ...
Bekapcsolom a gépet erre egy teljesen alap windows 10 fogad, mintha minden beállításomat törölte volna, alap háttér, az összes asztali ikonok eltűnt, chrome olyan mintha első indítás után lenne. Nem csináltam semmit a géppel, ma böngésztem egy kicsit mobilarénát, és ennyi.
Konkrétan kitörlődött a felhasználóm, ilyenkor mit kell csinálni? Se jelszó, se semmi nem kellett a belépéshez, ez volt az alapértelmezett.

[ Szerkesztve ]

(#45730) Lackooo84 válasza Nagytoll (#45729) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Nem váltottál felhasználói fiókot?

The Truth is out there...

(#45731) Nagytoll válasza Lackooo84 (#45730) üzenetére


Nagytoll
senior tag

De, úgy néz ki valamiért kiléptetett, a beállításokban azt írja ideiglenes fiókkal vagyok belépve.
Hol tudok belépni a "normálissal" ha ahhoz nem volt se jelszó, se semmi beállítva

[ Szerkesztve ]

(#45732) Lackooo84 válasza Nagytoll (#45731) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Ctrl+Alt+Del - Kijelentkezés.

The Truth is out there...

(#45733) Nagytoll válasza Lackooo84 (#45732) üzenetére


Nagytoll
senior tag

Megcsináltam, de ugyan abba a temp fiókba dob vissza, pedig a felhasználóm mappába ott van a régi, választani nem tudok semmit

Szerk: Itt egy kép, a "FELHASZNALO" nevű az ami az igazi fiók, a többi nem érdekel, de nem tudom, hogy lépjek bele, ha relogolok akkor mindig csinál egy újat

[ Szerkesztve ]

(#45734) Lackooo84 válasza Nagytoll (#45733) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Reboot esetleg?

The Truth is out there...

(#45735) Nagytoll válasza Lackooo84 (#45734) üzenetére


Nagytoll
senior tag

Volt, kétszer is.

(#45736) zeee


zeee
senior tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Avira free antivirus-t használok. 11 napja nem volt volt frissítésem. Ha rányomok a frissítésre, az internet connection failed üzenet fogad. Mit kellene megnéznem?

(#45737) Nagytoll


Nagytoll
senior tag

Ezt a leírást követve, ott járok, hogy törölni kéne a fiók registry kulcsát, ami törli a fiókot is és utána újbol felépíti,ilyenkor veszik minden adatom vele?

(#45738) Doky586 válasza zeee (#45736) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Vezérlőpult / Windows tűzfal ...?

(#45739) Lackooo84 válasza Nagytoll (#45737) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Végigolvasva nem ír sehol adatvesztésről.

Up: Ja de, egyik hozzászólásban valaki bukta az adatait. Viszont írta neki a csávó, hogy ez semmilyen adatot nem töröl, szóval meg kell lennie mindennek.

[ Szerkesztve ]

The Truth is out there...

(#45740) Nagytoll válasza Lackooo84 (#45739) üzenetére


Nagytoll
senior tag

Végigcsináltam, hát nem létrehozott ez is még egy fiókot. Most felhasznalo.felhasznalo-pc néven, fogom és minden adatot visszabmásolok valahogy aztán vissza rakom a win7-et.

(#45741) juve600 válasza Nagytoll (#45740) üzenetére


juve600
nagyúr

win 7-et frissitetted 10-re ?

(#45742) zeee válasza Doky586 (#45738) üzenetére


zeee
senior tag

Próbáltam azt is kikapcsolni s kézzel frissíteni, de ugyanaz. Biztos hogy valami beállítás dolog, mert win7-nél nem vlt ilyen problémám soha. Az avira-ban is próbáltam proxy szerverrel és anélküli kapcsolattal, de az sem segített. Az utóbbi tippet külföldi fórumon olvastam. Esetleg valakinek van valami ötlete? Persze nem veszett fejsze nyele a dolog, mert uninstall, letölt telepít. De azért ne kelljen már ezt havonta eljátszani

(#45743) Nagytoll válasza juve600 (#45741) üzenetére


Nagytoll
senior tag

Igen, úgy, hogy mindent meghagyott. Jó is volt egy darabig aztán két hete már nem megy a search, most meg ez a felhasználós hülyeség. Win7-tel felé ennyi gondom sincs. Ja meg a folyamatos driver hibák, sima usb-s eszközt nem hajlandó kezelni, hát akkor viszlát.

[ Szerkesztve ]

(#45744) Doky586 válasza zeee (#45742) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

nem tiltani hanem engedélyezni kellett volna.. :F

(#45745) juve600 válasza Nagytoll (#45743) üzenetére


juve600
nagyúr

-akkor teljes gyalulás ( patricionáló progival,nem a windows telepitővel)
-win 10 telepités
-mivel frissités után megjegyezte az alaplap a 10 cd kulcsát igy azt sem kell beirni
-telepités után beirod amikor kéri a microsoft fiok nevet-jelszavat
-kész is vagy

(#45746) zeee válasza Doky586 (#45744) üzenetére


zeee
senior tag

Ez is megtörtént, hozzá adtam az updater.exe-t. De! Egyébként meg úgy tudom, hogy ha kikapcsolom a tűzfalat, akkor mindent átenged.

(#45747) Nagytoll válasza juve600 (#45745) üzenetére


Nagytoll
senior tag

Nem microsoft fiókom volt, hanem helyi, minden online dolgot tiltottam. De most már kezd elegem lenni, még vissza se hajlandó állítani a win7 backupot.

(#45748) juve600 válasza Nagytoll (#45747) üzenetére


juve600
nagyúr

akkor a helyi fiok adatait

de sztem a helyi fiokot nem tudod helyreállitani

szedd le pendrive-ra ami kell adat és teljes gyalulás

(#45749) Nagytoll


Nagytoll
senior tag

Azt csinálom, mentettem a felhasznalo mappát, majd vissza rakom belőle kézzel ami kell.

(#45750) juve600 válasza Nagytoll (#45749) üzenetére


juve600
nagyúr

de töröld a meghajtót particionáló progival,az minden maradványt leszed,ellenben a win telepitővel

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.