Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46101) raidx válasza Doky586 (#46098) üzenetére


raidx
őstag

Megvan még az eredeti Win 7 telepítőm. A 10-nél szurtam el, hogy felülírtam a korábbi telepítőmet a szülinapossal.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#46102) raidx válasza quailstorm (#46051) üzenetére


raidx
őstag

A pro változatnál a gpedit.msc-be beállítható a döntés. A szülinapos már kétszer visszaállította a beállításomat.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#46103) netpeti98 válasza raidx (#46100) üzenetére


netpeti98
addikt

Ha újratelepítesz, akkor lehet megérne egy próbát az évfordulós kiadás tiszta telepítése. Sajnos itt is az a helyzet, hogy frissítésként telepítve sokaknál nem sikerül jól, még tiszta telepítéssel nincs gond. Akárcsak a 7/8->10 váltásnál. :(

A TH2-n úgyis felrakta volna előbb, utóbb megint.

(#46104) Lizardman


Lizardman
tag

Sziasztok!

Adott egy nagyon idegesítő probléma, remélem tudtok rá magyarázatot:

Azt hiszem 2 nappal ezelőtt volt egy komolyabb Windows frissítés (pl a tálca kinézete is minimálisan változott), és azóta egész egyszerűen az 1Tb-os Seagate Plus Portable Drive-t nem képes felismerni a Windows.

Folyton ezt a hibaüzenetet dobja ki:

- A HDD biztos működésképes, ugyanis kipróbáltam egy másik gépen, és egy smart TV-n is, mind a kettő hibátlanul felismerte. Előbbi 2-es, utóbbi 3-as kompatibilitású.
- A sz.gép USB portjai (mind a 3-as mind a 2-es kompatibilis) is biztosan működnek, kipróbáltam 3 másik USB-s pendrive-t, mindet gond nélkül felismeri.

Amit eddig kiderítettem más segítségével:

Valamiért az én rendszerem RAW-nak látja (utánanéztem, sajnos már tudom mit jelent ez), de a kérdés még mindig adott, hogy a másik ugyan ilyen OS-sel rendelkező gép (ami igaz, még az update előtt áll) miért képes kezelni.

Remélem tudtok segíteni mi lehet a probléma /és megoldása/, ugyanis ez nagyon dühítő, hogy az Update után nem tudja felismerni az eddig működő külső HDD-met. :-/

Köszi előre is a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#46105) Zoz válasza Lizardman (#46104) üzenetére


Zoz
őstag

Nagyon sok helyen lehet ilyen panaszokat olvasni, hogy egyes meghajtókat RAW-nak lát frissítés után. Valamit nagyon elszúrtak...

(#46106) Apucy01 válasza raidx (#46100) üzenetére


Apucy01
őstag

Nekem pedig a szülinapival megjavult gyors boot leállás semmi fagyás szintán AMD configgal

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#46107) King Unique válasza Lizardman (#46104) üzenetére


King Unique
titán

Ezek a lehetőségek —► [link], [link].

[ Szerkesztve ]

(#46108) raidx válasza Lizardman (#46104) üzenetére


raidx
őstag

Esetleg próbáld meg az eszközkezelőbe az USB drivereket eltávolítani majd reboot. Van amikor megoldódik a hiba.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#46109) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Van a gépen Win10, és Linux. A Linux be van állítva, hogy felcsatolja a gépben lévő 3 darab ntfs-es partíciót ahol a Windows és a cuccok vannak. Tegnap azzal fogadott a Linux (szabályos Windows leállítás után), hogy nem tudja csatolni az ntfs-es partíciókat, mert probléma van a fájlrendszerrel, mindegyiken.

Két adat partíción megcsináltam a fájlrendszert Linux alatt, a Windows partícióját viszont nem tudta mert úgy vélte, hogy hibernáció történt (ilyet nem használok). Egy Win10 bootolás után már minden partíciót tudott csatolni a Linux.

Ma indítom a gépet Win10-el a tegnapi Win10 használat után, erre most a két adat partíciót nekiállt megnézni és javítani, de a folyamat kimenetéről vagy az okáról semmilyen információt nem adott a rendszer. :U
Korábban Win7 volt ugyanebben a felállásban a gépen évekig, soha nem volt ilyen ntfs gondom.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#46110) netpeti98 válasza CPT.Pirk (#46109) üzenetére


netpeti98
addikt

Ez be van kapcsolva:[link]?

(#46111) CPT.Pirk válasza netpeti98 (#46110) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Igen, be van. Laptopomon is be van hasonló dualboot szisztémában, ott még nem volt ilyen gondom. Igaz azt kevesebbet használom és ott szinte csak a Linux fut.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#46112) Ferenc.


Ferenc.
tag

Sziasztok!

Én azt szeretném kérdezni, hogy azokon a gépeken ahol win 7 és 8 fut, és fent volt a win 10 -re való frissítési buborék, de nem kattintottak rá az ingyenes frissítés lejártáig ( július 29), azokkal mi van? Eltűnt a buborék, vagy még ott van? Mert régen sokan eltüntetni se bírták(mert nem akart frissíteni még), ezért csak kíváncsi vagyok hogy mi lett az ilyen gépekkel, ha nem frissített az illető ( de esetleg a lejárat után akarna). Köszi!

(#46113) King Unique válasza CPT.Pirk (#46109) üzenetére


King Unique
titán

Windows 8 óta akármilyen dual-boot megoldás is van a gépen, a fast startup kikapcsolása erősen ajánlott, mondhatni kötelező. A Win7-nél jó, hogy nem okozott problémát, mivel ott alapból nincs ilyen funkció... ;)

(#46114) Blue Thunder


Blue Thunder
senior tag

Na eljutottam odáig hogy....ugyebár crucial memókkal csak biosig jutottam, aztán samu1, hynix2, samu 3-ik fajtájánál beindult...win 10 logónál se tovább....na mondom akkor próba win7...és láss csodát elindult...na sokáig nem kellet örülnöm....jött elsőnek ez: (3%-os telepítésnél)

Azután restart, bios bámulás, pici állítgatás, restar, telepítés...na ez is ment 95%-ig aztán fogadott ez:

Na most mivan :F (hozzáteszem formáztam a vinyót nullára)

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

(#46115) CPT.Pirk válasza King Unique (#46113) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Persze, ott nem volt. De miért nem írja ki, hogy miért áll neki ellenőrizni a meghajtókat? Vagy a folyamat végeredményét? Ezért az oprendszerért pénzt kérnek, ilyen alapvető dolgokat elvárnék cserébe.

Vagy arra gondoltak, hogy úgy is hülye vagyok, nem kell nekem ilyen dolgokkal foglalkoznom? :W Win7 még kiírta ilyenkor, hogy mi a stájz.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#46116) qqcqqc


qqcqqc
őstag

Most hoztak egy Toshiba laptopot, hogy telepítsem újra. Gyárilag 8-as volt rajta, kíváncsiságból felraktam rá a tízest, és aktiváltnak írta.
Nem járt már le az ingyenes frissítés egy hónapja?

Ja és nem volt rajta win10 soha.

[ Szerkesztve ]

(#46117) Zoz válasza qqcqqc (#46116) üzenetére


Zoz
őstag

A termékkulcsot te írtad be, vagy a BIOS-ból szedte ki? BIOS kulcsos gépeknél nekem is rögtön azt írta ki, hogy digitális jogosultság alapján aktiválva.

A másik meg az, hogy sok helyen írják azt a tapasztalatot, hogy elvileg lejárt a dolog, de a Microsoft még nem tiltotta le az aktiváló szervereken a 7/8-as kulccsal aktiválást. (Szerintem úgy vannak, vele, hogy inkább szaporodjanak a Win10 felhasználók.)

(#46118) qqcqqc válasza Zoz (#46117) üzenetére


qqcqqc
őstag

Biosos. De nézni fog majd a tulaj, a 8-ast is alig szokta meg, xp-ről váltott. :C

(#46119) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Helló!

Nem tud nekem segíteni valaki?

Laptop. Be van állítva energiagarázdálkodásnál, hogy mikor lecsukom a fedelet, akkor alvó állapotba menjen. Ez meg is történik többé-kevésbé, bár az alvó állapot nem olyan, mint Windows 8 alatt volt. Majd amikor felnyitom a fedelet, nem történik semmi. Nem tér vissza. Csak akkor, ha megnyomom a főkapcsolót. Ez Windows 10 óta van.

Szóval szeretném, hogy fedél nyitására azonnal visszatérjen, mint előtte.

Valami ötlet?

Aquila non captat muscas.

(#46120) King Unique válasza CPT.Pirk (#46115) üzenetére


King Unique
titán

Mért, az a hű de frankó 7-es mi olyat ír ki egy chkdsk lemezkonzisztencia, vagy mi a fene ellenőrzéskor, amit az újabbak nem? Illetve utólag lehet épp az eseménynaplóban is megtekinthető a probléma. De amúgy szinte biztos, hogy a gyorsindítás miatt volt, mert korábban amikor nálam is be volt kapcsolva dual-bootnál, akkor gyakran akarta ellenőrizni a chkdsk a lemezeket. Mióta kikapcsoltam, megszűnt a probléma.

[ Szerkesztve ]

(#46121) makoss


makoss
addikt

Üdv!

A jóelöbb szenvedtem a win10-es tabom (Chuwi HI10) képét rátenni tévére (LG 42 LA 620S) vezeték nélkül úgy, hogy lássam a gépen zajló műveleteket, nos a 2 eszköz látja egymást, de szerintem nem tud vele mit kezdeni: [link]
Mi maradt ki?
Illetve van olyan vezetéknélküli beállitás amivel tökéletesen menne?
Köszönöm! :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#46122) Lizardman válasza King Unique (#46107) üzenetére


Lizardman
tag

Köszönöm szépen!

(#46123) Balion


Balion
senior tag

Pont update letöltés közben ment el egy csomószor a netem. Utálom ezt. Végül aztán csak sikerült feltelepíteni őket. Kérdésem az lenne, hogy ha sikeresnek írja a frissítést, akkor bízzak benne, hogy nem lett sérült a letöltés? Utána tudok valahogy nézni ennek, hogy biztos legyek benne, hogy nem történt semmi baj?
sfc /scannow, vagy checkhealth erre való, vagy van valami más mód erre?

(#46124) CPT.Pirk válasza King Unique (#46120) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ez helyett:

Ez van:

Nos az eseménynaplóban valóban van ntfs-el kapcsolatos hiba és figyelmeztetés, de csak annyi, hogy ellenőrzés szükséges. Oka nincs odaírva ahogy az ellenőrzés eredményéről sem tudok semmit. Az üzenetközpontban csak annyi áll, hogy hétfőre van (volt?) ütemezve a meghajtók ellenőrzése, de ott sem írja mire jutott.

Ez a megoldás egyszerűen buta. R=1 userek számára készült. :U

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#46125) yanna válasza makoss (#46121) üzenetére


yanna
őstag

Párszor már említettem itt, hogy nem működik. Azt hittem -én kis naiv-, hogy majd a nagy frissítés után aztán száguld.... Nem. A laptop és a TV látja egymást, próbálkoznak is a csatlakozással, de kb. fél perc múlva azt mondják, hogy a csatlakozás nem sikerült. Ma szórakoztam vele én is 1 órát, de ez (is?) gagyi a 10-en

(#46126) #41133696 válasza CPT.Pirk (#46124) üzenetére


#41133696
törölt tag

Eseménynaplóban, alkalmazások CTRL+F CHKDSK és voalá :)

Mai Update:

(#46127) yanna


yanna
őstag

Az imént szólt az Eset, hogy az oprendszer nem naprakész.
Ezeket telepítette:
Frissítés Windows 10 Version 1607 for x64-based Systems rendszerhez (KB3176936)
Összegző frissítés x64-alapú Windows 10 Version 1607 rendszerekhez (KB3176934)

Ez lett:

[ Szerkesztve ]

(#46128) mefistofeles válasza persil (#46095) üzenetére

Gondoltam, hogy valami efféle ok lehet....
Egyébként érdekes módon, nekem is ki van véve a jelszókérés de kb. 2-3 másodpercre bevillan a lockscreen aztán megy tovább és pár másodperc múlva betöltve a rendszer. Szóval én inkább eltüntetném de az a pár másodperc nem zavar.

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#46129) makoss válasza yanna (#46125) üzenetére


makoss
addikt

Akkor lehet a Microsoft Display Adapter nélkül nem is fog menni?? :O

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#46130) yanna válasza makoss (#46129) üzenetére


yanna
őstag

Nem tudom, nem értem. Hetes alatt tökéletesen működött.

Most ismét megpróbáltam, a laptop azt mondja hogy "csatlakoztatva", a TV meg azt, hogy "képernyőtükrözés előkészítése, kérjük várjon...", majd fél perv múlva a laptop lecsatlakozik, a TV meg mondja, hogy a csatlakozás sikertelen. :W

[ Szerkesztve ]

(#46131) t72killer válasza Ferenc. (#46112) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Elvileg már nem lehet frissíteni a gwx-el, de egy próbát megér, ha mégis akarnátok frissíteni.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#46132) King Unique válasza CPT.Pirk (#46124) üzenetére


King Unique
titán

Ja, hogy ez a gond. Hát amúgy az előző se közül sok infót és utána eleve az eseménynaplóban érdemes rákeresni. Illetve nálam többször lefutott úgy az ellenőrzés, hogy nem is talált hibát. Na meg ez esetben eleve sejthető a hibát kiváltó ok (fast startup), szóval sokat nem kell találgatni.

(#46133) Doky586 válasza t72killer (#46131) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

gwx -el sosem lehetett frissíteni.. az a kényszer-frissítés elkerülésére szolgált..

Az 1éves évfordulón semmi sem változott, aki akar az frissíthet továbbra is és aktiválódik a 10 a 7/8 kulccsal is állítólag.. ami változott hogy már nem jön olyan alattomos frissítés ami kényszeríteni akar a váltásra.

[ Szerkesztve ]

(#46134) quailstorm válasza Doky586 (#46133) üzenetére


quailstorm
nagyúr

A GWX.exe az nem a gwx control panel. Tudjuk, okos vagy. Egyes, leülhetsz.
Egyébként a frissítés lejárta után is zaklat, szóval vissza kellett tiltanom...

GWX = Get Windows 10

[ Szerkesztve ]

(#46135) Doky586 válasza quailstorm (#46134) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

szállj le rólam...

(#46136) King Unique válasza quailstorm (#46134) üzenetére


King Unique
titán

Hogyhogy zaklat?
Én direkt megnéztem egy olyan Win8.1 alatt, amire minden update fel volt pakolva és semmi nem volt letiltva. Miután lejárt az ingyenes időszak, rá pár / néhány órával a GWX app is eltűnt a tálcáról és azóta semmilyen frissítésre buzdító értesítést nem dobott.

(#46119) Hegyirabló: ilyen nálam Win8.1 alatt is volt / van. Nem tudom mi okozza pontosan, de gondolom, ha x % alá merül is akksi, az is részben befolyásolja.

[ Szerkesztve ]

(#46137) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Tök jó, hogy virtuálisan kinyírjátok egymást, de az én kérdésemre valaki nem tud választ adni?

Erre.

[ Szerkesztve ]

Aquila non captat muscas.

(#46138) t72killer válasza Doky586 (#46133) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"és aktiválódik a 10 a 7/8 kulccsal is állítólag.." - ez felettébb érdekes+hasznos infó:R VM-ben vmi hulladékkulccsal ki kéne próbálni...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#46139) Doky586 válasza t72killer (#46138) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

VM-ben 1évig használtam aktiválás nélkül.. ott nem is lehet (nem is kell) szerintem aktiválni..

[ Szerkesztve ]

(#46140) quailstorm válasza King Unique (#46136) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nem frissítettem pár hónapig a Win7-em, csak használtam (mobiltelefonok és tabletek szoftverezése). Most rászántam a múlt héten és ott virított a tálcán a GWX, meg felugró ablakban beszámolt hogy ugyan a frissítés lejárt de milyen további lehetőségeim, regisztráció, etc van. Sajna kilőttem, kép nincs.

(#46135) Doky586: kicsit visszafelé is jár a törődés. És ha nem adnál okot nem támadnék minden lehetséges alkalommal. Nokiaprogramokon is kiszúrtál velem, a stílusod közösségromboló, nárcisztikus, egód az egekben, tudásod a béka segge alatt nagyon gyakran. Változtass. Sürgősen. És örülj hogy nem leszek sose moderátor.

(#46141) netpeti98 válasza Doky586 (#46139) üzenetére


netpeti98
addikt

Kell aktiválni VM-ben is, ott is ugyan úgy érvényes licenc kell.

(#46142) Doky586 válasza quailstorm (#46140) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

szállj le rólam...

(#46143) CPT.Pirk válasza #41133696 (#46126) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Hmm, milyen könnyen megtalálható helyre dugták. 10-ből 9 Windowsos egyből ott keresi. :N

Bezzeg a műveletközpontban nem lehet kitenni értesítést róla, hogy pár hibát talált és javított is a chkdsk. Mert nem. Nem és kész. Nem kell tudnom róla, úgy sem tudnám megérteni mit jelent. Túl sok lenne ez nekem. Azért fizettünk a Windowsért, hogy ne kelljen érteni hozzá. Azt kaptuk, amiért fizettünk.

King Unique: ez felveti a kérdést, hogy most akkor a fast startup bugos, vagy szándékosan okoz problémát aljas indokból... Mindegy, úgy se tudjuk meg.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#46144) King Unique válasza quailstorm (#46140) üzenetére


King Unique
titán

A GWX-hez akkortájt jött pár frissítés WU-n, többek között az új, kevésbé nyomulós verzió és a visszaszámlálós. Ha full le volt frissítve a rendszer, akkor annak Win7 alatt is kb. ugyanúgy kellett volna működnie, mint pl. nálam 8.1 alatt.

(#46143) CPT.Pirk: nem is az, hogy bugos, hanem maga ez a felhibernálásos megoldás alapból bekavar. Nyilván normál esetben a user 1 OS-t használ, pl. egy Windows van a gépén, aminél nem is okoz problémát. Viszont vsz nem abból indultak ki, hogy mindenki olyan geek, hogy 2-3 OS-t pakol fel egyszerre. ;]

[ Szerkesztve ]

(#46145) Ferenc. válasza quailstorm (#46140) üzenetére


Ferenc.
tag

Köszönöm a választ és mindenkinek aki hozzászólt. Akkor ezek szerint júli 29 után is azaz az ingyenesség lejárta után is van ahol még lehet frissíteni attól függetlenül.. Ez jó akkor annak aki lecsúszott a váltásról eddig.

(#46146) n42


n42
tag

Sziasztok!

Ha MediaCreationTool-tal csinálok egy install pendrdive-t, akkor melyik windows verzió fog felkerülni? Most elég fontos volna, hogy a legújabb, nagy frissítés utáni wint tudjam egyből telepíteni!

(#46147) qqcqqc válasza Ferenc. (#46145) üzenetére


qqcqqc
őstag

Tegnap telepítettem egy laptopot UEFI-be égetett 8-as kulccsal és aktivált win10-et kaptam. Ez kielégítő információ?

(#46148) -Maujuri- válasza n42 (#46146) üzenetére

Már a frissítettet kapod ha most leszeded.

(#46149) fess


fess
őstag

Sziasztok!
Hogy lehet az beállítani, hogy indításkor automatikusan csatlakozzon a felhasználónevet+jelszót igénylő nethez (invitel adsl)?

(#46150) t72killer válasza qqcqqc (#46147) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Tetted mindezt olyan gépre, amin nem volt még win10?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.