Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46801) Johnyy


Johnyy
tag

Sziasztok!

Nagy gondban vagyok.

Sajnos a feltelepítettem a Windows 10-et egy tartalék HDD első partíciójára (hogy beaktiválja még az ingyenes időszakban), majd mivel sok rosszat olvastam erről a rendszerről, használtam tovább a stabil win7-es rendszerem. Úgy tettem el a tartalék HDD-t, hogy win10 volt utoljára aktív (valószínű ez volt a hiba, a gyorsindítás miatt). Amikor a win7-es rendszert indítottam, akkor lefutott minden partíción a chkdsk, ekkor még nem volt probléma, ezután használtam hetekig a rendszert. Majd tegnap újra elővettem a win10-et, ekkor is lefutott a chkdsk (ami nem tudom mit csinált, de tönkretette a win7-es partíciómat (a lefutása után kb. 15 GB hely eltűnt róla)) ez még annyira nem is lenne baj, mert már ideje volt újrarakni), de viszont ezután a win10-es rendszer alól előjött, hogy a partíciók adataihoz csak rendszergazdaként tudtam hozzáférni.
Ma feltettem az eredeti helyére a win7-et, de a többi partíciót ezután sem tudom normálisan használni.

Szerintetek mit tudnék csinálni hogy normálisan működjenek a partíciók, adatvesztés nélkül?

(#46802) Doky586 válasza Pokskill (#46798) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"és szerintem felszedtem párat gyorsan..."
innen hiányzik a 'tárgy' amit még általános iskolában tanítottak nyelvtan órán..
Arra tippelnék hogy puszilgasd meg őket, aztán menjenek a dolgok a maguk útján..

(#46803) SP4C3 válasza King Unique (#46800) üzenetére


SP4C3
veterán

Egysz@r a 2 gyári állapotban

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#46804) Kátai


Kátai
senior tag

Feladatkezelőben az indítás fül alatt tiltotok programokat?

(#46805) kasa85


kasa85
őstag

4 frissítésem van a Winfoson.
Szerencsére gyorsan tiltottam a Update,és az automata letöltéseket.
Azóta stabil a gép.
Letölteni le tölti a biztonsági frissítést,de nem telepíti.
Azért ki fizettetném a mobil netemet az MS el,hogy milyen jogon nem lehet letiltani
az update szolgáltatást!
Ennél szemetebb dolog nincs,de rá tettek egy instabil frissítésnek mely tönkre vágott,vagy használhatatlanná tette a programokat,hardvereket.

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#46806) azka79 válasza pvt.peter (#46799) üzenetére


azka79
aktív tag

Nem csak a kép, felette a szöveg se semmi.... :DDD :DD

(#46807) attila9988 válasza King Unique (#46800) üzenetére


attila9988
őstag

A normális az lenne, hogy választhatom a "NEM" -et... Az a baj, hogy a microsoft úgy gondolja, hogy a te aktív időszakod x időben van, az inaktív időszakodban meg tutira nem csinálsz semmit. Pedig dehogy nem... Ha volt már hosszadalmasabb munkád, ahol a gépnek sokat kell számolni valamit, akkor érted mi a gond ezzel... Minden egyéb operációs rendszeren be lehet ezt állítani.... csak a rohadt microsoft szívatja a felhasználóit.

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#46808) Pokskill válasza pvt.peter (#46799) üzenetére


Pokskill
tag

Köszi szépen sikerűlt :R

"Sosem az erősek, mindig a kitartóak műveltek nagy dolgokat."

(#46809) SP4C3 válasza attila9988 (#46807) üzenetére


SP4C3
veterán

Nem szívatja, hanem mérgezi.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#46810) King Unique válasza attila9988 (#46807) üzenetére


King Unique
titán

Azért az alapértelmezett 8:00 - 17:00 aktív időszak sem kevés, illetve lehet ám módosítani, más intervallumot megadni.

(#46811) t72killer válasza kasa85 (#46805) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nekem nem tölti le, csak figyelmeztet, ha van frissítés. (2es opció, amit régen is csináltam) Én mindig manuálisan frissítek és indítom újra.

Amúgy egyetértek, adatroamingon nagyon kellemetlenek tudnak lenni a M$ b&romságai.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#46812) kisapa válasza istnag (#46783) üzenetére


kisapa
senior tag

Ez micsoda? USB driver vagy valami más?

(#46813) istnag válasza kisapa (#46812) üzenetére


istnag
addikt

Driver, Win -es fórumon találtam rá.

(#46814) #31757056 válasza attila9988 (#46793) üzenetére


#31757056
törölt tag

10 perce ezen nyeritek... :DDD ez csak egy ok, hogy ezt a hulladekot tavol kell tartani messze minden pc-tol, addig ameddig csak ez lehetseges :)

(#46815) pendre54 válasza Kátai (#46804) üzenetére


pendre54
addikt

Amennyiben a kérdésed esetleg arra irányult, hogy az esetleges tiltások okozhatnak-e valami gubancot, nos nálam nem, mert az ottani cuccok majd 90%-át letiltottam.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#46816) kasa85 válasza t72killer (#46811) üzenetére


kasa85
őstag

Köszi :R
Végig csináltam.
Mindig volt fájl a frissítési mappában a Windows könyvtárban.
Rohadt dolog mikor 50 giga netem van és napi csak facebookozok,és semmit nem csinálok,és meg esz 1gb ot napi szinten.
Még keveset is mondtam. :W
Legjobb ha bontom a kapcsolatot mikor játszom,vagy nem netezek.

[ Szerkesztve ]

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#46817) SP4C3 válasza pendre54 (#46815) üzenetére


SP4C3
veterán

Mennyi szemét... :( GreenPeace nem keresett még? :))

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#46818) Hunork


Hunork
veterán

Visszaolvasgatva, hogy legyen jó hír is: pár napos w10 Home tökéletes, minden frissítés felment, igaz az Anniversary manuálisan, és nincs lefagyás, akadás, kifagyás, homokkörözés, semmi. :N
Amúgy a frissítést be lehet állítani, hogy ne magától csináljon bármit is, íme: w10 automata frissítés kikapcsol

Továbbá személyes tapasztalat több gépen: ha már W10, és természetesen legális programok, akkor a Ccleanaer, Malwarebytes, és a finn srác Regcleaner programja tökéletesen elég. Minden más csak hókuszpók, és aztán kitöröl olyat, ami kell a rendszernek. (Start menű, áruház, ikonok, beállítások...stb)
De ez személyes vélemény! :K

[ Szerkesztve ]

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#46819) pvt.peter válasza Hunork (#46818) üzenetére


pvt.peter
őstag

Win10 update kapcsán:
Az csak egy látszat, hogy te szabod meg teljes egészében, hogy mikor frissítsen és hogy utána mit csináljon.
Arra még mindig nincs megoldás, hogy:
- automatikusan letöltse a frissítéseket ÉS
- telepítse ÉS
- tetszőlegesen sok idő után indítsa újra a felhasználó kézzel

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#46820) Hunork válasza pvt.peter (#46819) üzenetére


Hunork
veterán

Ez igaz, a W7 ebben jobb volt. De itt annyi, hogy rámész a keresésre, majd letölt, telepít. Mondjuk annak nem láttam soha értelmét, hogy töltse le, és majd egy hét múlva telepítsem. :F ;] Nekem így jó, vagy marad az automatikus. hajnali háromkor sem kelti fel az ember, ha beállítja a karbantartás fülön. Kicsit túl van lihegve. A frissítés nem azért jön, hogy kárt tegyen, hanem hogy segítsen. Szerintem. (persze mókolt Win tulajok másképp láthatják :D )

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#46821) Pierre75 válasza Hunork (#46820) üzenetére


Pierre75
senior tag

Nem kellett ahhoz mókolt win, hogy a szülinapi meglepi (AU) után Kindle PW-t rádugva a gépre megkapjam az első kékhalálom. A mostani frissítés javította az előző javítás hibáját, amivel a saját Windows óra app 50%-ban el se indult. Home rendszerem van, így az AU-t el se tudtam halasztani (nem mindenki akar vagy tud a rendszer mélyén turkálni, amit a korábbi OS-ekben szabadon állíthatott). Elvileg az insidereken kísérleteznek, csak gyakorlatban engem sem vásárlónak, hanem kísérleti nyúlnak tekintenek.
Írom mindezt úgy, hogy közel egy éve használom a 10-t és komolyabb gondom az AU-ig nem volt.

(#46822) TRob1 válasza King Unique (#46810) üzenetére


TRob1
veterán

Nem beszélve az Egyéni újraindítási időpont beállításáról. Ha ez sem elég valakinek, akkor ott már nem a Winnel van gond. Szerintem.

(#46814) Cayman:
Kivéve a mi hármunktól, mert itt minden klappol. Szerencsére. Szerintem az eddigi legjobb win mind közül, vissza nem tenném egyik régebbit sem. (Pedig anno szerettem a 7est, de csak 8.1-ig :D és azt is csak 10ig. XP-t meg mindig utáltam :) )

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#46823) pvt.peter válasza TRob1 (#46822) üzenetére


pvt.peter
őstag

Akkor ezek szerint gond van velem, hogy igényt tartok arra, hogy testre szabhassam teljes mértékben, hogy mi történjen Windows Update után ... :DD

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#46824) TRob1 válasza pvt.peter (#46823) üzenetére


TRob1
veterán

Ott van. Most írtam - és mutattam - hogy testre szabhatod... De ne akard már hogy minden egyes emberre külön szabnak egy win-t. Be tudsz időpontot állítani, elhalaszthatod egy neked tetsző (Tudom, nincs olyan :P ) időpontra, de te is bármikor manuálisan újraindíthatod ha épp van felesleges 30-40 mp-ed. Én pl. nem akarok hetekig várakozni hogy feltelepítse amit letöltött... mert minek? Mi értelme? :F

ui: Gondolom tudod hogy az update-eknek oka van és nem csak unalmukban küldözgetnek vmit néha-néha. Tehát nem gondolom hogy olyan nagy probléma lenne hogy jót akarnak Neked. (Még ha nem is mindig jön össze... de hát mi vagy ki tökéletes manapság. :D)

Az a vid is egy nagy bullshit, hisz ő is ugyanúgy elhalaszthatta volna egy alkalmasabb időpontra. Mikor épp ráér és nem videót kell készítenie hülyeségekről a jutyúbra. ;] Csak úgy ugye eggyel kevesebb dolgon tud(na) csámcsogni meg siránkozni a nép.

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#46825) Croft-21 válasza Croft-21 (#46696) üzenetére


Croft-21
őstag

Érdemes lenne felhívni a Microsoft ügyfélszolgálatot? Tudnának ebben vajon segíteni?

(#46826) maestro87 válasza attila9988 (#46793) üzenetére


maestro87
őstag

Nekem még egyszer sem csinált ilyet. Néha feldob egy ablakot, hogy frissítések letöltése, de ennyi. Ha nagyon idegesít már, csak akkor kattintok rá. És nem minden frissítésnél csinálja, pl. most is lenne egy update, de még nem tolta az arcomba. :DDD Telepítésre/újraindításra is csak figyelmeztet amit 4 órára elhalasztok mindig, míg meg nem unom. :DDD
Mondjuk én valamit mókoltam vele még az elején, hogy ne töltse le automatikusan a frissítéseket.:)

[ Szerkesztve ]

(#46827) raidx válasza Hunork (#46820) üzenetére


raidx
őstag

Mit értesz mókolt Win alatt? Az Ms által mókolt letölthetőkre gondolsz? TH2-ig semmi gondom nem volt a Win 10-el. Th2 utánn kezdett az USB bug és a pillanatnyi megfagyások. Majd jött a szülinapi éa használhatatlan lett a rendsteren. Visszaraktam a TH2-őt mert használni szerettem volna a gépem. Miután az Ms-től ingyenesen letölthető volt egy évig a rendszer. Nem hiszem, hogy sokan nekiálltak móolt rendszert csinálni és akárhonnan letölteni. Persze kivételek mindég vannak.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#46828) Hunork válasza raidx (#46827) üzenetére


Hunork
veterán

Jajj, egy szó és lavina. :)
Igen, vannak, rengetegen, akik loader, KMS W7 -el tértek át, akik telerakják 20 teljesen felesleges programmal a gépüket, sőt, képesek két vírusirtót is futtatni. Én így gondoltam.
Lehet, hogy szerencsés vagyok, de tényleg minden rendben van nálam. Kipróbáltam minden telefont, fényképezőgépet, az ósdi kártyaolvasómat, semmivel nem volt gondja, mindent felismert. Update-ek nem okoztak galibát, pedig az Anniversary-t felelőtlenül nem közvetlenül az install után tettem fel, volt is babszem rendesen, oszt mégsem volt galiba.
De nem akartam itt megbántani senkit, csak közöltem, sőt úgy írtam, hogy legyen jó hír is. :K

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#46829) pvt.peter válasza TRob1 (#46824) üzenetére


pvt.peter
őstag

Abszolút egyetértek mindennel amit mondasz.
A probléma az szokott lenni, hogy a gépemen az esetek 90% -ban rengeteg minden megvan nyitva, leginkább fejlesztőkörnyezetek, több példányban is.
Emellett persze rengeteg minden megy még mellette, nyilván nem használom egy adott pillanatban az összeset, de egyszerűbb nyitva hagyni egy Acrobat Readert a benne levő fájllal, mint hogy utána esetleg megint újranyissam vagy esetleg keresgélni kelljen a megfelelő verziójú fájlt.
Illetve 0-24 -ben megy a gép mert ugye torrent is fut a háttérben :D

Nekem a gép újraindítás egy bejelentkezett, beizzított állapotból mire eljutok ugyanabba az állapotba beletelhet akár 15-20 percbe is.
(Többek között ezért is fogok HDD -t SSD -re cserélni.)

Gondolhatod mennyire kaphattam agyf*szt amikor este úgy hagytam a gépet, miközben jött egy frissítés majd reggel a telepítés/újraindításnak köszönhetően egy tök üres desktop fogadott... :D

Nagyon is jól tudom, hogy az update -eknek oka, nem poénból dolgoznak rajta a fejlesztők.

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#46830) TRob1 válasza pvt.peter (#46829) üzenetére


TRob1
veterán

Hát igen. Sajna vannak kivételek mikor épp nem a legjobbkor indít újra. :) Az a 15-20 perc elég soknak tűnik. Pentium1-est használsz? :U :DDD

ui: Torrentre esetleg egy Nas? :F

¤ R'n'R ¤

(#46831) firefalcon


firefalcon
csendes tag

Sziasztok!

Uj gep, uj hdd, uj op. Win10 alatt akartam az 1tb-s hdd-t particionalni, de veletlen a C: nek adtam 700 gb-t, illetve 250 maradt unallocated. Ezt szeretnem ugy beloni hogy 100 gb C: legyen es ket darab 400 koruli masik meghajto. Ugy hallottam ezt siman lehet win10 ben de nem sikerult eddig. Ebben szeretnem segitsegeteket kerni.

(#46832) metrion


metrion
aktív tag

Sziasztok!

Windows 10 Sysprepelésére kellene nekem valami tuti leírás.
A céljaim ezek lennének, helyi rendszergazdai jelszó megadása, tatományba léptetés, Win aktiválás, Office aktiválás, particiók létrehozása.

Telepítem, win kulcs megadása nélkül majd Windows ADK-ba összekattingatom ezeket. De sysprep után mindig valami hibával elszáll.

Köszönöm! :R

(#46833) t72killer válasza kasa85 (#46816) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"semmit nem csinálok,és meg esz 1gb ot napi szinten." - he? Miket tenyésztesz azon a gépen:Y? Esetleg live streamingen megy a videó a netre/netről 0-24h?

Mondjuk igaz, én tiltottam egy sornyi felesleges M$ adatküldözgetős b@romságot és természetesen még telepítésnél minimumra húztam a csúszkákat amiket lehetett.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#46834) kasa85


kasa85
őstag

Kedves uraim akik mókolásnak nevezik azt,hogy mit töltsön le a Windows és mit ne hát gratulálni tudok!
Én mindig is korlátoztam a letöltést.
Persze biztonsági problémák lehettek akkor,mert nem foltozta a Defendert,ha ment,vagy a Tűzfalat.
Viszont olyan Vírusírtó kell ami tartalmaz olyan lehetőségeket,hogy ne keljen Defeneder,és Tűzfal a Windowsos!
A másik nem tudom ki emlékszik rá 2014 ben csomó embert kib@sztak,mert kékhalálba borultak egy frissítés miatt a gépek.
Nem tudott betölteni!
Képzeljétek el aki dolgozott mekkora veszteség érte!
Ezért is jó,ha nem engedem Automatikusan telepíteni az Update csomagot,mert ki tudja el van e rontva benne valami.
Mindig követem a hivatalos,félhivatalos fórumokat!
A Windows 10 Prom eredeti 1 éves liszencel.
A lényeg nekem lejött a legfrissebb build.
Ott már megkérdeztem milyen jogon telepít fel VGA drivert ami nem is a GTX980TI kártyához való.
Villogott,és egyebek a kijelző.
Kétszer raktam újra a Wint!
Lekapcsoltam mindent csak kézzel frissíthetek.
Windows 8.1 is ilyen volt.
Internet be volt dugva telepítés után szedte is le a maga kis Nvidia kártya driverét amik kurv@ra hibás volt.
Na ezek miatt nem engedem,hogy a gép döntse el mi kell,és mi nem.
Olvasom a másikat,és a kárán tanulok.
Beszar a gépe többnek is tudom na azt nem kell felrakni.
Foltoznak ennyi semmi több.
A másik!
Nem mindenkinek van kábeles nete!
Nekem Vodafone van.
Havi nappal 50 giga,este 100giga letölthetőségem!
Nos nem egy jó dolog mikor naponta valahová el tűnnek a 100 megák csak úgy.
Most őszintén erre sem gondoltak.
Joggal panaszkodnak azok akik nem tudják kikapcsolni.
Mindenki maga szabja testre a Winfost minthogy kárt tegyen egy frissítés azt kaki legyen belőle.
Mivel adózom a netért,megvettem a Windowst jogom van kikapcsolni a frissítéseket.
Aki nem ért egyet ezzel sajnálom majd be áll a klubbunkba mikor elszáll az oprendszer,mert rossz frissítést szedett le.
Szép napot mindenkinek!

(#46833) t72killer
Hali ha nem gond priviben tudsz segíteni mit,és hogy kell kikapcsolni minél kevesebb legyen az adatforgalom ?
Semmi nem megy csak az Avart,és a Malwarbaytes program.

[ Szerkesztve ]

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#46835) kasa85


kasa85
őstag

Avast nem Avart :DDD

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#46836) Bogyó bá' válasza kasa85 (#46835) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Legyen Avatar, na! :)

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#46837) kasa85 válasza Bogyó bá' (#46836) üzenetére


kasa85
őstag

Találó :DDD

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#46838) mclaren1993


mclaren1993
újonc

Sziasztok!

Pár napja telepítettem egy Lenovo B51-80-as notebookot frissen eredeti DreamSparkPremium-os Win10 Education verzióval.

Szeretnék rá alternatív bejelentkezési lehetőségeket is beállítani, de hiába kapcsolom be az ujjlenyomat olvasót vagy a PIN kódot, mind a kettőre ugyan úgy reagál a Win10. Felismeri elkezd bejelentkezni utána pedig ezt írja ki:

"A windows nem tudta beléptetni
A hitelesítő adatokat nem sikerült ellenőrizni"

Kép róla:
http://kepfeltoltes.hu/160902/2016-09-02_17.52.31_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Többször újratelepítettem az ujjlenyomat olvasó drivert, lecsekkoltattam, hogy ez e a legújabb, de hiába. (leolvasó típusa: synaptics wbf ddk 5011)

Valaki találkozott már hasonlóval? Tudtok valami megoldást?

(#46839) Syl válasza Hunork (#46818) üzenetére


Syl
nagyúr

> Amúgy a frissítést be lehet állítani, hogy ne magától csináljon bármit is, íme:

Ezt mutasd már meg nekem Windows 10 Home kiadáson! ;)

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#46840) flashpointer


flashpointer
őstag

Hello, gyors kérdés:

Ha van egy samsung laptop amihez oem előretelepített win8 járt (nincs hozzá serial vagy nem találtam) és a telepítőfájlok a winchesteren vannak külön partíción (win 10 frissítés aktiválva lett vagy fél éve), akkor ha kicserélem ssd-re,hogyan/honnan települ fel a legális win? Letöltöm a microsoft honlapjáról és usb-n telepítem? Illetve az újraaktiválás hogyan történik?

(#46841) t72killer válasza kasa85 (#46834) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem kell privatizálni, másoknak is jól jöhet az infó;)

Én ennyit szoktam:

#0: Eleve (saját készítésű, nem virágbolti vírusgazda) felesleges appoktól megszabadított telepítőt használok

#1: telepítéskor összes csúszka nullára, majd a beállításokban végigzongorázom a privacy beállításokat (ott is minden off, minimum, stb), kilövöm a Spotlight-ot és a lock-screen reklámokat. Sajnos a mostani telepítőből hiába szedem ki standard módon a szemetet, egy rakás app ikonja bent marad a start menüben - mindegyikre jobbkikk->more->turn live tile off, nemkívánatosakat ezután unistall ha lehet, ill kilövöm a Store-os updateket.

#2: "Connected User Experiences and Telemetry" (diagtrack) és "dmwappushsvc" és a DNS-kliens szolgáltatásokat kilövöm

#3: group policyben vagy Home verzió esetén registryben #46811 szerint lerendezem a frissítést, hogy akkor történjen, amikor én akarom, ezenkívül blokkolom az örökös MRT frissítéseket egy ilyen tartalmú .reg fájllal:

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\MRT]
"DontOfferThroughWUAU"=dword:00000001

#4: letiltom a TCP/IPv6-ot.

#5: A C:\WINDOWS\SYSTEM32\DRIVERS\ETC -ben lévő hosts fájlt kiegészítem a M$-vackokkal, ill hirdető és malware-doménekkel (M$-cucchoz forrás, Kártékony cuccok ellen forrás).

#6: Esetleg még beállíthatod, hogy a kapcsolat "metered connection" legyen, akkor is, ha vezetékes.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#46842) Hunork válasza t72killer (#46841) üzenetére


Hunork
veterán

Szia!

Majdnem ua van nálam is.
Viszont a 4.-es pont? Mi az oka? (ha láma kérdés, elnézést) És igaz, hogy később töltődik be a Win, ha le van tiltva?

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#46843) Hunork válasza Syl (#46839) üzenetére


Hunork
veterán

Lásd itt a 3-as pont. ;)

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#46844) Syl válasza Hunork (#46843) üzenetére


Syl
nagyúr

Akkor ne a gpedit-et ajánld :P

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#46845) t72killer válasza Hunork (#46842) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Őszintén nem mértem ki, hogy később tölt-e. IPv6-on feleslegesen kommunikál a rendszer, uis a mai (és a belátható pár éven belüli) infrastruktúra IPv4-es. Ehhez képest a gépek csiripelnek v6-on (=adatfogyasztás), hogy miért, nem tudni. Ráadásképp az IPv6 forgalom alkalmasint "kifolyhat" a vpn-alagútból, ha használ az ember vpn-t, ill nem tudom, a tűzfal rendesen fogja-e a v6 forgalmat.

#46844: van ott a linkben regedites megoldás is, csak lejjebb kell görgetni;) - sorry, most látom, hogy a registry-s módszer nem működött a home edisönnél, szívás:( Persze a cikk íródása óta eltelt pár win10 verzió, érdemes megpróbálni.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#46846) Hunork válasza Syl (#46844) üzenetére


Hunork
veterán

Igaz, azzal kezdi, de a cikk alján ott volt a Home megoldás is. :P

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#46847) KüLÖNc


KüLÖNc
tag

Sziasztok!

Ma hazajöttem, bekapcsoltam a gépet és láttam hogy elég lassan lép túl az Asrock feliraton meg a Windows logonál is elidőzött, amit szokott néha csinálni, ezért nem tulajdonítottam neki jelentőséget. Betöltött az asztalra, és amikor megpróbáltam megnyitni a Chromeot, vagy utána a vezérlőpultot, akkor olyan történt amit még eddig sose láttam. Az ablakok mintha lassított felvételek lettek volna, tehát nem felvillantak, hanem így halványan megjelent és folyamatosan fehéredett ki a Chromeban a Google oldala. Tartott vagy 1 percig mire megnyitotta, Vezérlőpultnál ugyanez. Semmilyen program nem indul bootkor, nincs vírusirtó, CTRL Alt Delt nem nyomtam, mert annyira megijedtem meg furcsa volt, hogy előhoztam inkább a tálcát (ami kb fél percbe telt, mire megnyílt) és újraindítottam. Azóta teljesen jól működik a gép. (Hozzáteszem, hogy mikor hazajöttem a digitális órám villogott, tehát áramkimaradás volt, de a gép nem működött)

Windows 10 Home Edition, folyamatosan frissítve. Van ötletetek mi lehetett ez?

(#46848) TRob1 válasza t72killer (#46841) üzenetére


TRob1
veterán

Aha!!! Már értem miért jön a kékhalál! ;] :DD

Na ezt nem teszik sokan hozzá hogy azért mégsem úgy használják a rendszert ahogy az ki lett találva... :U (Oké, nálad valszeg az alulfesz volt épp a ludas - azóta gondolom nem jött -,, de ki tudja melyik júzer miket csinál a géppel aztán meg panaszkodik hogy szűz meg semmit nem csinált, meg különben is a k anyukáját az ms-nek...stb.)

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#46849) Hunork válasza t72killer (#46845) üzenetére


Hunork
veterán

Köszönöm az infókat! :R

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#46850) toBIN


toBIN
tag

Akkor ismet:

Ezzel lehet valamit kezdeni? Hetek ota ilyen..

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.