Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33901) beci43


beci43
senior tag

Urak egy kérdés.Érdemes sima Win10 64-ről Prora váltani?

(#33902) raidx válasza zazira2 (#33896) üzenetére


raidx
őstag

Vasárnap ezzel én is szívtam. Win 7 frissítés és engedtem a frissítések keresését. A vége az volt, hogy állt egy helybe mentek a golyók de nem csinált semmit. Kilőttem és újra indatottam a frissítést de most nem választottam a frissítések keresés-letöltését. Szépen elkezdett települni majd 25%-nál igen hosszasan időzött de végül is kifogástalanul települt. A gép egy Intel Atom D525 2 G ram 80 G Sata1 HDD. Boot idő hasonló mint a 7-nél volt (57") működés közben kicsit gyorsabbnak tűnik mint a hetes volt.

@beci43

[Itt megnézed] és eldöntöd. Otthoni használatban nem valószínű.

[ Szerkesztve ]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#33903) Barthezz2 válasza petfoto (#33899) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Nálam pörgött a rendszer, csak az egér kattant meg, de az is csak random.

Ezt a power management drivert akkor megnézem, köszi :R

Everybody lies.

(#33904) Werkly válasza #56474624 (#33872) üzenetére


Werkly
őstag

Nálam meg úgy tűnt el, hogy újraraktam az egészet úgyis ráértem ma. :DDD

(#33905) Werkly válasza GeorgeV (#33879) üzenetére


Werkly
őstag

Nálam 3-4 szer ugrott más méretre de azóta tartja magát. Nem buheráltam semmit etéren. Registryben az Edge letöltési útját a nyílak eltűntetését a hálózatnevet és a gépház fehér színét változtattam feketére. De ezek nincsennek hatással a méretre nyílván.

(#33906) Morzsibácsi válasza zazira2 (#33896) üzenetére


Morzsibácsi
tag

Befejeződött már?Vagy leállítottad,és elölről kezdted az egészet?

(#33907) Döglött Róka válasza pendre54 (#33900) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Kumulativ frissites van win 10-ben, fel fogja huznia legfrissebb verziora.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#33908) somogyib válasza beci43 (#33901) üzenetére


somogyib
őstag

Itt lehet olvasni a home és pro verzió különbségeiről

(#33909) Werkly


Werkly
őstag

A tűzfalban van olyan alkalmazás amit érdemes letiltani? Esetleg totál fölösleges, hogy kommunikálgasson?

(#33910) rita7107


rita7107
aktív tag

Sziasztok.
Nem találtam értékelhető választ a neten, ezért teszem fel itt.
Ntoskern.exe 150MB azaz kb 25% memóriát foglal. Mit lehet vele tenni?

(#33911) SP4C3 válasza rita7107 (#33910) üzenetére


SP4C3
veterán

600MB RAM-od van? :Y

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#33912) rita7107 válasza SP4C3 (#33911) üzenetére


rita7107
aktív tag

Na ez is a furcsa.... :W
4GB RAM - Hova tűnt a többi?
Vagy valamit elállítottam? De hol?
Itt egy kép is

(#33913) petfoto válasza Barthezz2 (#33903) üzenetére


petfoto
tag

Nálam is ment minden, kivéve a beviteli eszközöket (egér, bill és érintőképernyő). A programok mind gyorsan indultak...

(#33914) SP4C3 válasza rita7107 (#33912) üzenetére


SP4C3
veterán

PageFile beállításai?

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#33915) darkhorse válasza rita7107 (#33910) üzenetére


darkhorse
tag

(#33916) mediumgecso


mediumgecso
őstag

Sziasztok!

Win10 pro-m van, beteszem a laptopba a fényképezőből kivett SD-t és nem ismeri fel...milyen (melyik) driver kell amivel jó lesz?

Köszönöm

iPhone 15 Pro Max 256GB Natur Titanium // Garmin Venu 2 // Canyon Grail CF SL + Garmin Edge 840

(#33917) CirrMee


CirrMee
addikt

A minapi frissítgetés után - először nálam - elkezdte játszani ezt az "én akkor is visszaállítom gyárira a videó lejátszást" féle baromságot. Kinyírtam a gyári videólejátszót, most már próbálkozhat a kisköcsög... :))

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#33918) adamssss válasza Воланд (#33889) üzenetére


adamssss
veterán

Ez azt jelenti h a drive-ot nem lehet leirtani a win-rol? Igazabol mindegy is. En azt szeretnem megoldani, hogy ami fenn van a drive-on azt ne toltse le a gepre. Mit csinaljak hogy mukodjon?

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#33919) PuMbA válasza rita7107 (#33912) üzenetére


PuMbA
titán

:F Ha a Feladatkezelőben lévő %-okat összeadod, akkor kijön a 76% :)

(#33920) #16695808 válasza adamssss (#33880) üzenetére


#16695808
törölt tag

Igen. Beallitasok, es csak a kiválasztott mappat szinkronizalja.

(#33921) zsoltzsolt válasza cigam (#33487) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

90 nap után mi történik?

(#33922) membrandj válasza membrandj (#33840) üzenetére


membrandj
nagyúr

1,5 nap szenvedés után kiderült.
Office update vágta szét a rendszert. Frissítéseket letiltottam, letöröltem az összes office updatet ( 1-2 -t nem engedett), az excel stb updateket hagytam és működik minden újra.
Ez nagyon gáz 2016-ban, hogy ellenőrzés nélkül küldenek ki hibás office updatet..
6 gépből 6-nál volt szívás, tehát nem rendszer,gép,user error.

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#33923) Dumi86


Dumi86
senior tag

sziasztok. nem tudja valaki mi történt a realtek hivatalos oldalával? már elég régóta egyáltalán nem hozza be(drivert szeretném letölteni).

Mobil: Samsung Galaxy A41 DS (2020) Android 12.0 PC: Asus K31AN , Samsung 8GB DDR3L Ram , Crucial BX500 480GB SSD , Gigabyte 720 GT 1Gb , Windows 10 Home 21H2 (19044.2075) OEM , Vivaldi 5.3.2679.61 , Eset Nod32 Antivirus 15.2.11.0

(#33924) daimonion válasza adamssss (#33918) üzenetére


daimonion
senior tag

One drive segítség

[ Szerkesztve ]

(#33925) Satariaaa


Satariaaa
tag

Üdv mindenkinek!

Eléggé lelaktam a winem, ezért új raktam a rendszert. Win 7 64 bit. Miután megcsinált minden frissítést, gondoltam kipróbálom a 10-et. Miért ne? Frissítéssel csináltam. Aktivált volt a win 7 és ennél is azt írja. A cucc tetszik, kicsi teljesítmény növekedést is észleltem. Szépen fut. Ám az lenne a kérdésem, hogy érdemes most nekiállni a tiszta telepítésnek? Mitől lenne jobb, ha megcsinálnám? Van értelme foglalkozni vele, vagy lakjam ezt le előtte? :) Előre is köszi a tippeket!

(#33926) Elektrikus válasza zsoltzsolt (#33921) üzenetére


Elektrikus
csendes tag

Meglehet hosszabbítani még 90 napra, utána 1 órán belül újra kell indítani mert különben leáll!

A frissítések nem települnek!

Persze csak akkor ha nem tértek el a 8,1 enterprise proóbaverziotól (nálam az van a 10 mellett)

(#33927) Heavyrain


Heavyrain
őstag

A bejelentkezési képernyő megváltoztatására milyen módszerek vannak? Ezt ismerem,de nem akar működni. Hiába futtatom rendszergazdaként, nem változtat meg semmit.

Van más program is erre a célra?

(#33928) zazira2 válasza Morzsibácsi (#33906) üzenetére


zazira2
tag

Felhívtam Microsoft-ot, vagyis visszahívtak. Bekapcs gombbal leállítás, bekapcsolás, win7 töltött be. Hardver vagy szoftver okozza a hibát. Lehet avast, wise, de más program is. Mivel nem gyári gép többet nem tudnak segíteni. Megpróbáltam újra. Letöltés és konfigurálás ok. Újra indulás után megint a fekete képernyő win logóvan. Marad a win7 egyenlőre. Esetleg valami ötlet?

(#33929) beci43 válasza somogyib (#33908) üzenetére


beci43
senior tag

THX! :)

(#33930) zsoltzsolt válasza Elektrikus (#33926) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Köszi!

(#33931) hunluki válasza zazira2 (#33928) üzenetére


hunluki
senior tag

"Felhívtam Microsoft-ot, vagyis visszahívtak. Bekapcs gombbal leállítás, bekapcsolás, win7 töltött be. Hardver vagy szoftver okozza a hibát."

Erről eszembe jutott a régi vicc:

Egy utasszállító gép a város felett iszonyatosan nagy ködbe kerül, a tájékozódás lehetetlen. A pilóta nagy bravúrral egy felhőkarcoló nyitott ablakához kormányozza a gépet, és bekiabál:
- Hol vagyok?
Bentről, egy íróasztal mögül hang visszakiabál:
- A repülőgépben, uram!
Pilóta arca felderül, megköszöni, és a sűrű ködben elnavigálja a gépet a reptérre. Landolás után kérdezi az irányító:
- Hogy találtál ide ebben az istentelen ködben?
- Egyszerű volt: A felhőkarcolónál a tag egy egyszerű kérdésre adott egy egyszerű, érthető, de teljesen használhatatlan választ. Ebből rögtön tudtam, hogy a Microsoft Helpdesk irodájánál vagyok, onnan meg már fejből tudtam az utat a reptérig.

[ Szerkesztve ]

(#33932) netpeti98 válasza Satariaaa (#33925) üzenetére


netpeti98
addikt

Ha egy tiszta Windows 7-ről lett frissítenve, akkor szerintem maradhat. :)

(#33933) Sidorovich


Sidorovich
senior tag

Sziasztok!

Az iPonon két Windows 10 változat összehasonlításában kérném segítségeteket:

MICROSOFT Windows 10 Home 64bit OEM magyar - 30.712 Ft

MICROSOFT Windows 10 Home 32/64bit USB magyar - 39.289 Ft

Ezek közül az USB-s verzió már nem OEM, hanem olyan mint a dobozos? Azaz korlátlan számban újratelepíthető teljesen, akár más gépekre átvihető (a régiről való letörlés után persze) ? :F

A termékek alatti kommenteket nem vettem készpénznek, gondoltam jobb, ha itt is megkérdezem.

Az OEM kiadással az a legfőbb problémám, hogy nem egyszeri kiadás, új gép esetén újra ki kellene adnom 30.000-ret csak az operációs rendszerért, ami néha a gép árának 1/3-ada. :(

Vagy ez sem dobozos változat? (iPon áruházban nem találtam ennél is drágább, dobozos változatot)

:R

[ Szerkesztve ]

(#33934) 30z.Samu válasza Sidorovich (#33933) üzenetére


30z.Samu
félisten

"Az OEM kiadással az a legfőbb problémám, hogy nem egyszeri kiadás, új gép esetén újra ki kellene adnom 30.000-ret csak az operációs rendszerért"
Én úgy tudom, hogy nem kell, hanem fel kell hívni az ügyfélszolgálatot, hogy alaplap csere történt.

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#33935) Morzsibácsi válasza zazira2 (#33928) üzenetére


Morzsibácsi
tag

Nem win 7-ről frissíteni ? Tiszta telepítés dvd-ről vagy pendrive-ról? Jobb ötletem nincs.

(#33936) Sidorovich válasza 30z.Samu (#33934) üzenetére


Sidorovich
senior tag

Igen, hallottam ezt, de ez csak egy "megoldjuk okosba" típusú megoldás, nem lehet örökké ezt elsütni. :D
Elvileg az OEM lényege, hogy a géphez láncolja a licencet. Ügyfélszolgálaton csak azzal lehet eljátszani, hogy tönkrement az alaplap és garival kaptál újat. De ezt nem lehet örökké játszani érhető okokból. :)

(#33937) 30z.Samu válasza Sidorovich (#33936) üzenetére


30z.Samu
félisten

Oké, de alaplapot sem cserélsz évente. :)

Sic Parvis Magna

(#33938) Sidorovich válasza 30z.Samu (#33937) üzenetére


Sidorovich
senior tag

Az igaz, de amennyiben tényleg a Windows 10 az "utolsó" nagy fizetős Windows, és az átvihető licences változat csak egy 10-essel drágább az OEM-nél, akkor inkább azt vennék, mint néhány alaplaponként új Windowst 30-ért. (Azért 2 évente szoktam alaplapot cserélni, de az is lehet, hogy laptopra lesz).

Csak nem tudom, hogy ez a pendriveos változat valóban a dobozossal egyenértékű-e, vagy csak azért drágább egy 10-essel, mert mindkét verziót (x86-x64) tartalmazza, és mert pendrive. :U :F

:R

(#33939) vimes


vimes
senior tag

Sziasztok,

Windows 10 EDU - megy a gép, egyszer csak meg akarom nyitni a Start Menüt, nem nyílik meg. Illetve, a Tálca jobb oldalán lévő dolgok sem (akku állapota, értesítések, stb.), ha odahúzom az egeret, akkor kiírja a szokásos kis fehér keretben az állapotot, de ha rákattintok az ikonra nem történik semmi. E szerint nem egyedi az esetem (Bár ott konkrátan egy ASUS típusról beszélnek, ez meg ThinkPad.), de már itt a PH!-n is olvastam ilyen hibáról.

Valószínűleg, ha majd újraindítom a gépet megint lesz Start Menü, de gondolom ez nem egyszeri eset (lesz), ezért is írok ide.
Mivel tegnap került fel a rendszer, nincs sok frissítés a gépen. Kérdésem az, hogy kell-e ezzel csinálnom / mókolnom valamit? Vagy van valami javítás a hibára, és majd egyszer csak letölti a gép, mihelyst odáig jut a frissítések sorában? köszi

"Ole, ole, ole, ola, der FCK ist wieder da! Ole ole, ole ola, die roten Teufel sind ganz wunderbar." Let's go Bezte!

(#33940) Dexter-2000


Dexter-2000
őstag

hogyan tudom úgy kikapcsolni a win10-et hogy a frissítéseket ne kezdje el feltelepíteni? csak lője ki a gépet és ennyi, majd később felteszem a frissítést..

Szépnapot!

(#33941) adamssss válasza daimonion (#33924) üzenetére


adamssss
veterán

Köszi szépen. Így már tökéletesen működik :R

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#33942) Tesztelo.hu


Tesztelo.hu
senior tag

Van valakinek tapasztalata ezzel a hangkártyával? Működik Win10 alatt? Ha nem, ki mit javasol?
[link]

(#33943) Barthezz2 válasza petfoto (#33913) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Sajna nekem nincs management engine driver win10-re.. A 8.1-est felraktam, de így sem változott semmi sajnos. :(

De meglett a megoldás. BIOS-ban az SSD volt az első boot eszköznek beállítva, mert mentések miatt még ott volt a HDD-n az előző Win10 telepítés, és nehogy az induljon. Most kiirtottam boot menüből is az előző telepítést, meg visszaraktam első boot eszköznek a Windows Boot Manager-t, és így most úgy tűnik megy a sleep :)

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#33944) alfiboy


alfiboy
aktív tag

Sziasztok!

Érdeklődnék, G3258 tuning megy itt is mint a többi rendszeren?
Olvastam valami olyasmit, hogy nem.

Köszi.

...

(#33945) tatararpad válasza vimes (#33939) üzenetére


tatararpad
őstag

taskkill /f /IM explorer.exe
start explorer.exe

Ezeket a parancsokat mentsd ki egy .bat fájlba az asztalra, és mikor lefagy a tálca, futtasd le. Ez újraindítja azt a folyamatot ami többek között a tálcáért is felel, ha jól emlékszem minden elveszik ami megvolt nyitva, szal mentsd a menthetőt, de legalább nem kell a gépet újraindítani. Ugyanezt parancsok nélkül a Feladatkezelőből is megtudod csinálni, ha az kényelmesebb.

(#33946) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Érdemes beállítani egy szűz rendszernél, hogy a frissítéseket ne töltse le a rendszerhez? Vagy azért csinálnak is az MS-nél valamit és érdemes frissítgetni? Azért kérdem, mert régen az XP-nél előfordult, hogy egy Update-től hasalt el a rendszer. :D

Tableten visszakerült a 8.1, mert a 10 néha elfelejtette érzékelni az érintő panelt. Ilyennel még nem is találkoztam, de mindegy, nem szívok vele. Tableten jó lesz a 8.1 is.

Sic Parvis Magna

(#33947) raidx


raidx
őstag

Az advenced systemcare9 is kezd nagyon erőszakos lenni!

Kikapcsolta a cfosspeedet mert szerinte nagyon lassítja a bootidőt. Vissza kapcsoltam, kikapcsolta.
Mérgembe el akartam távolítani de nem szerepel a telapített alkalmazások közuött sehol. Végül a telepítési mappájába találtam egy unins000.exe fájlt ami leszedte.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#33948) #63761920


#63761920
törölt tag

Sziasztok!
Segítségre van szűkségem!
Felhasználó vagyok és nem tudom hol tegyem fel a kérdésem.
Nem tudok semmit a program; -mok CPU teljesítmény igényei-röl,
operációs rendszeren kívül chrome fut.
Böngészek és YouTube 1080p amit használok.
Szeretnék egy gépet, de nem tudom hogy asztali PC G4400 vagy
egy laptop...proci. is bőven megteszi?

(#33949) Cifu válasza raidx (#33947) üzenetére


Cifu
nagyúr

Mi a fenéért használod a Advanced Systemcare-t? Már évekkel ezelőtt is nyilvánvaló volt, hogy többet árt, mint használ...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#33950) Borisz76 válasza #63761920 (#33948) üzenetére


Borisz76
veterán

Milyen asztali gépet vegyek fóruma.

Összefoglalót olvasd el.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.