Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33101) raidx válasza TheProb (#33093) üzenetére


raidx
őstag

Tápod, hűtésed rendbe van?

@lanw

Sajnos ez így van de nem telepítünk sokszor ezért elviselhető.

[ Szerkesztve ]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#33102) lanw válasza raidx (#33101) üzenetére


lanw
aktív tag

köszi,ez igaz.Akkor marad így.

|Asus Z790| i7-13700k|Arctic freezer 360|32gb ddr4|RTX 4070|- To be or not To be

(#33103) Dorian válasza Dorian (#33091) üzenetére


Dorian
félisten

Tegnap már letöltött minden frissítést, stb. Ma reggel még mindig kiírva: nincs aktiválva...

A korábbi sikeres 10-re frissítéshez képest a hardverek milyen változására érzékeny?
Mert új, tiszta telepítéskor újra particionáltam a vinyót, (volt rajta vmi kis méretű OEM part.)

Gépházban ezt írja ki:
A Windowst pillanatnyilag nem lehet aktiválni, próbálkozzon később. Hibakód: 0x8007007b

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#33104) embe


embe
nagyúr

Hali!
A következő problémám adódott. Feltettem egy gépre egy W10-et. Leszedte a frissítéseket, majd elkezdte telepíteni azokat.
Amikor az utolsó nagy csomagot, ami talán a 1511-es telepítette, egy kis áramkimaradás volt, így a gép visszavonta a frissítéseket. Pedig az utolsó fázisban járt vagy 96%-nál.
Most frankón működik, talált is egy frissítést a Silverlighthoz, fel is tette, de ezt nagy csomagot nem tölti le, így nincs telepítve. Azt írja ki, hogy a rendszer naprakész Ez tuti mert nincs ott a C meghajtón a Windows Old mappa.
Viszont jó lenne ha valahogy felmenne, mert ha visszaadom a gazdájának, akkor 24-ben fog menni, és az kellemetlen lenne, ha váratlanul leállna a frissítés miatt, mert ugye ez egy nagy frissítés.
Külön nem lehet azt felrakni? Vagy van valami mód, hogy leszedje ezt a frissítést?
Lemezkarbantartást is csináltam, de semmi.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#33105) Dorian válasza Dorian (#33103) üzenetére


Dorian
félisten

Ja még annyi, hogy ennek az egésznek lehet ahhoz köze, hogy 8.1-ről való frissítéskor gondolom a legújabb verziót töltötte le magának, új tiszta telepítéskor pedig egy már korábban letöltött verziót tettem fel?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#33106) Popes válasza Dorian (#33105) üzenetére


Popes
őstag

Nem lehet hogy más verziót raktál fel? Pl Home helyett Pro-t? Vagy fordítva, mert úgy nem fog menni az aktiválás. :(

Deus ex machina

(#33107) Dorian válasza Popes (#33106) üzenetére


Dorian
félisten

A 8.1 amit frissítettem pro-volt, így gondolom Win 10 pro-ra frissített, nem? Ez a tisztán teleptett Win 10 is pro.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#33108) Popes válasza Dorian (#33107) üzenetére


Popes
őstag

Ha a 8.1 Pro volt és most is Pro van fent akkor szerintem az idő megoldja és hamarosan aktivált lesz. (van amikor kicsit lassan reagál az MS, de ha minden kötél szakad akkor is még felhívhatod az ügyfélszolgálatot és segítenek beaktiválni)

Deus ex machina

(#33109) embe válasza embe (#33104) üzenetére


embe
nagyúr

Kipróbálom ezt a módszert.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#33110) 5766


5766
csendes tag

Üdv!
Remélem jó helyen kérdezem, WIN10 van a gépen és az lenne a kérdés, hogy ha a képernyő lekapcsol (be van állítva energiagazdálkodásnál), akkor a Skype például miért nem jelez, ha hívás van. Ezt lehet állítani valahol win10 alatt, hogy azért a hangszóró működjön. A háttérben dolgozik a rendszer, mert ha hívás közben gombnyomásra visszajön a kép, akkor a csörgés is egyből hallható.
Előre is köszönöm a válaszokat.

(#33111) F_Zolee válasza BandiHUN (#33012) üzenetére


F_Zolee
veterán

Ez újabb feature. Biztos a sunyi jelentéseket küldi amivel nem tudsz mit kezdeni. Nekem is állandóan forgalmaz...

(#33112) embe válasza embe (#33109) üzenetére


embe
nagyúr

Felment a frissítés, minden ok.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#33113) TheProb válasza raidx (#33101) üzenetére


TheProb
veterán

Nem tudok róla, hogy gond lenne velük, azt írja, hogy tápról megy. Ha meg a hűtéssel lenne baj akkor nem az asztalon aludna be, hanem játék alatt. +Reinstall előtt nem volt gond.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#33114) D@niel


D@niel
addikt

halihó,
feldobtam a win10et a laptopomra (toshiba satellite a300), azóta nagyon akadoznak az 1080p-s filmek, de még a 720p-sek is, eddig win8 vagy win7 alatt nem volt ilyen gond. érdekesség, hogy youtube-on a fullhd változatlanul nagyon szépen megy.
próbáltam a drivert frissíteni, de azt írja, hogy a legfrissebb van fent, próbáltam auslogics driver update-ert ami kb tönkre tette a gépet, úgyh újra kellett raknom a win10et mert nem volt bekup.

video kari ati mobility readeon hd 3470, 256megás kártya, ez win7 alatt cod4-et játszható teljesítményben vitte.
próbáltam slimdriver-s (ezt a dirty windows-on ajánlották), valamiért nem tudta frissíteni a drivert, mert hogy indításnál kiírta, hogy a video kártya driver elavult.

mi lehet a megoldás? nagyon szeretem a win10et, klassz a teljesítmény, jobb, mint 7 alatt, szeretnék ezen maradni.

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#33115) TheProb válasza D@niel (#33114) üzenetére


TheProb
veterán

Nekem is szokott szarakodni 1-2 driver, leginkább a hangkártya driverem. Annyira nem érzem még stabilnak ezt a win update minden frissít dolgot, pedig jó ötlet...

Az az ati az egyetlen kártya benne? DDU-val gyaluld le a jelenlegi drivert és gyártó oldaláról vagy tedd fel a legújabbat

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#33116) zetecR


zetecR
addikt

Sziasztok,

soha nem kapcsolom ki a gépem, mindig Sleep módban várja a reggelt.
Azonban mióta Win10-re frissítettem állandó gondom van az Update-tel. Éjszaka felébred, updatel és nem megy vissza aludni, hanem ébren marad.
Semmiféle jelzés nincs, hogy egyáltalán frissített (csak a Win ikon - jobb egérgomb - Restart vagy Shut down-nál jelenik meg az update) és nem találok beállítást arra sem, hogy ne önállósítsa magát frissítés ügyben.

Van erre valami megoldás?

(#33117) Krisz1441


Krisz1441
tag

Sziasztok!

Tudna nekem valaki segíteni abban, hogy a HDD-m miért nem kapcsol ki bizonyos idő után? Az energiasémában be van állítva, de nem kapcsol le. Win8.1nél nem volt ilyen probléma! Nem rendszerlemez! Annyi történt, hogy SATA2 számú porton van, nem pedig SATA0-n mint amikor Win8.1et használtam.

Köszi előre is!

(#33118) junior11


junior11
veterán

Sziasztok a notebookomban HDD helyére SSD-t szeretnék rakni. Win10 Home van a gépen, jogtiszta, 8.1-ről volt frissítve. Azt szeretném kérdezni, az SSD-re tiszta telepítésként szeretném felrakni a Win10-et, pendriveról telepítve (melyen a media creation toollal van elkészítve a legfrissebb Win10), a HDD pedig megmaradna adattárolásra, törölném róla a Win10-et, formátoznám és menne a dvd meghajtó helyére. Ilyen módon az SSD-re való telepítés után a Win10 licensze automatikusan aktiválódna? Vagy kell vmit csinálni? Mert nem szeretném, ha ez ügyben gondok adódnának. Köszi.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#33119) TheProb válasza junior11 (#33118) üzenetére


TheProb
veterán

Ha 7/8.1-es licenced van csak akkor csak az előbb említett verziókról tudsz upgradelni, tiszta w10 install nem fogja elfogadni ezek kódjait. Tedd fel tisztán a 8.1-et, majd egyből upgradelj 10-re.

(Esetleg próbálhatsz teljes migrálást is hdd->sdd viszonylatban, persze ennek akkor van értelme, ha nincs "szétlakva" az adott rendszer, nem lassu, stb.)

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#33120) steele80 válasza junior11 (#33118) üzenetére


steele80
senior tag

Nyugodtan mehet fel tisztán a Win 10 aktiválódni fog magától. Pendrive-ra pedig a rufus-szal tudsz csinálni telepítőt lemezképről. UEFI biosnál én GPT-re állítom a partíciós sémát és FAT32-re a telepítő fájlrendszerét.

(#33121) junior11 válasza steele80 (#33120) üzenetére


junior11
veterán

Köszi mindenkinek.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#33122) siskad


siskad
őstag

Sziasztok! Szerintetek Win 10-hez kell vírusírtó, vagy elég a defender is?

Xiaomi 13

(#33123) worxland válasza TheProb (#33119) üzenetére


worxland
addikt

TH2 óta ez nem igaz.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#33124) VoidXs válasza siskad (#33122) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Soha nem volt és nem is lesz jó semmire a Defender.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#33125) zetecR válasza VoidXs (#33124) üzenetére


zetecR
addikt

Soha nem használtam a Defenderen kívül semmit és soha nem volt vírusom.
Mázlista vagyok? :)

(#33126) VoidXs válasza zetecR (#33125) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Én használok rendes vírusírtót, de egyszer nem riasztott. Ha nem hiszed el, hogy "Anna csak 5 km-re lakik tőled", vagy "te vagy a weboldal 999.999.999-edik látogatója", akkor nem is fog. Minimális ésszel és legális programokkal ki lehet őket kerülni.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#33127) nanus válasza VoidXs (#33126) üzenetére


nanus
senior tag

Én elhiszem az 5 km-t 10-s panelban biztos van egy Anna, ki rámcupAnna :D kapcsoljam ki a vírusírtót? :B

(#33128) TheProb válasza worxland (#33123) üzenetére


TheProb
veterán

Minap tettem fel szűz 10Pro-t és 8.1 pro kulccsal nem tudtam beaktiválni :/

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#33129) netpeti98 válasza TheProb (#33128) üzenetére


netpeti98
addikt

10586-os build volt?

(#33130) worxland válasza nanus (#33127) üzenetére


worxland
addikt

Ha nem zavar, hogy "Anna" 50 éves, 100 kiló és szakálla van...

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#33131) siskad válasza VoidXs (#33124) üzenetére


siskad
őstag

Köszönöm a válaszokat mindenkinek. :) Akkor szerintem felrakom a Nortont.

Xiaomi 13

(#33132) TheProb válasza netpeti98 (#33129) üzenetére


TheProb
veterán

Igen, elvileg.

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#33133) lufi7 válasza zetecR (#33125) üzenetére


lufi7
aktív tag

Igen.

"Csak szóljatok mindig 5 perccel a gól előtt"

(#33134) 4ron


4ron
senior tag

Üdv.

Mióta Windows 10 van a Toshiba Satellite L850-13M laptopomon, azóta nem tudom kikapcsolni és újraindítani azt anélkül, hogy ne kéne mondjuk kivennem belőle az akkut. Felraktam már minden régi, Win 8.1 alá gyártott drivert, hátha az majd segít, kikapcsoltam a Fast Boot-ot, de nem. Valaki találkozott már a problémával és van rá megoldás?

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#33135) 3szli


3szli
tag

Sziasztok lenne egy igen amatőr kérdésem
Adott egy laptop ami win 8-al let még anno vásárolva azóta frissítem win 10 re...
Ezt szeretném újra telepíteni akkor 8 at tegyek és frissítsek 10 re vagy jó ha rögtön 10 et teszek?
És ö tudni fogja hogy az eredeti Windows ?

(#33136) 4ron válasza 3szli (#33135) üzenetére


4ron
senior tag

Nekem a laptopon jogtiszta Win 8.1 volt, frissítettem 10-re, nem tetszett. Vissza tettem a 8.1-et, majd most ismét 10-re váltottam. Telepítés során kihagytam a termékkulcs megadása opciót és miután települt a rendszer, aktiválta önmagát.

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#33137) 3szli válasza 4ron (#33136) üzenetére


3szli
tag

Én szívem szerint a 8.1 et hagynám ki mert tetszik a 10 és kevesebb idő ha csak azt telepítem.

(#33138) Roxkex


Roxkex
senior tag

Sziasztok!

Felraktam a napokban a W10et és olyat csinál ,hogy ha a "Start menü" -> "Főkapcsoló" -> "Alvó" módot választanom , akkor nem biztos , hogy elalszik. Vagyis azt csinálja , hogy a kép elsötétül és a ledeknél a "Bekapcsolási állapotot jelző" led világít erőteljesen. És a gép csak megy megy megy és megy és nem alszik.. :\ - De ezt kikapcsolásnál is csinálta már ma este - beállítottam a gépet , hogy 2,5 óra múlva (semmi külső app , csak egy bat fájlal) kapcsoljon ki és reggel ugyan erre ébredtem :\ (W7 alatt nem volt!)
Valaki tapasztalt már ilyet ? És esetleg valamiféle megoldás van rá?
Egy Dell Inspiron 3537 | Intel Core i7 4500u | radeon hd 8850m | 1TB HDD (nincs ssd) laptopról lenne szó!

Előre is köszi mindenkinek mindent !

Szerk.: Esetleg arra tudok gondolni ,hogy azért nem működik ez a rész rendesen , mert maga a W10 rakott fel nekem intel hd graphics drivereket hozzá (AMD kártyához én raktam fel!).. - Majd teszek egy próbát "saját" intel driverekkel. (Egy régebbi W10 telepítésen én magam raktam fel a drivert - akkor nem volt ilyen gond!)

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

(#33139) 4ron válasza 3szli (#33137) üzenetére


4ron
senior tag

Ha egyszer már frissítettél, akkor az a gép már regisztrálva van, mehet rá tiszta telepítéssel a Windows 10.

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#33140) nanus válasza worxland (#33130) üzenetére


nanus
senior tag

Basszus akkor én vagyok "Anna" 49 éves 106 kiló és szakállas vagyok......most lebuktam :B

(#33141) Dorian válasza Dorian (#33103) üzenetére


Dorian
félisten

Nos, nekem azóta sem aktiválódott... Most leszedtem egy új verziójú Win 10-et (hátha az volt a baj, h frissítéskor újabbat tett fel, mint aztán amit a tiszta telepítéskor használtam) és újra, formatálás után telepítettem, rádugtam netre, frissítette magát de ugyanez a helyzet.

Ebből esetleg lehet vmi következtetést levonni?
A 8.1-ről frissített Win 10 termék azonosítóját felírtam: 00331 - 20020 - 00000 - AA162
A jelenlegi tisztán telepített Win 10 termék azonosítója: 00331 - 10000 - 00001 - AA330

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#33142) Máté94 válasza Roxkex (#33138) üzenetére


Máté94
addikt

Dell oldaláról is feltettél mindent? :)

(#33143) zetecR válasza Roxkex (#33138) üzenetére


zetecR
addikt

Update nem vár telepítésre?
Ilyenkor nekem is ezt csinálja, erre lennék kíváncsi, hogy mit lehet ezzel kezdeni.

(#33144) t420s


t420s
aktív tag

Üdv!

Hogyan tudok win10 alatt win7-es aero theme ablakokat használni?

(#33145) Roxkex válasza Máté94 (#33142) üzenetére


Roxkex
senior tag

Amik fent vannak: (egyenlőre - aksiról nem szeretnék driverelni xD - na meg a máv wifi le se szedné a drivert)
Intel VGA (a W10 rakta fel magától)
Intel Chipset (ezt most raktam fel kb 15 perce)
Intel management
AMD VGA unifl driver (moddolt) -> Régebbi telepítésnél eredetit használtam és akkor is csinálta !

Ha továbbra is fennt áll a gond , akkor fogok felrakni egy hivatalos AMD oldalról szedett AMD drivert

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

(#33146) Iginotus


Iginotus
őstag

Lenne egy olyan gondom, ogy egy Fujitsu gépet windows 7 pro matrica rajta termék kulccsal. Feltettem a windows 7-et prot beadtama kodot el is fogadta. Majd felfrissítettem windows 10 re. DE nem tudom aktiválni. A hibakód:
Ezt írja.
/ato parancsra, rendszergazdai jogokkal.

Plug and Pray... :)

(#33147) Immy


Immy
őstag

Sziasztok,

Biztonság szempontjából van különbség professional és enterprise kiadás között, ha nem használok bitlockert?

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#33148) I válasza Dorian (#33141) üzenetére


I
tag

Próbáltad beírni a termékkulcsot az aktiválás fülön? A 1511-es verzió el kell fogadja a korábbi kiadások kulcsát is. Ha nem, ügyfélszolgálatot csörgesd meg.

Have a nice day!

(#33149) CirrMee válasza t420s (#33144) üzenetére


CirrMee
addikt

Ha az Aero Glass érdekel, akkor itt.

[ Szerkesztve ]

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#33150) Janika-1982 válasza Racecam (#33099) üzenetére


Janika-1982
tag

Szia,igen rákattintottam,és letörölt mindent.De megmaradt a mappa és még egypár almappa is,amik üresek!
Szüleim gépén 30 nap után nyomtalanúl eltűntek.
Nekem SSD-m van és nagyon nem mindegy,szabad terület miatt. :Y
Tulajdonképp megduplázva volt a windowsom. :W
Pedig a szervízben dvd-ről amin vettem a windows 10 pro-t lett telepítve tisztán.
Fucsa dolgokat csináltak ezzel az új oprendszerrel!
Pl:gépház+vezérlőpúlt csodás! :O
Nekem elég volna-meg szerintem mindenkinek a vezérlőpúlt beállításai is. :K

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.