Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34351) djstavross válasza Borisz76 (#34349) üzenetére


djstavross
tag

A pipa bent van, de sajnos nem indult el!

(#34352) margithid


margithid
veterán

Win10 telepítése után mi ez a két hibaüzenet? [link]
Rossz driverek lehetnek?

[ Szerkesztve ]

(#34353) margithid


margithid
veterán

A másik ami még érdekes, hogy asztali gépen használom a win10et, hibernálásra ugye nincs szükségem, ezt hol lehet kikapcsolni?
Jól látom, hogy 17.9 GB megy el erre? Ez rengeteg...
SSDről megy a rendszer, lapozófilet itt is nullázni kell vagy win10nél ilyesmire nincs már szükség?

(#34354) Tails111 válasza margithid (#34353) üzenetére


Tails111
aktív tag

Indítsd el a parancssort, rendszergazdai jogosultság mellett. Írd be az alábbi sort a hibernáció kikapcsolásához:

powercfg.exe /hibernate off

Lapozó fájt ne kapcsold ki vedd le a méretét kb 400mb ra , valószínű erre sem lesz szükség de néhány program problémázhat ha nincs.

(#34355) raidx válasza margithid (#34353) üzenetére


raidx
őstag

Mióta SSD-n van a Win: Pagefile=1 Gb, Swapfile=16 Mb. Nem nyúltam semmihez, Win 10 csinálta. Ram 4 Giga. Hibernálást érdemes kikapcsolni bár nekem alapból ki is volt. Lassabb az ébredés mint fastboottal az indulás.

A hibernálás egyébként annyi hejet foglal amekkora a memória mennyisége.

[ Szerkesztve ]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#34356) Lenry válasza djstavross (#34351) üzenetére


Lenry
félisten

nálam a Logitech SetPoint csinálja ezt, elvileg minden úgy van beállítva, hogy automatikusan induljon, gyakorlatilag mégsem teszi ezt.

szóval ha rájössz valami megoldásra, engem is érdekel :)

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#34357) margithid válasza Tails111 (#34354) üzenetére


margithid
veterán

Hiba a függvény végrehajtásakor. Ezt írja ki a parancs megadásakor.
Rendszergazdai jogosultsággal hogy kell elindítani? Hátha az a baj.
Lapozófile amúgy win7 alatt is nulla volt, azért is kapcsolnám ki, mert memória van dögivel, 24 GB Ram van a gépemben.

[ Szerkesztve ]

(#34358) #81562624


#81562624
törölt tag

Sziasztok! Full HD-s képernyőn homályosan jelennek meg egyes alkalmazások betűi. A DPI-s checkbox-ot már bepipáltam, viszont minden egyes rendszerindításnál visszaállítódik. Hogyan kell beállítani, hogy ne kelljen mindig bepipálni a DPI tiltást?

(#34359) margithid válasza margithid (#34357) üzenetére


margithid
veterán

Na sikerült már!
Nem akarom hogy automatikusan letöltse a frissítéseket és újrainduljon, mivel 7/24ben megy a gép.
Bepipáltam a frissítések elhalasztását és az értesítés újraindítás ütemezéséről választottam.
Ez igy rendben van?

(#34360) Tails111 válasza margithid (#34357) üzenetére


Tails111
aktív tag

Egeret bal sarokba leviszed jobb klikk win ablak ikonon felugró ablakbab kiválasztod Parancssor (rendszergazdai)

A lapozófájt nem azért nem kapcsolják ki mert kevés a memória. Van pár program ,igaz kevés és régebbi verziók amik enélkül lehet nem működnek jól. Viszont sokan kikapcsolják és panasz nem szokott lenni.

(#34361) UnSkilleD válasza margithid (#34357) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

igen, admin cmdbe kell írni

lapozófájlt meg nem érdemes kikapcsolni mert van néhány program ami megbolondul ha nincs, ezér kompromisszumként egy kisebb méretet érdemes beállítani

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#34362) margithid válasza Tails111 (#34360) üzenetére


margithid
veterán

Most látom a lapozófile maradt 0, mint ahogy be is volt állítva win7 alatt!
Nagyon tetszik eddig az egész, sokkal kevesebb erőforrást igényel a win10 mint a win7, ráadásul nevetségesen kicsi helyen elfér.

Melyek azok a programok amik megbolondulnak ha nincs lapozófile? Win 7 alatt én nem találkoztam ilyesmivel.
Remélem win10 alatt se lesz ilyen gond.

[ Szerkesztve ]

(#34363) Tails111 válasza margithid (#34362) üzenetére


Tails111
aktív tag

Ha nem volt gondod ne is hagy ennyi.

(#34364) margithid válasza margithid (#34362) üzenetére


margithid
veterán

Érdekes, a wireless stick-em drivere nem fut, de mégis van vezetéknélküli kapcsolat:)

(#34365) Tails111 válasza margithid (#34364) üzenetére


Tails111
aktív tag

windows 10 adott hozzá illesztőt.

(#34366) Döglött Róka válasza raidx (#34355) üzenetére


Döglött Róka
veterán

"hejet" - :(((

TechN7ne: Forumkereso illetve google...

[ Szerkesztve ]

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#34367) TechN7ne


TechN7ne
nagyúr

Sziasztok

Bejelentkeztem a Microsoft-fiókba,hol és hogyan tudom megoldani hogy minden gép bekapcsoláskor ne kérjen semmilyen jelszavat?

(#34368) #14595328 válasza TechN7ne (#34367) üzenetére


#14595328
törölt tag

netplwiz

Amúgy ezt valaki berakhatná az összefoglalóba, naponta kérdezi valaki...

(#34369) margithid válasza margithid (#34364) üzenetére


margithid
veterán

Nem semmi!

(#34370) TechN7ne válasza #14595328 (#34368) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

EZ nagyon hasznos volt,nagyon szépen köszöntem! :R

(#34366) Döglött Róka Gyűjtöd a hozzászólást,ahhoz kéne egy kis hozzáértés is. :N

(#34371) margithid


margithid
veterán

Nem tudom telepíteni a másik gépemen a win10-et.
Ott van a tálcán a kis ikon, rákattintok, bejön az ablka, kb 1-2 másodpercig és ennyi, nem megy tovább.
Letöltöm a netről a telepítőt azzal is ugyanez van.
Valami ötlet?

[ Szerkesztve ]

(#34372) mrobes


mrobes
tag

Sziasztok!

A Win10 beépített e-mail kliensét rá lehet venni valahogy, hogy a címsorban ne csak a feladó nevét, hanem a tényleges címét is kiírja?

(#34373) margithid válasza margithid (#34371) üzenetére


margithid
veterán

Érdekes módon win7 frissítéseket is fél órája keresi.

(#34374) raidx válasza margithid (#34371) üzenetére


raidx
őstag

A frissítendő rendszer naprakész? Minden frissítés telepítve? Addig nem megy csak tiszta telepítéssel!

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#34375) Eclips21 válasza Lenry (#34346) üzenetére


Eclips21
őstag

meg oldottam közben máshogy, azért köszi :)

(#34376) margithid válasza raidx (#34374) üzenetére


margithid
veterán

Augusztusban volt telepítve utoljára win7hez frissítés, de 1 óra után kb elkezdte letölteni a win10et.

(#34377) Döglött Róka válasza TechN7ne (#34370) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Felesleges, tobbszor is elofordulo kerdessel ugyanugy gyujtod :N Tovabbra is hasznald a keresot. Hozzaertest meg nem ebbol kene leszurni;)

@margithid: %windir%\Windowsupdate.log, frissiteseket meg ne kapcsold ki, nem ertem miert faj egyeseknek ha frissul az OS.

[ Szerkesztve ]

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#34378) cattus válasza mrobes (#34372) üzenetére


cattus
őstag

Ha rákattintasz a névre, akkor megjelenik.

Do the thing!

(#34379) margithid válasza Döglött Róka (#34377) üzenetére


margithid
veterán

Nekem nem a frissítés fáj hanem a kényszeritett újraindítás.
Van hogy 2-3 hónapig ment egy gépem :)
De most win10nél azért figyelek hogy hetente frissüljenek!

(#34380) Vevőjelölt válasza Lenry (#34335) üzenetére


Vevőjelölt
tag

És tényleg, ott van rejtett eszközként! (Mi a bánatra jó ez a funkció egyáltalán?)
A meghajtó tulajdonságainál a következő hibaüzenet van "Jelenleg ez a hardvereszköz nincsen a számítógéphez csatlakoztatva. (Kód: 45) .A probléma megoldásához csatlakoztassa újra a hardvereszközt a számítógéphez."
Lehet, hogy el kéne távolítanom, és újraindítani a rendszert? Csak tartok tőle, hogy egyáltalán nem fogja megtalálni a Win.

Ha gyereket nevelsz erre gondolj: Ami nem öl meg, az erősebbé tesz.

(#34381) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

Mennyire felhasználóbarát a Win10 levelező és naptár alkalmazása? Érdemes használni, vagy felejtős? Gmail naptárat le tudja kezelni?

Köszönöm :R

(#34382) kali válasza Jim74 (#34381) üzenetére


kali
legenda

szia,

használom (gmail és telekomos mobilos e-mail címek is beállítva), nem rossz, a gmail naptárat is beszinkronizáltattam vele névnapostól, ünnepnapostól, mindenestől, működik rendesen.
arra érdemes figyelni, hogy milyen portot állít be alapban, mert nekem például a telekomosnál nem az ideálisat lőtte be, működött ugyan azzal is, de van hozzá ideálisabb is, arra módosítottam manuálisan.
a gmail okés volt alapban.

(#34383) Döglött Róka válasza margithid (#34379) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Vallalati kornyezetben a windows serverek havonta egyszer ujraindulnak, nehogy mar egy home usernek fajjon:)

Es dicseretes a hozzaallasod mellesleg, feleennyi hozzaszolas lenne itt ha kovetnek ezt az emberek:)

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#34384) szucsinka


szucsinka
őstag

Na mégegyszer

sziasztok
a gépházban a tárterületnél a legelső opciónál az uj alkalmazások helye ki van szürkülve csak a C.meghajtónál nem lehet beállitani hogy máshová mentsen...
ez miért lehet?
vki tudna segiteni?

(#34385) Döglött Róka válasza szucsinka (#34384) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Nincs masik meghajtod.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#34387) margithid válasza Döglött Róka (#34383) üzenetére


margithid
veterán

Még annyi, hogy win10nél is van olyan ha települ windows frissítés és valami nem okés akkor vissza lehet rakni a telepítés előtti verziót?
Ha van ilyen akkor ezt hol találom?
Fájlok visszaállítása másik biztonsági másolatból? Itt lesz majd a helye?

[ Szerkesztve ]

(#34388) sagit


sagit
addikt

Sziasztok

Adott egy laptop amit Win8 ról 10re frissítettem. Nincs hozzá lemez, 256 os ssd van benne és nagyon hülyén van partícionalva, szeretném formázni és ujrahuzni pendriverol.

Ez hogy oldható meg? Elég ugyan olyan verziót leszednem mint ami rajta van, feltelepiteni és beirni a kulcsot?

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#34389) Воланд válasza sagit (#34388) üzenetére


Воланд
titán

nem kell kulcsot beirni.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#34390) Lenry válasza Vevőjelölt (#34380) üzenetére


Lenry
félisten

pedig ez lesz a megoldás. ha már úgyis lehúzod, dugd át másik SATA portba az alaplapon. biztos, ami biztos

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#34392) Lenry válasza margithid (#34387) üzenetére


Lenry
félisten

nem. a gépházban lesz egy releváns menüpont.

itt

egy hónapod van eldönteni, hogy tetszik-e, utána a Windows törli az előző Windows fájljait

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#34393) szucsinka válasza Döglött Róka (#34385) üzenetére


szucsinka
őstag

de van .
és a többinél a képek videók meg atököm tudja talán a programoknál fel is a ajánlja a amásikat.

(#34394) margithid válasza Lenry (#34392) üzenetére


margithid
veterán

Korábbi build lehetőség nekem nincsen.

(#34395) netpeti98 válasza margithid (#34394) üzenetére


netpeti98
addikt

Csak olyan frissítések után jelenik meg amik teljes build frissítést csinálnak. Pl.: 10240->10586

(#34396) margithid válasza netpeti98 (#34395) üzenetére


margithid
veterán

Ja értem.

(#34397) vlevi válasza Jim74 (#34381) üzenetére


vlevi
nagyúr

Én más vélemyénen vagyok.
Fogjuk rá, hogy működik, de valójában mégsem.
Azt a funckióját, amire kitalálták, azt nem látja el rendesen.
Többször telepítettem már, uninstalláltam, új gépre, frissített gépre, satöbbi, de sosem volt jó.
Legutóbb, kb 1 hete volt, amikor feltelepítettem, akkor kb 1 napig ment, utána megdöglött a csempéje.
Rendszeres probléma, hogy a levelek állapotváltozását (elolvasás, törlés,...) csak marha sokára frissíti vissza a gmail felé, és ha kilépsz az appból, akkor sosem frissíti.
Az élő csempe is a google felől olvas, tehát amit az alkalmazás nem frissített a google szerver felé, azt az élő csempe se veszi észre, és mindíg mutat olvastalan levelet, amit már rég töröltél.
Aztán 1-2 nap múlva az élő csempe már nem reagál, nem mutat semmit.

(#34398) szucsinka válasza szucsinka (#34393) üzenetére


szucsinka
őstag

(#34399) Razzul


Razzul
senior tag

Sziasztok!

Tervezem a Win10-re való frissítést 8.1-es rendszerről. Mielőtt ez megtörténik szeretném a régi rendszerből kimenteni a drivereket, ha az új OS nem találna megfelelőt. Erre van valahogy lehetőség?

A segítséget előre is köszi! :R

Stat crux dum volvitur orbis

(#34400) mrobes válasza cattus (#34378) üzenetére


mrobes
tag

Köszi, arra rájöttem, hogy kattintásra kiírja a feladó valós címét, de egyszerűbb lenne, ha midig kiírná, úgyis tök üres az a rész, elférne bőven.

Közben állandóan a biztonságról pofáznak, aztán ilyen alapvető dolgot meg nem lehet beállítani. :F

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.