Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34951) hegegabi80


hegegabi80
addikt

Hali!

Ha alaplapot cserélek, akkor a win10-nek kuka? Tudtommal alaplaphoz kapcsolódik.

(#34952) brickm válasza hegegabi80 (#34951) üzenetére


brickm
őstag

Ahhoz bizony.

(#34953) Mister_X


Mister_X
nagyúr

Üdv!

Lenne egy kis gondom a telepítésekkel. Nemrég, ha egy új programot telepítek fel, azt egy láthatatlan könyvtárba (VTRoot) és azon belül egy HardDiskVolume2 helyre rakja és onnantól ugyan az a gyökér, mint amit telepítéseknél megadok - tehát C:/Program Files/xy helyett C:/VTRoot/HardDiskVolume2/Program Files/xy helyre rakja.

A gond ezzel leginkább az, hogy mintha fel se telepítené. Nem rak ki ikont, nem látom a start menü/minden program alatt.

Kib*szottul idegesítő dolog és remélem tudtok segíteni :R

A Windows 10-em eredeti, Win7 kulcs lett felhasználva, jönnek a frissítések, nincs vírus (Comodo és MAB nem dobott semmit sem) és SSD-t használok, egy partícióval. Előre is köszönöm, még egyszer.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#34954) Marvinyo válasza Mister_X (#34953) üzenetére


Marvinyo
aktív tag

Ez a Comodo sandboxa lesz. Vamahol a beállításokban kapcsold ki az autosandboxot.

(#34955) Mister_X válasza Marvinyo (#34954) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Fene verje bele... tudnám ki rakta így / mikor, sok idegességtől megóvtam volna magam. És köszönöm, nem hittem volna, hogy vannak ilyen kretén "védelmi funkciók" is. Értelmét persze nem látom egy ilyen sandboxnak.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#34956) hegegabi80 válasza brickm (#34952) üzenetére


hegegabi80
addikt

Akkor ha cserélem a lapot, win 10nek kuka? Vehetek másikat?

(#34957) Racecam válasza hegegabi80 (#34956) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Igen. Kivéve, ha a telefonos ügyfélszolgálaton meg tudod valahogy magyarázni. (Meghibásodott stb.)

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#34958) Sanya válasza hegegabi80 (#34956) üzenetére


Sanya
nagyúr

Amikor beaktiválod, nem fogja engedni. Ekkor telefonon aktiválod( 06-80-as szám) majd bepötyögöd a megfelelő számokat. Ekkor nem kezdi el visszamondani az aktiváláshoz szükséges számokat, hanem feltesz egy kérdést, hogy hány számítóügépen van most feltelepítve a windows? ekkor nyomsz egy 1-est ,és elkezdi mondani az aktivációhoz a számokat. Ha véletlenül újratelepítenéd, akkor nem kell még1x eljátszani ezt.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#34959) hegegabi80 válasza Sanya (#34958) üzenetére


hegegabi80
addikt

Köszi. Ezt kifogom próbálni. Bár a telszámot se tudom,de majd neten megnézem. Akkor utána ha nem változik a konfig, bármikor újratelepíthetem. Proci csere lehetséges?

(#34960) plejik


plejik
addikt

Miért nem látom a fájl menüsort? Valakinek van erre valami ötlete? Csak ennél a programnál csinálja.. És roppant bosszantó.

[Apple Watch Series 7][iPhone 14 Pro][MacBook Pro M1 pro 14" 2021][PlayStation 5 Digital Edition][XBOX Series X][LG CX3 OLED]

(#34961) brickm válasza Mister_X (#34955) üzenetére


brickm
őstag

A sandboxnak nagyon is sok értelme van.
Napi rendszerességgel használom, csak nem a comodo automata sz rját.

Rengeteg bosszúságtól, meg junk softvertől és fájltól megvédi még a tapasztaltabb usert is.

(#34962) Racecam válasza hegegabi80 (#34959) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Proci, videókártya, RAM, táp, SSD stb. csere nem számít. (Nálam ezek mind egyszerre voltak cserélve az alaplap kivételével és minden maradt a régiben, aktivált most is.)

[ Szerkesztve ]

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#34963) mezis válasza hegegabi80 (#34956) üzenetére


mezis
nagyúr

Azért az EU-ban ennél jobb a helyzet. Ha már nem használnád, akár én is megvehetném tőled a Win10-et, teljesen más konfigurációra ! És ezt az MS-ék kénytelenek lennének tudomásul venni. Természetesen futnák a köreiket, nehogy má' qurwának nézzék őket :U

mezis

(#34964) Motar


Motar
tag

Sziasztok!

Beforgatom a képeket a gépen (windows nézegetővel) és úgy is marad bármikor megnyitom.
Viszont, ha feltöltöm valahova, vagy küldöm akkor az eredeti állapotba teszi, nem pedig a beforgatottba.
Nekem tetszik ez a nézegető, nem szívesen cserélném le. De ha csak ez a megoldás rá...

Ti tudjátok mi lehet a baj?

Attól hogy mindig a szexre gondolok, már szexmániás vagyok?

(#34965) #58000384 válasza mezis (#34963) üzenetére


#58000384
törölt tag

Megveheted a lemezt és a kódot, de aktiválni akkor sem fogod tudni, ha már használva volt. Ez az OEM. A dobozos már más.

(#34966) #58000384 válasza plejik (#34960) üzenetére


#58000384
törölt tag

Ismer kompatibilitási gond. Állítólag a frissítések telepítése megoldja, de vannak egyéb módszerek is (legvégső esetben nagy kontrasztú témára kell állítani a rendszert addig, amíg használod).

(#34967) S-eye


S-eye
senior tag

Ha a Cortana keresőmezőjébe tizedesvesszővel írok be egy egyszerű matematikai műveletet, mint 6*6,7, akkor nem hajlandó kiszámolni, csak ha ponttal írom be így 6*6.7. Van valami módja, hogy ezt megváltoztassam?

(#34968) #58000384 válasza S-eye (#34967) üzenetére


#58000384
törölt tag

A régió beállításaiban a tizedesjelet változtasd meg pontról vesszőre.

(#34969) jbauer05


jbauer05
tag

Üdv
Miután betöltött a rendszer, a tálcán jobb oldalon mindig mutat egy arany/sárga lakatott. Ha rákattintok eltűnik, ez valami vírus?
Más téma, sikerült már a Microsoftnak megoldani ezt random időközönként fél tized mp-re beakad a rendszer problémát?

(#34970) xpeke


xpeke
csendes tag

Sziasztok windows aktiválással lenne problémám. Már aktiválva volt csak lejárt próbáltam ugyanúgy toolkittel meg parancsoros aktiválással. De nem sikerült. 0xc004f074 ezt a hibakódot kaptam.
Remélem jó topicba írok. Valamit ötlet?

(#34971) raidx válasza xpeke (#34970) üzenetére


raidx
őstag

[link]

Hátha segít!

[link]

[ Szerkesztve ]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#34972) Bacusuz


Bacusuz
őstag

Sziasztok

Következő problémám lenne amiben a segítségeteket kérem:

Mikor leállítom a pc-t vagy rögtön ,vagy később bekapcsol.

BIOS-ban minden ki van offolva RTC,usb-power on stb.
WIN10/64 van fent,előtte win7-nél ilyet nem tapasztaltam.
Alaplap Asrock z97 oc formula

előre is köszi

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#34973) AtHoS válasza Bacusuz (#34972) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Hasswell topikban írta egy fórumtag, hogy hasonló gondot az Intel Smart Connect kikapcsolása oldott meg nála: [link]

szintén Asrock lap

read-only mode on the forum

(#34974) fradi81


fradi81
veterán

hali
irfanview-et hogyan kellene telepíteni? blokkolja a win.

moto g72, Ninebot d28e

(#34975) Bacusuz válasza fradi81 (#34974) üzenetére


Bacusuz
őstag

Nem tudom miért,és hogy mi lehet a megoldás,de nekem nem blokkolja.
Telepítés óta stabilan fut.

Ez van fent most is :
iview441_x64_setup

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#34976) mezis válasza fradi81 (#34974) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!
[link]

mezis

(#34977) Bacusuz válasza AtHoS (#34973) üzenetére


Bacusuz
őstag

már ki is kapcsoltam,idővel kiderül használt-e,de remélem.
köszi szépen :R

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#34978) pjen


pjen
félisten

Üdv.Ujra raktam a win 10 et.Tiszta telepítés,aktivált.Sok proginál Pl:utorrent azt irja a gyártó bokkolva van,hogy kell feloldani.köszi.

(#34979) Dumi86


Dumi86
senior tag

Sziasztok. Mindenkinek hasznos lenne ha ez az oldal bekerülne az összefoglalóba: [link] A megjelenő frissitések javitási listája :R

Mobil: Samsung Galaxy A41 DS (2020) Android 12.0 PC: Asus K31AN , Samsung 8GB DDR3L Ram , Crucial BX500 480GB SSD , Gigabyte 720 GT 1Gb , Windows 10 Home 21H2 (19044.2075) OEM , Vivaldi 5.3.2679.61 , Eset Nod32 Antivirus 15.2.11.0

(#34980) Immy


Immy
őstag

Sziasztok,

Windows 10-ben lévő Media Player mennyire használható, valakinek tapasztalata vele? Ajánlott egyből VLC-t telepíteni?

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#34981) cigam válasza Immy (#34980) üzenetére


cigam
félisten

Egyéni ficam kérdése. Van akinek elég, van akinek nem.
Próbáld ki magad!

Én pl. honnan tudjam mik az igényeid?! Mert azok ismerete nélkül nehéz jó választ adni. Nekem pl. eddig mindenre elég volt a beépített, de ez nem jelenti azt hogy neked is az lesz.

pjen

Muti!

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#34982) Bacusuz


Bacusuz
őstag

Sajnos az intel smart connent sem oldotta meg a problémámat.
Elmentem fürödni,mire visszajöttem már ment a gép.
egyéb ötletetek?

hozzá teszem 2 hónapja van win10 fent de csak 3 napja kezdte.
bioshoz nem nyúltam

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#34983) blu79 válasza Bacusuz (#34982) üzenetére


blu79
addikt

Lehet hogy valaki átvette az irányítást a géped felett? ;]

Kapcsold le teljesen ha nem használod!
Lehet valami frissítés miatt csinálja.

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#34984) AxBattler


AxBattler
félisten

Üdv!

A Windows 10 a hivatalos Media Creation Tool-al létrehozott iso-s telepítőlemezeknél ugyanúgy beveszi a Windows 7-es kulcsot, mint az USB-s telepítőnél? Gondolom nincs különbség...

Az ok prózai: hirtelen nem tudok felhajtani egy nélkülözhető pendrive-ot, írható DVD-m viszont annyi maradt, mint a szemét.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#34985) fradi81 válasza fradi81 (#34974) üzenetére


fradi81
veterán

Megoldás:[link]
Egyéb esetben: [link]

moto g72, Ninebot d28e

(#34986) #85552128


#85552128
törölt tag

Mi lehet az oka annak, hogy Winstoreban egyetlen egy fizetős alkalmazást sem tudok megvenni ?

Ennyi hibaüzenetet kapok: [link] :U
Kora délután óta próbálkozom, de elméletileg másnál működik...

[ Szerkesztve ]

(#34987) Partyface007


Partyface007
őstag

aki esetleg GData antívirust használ az uninstallálja a legutóbbi frissítések telepítése előtt ( KB3139907 KB3140743 )

update után egy csomó alkalmazás nem indult el edge office alkalmazások IE....

lehet hogy az update utáni uninstall is segít én restore pointra álltam vissza majd gdata uninstall és úgy tettem fel ismét a két update-t így jó

[ Szerkesztve ]

(#34988) Czimby


Czimby
addikt

Sziasztok!

Az apróban jópáran hirdetnek eladó kulcsokat, ezek vajon lopott kulcsok vagy miért ilyen olcsók? Be merjem vállalni? Sajnos a student offeres win8.1-ről lemaradtam.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#34989) TeebyKay


TeebyKay
őstag

Sziasztok!

Van arra valami tippetek, hogy miért nem külső vinyóként érzékeli a windows 10 a külső vinyómat? Ráadásul csak az asztali gépen, és csak a clear install óta. Bedugom a vinyót működik meg minden, hozzá is férek, de nem jelenik meg a külső eszközök között és így leállítani se tudom csak simán kihúzni.

(#34990) darkhorse válasza Oldman2 (#34947) üzenetére


darkhorse
tag

Innen letölthető. Az elérhető frissítéseknél az ajánlottak alapból ki vannak jelölve, amelyiknél sárga a háttér azok telepítés után újraindítást igényelhetnek.A KB Article ID kattintható, böngészőben megnyitja a megfelelő oldalt.

(#34991) Milgram1


Milgram1
aktív tag

Hali,

Win 10 Pro-n nem lehet beaktivalni valahogy a win7-es kulcsot? Semmi kedvem win7-et telepitgetni aztan meg frissiteni is.

Valaszokat elore is koszonom! :R

(#34992) mezis válasza Czimby (#34988) üzenetére


mezis
nagyúr

A Win7-es fórumon nem régen volt ez téma.

mezis

(#34993) cigam válasza Milgram1 (#34991) üzenetére


cigam
félisten

W7 melyik verziójához(és milyen nyelvűhöz) tartozik a kulcs?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#34994) Milgram1 válasza cigam (#34993) üzenetére


Milgram1
aktív tag

Professional es magyar

(#34995) Tails111 válasza Milgram1 (#34994) üzenetére


Tails111
aktív tag

Nem is kell már egy ideje rátelepítéssel foglalkozni!

Tiszta telepítésnél Win 10 pro elfogadja telepítéskor a Win 7 pro kulcsot. Feltelepül és aktiválja is.

[ Szerkesztve ]

(#34996) Milgram1 válasza Tails111 (#34995) üzenetére


Milgram1
aktív tag

Telepites utan probaltam aktivalni vele gephazban de nem volt jo neki.

(#34997) Tails111 válasza Milgram1 (#34996) üzenetére


Tails111
aktív tag

Biztos hogy Pro mind a kettő?

Én két gépet csináltam így

Win 7 pro -ról win 10 pro -ra és win 8 ról Win 10 hom-ra.
Mindkétszer sikerült és telepítés végén már aktiváltként mutatta a gépeket.

(#34998) dni


dni
őstag

Sziasztok!

Win10 indításkor nem tudja felcsatolni a hálózati meghajtókat, de ha megnyitom az intézőt és rákattintok a kívánt betűjelre, akkor minden gond nélkül elérhető a meghajtó. Ha ki majd be jelentkezek, akkor nem fordul elő a probléma.
Az alábbi megoldással próbálkoztam, de nem oldotta meg a problémát. A probléma több gépet is érint, de nem mindegyiket, mi lehet a megoldás?

[link]

Válaszaitokat, ötleteiteket előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#34999) cigam válasza Tails111 (#34997) üzenetére


cigam
félisten

Mindkétszer sikerült és telepítés végén már aktiváltként mutatta a gépeket.

De Ő telepítés_után_adná be a kulcsot. Szerintem itt a bibi.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#35000) Tails111 válasza cigam (#34999) üzenetére


Tails111
aktív tag

Köszi a jelzést!

Ezt benéztem , úgy még nem próbáltam.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.