Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33301) Sarakrael


Sarakrael
csendes tag

Üdv!
Most frissítettem Windows 10-re és szerettem volna kipróbálni a játékvideó-rögzítő funkciót. Azt írta, hogy telepítsem a Media Feature Pack csomagot, amit meg is tettem, de az továbbra sem működött. Újraindítottam a gépet, és azt hittem talán rosszul telepítettem de újboli próbálkozásnál a következő hibaüzenetet kaptam:

Vagyis szerinte már telepítve van, de a rögzítő funkció továbbra sem működik. Szerintetek hol rontottam el?

(#33302) rii


rii
nagyúr

sziasztok
win10 nem hoz fel egy USB-s 1 terás HDD-t ... az MBR a baj?

sehogyse fogja látni a win10 az mbr-es hdd-t, particiót?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#33303) fu-xi


fu-xi
csendes tag

Sziasztok!

Win10 Home, friss rendszerre telepítve: néhány frissítést letöltött, telepített a rendszer. De már két napja a frissítések letöltése 95%-on áll. Mit tegyek?

Köszi,
Fu-Xi

(#33304) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

Tudja valaki hogy a Settings - Apps& Features reszen hogy lehet atallitani hogy a default a nev szerinti rendezes legyen es ne a meret szerinti? Idegesito mindig atallitani, es ertelmetlen hulyeseg hogy a meret a default.

(#33305) TheProb válasza Malibutomi (#33304) üzenetére


TheProb
veterán

Szerintem használd inkább a rég, jól megszokott "verzióját". Start-jobb egér és ott lesz.

(#33302) rii: Lemezkezelőben sem látszik?

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#33306) raidx válasza fu-xi (#33303) üzenetére


raidx
őstag

Nem volt közbe újraindítás? Lehet arra vár.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#33307) raidx válasza rii (#33302) üzenetére


raidx
őstag

Lemezkezelőben látszik? Van betűjele? Ha nincs adj neki.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#33308) King Unique válasza rii (#33302) üzenetére


King Unique
titán

USB-s adattárnál tökmindegy, hogy MBR / GPT, attól még kezelnie kéne. De ez úgy látszik valami népbetegség a 10-esnél, hogy mindenki erre panaszkodik. :DDD Jó esetben tényleg csak betűjelet kell neki adni.

(#33309) fu-xi válasza raidx (#33306) üzenetére


fu-xi
csendes tag

Sajnos nem. Több ki és bekapcsolás volt.

(#33310) rii


rii
nagyúr

köszönöm

ma már megnéztem a lemezkezelőben is - csak azt si úgy elvariáltaák .... tegnap nem volt már időm keresgélni a csempék darabkái között ....

.... és télleg ott azé' látszott ....

(#33308) King Unique:
szerencsére csak egy betűjel kellett neki igen ... köszönöm!!!!

sajnos az is népbetegség lett, hogy 2014-2015-ben minden programot átvariáltak
excel, osx, photzoshop,m id, illustrator, win10

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.

esetleg a csempés témát, meg az "loldaról beúszó" cuccosokat hol lehet kikpacsolni?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#33311) SP4C3 válasza King Unique (#33243) üzenetére


SP4C3
veterán

Nálam a 0 frissítés, úgy a legjobb. ;)

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#33312) vadmajomka válasza nababika (#33298) üzenetére


vadmajomka
tag

Nekem is ugyanez a gondom volt windows 10-nél. Egy amerikai fórumban írták le a megoldást (a weboldal címére már nem emlékszem): az a lényeg, hogy egyszerre csak egy gép legyen bekapcsolva (esetleg ideiglenesen az utp kábelt is ki lehet húzni a többiből, már ha van kábellel csatlakozó géped a hálózaton) és az otthoni csoport sikertelen csatlakozása után, így felajánlja az új csoport létrehozását. Amint megvan az új csoport és jelszó be lehet kapcsolni a többi gépet is egyesével és csatlakozni az új jelszóval. Remélem működik nálad is.

(#33313) King Unique válasza SP4C3 (#33311) üzenetére


King Unique
titán

Azért legalább a biztonsági frissítéseket érdemes feltenni és WU-ban beállítható régebbi Windows rendszereknél, hogy az ajánlottakat ne jelenítse meg.

(#33314) SP4C3 válasza King Unique (#33313) üzenetére


SP4C3
veterán

Biztonságban vagyok. :DD

2002 óta nem frissítek. :K

[ Szerkesztve ]

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#33315) nababika válasza vadmajomka (#33312) üzenetére


nababika
aktív tag

Köszönöm mindjárt ki is próbálom. Remélem nekem is működik, már kezdtem feladni.

(#33316) nababika válasza vadmajomka (#33312) üzenetére


nababika
aktív tag

Istenkirálycáaszár vagy, nagyon köszönöm. Már működik is mind. :R

(#33317) havri1


havri1
félisten

Üdv!

Notin win 8.1 -et, asztalin pedig 10-et használok. Mind a 2 winen online fiókkal vagyok bejelentkezve. Egy ideje észrevettem, hogy nem szinkronizálnak össze a 2 gépen a böngészők..nem tudom mióta, de már jelentős a különbség (kedvencek stb).
Hol lehet ez csekkolni? Fiókoknál nem találtam ilyet.

IE-->EDGE
IE-->IE sem működik

:R

havri

(#33318) raidx


raidx
őstag

Valamikor Win 7-alatt használtam az ImgBurn CD/DVD író programot. Igaz most nincs ODD a rendszerbe de egy USB-s ODD-al beakarom ISO-ba olvastatni a DVD gyűjteményemet és egy HDD-n eltárolni. Az Avira rendületlenül letakarítja az ImgBurn telepítőjét mint kártékonyt. De még a portable verziót is.
Valamit tudtok helyette ajánlani? Nem akarok valami nagy progit telepíteni.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#33319) King Unique válasza raidx (#33318) üzenetére


King Unique
titán

Az ImgBurn nagyon jó program, csak kár hogy már nem fejlesztik, mivel 2013-as az utolsó verzió...amúgy nálam is fent van, az ESS9 szerencsére nem vegzálja nem vegzálja. :D Alternatívák kb. ezek. InfraRekorder és az Ashampoo szerintem nem rossz, utóbbit korábban gyakran használtam. Aztán, hogy Windows 10 esetén hogyan muzsikálnak, azt nem próbáltam.

[ Szerkesztve ]

(#33320) SP4C3 válasza raidx (#33318) üzenetére


SP4C3
veterán

UltraISO!

@havri1 Chrome majd syncel. :C

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#33321) havri1 válasza SP4C3 (#33320) üzenetére


havri1
félisten

Köszi, IE meg EDGE van :)

havri

(#33322) SP4C3 válasza havri1 (#33321) üzenetére


SP4C3
veterán

Értem én, de synceltek azok valaha is? :///

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#33323) havri1 válasza SP4C3 (#33322) üzenetére


havri1
félisten

Igen. Legalábbis amikor felraktam 10-est az asztalira, és hozzácsatoltam a Microfost fiókomat, akkor az addig elmentett könyvjelzők mind megjelentek az EDGE-ben is. De azóta nem frissült..

havri

(#33324) SP4C3 válasza havri1 (#33323) üzenetére


SP4C3
veterán

Hmm. Akkor csak van rá mód. Beállításokban nézelődtél? :F

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#33325) Bkrisz9


Bkrisz9
őstag

Windows 10 alatt össze tudok kötni 2 notebookot wifi segítségével router nélkül? Nem nagyon találok erre lehetőséget. Valaki le tudná írni hol találom a szükséges beállításokat? Köszi! :)

Amennyiben OFF áradatot keltő mondanivalód van számomra kérlek keress meg privátban! Köszi! :)

(#33326) raidx válasza King Unique (#33319) üzenetére


raidx
őstag

Kösz. Az Asampoot valamikor én is használtam. Megnézettem a Vírustotállal az ImageBurn telepítőjét és fele fele arányban van a rossz és jó. Állítólag csak a telepítője a bűnös. Valami csak jó lesz mert vagy 80 DVD-t kell HDD-re rakni. Nem akarok új kuckót venni, hogy legyen helye egy ODD-nak is. Alaplapon még van szabad csati. Már a hetesnél is úgy használtam, hogy a csatlakozókat kidugtam a gépből de a PicoPSU-nak nincs több tápcsatija így marad a kölcsönkért USB-s ODD. Még a zenei CD-knek kellene valamit kitalálni, hogy megmaradjon az eredeti minőség. Ugyan azok MP3-ba megvannak a gépen de az már nem az a minőség.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#33327) Joker88


Joker88
őstag

egy notebookra telepítenék Windows 10-et..
Intel Pentium Dual-Core T2390 (1,86GHz) , 4 Gb RAM, 120 Gb HDD , Intel GM965-ös chipkészlet, integrált VGA ( Intel GM X3100 ) , Realtek HD audio.

Lesz illesztőprogramom a videókártyához ,chipsethez ?

In loving memory of Garrett Lockhart

(#33328) #56474624 válasza havri1 (#33317) üzenetére


#56474624
törölt tag

IE és Edge szerintem sosem szinkronizált egymással. Edge-be tudod importálni (többek között) az IE könyvjelzőit, de szinkronizálás nincs a kettő között.

Az IE szinkronizálás pedig nem az igazi egy ideje, nekem rendszeresen eltűnnek IE-ben az újonnan hozzáadott könyvjelzőim, azaz valami régebbi adattal "felülírja" /törli jelen esetben/ a gépen lévő könyvjelzőimet, elég bosszantó, mert így nekem kell manuálisan közbelépni, hogy meglegyenek hiánytalanul a könyvjelzőim. Kb a th2 óta van (ez legalább következetesen) így, ha jól emlékszem. Ez is valami elképesztően amatőr hiba, amit kb kezdő programozók csinálnak. :W

[ Szerkesztve ]

(#33329) King Unique válasza raidx (#33326) üzenetére


King Unique
titán

Ha van is benne vmi, az max kéretlen alkalmazás lehet (PUP). HDD-re archiválni és azon használni a fájlokat meg nyilván praktikusabb, mint a sok optikai lemezzel bajlódni. Én még régebben audio CD-let WMP-vel másolgattam [link]. :DDD Ha veszteségmentes formátum kell, akkor pl. FLAC, arra is van biztos valami program.

(#33330) hackeeeee válasza hackeeeee (#33236) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Érdekesség.. Adott egy notebook, frissített Windows 7-ről 10-re, ugyan ezzel a hibával...

Véleményem szubjektív...

(#33331) havri1 válasza #56474624 (#33328) üzenetére


havri1
félisten

Igazad van! Első EDGE indítanál importáltam az IE-ből.
Viszont IE-IE sem jó :(
Franc essen bele, felváltva hasznalom a 2 gépet, és ez így nagyon idegesítő. Nem akarok másik böngészőre áttérni, eddig mindenben maximálisan megfelelt.

havri

(#33332) Sarakrael


Sarakrael
csendes tag

Üdv!
A windows 10-es Játékvideó-rögzítő a kövezkezőt írja nekem:
"ez a számítógép nem tud klipet felvenni"

rámentem a További információra, ahol azt írja hogy:

"A Játéksáv minden Windows 10 rendszerű számítógépen elérhető. Ahhoz viszont, hogy játékklipeket tudjon felvenni, a következő videokártyák valamelyike szükséges:

AMD: AMD Radeon™ HD 7000 sorozat, HD 7000M sorozat, HD 8000 sorozat, HD 8000M sorozat, R9 sorozat és R7 sorozat."

na most nekem az R7 sorozat van, azon belül is az R7 260x. Nem egy csúcs kártya, de szerintem azért lehetne vele felvenni.

Nem igazán találtam sehol sem erre választ, szerintetek mi lehet a probléma?

(#33333) Locutus válasza hackeeeee (#33330) üzenetére


Locutus
veterán

Több különböző program van, ami kiválthatja a windows shell (experience UI) hibáját. Onnantól se a startmenü nem nyílik meg, se az appok, se az action center, stb.
Megoldás nincs, mert a M$ sosem fogja bevallani hogy gond van a shellel (max csendben megjavítják egyszer majd), a programok készítői meg mind a M$-ra mutogatnak.
Meg kell találni neked is, hogy milyen program váltja ki. Leginkább olyanok, amik buborékban kommunikálnak veled a system traynél, vagy a műveletközpontban üzengetnek különböző okokból. Legfőképp 3rd-party víruskeresők, de bármi egyéb is lehet, mint a steam overlay, dropbox értesítés, vagy akár egy torrent ami végzett...
A fórumok tele vannak vélt megoldásokkal, de a legtöbb óriási baromság. Főleg azok, amelyekben valamely ponton újra kell indítani a gépet, lévén egy újraindítás amúgy is megoldja - átmenetileg. Az appok powershelles baszkurálását sem javasolt megcsinálni, mert az meg más gondokhoz vezet a későbbiekben a storeban.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#33334) csixy válasza fu-xi (#33303) üzenetére


csixy
addikt

indítsd újra a gépet

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#33335) heaven válasza cigam (#33300) üzenetére


heaven
tag

Igen, olyan felhasználót adok meg, mint ami a régi gépen van.
A régi fajta Windows megosztást használom, nem az új "otthoni csoportot".

(#33336) #14595328 válasza heaven (#33335) üzenetére


#14595328
törölt tag

Ha csatlakoztatva van az MS ID a fiókhoz, próbálj azzal bejelentkezni.

(#33337) Ghard


Ghard
őstag

Már jó pár hónapja teljes megelégedéssel használtam a windows 10et, gyakorlatilag semmi hiba nem jött elő nálam. Eddig, ugyanis ma jól beszoptam valamit. :U

INACCESSIBLE_BOOT_DEVICE

Ezt a hibaüzenetet dobta fel kék hátteres : ( szmájli kíséretében, miután 10-15 másodpercig pörög a boot lógó.
A vicc az, hogy semmi mást nem csináltam újraindítás előtt, csak letöröltem a kaspersky internet security trial verzióját. Frissítés biztos nem települt és a kaspersky se először volt fent. A windows 10 a legfrissebb stabil build volt. Egy samsung 850 pro ssd-n van a rendszer gpt+uefi beállításban.

Megpróbáltam más fórumokon ajánlott dolgokat, chkdsk, többi merevlemez lecsatolása, csökkentett mód stb. De semmi nem hozott eredményt, a windows nem indult el.
Csak a rendszer alapállapotba állítása után működött ismét a gép, szerencsére a fájlok megmaradtak, de minden program ment a levesbe.
:(((

Volt másnak is ehhez "szerencséje"?

(#33338) TigerCat válasza Locutus (#33333) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Két gépen nem ment a tálca és a Start menü. Lezúztam és tisztán telepítettem mindkettőt. Most jó, működik.

Azonban négy gondom maradt:

1.
Több gépen is a beépített SSD-t a rendszer kiadhatónak jelzi. Biosban AHCI-n van, Hot Swap nincs bekapcsolva (nem is lehet), Intel Rapid Technology driver megoldaná, de amit hivatalosan letöltöttem, nem települ.

2.
Adott egy Epson WP-4515 multifunkciós nyomtató. A Windows automatikusan felismeri és megy a hálózati nyomtatás, de szkennelni nem tudok, mert a gyári szoftvert nem lehet telepíteni. Nem találja az eszközt és kilép.

3.
A másik egy HP LaserJet 3055, amit Windows 7 alatt tudtunk használni, de a 10 nem is látja, szóval esélytelen telepíteni. Fontos lenne működésre bírni.

4.
Végül pedig a hálózati megosztásokkal van némi probléma. Minden gépen be van kapcsolva a hálózat felderítése, a nyilvános mappa megosztása és ahogy Windows 7 alatt működött, a jelszóval védett megosztás is ki lett lőve, tehát a hálózaton (azonos munkacsoportban van az összes gép) bárki tudja írni és olvasni a másik nyilvános mappáját. Na, ez is hol megy, hol pedig nem. Ráadásul Mac-ről is vagy tudok másolni a Windows-os nyilvánosba, vagy nem.

Bármi javaslat a fentiekre?

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#33339) davidsone


davidsone
addikt

akad a vlc sőt inkább befagy ilyenkor mivan :F

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#33340) hackeeeee válasza Locutus (#33333) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

A notebook-on lényegében semmi sincs.. Egy szűz windows, explorerrel, semmi más nem volt rajta.

Véleményem szubjektív...

(#33341) davidsone válasza davidsone (#33339) üzenetére


davidsone
addikt

nem csak a vlc pl. az 5kplayer is... mi lehet a baj?

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#33342) kororo válasza Joker88 (#33327) üzenetére


kororo
tag

Nagy valószínűséggel igen.Realtek dr-t kézzel telepítsd,sokszor nem találja meg.
Az a chipset megérdemelne egy komolyabb procit szvsz...

in gold,we trust

(#33343) ngabor2


ngabor2
nagyúr

Egy régi szkennert szeretnék életre kelteni w10 alatt. Jelesül egy Canon Canoscan Lide 30-at. XP alatt úgy emlékszem ment minden gond nélkül. Most viszont sehogy nem akar menni. Pontosabban van egy VueScan nevezetű fizetős progi, ami képes működtetni, szkennel, csak mikor menti (pdf-be), telepakolja vízjellele, tehát kb. használhatatlan. A google nem adott (működő) találatot driverre. Az xp-s driver település után azonnal le is szedi magát, valószínűleg azért, mert érzékeli, hogy nem kompatibilis. Valami ötlet, hogyan lehetne használható állapotba hozni?

(#33344) davidsone válasza davidsone (#33341) üzenetére


davidsone
addikt

csak egynél csinálja uh semmi :DDD

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#33345) LógaGéza válasza Ghard (#33337) üzenetére


LógaGéza
addikt

Rosszabbik eset, ha meghalt a merevlemezed/SSD-d, jobbik ha csak fájlrendszerhiba :)

HDD-nél láttam már sok ilyet, elég volt egy áramszünet, vagy egy szabálytalan leállítás...

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#33346) SP4C3 válasza LógaGéza (#33345) üzenetére


SP4C3
veterán

Csak akkor, ha épp írásmûvelet közben szakad meg a folyamat. Akkor next bootnál jön is a köcsög checkdisk. :D

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#33347) jeni


jeni
félisten

Szia!
A Win 10 Pro-t nem először raktam fel a gépemre. A gondom az,hogy nem teljes a BIOS. Valami csökkentett jön be spec billel ((ctrl+M)) ez idáig nem így volt). Hogy lehet a normál BIOS-ra belépni?Ez most olyan mintha le lenne rövidítve a boot folyamat.

[ Szerkesztve ]

(#33348) jeni válasza jeni (#33347) üzenetére


jeni
félisten

A ClickBios II nem tudom behozni.

(#33349) SP4C3 válasza jeni (#33348) üzenetére


SP4C3
veterán

DEL DEL DEL

Milyen a lap/bios?

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#33350) jeni válasza SP4C3 (#33349) üzenetére


jeni
félisten

na az,hogy DEL se megy próbáltam többször is
BIOS 25,3 az már évek óta ugyanaz, gondolom nem szükséges újra feltennem az utsót?
nem a FASTboot a ludas?,töröltem de mégse. esetleg újra fel kell tennem és ott valamit kikapcsolni?
MSi Z68 GD65 G3

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.