Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34151) t72killer válasza #56474624 (#34150) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Apropó pendrive, nem találom a screenshotot a szituról, hogy minden, de absz minden progi ki van lőve taskmanagerből, miközben képtelenség eltávolítani a sticket. Ilyen gondom korábbi windowsok alatt nem volt, legrosszabb esetben a selejt progik kilövése elég volt.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#34152) WeghA válasza Locutus (#34146) üzenetére


WeghA
tag

Végig néztem, de nem sikerült megoldanom.

Valami tiledatamodelsvc szolgáltatást kell leállítani és TileDataLayer mappát kell törölni.
Nem sikerül rájönnöm a megoldásra.

tiledatamodelsvc magyarul mi?

(#34153) margithid


margithid
veterán

Win10-ből inditandó friss telepítésnél lehet particionálni? illetve másik helyre telepíteni a rendszert?

(#34154) Воланд válasza margithid (#34153) üzenetére


Воланд
titán

nem.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#34155) margithid válasza Воланд (#34154) üzenetére


margithid
veterán

Köszi.

(#34156) Lui76


Lui76
őstag

Ez a problémám gép akadás
A furi benne , hogy egy idő után elkezd működni és onnantól játék meg bármi órákon át gond nélkül fut !
Csak indulás után van ilyen agytépő várakoztatás .
Próbáltam a hdd optimalizálást - lefutott.
ccleaner - tisztítás. (de az egész rendszer is max 3 hetes) Először van win10-em , de persze lehet vmi hardver gond is.

Win10-nél van olyan újratelepítés , amikor megmaradnak a régi adatok ?
Sok steam meg origin játékot nem szeretném megint újra letölteni...

www.kezmuveskeramia.hu

(#34157) JamesHun


JamesHun
addikt

sziasztok

Win10 be bekapcsoltam a proxy-t
Internet E be is kéri a username / passwordot a proxyhoz, de az Edge nem akarja
Ez bug, vagy még csak kód nélküli proxy-t támogat?

SeriesX: JamesSHun

(#34158) lsc


lsc
nagyúr

Olyan gondom van hogy már többször előfordult hogy alvás után a kurzor egy kb centis függőleges szaggatott vonal, újraindítás után minden rendben.

Mégis megtaláltam a hibát [link], akkor ez nem 10 hiba ezek szerint.

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#34159) King Unique válasza t72killer (#34151) üzenetére


King Unique
titán

Nem a feladatkezelőbe kéne normális esetben vadul belegányolni, mindent kilőni... intelligens programok, mint a korábban fikázott USR, megmutatja pontosan az eszköz leválasztását akadályozó folyamatokat és ad lehetőséget azok leállítására [link]. Illetve van, hogy nem is program, hanem rendszerfolyamat fogja az eszközt. De persze a Windows beépített megoldása soha nem lesz ilyen szinten, hiába ugranak több ezret a build verziók...

[ Szerkesztve ]

(#34160) ro_bert17


ro_bert17
őstag

Üdvözlet!
Van itt nálam egy dell notebook, amit azt hiszem 8.1-ről frissítettek 10.
Nincs startmenü, tálca, stb.
Kb. két sikerült valahogy feléleszteni, de op. rendszer kapott frissítéseket megint, és megint előjött. Újrandít, del nyomogatva hogy belépek a biosba (ami nem is sikerült) és most elindul rendesen.

Mit lehet ezzel tenni, hogy ez a jelenség ne jöjjön elő megint?

(#34161) Cifu válasza ro_bert17 (#34160) üzenetére


Cifu
nagyúr

Visszarakod a Win 8.1-et. :DDD

Viccen kívül, alant volt több példa erre, Locutus a #34120 -as hsz.-ében pl. ezt a videót linkelte.

Nálam tavaly októberben volt ilyen, két hétig szórakoztam vele, majd mivel egyéb problémák is jelentkeztek (visszaadtam a laptopot a gazdájának, erre esténként folyamatosan felébredt alvásból, amit sehogy sem tudtam megoldani (a WU-t nem lőttem ki, szvsz az volt a ludas), majd jött egy update, és működésképtelen lett a Wifi, stb.) szépen visszaraktam neki a Win 8.1-et...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#34162) Fandango


Fandango
veterán

Az mitől lehet, hogy a Windows Firewall services nem indul el magától? Automatic-ra van állítva a szolgáltatatás, és ennek ellenére mindig manuálisan kell elindítanom, ha újra indítom a gépet.

(#34163) ro_bert17 válasza Cifu (#34161) üzenetére


ro_bert17
őstag

A gép tulajdonosa is ezt kérte, hogy tegyük vissza a 8.1-et. De szerintem több mint 30 napja van rajta W10, nem találom a visszaállítási lehetőséget. Meg után az MS úgy is rátuszkolja a W10-et a gépre...

(#34164) Cifu válasza ro_bert17 (#34163) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ha letelt a 30 nap, az szívás... :U

Az, hogy az MS úgy is rátolja, az még nagyobb szívás, és sajnos igaz.

De hidd el, sokkal több szívás az, amikor folyamatosan szenvedsz a Win 10 rigolyái miatt. Tapasztalat.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#34165) Lord Baelish


Lord Baelish
tag

Sziasztok!
Lenne egy olyan problémám, hogy több gmail-es email címem is be van párosítva a microsoft posta alkalmazásában és az egyiknek dob fel értesítést és amelyiket sűrűbben használom ahhoz nem... ráadásul a microsoft fiókom is ezzel van párosítva, de pl a naptár értesítéseket feldobja, csak a levelekét nem...
tudnátok segíteni?

és igen be van kapcsolva, h értesítsen, megnéztem

[ Szerkesztve ]

(#34166) kippedli


kippedli
tag

Kicsit nem világos 1-2 dolog. Vettem anno egy 8.1 pro kulcsot, ment a 8.1 majd felupgradeltam 10re, lejött az iso kép amit ki is írtam és azzal csináltam egy "tiszta" 10telepítést. A 8.1 kulcsot elfogadta akkor is a 10. Az első kérdésem az volna ,hogy ez egy egyedi iso kép és csak én a saját gépemre használhatom vagy másikra is csak az én kulcsomat nem fogja elfogadni mert már máshol használom? Másik kérdésem ,hogy ezek a kulcsok honnan tudják ,hogy melyik gépen vannak aktiválva? CPU id vagy valami hardver ID alapján? Szóval ha új gépem lesz akkor vehetek új kulcsot? :R

(#34167) acura13


acura13
aktív tag

Haszálhatatlan OS.................
elöször a Start gomb, majd az összes tálca gomb müködésképtelenné vált...majd azt a particiotvahová a W10 települt, egyszerre csak törölte az általam telepitett progikat, több mint 440 GB-ot..( legális, nem legális játékokat, szoftvereket, dokumentumokat, pdf.fileket..
Na ekkor format c: majd vissza a jol müködö 8.1-------azota is gond nélkül müködik.....

Motorola Edge 40, Lexus GS 300, Asus ROG, Motorola Razr V8(retro)

(#34168) Morzsibácsi válasza acura13 (#34167) üzenetére


Morzsibácsi
tag

Hogyan? Feltelepítetted egy partícióra a win 10-et.Majd utána ugyanarra a partícióra tetted azt a 440 gb-ot. Majd ezt a 440 gb-ot eltüntette a win 10, maga az oprendszer meg megmaradt azon a meghajtón? Vagy én olvasok valamit nagyon félre?

[ Szerkesztve ]

(#34169) 30z.Samu válasza Morzsibácsi (#34168) üzenetére


30z.Samu
félisten

Valahogy így értelmeztem én is.

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#34170) #14595328 válasza kippedli (#34166) üzenetére


#14595328
törölt tag

Használhatod az ISO-t másik gépen is, ha van hozzá kulcs, vagy frissítési alap.
Hardver ID alapján, valószínű, hogy új kulcs kell új géphez, attól függ, mit cserélsz.

(#34171) Lord Baelish válasza kippedli (#34166) üzenetére


Lord Baelish
tag

ha ugyan arra a gépre telepíted újra, akkor nem kell a license kód sem mert vmelyik hardver azonosítója alapján azononosít, ha másik gépen használod a licenset, sztem a microsoftos fiókodban, lehet jelezni, h új gépet használsz, de nem biztos az utsó

(#34172) akos_ur


akos_ur
aktív tag

Sziasztok,

következő a problémám :)

Asus X552 noti, Intel 4400 és Nvidia 820M

HDMI összeköt a TV-vel, oké

BIOS bejön a TV-n

egy Live CD (Hirens Boot) bejön a TV-n

Windows 10 boot: a logó megjelenik, majd amikor bejönne az asztal, akkor a TV-n: "nincs jel" és ennyi

ha eltávolítom magát a kártyát az eszközkezelőben, nyomok egy restartot, akkor megjelenik a Windows asztal kb. 20 másodpercre, majd amint újra felismeri, hogy ez egy Intel HD 4400 kártya, egyszer csak eltűnik a kép a TV-ről és "nincs jel"

már mindenféle driverrel megpróbáltam, semmi változás... kitöröltem a drivereket, mindent mókoltam vele, semmi... régebbi, újabb driver... semmi

valakinek valami hasonló probléma vagy ötlet? :)

(ja, még annyi, hogy a Windows látja a TV-t, mint másodlagos képernyőt, tudom is állítani, hogy kiterjesztés, tükrözés, de nem reagál rá semmit a TV, úgyan úgy "nincs jel")

előre is köszi

(#34173) #14595328 válasza Lord Baelish (#34171) üzenetére


#14595328
törölt tag

Fiókban nincs semmi infó az aktiválásról, MS fiók nélkül is használható. A többi amúgy pontosan úgy van, ahogy írtad :)

(#34174) Morzsibácsi válasza 30z.Samu (#34169) üzenetére


Morzsibácsi
tag

Talán a Skynet öntudatra ébredt ? :Y

(#34175) 30z.Samu válasza Morzsibácsi (#34174) üzenetére


30z.Samu
félisten

Mit lehet tudni. :D

Sic Parvis Magna

(#34176) Lord Baelish válasza #14595328 (#34173) üzenetére


Lord Baelish
tag

és esetleg az én problémámra tudsz vmit?

(#34177) ro_bert17 válasza Cifu (#34164) üzenetére


ro_bert17
őstag

Én a Thinkpad X220-ra feltettem a W10, próbálgatni. Ennyire rossz op. rendszer indulással én még nem találkoztam. Pedig nem friss most már az indulás. Már még a Lenovo is leszedegette az addig elkészített illesztőket, szoftvereket...
Viszont a most nálam lévő gépet is olyan használja, aki csak használni szeretné, de a W10 már nem először vág alá. És ez a nincs se start menü, se tálca, gépház, stb. elég komoly dolog.
Azt hiszem visszaadom most neki, és megpróbálok valahonnan letölteni 8.1-et.

(#34178) acura13 válasza Morzsibácsi (#34168) üzenetére


acura13
aktív tag

adott egy x részre particionált HDD, az egyikre feltettem a win10-et, majd tettem fel játékot, más progikat, ebookot, pdf-et, stb..
Egyik nap a gép nem nyitotta meg a file kezelot, csak dolgozott és kiirta hogy beolvasás folyamatban, kb egy fél ora utén meglepve tapasztaltam hogy a szabad hely 440GB-tal több lett, és rengeteg adat hiányzik...Könyvtárak megmaradtak, de a tartalom eltünt!!!!!
Na ekkor ment a lecsoba.......Pl filmeknél az nfo filet meghagyta , avit törölte......

Ja és nem igaz hogy 30%-kal gyorsabban bootol mint a win 8.......Forditva inkábbb..pedig elsöre tetszett a kinézete

[ Szerkesztve ]

Motorola Edge 40, Lexus GS 300, Asus ROG, Motorola Razr V8(retro)

(#34179) #14595328 válasza Lord Baelish (#34176) üzenetére


#14595328
törölt tag

Passzolom sajnos, nem használok sem postát, sem gmail-t.

(#34178) acura13: Nem szedtél be valamit véletlenül? Kicsit furcsa, hogy az OS leszedne így filmeket, PDF-eket, de még a programok esetében is érdekes (jó, a nem legális játékok egy más kérdés, bár ezt sem tartanám valószínűnek)!

[ Szerkesztve ]

(#34180) King Unique válasza acura13 (#34178) üzenetére


King Unique
titán

Hát ez durva, filmeket is milyen alapon töröl...? :Y

[ Szerkesztve ]

(#34181) Morzsibácsi válasza acura13 (#34178) üzenetére


Morzsibácsi
tag

Ok,így már értem.....vagyis dehogyis értem.Hogy a mákba tudta ezt csinálni? :Y Nekem pl úgy van partícionálva a vinyó,hogy a win 10 partíció mellett a családi fotók,videók van ugyanazon a hdd-n.Harakiri lenne a gépnek is meg nekem is. :U

(#34182) hunluki válasza acura13 (#34178) üzenetére


hunluki
senior tag

Azért ez tényleg durván hangzik. Volt szerencsém cifra dolgokhoz 10-es alatt, de ez nagyon sci-fi-be illő.

Persze azok alapján hogy nekem mások nem hitték el hogy miket művel a gépemen... akár még ez is megtörténhetett :DDD Tuti hogy nem winyó gond? Filrendszer sérülés? SMART adatok mit mondanak a lemezről?

(#34183) 30z.Samu válasza acura13 (#34178) üzenetére


30z.Samu
félisten

Az szép!

Nálam ezt egy régebbi rendszer béta verziója csinálta. Én sem örültem neki.

Sic Parvis Magna

(#34184) Borisz76 válasza acura13 (#34178) üzenetére


Borisz76
veterán

Na ezért hagytam meg a rendszeremet egy SSD-n ( 256 GB Samu 840 Pro ) és vettem egy másikat ( 512GB Samu 850 Pro ) a Win10-nek....
Azon garázdálkodhat....

Minden más adat meg a NAS-on figyel !

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#34185) Livius


Livius
őstag

A Win 10-re történő ingyenes frissítés meddig fog még működni, pontos dátumot tud valaki?

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#34186) Morzsibácsi válasza Borisz76 (#34184) üzenetére


Morzsibácsi
tag

Én egy 256 gb-os ssd-re raktam a win 10-et.De gondoltam egy 100-as elég neki,ezért lett a többi,ami lett.Lehet nem jó döntés volt.

(#34187) #14595328 válasza Livius (#34185) üzenetére


#14595328
törölt tag

Július 29.

(#34188) 30z.Samu válasza #14595328 (#34187) üzenetére


30z.Samu
félisten

Addig szerintem erőszakkal is át fog mindenkit terelni az MS a 10 felé..pontosabban már most próbálkoznak.

Sic Parvis Magna

(#34189) #14595328 válasza 30z.Samu (#34188) üzenetére


#14595328
törölt tag

Ez meglehet, eléggé rajta vannak. Mondjuk lenne még mit reszelni a rendszeren, elég sok panaszt olvasni itt is. Szerencsére ezek eddig elkerültek, és két olyan Apple gépen is használjuk, ami már nem támogatottak, így a driverekkel is trükközni kell. Az mondjuk már megint vicc kategória, hogy miért nem támogatott egy 2011-es MacBook és iMac...

(#34190) hunluki válasza #14595328 (#34189) üzenetére


hunluki
senior tag

Tippelhetek? Korai szériás intel hd videó? :) Amúgy egy 2009-es mac minin egész szépen futott bootcamp-el (amíg a tulaj sírógörcsöt nem kapott tőle, és visszarakta a 7-est játékokra).

[ Szerkesztve ]

(#34191) acura13 válasza 30z.Samu (#34183) üzenetére


acura13
aktív tag

A rendszer egy 8.1 röl lett friisitve..Talán ez okozta?? de hallottam olyant hogy a W10, az általa károsnak tünö filekat törli..OK, de a jogtiszta progikhoz miért nyult????
Ugyhogy egyenlöre az asszony laptopján van 10-es, szüztelepitéssel, ott marad , ha jo, akkor ujra felteszem én is...

Motorola Edge 40, Lexus GS 300, Asus ROG, Motorola Razr V8(retro)

(#34192) 30z.Samu válasza acura13 (#34191) üzenetére


30z.Samu
félisten

Nem lehet, hogy valami olyasmit nyomtál meg, amitől legyalulta az egészet? Bátyám is 8.1-ről frissített, minden fájl megmaradt neki.

(#34189) efs: Nekem eddig különösebb gondom nincs a rendszerrel PC-n.

Sic Parvis Magna

(#34193) #14595328 válasza hunluki (#34190) üzenetére


#14595328
törölt tag

MacBook: Intel HD Graphics 3000
iMac: AMD Radeon HD 6750M

Játék nálam gépen nem pálya, arra ott a konzol :) Mindegyik átesett egy memória bővítésen, a Book-ba meg került egy SSD, de még egy jó darabig nem akarom lecserélni egyiket sem. Ezeken már futott 7-8.1-10 hiba nélkül szerencsére.

(#34194) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Egy új gép került a hálózatba, és megint ott tartok hogy a win 7 új gép minden gépet lát, az én gépem meg nem látja win10-zel ezt az új gépet, pedig mappa megosztás, hálózatfelderítés minden be van kapcsolva, és pont az utóbbi lenne fontosabb

Közös WORKGROUP-ban vannak

Most működik, az órával volt baja a hálózatnak, hogy nem frissült a téli időszámítás szerint :F Átállítottam másik frissítő szerverre most frissült és jó

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#34195) kali válasza acura13 (#34191) üzenetére


kali
legenda

szia,

okozhatta, bár inkább csak közvetve - elvileg nem töröl semmit, ha külön nem kéri/engedélyezi a felhasználó -, de a korábbi verzióra történő főverziós ráfrissítés sok hibalehetőséget hordoz magában, sokkal jobb és biztosabb az új főverzió tiszta alapra eszközölt telepítése.

(#34196) t72killer válasza acura13 (#34178) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

" filmeknél az nfo filet meghagyta , avit törölte..."

:Y, ütős sztori, de nagyon, valami elfajzott jogvédő intézkedésnek tűnik elsőre. Jó lenne erről többet tudni, nálam üzemel egy ideje a win10 különböző gépeken, és semmi sem tűnt el eddig. Az asszony gépén überkritikus dolgok vannak (a munkája), az enyémen a családi fotóalbum, asszem ideje a masszív archiválásnak.

Amúgy a c meghajtón volt az összes eltűnt cucc, vagy más partícióról is lopott a rendszer?

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#34197) acura13 válasza t72killer (#34196) üzenetére


acura13
aktív tag

Nem a frissitésnél törölte, hanem pár nappal utána.....
szerencsére azt a meghajtot gyalulta le, amint a w10 volt..a másik particiohoz nem nyult....

Amugy van a családban W7-8.1-10 gép és kis kisérletezésssel sikerült hálozatba hoznom őket....ez a része müködött..

Motorola Edge 40, Lexus GS 300, Asus ROG, Motorola Razr V8(retro)

(#34198) raidx válasza acura13 (#34197) üzenetére


raidx
őstag

Vagy valami kártevőféleség gyomlált. :F A 10-t tiszta forrásból szerezted be?

Van egy tiszta telepítésű és egy frissítéses gépem Win 10-el de nem törölt még semmit. Ami elképzelhető, hogy a C: gyökerébe pakoltad a cuccokat és esetleg az nem tetszett neki. :F

[ Szerkesztve ]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#34199) acura13 válasza raidx (#34198) üzenetére


acura13
aktív tag

Microsoft oldalröl töltöttem le a telepitöt....

Motorola Edge 40, Lexus GS 300, Asus ROG, Motorola Razr V8(retro)

(#34200) werttzui


werttzui
őstag

Help ,eltűnt a gépház meg az áruház .Sehogy nem tudom előcsalogatni ...mindent megpróbáltam :(
Registry error ,lehet valahogy javítani teljes újratelepítés nélkül ? :F

PENTAX

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.