Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33751) pendre54


pendre54
addikt

Kérdezném Tőletek: hunluki, sheep, droid16, hogy nálatok már a legújabb verzió van fent, és ezzel jelentkeztek ezek a gondok?

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#33752) SybenX válasza pendre54 (#33751) üzenetére


SybenX
őstag

Igen nálam a TH2 van fent és a tegnapi frissítések után csak rosszabb lett.

(#33753) hunluki válasza pendre54 (#33751) üzenetére


hunluki
senior tag

TH2, minden a legfrissebb (ma reggeli update óta haldoklik). Konkrétan tegnap még tudtam játszani a mass effect-el, ma rákattintok, megjelenik a tálca ikon aztán eltűnik. Event logban nem találok semmi ezzel kapcsolatosat. Sajna nekem az áramtalanítós megoldás sem jött be, kb 2 perc használat utána az egész gui úgy ahogy van meghal, nincs start menü, de még a settingsbe (modern app)-se tudok belépni.

(#33754) sheep válasza pendre54 (#33751) üzenetére


sheep
addikt

Sajnos most nem tudom megnézni majd csak délután.

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#33755) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Van a tízben ez a beépített levelező program, amibe beállította a gmailes fiókomat. A fiókomba viszont be van állítva egy másik emailcím is, aminek a levelei oda jönnek, illetve küldök is róla. Na most a windowsos progival, küldőnek nem tudom beállítani a másik, saját domaines emailcímet. Van valami rejtett beállítás hozzá vagy másképp kéne hozzáadni?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#33756) eisento


eisento
addikt

sziasztok.
masnal volt mar hasonlo problema hogy ha pl youtubeot nezek esetleg zenehallgatas van (lehet maskor is elojon ha csak bongeszek de a hang miatt veheto eszre elsosorban) tehat hallgatom a zenet vagy youtubeot nezek random idokozonkent olyan mintha egy pillanatra felmenne 100%-ra a proci a hang igy elcsuszik eltorzul nem tudom hogy leirni majd minden megy tovabb. tehat megy a zene pillanatra lecsuszik eltorzul majd mintha mi sem tortent volna minden megy tovabb a kovetkezo eltorzulasig. van hogy fel ora alatt 3x is van hogy 2 oraig semmi
konfig:
asus p8b75-v
i3 3225
8gb ddr3
vga az a gyari intel hd4000
corsair 450-e tap
van benne egy 1teras hdd meg egy 128gb-os corsair vortex 4 ssd
bongeszo chrome

windows10 legfrisebb frissitesek fent. amit az asus honlapon talaltam hang vga chipset drivert felraktam

win7 win8 win8.1 alatt semmi ilyesmi nem fordult elo csak a 10-el

elore is koszonom az otleteket :)

[ Szerkesztve ]

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#33757) Cifu


Cifu
nagyúr

Akinek olyan problémája van, hogy nem látja a Win10 a DVD meghajtóját, annak itt egy megoldás:

-Regedit elindít.
-Kikeresed a HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\atapi helyet.
-Jobb gomb rajta, Új -> Kulcs, neve Controller0
-Jobb gomb ezen a Controller0-án, Új -> Duplaszavar (32-bit) érték, elnevezed EnumDevice1 -nek
-Jobb gomb ezen az EnumDevice1-en, Módosítás, adj meg 1-et értéknek.
-Restart és örül.

Tiszta vicc ez hulladék OS, a megoldást itt találtam meg, amely egy Windows XP-s support szócikkre hivatkozik. A legszebb megint az, hogy a Win8 alatt nem volt semmi gond. Update Win10-re, nem látja a DVD meghajtót. OK, már fel sem veszem, tiszta install. Továbbra se látja a DVD meghajtót. Oké, menjen fel minden update. Semmi.

Esküszöm, anno a Vista eljövetelekor nem szívtam ennyit OS upgradek esetén, pedig eddig az volt a negatív etalon. A Microsoft felülmúlta saját magát... :U

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#33758) davidsone válasza SybenX (#33750) üzenetére


davidsone
addikt

esküszöm már nem merem olvasni a topicot :DDD ennyi sz*rt, rettegek mikor jönnek elő nálam is :D

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#33759) senki66 válasza eisento (#33756) üzenetére


senki66
senior tag

Hajaj, ezzel szívok amióta csak win10-et használok, de nem csak youtube közben, hanem bármilyen film, zene lejátszás közben akár online, akár offline. És ami még aggasztóbb, hogy a hardverünk alapvetően különbözik. Nekem Gigabyte lap ,samsung ssd,amd proci és vga,

(#33760) SybenX válasza davidsone (#33758) üzenetére


SybenX
őstag

Nekem igazából nincs bajom a win10-el leszámítva azt hogy szarul futnak a játékok alatta :D

(#33761) darkhorse válasza eisento (#33756) üzenetére


darkhorse
tag

Torrent kliens fut a háttérben ilyenkor? Ha letiltod a hálókártyát akkor is jelentkezik a probléma?

(#33762) 30z.Samu válasza senki66 (#33759) üzenetére


30z.Samu
félisten

Akkor nem egyedi...én is felfedeztem ezt este. De én csak egy adott videónál, azt hittem ott lett elszúrva valami. Remélem hamar kijavítják. Nem lehet valahogy jelezni a Microsoft felé a hibát?

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#33763) davidsone válasza SybenX (#33760) üzenetére


davidsone
addikt

ja semmiség, végül is azért pakolja az ember azt a sok lovét a gépbe... :DDD

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#33764) SybenX válasza davidsone (#33763) üzenetére


SybenX
őstag

Ja,hogy aztán a gta v full low grafikán fps droppal fusson egy gtx 770-el...meg a most wanted 2012 60-ról 30 fps-re droppol...Néha nagyon fel tud húzni...

(#33765) Sztlaci


Sztlaci
aktív tag

Adatgyűjtés!

[link] :(

Acer Aspire A317-51G-77QX 17,3"; i7-10510U, 8GB, 512GB SSD

(#33766) cattus válasza Sztlaci (#33765) üzenetére


cattus
őstag

mindmeghalunk

Do the thing!

(#33767) hunluki válasza Sztlaci (#33765) üzenetére


hunluki
senior tag

Engem nem zavarna a dolog ha a begyűjtött adatoknak hála tényleg jobban működne a rendszer, de pont hogy update-ről update-re egyre szarabb. Amúgy is már mindenkinek megvan az összes adatod, gógül, epül, faszbuk (igen, még akkor is ha nem vagy regisztrálva), hogy most az MS-nek is meglesz, na bumm. Mondjuk azért járna a seggberúgás hogy a kikapcsolt infóküldés ellenére is nyomja az adatokat.

(#33768) 30z.Samu válasza SybenX (#33764) üzenetére


30z.Samu
félisten

Én nem vettem észre, hogy rosszabbul menne a játék a gépen. Bár viszonyítási alapom nagyon nincs, mert kapásból a 10-et tettem fel. Nem tudom, hogy 8.1 vagy 7 alatt hogy muzsikálna.

Sic Parvis Magna

(#33769) Ciccuka


Ciccuka
veterán

Csinálhat bármit, a Windows 10 tovább kémkedik

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#33770) Воланд válasza Ciccuka (#33769) üzenetére


Воланд
titán

4 hsz....

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#33771) Sztlaci válasza hunluki (#33767) üzenetére


Sztlaci
aktív tag

Kíváncsi leszek sz Unió 'mer'kel-e lépni? ;]
Mivel azt sem tudom mikor kapcsol ki a gépem, nem egyszer előfordult, főleg az utolsó nagy frissítés óta, hogy bekapcsoláskor nem is volt kikapcsolva a laptopom, akár le is hallgathatnak, videózhatnak a beékített kamerával.

Én hibám nem írtam be a link nevét. :R

[ Szerkesztve ]

Acer Aspire A317-51G-77QX 17,3"; i7-10510U, 8GB, 512GB SSD

(#33772) Воланд válasza Sztlaci (#33771) üzenetére


Воланд
titán

[link]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#33773) Racecam válasza hunluki (#33767) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Azért mindenképpen seggberúgás járna, de én fenntartásokkal kezelem az ilyen infókat... :U
Másrészt nem vagyok olyan pozícióban, nincs olyan ami miatt ne az lenne a reakcióm erre, hogy lesz..rom. :)

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#33774) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Feltettem a 1511-et, próbálok vezetékes hálózatra csatlakozni, ez fogad:

"Problem with One or More Network Protocols Missing"

Valakinek van használható 5lete megoldásra? Offline felraktam a KB3135173-öt, de nem segített.

#33769, Ciccuka: Speciális appok telepítésével max azt éred el, hogy ezek a speciális appok fognak utánad kémkedni :DDD Amúgy pár HSZ-t illett volna visszaolvasni:U

Mint fentebb látod, az enyém ki se tud jutni a netre, nemhogy kémkedjen ;]

Engem amúgy az adatok mennyisége érdekelne, holnap indulok külföldi útra masszívan drága helyi mobilnettel (Afrika...) Elég, ha csak a PH-s trollkodásomért fizetek, a M$ hülyeségekért nem szeretnék...

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#33775) Milestone2 válasza t72killer (#33774) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Pedig ha te nem jutsz ki (a géped egészen pontosan), akkor egy átlagfelhasználó még kevéssé fog.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#33776) SP4C3 válasza t72killer (#33774) üzenetére


SP4C3
veterán

Network and sharing center -> Change adapter settings -> Ethernetre jobbclick -> Properties és ellenőrizd az IPv4 protocol van-e és ki van-e pipázva?

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#33777) wjbhbdux válasza hunluki (#33767) üzenetére


wjbhbdux
veterán

Tévedés hogy ki lehet kapcsolni, azok beállítások csak a konkrét funkciókra vonatkoznak amiket ott leírnak.

/s

(#33778) Sztlaci


Sztlaci
aktív tag

Mióta feltettem a frissítést, sokszor nem tölti be rendesen az oldalakat.
Oldal egy része hiányos marad, nem tartalom, képhiba, mintha nem frissítene a videokártya.
Más tapasztalt ilyet?

Acer Aspire A317-51G-77QX 17,3"; i7-10510U, 8GB, 512GB SSD

(#33779) t72killer válasza SP4C3 (#33776) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Van, ki volt pipálva - viszont érdekes módon, wifire csatlakozás és további updatek+driverek leszedése után (ez ment) eltűnt a probléma. (offline is próbáltam az intel glan drivert felrakni, nem segített)

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#33780) eisento válasza darkhorse (#33761) üzenetére


eisento
addikt

Igen fut qbittorrent de adatforgalom 0. Probaljam ha kilovom a klienst? Ha ugy se akkor a halokartyat?

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#33781) t72killer válasza Ciccuka (#33769) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Amúgy fehérlistázni lehet a forgalmat? (kritikus, mobilnetes szituban, nem érdekel, hogy megy-e a vírusirtó/windows-update, stb)

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#33782) Воланд válasza t72killer (#33781) üzenetére


Воланд
titán

metered connection eseteben nem megy a wu.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#33783) darkhorse válasza eisento (#33780) üzenetére


darkhorse
tag

Igen, teszteld torrent kliens nélkül is, meg kipróbálhatod azt is, hogy mi van ha letiltod a hálókártyát eszközkezelőben. Sajnos én is tapasztalok hasonlót, de kizárólag akkor ha torrentezek, és sok (több tíz) aktív torrent van, sok kapcsolattal (le/feltöltés sebessége úgy vettem észre, hogy nem számít). Ilyenkor bizonyos időközönként egy nagyon rövid időre megakad a rendszer. Windows 7 alatt nem volt ilyen gondom ugyanezzel a géppel. Nálam egyértelműen a realtek lan drivere a ludas, próbáltam már több verziót de mindegyikkel jelentkezik a probléma.

(#33784) t72killer válasza Воланд (#33782) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ez egyúttal kilövi az összes live tile, weather, money meg egyéb frissítgetős vackot, vagy ezeket egyesével kell kinyírni?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#33785) Воланд válasza t72killer (#33784) üzenetére


Воланд
titán

azokat nem lovi ki.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#33786) t72killer válasza Воланд (#33785) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Köszi, akkor takarítunk:R

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#33787) Ciccuka válasza t72killer (#33781) üzenetére


Ciccuka
veterán

W10Privacy ezzel a programmal pár dolgot be lehet állítani

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#33788) Pierre75


Pierre75
senior tag

Frissült 10586.104-ra és ezzel a lendülettel el is kezdte a PotPlayer alá rendelt médiaformátumokat hozzárendelni az alapértelmezett szarhoz. Ennyire hülye önjáró Windows még nem volt.

(#33789) 30z.Samu válasza Pierre75 (#33788) üzenetére


30z.Samu
félisten

Ez a Windows ilyen sűrűn frissít?

Sic Parvis Magna

(#33790) t72killer válasza Ciccuka (#33787) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Kösz, inkább saját kezűleg, nem szeretem teleszemetelni a rendszert...

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#33791) karldergroße


karldergroße
senior tag

Nem fordul elő másnál is és nem tudjátok, mitől van, hogy az intézőben, ha az ablakban a listában sok fájl van, és a lista legaljára megyek, hogy ott csináljak valamit, akkor az ablak szüntelenül visszaugrik a lista legelejére? Miért lehet ez, hihetetlenül idegesítő és ellehetetleníti a munkát.

Köszi előre is.

(#33792) sajog159


sajog159
aktív tag

Sziasztok!

Azt halottam itt-ott, hogy a Windows 10 op.rendszer nem jó az egyes játékok számára. Van ebben igazság?

A 12 éves unkaöcsémnek az apja karácsonyra „összerakatott” egy „gamer” PC-t, ami W7-en fut, és aki csinálta azt mondta, nehogy felrakja a W10-et, mert gond lesz a játékkal. Most olvasom a hírekben, hogy Microsoft most „bekeményített” és W10-re való frissítés nem lesz a felhasználó döntése, hanem elindul automatikusan. Igaz, W10 feltelepítése után lehetőség lesz visszaállni W7-re.
Én messze nem vagyok nagy szakember e kérdésben és szívesen fogadnék pár tanácsot és magyarázatot.

Előre is kösz,

(#33793) Pierre75 válasza 30z.Samu (#33789) üzenetére


Pierre75
senior tag

Most eggyel többet mint kellett volna.

(#33794) wjbhbdux válasza sajog159 (#33792) üzenetére


wjbhbdux
veterán

mik azok az egyes játékok? mert én 1996-os quaketől kezdve a legújabbakig azt tapasztaltam hogy pontosan ugyanúgy futnak mint eddig

/s

(#33795) #14595328 válasza sajog159 (#33792) üzenetére


#14595328
törölt tag

R6 Vegas I-II-vel (Itt a követelménye) szoktam néha játszani, nem vettem észre akadozást, lassulást.
Bár, gondolom nem 8-10 éves játékokkal fog játszani az unokaöcsi :)

(#33796) oneal1


oneal1
senior tag

csak nem sikerült aktiválni a win10-et úgyhogy belekezdtem az elejről...

win8.1 fel, aktiválva...frissítések fel.

Hogy működik a win10 -re frissítés? már nem emlékszem.

úgy rémlik a frissítések közt kéne lennie de azt írja hogy nincs több elérhető frissítés

(#33797) #14595328 válasza oneal1 (#33796) üzenetére


#14595328
törölt tag

Ezek a lehetőségek vannak még:

WINDOWS 10 LETÖLTÉSE KÖZVETLENÜL A MICROSOFTTÓL!

WINDOWS 10 MULTIPLE EDITION ISO LETÖLTÉSE KÖZVETLENÜL A MICROSOFTTÓL!

Én az ISO-t szedném le, és abból frissíteném, így nem kell újra letöltened, ha újra kell esetleg rakni :)

[ Szerkesztve ]

(#33798) oneal1 válasza #14595328 (#33797) üzenetére


oneal1
senior tag

köszi!

De második esetben nem fogom tudni aktiválni a cuccot nem?

mivel a product key csak a 8.1-re jó

(#33799) #14595328 válasza oneal1 (#33798) üzenetére


#14595328
törölt tag

Ha ISO-ból frissíted Win7 / 8.1 alól, akkor is aktiválnia kell(ene) magát! Amúgy a letölthető verzió már elfogadja a 8.1 kulcsát is, legalábbis ilyen rémképeim vannak, nem kellett még aktiválnom régi kulccsal telepítést!

[ Szerkesztve ]

(#33800) d.véderjoe


d.véderjoe
tag

Üdvözlet Mindenkinek!
A Windows10-et szeretném RAID-be költöztetni 2db SSD-re. Jelenleg 1SSD-n van a rendszer...
Ezt lehetséges valahogy végigvinni?
Előre is köszönöm a válaszokat!
:R

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.