Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34501) #56474624 válasza CirrMee (#34495) üzenetére


#56474624
törölt tag

Én is fizettem érte, és még sokan mások is, valakiknek így tetszik. :)) Ja és én tudom, miért fizettem, mert nem volt nehéz utánanézni neten, hogy 8/8.1-ben más a start menü, mint a 7-esben. ;)

(#34502) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

üdv!

Mostanában többször futottam bele abba a problémába hogy ha letöltök egy nagy felbontású és nagyon jó minőségű képet, a Képnézegető sokkal fakóbb színekkel adja vissza a képet, mintha elmászna a kontraszt, színmélység stb...

Erre egy példa: [link]

A baloldali PhotoFiltre-vel megnyitott kép az "eredeti", a böngésző is így nyitja meg. Érdemes az is hogy amennyiben a böngészőben (FF) állítom be háttérképnek, akkor marad az eredeti szín, ha képet letöltve és fájlként a rendszerből, akkor olyan lesz mint jobboldali képen.

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#34503) cigam válasza werttzui (#34498) üzenetére


cigam
félisten

Tehát megkérted, hogy tartsa meg minden beállításod, de továbbra is ugyanaz a gondod. Csak én érzem ellentmondásosnak?

Azt már próbáltad, hogy létrehozol egy másik usert? Abban megvan az áruház?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#34504) #65388800 válasza Borisz76 (#34500) üzenetére


#65388800
törölt tag

Hát én pont laptopon használom a 10-et és asztalin a 7-et. Annyira nem érint a határidő mert Dreamspark-on keresztül letölthetem.

Csak az a baj nem tudok otthoni csoportot létrehozni. Egyszerűen nem kapcsolódik rá hol az egyik hol a másik. Mikor laptopomon a 8.1 volt akkor is szenvedtem mire összehoztam valahogy. Most hogy laptopon 10 van megint nem tudom.

Ha meg tudnám oldani, hogy működjön akkor nem is frissítenék, mert nincs bajom a win 7-tel. Laptopon is csak azért raktam fel 7 helyett a 8.1-et utána meg a 10-et mert a 7 nem kezelte normálisan a processzort. Mindig hajtotta.

(#34505) klepto


klepto
addikt

Sziasztok!

Meghalt az alaplapom.
Egy alaplapcserét meg lehet-e úszni Win 10 újratelepítés nélkül?
Az áldozat egy már nem kapható, AMD 880G Chipsettel szerelt Asus M5A 88-M Evo, a kinézett passz; a lényeg, legyen integrált VGA a lapon, és ne kelljen újra telepíteni a Windows-t.

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#34506) cigam válasza Motion_Blur (#34502) üzenetére


cigam
félisten

Nem ezt látod?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#34507) #65388800 válasza klepto (#34505) üzenetére


#65388800
törölt tag

Szia!

Mikor az enyémben halt meg az alaplap csere után nagyon lassú volt a gép. Muszáj volt újra telepítenem.

(#34508) Borisz76 válasza klepto (#34505) üzenetére


Borisz76
veterán

Normális működéshez újra kell húznod a Win-t !

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#34509) cigam válasza klepto (#34505) üzenetére


cigam
félisten

Bármelyiket. Legrosszabb esetben egy javító telepítést futtatsz (beállítások, adatok megmaradnak). Esetleg használtba keresel egy ugyanolyant.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#34510) Motion_Blur válasza cigam (#34506) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Szia!

Biztos hogy nem, mert a monitorom be lett hardveresen kalibrálva és a profil is be van töltve!

Valami Windows hiba lesz úgy gondolom.

Egy másik kép: IE vs FF

Forrás kép: [link]

Ennek nem naracssárgának kéne lennie, hanem hideg pirosnak amit a FF mutat.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#34511) cigam válasza Motion_Blur (#34510) üzenetére


cigam
félisten

Ki is próbáltad, vagy csak rávágtad, hogy nem ez a megoldás?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#34512) Motion_Blur válasza cigam (#34511) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Kipróbáltam, nem ez a gond.

A linkelt és a saját profilt is megnéztem mielőtt beírtam..

Be van állítva az RGB, de mégsem "tudja" a Képnézegető és az IE sem.

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#34513) werttzui válasza cigam (#34503) üzenetére


werttzui
őstag

A beállítások nem érdekelnek a programokat szeretném megtartani azokat nem akarom újra telepíteni ,de ilyen variáció nincs... csak a windowst kéne valahogy frissíteni úgy hogy a programok megmaradjanak ,de látom ez már képtelenség.
Másik userral is uaz probléma ,sajna se gépház se áruház a keresés nem működik stb...
amióta 1511 build van azóta ezt csinálja ,jöhetne már egy új build .

PENTAX

(#34514) werttzui válasza Motion_Blur (#34512) üzenetére


werttzui
őstag

nekem volt kalibrációs problémám hasonló mire rájöttem ,hogy benn maradt egy (nekem dell monitorom van) dell icc profil gyárilag ,kitöröltem azóta jó! Ha van gyári monitor profilod azt töröld ki! Onnan csak a kalibráltat veszi alapértelmezésnek ! (hiába állítottam át mást alapértelmezésnek amíg ki nem töröltem nem működött) !!!

PENTAX

(#34515) cigam válasza werttzui (#34513) üzenetére


cigam
félisten

Ezeken túl vagy?
Set-ExecutionPolicy Unrestricted
Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $Env:SystemRoot\WinStore\AppxManifest.XML
start "" "ms-windows-store:"

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#34516) klepto válasza Borisz76 (#34508) üzenetére


klepto
addikt

Elnézést a láma kérdésért, de hogyan?
Gondolom az adatvesztés ez esetben garantált...
A géphez anno még OEM Win7-et vettem, és ez frissült Win 10-re.
Ha újra telepítem a rendszert, a Win 10 is ismét felkerül rá, vagy akkor az már úszott?
Egyáltalán meg lehet úszni az adatvesztést (1 partíción van minden) a dokumentumok könyvtárban; vagy másik gépen mentsek le minden fontos dolgot a vinyóról?

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#34517) vlevi válasza cigam (#34492) üzenetére


vlevi
nagyúr

Wan, amit megtalál, szó se róla, de csak olyanokat, ami a c:\user\documents könyvtárban van. Az, hogy egy csomó dolgot nem ott tartok, hanem a d:\ meghajtón, de az is indexelve van a kereséshez, az már nem érdekli, mert ott egyáltalán nem keres.

Na, miközben írogattam, kétszer is megtörtént, hogy eltűnt az összes ikon a taskbarról, fél másodperc múlva elkezdte visszapakolni. Összeomlott megint a windows explorer?

Még van időm firkálni :)
Ez viszont csak kérdés, érdekesség, nem huba.
Mennyi fileműveletet bír egyszerre csinálni a Windows?
Elővettem a külső vinyómat, és rendezgetem.
Van SSD, belső vinyó, USB3-as 2TB külső, és USB2-es 200gigás.
Elkezdtem copy-move ide oda, hogy legyen szabad hely a külső vinyón, és azt vettem észre, hogy a 8-10 fileművelet közben tulajdonképpen áll, és alig csinál valamit. Közben még a taskmanagert is csak 1-2 perc alatt bírta elindítani, pedig az az SSD-n van, és az SSD-re most nem másolok. Lehet, hogy az USB2-es vinyóra való mozgatás annyira megfogta volna, hogy mást már nem bír csinálni? Csak nem.
De ahogy befejeződött az USB2-es vinyóra másolás, most gördülékenyebben megy a rendszer, kezd újra beindulni minden.
USB-ről meg még annyit, hogy, ha most leválasztom majd a másolás után a külső vinyókat, akkor hiába dugom őket vissza, a gép nem fogja felismerni, csak egy restartwindows után. Ezt már többször tapasztaltam, de csak 10-el, a Win7 ilyet nem csinált soha.

[ Szerkesztve ]

(#34518) werttzui válasza cigam (#34515) üzenetére


werttzui
őstag

Azt írja egy kis ablakocska :Ezen ms windows store megyitásához új windows alkalmazás szükséges
Meg egy pipa rész ,hogy mindig ez nyissa meg de az oké rész ki van szürkülve :F

PENTAX

(#34519) cigam válasza werttzui (#34518) üzenetére


cigam
félisten

De az első két parancs hiba nélkül lefut powershell-ben?
Adminként futtatod ?

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#34520) werttzui válasza cigam (#34519) üzenetére


werttzui
őstag

Lefut de semmi,mintha vizet töltenél egy üres pohárba :D
Külön külön futtatva egy csomó piros kiírás van...

[ Szerkesztve ]

PENTAX

(#34521) cigam válasza werttzui (#34520) üzenetére


cigam
félisten

Csomó piros kiírás? Megmutatod?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#34522) pendre54 válasza klepto (#34516) üzenetére


pendre54
addikt

Üdv!
Itt van egy leírás arról, hogy miként lehet pl. alaplap csere esetén az op. rendszert átmenteni újratelepítés nélkül. Igaz, a leírás Win 7-hez készült, 10-es alatt nem tudom, hogy működik-e.[link] Egyébként legbiztosabb út, ahogy írták is a tiszta telepítés. Mivel új alaplapod lesz, és OEM-es Win 7-ed van, szerintem az lenne a jó, ha az alaplap cseréje után felraknád a Win 7-et aktiválva, majd arról ismét frissítenél a 10-esre, ez ugye júl. 29-ig ingyenesen megléphető.
A Win 7 aktiválása aligha fog gondot okozni az alaplap csere miatt. Nekem is OEM-es Win 7-em van, és 2014-ben alaplapot cseréltem (AMD-sről Intelesre), és simán elfogadta a kulcsot elsőre.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#34523) werttzui válasza cigam (#34521) üzenetére


werttzui
őstag

Nem mindig csinálja most épp minden oké vele ,nem értem?

PENTAX

(#34524) Werkly


Werkly
őstag

Win 10 alatt, hogyan lehet parancssorból futtatni chkdsk-t?

(#34525) cigam válasza Werkly (#34524) üzenetére


cigam
félisten

Úgy hogy beírod?

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#34526) Werkly válasza cigam (#34525) üzenetére


Werkly
őstag

Kösz! Hetesen nem kellett a .exe ezért nem ment.

(#34527) Armahun


Armahun
addikt

Pár napja vettem észre, hogyha megy egy video lejátszó (BsPlayer) és megnyitok Firefoxban egy Youtube videót, akkor a videó lejátszó elhalkul.
A hangerő szabályzón megjelenik még egy csúszka az adott program alatt.
Ez valami frissítéssel jött?
Keresek, de nem találok állítási lehetőséget sehol.
Hol lehetne kikapcsolni?

[ Szerkesztve ]

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#34528) #14595328 válasza Werkly (#34526) üzenetére


#14595328
törölt tag

10 alatt sem kell az exe.

(#34529) CirrMee válasza cigam (#34496) üzenetére


CirrMee
addikt

Rossz a hasonlatod.
Ha a hasonlatnál maradunk, a 8 -as ülés nélküli, a 10 -es meg kapott egy sámlit a rikáró' helyett, ez utóbbit meg nekem kellett beleszórnom utólag, azért van ott. A többi stimmel.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#34530) CirrMee válasza #56474624 (#34501) üzenetére


CirrMee
addikt

Szerintem összekevered itt a dolgokat. A 8(.xx) verziókban max külső programmal van start menüd, anélkül max start képernyőd. :)

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#34531) mrobes válasza Motion_Blur (#34512) üzenetére


mrobes
tag

Hm. Érdekes, nekem eddig fel se tűnt ez a hiba.
Kipróbáltam a linkelt képpel, és narancssárga lett az autó a Win10 képnézegetőjével.
A Gimp tökéletesen megjeleníti, csináltam is gyorsan egy fehér hátteret, elmentettem, de ez ugyanolyan hófehér a képnézegetőben is.
Nem értem :F

(#34532) mrobes válasza mrobes (#34531) üzenetére


mrobes
tag

Közben megnéztem a kép tulajdonságait és 32 bites színmélységet ír.
Valószínűleg ezzel van gondja, mert átkonvertálva 24 bitesre szépen megjeleníti, és háttérképként se narancssárga az a piros.

(#34533) lofagi válasza lofagi (#34470) üzenetére


lofagi
addikt

Erre valaki?

Eat sleep game REPEAT | Origin/Uplay : L0Fgi | BN: Lofagi#2966 | YT: https://youtube.com/user/lofagi

(#34534) #22237440


#22237440
törölt tag

Sziasztok. Frissítettem 7-ről 10-re, de valamiért 7 alatt lassan indult el a rendszer. Mármint mikor látszólag mindent betöltött és már használni kezdtem a gépet, akkor egyszer csak lejátszotta az induló hangot. Most 10 alatt látszólag sokkal gyorsabban is betölti a rendszert, de most állandóan megjelenik egy sorozat üzenet a műveletközpontban, hogy ez meg az az applikáció el lett távolítva, mert nem kompatibilis ezen verzióval.
Persze nem távolított el semmit. Én kellett manuálisan eltávolítsam, de az üzenet úgyis a régi. :F

A 7-es esetében is gyanakodtam a driverek megbízhatóságán, mert egy külső app segítségével gyűjtöttem össze a meghajtókezelőket. Lehetséges, hogy az okozza ezt a rendszer hibát?

Arra gondoltam letelepítek minden drivert és most a 10-re felteszem tiszta forrásból. De hogy? :F

Tudtok egy kicsit segíteni?

(#34535) oxalisz válasza Motion_Blur (#34502) üzenetére


oxalisz
tag

Meglepő, de nem mulatságos.
Komolyra fordítva: meghökkentő. Engem is érdekelne az ok

A hibáimból tanulok, az erdményeimből erőt merítek.

(#34537) Jazz


Jazz
veterán

Üdv!

Nekem ez a felület miért így néz ki?

Mi ez a baromság hogy csak az ikonkészlet frissítésést lehet tiltani?

És miért nem így? [link]

free your mind

(#34538) wjbhbdux válasza Jazz (#34537) üzenetére


wjbhbdux
veterán

amit szeretnél az csak egy hiba folytán volt így fogalmazva az első kiadásban, valójában csak azt csinálta amit most látsz.

/s

(#34539) Elektrikus válasza Jazz (#34537) üzenetére


Elektrikus
csendes tag

Szia!

Tévedsz, nem csak az ikonok, hanem a dríverek letöltése is tiltva van így! (nálam is így néz ki ez a beállítási felület csak angol)

A manufacturer's apps szerintem a drívert jelenti! (javítsatok ki ha tévedek)

Ui:

Nálam engedélyezve van, de akár tilthatnám is!

[ Szerkesztve ]

(#34540) Sztlaci


Sztlaci
aktív tag

Mi ez a ló*sz már megint?
Skype alatt akarok ismerőst keresni, és az fogad, lépjek be a faszbúúúúk fiókommal!
Már meg mindent össze akar társítani, rohadt adatgyűjtő szemétláda mikrofos.
Nincs faszbukom akkor nem használhatom a Skypot? Mindenre rátelepszik ez a szemét társaság.

Acer Aspire A317-51G-77QX 17,3"; i7-10510U, 8GB, 512GB SSD

(#34541) wjbhbdux válasza Sztlaci (#34540) üzenetére


wjbhbdux
veterán

rossz helyen nyomkodod a skypeot akkor, közvetlen a neved alatt lévő keresőbe írva nincs semmilyen facebookos kereső

[ Szerkesztve ]

/s

(#34542) Rasiel válasza Motion_Blur (#34502) üzenetére


Rasiel
senior tag

A Windows alapértelmezett színprofiljával is ugyanez a helyzet? Netán más képnézegetővel, pl. IrfanView?

(#34543) Jazz válasza wjbhbdux (#34538) üzenetére


Jazz
veterán

Akkor ok.

A VGA driver auto installálásának tiltását külön helyen kell beállítani? Mert hiába van "nem"-re állítva a lenti kapcsoló, a windows még is automatikusan feltesz mindig egy jó régi nvidia drivert.

free your mind

(#34544) #22237440 válasza #22237440 (#34534) üzenetére


#22237440
törölt tag

Probléma megoldva. :K Frissítésről átálltam tiszta telepítésre és nagyon jól működik HP Elitebook 8460P notin. Egy-két driver kivételével mindent telepített automatikusan, pontosan az asztal legelső betöltődéséig. Szeretem, mint a pucér csajokat. :D

[ Szerkesztve ]

(#34545) Воланд válasza Jazz (#34543) üzenetére


Воланд
titán

ezt hiaba allitod nemre, ezzel nem kapcsolod ki az automatikus driver letoltest.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#34549) raidx válasza Jazz (#34543) üzenetére


raidx
őstag

Erre a célra adta ki már régen az MS a WindowsUpdateDiagnostic.diagcab programot. Leszeded és elrejted vele a nem jó drívert. Ettől kezdve annak az eszköznek a frissítése a te dolgod.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#34550) King Unique


King Unique
titán

Komoly ez a WIn10...
Ma bekapcsolom a gépet, multi-boot menüből indítom a 10-est. Bejelentkezés után színes képernyő "megmaradnak a fájljai, hamarosan végzünk" stb. üzenetek, mint ami telepítésnél, build frissítésnél szokott lenni. Holott előtte nem telepített semmi frissítést és a legutolsó kommutatív update után megvolt a restart is. Aztán elszöszöl egy ideig, majd bejön a desktop és hibaüzenet, a képernyő totál fekete, csak az desktop ikonok látszanak. Semmi nem reagál, se a start menü se más...rendszert leállítom jobb híján. Következő újraindításkor már betölt rendesen és a 10586.104 a rendszer új verziója.

Tehát tiszta Skynet és ráadásul még totál bugos is... :W

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.