Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34551) Rimuru


Rimuru
veterán

Talcara kirakok egy mappat, unlockolt talcanal ez meg oke, viszont ha lezarom akkor megjelenik egy ikon, ezt hogy tuntethetem el? Vagyis hogy vehetem kisebbre mikor mar lockolva van a talca? vagy hogy lehet separatorok nelkul beallitani? (mert azoknak a helyet veszi at azert lesz nagyobb)

Vigyázat, csalok!

(#34552) Sztlaci válasza wjbhbdux (#34541) üzenetére


Sztlaci
aktív tag

Kösz majd megnézem, akkor is szemétláda. Telefonon meg nem enged keresni partner, ha nem adom meg a számom. Mi köze a telefonszámomhoz. Aztán felhívattam magam a gyerekkel Németből, és akkor elfogadtam a felkérést, így nem kellett keresni. Ja korábban megvolt, de az utolsó frissítéskor a partnerek kétharmada (talán Fidesz ;] ) eltűnt.

Más:

Két perce, elkezdett feldobálni egy üzenetet, hogy társítási hibát talált, és mindent visszatársított a saját szarjaihoz, nonszensz, mp3 jpg, avi, m2ts, html, stb., hogy rohadna meg!

[ Szerkesztve ]

Acer Aspire A317-51G-77QX 17,3"; i7-10510U, 8GB, 512GB SSD

(#34553) raidx válasza King Unique (#34550) üzenetére


raidx
őstag

Érdekes az aida64 10586.103-at ír a gépház meg 10586.104-et.

@Sztlaci

Ezt a társítási mahinációt minden buildfrissítés után eljátsza 1-2 hétig.

[ Szerkesztve ]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#34554) TommyX_


TommyX_
őstag

Valaki találkozott már olyan "dologgal", hogy bizonyos ikonok pixelesek windows 10-n?

Hand's Up Music isn't dead \O/ | Ford Puma A Driver's Dream

(#34555) Borisz76 válasza TommyX_ (#34554) üzenetére


Borisz76
veterán

A Hard Disk Sentinel hőmérséklet ikonjai Win8.1 alatt nálam is pixelesek.

Ez nem a WIN hibája.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#34556) lolaron


lolaron
csendes tag

Sziasztok!

Feltelepítettem a win 10 a laptopomra (dell inspiron 7537), de amint egyszer kikapcsolom, vagy újraindítom, megáll a bootolas közben, belefagy a "pontok pörgetésébe". A win jogtiszta, windows 10 education kiadás. Mi lehet a hiba?

(#34557) TommyX_ válasza Borisz76 (#34555) üzenetére


TommyX_
őstag

Köszönöm a gyors választ, addig kutattam, míg ki nem derült, hogy 125%-ra volt állítva a "Szöveg, az alkalmazások és más elemek méretének a módosítása".

Másik kérdés, laptopra váltottam és elszeretném adni az asztali gépet.
A helyzet az, hogy egy meglévő eredeti Windows 8.1-es kulcsot használtam még decemberben a Windows 10 telepítésénél.
Tegnap újra telepítettem a Windows 10-t a gépen és láttam, hogy újra aktiválva van a windows, jól gondolom, hogy az "új" tulaj a gép mellé kap ingyen windows-t is? :)

Hand's Up Music isn't dead \O/ | Ford Puma A Driver's Dream

(#34558) #85552128 válasza Maxell014 (#31880) üzenetére


#85552128
törölt tag

Erre a problémára keresem én is a megoldást már egy jóideje...
8.1-en semmi gond nincs, Win10-en meg rossz többféle driverrel is. Az biztos, hogy a hálózati kihasználtsághoz van köze, de torrent/letöltés nélkül is megakad a hang.

Ez valami intel (hashwell ?) + W10 sajátosság lehet mert a másik gépen a Giga F2A88X-D3H FM2+ alaplappal nincs ilyen gond. A Z97-A-val meg igen.

[ Szerkesztve ]

(#34559) GeorgeV válasza #85552128 (#34558) üzenetére


GeorgeV
aktív tag

Nekem gyönyörűen működött a Windows 8.1. Aztán feltettem a Windows 10-et, azóta néha megakad a működése, másodperceket gondolkodik, néha átvált, utána ikonra kattintva mindig annak tulajdonságai jönnek be, csak az újraindítás után áll vissza.

(#34560) GeorgeV válasza TommyX_ (#34554) üzenetére


GeorgeV
aktív tag

Ha a program ikonja kis felbontású (XP típusú), akkor pixelesen jelenik meg.

(#34561) GeorgeV válasza cigam (#34492) üzenetére


GeorgeV
aktív tag

A menürendszerben én sem találtam a programok között az Internet Explorert, mindig kereséssel indítottam (mert nem akartam az ikont kitűzni az Edge helyére), de most már a gyakran használt programok között megtalálom könnyen.

(#34562) lolaron válasza lolaron (#34556) üzenetére


lolaron
csendes tag

Sikerult rajonnom, hogy a windows altal automatikusan feltett nvidia driver okozta a hibat. Csokkentett modban letoroltem, hogy majd letoltom a legfrissebbet az nvidia honlapjarol, de mikozben a grafikus illesztoprogram telepiteset irja ki a telepito, megfagy a rendszer es csak ujrainditas segit. Mit csinaljak szerintetek? Felejtsem el a dedikalt videokartyat es oruljek hogy az integraltal legalabb megy?

Illetve meg az jutott eszembe, hogy a dell sajat progjamaval megnezettem a gepet es semmi hardware problemat nem jelez

[ Szerkesztve ]

(#34563) #14595328 válasza GeorgeV (#34561) üzenetére


#14595328
törölt tag

Az IE itt van:
"Start menü" - Minden alkalmazás - Windows kellékek

(#34564) lolaron


lolaron
csendes tag

bocsánat, hogy ennyire össze-vissza írok, de jönnek fel az újabbnál újabb hibák és nekem még nagyon új ez a rendszer. Szeretném megakadályozni a windowst, hogy minden indításnál feltegye a hibás nvidia drivert, mert így most minden alkalommal lekell törölnöm mielőtt kikapcsolom a gépet. Utánanéztem és [link] ezt találtam, de az eszköztelepítés beállításainál, hiába rakom át, hogy én döntöm el hogy telepítsen-e a windows frissítéseket, nem tudom megadni, hogy soha ne telepítsen, mert nekem nem jelenik meg az a két további opció. Van erre valami más mód hogy ebben megakadályozzam a windowst?

(#34565) atyca válasza lolaron (#34564) üzenetére


atyca
senior tag

raidx írta:[link]

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#34566) werszomjas


werszomjas
őstag

Megvenném a win10-et, itt a hardverapron van is eladó több darab.

Mindenképpen olyat verziót szeretnék, ami nem csak egyszer aktiválható, hanem egy gépcsere (alaplap, proci, hdd, stb) után az új gépen is lehessen aktiválni.

Mindegyik win10-es kód ilyen, vagy erre vásárlásnál külön figyelni kell, és ha igen, honnan tudom, hogy melyik a többször aktiválható verzió? :R

üdv

(#34567) #56474624 válasza CirrMee (#34530) üzenetére


#56474624
törölt tag

Nekem ez még mindig a "más lett" kategória. :) De egyébként indifferens, azt azért láthatták az emberek előzetesekből, hogy itt már start képernyő van. Ezek a látható dolgok/"hibák", amiről tényleg előre el lehet dönteni jórészt, hogy azzal a jövőben mennyire tudunk majd boldogulni. Viszont a 10 olyan előre be nem jelentett ficsőrjei, mint az eltűnő internet, eltűnő start menü, stb. már valóban az a kategória, amire mondhatod, hogy nem ilyen lovat akartál.

(#34568) csixy válasza lolaron (#34556) üzenetére


csixy
addikt

Kapcsold ki a fastbootot!

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#34569) CirrMee válasza #56474624 (#34567) üzenetére


CirrMee
addikt

Komolyan nem értelek, miért minden második kifogásod az, hogy "mert az előzetesben".
Attól ha egy új windows -ban elqrnak valamit, mentség az, hogy az előzetesben is el van cseszve?

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#34570) #56474624 válasza CirrMee (#34569) üzenetére


#56474624
törölt tag

Félreérted, én arról beszélek, hogy ha nem voltál rest utánanézni, milyen is az új windows 8-as/8.1-es, tudhattad, hogy nincs benne olyan start menü, mint a 7-esben. Ha ennek ellenére megvetted, nem érzem jogosnak a reklamációt. Teljesen más tészta, ha előre nem látható hibák miatt panaszkodik az ember, hogy nem azt kapta a pénzéért, amit akart.

(#34571) CirrMee válasza #56474624 (#34570) üzenetére


CirrMee
addikt

Na nézzük csak: anno megnéztem a win8 előzetesét. Benne volt eredetileg a start menü? Na ugye...
Csak a köcsögöknek nem tetszett, hogy a letiltás után is előhozták páran, erre kód szinten kiirtották az egészet, mire elkészült a végleges, hogy ha tetszik ha nem, akkor is azt fogjuk használni, amit ránk akarnak erőszakolni. Mert ugye az volt a logikájuk, ha rá vagyunk kényszerítve a csempéikre, majd jól hozzászokunk, és utána majd veszünk tőlük csempefont is. Ott qrtak rá a bogárkák, hogy szabadúszó programozók megcsinálták a pótlást, ráadásul egész ügyesen.

Ha megengeded, mint vásárló majd én eldöntöm, mi a jó nekem, és mi nem. Ne akard megszabni nekünk, hogy ha megvettük, fogjuk már be a pofánkat, mert nincs jogunk háborogni. Mert akár autót veszek, akár szoftvert, amiért fizettem, azt használni is akarom, és ha valahol hibáztak a tervezők, azt kritizálni fogom.

U.i.: satyabáék' még ezt az idétlen csempést sem tudták hibátlanul összenyomorgatni. Lásd nem működő élő csempék, stb. Gondolom azért is fogjam be a pofámat, mert ugyanilyen ócska volt az előzetesben is...

[ Szerkesztve ]

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#34572) King Unique válasza CirrMee (#34571) üzenetére


King Unique
titán

A Start menü hiánya valóban hatalmas nagy probléma volt a 8-asban...azért is kaptuk meg újra felturbózott formában a 10-esben, ami mindenkinek nagyon tetszik. :DDD
Amúgy meg örültem, hogy a Win8-ban megszabadultam tőle, úgyis alig használtam... illetve nekem sokkal használhatóbb a kezdőképernyő + start gomb menüje kombó. Ha valakinek mégis kéne, akkor ott van kapásból 6-8 féle ingyenes Start menü, ami mind übereli tudás és testreszabhatóság terén a Win7 beépítettjét. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#34573) #56474624 válasza CirrMee (#34571) üzenetére


#56474624
törölt tag

Melyik 8 előzetesben volt benne az a start menü, amit a 7-esben megszokhattál? :F
Próbáltam most youtube-on pár előzetest megnézni, hátha én emlékszem rosszul, de nem találtam olyat.

Természetesen mindenkinek vannak egyéni preferenciái. Valaki a start menü nélkül a wc-ig sem talál ki, megint más meg prímán megvan a kezdőképernyővel.
Amúgy az ablakban futás csak annyiban lenyúlás, hogy ugyanúgy ablakban futnak a modern programok is, csakhogy a stardock megoldásával ellentétben a 10-ben (legalább) ezt sikerült jól megcsinálni. A modernmix nekem megvan, még fizettem is érte, de nem használom, mert nem egy alkalmazásnál kifagy, lassan indul, átméretezésnél bugos stb. A legfrissebbel is, szóval ötletnek jó, megvalósítás szintjén viszont elég gyenge.

(#34574) Enigma^ válasza #85552128 (#34558) üzenetére


Enigma^
csendes tag

Dettó ugyanezzel a problémával küzdők én is. Asus Z97-C lap, i5-4460 cpu és a hang random időnként videó nézés közben beakad. Driver + bios mind legfrissebbek, W10 clean install volt.
Gőzöm sincs mit csináljak, tiszta vicc, hogy itt egy nem gyenge gép és nem bírok akadás nélkül lejátszani mondjuk egy 720p filmet... De csinálta már ezt flash videó közben is (talán indás volt).
W10 bugra gyanakszom, mert más ötletem nincs.

(#34575) Pokesz007 válasza Enigma^ (#34574) üzenetére


Pokesz007
senior tag

Nekem is az a problema.
Nekem megszűnik ha utorrent helyett qbittorrentet hasznalok.
Persze az utobbit nehez beallitani,h kicsi nettel mozogjon az up.

Ui: Első nagy win10 update előtt tökéletes volt minden csak jelzem.

[ Szerkesztve ]

️️Hardverapró Mindörökké️️

(#34576) Shirchy


Shirchy
tag

Üdv!

Nekem olyan bajom van,hogy nem tudom a tiszta telepítést elindítani mert valamilyen drivert hiányol. Volt valakinek még ilyen? Azt sajna nem köti az orromra,hogy pontosan milyen driverrel van baja,de így egyszerűen már a legelején megáll. Nem tudom továbbnyomni.... (most is win10 van fent 8.1-ről frissítve,de szeretnék egy tiszta telepítést,mert pár program be-be akad)

Gép specifikáció:
Asus h97 pro gamer alaplap
Asus gtx970 vga
i5 4670 proci
16gb ddr3
TP-Link wifi kártya
LG dvd író
Kingston 120GB SSD V300-as széria

[ Szerkesztve ]

"jobb adni,mint kapni" mondta a boxoló... :P

(#34577) I válasza Shirchy (#34576) üzenetére


I
tag

Nem a wifi kártya okozhatja esetleg a problémát? Próbáld meg kiszedni, és úgy elindítani a telepítést. Esetleg billentyűzet/egér ha valami speckó darab, vagy egyéb periféria

[ Szerkesztve ]

Have a nice day!

(#34578) RedCactus válasza Shirchy (#34576) üzenetére


RedCactus
senior tag

Ha pendrive-ról próbálod, akkor USB 2.0-es portba dugd.

(#34579) #02760448 válasza Sztlaci (#34552) üzenetére


#02760448
törölt tag

Nálam is társítási hibát talált, és mindent visszaállított a saját szarjaihoz :W

(#34580) kory24 válasza #02760448 (#34579) üzenetére


kory24
őstag

Ezt nalam is csinálja kép és videó fajlokkal. (irfanview, mpc-hc vannak fent, társítva)

(#34582) Werkly


Werkly
őstag

chkdsk-ra ezt írja:
Acces Denied as you do not have sufficient privileges.
You have to invoke this utility running in elevated mode.
Most akkor mi van?

(#34584) senki66 válasza raidx (#34549) üzenetére


senki66
senior tag

[WindowsUpdateDiagnostic.diagcab] ez lenne az, mert ez nekem egy hibaelhárító proceszt indít, ki is ír valami service-es hibát, de ennyi, ebben nem tudok semmilyen beállítást tenni, főleg nem arra, hogy mely eszközök drivereit frissítse?

(#34585) senki66 válasza #85552128 (#34558) üzenetére


senki66
senior tag

"Sajnos" nem Intel specifikus, nekem Gigabyte GA-F2A85X-D3H lapon, AMD Athlon X4 750K procival, Gigabyte Radeon HD 7770 vga - ugyanezt csinálja.

(#34587) Dark Archon


Dark Archon
addikt

Hali,

Már egy ideje azzal küzdök, hogy a gép magától bekapcsol hibernálásból. Eszközkezelőben minden perifériánál kilőttem, hogy felébreszthessék a számítógépet. Állítólag a Feladatütemező is képes bekapcsolni a gépet, de mégis mi a francért? Melyik program okozhatja? Az automatikus karbantartásnál nincs becsekkolva, hogy a gép felébreszhető. Mégis, random napokon (hétfőre tuti), mire bejövök a céghez, a gép bekapcsolva vigyorog, ki tudja mi óta.

Köszi,

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#34591) mrobes válasza Dark Archon (#34589) üzenetére


mrobes
tag

Nálam is felébred rendszeresen az asztali PC, nézd meg mit ír az eseménynapló. Nekem azt írja, hogy a főkapcsoló ébresztett. :F

(#34593) UnSkilleD válasza mrobes (#34591) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

nálam soha nem ébredt még fel a win10 pedig állandóan hibernálva hagyom a laptopot

mondjuk nálam le van tiltva a win update, lehet ezért

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#34595) mrobes válasza UnSkilleD (#34593) üzenetére


mrobes
tag

Majd megnézem, hogy van-e összefüggés a felébredés és a frissítés keresés időpontja között.
Még csak egy hete nyúzom a tízet, nem bonyolódtam bele mélyebben.

(#34596) RedCactus válasza Dark Archon (#34594) üzenetére


RedCactus
senior tag

Esetleg volt egy áramszünet. Van valami beállítás erre lehet, hogy a BIOS-ban, most hirtelen nem jut eszembe, hogy ha visszajön az áram akkor bekapcsoljon a gép.

(#34597) Enigma^ válasza Pokesz007 (#34575) üzenetére


Enigma^
csendes tag

Volt már azóta egy újabb clean install, csak driverek, win update, és lejátszók mpc-hc + vlc telepítve. Tehát semmi más progi, hogy be nem zavarjon tesztelésbe.
Eredmény: sajna így is ugyanúgy beakadt a hang videózás közbe :(

[ Szerkesztve ]

(#34598) half333


half333
őstag

Üdv! Az lenne a problémám h win 8.1-ről váltva win 10-re az sql server nem indul el. Tudnátok rá megoldást?[link]

(#34599) #14595328 válasza half333 (#34598) üzenetére


#14595328
törölt tag

Hányas SQL szerver?

(#34600) savoo válasza #14595328 (#34599) üzenetére


savoo
addikt

Szerintem 2000. Win 10-nél az már nem támogatott.

Ez talán megoldja: "However, as a workaround for this issue, you can disable SQL manager on your computer or download the correct version of sqrunirl.dll file then copy it to C:\Windows\Syswow64 (on a 64-bit system) or C:\Windows\System32 (on a 32-bit system) and request folder. For more details, please review the following similar thread." [link]

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.