Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34301) PuMbA válasza worxland (#34294) üzenetére


PuMbA
titán

Inkább MPC-HC / VLC Player a sorrend. VLC csak legvégső esetben, mert az egy cross-platform mindenen futó program és a Windows optimalizációk teljesen ki vannak maradva belőle, ráadásul a VGA hardveres videógyorsítása is alapértelmezetten ki van kapcsolva, mert nem sikerült még mindig megírni rendesen :)

[ Szerkesztve ]

(#34302) kisapa


kisapa
senior tag

Sziasztok! Amióta felraktam a win10-et nem tudom frissíteni a GPS térképeit mert nem ismeri fel az eszközt. Win7 alatt még működött. A gépházban és az eszközkezelőben ezeket látom.


(#34303) xyvz2 válasza Pokesz007 (#34296) üzenetére


xyvz2
tag

Szia(tok).Nyugi :F nem csak nállad van ez a hiba, tele van vele a net... Mióta megjelent használom a win 10 pro-t. Na a lényeg azóta mindent próbáltam már én is de nálam is vannak-maradtak ezek az akadások, néhol mikrofagyásnak hívják...nem tom én föladtam :W
Média dolgoknál jelentkezik: videó, zene, game, you-tube a lényeg amitől fényt kaptam hogy NEM MINDIG van hogy pár napig semmi azután másnap 1 world of tank 15 perc és kiakadok.... kínszenvedés...azután 2 nap jó... majd megint nem...úgy hogy közben semmi sem változik....

[ Szerkesztve ]

(#34304) wjbhbdux válasza worxland (#34300) üzenetére


wjbhbdux
veterán

ha szereted hogy a német titkosszolgálatok tárolják a monintorod képét ;]

/s

(#34305) #14595328 válasza gordonfreemN (#34298) üzenetére


#14595328
törölt tag

Ezt sajnos passzolom, nem használok torrentet. A kliensben nincsenek adatok a forgalomról? Akár csak a napiról.

(#34306) senki66 válasza xyvz2 (#34303) üzenetére


senki66
senior tag

Igen ez a hiba nekem is megmaradt, minden egyéb korábban jelentkezett "windows 10 " problémát sikerült már megoldani, de ezt nem. Próbáltam többféle windows10 változattal, builddel, windows alapdriverrel, amd-és, legújabb Realtek driverrel egyaránt jelentkezik - de csak windows 10 alatt. A különbség hozzád képest, hogy nekem mindig jelentkezik, nem tudok úgy megnézni egy filmet, hogy párszor be ne torzulna a hang. Ha az eszközkezelőből eltávolítom a HD audio eszközt, akkor felteszi a windows alap drivert - még azzal tűnik a legjobbnak, de akkor is jelentkezik a probléma.Remélem mihamarabb kiderül, hogy mi okozza és hogyan lehet elhárítani.

[ Szerkesztve ]

(#34307) gordonfreemN válasza #14595328 (#34305) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Delutan megnezem most nem vagyok otthon sajna. Irok majd

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#34308) worxland válasza wjbhbdux (#34304) üzenetére


worxland
addikt

Tőlem nyugodtan. Legalább nem kell vacakolniuk a bürokráciával, hogy elkérjék az NSA-től. :D

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#34309) raidx válasza #14595328 (#34305) üzenetére


raidx
őstag

Esetenként a letöltés többszöröse is felmehet, ha nincs jól beállítva a kliens, felkapottabb anyag esetében.

Ugyanakkor a Win 10 is rengeteget küldözget sok címre! De vissza is sok jön. Ha ezeket kitiltjuk nem jön frissítés sem. Routerrel régebben naplóztattam a forgalmat de beleuntam a címek felderítésébe!

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#34310) #14595328 válasza raidx (#34309) üzenetére


#14595328
törölt tag

A torrent részét passzolom. Az viszont kizárt, hogy a rendszer 50-100 gigákat forgalmazna a háttérben úgy, hogy ez senkinek nem tűnik fel.

(#34311) Werkly


Werkly
őstag

Szineknél fekete nem beállítható valami registry turkálással? IE fejléce lehetne fekete de ezt nem tudom megoldani!

(#34312) Rasiel válasza PuMbA (#34301) üzenetére


Rasiel
senior tag

Vagy PotPlayer. ;)

(#34313) cigam válasza gordonfreemN (#34298) üzenetére


cigam
félisten

Az nem lehet hogy az opera is seed-el?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#34314) gordonfreemN válasza raidx (#34309) üzenetére


gordonfreemN
addikt

A fel 0.5-szorose a lenek.
Cigam: remelem nem de meg kell majd nezzem valahogy.
Efs: max annyit veszunk eszre h lassan toltodnek az oldalak.
UPC net 30/3 ami meresekkor mindig megvan ahogy tegnap este is. Fizikai cimek alapjan szur a upc wifi router.

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#34315) Werkly


Werkly
őstag

A csempék testreszabhatóak színügyileg függetlenül a tálcaszíntől?

(#34316) #14595328 válasza gordonfreemN (#34314) üzenetére


#14595328
törölt tag

Nincs esetleg valami vírusod? Meg kéne nézni valami network monitor programmal a forgalmat, abból talán több dolog kiderülne.

(#34317) Sotyks94


Sotyks94
aktív tag

Sziasztok!

Megjelenés óta van nekem Win 10-em (win 7-ről lett uppolva), és elég rég óta (hónapok óta) volt vele olyan problémám hogy néhány bootolásnál (átlagban a napi elsőnél) eszméletlenül lassan bootol/befagy vagy 5-10 percre.Közvetlen a Bios/uefi után amikor fekete háttéren van egy win 10 logó középen, és alul középen egy kis fehér pontokból álló kör. Nah azon a képernyőn szokott befagyni. Eleinte csak ritkán, később meg már szinte állandóan. Elég gyors gépem van, és egy jó SSD-m. Normál esetben 30 secet nem vesz igénybe a bootolás, szóval ez az 5-10 perc brutálisan sok (be is fagy, mert alul a kis fehér kör nem megy körbe/körbe). Persze mindig megéled egy idő után. Nah ezt a problémát kb 1 hete leváltotta arra hogy gyorsan bebootol, de az első bootolásnál fekete képernyőt kapok. Se kép, se hang, de kurzor, se semmi. (néha fekete képernyő előtt felvillan a win login képernyő, aztán fekete). Egy reset megoldja ezt, és utána gyorsan, és rendben bebootol.
Szóval ezek a problémáim. Valszeg windows probléma, bár nincs kizárva szerintem hogy VGA driver problem. Eredeti win van (win 7-ről lett uppolva), a legújabb updaten. R9 290-es kártyám van, szintén a legfrisebbre uppolva. (részletesebb hardvare a profilomra kattintva).

Tudom mi lenne az első tipp: Újrarakni a wint. A probléma hogy annyi apró file, és annyi apró beállítás/program van hogy arra egyszerűen nincs időm és kapacitásom hogy mindent lementsek. Arról nem is beszélve hogy heteket venne igénybe mire mindent visszarendezek. Szóval az újrarakás csak akkor ha elengedhetetlen. PL: behal alattam a win, vagy ha egyszer arra ébredek hogy baromi sok szabad időm van.

Remélem van azért itt valaki akinek van lehetséges fixe. Mert ettől függetlenül nincs vele gondom.
:R :R :R

(#34319) rootkiller


rootkiller
őstag

Szevasztok!

Anyám épp visszasírja a W7 képnézegetőjét. Mit ajánlotok? (én nem vagyok win user)

Köszi :)

Artengo TR 990 Pro

(#34321) #14595328 válasza rootkiller (#34319) üzenetére


#14595328
törölt tag

Hát, ha anyud nagyon akarja a Win7-es nézegetőt, akkor próbáld meg ezt :)

(#34322) Milestone2 válasza rootkiller (#34319) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Azt is vissza lehet állítani, pont itt volt leírva, most nincs időm megkeresni. Anno vissza is tudtam vele állítani, csak meguntam, hogy minden frissítéskor (Insiderként volt jó pár) eltünteti újra, kezdhetném mindig előről.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#34323) Rob700


Rob700
senior tag

Sziasztok!

Nekem egy öregecske Asus K50IJ laptopom van amin eddig tökéletesen futott a Windows 8.1 minden hiba nélkül, de ma frissítettem Windows 10-re és valami oknál fogva nem hajlandó jack csatlakozón átvinni a hangot az erőssítőmre... A laptop hangszórója viszont kifogástalanul működik...

[ Szerkesztve ]

iPhone 12 128GB Black 

(#34324) PuMbA válasza Rasiel (#34312) üzenetére


PuMbA
titán

Az szerintem még rosszabb, a beállítási menürendszerét szerintem egy 5 éves gyerek találta ki, érthetetlen és felesleges beállítások tömkelege vár, bár a VLC-ben is teljes az elveszés. Ráadásul beépített reklám / kémszoftverrel jön :) CNET-en már tiltólistán van.

[ Szerkesztve ]

(#34325) Rasiel válasza PuMbA (#34324) üzenetére


Rasiel
senior tag

"Ráadásul beépített reklám / kémszoftverrel jön"
Konkrétan ezalatt mire gondolsz?

(#34326) megint én válasza King Unique (#34247) üzenetére


megint én
őstag

Nem, a windows eredeti, Biosba égetett seriallal. A rajta lévő office kért egyszercsak serialt. De nemtudom mire, mert gyárilag rajta volt.

(#34327) vlevi válasza megint én (#34326) üzenetére


vlevi
nagyúr

Vaktában csak arra tudok gondolni, hogy az egy Office 365 próbaverzió volt. Nem szoktak csak úgy teljesértékű officet telepiteni a laposokra, legjobb esetben is csak az office365-re adnak valamilyen időszakra előfizetést. Az első kiadású asus transformer t100-hez adtak teljes officet, máshoz nemnagyon.

(#34328) gordonfreemN válasza #14595328 (#34316) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Nézek valami programot erre a network loggerre. Virus passz. Egy hónapos nod32-m van.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#34329) raidx válasza megint én (#34326) üzenetére


raidx
őstag

Általában felszoktak pakolni pár Triál progit is, hátha kedvet kapsz a vásárláshoz. Office, vírusirtó, biztos ez a kategória.

[ Szerkesztve ]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#34330) Lenry


Lenry
félisten

képes a sysprep arra, hogy csak a drivereket távolítsa el, de a rendszer többi részét, felhasználói fiókokat, telepített szoftvereket érintetlenül hagyjon?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#34331) Baggio04


Baggio04
aktív tag

A problémával kapcsolatban tudna valaki segíteni?
[link]

Baggio

(#34332) Vevőjelölt


Vevőjelölt
tag

Üdv.
Win 10 Home mellé telepítettem Opensuse 13.2-őt. Azóta nincs Windowsban optikai meghajtóm, Linuxból jól működik a drive. Próbáltam az Eszköz hozzáadása progit, de nem hozott eredményt. Tudna valaki segíteni, hogy merre induljak tovább?

Ha gyereket nevelsz erre gondolj: Ami nem öl meg, az erősebbé tesz.

(#34333) Lenry válasza Baggio04 (#34331) üzenetére


Lenry
félisten

szerintem nem tud elindulni az explorer.exe.

próbáld ki légyszi a következőt: amikor már tudod az egeret mozgatni, nyomd meg a Ctrl-Shift-Esc billentyűkombót, előjön a Feladatkezelő.
ha csak ilyen nagyon minimál, akkor van egy "több részlet" gomb, arra kattintva normál állapotúra vált
itt Fájl - Új feladat: explorer.exe

történik-e valami?

(#34332) Vevőjelölt nem kellene, hogy összefüggés legyen a kettő közt... :F
az Eszközkezelő sem látja? Windows-X bill.kombó - Eszközkezelő (Device Manager) DVD/CD-ROM meghajtók alatt ott van?

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#34334) Vevőjelölt válasza Lenry (#34333) üzenetére


Vevőjelölt
tag

Szerintem sem kéne összefüggésnek lennie...
Nem, semmilyen CD/DVD meghajtó nem jelenik meg.

Ha gyereket nevelsz erre gondolj: Ami nem öl meg, az erősebbé tesz.

(#34335) Lenry válasza Vevőjelölt (#34334) üzenetére


Lenry
félisten

Eszközkezelőben - Nézet - Rejtett eszközök megjelenítése?

ha átdugod másik SATA portba, akkor nem ismeri fel új hardverként?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#34336) Zoshi85


Zoshi85
aktív tag

Ma csináltam egy rendszer vissza álltást. Majd tettem fel a programokat, egyszer csak az fogad hogy nem tudok programokat kirakni a kezdőképernyőre a csempékhez, meg átszabni azt.. Ez mi től lehet? Meg a több csempe opció is inaktív lett..

[link]

Xbox Series X - XLive: ZoshiSXHUN // PlayStation 5 - Psn: ZoshipsHUN https://linktr.ee/Zoshi85

(#34337) Baggio04 válasza Lenry (#34333) üzenetére


Baggio04
aktív tag

Köszi a választ. Megpróbálom a következő alkalommal.
Üdv

Baggio

(#34338) Lenry válasza Zoshi85 (#34336) üzenetére


Lenry
félisten

több fórumon is a Telemetria letiltását említik ezen hiba okozójaként, ezért próbáld ki légyszi a következőt:

Gépház - Adatvédelem - Visszajelzés és diagnosztika - Eszközadatok elküldése a Microsoftnak. ezt állítsd Teljesre

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#34339) Zoshi85 válasza Lenry (#34338) üzenetére


Zoshi85
aktív tag

Nem oldotta meg.. Egyik percről a másikra,.. :(

[link]

Meg a start menünél megjlent ez a egyes beállításokat a szervezet kezel dolog..

Xbox Series X - XLive: ZoshiSXHUN // PlayStation 5 - Psn: ZoshipsHUN https://linktr.ee/Zoshi85

(#34340) Eclips21


Eclips21
őstag

a tököm tele van a win10-el segítsetek már nekem, a hálózat-router-tulajdonságok-beállítások alatt beírom az IPv4-et meg egy portot, működik is minden ahogy kell de ez a rohadék állandóan kitörli!!!! meg vissza kapcsolja azt a szar defendert is, mi a megoldás azon kívül hogy vissza rakom a 8.1-et?

[ Szerkesztve ]

(#34341) Lenry válasza Zoshi85 (#34339) üzenetére


Lenry
félisten

újra is indítottál?

ha igen, nem baj, akad még lehetséges megoldás

Windows-R
gpedit.msc

Számítógép konfigurációja - Felügyeleti Sablonok - Windows összetevők - Adatgyűjtés
jobb oldalt - Telemetria engedélyezésére duplaklikk - Engedélyezve
alatta pedig 3 - Teljes

okézás, restart

ha ez se válna be, akkor állítsd vissza 0-ra, 1-re a fenti opciót, nem muszáj a Microsoftnak mindenről tudnia ;)

(#34340) Eclips21 na még egyszer, nyugodtabban: hová írsz be, mit?

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#34342) Zoshi85 válasza Lenry (#34341) üzenetére


Zoshi85
aktív tag

Igen

[link]

Feladom.. Ma tettem gyári értékekre. Nem baj szombaton megin.. Egyre jobban utálom ezt a 10 et..

Xbox Series X - XLive: ZoshiSXHUN // PlayStation 5 - Psn: ZoshipsHUN https://linktr.ee/Zoshi85

(#34343) Lenry válasza Zoshi85 (#34342) üzenetére


Lenry
félisten

gpedit csak a Proban van, ezek szerint sima Win10-ed van.

több ötletem sajnos nincs egyelőre, sorry :(

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#34344) Zoshi85 válasza Lenry (#34343) üzenetére


Zoshi85
aktív tag

Azé köszi.. 2 órája tettem vissza gyária, erre tessék.. Pár napja hete olvastam hogy más is így járt, nemtom neki megoldódott e.. nem baj szombati program megvan... Nagyon kezdek kiábrándulni ebből a 10 ből.. ...

[ Szerkesztve ]

Xbox Series X - XLive: ZoshiSXHUN // PlayStation 5 - Psn: ZoshipsHUN https://linktr.ee/Zoshi85

(#34345) Eclips21 válasza Lenry (#34341) üzenetére


Eclips21
őstag

sajátgép - hálózatok - routeren jobb gomb tulajdonságok(van hogy be se ugrik az ablak, vagy egy óra míg bejön, vagy éppen nem jeleníti meg azt a fület amire szükségem van, vagy megjeleníti de a beállításokra kattintva nem történik semmi) - beállítások és oda hozzáadok egy új tételt ahova beírok egy ip-t meg egy portot

ha éppen összejön akkor működik is egy darabig aztán bekapcsol a defender és eltűnik (lehet nincs köze hozzá de együtt jár a két dolog)

[ Szerkesztve ]

(#34346) Lenry válasza Eclips21 (#34345) üzenetére


Lenry
félisten

és itt a gépednek akarsz IP címet adni? mert azt rohadtul nem itt kell

vagy ha nem, akkor kérnék még némi magyarázatot, hogy pontosan mit szeretnél elérni?

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#34347) nicu71


nicu71
addikt

Érdekes dolog.Én szeretem a zárképernyőn a Spotlight -windows reflektorfényt használni,de amióta a tableten meg egy másik laptopon telepitettem a 10-et nem működik.Csak egy fix repülőt ábrázoló kép van,és hiányzik az hogy "tetszett a látvány" ,és nem is változik,Másnál is így van?

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#34348) djstavross


djstavross
tag

Sziasztok!

Meg tudnátok mondani, hogy W10 alatt egyes programok miért nem indulnak automatikusan a rendszerrel együtt??? Jelen esetben a HDSentinel.

(#34349) Borisz76 válasza djstavross (#34348) üzenetére


Borisz76
veterán

Általános beállítás / Indítás Windows-zal együtt -nél van pipa ?

Nálam elindul a win-el együtt.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#34350) Lord Baelish


Lord Baelish
tag

sziasztok!

egy olyan problémám lenne, h van 3 gmail-es emal címem van beszinkronizálva a win10-zel, abból kettőnek rendre jönnek az értesítései, ha levelet kapok, és egynek meg nem, de a levelek beszimkronizálódnak, csak a művelet központban, nem jelenik meg, ráadásul ez a "fő" mail címem, a naptáram is ehhez van szinkronizálva, annak pl feldobja az értesítéseket, szóval nem tudom, h mi lehet a probléma

vki tudna nekem segíteni ebben?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.