Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34401) Jim74 válasza kali (#34382) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszönöm, Vlevi Neked is :R.

(#34402) Vevőjelölt válasza Lenry (#34390) üzenetére


Vevőjelölt
tag

Megtörtént, de most semmi nincs. Eltávolítottam az eszközkezelőből a DVD meghajtót, volt még a listán valami virtuális CD/DVD meghajtó, én azt is eltávolítottam. Újraindítottam a Windowst, de most egyiket sem jeleníti meg. Nem lenne jó ennyiért újra telepíteni mindent..
(Egyébként IDE-s rendszerem van egy kisméretű házban. Már most is eléggé zsúfolt a kábelektől.)

Ha gyereket nevelsz erre gondolj: Ami nem öl meg, az erősebbé tesz.

(#34403) Lenry válasza Razzul (#34399) üzenetére


Lenry
félisten

ha frissítesz, akkor teljesen fölösleges, mert úgyis azokat a drivereket fogja használni (hacsak nem talál valamiből újabbat)

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#34404) raidx válasza szucsinka (#34398) üzenetére


raidx
őstag

Lehet, nincs jogod a C:-re írni, vagy letiltottál valamit amiért megsértődött. Nálam választaható.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#34405) Razzul válasza Lenry (#34403) üzenetére


Razzul
senior tag

Bocsi, nem jól fejeztem ki magam.

Clean installt kell csinálnom, mivel tableten van a rendszer, és a Windows Updater nem hajlandó MicroSD-re letölteni a Win10-et és onnan frissíteni. Félek, hogy a tablet drivereit a Windows az újratelepítés után nem fogja megtalálni.

Stat crux dum volvitur orbis

(#34406) raidx válasza Vevőjelölt (#34402) üzenetére


raidx
őstag

A rendszer képes ISO fájlokat megnyitni egy virtuális meghajtóba. Viszont ezek a meghajtók ott maradnak a rendszerbe hátha legközelebb is kell. USB eszközök ahány portba dugod annyi lessz a rejtettek között. Ha megint ugyanoda dugod picivel gyorsabb lessz az elérés.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#34407) raidx válasza Razzul (#34405) üzenetére


raidx
őstag

Nincs szüksége a cleaninstallra. MediaCreationTool progival letöltöd a rendszert ISO-ba. MicroSD kártyát kártyaolvasóba és rufusz progival od íratod a telepítőt, azt be a kütyübe és megkeresve a setup. exe fájlt indulhat a frissítés. Minden cucc az eredeti állapotba marad.

Ha már van működő Win 10-ed, letöltöd az IObit driverbooster progiját és megkeresi neked a drivereket ha a Win kalózkodna. Tültsd még le a wushowhide.diagcab appot. Ezzel leszedheted és kitilthatod a hibás drivert. Erre adta ki MS már régen.

[ Szerkesztve ]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#34408) Razzul válasza raidx (#34407) üzenetére


Razzul
senior tag

Ó, köszi a választ. :R Egy kérdésem lenne még, ha nem baj. A driverbooster mit csinál pontosan?

Stat crux dum volvitur orbis

(#34409) #14595328 válasza Razzul (#34405) üzenetére


#14595328
törölt tag

Miért kellene clean install a tablet frissítéséhez? Elindítod ISO-ból, vagy raidx által írt tool-lal. A driverek vagy frissülnek, vagy maradnak a 8.1 alatt működők. Az ilyen driver töltögetős dolgokról sok rosszat hallani amúgy, én nem feltétlen erőltetném, ha a tablet működik.

Amúgy milyen tablet pontosan az alany?

[ Szerkesztve ]

(#34410) Razzul válasza #14595328 (#34409) üzenetére


Razzul
senior tag

Mert a Windows Updater nem ajánlja fel, hogy máshova töltsem le a 10 telepítőfájljait, csak oda ahova a 8.1 van telepítve. Ott meg nincs elég hely nekik. :(

Amúgy meg elvileg van a tabletban 4gb "rejtett" tárhely amin a gyártó szirszarjai vannak. Azt is fel tudnám oldani egy clean installal. Vagy megint butaságot gondolok?

Kiano Slimtab 8 az alany.

[ Szerkesztve ]

Stat crux dum volvitur orbis

(#34411) #14595328 válasza Razzul (#34410) üzenetére


#14595328
törölt tag

A 4 gigás partíciót le tudod gyalulni - bár én nem tenném - de abból tudnád visszarakni gyárira a tabletet, ha nem válna be a 10-es. (Még van a frissítés után 30 napod erre ezen kívül).

Ha az update nem megy, akkor az összefoglalóban található link valamelyikéről szerezz be telepítőt és az mehet SD kártyáról a frissítés. Tabra amúgy clean install esetén ezt mindenképpen nézzed meg!

Ja és a linkelt megoldással pont egy olyan tabot telepítettek, mint Neked van.

[ Szerkesztve ]

(#34413) kali válasza vlevi (#34397) üzenetére


kali
legenda

a portokat nézted, hogy miket állított be alapban, azok rendben vannak?
a gmail nekem például ezekkel az értékekkel jól működik;
bejövő; imap.gmail.com:993:1 / kimenő; smtp.gmail.com:465:1
a levelek letöltése új elem érkezésekor...stb. beállítások okésak?

(#34414) Werkly


Werkly
őstag

Valakinek összejött már a leállítási vagy zárolási hang életre keltése?

(#34415) Razzul válasza #14595328 (#34411) üzenetére


Razzul
senior tag

Köszi szépen neked is a választ. :R A link is tanulságos volt. Akkor még átgondolom, hogy clean installt csináljak vagy csak frissítsem a kicsikét.

A clean install előtt viszont a drivereket továbbra is szeretném kirángatni a rendszerből. Erre van lehetőség?

Stat crux dum volvitur orbis

(#34416) DJosef


DJosef
őstag

Estét Urak!

Van egy SONY VAIO notebookom (VPCCW1S1E), rajta egy Windows 7-el.

Szándékozom venni bele egy SSD-t amire szeretném majd feltelepíteni a Windows10-et.

Kérdésem az lenne, hogy mi ennek a legegyszerűbb, és leggyorsabb menete?

A másik, hogy a win7 serial számával tudom majd aktiválni a Windows10-et?

Előre is köszönöm.

Forget about it

(#34417) Lord Baelish válasza margithid (#34379) üzenetére


Lord Baelish
tag

nem tudom mihez kell a gép 24/7-ben, de ajánlom, hogy szerezz be egy nast és levan tudva a dolog :)

(#34418) Janou válasza #14595328 (#34411) üzenetére


Janou
őstag

Ha jól értelmezem akkor csak 30 napom van visszatenni az eredeti rendszert win 10 update után ha nem tetszene? :Y
És mi történik a 31. nap után? Felteszem a korábbi 7/8/8.1-et és nem fogadja el az eredeti serialt? Nem tudom beaktiválni?
Más: Jól tudom hogy júniusig lehet még ingyenesen frissíteni 10-re?

(#34419) exor


exor
tag

Sziasztok!

Egy ideje minden egyes bekapcsolás után 3-4 percel kiírja a gép ezt a hibaüzenetet.
Akár a javítás mostra, akár a bezárásra kattintok, minden alkalommal ujra előjön a hiba mikor bekapcsolom a gépet.
Zavaró az állandóan felugró hiba ablak, ráadásul a gépre nincs telepítve office amiben van a Microsft outlook és nem is volt telepítve egyáltalán.
Tud valaki valami megoldást erre, hogyan lehetne eltüntetni az allándóan felugró hibaüzenetet?

[ Szerkesztve ]

(#34420) #14595328 válasza Janou (#34418) üzenetére


#14595328
törölt tag

Nem visszatenni, hanem visszaállítani adatvesztés nélkül! Visszatenni bármikor vissza tudod tiszta telepítéssel és a serial-t is el fogja fogadni.
Az ingyenes frissítés július 29-ig lehetséges.

(#34421) Janou válasza #14595328 (#34420) üzenetére


Janou
őstag

Jah, akkor jó. :DDD
És ez az visszaállítás hogy működik? Rendszer-visszaállítással?

(#34422) vlevi válasza kali (#34413) üzenetére


vlevi
nagyúr

Adok majd még neki egy utolsó esélyt, meg fogom próbálni, köszi a tippet.
Jó lenne, ha stabilan működne, de nem fűzök hozzá sok reményt. Valamk miatt az uwp alkalmazások képesek néha nagyon instabilak lenni, miért lehet az, például, hogy néha nem indulnak el, vagy indulás helyett csak felvillan, máskor meg indok nélkül kilép, és van, amikor rendesen működik? Nem csak a pota, hanem általánosságban mindegyik uwp app képes i!yen marhaságokra.

(#34425) margithid válasza Lord Baelish (#34417) üzenetére


margithid
veterán

Szerintem nekem nincs szükségem ilyesmire.
Egyébként virtuális gépeket futtatok.

(#34426) cigam válasza exor (#34419) üzenetére


cigam
félisten

Nézd át mik indulnak el pl. Autorun-al.
Víruskergetőt használsz?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#34427) Murphistic


Murphistic
aktív tag

Sziasztok!
Az mmc konzolt hogyan tudnám újraéleszteni, mert kicsit idegesítő, hogy nincs Device és Computer Manager és az Eseménynaplót se látom.

Tegnap tiszta telepítéssel raktam fel a 10 Home-ot, utána generic kulccsal konvertáltam Pro-ra (8.1 Pro packom volt a notebookhoz járó 8.1 Home-hoz). A driverek Windows Update-ről vannak. A rendszer SSD-n van.

Tegnap volt három kékhalálom (1 amikor az USB hubból kihúztam a billentyűzetet, kettő, amikor elindítottam a kamera appot és úgy tűnik nem komázta a 64-bites drivert az ősrégi webkamerához).

Ma még felraktam a HD Sentinelt meg az OCZ SSD Guruját és furcsa mód be kellett kapcsolnom a Defender valós idejű védelmét, ami valami miatt addig nem futott.

Ezután valamikor feltűnt, hogy ha valami az mmc-t használna, akkor elindulna, a korábbi ablak elveszti a fókuszt, de utána visszakapja, mert nem tudott elindulni. Hibaüzenet nincs... Eseménynaplót pedig nem tudom megnézni, mert az se indul el.

sfc /scannow ugyan talál hibát, de nem tudja javítani. A logban pl. ilyeneket találtam:
00004ddd [SR] Cannot repair member file "mmcbase.dll" of Microsoft-Windows-Microsoft-Management-Console, version 10.0.10586.0, arch amd64, nonSxS, pkt {l:8 b:31bf3856ad364e35} in the store, hash mismatch
2016-02-19 10:55:44, Info CSI 00004dde [SR] This component was referenced by (l:165)"Microsoft-Windows-Client-Features-Package-AutoMerged-admin~31bf3856ad364e35~amd64~~10.0.10586.0.Microsoft-Windows-Client-Features-Package-AutoMerged-admin-Deployment"
2016-02-19 10:55:44, Info CSI 00004ddf Hashes for file member \??\C:\Windows\System32\mmcbase.dll do not match actual file (l:11)"mmcbase.dll" :
Found: {l:32 UQiSziWPT2Jm9V6Y3vuszGqOVMBQ9bl4gNzvMWzaIDo=} Expected: {l:32 RzBocvKGUQs9vwSi0kxj6L0VQWQOazYLTT/Xsm9KeOc=}
2016-02-19 10:55:44, Info CSI 00004de0 Hashes for file member \SystemRoot\WinSxS\amd64_microsoft-windows-m..-management-console_31bf3856ad364e35_10.0.10586.0_none_9bf8e3691ff971eb\mmcbase.dll do not match actual file (l:11)"mmcbase.dll" :
Found: {l:32 UQiSziWPT2Jm9V6Y3vuszGqOVMBQ9bl4gNzvMWzaIDo=} Expected: {l:32 RzBocvKGUQs9vwSi0kxj6L0VQWQOazYLTT/Xsm9KeOc=}
2016-02-19 10:55:44, Info CSI 00004de1 [SR] Could not reproject corrupted file (l:23 ml:24)"\??\C:\Windows\System32"\(l:11)"mmcbase.dll"; source file in store is also corrupted

A dism /online /cleanup-image /scanhealth pedig az 1726-os hibával áll le. Arra amit neten találtam megoldást nem működik, mert nálam fut az RPC és az RPC locator is. (poén volt parancssorból bizgatni a szolgáltatásokat, mert ugye annak is kell az mmc :D )

Valahogy helyre lehet hozni újratelepítés nélkül?
Ha nem, akkor legalább azt lenne jó tudni, hogy mi okozta....

Korábban már volt 10-es a gépen, de akkor egy újraindítás után nem akart elindulni és inkább visszaraktam a géphez járó 8.1-est (meg rá a Pro packot) és azzal utána nem volt gond.

Ne haragudjatok a hosszú szövegért, csak most kicsit ideges vagyok a hiba miatt, pláne, hogy még egy napos sincs a rendszer.

[ Szerkesztve ]

"A türelem hatalom: idővel és türelemmel selyem lesz az eperfa leveléből."

(#34428) Zoshi85 válasza Werkly (#34414) üzenetére


Zoshi85
aktív tag

Ez engem is érdekelne. :)

Xbox Series X - XLive: ZoshiSXHUN // PlayStation 5 - Psn: ZoshipsHUN https://linktr.ee/Zoshi85

(#34429) Murphistic válasza Murphistic (#34427) üzenetére


Murphistic
aktív tag

Hát nem éppen felhasználóbarát módon, de sikerült megoldani a problémát (vagyis még csak részben, mert több DLL is hiányzik).

A telepítőlemezről kimásoltam a hiányzó DLL-eket (7-zipben megnyitottam a /sources/install.esd) fájlt. A System32 mappában pedig kicseréltem az mmcbase.dll és az mmcndmgr.dll fájlokat. Egyébként tényleg nem egyezetek a hash értékek. Így újra van Eszközkezelőm :D .

Az SFC szerint pár Miracasthoz és Defenderhez szükséges DLL is sérült, ezekkel még kezdenem kell valamit.

Ugyan továbbra is rejtély, hogy mi okozta, de közben lett egy tippem. Az egyik kamerás kékhalál alatt azt hiszem futott a Windows Update :B .

"A türelem hatalom: idővel és türelemmel selyem lesz az eperfa leveléből."

(#34430) Lazika


Lazika
senior tag

Sziasztok.

Anyám panaszkodik, hogy a google chrome nem indul el. Hatterben fut viszont nem nyilik meg. A legujabb van neki. Ha ujrainditom a gepet, akkor jo. Raktam mar ujra is a chromeot, de a problema meg mindig elojon. Valaki tapasztalt hasonlot esetleg?

[ Szerkesztve ]

(#34431) Roland93


Roland93
aktív tag

Sziasztok!

Az mitől lehet, hogy a gép magától megnyitja a böngészőt és bedop egy reklámot? Valamikor pedig egy ilyen "setup wizzard"-os ablak ugrik fel, aminél ha a next-re kattintok, akkor telepít valamit. :/

(#34433) Walter_White


Walter_White
senior tag

Sziasztok. Elérkezett az idő hogy eredeti Windows 10-et vegyek, OEMET szeretnék a gépemhez, HOME-t néztem ki, viszont eddig csak PRO-t használtam... és arra lennék kiváncsi hogy Teljesítményben, memóriakezelésben\támogatásban, Hálózat (távolivezérlés), Játéktámogatásilag, megéri a Home-ot megvenni? vagy inkább a drágábbik PRO-t válasszam?

Köszönöm. :R

[ Szerkesztve ]

(#34434) Morzsibácsi válasza Walter_White (#34433) üzenetére


Morzsibácsi
tag

Itt nézd meg az alap összevetést először,szerintem.

(#34435) Elektrikus válasza netpeti98 (#34395) üzenetére


Elektrikus
csendes tag

Szia!

Most már nem kell ekkora változás hozzá, nekem elég volt a 14257-ről 14267-ra történő frissítés is hozzá hogy megjeleljen:

(#34438) netpeti98 válasza Elektrikus (#34435) üzenetére


netpeti98
addikt

Ez ugyanolyan build frissítés volt, mint a 10240->10586 :)

(#34439) Werkly válasza Zoshi85 (#34428) üzenetére


Werkly
őstag

De úgylátszik csak kettőnket érdekli továbbra is. Ahogy beleástam magam külföldi fórumokon hiába állítod át registryben a hangokat, hogy beállíthatóak legyenek mégsem játsza le őket. Valahogy tiltja az oprendszer.

(#34441) vlevi válasza kali (#34413) üzenetére


vlevi
nagyúr

Most feltelepítettem újra, és nekem alapértelmezetten ezek a beállítások vannak, amit te is írtál.
Ettől függetlenül sem a naptár, sem a posta csempjée nem működik, a levelek elolvasását, törlését nem szinkronizálja vissza a gamil felé.
Hulladék, kuka.
Ismételten felmerül bennem a kérdés, hogy ha a Microfos nem tud egy normális UWP appot írni, akkor ki másnak van erre esélye?

(#34442) Razzul válasza Roland93 (#34440) üzenetére


Razzul
senior tag

Ha már így belelendültél, tolhatsz egy keresést a Malwarebytes nevű progival is, ha biztosra akarsz menni. Az ingyenes verzió bőven elég és egy nagyon jó, sokat ajánlott vírusirtó.

Stat crux dum volvitur orbis

(#34444) GeorgeV


GeorgeV
aktív tag

Az mitől lehet, hogy időnként a balklikk átvált jobbklikk-re. Tehát akármelyik egérgombot nyomom egy asztali ikonon, mindig a parancsikon tulajdonságai jönnek be, a programot nem indítja el.
Újra kell indítani a gépet, hogy megint normálisan működjön.

(#34446) Draken válasza vlevi (#34445) üzenetére


Draken
őstag

Ezzel a laptoppal (y500) win 8-al indítottam, majd a visszajelzések miatt átálltam 10-re. Egészen a múltkori build frissítésig minden hibátlanul ment. Utána jöttek a problémák, watchdog.sys, nvidia kernel, distributedcom hibákra hivatkozva kék halálok. 2 héten keresztül próbálkoztam, régi driver, alapra visszaállás, win update tiltás, de megelégeltem. Mai nap úgy tűnt, minden rendben van, de ahogy sli-t bekapcsoltam, jöttek az anomáliák. Visszatértem 8-ra, és minden szuperül megy. Sajnálom, majd talán legközelebb.

(#34447) rvn_10


rvn_10
senior tag

Hello. Biosban minden energiagazdálkorási funkcio be van kapcsopva. A windowsban pedug csak a cpu orajelét veszi vissza a rendszer a cpu fesz allando, lehet ezt valahol veállitani vaoami energiasémánál, hogy a feszültség is szabályozva legyen?

Gigabyte B760M Gaming X, I5 13400, 2x16 DDR4 Corsair Vengeance 3600Mhz, NZTX Kraken X61, Sapphire Pulse RX 5600XT, EVGA Supernova G2 750W, Samsung 850 Evo 128Gb, WD Blue 1TB, Phanteks Enthoo Pro M Acrylic

(#34448) gyiku


gyiku
nagyúr

Hello,

Adott egy particio, amin van a win. Ugy tunik, hogy az mbr, vagy amitol a megfelelo meghajtorol bootolt be a win, az egy masik meghajton van, ami megszunt. Jelenleg csak ugy indul el a win, ha biosban kezzel megadom mirol bootoljon. Hogy lehet a wines meghajtot bootolhatova tenni ujrainstallalas nelkul?

hüllő

(#34449) Shkiz0


Shkiz0
nagyúr

Sziasztok

Van egy érdekes hibám, remélem valaki tud segíteni.
Adott egy Asrock Z170 Fatal1ty K4 lap, benne egy I5-6600 és 16gb ddr4 ram (adatlapomon minden pontosan szerepel)
Minden alapon megy, memória xmp profillal üzemel szintén gyári órajelen, beépített vga-t használok.
Win10 van fent (clean install)
Azt csinálja a gép, hogy ha csak úgy hagyom "idle" akkor 1-2 nap után (non-stop megy a gép, sose kapcsolom ki) gondol egyet és lefagy, úgy hogy közbe a hdd 100%-on megy. (vagy legalábbis a led az folyamatosan világít, illetve hallani hogy "kerreg a hdd".
Ha játszok, filmet nézek, netezek, vagy bármi egyéb akkor stabil akármeddig, nincs fagyás, se semmi hiba.
Amikor a fenti hiba jelentkezik, hiába kapcsolom be a monitort, stand by üzemmódban marad, nem mutat képet, és csak reset segít.
Viszont nincs hiba, nem írja be sehova, normálisan indul a win, nem pedig azzal a szöveggel, hogy nem normálisan lett leállítva stb.
Teszteltem a hdd-t az ssd-t, egyik se hozott hibát, és elvileg semmi olyan program nincs fenn ami számomra idegen lehetne, vagy automatikusan indulna, és az okozná a problémát.
Víruskeresés szintén megvolt, eredménytelenül.
Memóriát teszteltem az se hozott hibát.
Az energiagazdálkodásnál ki van kapcsolva a hibernálás és az alvó állapot is.
Mi lehet vajon a gond, találkozott már valaki hasonlóval?

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#34450) kpal


kpal
veterán

Csak annyit kérdeznék W10 64bit nagyobb gépigényű mint W7 64 ? És a régi játékok,progik mennek minden gond nélkül az új rendszeren ? Mennyire beteges ,vagy használható a 10 ? Gondolkozok nagyon a váltáson . :)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.