Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34251) Janou válasza #14595328 (#34250) üzenetére


Janou
őstag

Igen. :) Köszönöm mindkettőtöknek a segítséget. :R

(#34252) hege69 válasza Janou (#34251) üzenetére


hege69
újonc

Örülök, hogy segíthettem és sikerült megoldani. :))

(#34253) #56474624


#56474624
törölt tag

Na most lett elegem belőle, hogy a 10-est nem lehet 1-2 órára magára hagyni, mert megbolondul tőle a rendszer, megy vissza megint a 8.1. Elképesztő, hogy egy operációs rendszer ennyire béta állapotban egyáltalán kereskedelmi forgalomban lehessen, de a megbízható, stabil 7/8.1-et használóra még szinte ráerőszakolják ezt a félkész bughalmazt. Elmegy a Microsoft a fenébe, kicsit többet kéne foglalkozni a programozással, kevesebbet a marketinggel. :W :W

[ Szerkesztve ]

(#34254) Draken válasza #56474624 (#34253) üzenetére


Draken
őstag

Valószínű nálam is ez lesz. Egy ideig tökéletesen működött, majd jött a nagyobb frissítés és teljesen meghülyült. Most próbálkoztam iobit driver boostal, 1 fokkal talán jobb, mert win logo után be tud tölteni egyből, de még van olyan, hogy az nv driver képtelen betölteni. Erre lehetne mondani, hogy tegyek fel korábbi drivert. Én már próbálkoztam 4-5 félével, de nem javult a dolog.

(#34255) margithid válasza #56474624 (#34253) üzenetére


margithid
veterán

Mi a baj konkrétan?
Én msot készülök midnen gépemre ezt tenni a win7 helyett.
Asus T100on nekem sok gondom nincs vele.

(#34256) Barthezz2


Barthezz2
MODERÁTOR

Egy bluetooth fülest/receivert(semmi extra, kínai cucc) szeretnék csatlakoztatni a laposhoz, de nem az igazi a történet. Megtalálja, csatlakozik, a lejátszás is megy, de bizonyos időközönként(kevesebb mint percenként) egy hangjelzést ad a BT egység. Az a baj, fogalmam sincs, mire fel. Telefonról semmi baja, megy rendesen, laposon viszont már össze vissza telepítgettem, állítottam mindent, amit lehet, de mégis csinálja.

Van esetleg valakinek ötlete mi ez, vagy miért csinálja?

Everybody lies.

(#34257) #56474624 válasza margithid (#34255) üzenetére


#56474624
törölt tag

Konkrétan 1-2 óra magányt követően nincs start menü, nincs műveletközpont, starton a jobb egérgombos menü, nyilván elmennek nyaralni. Ha feladatkezelőn keresztül (ctrl+shift+esc, ez legalább működik) bezárom az explorer.exe-t, majd újra megnyitom, akkor megúszom a gép újraindítása nélkül, de ugye nem ez lenne a normális. Azóta már ismét a 8.1 dübörög a gépen, nem tudok jobbat csinálni, a 10 több mint fél év után sem akar stabil lenni. Ha ez így megy a jövőben, hogy fél-háromnegyed évente kiadnak egy új windows verziót, mint novemberben a th2-t, idén pedig majd a redstone-t, és minden kezdődik elölről, ahelyett hogy atomstabillá tennének végre egyet, akkor ebből linux lesz, ha már nem lesz támogatott a 8.1-em.

(#34258) margithid válasza #56474624 (#34257) üzenetére


margithid
veterán

Érdekes, mert ismerős meg azt mondja, hogy kezdetektől Win10et használ és tökéletesen meg van vele elégedve.
Ja és nem facebookra használja, hanem virtuális gépek futtatására =/24ben!

(#34259) Sgt. Chris


Sgt. Chris
aktív tag

Az mitől lehet, hogy a WIN10 x64 Pro alatt az Edge böngésző nem hajlandó lejátszani a Youtube videókat? Konkrétan kiírja, hogy Hiba történt, Nézzek vissza később... :-) Chrome alatt megy minden a 320p-től UHD-ig...

ASUS ROG Strix B350-F, AMD Ryzen 5 1600, 2*8GB DDR4 Corsair Vengeance LPX, ASUS RX470 4GB STRIX, Samsung EVO 970 250GB+Adata SP920 128GB SSD, 1TB+2TB WD HDD, FSP Hyper 600W

(#34260) Runner_fxr válasza #56474624 (#34257) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Én is szívok a 10-el. Nálam is hasonló hibák vannak, plusz még néha le is fagy. Letöltések közben, meg játékok alatt úgy megadja magát időnként, hogy még a reset gombra sem indul újra. Csak a főkapcsoló nyomva tartásával tudom újra indítani. Inkább én is visszamentem a 8.1-re. Egyelőre jó. meglátjuk. Persze lehet nálam valami hardver hiba van, mert a melóhelyen nincs gond a 10-el. Talán nem tetszik neki a skylake meg a ddr4-es platform, nem tudom.

(#34261) nanus válasza Sgt. Chris (#34259) üzenetére


nanus
senior tag

Nálam hibátlan.......a hiba az ön készülékében van...böngészőjében .. :U

(#34262) #14595328 válasza Runner_fxr (#34260) üzenetére


#14595328
törölt tag

Ez a reset gombra sem indul újra dolog nekem eléggé hardver gyanús.

(#34263) Werkly


Werkly
őstag

Windows 10 hiba vagy hangkártya driver hiba, hogy hol van bejelentkezési hang hol nincs?
Más:
akinek 5.1 hangfalszettje van az 7.1-re állítja az audio beállításoknál? Mert 5.1-nél a Win alapból a hátsó helyett oldalsó párat ír! Vagy csak nekem ilyen? Kösz!

(#34264) Runner_fxr válasza #14595328 (#34262) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Alaplapra gyanakszom egyébként. Meglátjuk, ha 8.1 alatt is előjön a probléma akkor megy vissza gariba. Ha nem akkor viszont a 10-es kavar be. 1-2 nap alatt ki fog derülni.

(#34265) CirrMee válasza margithid (#34258) üzenetére


CirrMee
addikt

Én is csak pillázok, mert egyre több a 10 -es gép a környezetemben, de csak egy példánnyal voltak gondjaim (írtam is ide, amihez használható segítséget nem kaptam, de két nap múlva, sok q...nyázást követően rájöttem a megoldásra).

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#34266) kali válasza margithid (#34258) üzenetére


kali
legenda

nekem is hibátlanul megy a notin, pedig elég széles körben használom, teszem is fel majd az asszonyéra is, ha lesz rá időm és energiám. (annyi, hogy tiszta telepítéssel vagyok csak hajlandó, ahogy tettem azt az enyémnél is, mert akiknél problémáról hallok, vagy olyannal fordulnak hozzám, azoknál jellemzően korábbi rendszerre ráfrissítés volt és úgy problémás, a tiszta telepítést követően megoldódnak általában a gondok.)

Sgt. Chris; nálam is okés az edge a youtube tekintetében.
máshol nem tapasztaltál problémát, csak és kizárólag a youtube lejátszáskor?
nem valamilyen védelmi alkalmazás fogja meg?

[ Szerkesztve ]

(#34267) WeghA válasza CirrMee (#34265) üzenetére


WeghA
tag

Szia!
Erre a a nem működő Edge-re, Start menüre jöttél rá? - mert akkor megoszthatnád velünk!
Én nem boldogulok vele.

(#34268) #56474624 válasza kali (#34266) üzenetére


#56474624
törölt tag

Amikor 10-es lesz fent a gépemen, majd odaírom az aláírásomba, hogy tisztán lett telepítve. Mert egyébként mindig úgy használtam, és mindig úgy produkálta a hibákat. Tiszta telepítéssel is messzi van a tökéletestől, csak úgy megsúgom neked. Még ha a kis mikrokörnyezetedben nem is tapasztaltál problémát.

(#34269) kali válasza #56474624 (#34268) üzenetére


kali
legenda

egyrészt nem célirányosan neked írtam, másrészt ha nálam nincs probléma úgy, illetve eddig nagyjából 20 notin oldotta meg a problémákat a tiszta telepítés és azt követően már nincsenek hibák, akkor hiába súgsz bármit, nem vagyok rá kimondottan fogékony. :)
biztos nem tökéletes rendszer a 10-es sem - nem is létezik olyan, ami hibátlan -, de amiket itt olvasni, azok egy része vélhetően felhasználói hiba, megfelelő illesztések hiánya, esetleg ilyen vagy olyan külsős driver kereső alkalmazások által beszerzett illesztések telepítése, ami alávág a rendszernek, nem megfelelő/javasolt külsős alkalmazások használata, tört rendszer/alkalmazások/játékok és még lehetne sorolni a hibalehetőségeket, amiket nem feltétlenül említenek meg, hanem csak (részint eltúlzottan) szidják a rendszert... nem mindenki persze, aki garantáltan nem lehet érintett, az ne is vegye magára!

[ Szerkesztve ]

(#34270) #56474624 válasza kali (#34269) üzenetére


#56474624
törölt tag

Arra nem vagy fogékony, hogy a tiszta telepítés nagyon sok embernél, aki nem feltétlen hülye - még ha célozgatni is próbálsz ilyesmire -, nem oldja meg a problémákat? Szimpla szűklátókörűség.

20 pedig az még mindig egy rettentő kicsi szám, tízmilliós nagyságrendben használják a 10-est.

[ Szerkesztve ]

(#34271) werttzui


werttzui
őstag

(#34272) Zoshi85 válasza #56474624 (#34253) üzenetére


Zoshi85
aktív tag

Nekem anno ezt újrainditásnál csinálta.. Se start, se művelet stb.. Akkor egy gép alaphelyzet oldotta meg. Most 1x megin eljátszotta pár napja,..

Xbox Series X - XLive: ZoshiSXHUN // PlayStation 5 - Psn: ZoshipsHUN https://linktr.ee/Zoshi85

(#34273) csixy válasza werttzui (#34200) üzenetére


csixy
addikt

visszaállítás?

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#34274) werttzui válasza csixy (#34273) üzenetére


werttzui
őstag

Nem működik
amúgy sincs mentés...

PENTAX

(#34275) Zoshi85 válasza Zoshi85 (#34272) üzenetére


Zoshi85
aktív tag

Most megint eljátszotta.. Nagyon érik a 7 visza rakása.. F.s 10.... :W :W :W

Xbox Series X - XLive: ZoshiSXHUN // PlayStation 5 - Psn: ZoshipsHUN https://linktr.ee/Zoshi85

(#34276) Sgt. Chris válasza kali (#34266) üzenetére


Sgt. Chris
aktív tag

Csak és kizárólag a YOUTUBE nem megy... Nemtom mitől lehet, aktivált a win, automatán frissül, friss driverekkel...minden fain, de ez a szolgáltatás nem megy...

ASUS ROG Strix B350-F, AMD Ryzen 5 1600, 2*8GB DDR4 Corsair Vengeance LPX, ASUS RX470 4GB STRIX, Samsung EVO 970 250GB+Adata SP920 128GB SSD, 1TB+2TB WD HDD, FSP Hyper 600W

(#34277) kali válasza #56474624 (#34270) üzenetére


kali
legenda

nem célozgatok semmire - nem véletlenül írtam, hogy ne vegye mindenki magára, helyén kell kezelni, hiszen senkit sem akarok megbántani -, illetve szűk látókörű sem vagyok.
aki nem írja külön, annál nem lehetnem látatlanban kitalálni a telepítés módját, így bármi lehetséges.
olvass vissza, nem egy embernél derült ki itt is utólag, hogy csak ráfrissített a korábbi főverzióra, de csak a sokadik hozzászólásában kérdezte ezt, mint esetleges hibalehetőséget, addig más irányban kérdezősködött és/vagy szitkozódott.
bármennyien használhatják, jellemzően azok jelennek meg a neten és keresnek rá a témára, illetve írják le a problémát, akiknek gondja van, akiknek jól működik, azok nem annyira foglalkoznak ezzel.
kereshetsz önigazolást, mindig találni olyanokat, akiknek különböző okok miatt szintén gondjuk van - ha nem is felhasználói hiba, mert lehet hardveres oka is -, de amíg valaki nem találkozik problémával, vagy ha igen, de sikerül orvosolni és kiderül, hogy nem is maga az oprendszer milyensége volt a hiba forrása, addig mindenkit nem tudsz meggyőzni, mennyire is pocsék adott főverziós oprendszert.

Sgt. Chris; inprivate-ablakban sem megy, vagy úgy igen? mert úgy nem töltődik be minden a böngésző alá, ami normál ablakban igen.

[ Szerkesztve ]

(#34278) CirrMee válasza #56474624 (#34268) üzenetére


CirrMee
addikt

Konkrétan a mikrokörnyezetem (ahonnan gyűlnek a tapasztalatok) egy elég széles kör, mivel a kilencvenes évek vége óta foglalkozok gépjavítással...

[ Szerkesztve ]

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#34279) #56474624 válasza kali (#34277) üzenetére


#56474624
törölt tag

És mit gondolsz, mennyi olyan ember van, aki messzemenően nem használja ki a gépét, nem is igazán ért hozzá, de egy a számítógépet komplexebb módon használó felhasználónál ugyanannál a gépnél előjönne valami pillanatnyilag kivédhetetlen hiba? Nagyon sok ilyen eset is van. Elég csak arra gondolni, hogy az okostelefonokat az emberek legalább 90%-a kb. 3-4 alkalmazás állandó futtatására használja, pedig ennél bőven több lehetőség van bennük. Számítógépnél is jórészt ugyanez a helyzet, aki komolyabb dolgokra is használja, annál nagyobb a hibalehetőség is. Csak ilyen emberből jóval kevesebb van. Szóval erősen valószínűsítem, hogy rengeteg hibára nem derül fény. :R

[ Szerkesztve ]

(#34280) CirrMee válasza WeghA (#34267) üzenetére


CirrMee
addikt

Erre a a nem működő Edge-re, Start menüre jöttél rá?

A probléma az - hogy nálam nincs ilyen probléma. Nem tudok olyan hibára megoldást keresni, ami nálam az istennek sem akar megjelenni.
Illetve hogy őszinte legyek, az Edge csak addig kellett, amíg a firefoxit leszedtem, aztán gyomlálva mindenhonnan. Start menünek meg ezt az okádékot nem nevezem, az nálam a ClassicShell, a kotla csempe csak másodlagos funkcióval rendelkezik, és az is csak külön kérésre (pl középső egér gomb/ shift+win key) kerül elő.

[ Szerkesztve ]

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#34281) Rayyy válasza tibike8 (#34233) üzenetére


Rayyy
senior tag

Nincs mögötte hw és persze emiatt az eszközkezelőben sem látszik semmilyen furcsaság... na mindegy, lekapcsoltam ezt a csempét a műveletközpont aljáról, hogy legalább ne lássam.

Minden a legnagyobb render!

(#34282) kali válasza #56474624 (#34279) üzenetére


kali
legenda

nyilván, de a tálca, start menü...stb. eltűnését csak észrevenné bárki, mert az azért használva van jellemzően mindenkinél.
én is úgy álltam hozzá még januárban is - pedig már mikor megjelent, de nem kapkodtam el, tanultam a korábbi és mások hibájából, forrjon csak ki, már amennyire lehet - a windows 10 telepítéséhez az egyik saját notira, hogy ha azon előjön bármilyen probléma, akkor nem nagy gond, megy vissza gyorsan a belakott, éles 8.1 rendszert tartalmazó ssd, mert néha munkára is használva van ez a noti is, de a bő egy hónap alatt minden téren jónak bizonyult a 10-es, merem már használni akár a dj pultban is, pedig ott aztán blama lenne, ha bakizna, de szerencsére nem teszi, semmi gond vele.

(#34283) Werkly


Werkly
őstag

Valaki belemerült a Windows log on/off exi restart hang engedélyezésébe? Próbáltam netes leírások szerint de csak a rendszerindításit játsza le a többit nem hiába mentem a hangoknál! :(

(#34284) Sgt. Chris válasza kali (#34277) üzenetére


Sgt. Chris
aktív tag

Semmi...inPrivate-ban is ugyanaz a hiba...pedig már töröltem és újratelepítettem az Edge-t... de ez se javította meg... hagyom a fené, csak gondoltam működjön már ez is normálisan...ha van benne :-)

ASUS ROG Strix B350-F, AMD Ryzen 5 1600, 2*8GB DDR4 Corsair Vengeance LPX, ASUS RX470 4GB STRIX, Samsung EVO 970 250GB+Adata SP920 128GB SSD, 1TB+2TB WD HDD, FSP Hyper 600W

(#34285) WeghA válasza CirrMee (#34280) üzenetére


WeghA
tag

Persze én se használom a Edge-et csak Chrome-ot meg Start 10-et a startdock-tol menünek, de ha van akkor működjön már rendesen a gyári.

(#34286) gordonfreemN


gordonfreemN
addikt

Sziasztok!

Gyorsba rákerestem itt is de nem találtam megoldást, ezért irok. A gond, hogy mióta telepitettem a win10-et, megnőtt az adatforgalmam.

Nagyjából ugy 100-500x nagyobb forgalmat generálok valamiért, holot a képen is látható tavaly júniusi volt az átlagos. Nyilván előfordult 5-10G forgalom is de ezt nem igazán értem miért van a telepités óta. Esetleg ismerős nektek a probléma?

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#34287) #14595328 válasza gordonfreemN (#34286) üzenetére


#14595328
törölt tag

Engedélyezve van, hogy tovább osszad a frissítéseket interneten? Ha igen, akár ez is lehet a baj.
Gépház - Frissítés és biztonság - Speciális beállítások - Frissítések letöltési módjának kiválasztása

(#34288) gordonfreemN válasza #14595328 (#34287) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Ki van kapcsolva ez például.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#34289) Barthezz2 válasza Barthezz2 (#34256) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Megoldottam magamnak. Ha másnak is ilyen gondja lenne. A hagyományos eszközök és nyomtatók panelen az adott eszköz tulajdonságai alatt, a szolgáltatások közül ki kell kapcsolni a "telefonkihangosító" szolgáltatást, és utána nem csipog.

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#34290) #14595328 válasza gordonfreemN (#34288) üzenetére


#14595328
törölt tag

A hálózat és internet / adatforgalom alatt mit mutat a forgalom részleteiben?

[ Szerkesztve ]

(#34291) #56474624 válasza kali (#34282) üzenetére


#56474624
törölt tag

nyilván, de a tálca, start menü...stb. eltűnését csak észrevenné bárki, mert az azért használva van jellemzően mindenkinél.

Észrevenné, csakhogy nem örökre tűnik el a start menü (és jellemzően a műveletközponttal együtt tűnik el, a tálca eddig nem tűnt még el nálam), ha eltűnik. Aki teszem azt, általában annyit csinál, hogy megnyit az Asztalról egy böngészőt, és végig azt használja pl. facebookozásra, majd a billentyűzeten megnyomja a Power gombot, és úgy állítja le a gépet, az jóval kisebb eséllyel találkozik a start menü problémájával, mint aki napjában 10-15-ször megnyitja, hovatovább még állítgatja is, testre is szabja.

(#34292) szucsinka


szucsinka
őstag

sziasztok
a gépházban a tárterületnél az uj alkalmazások helye ki van szürkülve nem lehet beállitani hogy máshová mentsen...
ez miért lehet?

(#34293) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani (ha van ilyen) valami gyűjteményt, hogy milyen programokat érdemes telepíteni egy átlag netezős felhasználónak Win10 mellé?

Amiket kezdésnek rakok fel:
- Office 2013
- Eset Smart Security 9

Előre is köszönöm a segítséget :R

[ Szerkesztve ]

(#34294) worxland válasza Jim74 (#34293) üzenetére


worxland
addikt

Firefox/Chrome
Total Commander
VLC Player/MPC-HC
Adobe Reader
Java (ezt elég akkor, ha valamelyik program hiányolja)
ha utálod a csempéket, akkor Classic Shell
ha viszont szeretted a Win 7-ben a gadget-eket, akkor 8GadgetPack
Adobe Flash Player (már nem sokáig kell, lassan minden weboldal kidobja)

[ Szerkesztve ]

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#34295) Jim74 válasza worxland (#34294) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszönöm :R

Meg Skype :) Valami tömörítő/kicsomagolóó kell a Win10-hez? (Winrar, Winzip)

(#34296) Pokesz007


Pokesz007
senior tag

Sziasztok
Valakinek van olyan jelensége,hogy megáll a kép+hang egy fél másodpercre? Yout,filmnézés,néha játék közbe. Van valami megoldás rá? Olvastam külföldi oldalakon több,mindenkinek van ilyen.

️️Hardverapró Mindörökké️️

(#34297) worxland válasza Jim74 (#34295) üzenetére


worxland
addikt

Tömörítő: ha csak kibontasz, akkor nem (zip-et kezeli a Win alapból, a Total Commander pedig zip-et és rar-t is - zip-be még csomagol is).
Skype: csempés Skype alapból van, asztalit meg leszeded, ha kell.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#34298) gordonfreemN válasza #14595328 (#34290) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Hmm hát érdekes a felhasználás módja változatlan volt pedig és mégis az utorrentre és az operára ir ~50-~50et a ~100G-ból.
Azt meg lehet nézni valahogy, hogy ebből mennyi a le és a fel? Mert utorrenten ebben a honapban 5-10G kozott johetett le...

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#34299) Borisz76 válasza Jim74 (#34295) üzenetére


Borisz76
veterán

Én a WinRar-t mindig telepítettem eddig....

Esetleg ha távoli vezérlés is kell ( családban jól jöhet a távsegítség ) , akkor a TeamViewer-t érdemes még feldobni.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#34300) worxland válasza Borisz76 (#34299) üzenetére


worxland
addikt

TeamViewer-nek +1, nagyon jó program.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.