Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34651) RoboGuru válasza Döglött Róka (#34650) üzenetére


RoboGuru
tag

8GB. Az az érdekes csak akkor csinálja ha úgy hagyom a gépet, és magátol "leáll". Aztán pl. 1 óra múlva bekapcsolom indul ebből a hibernált szerű állapotból. "Hideg" indításnál nem csinálja.

[ Szerkesztve ]

www.rendszerguru.hu

(#34652) azbest válasza RoboGuru (#34649) üzenetére


azbest
félisten

Na szép, úgy látom más is küzd a 10-zel.

16GB memória mellett alvás után nálam is kimaxolja egyik procimagot (szálat), miközben 45% memória szabad. Onnan szokam észrevenni, hogy vehemensebben reagál a gép és indokolatlanul magas a proci hőfoka. Neten körbenézve egy hasznos tanács sincsen ezzel kapcsolatban, pedig legalább fél éve folyamatosan jelzik a problémát.

Nálam az lesz a megoldás erre és a többi problémára, hogy törlöm az egészet és felteszek egy olyan rendszert, ami nem vág alá a munkának. A múltkori frissítés óta nálam is kijött, hogy a hangerőszabályzó meghülyül multimonitoros környezetben, a hálózati beállítások sem nyilik fel tálcáról... csak ha az explorert újraindítom. Néha a dizájnos vezérlőpultos részről a normális hálózati beállításokra mutató link sem működik, csak újraindítás után.
Ja meg persze a többi nyűg is megvan, hogy a fájltípus hozzárendeléseket elállítgatja, van amelyik programmal egyáltalán nem is működik...

Persze lehet majd megkapom, hogy csak fikázom és én vagyok a hülye, de játszon ezzel az akit ezért fizetnek.

[ Szerkesztve ]

(#34656) half333


half333
őstag

Üdv! Tudna vaki megoldást erre: [link]
Mindent e szerint csináltam: [link]

(#34657) Pokesz007 válasza Enigma^ (#34644) üzenetére


Pokesz007
senior tag

2016.01.29. hang friss driver van fent,kézileg frissítettem. A hiba nem a driverrel van szerintem.

️️Hardverapró Mindörökké️️

(#34658) GeorgeV válasza azbest (#34652) üzenetére


GeorgeV
aktív tag

Te még jól jártál, nekem ébresztés után elszállt kék halállal a Windows 10.
CRITICAL_STRUCTURE_CORRUPTION (NTFS.SYS)
Azóta a böngésző elfelejtette a jelszavakat, sok program alapbeállítással indul el, mindent újra be kell állítani.
Még van két hetem, hogy eldöntsem, hogy visszaállok-e Windows 8.1-re, ami nálam beton stabilan működött.

(#34659) Enzolord


Enzolord
addikt

Erre valakinek ötlet??

Lehet rosszul játszani, de lélektelenül soha! Van úgy, hogy az embernek rossz napja van és a pályán semmi nem sikerül. Nem számít, a lényeg az, hogy lássák rajtad az emberek, hogy megszakadsz a klubért, a szurkolókért és akkor a vereség is meg van bocsátva. Ilyen egyszerű!”

(#34660) azbest válasza GeorgeV (#34658) üzenetére


azbest
félisten

Nekem stabilitás szempontból nem volt nagyobb gond. Karácsony előtt telepítettem tisztán.Aztóta csak egyszer volt, hogy egy beragadt alkalamzás miatt nem sikerült kikapcsolni, akkor kellett erőből lenyomnom. Amúgy meg volt, hogy hetekig is használtam, közben volt hogy aludt is, aztán beállítottam, hogy magától ne aludjon be.
Majd, miután párszor automatikus frissítés után újraindította magát éjszaka, a futó alkalmazásokat kivágva, mint a macskát... akkor beállítottam (ha jól emlékszem gpedit.msc-vel), hogy manuálisan keressen csak frissítést. Ez jó is volt egy darabig. Aztán január közepén jött pár frissítés, ami után egyre több nyűgje lett futás közben. Plusz előlépett fő munkagéppé és naponta 2x fél óra altatásban van út közben, dokkolóból otthon ki, munkahelyen be.

"böngésző elfelejtette a jelszavakat"
Na szép, ilyet én is tapasztaltam... most hogy mondod.

A helyedben futtatnék egy linux live cd/pendriveről full memtesztet egy éjszakán át. A memóriahiba nagyon csúnya dolgokra képes. A háttértás smartját is érdemes csekkolni (pl crystal disk info ingyenes progival)
Így a hardverhibákat jórészt kizárhatod. Aztán jön, ha valami driveres baja van.

[ Szerkesztve ]

(#34661) gulac12


gulac12
tag

Sziasztok. Ki kellet selejteznem a régi laptopom, megmaradt egy Windows 7 pro termékkulcsom (nem OEM). Vásároltam egy op. rendszer nélküli új gépet, amelyre Windows 10-et szeretnék telepíteni a meglévő Windows 7 pro termékkulcs felhasználásával. Ilyenkor mi a teendő? Mehet egyből a Windows 10 erre az új "szűz" gépre, így is aktiválódik vajon a Windows 10 a meglévő Windows 7 termékkulccsal. Vagy pedig először a Windows 7 telepítését kell elvégeznem, a meglévő termékkulccsal aktiválnom és csak utána lehet telepíteni a Windows 10-et? Köszi, ha válaszoltok.

(#34662) bobalazs válasza gulac12 (#34661) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Mehet fel a 7, ugyanaz a verzió mint amire a kód vonatkozik, pl. home premium 32bit.
majd frissitéseket felnyomod, és végül felkinálkozik a win10re frissités lehetősége, ha kompatibilis, alkalmas rá a géped.
Ettől ez még nem jogtiszta módszer.

(#34663) Racecam

Oké igazad van, elnézést. Atvihető a retail kulcs.

[ Szerkesztve ]

(#34663) Racecam válasza gulac12 (#34661) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Mehet a W10 tiszta telepítés a W7 termékkulccsal.

bobalazs: :F Dobozos, Retail verziója van a W7-ből, miért ne lenne jogtiszta??? :U
Amúgy is teljesen felesleges felrakni a W7-et...

[ Szerkesztve ]

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#34664) Barto


Barto
aktív tag

Kedves Fórumtársak, Windowsos Hozzáértők!

Az alábbi linken leírtam egy problémát. Nem tudom, hogy melyik OS felöl keressem a megoldást, így itt is felteszem.

Előre köszönöm a segítséget!

"like a big ball of... Wibbly Wobbly, Timey Wimey... stuff"

(#34665) azbest válasza bobalazs (#34662) üzenetére


azbest
félisten

a bit nem számít, hogy 32/64, a nyelv sem, a nem géphez kötődő kulcsot pedig használhatja másik géppel, ha az előzőn már törölte. Semmi baj a jogtisztasággal. A telepített win7-re nem kell feltenni a frissítéseket, mert az 1-2 nap mire végigmegy. Lehet 10 telepítő pendrivet csinálni a hivatalos ms toollal. Azzal befrissítve a 10-et , netre engedve aktiválódik. Utána már tiszta telepítést is csinálhat, mert az ms megjegyezte a gép jogosultságát.

Korábban volt hivatalos 10 image, ami 7 kullcsal is telepíthető volt, de visszavonták. Az ms toollal generált telepítő nem tudom hogyan viszonyul a win7 kulcs direkt használatához.

(#34663) Racecam
áh, szóval akkor a toolal generált telepítőbe is bekerült ez? Ezt jó tudni, felesleges kört lehet megspóroltni. :)

(#34666) bobalazs: faja

[ Szerkesztve ]

(#34666) bobalazs válasza Racecam (#34663) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Ebben is igazad van, változott a dolog, én úgy tudtam nem lehet. Már látom hogy az őszi update óta lehet 7,8 kulcsal 10et telepíteni.

Q2: Can I Use My Windows 7/8/8.1 Key for a Clean Windows 10 Install?
Yes. Starting with Windows 10 version 1511 (the Fall Update), you can activate Windows 10 using a Windows 7, 8, or 8.1 product key.

(#34667) gulac12


gulac12
tag

Köszi a válaszokat, akkor tehát mehet egyből a Windows 10 és az aktiválás megy Windows 7 (nem OEM kóddal) is. Azért az itt leírtak kissé elbizonytalanítanak:
Ha ISO-képfájllal vagy az adathordozó létrehozására szolgáló eszközzel létrehozott frissítési adathordozóval szeretne frissíteni Windows 10 rendszerre, akkor az Ezt a gépet frissíteni most lehetőséget válassza. Ha nem frissített, hanem tiszta telepítést hajtott végre, akkor a rendszer arra kéri, hogy a Windows 10 aktiválásához adja meg a Windows 10 termékkulcsát vagy vásároljon új licencet. Ennek az az oka, hogy nem tudtuk regisztrálni az ingyenes frissítési jogosultságot az aktiválási kiszolgálókon, mert nem frissített Windows 10-re. A probléma megoldásához vissza kell állítani a korábbi Windows-verziót, meg kell győződnie arról, hogy a korábbi verzió aktiválva van, majd ezt követően frissíthet a Windows 10-re.

[ Szerkesztve ]

(#34668) bobalazs válasza gulac12 (#34667) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

NE aggódj, az egy régebbi információra van alapozva, júliusban még gond volt hogy egy új telepítésen nem lehetett 7-8 kulcsokat aktiválni, mivel nem lett frissités által aktiválva a windows 10re a kulcs.
A novemberi win 10 kiadás óta, viszont nem feltétele, nem kell megtenni a frissitést 7,8.1-->10 hogy aktiválhassuk a kulcsot.
forrás

[ Szerkesztve ]

(#34669) Kuruc2


Kuruc2
senior tag

Üdv!

Win10 lett rakva egy t61-re, és bajlódik a lan. egyszer sikerült használni, most már nem: "A számítógépéről hiányzik legalább egy hálózati protokoll (Hiányoznak a hálózati kapcsolathoz szükséges Windows Sockets beállításjegyzék-bejegyzések)."

Javaslata valakinek? :U

(Ezeket már próbáltam. A netemhez nem kell jelszó meg név, csak a modem van amúgy.)

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#34670) CirrMee válasza lofagi (#34623) üzenetére


CirrMee
addikt

Amióta kinyírtam ezt a köcsög csempelejátszót (& többi default csempeszemetet), nálam abbahagyta... :)

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#34671) Enigma^ válasza Pokesz007 (#34657) üzenetére


Enigma^
csendes tag

Értem, köszi! Akkor nagyon várom, hogy MS mikor jön ki egy frissítéssel ami javítja a hang beakadásunk.

(#34672) RoboGuru válasza azbest (#34652) üzenetére


RoboGuru
tag

Na kiteszteltem Process Explorer-el a kis szemetet ami okozta ezt a kinlódást.
A System processen dupla klikk amelyiken a legnagyobb terhelést mutatja, esetünkben ez ugye a Rendszer és tömörített memória.
Aztán a Threads fülön megkeresni melyik fájlon van szintén a legnagyobb CPU használat.
Google-ban rákeresni mihez tartozik ez a fájl, nálam a Ricoh Media Card Reader (kártyaolvasó) volt.
Érdekes módon amit a Windows 10-hez adtak ki illesztőprogram volt fent és okozta a bugot, lecseréltem Windows 7-esre, azóta jó. :C

[ Szerkesztve ]

www.rendszerguru.hu

(#34673) bobalazs válasza RoboGuru (#34672) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

ügyes, gratula. :C

(#34674) azbest válasza RoboGuru (#34672) üzenetére


azbest
félisten

ha majd altatlás után felébresztve sem tapasztalod, több nap alatt sem, no majd akkor megnyugodhatunk. :)
Újraindítás után nincs gond, akkor döglődik, ha altatva volt már. De akkor sem mindig azonnal, hanem lehet csak később.

[ Szerkesztve ]

(#34675) spider23


spider23
aktív tag

Üdv!

A legutóbbi nagyobb frissítés óta nem hajlandó szólni a notifications centeren hogy email érkezett, előtte hibátlanul működött. Jelenleg csak a start képernyőre kitűzött csempén látszik hogy jött email (4 email cím van használatban). Már minden beállítást próbáltam ki be kapcsolni, de nincs változás. Egy laptopon és egy asztalin is ugyan úgy használom és mindenhol megnémult az email értesítés. Közben más mint pl facebook app meg 1-2 játék simán megjelenik az értesítési centeren ha valami baja van. Csak az email kínlódik. :W
Mi lehet a problémája? Azt hittem hogy a következő Posta update megoldja a gondot, de maradt utána is ugyan olyan rossz.

(#34676) Borisz76


Borisz76
veterán

Tegnap nyüstöltem először huzamosabb ideig a 10-t. ( 64 bit, Pro )

Nem is volt vele gondom...
Éjszakára mentem dolgozni ezért este 10 után lelőttem a gépet.
Reggel hazaértve láttam, hogy be van kapcsolva.

Visszaolvastam és kikapcsoltam az ébresztési lehetőségeket :
- Hálókártyán
- Billentyűzeten
- Egénél

Majd holnap reggel kiderül, hogy elég e ennyi neki.
Beszámolok a fejleményről.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#34677) Dark Archon válasza lofagi (#34623) üzenetére


Dark Archon
addikt

Igazából semmi szükség codec packokra, többet árt, mint használ. BS Player-t kell használni, az letölti magának a codeceket és csak az a program használja, nem cseszi szét vele a rendszert. Így ne csodálkozz, hogy anomáliák vannak. Nekem pl. nem vesznek el a társítások.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#34679) Borisz76 válasza Dark Archon (#34677) üzenetére


Borisz76
veterán

Én a BSPlayert régebben használtam...most nem tudom, hogy milyen.

Pár éve csak a Media Player Classic - Home Cinema-t használom.

Párszor telepítettem már opredszert és az elsők között ez a lejátszót is felteszem.
Mindent visz és nem kell semmiféle kodek pack.

Lacielvtárs írt a beállításairól is egy cikket.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#34682) bozont válasza Borisz76 (#34676) üzenetére


bozont
veterán

Nézd meg, hogy ez is ki legyen kapcsolva. Már nem emlékszem hogy alapból be volt-e.

(#34683) Gyula84 válasza Dark Archon (#34677) üzenetére


Gyula84
veterán

és a bs playerrel hogy fog videót kódolni? :F

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#34685) RoboGuru válasza azbest (#34674) üzenetére


RoboGuru
tag

Kizárólag altatásból visszatérve teszteltem, és amíg nem cseréltem le a drivert, kivétel nélkül 20-30% pörgette a procit. Pár nap múlva is adok azért jelentést megnyugtatásképp! :)

www.rendszerguru.hu

(#34686) Dark Archon válasza Gyula84 (#34683) üzenetére


Dark Archon
addikt

Aki egy "player"-t video kódolásra akar használni, ott problémák vannak. Én erre az AVS Video Editor-t használom, mely szintén saját maga biztosítja a szükséges codeceket. De ott van külön a Divx, Xvid, ffdshow, melyeket szintén nyugodtan lehet telepíteni - amire az embernek szüksége van.

Hansz: igen, ilyen ez a világ... mikor egy buta ember már nem tud értelmes érveket felhozni, akkor megpróbálja úgy lezárni, elsimítani a vitát, hogy a másik nem értett semmit. Pont, mint egy hisztis csaj :DDD

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#34688) Gyula84 válasza Dark Archon (#34686) üzenetére


Gyula84
veterán

látom nem érted lofagi azért tette fel a kodekpakkot, mert kódolásra kell és nem lejátszásra te meg ajánlgatod neki a bs playert :U

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#34689) Borisz76 válasza Dark Archon (#34680) üzenetére


Borisz76
veterán

KMPlayer....na pont azt cseréltem le a MPC-HC-ra mert tele van reklámokkal.
Rettentően idegesítő volt egy idő után...mikor filmnézés közben is beugrik jobbról egy sávban valami sz@r.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#34690) bobalazs válasza Dark Archon (#34686) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Nem beszólni akarok, hisz nem használok codec packet Potplayer for the win
de nem látok ebbe a K-Lite Codec Packbe egy haszontalan dolgot se amivel teleszemetelné a gépet.
Ha érted is amit itt olvasol, akkor egyet fogsz érteni.

Updated MPC-HC to version 1.7.10.101 [Standard, Full, Mega]
Updated LAV Filters to version 0.67-115-ga1883 [All]
Removed Haali Media Splitter [Full]
Updated madVR to version 0.90.10 [Standard, Full, Mega]
Updated Codec Tweak Tool to version 6.0.5 [All]
Added VP9 hardware acceleration option (DXVA2-CB only). Currently only the NVIDIA GTX 950/960/750v2 are capable of doing full accelerated decoding VP9 video. [All]
Added VP9 hardware acceleration option (DXVA2-CB only). Currently only the NVIDIA GTX 950/960/750v2 are capable of doing full accelerated decoding VP9 video. [Standard, Full, Mega]
madVR is now capable of outputting 3D video. It uses 3D frame packed output on compatible systems (Windows 8.1 or newer / HDMI 1.4+) and Side-By-Side (SBS) output on older systems.
LAV Video decoder is capable of decoding H.264 MVC 3D video after installing Intel media SDK plugin (separate download). [Standard, Full, Mega]
LAV Splitter supports reading H.264 MVC video from Matroska (.MKV) and (decrypted) Bluray discs (.M2TS/.SSIF) [Standard, Full, Mega]

[ Szerkesztve ]

(#34693) lofagi


lofagi
addikt

Egyébként azért jólesik, hogy van aki figyel is a kérdésre és nem csak azt látja benne, hogy "hát ezt minek használja a hülye user" , de azért kár ebből ekkora vitát kihozni.

Megszerettem a klite-t és ezért használom. Azt gondolom, hogy ehhez bárkinek joga van. Ettől még nem érzem azt,hogy kevésbé értenék hozzá vagy teleszemetelném vele a gépemet. Nem mellesleg az én gépem. :] S ha én egy külső programot szeretnék használni arra,hogy lejátszak egy filmet vagy épp a számomra legszimpatikusabb codecben mentesek ki egy videót akkor azt gondolom ehhez van jogom. :)

Eat sleep game REPEAT | Origin/Uplay : L0Fgi | BN: Lofagi#2966 | YT: https://youtube.com/user/lofagi

(#34694) Cifu válasza Dark Archon (#34680) üzenetére


Cifu
nagyúr

Csak az ilyen összeesküvés-elmélet pártiak és MS ellendrukkerek próbálják meg másképp beállítani a tényeket.

Mármint azt, hogy a Win10 nekiáll önkényesen átrendezni az alapértelmezettnek beállított programokat? Végül is nincs tele a web olyanokkal, akik például nem örülnek annak, hogy a .PDF fájlokat már legalább a második frissítés pakolja ismét alapértelmezettként az Edge alá?

De egyébként is, mi köze van a codecpacknak ahhoz, hogy beállítasz egy fájlkiterjesztéshez egy lejátszót (tök mindegy milyet), és a Win10 ezek után ezt önkényesen felülírja? Win 3.11 óta használok Windows-t, de ilyesmivel nem igazán találkoztam az elmúlt uszkve 22 éve.

De igen, ez is biztos MS ellendrukkerek hibája...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#34695) azbest válasza Cifu (#34694) üzenetére


azbest
félisten

Azt nem értem, ha már kitalálták a bátor tesztelő felhasználókat, akkor miért nem rajtuk próbálják ki előbb frissítéseket... nagyon komoly bajok vannak az ms-nél a QA kapcsán. Akár oprendszer, akár például a skype kapcsán.

[ Szerkesztve ]

(#34696) wjbhbdux válasza Cifu (#34694) üzenetére


wjbhbdux
veterán

ez egy ismert, kiemelt hiba volt a telepítőkben hónapokkal ezelőtt és már javították azóta. [link]

[ Szerkesztve ]

/s

(#34697) Cifu válasza azbest (#34695) üzenetére


Cifu
nagyúr

Fogalmam sincs. Csak a düh forr bennem, hogy mennyi plusz időmet veszi el a Win10-el való tökölés, mert hát a laikus két dolgot hall, az egyik, hogy egy rohadt nagy kémprogram (ez persze költői túlzás), a másik, hogy hát mennyire jó és szuper a Win10 (ez legalább ekkora költői túlzás). Ráadásul mennyire természetesnek veszik egyesek, hogy az eddig probléma nélkül működő dolgok is a fejük tetejére állnak.

Anno a Win Vista esetében anyáztam a hiányzó driverek miatt, de ott azt is mondtam, hogy igen, a HW gyártók lassú vagy teljesen hiányzó supportja a hibás. Itt viszont nem (csak) ez a helyzet, mert valóban vannak hibajelenségek, amelyek driverekre vezethetőek vissza, ám rengeteg probléma mögött a Windows maga áll, és ráadásul olyan hibák, amikkel korábban sose találkoztunk, illetve a mindennapi használatot teszik pokollá (hangakadás, felébredő gépek, alapértelmezett programok felülírása, stb.).

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#34699) azbest válasza wjbhbdux (#34696) üzenetére


azbest
félisten

Nem, mert a közelmúltban megint elszabták. A friss rendszeren is bajok vannak vele.
Ez nem tudom, hogy ugyanaz a probléma-e vagy valamelyik korábbi változata [link]

Itt egy pár napos hír erről [link], hogy az összesítő frissítés megint taccsra tette.

Nálam a friss rendszeren is kavarja a hozzárendeléseket.

szerk
A linkelt cikkben említik, hogy elég átláthatatlan, valójában miket javítanak a frissítések, mert csak általános bullshit-et írnak.

Egy tegnapi gyöngyszem, most nem az ms-től, hanem a nasom gyártójától:
[Bug fix]
Fixed abnormal bug
Remélem most már csak normális bogarak mászkálnak benne :DDD
Az indiai szoftverfejlesztés örömei....

[ Szerkesztve ]

(#34700) Cifu válasza wjbhbdux (#34696) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ezt örömmel hallom. Merem remélni tényleg nem is fogok többet szembesülni vele...

Szerk.: Ó, csodás, mire leírnám, hogy jajj, végre valami pozitív hírt hallok a Win10-el kapcsolatban, rögtön kiderül, hogy nem igaz. :DDD

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.