Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33501) KIRA\/NOVA


KIRA\/NOVA
aktív tag

Steve Ballmer!!!

[ Szerkesztve ]

Anyadeszka & kulcsdeszka szimuláló MásFélKegyElmű ZKHT.﷼

(#33502) somogyib válasza chester91 (#33495) üzenetére


somogyib
őstag

(#33503) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Sziasztok!

Tegnap írtam a tabletre való Windiws 10 telepítésével kapcsolatban. Most álltam neki, ezzel még el lesz egy darabig. Viszont felmerült bennem még egy kérdés. A tabletet is csak nyárig lehet frissíteni 10-re? Tehát ha mondjuk szeptemberben megkotlik a rendszer, után már csak a 8.1-et tudom használni?

Sic Parvis Magna

(#33504) HoriBali válasza KIRA\/NOVA (#33499) üzenetére


HoriBali
csendes tag

Igen, ezt mellé néztem, bocsi! :)
Ilyen az, amikor még este 11-kor is a gép előtt ülök.
Nem ír semmit, de már 3 hete hogy telepítettem, a Pro verziót, a Home helyett, mivel utóbbi lett aktiválva.

(#33505) Racecam válasza 30z.Samu (#33503) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Ha addig nem frissíted, utána már valóban nem lehet. De ha most (vagy addig) megtörténik a frissítés, onnantól kezdve már megvan a Windows 10 rendszered "örökre". Ha "megkotlik", akkor újratelepíted a Windows 10-et és kész.

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#33506) 30z.Samu válasza Racecam (#33505) üzenetére


30z.Samu
félisten

De jó! :) Köszönöm! :R Asztalin tetszik a rendszer, tennék egy próbát tableten is. Ez játszik egyébként PC-n is? Tehát ha veszek egy Win 7-et vagy 8.1-et és frissítem, akkor azt már megtehetem bármikor?

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#33507) atyca válasza SP4C3 (#32707) üzenetére


atyca
senior tag

0

[ Szerkesztve ]

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#33508) 30z.Samu válasza 30z.Samu (#33506) üzenetére


30z.Samu
félisten

MOD, csak kifutottam az időből: Bár tök mindegy, mert kb egy áron vannak a rendszerek, legalább is az Aqua-nál.

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#33509) Racecam válasza 30z.Samu (#33506) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

A frissítést nem teheted meg bármikor, csak nyárig. A lényeg, hogy ha már megtetted, akkor a számítógéped ID azonosítója (ha úgy tetszik "lábnyoma") alapján aktiválódik. Ezért minden további újratelepítésnél a jövőben aktivált is marad egészen addig, amíg alaplapot nem cserélsz (asztali gépnél).

u.i.: És ilyenkor már természetesen csak a Windows 10-et kell újratelepítened.

u.i.2: #33510: Ha meg tudod győzni az ügyfélszolgálatot, hogy ez önhibádon kívül történt pl. meghibásodott a régebbi, akkor elképzelhető, hogy aktiválhatod az új gépre is. De akkor is, egyszerre csak egyre.

[ Szerkesztve ]

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#33510) 30z.Samu válasza Racecam (#33509) üzenetére


30z.Samu
félisten

Értem! És ha alaplapot cserélek, akkor ez már elvész akkor is, ha felhívom az ügyfélszolgálatot, hogy alkatrészcsere történt?
Kíváncsiságból kérdem, mert eddig nem vittem át rendszert egyik gépről a másikra.

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#33511) oriic válasza oriic (#33491) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Közben megoldottam.

Live-Die-Respawn

(#33512) Racecam válasza oriic (#33511) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Tudtuk, hogy sokkal jobban fog esni ha magad jössz rá, azért is nem válaszoltunk. ;] :P :D

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#33513) oriic válasza Racecam (#33512) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Tudtam én, csak nem sejtettem. :DDD

Live-Die-Respawn

(#33517) oxalisz válasza oriic (#33513) üzenetére


oxalisz
tag

Franko.

A hibáimból tanulok, az erdményeimből erőt merítek.

(#33519) oriic válasza oxalisz (#33517) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Provolone. :DDD

Live-Die-Respawn

(#33521) HollyBoni válasza KIRA\/NOVA (#33497) üzenetére


HollyBoni
veterán

Ez elég kaka. :(

A start menü kereső gyorsabb (lenne), így meg kell nyitnom még egy programot, és aztán rákeresni arra amire szeretnék. Ha a start menü működik 1-2 másodperc alatt rákeresek egy programra és megnyitom, ez a megoldás sokkal sokkal lassabb.

[ Szerkesztve ]

(#33523) Borisz76


Borisz76
veterán

Sziasztok.

Terv a következő :

1. Gép kikapcsol.
2. Samsung 840 Pro 256 GB , leválasztása ( Win 8.1 , 64 bit )
3. Samsung 850 Pro 512 GB , beszerelése
4. Boot és telepítés Pendrive-ról. ( Win 10, 64 bit )

- Használni a win 8.1-t fogom még egy darabig csak kiváncsi vagyok a tizeskére :)

Annyiban kellene a segítségetek, hogy hogyan is tudnám kinyerni a jelenlegi rendszerem sorozatszámát.
Tudom, hogy van rá valami kis progi de nem jut eszembe a neve.

Köszi előre is a segítséget !

Friss ropogós ...most hozta a DHL futár :

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#33524) Racecam válasza Borisz76 (#33523) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Nem biztos, hogy ez így menni fog... :N
Ha a mostani rendszered sorozatszámával telepíted a W10-et, utána elképzelhető, hogy ha visszaváltasz W8-ra az már nem lesz aktivált. Ebben nem vagyok biztos, de ha így lesz akkor kénytelen leszel a W10-nél maradni. Miért nem frissíted inkább a W8-at W10-re? Ha nem tetszik, egy mozdulattal visszaállíthatod.

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#33525) Attila57


Attila57
tag

Sziasztok!
Azt szeretném megtudni, hogy feltöltéskor az álló helyzetben készült fotókat automatikusan elfordítja a win10, de nem menti el. Hogy lehet elérni, hogy ne fordítsa el, vagy ha elfordítja mentse is.

(#33526) Borisz76 válasza Racecam (#33524) üzenetére


Borisz76
veterán

Tudom, hogy sokan elégedetten használják a Win 10-t de én még várok kb fél évet, hogy a komolyabb hibákat javítsák.....bár már így is sok mindent foltoztak.

Jelenleg csak a kíváncsiság hajt.

Frissíteni 8-ról 10-re....no nem.
Rendszert csak frissen , szűzen, ropogósan szabad telepíteni...szerintem.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#33527) somogyib válasza Borisz76 (#33526) üzenetére


somogyib
őstag

Ha fél évet még vársz, akkor már nem tudsz majd ingyenesen frissíteni 10-re.

[ Szerkesztve ]

(#33528) #56474624 válasza #56474624 (#33448) üzenetére


#56474624
törölt tag

Elkiabáltam, megint elment néhány. :((( Azért erre a problémára is illene már ráfeküdni, mert ez még 8.1-ben is jobban működött, pedig ott sem volt hibátlan.

(#33529) Borisz76 válasza somogyib (#33527) üzenetére


Borisz76
veterán

Hopsz...ez jogos. El is felejtettem !

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#33530) birorichard


birorichard
őstag

Hali, a napokban felraktam a 1511-t, azóta kb összesz*rta magát a win... :/ Folyamatosan televeri a memóriát mindennel, a HDD meg maxon pörög. Tudom, hogy új memóriakezelési eljárását rendszeresítettek, de nekem valami miatt nem működik megfelelően. Próbáltam kikapcsolni a Superfetchet, illetve a memóriaelőtöltést is, kicsit jobb lett, de most is chrome-ban 4 lap van nyitva (ph-s) és megy egy sd film vlc-ben, a ram 6,9 foglalt a 8-ból... :/ Ott tartok, hogy kínomban újrahúzok egy alap wint, aztán kapcsolom ki a francba a windows update-et, de előtte gondoltam, megkérdezem, nincs-e valami tippetek a problémára... A pagefile 5 GB.

(#33531) Racecam válasza Borisz76 (#33526) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Akkor még egyszer. ;)
Frissíted most a 8.1-et 10-re. Nézegeted, próbálgatod, használod. 1 hónapig. Ha mégsem jön be, akkor csak egyszerűen visszaállítod a 8.1-et. Ha esetleg mégis bejönne, akkor felrakod tiszta telepítéssel. 30 napig a frissítés visszaállítható.

[ Szerkesztve ]

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#33532) xrvman válasza Roxkex (#33195) üzenetére


xrvman
őstag

(#33534) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Végül felmerült a tabletre a Windows, első benyomás nagyon kellemes. A virtuális billentyűzet mintha kicsit más kiosztást kapott volna, mármint minden ugyanott van, de valahogy mégis nagyobbnak tűnik. A rendszer sokkal pontosabban kezeli az érintőpanelt. Szép, gyors, mindent felismert, eddig tetszik.

Sic Parvis Magna

(#33535) somogyib válasza 30z.Samu (#33534) üzenetére


somogyib
őstag

Bennem is felmerült, aztán felkerült :)

(#33536) 30z.Samu válasza somogyib (#33535) üzenetére


30z.Samu
félisten

Igen...köszi az észrevételt. :)) :B

Sic Parvis Magna

(#33537) dokee78


dokee78
félisten

Van pár játék és nem tűzi ki a Startmenübe.
Van megoldás?

Eddig amikor kitűztem bármi nem egyből tűzte ki,hanem volt egy kis késés.
2-t sikerült,de ezeket meg nem tűzi ki.

(#33539) ignisz


ignisz
senior tag

Szép napot. Nem tudom jó helyen kérdezek. Win 10 pro, Chrome böngésző. Az elmúlt napokban vettem észre, hogy egy weboldalt nem tudok megnyitni. Régóta látogatott oldalról van szó. Telefonon pillanatok alatt bejön, tehát nem az oldallal van gond. Tudna valaki segíteni?

(#33540) KIRA\/NOVA válasza HollyBoni (#33521) üzenetére


KIRA\/NOVA
aktív tag

Automatikusan indul és ott van a tálcán...
1. Tehát rá kattintasz a start-ra > beírod > találat.
2. Vagy 2xkatt az értesítési területen lévő ikonra > beírod > találat.
HMMM... nekem nem tűnik úgy ahogy neked tűnik. :N

Anyadeszka & kulcsdeszka szimuláló MásFélKegyElmű ZKHT.﷼

(#33541) HollyBoni válasza KIRA\/NOVA (#33540) üzenetére


HollyBoni
veterán

+1 kattintás. :))

Meg feleslegesen sok dolgot hoz ki. Startra pedig egyszerűbb kattintani, csak reflexből odahúzom az egeret a képernyő sarkára, mellékattintani nem lehet. Itt meg rá kell vinni az egeret a kis ikonra.

Jó tudom ez mind hülyeségnek hangzik, de azért szeretem a start menüs módszert mert 1,5 másodperc alatt megnyitok vele egy programot.

[ Szerkesztve ]

(#33542) KIRA\/NOVA


KIRA\/NOVA
aktív tag

Tudja valaki hogy az explorer.exe-t hogy lehet letiltani, úgy hogy ne induljon el automatikusan a rendszerrel WinX64 alatt :R
Azért kellene az infó mert van 3.parti program és az tud tálcaként is viselkedni és a start menüt amúgy se tudom úgy használni ahogy szeretném így felesleges.(azt is tudom így nem lesznek az asztalon ikonok de arra is van megoldásom.

Anyadeszka & kulcsdeszka szimuláló MásFélKegyElmű ZKHT.﷼

(#33543) KIRA\/NOVA válasza HollyBoni (#33541) üzenetére


KIRA\/NOVA
aktív tag

aszt hittem reflexből nyomod a wingombot és már írod is mert így még van is értelme főleg ha két kézzel írsz :DDD
irány gombokkal meg kiválasztod aszt ami kell enter egér már nem is kell!

[ Szerkesztve ]

Anyadeszka & kulcsdeszka szimuláló MásFélKegyElmű ZKHT.﷼

(#33544) HollyBoni válasza KIRA\/NOVA (#33543) üzenetére


HollyBoni
veterán

roszul hited

(#33545) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Az mitől lehet, hogy tallózásnál, mozaik nézetben nem látszik a képek előnézete?

(#33546) chester91 válasza chester91 (#33495) üzenetére


chester91
senior tag

Erre esetleg van valakinek ötlete?

„Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

(#33547) Baggio04


Baggio04
aktív tag

Sziasztok!
Adott egy Lenovo Thinkpad T400. Céges gép, win7 volt rajta szerintem (többi gépen még mindig a hetes van, ezért gondolom ezt). Lefrissítették a windowst és azóta csinál olyan dolgokat, hogy nem hajlandó belépni az oprendszerbe. Gépet indit kijön a win logo, pörög egyet a pontsereg eltűnik és ennyi, egyedül az egér mutatója látszik. Reagál a mozdulatra, de hiába van kattingatva, nem jön elő az asztal. Kikapcsoló gombot nyomva megjelenik a kép (bejelentkezési): üdvözüljük xy és szépen kikapcsol.
Mi lehet itt a probléma? Valami hasonlóval találkoztatok-e?
Köszi.

Baggio

(#33548) ignisz válasza ignisz (#33539) üzenetére


ignisz
senior tag

Ilyesmivel találkozott valaki?

(#33549) HollyBoni válasza ignisz (#33548) üzenetére


HollyBoni
veterán

Nem igazán Win10 probléma, ilyen esetben nem az operációs rendszerre kell egyből gondolni.

Először is nézd meg másik böngészőről bejön e, nézd meg hogy mikor nem jön be mit ír rá pl az isitdownrightnow.com, és kérdezz a Chrome topikban. Az sem hátrány ha elárulod melyik honlapról van szó.

[ Szerkesztve ]

(#33550) chester91 válasza somogyib (#33502) üzenetére


chester91
senior tag

Bocsi, most láttam.

Na, de ezzel én is tisztában vagyok, nem azt akarom változtatni, hogy mit töltsön le a felhőből, hanem, hogy hova. Mindenképpen le szeretnem szedni, legyen meg merevlemezen, csak ne az SSD-n, hanem a Hdd-n

„Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.