Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33251) Dolphine


Dolphine
addikt

Sziasztok!

Használ valaki Lenovo G500 laptopon Windows 10-et?
Én áttértem rá, lehet kár volt! :W

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#33252) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Sziasztok,

A cégnél valamennyi Windows 7-es gépet frissítettük Windows 10-re. Sajnos kettő gép nem működik jól, ezért legyalulnám a teljes lemezt és megpróbálnám a tiszta Windows 10 telepítést. Ilyenkor a Windows 7 termékkulcsát kell majd megadnom telepítéskor, vagy nem kell semmi?

Köszi!
:-)

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#33253) raidx


raidx
őstag

Vezérlőpult\Minden vezérlőpultelem\Energiagazdálkodási lehetőségek\Rendszerbeállítások

Itt a főkapcsoló és az alvásgomb beállításainál van olyan, hogy képernyő kikapcsolása. Ha valakinél véletlen az van beállítva állítsa át leállítás és alvás opcióra.

Szomszéd most vitte el a notiját. Nem tudta kikapcsolni és altatni. Ott ez volt a hiba. Mi okozta az elállítást nem tudni. :F Sok hónapon keresztül jól működött neki.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#33254) TheProb válasza davidsone (#33249) üzenetére


TheProb
veterán

[link]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#33255) davidsone válasza TheProb (#33254) üzenetére


davidsone
addikt

uh ez leszedi végleg ;] mondjuk csak ritkán zavar...

köszi!

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#33256) raidx válasza TigerCat (#33252) üzenetére


raidx
őstag

Mit értesz nem működik jól alatt? Eséjes, hogy tiszta telepítés után sem fog.

Ha már aktivált volt a Win 10 amit leakarsz gyalulni, nemm kell semmi kódot megadni. Ha kész lessz és nethez jut majd aktiválja magát.

Ha nem működik jól érdemes a drivereket felülvizsgálni. Néha azokkal bekavar az MS. Nekem a korábbi Brazos gépemen az IObit driver booster progija csodát tett. Ingyenes települős. Az ingyenes is mindent megcsinál csak egyenként. Fizetősen gyorsabban dolgozik.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#33257) Dolphine válasza raidx (#33256) üzenetére


Dolphine
addikt

És mi van egy olyan géppel, amit a gyártó hivatalosan nem támogat, tehát nem készít driver(eke)t Win10 alá. Ahhoz is jó ez a program? :F

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#33258) raidx válasza davidsone (#33255) üzenetére


raidx
őstag

Defendert ki lehet kapcsolni de a Malware keresője akkor is aktív marad. Az viszont mikor dolgozni kezd megfog mindent nagyon. Ennek következtében már rég az eltávolításhoz folyamodtam. Akkoriba még az egyéb víruskereső esetén sem állította le magát vagyis a Malware keresőt. Érdemes egy ingyenes víruskergetőt telepíteni.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#33259) raidx válasza Dolphine (#33257) üzenetére


raidx
őstag

Azt nem tudom. Nem hiszem. Ha csak a legutolsói driverek nem alkalmasak Win 10-hez.
A támogatáson kívüli cuccnak nagy kockázata van. Anno a Win 7 megjelenésekor a nemrég vásárolt HP scennerem eset ki a támogatásból. Pont ott húzták meg a határt és dönthettem, vagy Win 7 vagy szkenner. Mivel sikerült egy trükkel működésre bírni így lett Win 7. Majd amikor átálltam 64 bites rendszerre lett egy porfogó mert 64 bites driver soha nem készült hozzá. Ugyan van egy fizetős program amivel lehetne használni de annak az árán lehetne venni egy kompatibilis szkennert. Amire kellet azt megoldottam vele. Azóta porfogó a szekrény tetején.
Sajnos a vegyél újat jó kierőszakolása a támogatás megszűnése.

[ Szerkesztve ]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#33260) Dolphine válasza raidx (#33259) üzenetére


Dolphine
addikt

Ha jól veszem ki a szavaidból, akkor a Win8.1-el jobban járok, ha visszateszem?

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#33261) davidsone válasza raidx (#33258) üzenetére


davidsone
addikt

ja de visszakapcsolja magát, lehet leszedem én is eddig is megvoltam nélküle meg azért próbálok óvatos lenni...

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#33262) raidx válasza Dolphine (#33260) üzenetére


raidx
őstag

Ha azzal jól működött a rendszered elvileg a 10-nek is jól kellene működni. De sajna ez nem mindég igaz.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#33263) TROG AIR válasza Dolphine (#33251) üzenetére


TROG AIR
aktív tag

Szia,én igen,semmi gond vele. ( tiszta telepítés, 2 x 1.9 es celeronos 4gb ramos 1tb-s g500 a gep)

430 pozitív , 0 negatív....

(#33265) raidx válasza davidsone (#33261) üzenetére


raidx
őstag

Telepíts egy ingyenes víruskeresőt. Akkor nem kapcsolja már vissza magát. Azt nem tudom a Malware keresője hogy viselkedik. Annó nekem hiába volt fent Malware Fighter progi a rendszer akoriba nem vett tudomást ilyenekről.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#33266) Dolphine válasza raidx (#33262) üzenetére


Dolphine
addikt

Nagyon köszönöm a választ! :R

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#33268) davidsone válasza raidx (#33265) üzenetére


davidsone
addikt

meg ha uninstall-t kap akkor sem?! ;]

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#33269) raidx válasza Janika-1982 (#33264) üzenetére


raidx
őstag

Már sokszor leírtam, hogy az MS régen kiadott egy wushowhide.diagcab nevű alkalmazást. Nem települős csak futtatós. Ha hibás driver települt ezzel leszedhezted és kitilthatod. Onnan kezdve a te gondod azon driver frissítése.

[ Szerkesztve ]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#33270) TigerCat válasza raidx (#33256) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Köszi!

Nem megy a Start menü. Sem billentyűzettel, sem egérrel. Két gépen is ez a helyzet. Drájvereket nem néztem még.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#33271) Angel2014


Angel2014
addikt

Sziasztok ma olvastam ,hogy a win 10 és a microsoft kémkedhet rólunk , ti hogy állították be az adatvédelmi beállításokat hozzá? Így jó , hogy ne tudjanak kémkedni? Vagy kell még valamit kikapcsolni valahol?

És a beszéd résznél is...

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#33272) netpeti98 válasza raidx (#33265) üzenetére


netpeti98
addikt

Az Iobit Malware Fighter egy másodlagos védelem (az más kérdés, hogy nem túl ajánlott program), az nem fogja kikapcsolni a Defendert.

(#33273) davidsone válasza netpeti98 (#33272) üzenetére


davidsone
addikt

de ha uninstall-t kap az úgy ok? nem telepíti vissza az ms ?:DDD ;]

[ Szerkesztve ]

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#33274) Janika-1982 válasza raidx (#33269) üzenetére


Janika-1982
tag

Köszi a segítőkészségedet,csak melóznom kellene a gépemmel,így meg nem lehet sajnos.
Attól meg főleg kiakadok az updatertől! :W :W :W :W
Meg egyáltalán nem tetszik az oprendszer sem,arról nem is beszélve hogy lassan boot-ol be is! :Y
Biztos hogy nem a gépem hibája. :N
Hétvégi túlórázásból,melóhelyemen kitermelem a Win 8.1 Pro árát inkább. :C

(#33276) Janika-1982 válasza King Unique (#33275) üzenetére


Janika-1982
tag

Szia,nem lehet ezt,DVD-ről lett telepítve,eleve lemezes Windows 10 Pro-t vettem. :O

Windows old mappával tudnám de azt is az előző buildra! :(

[ Szerkesztve ]

(#33277) Angel2014 válasza Janika-1982 (#33274) üzenetére


Angel2014
addikt

Én meg biztos vagyok vagy a gép vagy a felhasználói beállítás a gond...értem a biosra...legacy illetve uefi beállítás, tiszta telepítés stb stb.

Az egyik legjobb op rendszer amit idáig kiadtak...itt az én boot időm...win10 boot idő 9 mp.

Miért nem töltesz le egy vin 10 64 bites pro rendszert [link] és csinálsz egy fat 32 es uefis pendrivot [link] és tiszta telepítéssel felteszed és utána ráengeded az updatét a driverek miatt...simán jó lesz így.

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#33278) Janika-1982 válasza Angel2014 (#33277) üzenetére


Janika-1982
tag

Szia,bocs de a DELL vette a fáradságot a jól működő driverek kifejlesztésére!
Azzal flottúl működik,BIOS jól van beállítva.
Nem most kezdtem a számítástechnikát elsajátítani sem.
Már mindent kipróbáltam amit lehet!

DVD-n vettem,eleve 10-es,tisztán van telepítve,NTFS fájlrendszer van! :Y

Szép és jó a boot-idő,de jelszóval védem a gépemet egyébként,a munkám miatt is! :K
Nagyon köszi a segítőkészségedet! :R

[ Szerkesztve ]

(#33279) Angel2014 válasza Janika-1982 (#33278) üzenetére


Angel2014
addikt

nekem is van egy dell allienware megizzadtam vele anno csak a tiszta telepítés segít és a driver sorrend sem mindegy ...

Szóval olyan win kell neked amiben nincsenek a driverek beleintegrálva amikor rakod a drivereket nem mindegy a sorrendje...

esetleg a biosba nézd meg van e uefi lehetség ha nincs nézd meg van e frisebb bios

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#33280) Janika-1982 válasza Angel2014 (#33279) üzenetére


Janika-1982
tag

Sorrendet tudom!
Köszi neked is a segítségedet! :R

No mentem,joccakát! :DD

Meló van holnap reggel! :))

[ Szerkesztve ]

(#33281) Angel2014 válasza Janika-1982 (#33280) üzenetére


Angel2014
addikt

Nálam ez volt a sorrend.

1. Chipset Driver
2. USB 3.0 Driver (11xR3, 14x, 17xR3, 18x only)
3. Intel RST Driver / Intel Management Engine
4. Freefall Sensor Driver (Optional - many members choose not to install this. Also, as long as your drive supports it, the 'App' will work with aftermarket drivers)
5. Alienware On-Screen Display Driver
6. INTEL/AMD/NVIDIA Display Driver
Optimus systems require the Intel Driver be installed prior to the NV Driver. So if you have an M11xR2/R3, M14x or M17xR3, install the Intel Driver FIRST.
If you have a 17xR3 with 3D option, Optimus does not apply to you and the Intel driver is not needed
For M17xR3 with AMD, install the AMD Display Driver. AMD owners report the Intel HD Graphics driver is included with the AMD installer.
For M18x with AMD,
If you are unable to switch between the AMD GPUs and the iGPU (Intel HD 3000), try the following:
1. FN+F7 to initiate the GPU switch call.
You will be greeted by a dialog box:
Quote:
BinaryGFX Keypress Detected. Choose Yes to continue (a system reboot is required) or No to cancel.
2. Select 'Yes' and the system will shutdown.
3. Once the shutdown has completed, power up the system.
4. When you are back at the desktop, run the IntelHD driver installer (grab it from the M18x Driver Download page - linked earlier in this post).
5. Once the driver is installed, reboot and when you return to the desktop, hit FN+F7 again (dialog box will display).
6. Select 'Yes' to switch and the system will again shutdown.
7. Once you power back up you will again be in discrete mode (AMD GPUs active).
Done - iGPU driver has been installed.
7. LAN Driver
8. Wireless Network Driver
9. Audio Driver
10. Bluetooth Driver
11. Touchpad Driver
12. Media Card Reader Driver
13. Remote Control/Infrared Driver (Older systems - M15x, M17xR1/R2)
14. Alienware Command Center
NOTE: Command Center should always be installed last.
15. Log in over @ https://smartsource.dell.com to grab any apps which came bundled with your system that were not included on the Resource DVD. Webcam application is one of them.

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#33282) davidsone


davidsone
addikt

bszki beragadt a tálca :DDD sehogy nem akar előjönni volt már ilyen valakinek ja és még egy furcsaság: egyszer kikapcs után nem kapcsolt ki: win kilép kép elmegy de a ventik és a gép még ment újra kellett indítanom :U

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#33283) GileraRC50


GileraRC50
csendes tag

Sziasztok!

Adott egy legális w10 pro 64 bit rendszer. Szerettem volna az ipdt 3-at (Intel® Processor Diagnostic Tool) feltenni és tesztelni a procimat. De sajnos az alábbi hibával indul.
A rendszer követelményeknek megfelel a vas és a szoftvernek ami kell fel van telepítve!

A logba ez van:
Lásd az üzenet végét ezen párbeszédpanel helyett
az igény szerinti hibakeresés megjelenítéséhez.

************** Kivétel szövege **************
System.InvalidOperationException: A kategória nem létezik.
a következő helyen: System.Diagnostics.PerformanceCounterLib.CounterExists(String machine, String category, String counter)
a következő helyen: System.Diagnostics.PerformanceCounter.InitializeImpl()
a következő helyen: System.Diagnostics.PerformanceCounter.EndInit()
a következő helyen: Win_IPDT.Form1.InitializeComponent()
a következő helyen: Win_IPDT.Form1..ctor()
a következő helyen: Win_IPDT.SPBC_Form.button1_Click(Object sender, EventArgs e)
a következő helyen: System.Windows.Forms.Control.OnClick(EventArgs e)
a következő helyen: System.Windows.Forms.Button.OnClick(EventArgs e)
a következő helyen: System.Windows.Forms.Button.OnMouseUp(MouseEventArgs mevent)
a következő helyen: System.Windows.Forms.Control.WmMouseUp(Message& m, MouseButtons button, Int32 clicks)
a következő helyen: System.Windows.Forms.Control.WndProc(Message& m)
a következő helyen: System.Windows.Forms.ButtonBase.WndProc(Message& m)
a következő helyen: System.Windows.Forms.Button.WndProc(Message& m)
a következő helyen: System.Windows.Forms.NativeWindow.Callback(IntPtr hWnd, Int32 msg, IntPtr wparam, IntPtr lparam)

************** Betöltött szerelvények **************
mscorlib
Szerelvény verziója: 4.0.0.0
Win32-verzió: 4.6.1063.1 built by: NETFXREL3STAGE
Kódbázis: file:///C:/Windows/Microsoft.NET/Framework64/v4.0.30319/mscorlib.dll
----------------------------------------
Win-IPDT64
Szerelvény verziója: 3.0.0.23
Win32-verzió: 3.0.0.23
Kódbázis: file:///C:/Program%20Files/Intel%20Corporation/Intel%20Processor%20Diagnostic%20Tool%2064bit/Win-IPDT64.exe
----------------------------------------
System.Numerics
Szerelvény verziója: 4.0.0.0
Win32-verzió: 4.6.1038.0 built by: NETFXREL2
Kódbázis: file:///C:/WINDOWS/Microsoft.Net/assembly/GAC_MSIL/System.Numerics/v4.0_4.0.0.0__b77a5c561934e089/System.Numerics.dll
----------------------------------------
System.Windows.Forms
Szerelvény verziója: 4.0.0.0
Win32-verzió: 4.6.1038.0 built by: NETFXREL2
Kódbázis: file:///C:/WINDOWS/Microsoft.Net/assembly/GAC_MSIL/System.Windows.Forms/v4.0_4.0.0.0__b77a5c561934e089/System.Windows.Forms.dll
----------------------------------------
System
Szerelvény verziója: 4.0.0.0
Win32-verzió: 4.6.1038.0 built by: NETFXREL2
Kódbázis: file:///C:/WINDOWS/Microsoft.Net/assembly/GAC_MSIL/System/v4.0_4.0.0.0__b77a5c561934e089/System.dll
----------------------------------------
System.Drawing
Szerelvény verziója: 4.0.0.0
Win32-verzió: 4.6.1038.0 built by: NETFXREL2
Kódbázis: file:///C:/WINDOWS/Microsoft.Net/assembly/GAC_MSIL/System.Drawing/v4.0_4.0.0.0__b03f5f7f11d50a3a/System.Drawing.dll
----------------------------------------
System.Xml
Szerelvény verziója: 4.0.0.0
Win32-verzió: 4.6.1038.0 built by: NETFXREL2
Kódbázis: file:///C:/WINDOWS/Microsoft.Net/assembly/GAC_MSIL/System.Xml/v4.0_4.0.0.0__b77a5c561934e089/System.Xml.dll
----------------------------------------
System.Management
Szerelvény verziója: 4.0.0.0
Win32-verzió: 4.6.1038.0 built by: NETFXREL2
Kódbázis: file:///C:/WINDOWS/Microsoft.Net/assembly/GAC_MSIL/System.Management/v4.0_4.0.0.0__b03f5f7f11d50a3a/System.Management.dll
----------------------------------------
System.Configuration
Szerelvény verziója: 4.0.0.0
Win32-verzió: 4.6.1038.0 built by: NETFXREL2
Kódbázis: file:///C:/WINDOWS/Microsoft.Net/assembly/GAC_MSIL/System.Configuration/v4.0_4.0.0.0__b03f5f7f11d50a3a/System.Configuration.dll
----------------------------------------
System.Core
Szerelvény verziója: 4.0.0.0
Win32-verzió: 4.6.1038.0 built by: NETFXREL2
Kódbázis: file:///C:/WINDOWS/Microsoft.Net/assembly/GAC_MSIL/System.Core/v4.0_4.0.0.0__b77a5c561934e089/System.Core.dll
----------------------------------------
mscorlib.resources
Szerelvény verziója: 4.0.0.0
Win32-verzió: 4.6.1038.0 built by: NETFXREL2
Kódbázis: file:///C:/WINDOWS/Microsoft.Net/assembly/GAC_MSIL/mscorlib.resources/v4.0_4.0.0.0_hu_b77a5c561934e089/mscorlib.resources.dll
----------------------------------------
Accessibility
Szerelvény verziója: 4.0.0.0
Win32-verzió: 4.6.1038.0 built by: NETFXREL2
Kódbázis: file:///C:/WINDOWS/Microsoft.Net/assembly/GAC_MSIL/Accessibility/v4.0_4.0.0.0__b03f5f7f11d50a3a/Accessibility.dll
----------------------------------------
System.resources
Szerelvény verziója: 4.0.0.0
Win32-verzió: 4.6.1038.0 built by: NETFXREL2
Kódbázis: file:///C:/WINDOWS/Microsoft.Net/assembly/GAC_MSIL/System.resources/v4.0_4.0.0.0_hu_b77a5c561934e089/System.resources.dll
----------------------------------------
System.Windows.Forms.resources
Szerelvény verziója: 4.0.0.0
Win32-verzió: 4.6.1038.0 built by: NETFXREL2
Kódbázis: file:///C:/WINDOWS/Microsoft.Net/assembly/GAC_MSIL/System.Windows.Forms.resources/v4.0_4.0.0.0_hu_b77a5c561934e089/System.Windows.Forms.resources.dll
----------------------------------------

************** Igény szerinti (JIT) hibakeresés **************
Az igény szerinti (JIT) hibakeresés engedélyezéséhez fel kell venni
a jitDebugging értéket az alkalmazás .config fájljába, illetve a
gépkonfigurációs fájlba (machine.config), a system.windows.forms
szakaszba. Emellett az alkalmazást a hibakeresés engedélyezésével
kell lefordítani.

Példa:

<configuration>
<system.windows.forms jitDebugging="true" />
</configuration>

Ha engedélyezve van az igény szerinti hibakeresés, akkor a nem kezelt
kivételeket a rendszer a számítógépen regisztrált igény szerinti hibakeresőnek
küldi el, és nem a jelen párbeszédpanel megjelenítésével kezeli.

[ Szerkesztve ]

(#33284) Zugi


Zugi
aktív tag

Sziasztok!
Segítségetek kérném, hogy milyen mobilnetes USB stick-ek létezhetnek, amik kompatibilisek a Windows10-zel?
Pár hónapja vettem egy kis Asus transformer book-ot, amit első bekapcsolása után Windows10-re frissítettem. Direkt a hordozhatósága miatt vettem és pont szükségem lenne időnként mobilnet használatára, de sajnos két korábban vett mobilstickem-et sem sikerült Windows10 alatt használatra bírni. Legjobban az fáj, hogy direkt egy unlocked Huawei E3131 USB modemet is vettem, amihez külső antennát is lehet csatlakoztatni, így a gyenge térerejű helyeken is működne, de sehol sem látok sem driver-t, sem frissítést, sőt hiába keresek még a szolgáltatók kínálatában sem látok olyan sticket, aminél az lenne írva, hogy Windows 10-zel is kompatibilis. Ennyire megszívatna vajon a Win10? Tényleg minden korábbi stickemet dobhatok ki?

(#33285) LógaGéza


LógaGéza
addikt

Üdv!
Van egy apróbb, ám annál bosszantóbb problémám. A Start Menüből eltüntek a telepített programok.
%ProgramData%\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs alatt megvan minden, ám ott ahol keresném minden nap, ott nincsennek... Valaki járt már így esetleg?

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#33286) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Az normális, hogy a windows explorer folyamat állandóan pörgeti a procit pár százalékkal? (Esetemben 5%)

(#33287) KIRA\/NOVA válasza pendre54 (#33235) üzenetére


KIRA\/NOVA
aktív tag

De "services.msc" Futtatás parancsba vagy cmd-be "Ablakban -> Windows Update -> Letiltás" Fel gyújtom a pc-ém mert a win10 Szupercsillagparaszt!! ;]

Anyadeszka & kulcsdeszka szimuláló MásFélKegyElmű ZKHT.﷼

(#33288) KIRA\/NOVA válasza r3dsnake (#33286) üzenetére


KIRA\/NOVA
aktív tag

Milyen a procid, mert ha P3 akkor kevés.... :DDD
Beta Vistában + Az SSDP - kereső szolgáltatás 50-70%-on a P4 1.7G-s procit :DDD

[ Szerkesztve ]

Anyadeszka & kulcsdeszka szimuláló MásFélKegyElmű ZKHT.﷼

(#33289) KIRA\/NOVA válasza Zugi (#33284) üzenetére


KIRA\/NOVA
aktív tag

Próbáltad manuálisan eszközkezelőből? *.inf fájl kiválasztásával ("Eszköz -> Tulajdonságok -> Frissítés")

Anyadeszka & kulcsdeszka szimuláló MásFélKegyElmű ZKHT.﷼

(#33290) nababika


nababika
aktív tag

Sziasztok. Az a gondom, hogy 3 gep a lakásban. Ezek mind egy otthoni hálózathoz csatlakoztak. Miután mind a hármat frissítettem a Windows 10.re egyik sem akar csatlakozni a hálózathoz. A kód tuti jó, amit beírok. Új hálózatot meg nem tudok létrehozni mert csak a join lehetőség van. Remélem érthető módon írtam le, nem vagyok egy expert. Hogyan tudok létrehozni egy új hálózatot? Sehol sem találok rá megoldást.

(#33291) r3dsnake válasza KIRA\/NOVA (#33288) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

i3-2350m

(#33292) KIRA\/NOVA


KIRA\/NOVA
aktív tag

Szoftver készítők világában 3 féle program létezik!
1: Tökéletes: Ezt nem szeretik a programozók mert ehhez nem kell hozzányúlni frissíteni ;] Win2000 /Win2003 Server Enterprise Edition 32bit-es rendszer Max 16GB-Ram, DX9c
2: Fejleszthető: Ez a szerethetőbb verzió a programozói oldalról mert "hasznos" (valakinek biztos számomra ez tabu) programokkal frissíthető. (Win7.1 - Win8.1)
3: Béta: Na ez az amit most Win10-nek hívnak olyan frissítésekkel amikkel kitörölhetjük.... (Amikor a programozók nem tudják kire mutogassanak de leginkább egymásra majd az USER ERROR jelenség) :DD

[ Szerkesztve ]

Anyadeszka & kulcsdeszka szimuláló MásFélKegyElmű ZKHT.﷼

(#33293) KIRA\/NOVA válasza r3dsnake (#33291) üzenetére


KIRA\/NOVA
aktív tag

Örüljünk hogy nem többet... Nem tudom nem..... inkább, nem értem.

Anyadeszka & kulcsdeszka szimuláló MásFélKegyElmű ZKHT.﷼

(#33294) KIRA\/NOVA válasza nababika (#33290) üzenetére


KIRA\/NOVA
aktív tag

Háló karit fel ismerte a win10, mert kicsit fura hogy mind 3-om sz@r lett egyszerre.

Anyadeszka & kulcsdeszka szimuláló MásFélKegyElmű ZKHT.﷼

(#33295) KIRA\/NOVA válasza LógaGéza (#33285) üzenetére


KIRA\/NOVA
aktív tag

Tedd be a mappát új eszköztárba (Tálcára) :D Én a zenékkel és a videókkal ezt csinálom + Sajátgép ;] "Lenyíló menü".

Anyadeszka & kulcsdeszka szimuláló MásFélKegyElmű ZKHT.﷼

(#33296) r3dsnake válasza KIRA\/NOVA (#33293) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Kikapcsoltam már indexelést meg minden vackot. Másnál is állandóan használja a procit ez a process?

(#33297) KIRA\/NOVA válasza r3dsnake (#33296) üzenetére


KIRA\/NOVA
aktív tag

10162 -es verzió van fenn ez volt szerintem az utolsó jó win10 ez nem csinálja... SÖRT!!!
Nekem FX9370-van Explorer idle 00% ;]

Anyadeszka & kulcsdeszka szimuláló MásFélKegyElmű ZKHT.﷼

(#33298) nababika válasza KIRA\/NOVA (#33294) üzenetére


nababika
aktív tag

Gondolom igen. A kód beirás után akad el a dolog. Eddig rögtön a wifi csatlakozás után kérdezte, hogy melyik hálózathoz akarok csatlakozni, ott kiválasztottam a Home-ot és már látták is egymást a gépek. A kód után most kiírja, hogy nem sikerült csatlakozni az új hálózat letrehozasahoz nyomják OK-ot és hozzak létre egyet. Viszont csak a join lehetőség van. Biztos és vagyok a béna, de sehogy sem sikerül.

[ Szerkesztve ]

(#33299) heaven


heaven
tag

Sziasztok!

Adott 2 db Win10-es gép, az egyikre rá van kötve egy nyomtató és helyi hálózaton egy másik Win10-es gépről is szeretnék ide nyomtatni.
Bekapcsoltam a fájl- és nyomtatómegosztást a hálózati központban, illetve megosztottam a nyomtatót.
Amikor a másik gépen megpróbálom hozzáadni a nyomtatót (tallózással), megjeleníti a számítógépet, de felhasználó nevet és jelszót kér a csatlakozáshoz. Hiába írom be neki a nevet és jelszót, mégsem csatlakozik és így nem tudom a nyomtatót telepíteni.

Valakinek van tippje?

Köszi!

(#33300) cigam válasza heaven (#33299) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

Egy olyan user/pass párost adsz meg ami a nyomtatós gépen létezik?
Régi fajta Windows-os megosztás van bekapcsolva, vagy az új Otthoni csoport?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.