Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33451) UnSkilleD válasza Norbi095HUN (#33441) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

win update servicet letiltod és kész

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#33452) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szűkségem. Adott egy Lenovo Miix 2 8 tablet 8.1-es rendszerrel, amit lehet frissíteni 10-re. Nem ajánlotta fel, de lehet másképp is telepíteni, ha a Microsoft oldalára felmegyek és letöltöm a szűkséges exe fájlt hozzá. Eddig oké, elindul a telepítő, letölti, amit kell, eljut addig a pontig, amíg kiírja, hogy Frissítések keresése. Itt megáll a tudomány, csak forognak a pontok, de nem csinál semmit, fél órát vártam rá, nem történt változás. Valakinek van ötlete mi a gond? Köszi előre is az ötleteket. :R

Sic Parvis Magna

(#33453) Grande Ale


Grande Ale
őstag

Miért lép alvó módba a gép pár perc után? Eddig ezt nem csinálta, ma kezdte. Semmi sincs elállítva, ugyanúgy van az energia gazdálkodásnál minden, mint eddig. Megbolondult? Elalszik, kéri kódot pár perc után... Érthetetlen....

(#33454) Sawyer_


Sawyer_
tag

Sziasztok! Most tettem fel a win 10-et. Elkezdtem használni az Ege-et, és elsőre tetszik. Kérdésem, hogy hogyan lehetne beállítani azt, hogy egy üres mezőben kattintásra ki lehessen választani egy e-mail címet, ne kelljen újra begépelni mindent.

Az űrlapokat bekapcsoltam a beállításokban, de nem működik.

Köszi.

(#33455) morfondőr


morfondőr
őstag

Üdv!
Vettem egy notebook-ot, amihez gyárilag Windows 7 Pro liszensz jár, a COA matricán ott is a kulcs. Régebben olvastam valahol, hogy már nem kell végigjárni azt a kört, hogy a Win 7-et frissítem Win 10-re, hanem elfogadja a telepítő a kulcsot tiszta telepítésnél is. Ez tényleg így van? Ha igen, akkor honnan és milyen formában lehet beszerezni a Win 10 telepítő csomagját? Amit a media creation tool-al letöltök, menni fog?
Köszi előre is a választ!

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#33456) ludla


ludla
őstag

Sziasztok! Érdeklődnék valaki tudna segíteni egy olyan gondom lenne, van megosztva egy Windows 10 Pro gép a hálózatban, de a Windows 10 Home gépek nem tudnak csatlakozni hozzá, belépési adatokat kér de azt nem adtunk meg. Viszont a Windows 10 Pro gépeknél nem kér semmi belépési procedúrát.
Mit kellene beállítanunk a gépeken?
Köszönöm a segítségeket!

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#33458) GeorgeV válasza 30z.Samu (#33452) üzenetére


GeorgeV
aktív tag

Én több órára otthagytam a gépet a frissítéskor, mert sokáig látszólag nem csinált semmit, aztán egyszer csak elkezdte. Szóval ez órákig is eltarthat.

(#33459) 30z.Samu válasza GeorgeV (#33458) üzenetére


30z.Samu
félisten

Köszönöm a válaszod! :) Akkor hétvégén teszek vele még egy próbát. :)

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#33460) GeorgeV válasza ludla (#33456) üzenetére


GeorgeV
aktív tag

Ne tudd meg mennyit szenvedtem, mire az egyik gép látta a másik public (!) alkönyvtárát. A másik gép viszont még most sem látja az egyikét. Egyébként mindkét gépen jelen kell lennie az adott felhasználói fióknak jelszóval védetten, akkor már valamilyen szinten működik a kapcsolat.

(#33463) ludla válasza GeorgeV (#33460) üzenetére


ludla
őstag

Ez ennyire macera :W miért cseszték el a Winfosnál??
Hihetetlen hogy még támogatás sincs a Win10-re erről se hol nem találni csak a Win7-re leírásokat. :(((

Köszöntem az infót! :R

[ Szerkesztve ]

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#33464) SP4C3 válasza GeorgeV (#33460) üzenetére


SP4C3
veterán

Teamviewer + Lan kapcsolat és készen vagy. Microfosos sharing ősidők óta kaksi. :/

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#33465) Draken


Draken
őstag

Sziasztok!

A laptopommal lenne probléma win10 alatt, mégpedig ez! Az biztos, hogy vga driver a probléma, de nem tudok vele mit kezdeni (full clean, majd reinstall a legújabb, majd egyel régebbi driver), ha valaki tud rá megoldást, az kérem segítsen! Ellenkező esetben alapra kell állnom, viszont fontos lenne, ha a meglévő feltelepített dolgokból az egyiket vissza tudná rakni. Erre van valami mód vagy csak manuálba újrahúzni azt is és beállítgatni elölről?

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#33466) Janika-1982 válasza raidx (#33443) üzenetére


Janika-1982
tag

Szia,ki-be gyorsan kapcsol a gépem,meg AUTO-n van a gyorsindítás is a BIOS-ban,el tudja dönteni a gépem hogy hogy induljon el.Meg be tudok lépni a BIOS-ba is mindíg. :K
Csak nem értem hogy miért megy a ventilátorom alapjáraton mindíg? :F
Kihűl a gépem!

Ez az SSD-m hőmérséklete.
A többit mivel tudom megnézni szerinted?
Ha lehet hivatalos programot mutassál,mert munkaeszközöm a gépem,és nem akarom teleszemetelni sem+az eset smart security is védi-és kidobja a nem megbízható alkalmazásokat is. :DD

(#33467) SP4C3 válasza Janika-1982 (#33466) üzenetére


SP4C3
veterán

SpeedFan

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#33468) Janika-1982 válasza SP4C3 (#33467) üzenetére


Janika-1982
tag

Szia köszi,csak hol találom meg? :F
Bocs a láma kérdésért. :U

(#33469) SP4C3 válasza Janika-1982 (#33468) üzenetére


SP4C3
veterán

Direct letöltés: SpeedFan-4.51

[ Szerkesztve ]

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#33470) davidsone válasza SP4C3 (#33469) üzenetére


davidsone
addikt

nem tudom nekem melyik verzió volt de nagyon fake adatokat is mutatott cpu fan meg egy két hőmérséklet...

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#33471) SP4C3 válasza davidsone (#33470) üzenetére


SP4C3
veterán

Be szokták állítani. Config függő.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#33472) Draken


Draken
őstag

Ezzel kapcsolatban tudna valaki segíteni? Már a 3.topicba írok segítségre várva, sikertelenül..Köszönöm!

(#33473) cigam válasza Draken (#33472) üzenetére


cigam
félisten

Csak 1 dolgot nem írtál le: Mi a gondod vele?
Konkrétan mi a laptop típusa? Garanciális? Adták vele a W10-et, vagy te tornáztad fel? A gyártó által támogatott a W10? A gyártó által biztosított driver-t tetted fel? Bios frissítés megvolt?
Mikor jön elő a hiba? Köthető valamelyik programhoz?

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#33474) GeorgeV válasza Draken (#33472) üzenetére


GeorgeV
aktív tag

Állítólag a Win10 megeszi a Win7 és a Win8 drivereket. Azokkal nem szokott probléma lenni. Szerintem nem tudsz mást tenni (addig amíg nem lesz megfelelő Win10 driver), hogy elkezded a régi drivereket felpakolni szépen sorban, valamelyik talán jó lesz.

(#33475) GeorgeV válasza cigam (#33473) üzenetére


GeorgeV
aktív tag

Szerintem nincs külön VGA kártya a notebookban, ezért a CPU-ba integrált videókártyát használja a rendszer (az osztott memória miatt gondoltam), azzal meg Win10-nek tényleg szokott problémája lenni (én is belefutottam, de idővel az Intel méltóztatott Win10-es drivert kiadni hozzá, de az Intel weboldalán ezt nem lehet megtalálni, viszont a Windows Update valahonnan előkerítette).
Valahogyan nagyobb memóriát kellene adni a videókártyának, több memória, vagy nagyobb swap fájl kellene (talán), akkor nem akadnának össze.

(#33476) senki66


senki66
senior tag

A Windows Insider preview oldalon ezt találtam:
" Nyelvek
Az Insider Preview csak angol (Egyesült Államok), angol (Egyesült Királyság), kínai (egyszerűsített), kínai (hagyományos), portugál (Brazília), japán, orosz, német, francia, francia (Kanada), koreai, olasz, spanyol, spanyol (Latin-Amerika), svéd, finn, török, arab, holland, cseh, lengyel, thai, katalán, hindi és vietnami nyelven jelenik meg."
Ezek szerint a magyar rendszeremmel hiába várom a preview frissítéseket, pedig regisztráltam?

(#33477) senki66 válasza senki66 (#33476) üzenetére


senki66
senior tag

Ja ez nem az, ez csak a próbaverzióra vonatkozik, csak az zavart össze, hogy a Gépház-Windows Update+ További információ link vezetett ide. :B

(#33478) Draken válasza cigam (#33473) üzenetére


Draken
őstag

Induláskor win logo megjelenik majd fekete képernyő 1-2percig, újraindul, nem sikerül betöltenie az nvdia drivert. Y500 (750M SLI). Win 10 van egy ideje a gépemen (eredeti win 7ről frissítettem), ez a legutóbbi driver frissítéskor jött elő. Hiába telepítettem újra a legújabbat vagy az egyel régebbit, ugyanazt produkálta, összeomlik a driver.
kép

[ Szerkesztve ]

(#33479) Janika-1982 válasza Draken (#33478) üzenetére


Janika-1982
tag

Szia távolítsd el mindkettőt az eszközkezelőböl!
A gép gyártói oldaláról töltsed le ami van és azt telepítsed.
Úgy mint én nekem így van az én gépemnél:

Itt a driverek:

Még a telepítési sorrend is!!!!

De van automata updater is a géphez!!!!

Remélem tudtam segíteni neked. :))

(#33480) zazira2


zazira2
tag

Sziasztok! A gépemen eddig win 7 volt. Szeretném feltenni a win 10-et, de azt írja ki a gép vizsgáló, hogy az integrált 7025 videokártyám miatt nem fog működni. Ma vetem bele egy gt 720 kártyát, de még mindig azt írja ki hogy a 7025 miatt nem telepítő. Mi a tehendő? Formázással vagy a megtartással érdemes telepíteni a win 10et?

(#33481) Janika-1982 válasza zazira2 (#33480) üzenetére


Janika-1982
tag

Teljes formázással telepítsed! :K
Aztán gyártó oldaláról driverezzél! :Y
Aztán ezzel blokkoljad hogy ne frisítse a drivereket:
MS régen kiadott egy wushowhide.diagcab nevű alkalmazást. Nem települős csak futtatós. Ha hibás driver települt ezzel leszedheted és kitilthatod. Onnan kezdve a te gondod azon driver frissítése.(RADIX FÓRUMTÁRS ÍRÁSA!) :R

(#33482) Draken válasza Janika-1982 (#33479) üzenetére


Draken
őstag

Köszönöm a segítséged, de szerintem itt összetettebb a probléma! Full cleant csináltam csökkentett módban. Nvidiáról töltöm le a drivert, ahogy eddig is, de most itt megakadtam és nem tudom mire vélni a watchdog.sys hibát:
This was probably caused by the following module: watchdog.sys (watchdog!WdLogEvent5_WdCriticalError+0xCD)
Bugcheck code: 0x10E (0x2D, 0xFFFFC0012265A750, 0xFFFFC00122640010, 0xFFFFD000232F7130)
Error: VIDEO_MEMORY_MANAGEMENT_INTERNAL
file path: C:\WINDOWS\system32\drivers\watchdog.sys

Még próbálkozom régebbi driverrel, hátha!

(#33483) Vadászmenyét


Vadászmenyét
aktív tag

Hali!

Szeretnék insider preview rendszert, de valamiért nem megy. Tag vagyok, fastra van állítva a csúszka. 64 bites Education, magyar nyelvű. Régebben voltam insider, még mielőtt megjelent volna a végleges rendszer, akkor gond nélkül működött. Most miért nem talál buildet?
Ja és próbáltam pro rendszerrel is( 64 bites), angol nyelven, usa területi beállítással.
Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#33484) cigam válasza Draken (#33482) üzenetére


cigam
félisten

Nvidiáról töltöm le a drivert, ahogy eddig is,

A probléma valóban összetett (imadod ezt a szót ;] ) Nem fogadod meg a tanácsokat. Eddig minimum ketten is írtuk, hogy a gyártó oldaláról töltsd le a driver-t. Hány hozzászólás kell hogy megfogadd?

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#33485) zazira2 válasza Janika-1982 (#33481) üzenetére


zazira2
tag

A formázással telepítést és gyártói drivert értem, a többit nem igazán...

(#33486) flashpointer


flashpointer
őstag

Van valami mód rá hogy kipróbáljam a win10-et megvásárlás nélkül? Egy hónapos vagy ilyesmi verzió, le kellene tesztelnem a programokat hogy megfelelően mennek-e . Jelenleg tört win7 van :q

(#33487) cigam válasza flashpointer (#33486) üzenetére


cigam
félisten

Az enterprise kiadásnak van 90 napos próba verziója.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#33488) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Sokszor ha rányomok a start menüre (ha még így hívják) és rá akarok keresni valami programra, beírom a program nevét és csak tölt, de nem hoz ki semmi eredményt. Máskor pedig tizedmásodpercek alatt megtalálja amit keresek.

Találkozott valaki hasonló problémával? Meg lehet ettől a hibától szabadulni valahogy? Csak a restart szokott segíteni.

(#33489) Janika-1982 válasza Draken (#33482) üzenetére


Janika-1982
tag

Meg kell fogni visszavonni,nekem is fel akart volna telepűlni:

Ezeket akarja módosítani:

Jobb ha ért az ember a gépéhez,mert a win 10 hamar hazavághatja!!!! :W

(#33490) Draken válasza Janika-1982 (#33489) üzenetére


Draken
őstag

Most úgy tűnik rendben van, de majd a következő napokban kiderül. Felraktam még egyel régebbit, kikapcsoltam többször majd vissza, betölt rendesen. Egyébként ezt mindig kikapcsoltam, hogy ne töltse le automatikusan!

[ Szerkesztve ]

(#33491) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Ha van egy monitor rákötve a laptopra, akkor meg lehet valahogy csinálni, hogy a monitoron meg a laptopon is más-más háttérkép legyen?

Live-Die-Respawn

(#33492) Zjunior


Zjunior
veterán

Felrakok egy jatekot win10 re jelen esetben cod2 es torlodik:Y...
Hogy tudom megoldani h megmaradjon?
Ilyet!:Y

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#33493) Vadászmenyét


Vadászmenyét
aktív tag

Hali!
Szeretnék insider preview rendszert, de valamiért nem megy. Tag vagyok, fastra van állítva a csúszka. 64 bites Education, magyar nyelvű. Régebben voltam insider, még mielőtt megjelent volna a végleges rendszer, akkor gond nélkül működött. Most miért nem talál buildet?
Ja és próbáltam pro rendszerrel is( 64 bites), angol nyelven, usa területi beállítással.
Üdv.

(#33494) VoidXs válasza Vadászmenyét (#33493) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Ha egyszer beaktiválod, már nem lesz Insider. Viszont az elévülés marad. Aranyos egy bug.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#33495) chester91


chester91
senior tag

Sziasztok!

Van-e arra esély, hogy a OneDrive-nak a helyét változtassam? Jelenleg az SSD-re szinkronizál, de szeretném áthelyezni az itt tárolt adatokat inkább a HDD-re. Ez kivitelezhető?

„Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

(#33496) HoriBali


HoriBali
csendes tag

Ha nincs aktiválva, mikor tilt le?

(#33497) KIRA\/NOVA válasza HollyBoni (#33488) üzenetére


KIRA\/NOVA
aktív tag

Telepítsd az Everything nevű kereső programocskát és minden bajod meg oldódik...

Anyadeszka & kulcsdeszka szimuláló MásFélKegyElmű ZKHT.﷼

(#33498) HoriBali válasza KIRA\/NOVA (#33497) üzenetére


HoriBali
csendes tag

Telepítettem, de ez egy kereső program, ahogy írtad is.
Akkor nekifutok még egyszer.
Jelenleg nincs aktiválva a Windows 10, a kérdés, hogy mennyi ideig használhatom aktiválatlanul, a telepítéstől számítva?

(#33499) KIRA\/NOVA válasza HoriBali (#33498) üzenetére


KIRA\/NOVA
aktív tag

Wingomb + E > jobb klikk > tulajdonságok > Itt kéne írnia lent alul hogy mi van általában 3-4napot szoktak írni.

Anyadeszka & kulcsdeszka szimuláló MásFélKegyElmű ZKHT.﷼

(#33500) KIRA\/NOVA válasza HoriBali (#33498) üzenetére


KIRA\/NOVA
aktív tag

Az a legjobb hogy nem is neked írtam :))
Szerk: Vagy az is te vagy, vagy csak benézted? :N

[ Szerkesztve ]

Anyadeszka & kulcsdeszka szimuláló MásFélKegyElmű ZKHT.﷼

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.