Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34701) SEMY válasza azbest (#34699) üzenetére


SEMY
tag

Nálam is ugyan ez a hiba előfordul. :(

Battle.net : SEMY#2518 Battlefield : SEMY_HUN Uplay : SEMY72

(#34705) CirrMee válasza FіkuszKukіsz (#34698) üzenetére


CirrMee
addikt

Ha ez csak a szavakon lovaglás, akkor térjünk vissza oda, ahonnan elindultunk.

Mi köze ennek a tetves óperenciás rendszernek ahhoz, hogy én mit akarok használni? Ne gyere itt a kodek telepítéssel, mert a picipuha sem maga fejleszti/írja (a saját formátumokat leszámítva) a kodekeket. De hogy kipukkadjon a lufid, nálam kodek pakk telepítése nélkül is erőszakoskodott a default lejátszó állandó felülbírálásával.

U.i.: nem egyszer írtam, hogy amióta kinyírtam a köcsög "beépített" csempeprogramokat (audio/video player), valamiért nem akarja már magától felülbírálni ezeknek a társítását. Akkor ha szavaidat jól értelmezem, sikerült a windows erőforrásait jól kiosztanom...?

U.i. 2.: +1 annak, hogy amit csináltok, az igenis kioktatás. Mert nem akartok tudomást venni az alap problémáról, hanem okosan megpróbáljátok ki/félremagyarázni az egészet, mindenféle "szakszöveggel".

[ Szerkesztve ]

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#34706) kisapa


kisapa
senior tag

Sziasztok! A fiam gépén most frissítettünk W10-re korábban W7 volt.Azóta minden nap az első indításkor nem találja meg az usb-s egeret. Ha újra van indítva már minden működik. Ráadásul napközben is ha ki van kapcsolva a gép természetesen leállítással nem alvó módban akkor már elsőre megtalálja az egeret. Mi lehet a gond?

(#34707) FіkuszKukіsz válasza CirrMee (#34705) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Te eltévesztetted a házszámot. Olvasd el mire reagáltam és mit írtam és próbáld meg értelmezni. Egyáltalán nem érdekel a szívfájdalmad és az se, hogy lusta vagy arra a két kattintásra, hogy újra kijelöld a default alkalmazásokat. Nálam is előfordult, még sem sírtam össze a win10-es fórumot és nem kaptam ínhüvely gyulladást tőle.

Romanes eunt domus

(#34708) CirrMee válasza FіkuszKukіsz (#34707) üzenetére


CirrMee
addikt

Milyen két kattintás, ember? Minden kibeb*szott audio/video fájl indításánál már tolta a háttérben a visszaállítást a szirsz*r gyári lejátszóra, hiába állítottam át előzőleg! És ha jól olvastam, nem csak engem szopatott ez a bughalmaz...

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#34712) SP4C3 válasza kisapa (#34706) üzenetére


SP4C3
veterán

Tiszta telepítés volt, vagy upgrade?

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#34713) kisapa válasza SP4C3 (#34712) üzenetére


kisapa
senior tag

Upgrade volt.

(#34714) SP4C3 válasza kisapa (#34713) üzenetére


SP4C3
veterán

Lehet jobb lenne egy friss telepítés. Egyébként úgy fest, hogy nem tölti be az usb-s egeró driverét bootoláskor.

Device Management (Eszközkezelő) -> Mice... és erre uninstall, ezután újra kell indítani és talán megjavul. :F

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#34715) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Feleségem laptopján mostanában többször előfordul, hogy 2 percig is sötét marad a képernyő, s ezután jelenik csak meg az indító képernyő.
Mit szöszmötölhet a WIN10?

(#34716) kirket


kirket
csendes tag

Halli!

Nem rég telepítettem két otthoni laptopomra a Win 10 64bit home-ot. Az egyik egy MSI a másik egy HP, mindkettő core 2 duo és inteles wifi van benne (a HP g-s, az MSI-ben n-es wifi adapter van). Mind ketto bizonyos időközönként lecsatlakozik vagy sárga ikon lesz a wifi ikon mellett. Win7-nél nem volt ilyen probléma
Az eszközkezelőben az energia gazdálkodást kipipáltam de így is mindig ledobálja. Néha még vissza se csatlakozik csak ha újraindítom a gépet.

Van erre valami javítás?

(#34717) Tails111 válasza kirket (#34716) üzenetére


Tails111
aktív tag

Wifi kártyákid csak win 7 ig voltak hivatalosan támogatva. Régi Inteles wifi kártyák win 10 alatt az általad jelzett dolgokat produkálják.

Wireless 3945ABG
Wireless 4965AGN
Wifi Link 5100
Wifi Link 5300

Általában ezekkel szokott gond lenni de lehetnek még más modellek is. 4965AGN Win 10 alatt időközönként win kék halált is okoz.

Természetesen gépfüggő milyen hibák és milyen gyakran jelentkeznek.

(#34718) Tails111


Tails111
aktív tag

Én is szívtam C2D-s géppel ugyanúgy mint te.
Aprón vettem nem Inteles Atheros AR9285 ös wifi kártyát ez hibátlanul megy win 10 alatt is.

(#34719) kungzi


kungzi
veterán

Udv

Adatlapomon a konfigom. Mindenbol a legfrissebb driver van fent. Youtube videozas kozben mindig kifagy az egesz gep. Csak hosszu power gomb nyomas segit. Firefox, legfrissebb flash player.

(#34720) RedCactus válasza kirket (#34716) üzenetére


RedCactus
senior tag

HP notimon ugyan ez volt. Töröltem az eszközkezelőben a WiFi illesztőprogramját. Ujraindítás után letöltötte magának a jót és azóta tökéletes.

(#34721) RedCactus válasza kungzi (#34719) üzenetére


RedCactus
senior tag

Ha csak a firefox csinálja, akkor próbáld meg a beállításainál a hardveres gyorsítást tiltani/engedélyezni.

(#34722) aok1


aok1
tag

Azt mi okozhatja,hogyha belövöm a teljesítmény centrikus beállítást akkor nem jegyzi meg,és visszarakja kieggyensúlyozottra.Minden ujraindításnál vagy kikapcsolásnál.Elfelejti a beállítást hiába alkalmazom a windows 10 pro 10586 build-nél.

[ Szerkesztve ]

(#34723) steele80 válasza GEPESZ66 (#34715) üzenetére


steele80
senior tag

Valamelyik frissítés hozta. Ki kell kapcsolni a gyors indítás funkciót és megszűnik a hiba.

(#34724) Ferenc.


Ferenc.
tag

Sziasztok! Én azt szeretném kérdezni, hogy az mitől lehet hogy ha másolni akarok egy file-t egy mappába, akkor azt írja ,hogy "A célmappához való hozzáférés megtagadva", alatta: "Az ebbe a mappába való másoláshoz rendszergazdai jogosultság szükséges". De ha itt a Tovább gombra kattintok akkor megcsinálja, tehát nincs gond, csak már idegesít hogy ez a figyelmeztető ablak mindig feljön.., miközben: Rendszergazda vagyok.. a vezérlőpultban a Rendszer és biztonság fülön belül a "Felhasználói fiókok felügyelete" -nél a csúszka a legalsóra téve, azaz soha nem kérek értesítést.. Tehát nem értem akkor miért kapom ezt az ablakot mégis, mert nem tudok már mit állítani. Köszönöm a segítséget!

(#34725) jimmy399 válasza FіkuszKukіsz (#34684) üzenetére


jimmy399
senior tag

Igen, és a poén, hogy az operációs rendszert megszakítja egy még magasabb privilégium szinttel futó szoftver, maga a BIOS/UEFI ami SMM - rendszer kezelő módba kapcsolja a CPU-t. Ez a legprivilegizáltabb mód, ami még az OS-t is megállítja a nullás gyűrűben :)

--- N/A ---

(#34726) raidx válasza Ferenc. (#34724) üzenetére


raidx
őstag

Vedd saját tulajdonba az adott mappát. Ez a Win 10 specialitása, hogy véd mindent mindenkitől. Ha nem rendszermeghajtóról van szó akár a meghajtót is saját tulajdonba veheted.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#34727) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Sziasztok,

Az egyik céges gépen nem 100%-os a rendszer. Már 3x újratelepítettük (tisztán), de mindig van valami hiba. Hol be-belassul, hol megakadnak a folyamatok, stb. Most éppen ezt az üzenetet dobálja munkatársam képébe Photoshop használat közben:

Legfrissebb drájver van a gépen, amit a telepítéskor leszedett magának. VGA: GTX460
Javaslat?

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#34728) wjbhbdux válasza TigerCat (#34727) üzenetére


wjbhbdux
veterán

> Legfrissebb drájver van a gépen

lehet hogy ilyen régi kártyánál pont ez a gond, és jobban menne egy win7+ 3-4 éves driverrel. már a 6xx kártyákat is nagy ívben sz*rják le a mai driverekben.

de először nem árt az nvidia oldaláról a legfrissebbel megpróbálni, a MS régen nem engedte beletenni az opengl drivert a win updates driverekbe, most nem tudom hogy állnak vele.

[ Szerkesztve ]

/s

(#34729) emvy válasza TigerCat (#34727) üzenetére


emvy
nagyúr

Hardverhiba?

while (!sleep) sheep++;

(#34730) *Ropi* válasza TigerCat (#34727) üzenetére


*Ropi*
félisten

Most most adtam el a GTX460-amat és Win 7 alatt semmi baja sem volt a legfrissebb nVidia driverrel. Ha a Windows Update által letöltött MS driver volt alatta, az okozhatta.

Egyébként tele van ezzel a hibával a net: a hibás driver okozza.

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#34731) TigerCat válasza wjbhbdux (#34728) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Minek erőltetik a frissítést, ha nem tökéletes?! Csupa öröm ezzel totózni céges gépen. Másik meg fogja magát és kikapcsolt állapotból elindul.13-ból ez az 5. gép, amivel gond van és ezekből 2 friss hardverrel szerelt pc. Egyelőre az upgrade-ből nem sok jó sült ki...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#34732) tirszin


tirszin
senior tag

Sziasztok!

Nem tud valaki egy trükköt arra, hogy WIN 8.1-ben a Fájlelőzményeknél be lehessen állítani tetszőleges mappát is? Esetleg egy jól működő külsős progi?

A Win 10-ben ugyebár már lehet a "Képek", "Zenék", stb. mappákon felül sajátot is hozzáadni.

Rendezvényfotózás, kerékpárversenyek: https://nutrixxion.hu/tirszinfoto Fb.: https://www.facebook.com/tirszin.foto

(#34733) Permet Elek


Permet Elek
senior tag

Sziasztok. Reggel óta a tálcára hiába kattintok nem reagál semmi. se a windows jel se az alkalmazások. Valaki tudja mi lehet ennek az oka?

(#34734) TigerCat válasza Permet Elek (#34733) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Két gépen ugyanez történt nálunk. Újratelepítettem, más nem segített.

*Ropi*, wjbhbduxm, emvy:
Köszi a segítséget, keresek másik drájvert, hátha úgy megszűnik a hiba.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#34735) Enzolord válasza Permet Elek (#34733) üzenetére


Enzolord
addikt

Ismerősömnek is ugyanez a hiba.. Ezek szerint csak reinstall segít?

Lehet rosszul játszani, de lélektelenül soha! Van úgy, hogy az embernek rossz napja van és a pályán semmi nem sikerül. Nem számít, a lényeg az, hogy lássák rajtad az emberek, hogy megszakadsz a klubért, a szurkolókért és akkor a vereség is meg van bocsátva. Ilyen egyszerű!”

(#34736) TigerCat válasza Enzolord (#34735) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Passz, ahogy látom akkor fordul elő, ha régebbi rendszerről frissítettem. 13 céges gépből 2-3-nál jelentkezett, azonban frissen újratelepítve nem.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#34737) Enzolord válasza TigerCat (#34736) üzenetére


Enzolord
addikt

Köszi a választ, megkérdezem cimborámat, hogy update volt e, vagy friss telepítés? :R :R

Lehet rosszul játszani, de lélektelenül soha! Van úgy, hogy az embernek rossz napja van és a pályán semmi nem sikerül. Nem számít, a lényeg az, hogy lássák rajtad az emberek, hogy megszakadsz a klubért, a szurkolókért és akkor a vereség is meg van bocsátva. Ilyen egyszerű!”

(#34738) hunluki válasza Enzolord (#34737) üzenetére


hunluki
senior tag

Nem kiábrándításképp, de ezeket a tüneteket én is átéltem friss telepítéssel is. Egy próbát megér a reinstall, de csodát ne várj tőle.

(#34739) Permet Elek


Permet Elek
senior tag

Reméltem pedig,h nem kell újrarakni. :R :R

(#34740) raidx válasza Permet Elek (#34739) üzenetére


raidx
őstag

Újrarakás esetén a driverek is újra lesznek rakva. Esetleg az hozhat javulást, ha ott volt a gond.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#34741) bobsys


bobsys
addikt

Elment a hang. A speakeren nem jon semmi, de a fullhalgaton minden jo, kihuzom, de nem szolal meg a speaker. Nem igazan ertem, hogy most akkor mi van. Egy gyors guglival pont a forditotjat olvastam, hogy speakeren volt hang es a fullhalgaton nem.
Van otletetek mit nezzek meg?

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#34742) tirszin válasza bobsys (#34741) üzenetére


tirszin
senior tag

Hang driver, illetve a hang csatlakozók hardware okozhatja.

Rendezvényfotózás, kerékpárversenyek: https://nutrixxion.hu/tirszinfoto Fb.: https://www.facebook.com/tirszin.foto

(#34743) bobalazs válasza bobsys (#34741) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

nekem a creative szoftver beálitásaiban van egy olyan ami a hátso hangszorot kikapcsolja ha az elülsőbe dugok valamit. hogy neked milyen hangkártyád van azt nem tudni.

(#34744) bobsys válasza tirszin (#34742) üzenetére


bobsys
addikt

Drivert azutan frisitettem, hogy elment a hang. Mi az, hogy a hang csatlakozok hardvere? Nem emlekszem, hogy barmit is alitottam volna. Tudom olyan nincs, hogy a semmitol elallitodik, de nem jut eszembe semmi olyan az elmult ket napbol ami miatt nem kene mukodnie.

bobalazs alaplapi, relatek egy lenovo T430 laptopban.

[/L]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#34745) tirszin válasza bobsys (#34744) üzenetére


tirszin
senior tag

Maga a csatlakozó is hibázhat, mint hardware elem, nevezetesen nem érintkezik.

Rendezvényfotózás, kerékpárversenyek: https://nutrixxion.hu/tirszinfoto Fb.: https://www.facebook.com/tirszin.foto

(#34746) Sztlaci


Sztlaci
aktív tag

Ki lehet-e kapcsolni a gépet Win10 alatt?
Nem a helyette alkalmazott hibernálást keresem!
AIMP3 le tudja állítani, ha beállítom, hogy kapcsolja ki a gépet.
Ez a beépített elcseszett leállítás helyett alkalmazott hibernációt követő bekapcsolás után sokszor szarkaszik, hol net nincs, hol a tálca ikonok nem működnek, jöhet az újraindítás. Ezt kihagynám, ha normális tiszta ki és bekapcsolás lenne. Húsz év alatt nem tudták megoldani a gyors tiszta bootolást

Acer Aspire A317-51G-77QX 17,3"; i7-10510U, 8GB, 512GB SSD

(#34747) worxland válasza Sztlaci (#34746) üzenetére


worxland
addikt

fast startup-ot kapcsold ki.
[link]

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#34748) #22237440


#22237440
törölt tag

Sziasztok. A HP Elitebook 8460p esetében miért töltödhet be az OS bizonyos esetekben nehezen. Szindróma: amint megnyomom a bekapcsoló gombot a gépen rövid idő után megjelenik a HP logó ahogy kell és utána nem történik semmi.
Megoldás (egyelőre): folytonosan nyomom a bekapcs. gombot, hogy álljon le a gép, majd újra megnyomom és akkor pikk-pakk betölti az OS-t.

A hibernálás lehet az oka? Az Asus X550LB notimat is zavarja valami hasonló "betegség". Leállítom a gépet Start menüből, de nem áll le rendesen. Miután látszólag leállt, folytonosan kell nyomjam a bekapcs. gombot rövid ideig, hogy kikapcsoljon a gép.

Kinek mi a tapasztalata és hogyan lehet ezt szervizelni?

(#34749) vlevi válasza Sztlaci (#34746) üzenetére


vlevi
nagyúr

Hibernálást kapcsold ki. Az kikapcsolja a fastbotot is, mert hibernáció nélkül az sem tud működni.
Amúgy marhaság a fastboot. Ha ssd-n van a rendszer, akkor bootoláskor csak 1-2 másodpercet nyersz vele, cserébe viszont 5-10 masodperccel lassabban áll le a gép, mert a fastboothoz pár gigát kiír a meghajtóra. Ssd esetén annak meg nem sztoktunk örülni. Legvégül pedig egy windows esetében sose baj az, ha bekapcsoláskor nulláról indul. Méglegeslegvégül pedog az usb. Nem tudom, hogy mit csinál vele. Ha pl az usb hdd eltávolitasra azt irja a gép, hogy nem lehet, mert használatban van, akkor kikapcsolom a gépet, és kihúzom az usb-t, legvégső esetben. Ha fastbot be van kapcsolva, akkor megtehetem-e ezt? Mert a fastboot egyik nagy hátránya, hogy nem ír ki mindent, emiatt win7 dualboot mellett a használata tilos is, mert a win7 összegányja az a hdd-t, amit a fastboottal leállitott 8, vagy 10 úgyhagyot. Wajon az usb hdd-t is ígyhagja? Vagy azt rendesen kiírja, mielőtt kikapcsol?

(#34750) Sztlaci válasza vlevi (#34749) üzenetére


Sztlaci
aktív tag

Kösz mindkettőtöknek!

Acer Aspire A317-51G-77QX 17,3"; i7-10510U, 8GB, 512GB SSD

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.