Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34201) #14595328 válasza raidx (#34198) üzenetére


#14595328
törölt tag

Tíz fölötti gépen használjuk a 10-est (cég, család), de ilyenhez még nem volt szerencsém. Pedig amit fater szokott csinálni... :D

Eddig 2 telepítés feküdt el, egy hardver miatt, 1 meg továbbra is kérdéses, nem foglalkoztam vele, hanem újrahúztam, azóta jó.

Ez nekem is erősen kártevő gyanús, esetleg rendszervisszaállítás valami összeomlás után.

[ Szerkesztve ]

(#34202) Bal0924


Bal0924
aktív tag

Sziasztok
Tudtok ehhez mit szólni?
Torrentezés mellett kép hang ugrik/szakad
[link1] [link2]
Nem torrentezek. Nincs semmi gondom.
[link3] [link4]

Mikor a LatencyMon, indítom a monitor startot 5ből 3szor tuti laggol az éppen futó videó, és a tv.
Mint torrentezés mellet, csak jóval hosszabban. Durvábban szaggat be.

(#34203) Werkly


Werkly
őstag

A 10-en kijelentkezési hang nincsen? A bejelentkezési az megvan de hol szól hol pedig nem! Ez driver hiba vagy más is tapasztalta? Tehát beállítható, hogy be és kijelentkezési hang is legyen? Kösz!

(#34204) Dot


Dot
őstag

Hali,

Elgondolkodtam, hogy felrakom én is ezt a csodát, mást nem 30napig.

De egyáltalán nem akar frissülni Win7 x64 Enterprise-ról.
Felmentem ide rámentem, hogy frissítés, letöltött egy 7,28MB-os GetWindows10-sds_____________.exe fájlt amit megnyitottam. Ez megnyitja ezt az oldalt ami kiírja:

Ha rámegyek a try-ra ide dob. 90 napig kipróbálhatom.
Ami végül is jó, mert 30 napig akartam.
De nem úgy volt hogy mindenki ingyen frissíthet?
A kulcsom eredeti, mennyiségi MAK kulcs.

Ha rámegyek a 90 napos evalra, akkor letölt egy dvd-t. Ha ezzel telepítem is vissza tudok majd állni W7-re 30 napon belül?

(#34205) efs Ez esetben kérem szépen módosítani a topic összefoglalóban ezt a részt:
Minden Windows 7 (sp1 szükséges!) és Windows 8 (8.1 update szükséges!) tulajdonos ingyenesen frissíthet Windows 10-re.
:)

[ Szerkesztve ]

élj a mának! sz@rd le a holnapot! szidd a tegnapot!!

(#34205) #14595328 válasza Dot (#34204) üzenetére


#14595328
törölt tag

Enterprise verzióra nincs ingyen frissítés.

Edit: Teljesen jogos észrevétel! Bár nem hinném, hogy sok fórumozót érint ez a probléma, de akkor is :)

[ Szerkesztve ]

(#34206) Janou


Janou
őstag

Sziasztok
Adott 2 db Toshiba notebook. Pontos típust nem tudok, de szerintem ez nem is érdekes. Valami i7-es cucc, 16 GB rammal,1 TB-os vinyóval, Radeon vga-val. A probléma az hogy gyárilag van rajta egy Win 10 Home. Vettek hozzá Pro verziót, mivel vállalati környezetben használnák. Na és itt jön a gond. UEFI-ben telepítve EREDETI WINDOWS 10 PRO lemezről GPT-s partícióra, telepítés után azt lehet látni Hogy Win 10 Home. Magyarul a Pro lemezről feltesz egy Home-ot.... :Y :Y :Y :Y NORMÁLIS??? :O :O :O
Ha letörlöm az összes partíciót (tehát a recoveryt is), Secure boot kikapcsol, beállítom a CSM boot-ot és MBR-en telepítem fel az EREDETI Windows 10 Pro lemezről akkor is Win 10 Home lesz. Kulcsot átírni nem engedi parancssorból, grafikus felületen szintén nem fogadja el a Pro kulcsot. Mondjuk ez érthető hisz Home... De akkor mi a tököt lehet vele csinálni hogy fel lehessen rá tenni a Pro-t? Miért érzi azt hogy neki mindenáron Win 10 Home-ot kell felrakni még akkor is ha csak Pro van a lemezen?

(#34207) Dot válasza Dot (#34204) üzenetére


Dot
őstag

És a másik kérdésemre is megkaptam a választ:
If you decide that you want to install Windows 10 Enterprise using one of the provided ISO files, you won't be able to uninstall it. In addition, after you install Windows 10 Enterprise, you won't be able to use the recovery partition on your PC to go back to your previous version of Windows. A clean installation of your former operating system will be required, and you will need to re-install all of your programs and data.

Erről ennyit. :R

(#34205) efs Edit: Ne rontsd el az örömöm, hogy találtam egy hibát a rendszerben! :R :DDD

[ Szerkesztve ]

élj a mának! sz@rd le a holnapot! szidd a tegnapot!!

(#34208) Livius


Livius
őstag

Van valami hivatalos infó arról egyébként, hogy a Win 10-re való frissítés után milyen hardver azonosítóra történik az aktiválás? Szóval melyik az a hardverem a gépemben, amire ha pl építek egy új konfigot, akkor ugyan úgy majd magától beaktivál továbbra is az újratelepített Win 10?

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#34209) Máté94 válasza Janou (#34206) üzenetére


Máté94
addikt

A Home/Pro az egy ugyanazon .iso tartalmazza. Telepítésnél nem felejtetted el megadni a termékkulcsot? Ha simán felrakod kulcs nélkül akkor automatikusan a már meglévő licenc és gép specifikációi alapján aktiválja magát a rendszer.

(#34210) #14595328 válasza Livius (#34208) üzenetére


#14595328
törölt tag

Úgy tudom hivatalos infó nincs, az biztos, hogy az alaplap benne van az azonosítóban.

(#34209) Máté94: Ha nem ad meg kulcsot, attól még a telepítendő típust ki kell választania.

(#34211) Janou válasza Máté94 (#34209) üzenetére


Janou
őstag

Igen, ezt elfelejtettem írni, hogy nem kéri be a termékkulcsot...

(#34212) Magnum_


Magnum_
nagyúr

sziasztok!

hol lehet kikapcsolni, hogy bekapcsolásnál NE kérjen jelszót?

I humbly and respectfully decline™

(#34213) #14595328 válasza Janou (#34211) üzenetére


#14595328
törölt tag

Ezt nézzed meg, talán segíthet!

Amúgy a telepítő a BIOS-ba írt kulcs alapján telepíti az OS-t, ott pedig egy Home kulcs van. Hogy ezzel mit lehetne kezdeni, jó kérdés, talán a Toshiba tud ebben segíteni, vagy az MS.

[ Szerkesztve ]

(#34214) #14595328 válasza Magnum_ (#34212) üzenetére


#14595328
törölt tag

(#34215) Magnum_ válasza #14595328 (#34214) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Koszonom :R

I humbly and respectfully decline™

(#34216) Janou válasza #14595328 (#34213) üzenetére


Janou
őstag

Hmmmmm... Rendben megpróbálom ezt az USB-s telepítőt. Köszönöm.
Amúgy asztali gépek alaplapjában szokott lenni key management ahonnan ezt meg lehetne oldani, de persze itt ilyen nincs.

(#34217) #14595328 válasza Janou (#34216) üzenetére


#14595328
törölt tag

Egy próbát mindenképpen megér. Igen, ezért is írtam, hogy talán ebben a Toshiba support tudna segíteni. Jobban begondolva, ez nem is az MS-re tartozik, úgyhogy velük nem is érdemes próbálkozni.

#34212) Saint_: Nincs mit! Jó az avatarod :)

(#34218) #56474624


#56474624
törölt tag

Nem tudom, más tapasztalta-e, de nekem az AMD AHCI driverével gyorsabb az újraindítás, illetve nem fast boottal indítva a gépet. A Microsoft gyári ahci driverével a gyorsindítás és a sima (illetve nyilván újraindítás) között volt 12-15 másodperc is akár, most meg 2-3 másodperc. Egyelőre nem tudom ennek az okát. Ami aggaszt, az az, hogy előbb 1-2 órára magára hagyva a gépet, majd visszaülve elé megint meglehetősen furcsán viselkedett, a start menü ismét kivette "jól megérdemelt" szabiját, Gépházat sem kaptam... Még egyelőre próbálgatom, de elég kellemetlen lenne, ha ismét előjönnének a szokásos hibák néhány hónappal ezelőttről..

(#34219) ityam


ityam
senior tag

Sziasztok!
Tegnap felraktam egy driver booster progit ami feltelepített pár friss drivert. restart után próbálok bejelentkezni a normál fiókommal a win 10be és egy ideiglenes profilt tölt be mindig.Másik fiókkal ha próbálok bejelentkezni az rendesen megy csak az enyim(rendszergazda) nem töltődik be :(
Vírusra gyanakszok. AVG talált 5 filét amit leirtott de azóta nem talál vírust. spybotot is futtattam de még mindig csak ideiglenes profilt tölt be a saját fiókom helyett. Tudtam magamnakúj profilt is csinálni ami rendesen megy de a régit szeretném működésre bírni.

Mi lehet a probléma és hogy lehetne orvosolni?

Köszi a segítséget.

(#34220) cattus válasza ityam (#34219) üzenetére


cattus
őstag

A driver booster programot minél előbb legyalulod és elfelejted az ilyen és ehhez hasonló programok használatát.

Do the thing!

(#34221) #56474624


#56474624
törölt tag

Ismét előjött az előbbi probléma, az Asztal kontextmenüjéből szerettem volna megnyitni a Személyre szabást, mire hosszasan töltögetett, majd ezt kaptam:

A különbség annyi, hogy most nem kellett újraindítanom a gépet, rendbejött anélkül. Asszem érik az a win8.1 megint. Az agyam eldobom a win10 kreativitásától, ami a hibákat illeti.

(#34222) HoriBali


HoriBali
csendes tag

Telepítésnél, az első újraindulás után már nem kell az USB, ugye?
Tehát visszaállíthatom, hogy az SSD-ről boot-oljon?

(#34224) Borisz76 válasza HoriBali (#34222) üzenetére


Borisz76
veterán

Pontosan.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#34228) NewFreee


NewFreee
csendes tag

Hali!

Nemrég frissítettem 7-ről 10-re a gépet. Eddig 7-en alapjáraton 0-1% processzorhasználat volt, most 10-en alapjáraton 20-30%, ami például játék közben néha 100%, nem is lenne gond, de eléggé irritáló fps laggokat okoz. Valaki esetleg tud megoldást arra, hogy hogyan lehet fejberúgni a win 10-et, hogy azért csak nem kéne megenni a procit?

Az viszont hatalmas előnye a 10-nek, hogy minimum és full grafikán is hasonló mértékű a fogyasztása egy játéknak, nyugodtan ki lehet vele nyírni a VGA-t. :DDD

(#34229) Rayyy


Rayyy
senior tag

Hell!
Az a problémám az asztali gépen, hogy a műveletközpontban egyfolytában bekapcsolva látszik a bluetooth és mikor megnyitom a gépházat, látszik, hogy egyfolytában eszközöket keres... nincs is bluetooth a gépemben... nem lehet ezt lelőni valahogy? Nem sok vizet zavar, csak idegesít.
Esetleg tudtok valami oldalt, ahol részletes finomhangolás, meg trükkök vannak win10-hez?

[ Szerkesztve ]

Minden a legnagyobb render!

(#34230) hege69 válasza Janou (#34206) üzenetére


hege69
újonc

Szia! Nekem is Toshiba laptopom van. Nekem úgy sikerült megoldani ezt a problémát, hogy miután feltelepült a Home verzió. A gépházban az aktiválás menüpontban, megadtam a Pro általános kulcsát. Ezzel aktiválni nem fogod tudni, de a netről felfrissíti a Home rendszered Pro-ra. Amint végzett átírod a gépházban a megvásárolt kulcsoddal és aktiválni fogja magát a rendszer. Sajnos ezt minden újra telepítésnél meg kell tenned.
Ezzel a kulccsal próbáld meg: VK7JG-NPHTM-C97JM-9MPGT-3V66T Remélem ez nem tilos, mert a Microsoft oldalán is fent van ez a serial.

(#34232) Janou válasza hege69 (#34230) üzenetére


Janou
őstag

Hmmmm.... Egy próbát megér. Köszönöm.

(#34233) tibike8 válasza Rayyy (#34229) üzenetére


tibike8
őstag

Ha nincs hw mögötte, nem tudom, hogy hogy mutatja, hogy keres? :F Mindenesetre az eszközkezelőben nem lehet letiltani, ha látszik esetleg? Bár ha nincs benne hw, akkor ott sem kellene látszódnia mint az enyémben sem, de ha egyszer látszik, hogy keres akkor valaminek lennie kell ott is...

Más: A win10 óta van egy ismeretlen eszközöm az eszközkezelőben. KI lehet valahogy deríteni, hogy ez milyen hw lenne? Elvileg működik minden, de win7 alatt mindennek fent volt a drivere és nem volt ismeretlen eszköz itt. Gondolom valamelyik direvert nem raktam fel, de nem tudom melyiket.

[ Szerkesztve ]

(#34234) Borisz76 válasza tibike8 (#34233) üzenetére


Borisz76
veterán

Dobj egy képet az eszközkezelőről.... több szem többet lát alapon.

Itt az enyém :

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#34235) #14595328 válasza Janou (#34216) üzenetére


#14595328
törölt tag

Sikerült feltelepíteni az USB-s telepítővel a leírás szerint?

(#34236) tibike8 válasza Borisz76 (#34234) üzenetére


tibike8
őstag

Itt meg az enyém:

[ Szerkesztve ]

(#34237) Воланд válasza tibike8 (#34233) üzenetére


Воланд
titán

jobb egergomb az eszkozon, tulajdonsagok, reszletek, hw id --> google

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#34238) Morzsibácsi válasza #14595328 (#34214) üzenetére


Morzsibácsi
tag

Én ugyan ezt nem kérdeztem.De megláttam,megcsináltam,és nagyon jó! :D :R

(#34239) tibike8 válasza Воланд (#34237) üzenetére


tibike8
őstag

Köszi, a webkamera volt. Ilyen gyakran használom :D

(#34240) HoriBali válasza Borisz76 (#34224) üzenetére


HoriBali
csendes tag

:R

(#34241) Viper26


Viper26
nagyúr

Ez a bithulladék miért így rakott fel egy frissítést?

Majdnem belémfagyott a sz@r, hogy elcseszi a gépet. :F

Pixel 7 | FR955

(#34242) Воланд válasza Viper26 (#34241) üzenetére


Воланд
titán

uj build.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#34243) Viper26 válasza Воланд (#34242) üzenetére


Viper26
nagyúr

Levert a víz rögtön, ugye sima újraindulásra számítottam. :D

Pixel 7 | FR955

(#34244) megint én


megint én
őstag

Sziasztok!
Nemrég vettünk egy laptopot, eredeti win10-el, office is volt rajta alapból. Most mégis azt írja, h 1 nap van hátra, és aktiválljam. Nem tudom most mit csináljak, mivel ezt használtam, és a fontos fileok is értelemszerűen ebben vannak. Megnéztem az árát, és majdnem a havi fizetésem, szóval eredeti megvásárlása szóba sem jöhet. Ráadásul majdnem annyi mint maga a laptop ára.
Szóval tanácsot szeretnék kérni, ha ütközik a "fórom elvekkel" akkor priviben.

Köszöm!

(#34245) Воланд válasza megint én (#34244) üzenetére


Воланд
titán

hat, mondjuk aktivald?

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#34246) Cane


Cane
őstag

Hali!

One Drive tárhelyhez kezeléshez keresek külső alkalmazást, programot fel és letöltéshez, rendszerezéshez, stb.
Létezik ilyen?
:R

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#34247) King Unique válasza megint én (#34244) üzenetére


King Unique
titán

Mondjuk az érdekes, hogy gyárilag rajta van a Win10, ami eredeti állítólag, de nincs aktiválva...semmi matrica, BIOS-ba "égetett" kulcs stb.? Újabban ez a módi, hogy aktiválatlan Windows kerül az előtelepített gépekre és úgy árulják...? :DDD

(#34248) Sunrider válasza Tigerclaw (#33633) üzenetére


Sunrider
csendes tag

Nekem is kamunak tűnt, de megtaláltam a német oldalukat és a vásárlói véleményeket, mely alapján jól működik!

http://rechtssicher-lizenziert.de/
https://www.ekomi.de/bewertungen-rechtssicher-lizenziertde.html

(#34249) Janou válasza #14595328 (#34235) üzenetére


Janou
őstag

Szia

Először a hege69 kolléga által leírt kulccsal próbálkoztam és az bevált. :) Így az USB-s telepítőt nem készítettem el.

(#34250) #14595328 válasza Janou (#34249) üzenetére


#14595328
törölt tag

Lényeg az, hogy sikerült! :)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.