Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34901) CirrMee válasza tgabe25 (#34899) üzenetére


CirrMee
addikt

Mi lenne, ha mégis bekapcsolnád...?

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#34902) whited


whited
addikt

Sziasztok
W8.1 PRO-t most frissítettem w10-re, felraktam a szokásos dolgokat, elindítottam a utorrent-et és a lemezhasználatom felugrott 100%-ra.
Feladatkezelőben nem látok semmi furát, mi lehet a gond? :F

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#34903) jenei1994


jenei1994
addikt

Sziasztok!

Nekem az alábbi problémám van win10-en.Van egy Gigabyte Radeon HD4550 512MB 64bit DDR3 as videokártyám a gépbe,de sajnos nem ismeri fel a kártyát vagyis a felbontás max 1152X864-es.

Integrált kártyán tökéletes max felbontáson megyen 1600x900.

Mit lehetne csinálni,hogy max felbontáson működjön ?

[ Szerkesztve ]

(#34904) raidx válasza whited (#34902) üzenetére


raidx
őstag

Nézd át az utorrent beállításait.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#34905) qqcqqc válasza jenei1994 (#34903) üzenetére


qqcqqc
őstag

Szerintem már nem támogatott a kártya csak windows8-ig

(#34906) raidx válasza jenei1994 (#34903) üzenetére


raidx
őstag

Nincs Win 10-es drivere.

De azt hiszam az AMD ios beszüntette a frissítését.

Az MS udvariasságból telepíti a MBDD drivert ami alacsony felbontás és szinmélység valamint az alábbiak nem támogatottak: Display scaling control
Multiple displays
Display rotation
Video capture
Power settings
VSync control
Brightness control on integrated display panels
AMD Catalyst™ Control Center

[ Szerkesztve ]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#34907) CirrMee válasza jenei1994 (#34903) üzenetére


CirrMee
addikt

Felszórod neki a 8 -as drivert. Aztán vagy működik, vagy nem...

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#34908) lsc válasza jenei1994 (#34903) üzenetére


lsc
nagyúr

Nem támogatott eszköz 10 alatt, itt [link] próbálkozhatsz.

Az élet kegyetlen .

(#34909) jenei1994 válasza raidx (#34906) üzenetére


jenei1994
addikt

a legmagasabb driver ami van a kártyához az windows 7 64 bit.

(#34910) Joker88


Joker88
őstag

Frissen telepített Windows 10 64bitre próbálnám telepíteni az AMD chipset drivert, letöltve a weboldulakról. 9-es szériájú ( SB950 ) laphoz kellene illesztő, le is töltődik a "Chrimson" driver, azonban a telepítés elején hibával elszáll a telepítő..

In loving memory of Garrett Lockhart

(#34911) Colos1 válasza Colos1 (#34886) üzenetére


Colos1
őstag

Ééés ha az MBR -es HDD -re készül a lemezkép, azt vissza lehet majd állítani, ha a C GPT -be van?

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#34912) raidx válasza Colos1 (#34911) üzenetére


raidx
őstag

Amennyiben a boot fájlkok maradnak a helyükön a többit átpakolhatod, Na meg a Win könyvtárat se bolygasd.

Hosszabb ideig használtam úgy hogy a Progamok könyvtár is kétfelé van oszva. C:és D: Dok, Zene, stb.

Akár CD vagy USB kütyüről is visszaállít.

[ Szerkesztve ]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#34913) Colos1 válasza raidx (#34912) üzenetére


Colos1
őstag

Értem, köszi. :R

És szerintetek is kell Win reinstall Radeon - nVidia kártyacsere után? Tudtommal ezt már a Win7 is elviselte probléma nélkül, nem tudom elképzelni, hogy ez okozná a problémámat.

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#34914) Interceptor


Interceptor
addikt

Hello,

Ezzel van tele az eseménynapló, nemigazán értem, összes frissítés fel van rakva:

"A BITS szolgáltatás hibába ütközött az internetátjáró-eszközzel való kommunikáció során. Ellenőrizze, hogy az eszköz megfelelően működik-e. A BITS a rendszer legközelebbi újraindításáig nem próbálkozik az eszköz használatával. Hibakód: 0x80004005."

[ Szerkesztve ]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#34915) Colos1 válasza Interceptor (#34914) üzenetére


Colos1
őstag

Ilyen volt nekem is, újraindítottam a routert, és megjavult.

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#34916) konyi79


konyi79
addikt

Hali,
van lehetőség program memória használatát korlátozni valahogy? Egy programom (Capture One9) használat közben addig zabálja a memóriát (12GB), míg a rendszer össze nem omlik.

(#34917) AtHoS válasza konyi79 (#34916) üzenetére


AtHoS
nagyúr

A program memory leak-es akkor, szóval másik verziót kell felrakni belőle

read-only mode on the forum

(#34918) konyi79 válasza AtHoS (#34917) üzenetére


konyi79
addikt

A legújabb verzió van a gépen, de a korábbiak is csinálják. Egy-egy képnél még élhető volt a dolog, most viszont kötegelt feldolgozásnál jobban előjön. Biztos a program hibája, mert másik konfigon is ugyanezt csinálja (vagy w10 feature)

(#34919) AtHoS válasza konyi79 (#34918) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Nem win fícsör, ugyanis MAC-en is megeszi a memót a progi: [link]

szerk. lásd jan27-ei hsz.

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#34920) konyi79 válasza AtHoS (#34919) üzenetére


konyi79
addikt

Remek, nekem ráadásul 600 képnél nem 60 ezernél előjön.

(#34921) Eyesis


Eyesis
őstag

Sziasztok,

Ezekkel a retail windows kódokkal volt már dolga valakinek? Aprón látni 5ezer környékén.

Eyesis

(#34922) Pokesz007 válasza jenei1994 (#34903) üzenetére


Pokesz007
senior tag

Utorrentbe allitani kell a hdd lemez cache méretét nagyobbra. Google a baràtod és ott szépen leìrja milyen értékre érdemes tenni.

️️Hardverapró Mindörökké️️

(#34923) Primary92


Primary92
senior tag

Nincs vezeték nélküli kapcsolat időnként, újra indítás segít, de szeretném elkerülni.
Hibajavításkor ezt kapom:
A számítógépéről hiányzik legalább egy hálózati protokoll.
3 különböző gépnél produkálja, mind 3 legális Pro-t futtat, és elég eltérő időpontokban lettek telepítve.

(#34924) Norbi095HUN


Norbi095HUN
aktív tag

Sziasztok!
Van egy olyan problémám a Microsoft Edge-el hogy ha használom kb. 1 percig [pl. felmegyek hotmailre] akkor onnantól kezdve utána nem tudom bezárni a böngészőt az X-el, hanem már csak a feladatkezelőből tudom az Edge-t kilőni, másképp nem tudom bezárni, nem reagáll a jobb felső X-re.
Mitől lehet ez? Valakinek volt hasonló, vagy tipp? :U

(#34925) Eyesis


Eyesis
őstag

Nem bánta meg senki, aki feltette a Windows 10-et? Ki lehet kapcsolni a nem kívánatos dolgokat belőle?
Most állok újratelepítés előtt, és nem tudtam még eldönteni, hogy 8.1 vagy 10 legyen az áldozat.

Eyesis

(#34926) AxBattler


AxBattler
félisten

Üdv!

Új rendszert szeretnék telepíteni, W10-zel, de még W7-es licensz-el, és azt olvastam valahol, hogy a legfrissebb verziók esetében nem kell a már telepített W7-et külön frissíteni, hanem az oprendszer nélküli gépre rögtön mehet fel a W10, és közvetlenül "beveszi" a W7-es kulcsot.

Ez igaz, vagy mindenképpen szükséges először a 7-et telepítenem? :F

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#34927) AxBattler válasza AxBattler (#34926) üzenetére


AxBattler
félisten

Közben megtaláltam a választ, köszi a topiklakóknak! :R

Később még jövök! :DD

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#34928) Marvinyo


Marvinyo
aktív tag

Sziasztok!

A virtuális asztalokat lehet valamiképp egyesével személyre szabni? Értem itt akár a háttérképet, de leginkább az asztali parancsikonokat (meg esetleg a start menüt, de meglepődnék ha ezt tudná). Jelenleg ha az egyiken változtatok valamit, az változik a többin is. Apró kényelmi dolog, csak megkönnyítené kicsit az életem :-D

(#34929) ΞΔGLΞ


ΞΔGLΞ
nagyúr

Nem tudom, hogy volt-e már róla szó, de ez a kis szemét néhány napja a háttérben, szinte már folyamatosan (apróbb megszakítással) dolgoztatta a gépet.
Kezdett már az őrületbe kergetni, a megoldás egyszerű, ha másnál is jelentkezik.
Egyszerűen töröld le a skype videót...

[ Szerkesztve ]

(#34930) darkhorse válasza Eyesis (#34925) üzenetére


darkhorse
tag

Én személy szerint nem bántam meg, nálam hibátlanul működik, érezhetően gyorsabb mint a windows 7, és sok hasznos újítás van benne (pl a tömörített memória egy nagyon jó húzás volt). Azt hozzá kell tennem, hogy a csempék és a modern appok abszolút hidegen hagynak, és telepítés óta (tavaly november) nem is láttam se csempét, se modern appot. Én a frissítést is megoldottam magamnak, akkor frissítek amikor akarok, és azt amit akarok.

(#34931) atti1848


atti1848
senior tag

Sziasztok.

A cégnél NOD32 vírusirtót használunk. Egy ideje állunk át windows 10-re és azt vettük észre, hogy a 6.x és 9.0.363.0 verziójú vírusirtó fagyasztja a gépeket.

A jelenség, hogy indulás után ha rámegyek a gépház\frissítésre, rögtön befagy a rendszer, majd leállításnál is több 10 percet kell várni, hogy le álljon. Ki próbáltuk a legújabb programmal is, de az is egy idő után ugyan ezt csinálja, de viszont az 5.1.1 -s NOD hibátlanul fut a gépeken és nem tapasztalható ilyen jellegű hiba.

Mi lehet a gond? Lehet, hogy a tartomány miatt csinálja, mert otthon is NOD-t használok, de ott nincs ilyen hiba. :R

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#34932) brickm


brickm
őstag

Sziasztok!
Nem tudom jó helyre fordulok-e a kérdésemmel, de megpróbálom:

Adott egy dell vostro notebook, amit eredeti win7 pro operációs rendszerrel vásároltam.
Mivel a rendszer OEM, az alaplapomhoz van regisztrálva a kulcs.
Frissítettem a rendszert windows10-re, tehát a kulcsom át lett regisztrálva win10 pro rendszerre, ugyan ehhez az alaplaphoz.

Na a csavar ott kezdődik, hogy szükségem lenne a win7-re ismét. Viszont mellette megtartanám a 10-et is.
A kérdés, hogy ilyen formában, ha a 2 rendszer egymás mellé van telepítve, ugyan azzal a kulccsal, jogtiszta-e mindkét rendszer? Vagy csak a 10? Vagy csak a 7?

(#34933) Eyesis válasza darkhorse (#34930) üzenetére


Eyesis
őstag

Hogy oldottad meg a frissítéses dolgot?
Amúgy router tűzfallal biztos le lehet tiltani az MS felé irányuló adatlopást, nem? :)

Eyesis

(#34934) raidx válasza Eyesis (#34933) üzenetére


raidx
őstag

Állítólag több száz csatornán kommunikál. Elég nehéz kideríteni (bár nem lehetetlen) a címeket amiket tiltani kéne. Az O&O kiadott egy progit amivel nagyon sok kommunikáció letiltható de nem fog működni a frissítés manuálisan sem! Jól kitalálták ezek az imgyenességet! Valamiből csak meg kell élniük. Eladják a gyűjteményt és állítólag már a nyitó, zárolási képernyőn reklámoznak is. Haladunk a korral!

@brickm

Csak egyik lehet fent hívatalosan. Ha nem GPT partíciód van: Lemezkép Win 10-ről, Win 7 telepítése, Lemezkép a belakott Win 7-ről és tetszőlegesen töltögeted vissza. Arra figyelj, ne írja felül egyik a másikét. Leg jobb megoldás kártya vagy pendrive külömn külön mindkettőnek.

[ Szerkesztve ]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#34935) darkhorse válasza Eyesis (#34933) üzenetére


darkhorse
tag

Group policy-ban lehet konfigurálni, hogy keressen-e frissítéseket automatikusan, ezt átállítottam manuálisra (most nem tudom pontosan melyik beállítás volt az, de itt is volt szó róla biztosan). Ha ez kész, akkor csak akkor keres frissítést, ha gépházban rányomsz a frissítések keresésre gombra. De ezzel még nem voltam teljesen megelégedve, úgyhogy csináltam magamnak egy kis updatert amivel látom a telepített/elérhető frissítéseket, és kiválaszthatom amit frissíteni szeretnék.

Itt van róla két kép: telepített frissítések / elérhető frissítések.

(#34936) brickm válasza raidx (#34934) üzenetére


brickm
őstag

Köszönöm a választ!
Akkor kitalálok valami más alternatívát, hogy ne kelljen mindig revcoverízni a két rendszert.
Most amúgy úgy van, csak hát ghosttal is 15-20perc oda vissza pakolgatni.

Más:
Ez az adatlopási ceremónia nem a microsoft egyedüli húzása. Évekkel ezelőtt meglépte ezt az ubuntu is.
Akkor hagytam ott a hivatalos verziót és váltottam debianra...Ilyen a világ sajnos.
Azt sem hiszem, hogy a win vista és win7 nem küldött haza sok-sok infót.

A win10 engem inkább arra emlékeztet mint amikor egyik álmomban zombihálózatot fejlesztettem.
Egy remek PR húzás kell hozzá, meg egy olyan szolgáltatás, ami az emberek zömét érdekli, kell nekik, nem tudnak nélküle meglenni....és mindezt add ingyen, vagy nagyon olcsón.
Mondjuk én mobilnet szolgáltatással képzeltem el a dolgot...de oprendszerrel se rossz, lássuk be.

(#34937) Eyesis válasza raidx (#34934) üzenetére


Eyesis
őstag

Azért nem ingyenes, gondolom reklám csak azoknak megy, akik azt hiszik ingyenes, nem? :)

Eyesis

(#34938) #58000384 válasza Eyesis (#34937) üzenetére


#58000384
törölt tag

Bocsi, hosszú lett, meg kicsit másoknak is írom.

Mivel állításod szerint nem volt még dolgod a 10-zel, eloszlatnék pár tévhitet.
A 10 nem "kémkedik" többet, mint a 8.1, a 7, vagy egyéb programok, mint például a Steam. A 10-ben 4 helyett csak 3 lehetőség van a telemetria szabályozására, vagyis az egyes hibajelenségeknél legalább az alapvető adatokat elküldi a gépről. Itt le is írják, hogy ez mit jelent.

A telemetria létjogosultságáról annyit, hogy vajon mikor küldtél utoljára hibajelentést, ha XY program összeomlott? Mikor írtál emailt valamelyik fejlesztőnek, csupa hasznos infóval (semmi sallang, meg magyarázkodás, csak fájladatok, memóriakép, stb)? Főként warez-körökben szokás minden kommunikációt blokkolni, majd esetleg a megfelelő fórumokon hőbörögni. Az Adobe is gyűjt névtelen adatokat, a Valve és az EA is, sőt, elég sok játék és program teszi ezt ezektől függetlenül. A fejlesztő látja, ha valami nem jó (ha elég sok jelentés írja ugyanazt), nem kell várni az önkéntesekre. Csak azt lehet javítani, amiről kellő mennyiségű adat áll rendelkezésre, és ha az adott szoftvert éppen több millió gépen használják, akkor nem elég 10 visszajelzés. Mint írtam, ez a korábbi rendszerekben is ott volt, esetleg már előre bekapcsolva (pl. CEIP).

A 10-nek is szerves részei az appok és az Áruház. Az appok 99%-ban netre mennek, például mikrotranzakció, statisztika, toplista, multi, Xbox-profil, vagy valamilyen API miatt. Ebben semmi érthetetlen vagy szokatlan nincs, és teljesen normális, hogy annyi címmel van kapcsolat egyszerre.

A különféle "kémelhárító" megoldások önmagukban is komoly veszélyt jelentenek, hiszen átlagban nem tudod, hogy pontosan mit csinálnak, vagy ha mégis, akkor azt nem tudod, hogy a letiltott portok vagy szolgáltatások mire és minek kellettek. Többet is linkeltek már ide, és nem egy tiltott le alapvető szolgáltatásokat (pl. WSearch) és címeket, ami után jött az illető ide (és máshova), hogy valamiért ez meg az sem jó. Ha egy ilyen "megoldás" olyan szolgáltatásokat is letilt, amik csak akkor futnak, ha valaminek kellenek (ezt írja is a rendszer), vagy már nincsenek is használva, akkor nagyon erős a gyanú, hogy az illetőnek fogalma sincs semmiről.

A 10 még mindig nem egy ingyenes rendszer, csak a 7 és 8.1 tulajdonosai egyelőre még ingyenesen frissíthetnek rá. Ennek az a célja, hogy egyre többen használják ugyanazt a folyamatosan fejlesztett rendszert, mellé persze az Áruházat is, így meg terjed tableten és mobilon is.

Nem, még mindig nincsenek reklámok a rendszerben, csak ha az adott kapcsolót bekapcsolod. A start menüben appok jelenhetnek meg (nem telepítve), mint javaslatok, de ezt azonnal kilőheted. A zárképernyős "botrány" megint tudatlanságból ered, és ezen nem segítenek a kattintásvadász cikkek sem. A Windows Spotlight arra való, hogy a netről jelenjenek meg képek a lock screenen. A kép sarkában lehet jelezni, hogy tetszik-e az adott téma, és ha igen, akkor több hasonló kép jelenik meg. Van egy beállítás a Spotlight alatt, ami lehetővé teszi, hogy márkák és szoftverek "reklámja" jelenhessen meg. Nekem egy gépen sincs ott, nem is jelent meg sehol semmi ilyesmi, de ha neked ott lenne, akkor tessék, [link], így lehet kikapcsolni.

Ha mindenképpen keresel valamilyen leírást, akkor kövesd ezt, ebben nincs olyan, ami a rendszert megakasztaná, viszont így tényleg csak minimális a visszajelzés. Ha meg nem hiszel senkinek, vagy attól rettegsz, hogy ellopja a személyes adataidat a Windows, akkor javaslom egy másik rendszer használatát, mert senki sem tudja megnézni, hogy mikor mi megy ki, vagy hogy a kapcsolók mellett mi hogy zajlik. Ott vannak a Microsoft nyilatkozatai és szerződései, amik kötik, hiába nagy cég, plusz a vállalati ügyfelek sem díjaznák az adatszivárgást, ami a legvégsőbb esetben a cég veszte is lehetne. A telepítéshez úgyis el kell(ene) olvasnod, ha nem értesz egyet, nem folytatod.

És hogy a korábbi kérdésedre válaszoljak: 99%, hogy bontott, vagy MSDN-es kulcs az, amit 5 ezerért árulnak, ezzel pedig nem lesz jogtiszta a rendszered. Vagy kell egy digitális vásárlást igazoló e-számla, vagy kell a matrica és a számla. Az ilyen kódokat amúgy nyugodtan blokkolhatják bármikor, és nem lesz kinél reklamálnod.

(#34939) pr0bi


pr0bi
senior tag

Win 10 + nod32 probléma. Hónapok óta a következő ablak fogad minden bekapcsoláskor:

Biztonsági előfizetése lejárt, hosszabbítsa meg előfizetését vagy távolítsa el a programot (két lehetőség, két gomb), utóbbi esetben automatikusan bekapcsol a Windows defender.

Hol lehet kikapcsolni ezt a figyelmeztetést? Eddig bárhol kerestem, bármit állítottam nem sikerült megszabadulnom tőle. :W

(#34940) TheProb


TheProb
veterán

Sziasztok!

A következő gonddal küzdök: GeForce Experience-en keresztül telepíteni akartam a legújabb nvidia update-et, de sikertelen volt többszöri próbálkozás után is a telepítés és mint utólag kiderült a vga drivert le is kapta...

Ezután le akartam volna szedni DDU-val teljesen mindent, majd clean installal felhúzni az egészet. Gond az, hogy DDU nem indul el csökkentett módban, dupla klikk az .exe-n, majd megjelenik az óra mellett az ikonja 0,5mp-re és el is tűnik. Ami szintén fura, hogy ahogy bejelentkezek csökk. módban, egyből felugrik egy ablkak, hogy vmi nem tudott elindulni, de hogy mi lenne az azt már nem részletezi... Alapból is admin jogom van, de csináltam egy lokál admin fiókot, ott is ezt írja, ott se indul el a DDU.

Így hát normál indítást követően futtattam egy DDU-t, majd próbáltam clean driver install-t, de továbbra is ez a kép fogad:

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#34941) Bferibörs válasza TheProb (#34940) üzenetére


Bferibörs
addikt

Nekem ilyesmit akkor csinált amikor nem a legfrisdebb VGA driver volt a gépen. Amíg fel nem raktam nem lehetett frissíteni.

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#34942) alfa20 válasza TheProb (#34940) üzenetére


alfa20
senior tag

szia!
nézd meg az eszközkezelőt, ott szerintem lesz egy ismeretlen eszköz, azt frissítsd eszközkezelőből. Utána próbáld meg feltenni, egy újra indítás lehet kell, ha eszközkezelőben nincs ismeretlen eszköz.
Tiszta telítésnél, elég érdekesen pucolja le a drivert...

"Az agy olyan, mint az ejtőernyő: csak akkor működik, ha nyitott." (Thomas Dewar)

(#34943) TheProb válasza alfa20 (#34942) üzenetére


TheProb
veterán

Közben jött egy érzés, hogy lehet a retek dr web fogja meg ennyire az installert és igazam lett...
Kilőttem teljesen, utána már felmászott szépen a driver. Bár azért kapja be, hogy ilyeneket megfog... :W

Azért köszi.

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#34944) raidx válasza brickm (#34936) üzenetére


raidx
őstag

Ezt csinálja a Google is! Nem a személyes adatok érdeklik őket inkább a szokásaid amiből következtetni lehet, a célzott reklámok tartalmára. De aki a netre csatlakozik annak számolni kell ezzel.

Egy angol apuka felháborodott és panaszt tett a Tesco vezetőségénél mert kiskorú leány terhes nőknek való célzott reklámokat kapott. Pár hét múlva restelkedve elnézést kért mert kislánya bevallotta, hogy 4 hónapos terhes. Mind ezt a vásárlási szokásokból meg a kamerás megfigyelésből /miket nézegetsz/ szúrte le a rendszer. A neten könnyebb lefigyelni, merre jársz, mi is érdekel. Pláne, ha a cokikat nem takarítod rendszeresen. Engem mostanába nagyon irritál, hogy az oldalak közlik, cokit tárolnak a gépeden és csak elfogadni lehet vagy értettem. Addig nem tűnik el a csík. Ez egy hülye EU rendelet mert nincs választási lehetőséged. Eddig is eltárolták a cokikat. Volt olyan is ami több év után járt le. A böngészőkben van olyan beállítás az oldalak felé, hogy ne kövessenek. De ez csak egy kérés. Vagy figyelembe veszik vagy nem!

[ Szerkesztve ]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#34945) brickm válasza raidx (#34944) üzenetére


brickm
őstag

Érdekes, hogy a facebook ellen nem kiabálja soha senki, hogy mekkora adathalász cég, holott a legtöbb ember önként adja át neki az adatait, ismerősei adatát(azokét is, akik nem járulnak hozzá, pl ha lefotózol valamit és van a képen olyan ember, akihez amúgy semmi közöd, mégis feltöltöd, nálad megjelenik.)

Azon túl a fb-ot már szankcionálták is adatkezelése miatt, hiszen olyanokról is gyűjtött adatokat, akik nem voltak regisztrált felhasználói.

(#34946) Sztlaci


Sztlaci
aktív tag

Hali!
Rendszeresen takarítom a gépet, néha több giga szemét össze jön. Nem egy nap alatt.
Be lehet állítani, valahol, hogy ilyenkor ne állítson alapra több mindent pld. Google nyilatkozat elfogadás, ilyenkor mindig cseszeget. Uncsi, mint a fentebb említett tök felesleges cooki elfogadása, ha nem kattintok rá akkor is szemetelt már, csak a képernyőn szarkaszik a kisebb nagyobb sáv. Az se volt normális aki ezt kitalálta.
Ugyan ez igaz a Youtubra is. Ccleaner.

Acer Aspire A317-51G-77QX 17,3"; i7-10510U, 8GB, 512GB SSD

(#34947) Oldman2 válasza darkhorse (#34935) üzenetére


Oldman2
veterán

Szuper!

Ezt a "kis updatert" megosztanád velünk is?

(#34948) pjen


pjen
félisten

Üdv Urak.Win 10 pró van a gépen,aránylag jól megy.Most viszont jött egy:yessearches kereső a gépre,sokkal lassabb lett minden net es művelet.Hiába állítom mindenhol a guglit alapértelmezett keresőnek,eltávolítom a listából semmi eredmény.Valami ötlet,segitség?köszi.

(#34949) TheProb válasza pjen (#34948) üzenetére


TheProb
veterán

JRT, malwarebytes, hitman, etc.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#34950) Marvinyo


Marvinyo
aktív tag

Az mitől lehet, hogy a win10 enged 1920x1080-as felbontást az 1680x1050 max felbontású monitoromra? És engedni alatt nem csak azt értem, hogy be engedi állítani, de működik is így... Kell attól tartanom, hogy ezzel kinyírom a monitorom?

Szerk.: Ha pedig leveszem 1680x1050re akkor homályos lesz a kép, és a két szélén a monitornak egy-egy vastag sáv lesz. Eddig DVI kábelen keresztül volt a monitorra kötve, most tettem át HDMI-re.

Ha a Win10 beállításaiban 1920x1080-at választok, és az NVIDIA control panelben állítom át 1680x1050re, akkor pedig jó a kép.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.