Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33651) oneal1 válasza Racecam (#33649) üzenetére


oneal1
senior tag

rendben, akkor várok 1-2 napot!

köszi!!

(#33652) ScomComputer


ScomComputer
veterán

Valaki lenne olyan rendes és válaszolna erre....
Ez másnál is ilyen 2-szer látni a boot logo-t?
KÖSZI!

(#33653) steele80 válasza ScomComputer (#33652) üzenetére


steele80
senior tag

Igen! Nálam UEFI boot van és az első után mindjárt felvillan még egyszer a logó. Ezt is a januári update hozta.

(#33654) ScomComputer válasza steele80 (#33653) üzenetére


ScomComputer
veterán

Köszönöm...ennyi volt megértettem! :R

(#33655) ph2012


ph2012
senior tag

Laptopon játszanék kártyajátékot, de nem enged belépni az XBox Live-ba. A hibaüzenet: 0x80072EFE és erre ezt a megoldást javasolja a Microsoft:

Hol találom a Detailed network statistics oldalt? A Routeremben nem találtam ilyet.

(#33656) spyduck válasza spyduck (#33638) üzenetére


spyduck
nagyúr

Erre senki?

(#33657) Draken


Draken
őstag

Erre valaki?

(#33656) spyduck: nem erre gondolsz(?): win+pause, speciális rendszerbeállítások, hardver fül, eszköztelepítés beállításai

[ Szerkesztve ]

(#33658) spyduck válasza Draken (#33657) üzenetére


spyduck
nagyúr

Köszönöm, erre gondoltam :R

(#33659) steele80 válasza spyduck (#33656) üzenetére


steele80
senior tag

A jobb fenti keresőbe írd be, hogy wushowhide és a találatok közt megtalálod a választ.

(#33660) steele80 válasza Draken (#33657) üzenetére


steele80
senior tag

Ha a Lenovo laposra érted a kérdést, akkor ezt a hibát akkor is szokta produkálni, ha az Nvidia vezérlőben letiltod az automatikus gpu választást és Nvidiát választod alap gpu-nak.

(#33661) #14595328 válasza oneal1 (#33642) üzenetére


#14595328
törölt tag

Fél órája állítottam alapra a gépem és most nekem sem aktiválja, eddig mindig ment elsőre. Lehet valami "központi" hiba van, azért nem megy.

(#33662) Werkly


Werkly
őstag

Föltettem a hangdrivert. De miért oldalsónak írja 5.1-nél a két hátsó hangszórót?
És ráadásul nem is szól! Ötletek?

(#33663) 30z.Samu válasza #14595328 (#33661) üzenetére


30z.Samu
félisten

30 nap alatt csak beaktiválja... ;]

Sic Parvis Magna

(#33664) #14595328 válasza 30z.Samu (#33663) üzenetére


#14595328
törölt tag

Hát merem remélni :D Eddig mondjuk ilyenbe nem futottam bele és látom, hogy nem csak engem érint ma a dolog.

Azon meg főleg meglepődtem, hogy visszaállítás után a driverek megmaradnak, hiába azt választottam, hogy mindent töröljön :)

[ Szerkesztve ]

(#33665) 30z.Samu válasza #14595328 (#33664) üzenetére


30z.Samu
félisten

Egyébként nálam is hasonló a helyzet tableten, visszaraktam alapra, de még nem aktiválta a rendszert. De ez tegnap este volt és gondolom még egy Update sem ment le. Általában az első vagy a második után már aktív a rendszer. Megvárom, amíg beaktiválja, utána frissítem a masinát Win 10-re.

Erről jut eszembe. Valahogy be lehet állítani Windows 10 alatt, hogy a virtuális billentyű úgy viselkedjen, mint 8.1 alatt? Megpróbálom megmagyarázni mire gondolok. Felmegyek egy oldalra, aminek az alján van egy rész, ahova tudsz írni. De ha rábökök, akkor vagy eltakarja a billentyűzet, vagy az X melletti kockára kattintva átméretezi az ablakot úgy, hogy a billentyűzet felett legyen a rublika. A 10-nél ezt úgy oldották meg, hogy rábökök a kockára és a billentyűzetet tudom helyezni a rublika felé. Csak ez így kissé körülmények pötyögésnél. Nem tudom, hogy érthető-e így, ahogy leírtam. :B

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#33666) #14595328 válasza 30z.Samu (#33665) üzenetére


#14595328
törölt tag

Na, ez az update meg a másik, az utolsó összegző hibával elszáll, nem lehet feltenni. Nyomok egy tiszta telepítést, nincs kedvem szenvedni vele. :)

A billentyűt passzolom, csak rövid ideig használtam a tabomat 8.1-es Windows alatt, nem emlékszem pontosan, hogy milyen volt.

[ Szerkesztve ]

(#33667) oneal1 válasza #14595328 (#33661) üzenetére


oneal1
senior tag

erre nem is gondoltam! köszi az infót!

(#33668) vlevi válasza #14595328 (#33666) üzenetére


vlevi
nagyúr

" Nyomok egy tiszta telepítést"
Nem leszel vele bejjebb.
Legfeljebb teljesen másféle hibákat kapsz, de tökéletesen működni nem fog.
Szerintem ez a Win10 sose lesz olyan stabil, mint a 7-es.
Félek tőle, hogy még ők se tudják, hogy mit ba** barmoltak el, és így javítani se tudják. Valahol nagyon mélyen lehet valami szarság.

Jó dolog ez az újratelepítés, de egyrészt a win7-et 3 év alatt nem kellett újratelepíteni, most is csak a friss win10 miatt raktam újra a gépet, de ha ez ennyire összetákolt rendszar marad, akkor nem tudom mi lesz később, amikor 3-4 ilyen nagy update (mint a TH2 volt novemberben) már rámegy. Vagy mindegyik TH (wagy redstone) után újinstall? Szar lenne újrakonigurálni az összes alkalmazást, amit eddig felraktam.

(#33669) #14595328 válasza vlevi (#33668) üzenetére


#14595328
törölt tag

Kiadás napja óta használom a 10-et, most először feküdt el, stabilitási problémám sosem volt. 3.1 óta használok Windows-t napi szinten, így már találkoztam egy-két szépséggel. Kb. 10-15 gépen fut mellettem 10-es és most először feküdt el úgy, hogy nem hardver hiba volt mögötte, nem mondanám, hogy a 10-es sokkal rosszabb lenne, mint 1-2 korábbi verzió (pl 98 első kiadás, ME, XP SP2 esetleg SP3 előtti verziók).

Azt, hogy beljebb leszek-e tiszta telepítéssel, nem tudom, de nincs most időm kísérletezni alaphelyzetbe állításokkal, frissítésekkel, hibakereséssel. 1-1,5 óra alatt kész egy tiszta Win+Office+VS+apróságok :)

(#33670) nonsen5e válasza #14595328 (#33669) üzenetére


nonsen5e
addikt

Üdv!

Tegnap letöltött valami nagyobb frissítést a Windows és éjjel telepítette is.
Játékok teljesítményéből (GTA V) kb. 25%-ot vesztettem. Más is tapasztalt ilyet vagy ehhez hasonlót, vagy csak egyedi eset (/ semmi köze egymáshoz a kettőnek)?

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#33671) #14595328 válasza nonsen5e (#33670) üzenetére


#14595328
törölt tag

Passzolom, jó ideje nem játszom komolyabb játékokkal. Amivel meg igen, azon biztos nem fog meglátszani az esetleges teljesítmény csökkenés :D

(#33672) Zlcsi


Zlcsi
senior tag

sziasztok!

hogy lehet beállítani, hogy bejelenezéskor ne kérjen jelszót?

(#33673) cattus válasza Zlcsi (#33672) üzenetére


cattus
őstag

Futtatásba beírod, hogy "netplwiz" --> Enter --> innen egyértelmű.

Do the thing!

(#33674) Nerazim


Nerazim
őstag

Sziasztok! Egy 60gb ssd elég a win 10-nek? Menniy hely marad még esetleg egy játék elfér még mellette. Köszi a segítséget.

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#33675) Zlcsi válasza cattus (#33673) üzenetére


Zlcsi
senior tag

köszönöm!

(#33676) King Unique válasza Nerazim (#33674) üzenetére


King Unique
titán

Elég lehet, ha nem lesz rá sok cucc telepítve. Nálam 50 GB-os partíciós van, a szokásos programokkal (böngésző, xy lejátszó, LO, egyéb tool stb.) és van 31 GB szabad hely. DE ez is úgy, hogy a nagyobb build frissítések után mindig lemezkarbantartóval törlöm a felesleget. Mert olyankor 20 GB+ tárhely is fel szokott szabadulni. Kicentizni nagyon nem érdemes a tárhelyet, mert akkor lehet problémázni fog az újabb build verziókra frissítéskor.

(#33677) Draken


Draken
őstag

Az elmúlt napokban nekem sorozatosan jönnek a hibák, eddig semmi problémám nem volt. Betudható ez az új, nagyobb frissítésnek? Direkt visszaálltam alapra, és elölről kezdtem, de így is produkálja a hibákat. Ettől függetlenül pl a GTA 5öt simán viszi.

[ Szerkesztve ]

(#33678) jeni válasza Nerazim (#33674) üzenetére


jeni
félisten

Elég lesz. Viszont minél kisebb az SSD annál hamarabb purcan majd ki. Ugyanis többször fog majd ugyanarra a cellára írogatni, sűrűbben lesz használva az adott cella. Ezért célszerűbb nagyobb legalább 120Gb méretűt venni és nem pedig centizni a dolgokat. Ahogy lett írva korábban frissíteni csak óvatosan lehet majd a rendszert.

[ Szerkesztve ]

(#33679) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Üdv,

Hogy tudnék jogosultságot adni egy programnak, hogy a C-n lévő dropbox mappába írhasson, csinálhasson mentést? Rendszergazda módban futtatni nem volt elég. Dropboxba csinálna biztonsági mentést, de hozzáférés megtagadva hibával mégse... :U

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#33680) Werkly


Werkly
őstag

Az Edge letöltési útvonala megváltoztatható és hol?
Home gombot nem lehet tenni rá Google-nak?

(#33681) SybenX válasza nonsen5e (#33670) üzenetére


SybenX
őstag

Nálam az elmúlt 1-2 napban olyan van hogy 60 fps-ről leesik 30-ra,esetleg 15-re majd onnan megint 60-ra...Főleg nfs most wanted 2012-nél van ez,de gta v-nél is előfordult és csak egy újraindítás vagy egy új pálya betöltése után tér vissza stabil 60-ra.Eddig nem volt ilyen és a vga (gtx 770)-nek meg sem kottyanna egy nfs 2012...Már visszatértem volna win 7-re csak nincs kedvem a frissítésekkel bajlódni napokat meg tetszik is a win 10,de még valahogy nem való játékra szerintem.

(#33682) Nerazim válasza jeni (#33678) üzenetére


Nerazim
őstag

jeni és King Unique: köszönöm a hasznos infókat :R

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#33683) #14595328 válasza vlevi (#33668) üzenetére


#14595328
törölt tag

Elsőre felment a frissítés, ami előbb nem és azonnal aktiválta. Úgyhogy beljebb lettem vele.

(#33684) Ryu77


Ryu77
aktív tag

Hali!
Nekem előjött a 100%-os procihasználat hiba...
Van bevált módszer a megoldásra?

(#33685) megint én


megint én
őstag

Sziasztok!
Toshiba satelliute c55 laptopra EREDETI win8.1 frissítése win 10-re mindig sikertelen. A frissítést elkezdi, letölt mindent, de amikor telepítené, ezt írja ki:
"nem sikerült frissíteni a rendszer számára fenntartott partíciót"
Külön bosszantó, hogy felvenném a toshibával a kontaktot, de a kapcsolatoknál kidob a nemzetközi oldalukra, ahol ha kiválasztom a régiót, visszadob a magyar honlapra...
Segítségeteket előre is köszönöm.

(#33686) King Unique válasza megint én (#33685) üzenetére


King Unique
titán

Mekkora partíción van a Win8.1, van elég hely a frissítéshez?

(#33687) rup1u5 válasza SybenX (#33681) üzenetére


rup1u5
nagyúr

NV Experience-t lődd ki a háttérből. Nálam ez megoldja az fps drop-ot GTA 5-ben.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#33688) karldergroße válasza ScomComputer (#33652) üzenetére


karldergroße
senior tag

Hát ez inkább attól függ, mennyi vörösbor fogy. Van, amikor nálam akkor három-négyszer is villan :-)

(#33689) Deer76


Deer76
aktív tag

Sziasztok!

Van egy Acer One 522 netbookom, amihez Windows 7 Startert adtak. Megjelent rá a Windows 10 frissítés, de nem akart feltelepülni, mondjuk más frissítés sem, mert csak tekert-tekert, de nem ment fel semmi, maximum hibajelzés jött. Nos, leszedtem a Windows media creation tool-t és kiírtam rá a Windows 10-et. Termékkulcs nélkül feltettem, úgy, hogy meghagytam a régi rendszert, bár nem frissítés volt, majd installálás után mivel nem volt aktiválva, megadtam a Windows 7 Starter termékkulcsát, ekkor kiírta, hogy aktiválva van. Ezután teljesen friss telepítéssel újratettem a Windows 10-et, akkor már install után aktiválva volt a rendszer. Akkor gondolom ez így rendben van, mert ha baja lenne, eleve nem aktiválta volna. Mindenesetre jó, hogy egy ilyen régi laptophoz van minden driver , ami kell. Mondjuk adtak hozzá egy MS Office 10 Startert is, de azt nem tudom visszatenni.

A fény azt hiszi, gyorsabb mindennél, de téved. Mindegy, milyen sebesen száguld a fény, mindig azt fogja találni a végén, hogy a sötétség ért oda elsőnek és rá vár.

(#33690) ProFil90 válasza Tigerclaw (#33633) üzenetére


ProFil90
csendes tag

http://rechtssicher-lizenziert.de

Amúgy nem tudom... én vettem saját használatra már 10 ezer Ft körül licenszet, számlával... de hogy mennyire jogtiszta... utólag elgondolkozva... ők elvileg használt szoftverként adják el, gépekről eltávolítva, ami elméletileg az EU-ban teljesen legális bizonyos feltételek mellett... ha tényleg adnak licenszet, akkor legálisabbnak tűnik, mint az én Kinguin-es licenszem, amiről szintén számla van...

Ha valaki kipróbálta, akkor szóljon.

Linux, Mac témákban segítségnyújtást vállalok! iPhone jailbreak, Android root-ban szintén segítségnyújtást vállalok! TérkéPH! http://goo.gl/u5smf

(#33691) #56474624 válasza Werkly (#33680) üzenetére


#56474624
törölt tag

Nem, a Letöltések mappa helyét tudod áttenni.

(#33692) megint én válasza King Unique (#33686) üzenetére


megint én
őstag

Bőven.

(#33693) Werkly válasza #56474624 (#33691) üzenetére


Werkly
őstag

Na meglett!
Megoldható így is:
[link]
Meg az Edge Home gomb is Google-val. :)

(#33694) LilProphet90


LilProphet90
senior tag

Sziasztok! Olyan gondom lenne, hogy nemrégiben "átköltöztem" egy régi felhasználói fiókból egy újba, a Windows Live fiókból is kiléptem, majd az újon ismételten beléptem. Azóta viszont, hiába lett minden bejegyzés/mappa törölve az előző fiókból, mindig abba akar alapértelmezetten belépni, természetesen hibát jelezve.

Próbáltam a regisztrációs adatbázisban, a Számítógép-kezelés/Helyi felhasználókban, és még pár lehetséges helyen nézelődni, de semmi nyomát nem találtam az előző fiókomnak. Van erre valami megoldás? Köszönöm előre is.

Zenei alapok, remixek: http://www.reverbnation.com/lilprophetmusic

(#33695) Kisass


Kisass
csendes tag

Üdv Mindenkinek! Olyan kérdésem volna, hogy a Win 10 tablet módban (akár notebookon, akár tableten) be lehet e állítani olyan felületet, hogy az összes appot listázza, mint ahogy a Win 8-ban volt? Tehát mint amikor lehúztad a "lefelé" gombban a képernyőt és ott volt az összes program egy képernyőn. Előre is köszi a válaszokat!

(#33696) JamesHun


JamesHun
addikt

másnak is csinált már olyat, hogy ha 2 monitort használ, de kikapcsolt állapotban az egyiket (sima VGA) lehúzza és úgy kapcsolja be, akkor a másik monitoron (HDMI) akkor az asztalon lévő ikonokat egy kupacba áthelyezi, teljesen mindegy neki, hogy előtte hol voltak

Ez egy picit zavaró tud lenni, főleg ha szisztematikusan voltak elhelyezve :)

SeriesX: JamesSHun

(#33697) Werkly


Werkly
őstag

A minialkalmazásokhoz hasonló óra és naptár nincs a 10-hez ami kitehető lenne a képernyő bal felső sarkába? Kösz!

(#33698) vlevi válasza Werkly (#33697) üzenetére


vlevi
nagyúr

10-hez nincs. Mármint gyárilag. De féligmeddig mégis van. Óra appot tölthetsz le a storeból, naptárat is, és ezeket kiteheted a startmenübe élő csempeként. Aztán vagy élnek, vagynem. Inkább ez utóbbi. :(
Ha átállítod a startmenüt teljes képernőre, akkor kinn lesz a képernőn.
De ez csak félmegoldás, ezzel egyetértek. Mindíg az androidot hozom fel példaképpen, ahol milliószámra vannak widgetek, amiket kitehetek a főképernyőre. Na, itt ilyen nincs.
A Win8 startképernő elvetésével, és a startmenü visszahozásával kicsit hátbaszúrta az élő csmepéket a microsoft, mert ki a franc fogja állandóan nyitogatni a startmenüt, hogy élnek-e a csempéi, és ha nem, akkor kivárni, mire felélednek?
A csempe dolog se jött be igazán, ahhoz, hogy normális funkciója tudjon lenni, ahhoz több információt nagyobb méretben kellene megjeleniteni. Pl naptárnál nem csak 1db közelgő eseményt, hanem akár napokra előre többet is.

(#33699) < CyberBob > válasza Werkly (#33697) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Persze, hogy van: 8GadgetPack .

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#33700) TechN7ne


TechN7ne
nagyúr

Azt utálom a legjobban mikor a normális képnézegető nem jön elő csak a "Fényképek" sz@r zsákk,vele meg hiába fordítok meg egy képet nem marad úgy gyárilag csak a gépen..... :W

Másik gépemen egy idő után kijött a fotónézegető normálisan,de ezt a rendszert nem rég raktam újra és nincs még tallózva sem találom.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.