Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15401) front3r válasza Gesta28 (#15398) üzenetére


front3r
őstag

Mert ha bármit megtud rólad a Microsoft akkor tuti holnap jön a feketekocsi. Egy ilyen nagy mammutcég tuti az embereket üldözi duplacsövű shotgunnal, mi mást csinálnának? Meg ugye nem tudják hol vagyunk, de most kiderülhet a Windows 10 által. Ójajj mi lesz most?

Szard le ezeket a "híreket"! Nem fognak ellopni tőled semmit sem. ;)

wwenigma: Termékfejlesztésre és az esetlegesen célzott reklámok miatt féljek? Szépen le van írva, hogy mire használhatják fel.
Amúgy meg ha belelát a MS az "életembe" akkor mi van? Maximum egy jót röhögnek az alkalmazottak, de ők is jól tudják hogy senkinek semmit sem adhatnak át, mert abból világbotrány lenne. Annyira értelmetlen ez miatt aggódni...

[ Szerkesztve ]

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#15402) wwenigma válasza Gesta28 (#15398) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Ahogy olvasgatok utana, figyelmesnek kell lenni es par dolgot manualisan ki kell kapcsolni , akkor nagyjabol rendben van... Bar egyre kevesbe tetszik, de majd Dx12 miatt nem marad mas valasztas...

Front3r: opciosan lehetne fizetni is azert hogy atadd a privatszferadat, mosolyogva tejelnél? Mert most azt csinalod a draga penzen megvasarolt szoftvereddel .. :U

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#15403) Landon válasza front3r (#15401) üzenetére


Landon
őstag

+1 ez az egesz hiszti emiatt akkora okorseg, hogy nem igaz... Nem jo semmire csak a "parasztvakitasra" meg panikkeltesre.

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#15404) Tigi válasza netpeti98 (#15338) üzenetére


Tigi
őstag

Köszi, de már nem vagyok diák. :D

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#15405) Colos1


Colos1
őstag

Eseménynapló bejegyzés:

HIBA

A(z) Xbox Live engedélykezelő szolgáltatás leállt a következő szolgáltatásspecifikus hibával:
A művelet sikeresen befejeződött.

:Y :W :C :O

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#15406) nyunyu


nyunyu
félisten

Hulye kerdes: ha beirjatok a keresobe, hogy "update", akkor megtalalja a Gephazban levo Windows Updateet?

Mert nekem azt se talalta.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#15407) wolfman válasza front3r (#15401) üzenetére


wolfman
veterán

Van egy haverom aki meg van győződve hogy ha valaki a közelèben a mobilját nyomkodja egyedül az őt figyeli ès majd jelent. :DD
Állami cègnèl dolgozik ès azt hiszi hogy ott a vezetősèget az ő dolgai èrdeklik.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#15408) nyunyu válasza wwenigma (#15402) üzenetére


nyunyu
félisten

Bar egyre kevesbe tetszik, de majd Dx12 miatt nem marad mas valasztas...

Mire kijonnek a DX12-es jatekok, akkor raerunk megnezni, hogy kikalapaltak-e mar a felkesz GUIt.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#15409) schawo válasza Landon (#15400) üzenetére


schawo
titán

Arra figyelj, nehogy oem változat legyen. Gyanúsan olcsó az 51-ért Pro retailnek, ennyiért az oemek mennek, Microsoftnál a retail 83 pénz.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#15410) vlevi válasza Gesta28 (#15398) üzenetére


vlevi
nagyúr

Van benne igazság, de nem úgy, ahogy az első mondatban, hoyg lopják az adataidat. Ugyanolyan (vagy nagyon hasonló) módon gyűjt adatokat, mint ahogy a google. Ha beírod a google keresőbe, hogy szarawindóz, nyugodj meg, a google is egy halom infót letárol rólad, azért, hogy "bővítse a lehasználói élményt". Aztán, hogy a gyakorlatban mit csinálnak ezzel az infóval, hát, az nagy rejtély. Sajnos ez van, ez a szép új világ. Nemrégiben volt nagy balhé a Samsung TV-kkel, amikor kiderült, hogy a beszéddel irányított TV állandóan figyel, és küld minden elhangzott szót a neten, de nem a Samunak, hanem a felismerőszoftver gyártójának. Valahol persze érthető, hogy figyel a TV, mert, ha nem figyelne, akkor honnan venné észre, hogy hozzá szólnak? Másrészt viszont tényleg aggályos, hogy az éjszaka elhangzottakat is elküldi :D Nem védeni akarom a Microsoftot, mert persze, nekem is rosszul tud esni, ha kukkolnak, és ha lehet, én is kikapcsolok olyan dolgokat a telefonon, amire nincs szükségem, de van egy bizonyos szint, ami alá nem lehet menni.

(#15411) mekker


mekker
őstag

Üdv!
Kipróbáltam egy ilyen Aero Glassos programot, és ezt a leírást követtem (Win 8.1-re vonatkozó rész).
Működik rendesen, csak valami furcsaság következett be. Az a batch fájl elvileg berak egy kérést a feladatütemezőbe. Próbálgattam valamit, ezért 2-3-szor töröltem onnan a feladatot.
Most az van, hogy nem tudom leállítani ezt a glassos programot, ehhez kéne a segítség (nem fut feladatütemezőben semmi).

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#15412) zoli62 válasza nyunyu (#15406) üzenetére


zoli62
addikt

A kereső már a 81.1-ben is egyszer keres, egyszer nem, ahogy a kedve tartja. :)
Más. Classic Shellnél van olyan, akinél a Shift+ bal egérgomb click alapértelmezetten nem hozza be a Windows 10 kombinált start menüjét? Windows gomb+Shift megnyomása után megjelenik. Sima kattintásra jattintásra előjön a hagyományos start menü, de egér és billentyű egyidejű megnyomására nem történik semmi, ez egy kicsit kényelmetlen.

(#15413) zoli62 válasza vlevi (#15410) üzenetére


zoli62
addikt

Amennyiben a munkagépeden, vagy otthonin nem bejelentkezve használod a Google keresőt, az előzményeket akkor is látod a fiókodban. :) Ez is alátámasztja azt, amit írtál.

(#15414) MrPetya19 válasza #78032384 (#15351) üzenetére


MrPetya19
addikt

Igazándiból kell idő az appoknak az átállásra, de tény, hogy a charms bar jobb volt és kényelmesebb.
Hiányolom a nagy órát és a gyors mód váltást külső kijelző esetén.
Kezd újabb értelemben google-á válni a Microsoft, mivel a google is elszúrta idővel az android tabletes felhasználói felületét. Régen ott is mindent kényelmesen elértél a két hüvelyk ujjaddal, mint itt.
Az osztott billentyűzet bal fele miért van sokkal beljebb, mint a jobb?

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#15415) HornedReaper


HornedReaper
senior tag

Végre egy program, ami az automatikus 125% felskálázást kikapcsolja, és nem lesz minden elmosódott a képernyőn :)

Windows 8.1 módba kell rakni!
http://windows10_dpi_blurry_fix.xpexplorer.com/

direct download:
[link]

[ Szerkesztve ]

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#15416) #14595328 válasza Landon (#15400) üzenetére


#14595328
törölt tag

Szia!

Az 51k nagyon olcsó dobozosnak. Elméletileg a dobozosnak mennie kellene lapcsere esetén is, bár még nekem nem tiszta, hogy a hardver ID változásakor hogyan kell aktiválni.

Amúgy itt van a Windows 10 EULA-ja, ezen belül a 4. pontban leírja a dobozos verzióra vonatkozó feltételeket. Szerintem a lényeg, ami a frissítéseket is érinti: "Ha Ön a szoftvert önálló szoftverként szerezte be (vagy ha a szoftvert önálló szoftverként beszerzett szoftverről frissítette), akkor a szoftvert átviheti egy másik, Önhöz tartozó eszközre."

Az, hogy ez gyakorlatban hogyan fog működni, nem tudom.

[ Szerkesztve ]

(#15417) Landon


Landon
őstag

Schawo, Efs: igazatok van. Az OEM valtozat. Akkor storno. Szoval 80k az MS-tol? Akkor meg varok vele. Felkesz termekert ennyit biztosan nem fizetek. Majd ha mar tobb tapasztalat es javitas lesz benne Q4 korul. :)

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#15418) schawo válasza #14595328 (#15416) üzenetére


schawo
titán

Telefon az ügyfélszolgálatra.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#15419) valaki_xy


valaki_xy
tag

Üdv!

Kaptam egy Win8-al előtelepített laptopot, hogy tegyem rá fel a 10-et. Az lenne a kérdésem, hogy ISO-ból a 8-at is frissíthetem, vagy először azt le kell frissítenem 8.1-re?

(#15420) GuruZone


GuruZone
őstag

Áruházból letöltött telekomos "árfolyamok" widget teljesen kinyírja a start menüt, ha át akarom helyezni. :D

Xiaomi 12 • PlayStation 5 Digital • LG OLED55C21

(#15421) Ringman


Ringman
nagyúr

windows 8.1-et csak ugyanolyan nyelvű 10-esre lehet (jogszerűen nem technikailag!) frissíteni?

(#15422) #14595328 válasza schawo (#15418) üzenetére


#14595328
törölt tag

Köszönöm! Meg kell adni valamit, vagy hogyan működik pontosan? Igaz nem aktuális, csak érdekel.

(#15423) csixy válasza yodamester10 (#13750) üzenetére


csixy
addikt

Nem kell az.
Idítsd el a vezérlőpultból a windows defendert és tűzd le a tálcára . Oszt használd.ennyi.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#15424) poli27 válasza Landon (#15400) üzenetére


poli27
veterán

Iponnál 51k ért oemet kapsz, valami 90k körül van a dobozos!

(#15425) csixy válasza Ringman (#15421) üzenetére


csixy
addikt

Mindegy, mert utána olyan nyelvet telepítesz amilyet akarsz.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#15426) justaview válasza valaki_xy (#15419) üzenetére


justaview
őstag

Először nézd meg a laptop gyártó support oldalát, mit mond erről.

(#15427) Zso11 válasza Воланд (#15343) üzenetére


Zso11
csendes tag

Hali,
A fiamnak ilyen Win 8.1 Pro van a laptopján. Családban másik gépen lehet használni ezt a Win 8.1-et?
Azt viszont nem tudom ha veszek egy új laptopot arra át lehet vinni ezt? (Persze a régi laptopról eltávolítanám)

Köszi

Üdv, Zso

[ Szerkesztve ]

(#15428) GEPESZ66 válasza valaki_xy (#15419) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Nekünk HP van,s a cimkén csak WIN8 szerepel.Ezért szerintem az ISO nem járható.Nálunk már letöltötte az állományokat,s lehetne már frissíteni.

(#15429) #14595328 válasza Zso11 (#15427) üzenetére


#14595328
törölt tag

Ha a 8.1 dobozos, akkor azt át tudod tenni másik gépre, de egyszerre csak egy gépen lehet aktív. Ha frissítve lesz/van 10-re, akkor azt nem lehet, hogy a laptopon aktív a 10-es, másik gépen pedig a 8.1, ami a frissítési alap volt.

(#15430) Mr Bond 007


Mr Bond 007
őstag

Ha be vagyok lépve Ms fiókkal a win10-be akkor az edge online tárolni fogja a kedvenceimet/jelszavaimat? (Pl.: Reinstall után ha belépek visszaáll minden?)

[ Szerkesztve ]

(#15431) bulikavagyok


bulikavagyok
nagyúr

Sziasztok,
Nincs valami tippetek arra, hogy hogyan tudnám kikapcsolni az egér markoló funkcióját (angolul Click Lock)? :F Hiába szedem ki a pipát mellőle, mindenképp bekapcsolva marad. A Samu laptopomról van szó, a legfrissebb driverrel -bár régebbi driverrel nem is működik Win10-en..

[ Szerkesztve ]

(#15432) Tigi válasza HornedReaper (#15415) üzenetére


Tigi
őstag

Köszi a progit, most már végre tűéles a kép.

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#15433) valaki_xy válasza GEPESZ66 (#15428) üzenetére


valaki_xy
tag

Ez Samsung. Akkor nekiállok lefrissítgetni végig.

(#15434) eeXaa


eeXaa
addikt

...akkor ez most, hogy is van?
legális win7 hp esetében 1 évig ingyenes a 10. jövő ilyenkor meg kezdjek el tejelni havi, évi díjat a használatáért?
...nem egyszerűbb csak kivárnom a 7 támogatásának a végét, és egy csomó fejfájástól megkimélnem magam?

(#15435) tonyrulez


tonyrulez
őstag

Biztosan csak nekem új, de most jöttem rá véletlenül: ha "felezek" egy alkalmazást, tehát a képernyő széléhez húzom hogy a képernyő felét foglalja el, majd a szélét elhúzom, hogy horizontálisan többet/kevesebbet foglaljon el mint az 50%, akkor egy másik alkalmazást a túloldalra húzva úgy méretezi hogy a kettő eggyütt kitöltse a képernyőt. 8.1-en ugyebár ezt nem tudta, a másik ablak méretét figyelmen kívül hagyva azt is 50%-ra állította, így elfedték egymást :)

4 8 15 16 23 42

(#15436) nyega válasza Sztlaci (#15353) üzenetére


nyega
tag

Szia!

UEFI- módban, csak GPT partíciós táblára tudsz telepíteni, partíciót nem tudsz átkonvertálni, csak a teljes lemezt. Le kell gyalulnod a teljes HDD /SSD -t és a z egészet át tudod konvertálni GPT -re aztán mehet UEFI
módban a telepítés....

(#15437) Dyingsoul


Dyingsoul
veterán

Hát nekem nem igazán jön be ez az adatgyűjtési téma plusz ha letiltunk-killelünk, törlünk pár szolgáltatást gondolom nem lehet használni bizonyos funkciókat. Ez sem bejövős, persze valamit valamiért de vannak bizonyos dolgok amiket senki sem szeret megosztani. Elolvastam prohardveren legalább 800 hozzászólást, redditet meg külföldi oldalakat de így sem tudok mellette dönteni. Akárhogy is, én már nagyon szerettem volna kipróbálni a win10-et de nincs vér a pucámban, lehet érdemes még várni pár hónapot bár nem tudom várható-e érdemi változás mert nagyon úgy tűnik, hogy az adatok megosztása a rendszer magját képezi.

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#15438) kirket


kirket
csendes tag

Felraktam a laptop-ra, és lenne pár kérdésem:

1. A touchpad működik de a scrolozás a touchpad-on nem megy, hiába van beállítva a driverben. A windows a Synaptics v15 szedi le automatikusan. A gyártó oldalán lévő v17-es telepítője meg le áll hibával(előtte le töröltem a fent lévőt). Valakinek van valami tippje hogy lehet felrakni a az újabb driver-t?

2. Ha nincs net akkor miért nem megy a windows hello? PIN kódos belépéshez miért kell a net?

ui.: win10 home 64bit

[ Szerkesztve ]

(#15439) vlevi válasza hati (#6815) üzenetére


vlevi
nagyúr

Sajnos még mindíg ugyanezt írja, VMware playerrel :(
Win7 rendszerrel
Pedig megnézném, hogy hogyan frissíti fel a virtuális win7-emet.

[ Szerkesztve ]

(#15440) Воланд válasza eeXaa (#15434) üzenetére


Воланд
titán

egy evig ingyenes a frissites, frissites utan meg addig hasznalhatod, amig tonkre nem megy a geped. havidij meg nem lesz.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#15441) Воланд válasza Dyingsoul (#15437) üzenetére


Воланд
titán

google adatvedelmi iranyelveit olvastad mar?

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#15442) Amur válasza King Unique (#15223) üzenetére


Amur
addikt

Ironikusan komoly! :)
Csak azért raktam be mert éppen téma volt az "adatszivárogtatás".
Írtam is, én nem parázok miatta.
A NAV, és a titkosszolgálat meg inkább a buta emberek facebook-os adataira hajt..
oda 5x meggondolom mit posztolok ki, és nem is szeretem ha rólam vagy a családomról más posztol bármit is.Az ismik tudják hogy azért harapok. Ha egy ismerősömet érdeklem akkor van telefon meg személyes találkozás, ahol a személyesebb témákat meg lehet beszélni! A face, viber és társai nem erre való.
Nem is akarok ezen tovább offolni.
Nem volt célom sem paranoiát kelteni, sem megosztani a topic olvasóit.
Téma részemről lezárva. :)

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#15443) zolisx4


zolisx4
őstag

Sziasztok már kérdeztem de nem jött válasz.CPU és GPU gadget ami az asztalon látható nincs olyan?A win 7 re amit raktam nem jó erre.

A másik hogy tudok iso fájt csinálni egy lemezről?Nem tudok rájönni.

(#15444) bigrock válasza kirket (#15438) üzenetére


bigrock
addikt

Nekem sem ment, de a laptopom (Lenovo) support oldaláról leszedve a legújabb Synaptics driverrel már tökéletes.

(#15445) eeXaa válasza Воланд (#15440) üzenetére


eeXaa
addikt

...tudnál erre forrást linkelni? ...így amúgy már jobban hangzik a dolog...

(#15446) Воланд válasza eeXaa (#15445) üzenetére


Воланд
titán

[link]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#15447) t72killer válasza Dyingsoul (#15437) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ha mindent kilősz, akkor annyi telemetria marad, mint a Win7-nél. elvileg ennél is bármikor változtathatja az M$ a gyűjtött adatok körét, ergo semmivel sem vagy előrébb a régi rendszerrel. Személyszerint örülök neki, h kiborult a bili, és kellő figyelmet kapott a téma.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#15448) poli27 válasza zolisx4 (#15443) üzenetére


poli27
veterán

Gadget már a 8 astól megszűnt...

(#15449) tonyrulez válasza vlevi (#15439) üzenetére


tonyrulez
őstag

Hasonlót írt nekem is, regedites eljárással frissíthető.

4 8 15 16 23 42

(#15450) zolisx4 válasza poli27 (#15448) üzenetére


zolisx4
őstag

Ja le vagyok maradva,ugye én 7 ről váltottam nem volt win 8 am.
De iso fájt csak lehet lemezről csinálni??

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.