Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15201) astorre19 válasza khorvat (#15020) üzenetére


astorre19
aktív tag

Szia!

Megoldódott már a win10 frissítésed?
ha nem,miután másfél napot szívtam a creation tool-al én így csináltam:
letöltöttem a jelenlegi winem-ek megfelelő ISO-t, azt rufussal pendrivra,(vagy dvd-re írod, ahogy szimpatikusabb)majd megnyitottam a pendrive-on a setup.exet,és frissítést választotta.Innentől ugyanaz mint a creation tollal a menete.
És jó lett, aktiválódott rendesen a 10-es.

[ Szerkesztve ]

Battletag: SHADOWDRAGON#26677

(#15202) GEPESZ66 válasza astorre19 (#15201) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Az ISO-m már megvan.
Akkor lehet, hogy ezt csinálom majd, hiszen felesleges ismét letölteni.

(#15203) pzstm válasza kisbago (#15196) üzenetére


pzstm
titán

Boot to Advanced Startup Options from Settings app in Windows 10

1. Open Settings, and click/tap on the Update & security icon.

2. Click/tap on Recovery on the left side, and click/tap on Restart now under Advanced startup on the right side.

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#15204) Skinny26


Skinny26
aktív tag

Üdv!

Ugyebár, én is a Win10-t használok amióta kijött. Írtátok korábban, hogy bizonyos hardvercserélésnél az aktiváció eltűnik, de csak az alaplapot hoztátok fel példának. Na de, ha én VGA-t, SSD-t, meg RAM-ot szeretnék belepakolni, akkor is ez a helyzet áll fent?

köszi előre is!

(#15205) András. válasza justaview (#15175) üzenetére


András.
tag

Ezek a partícióim, Lenovo B50-30 a gép, W8.1 volt rajta amikor vettem.

[ Szerkesztve ]

(#15206) pzstm válasza Skinny26 (#15204) üzenetére


pzstm
titán

nem, azok mehetnek bele nyugodtan

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#15207) sagem válasza GEPESZ66 (#15202) üzenetére


sagem
addikt

Szerintem az a 1.2 GB elég karcsú, persze gépe válogatja, de nem biztos, hogy rendben letöltött mindent.

„Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani.”

(#15208) kisbago


kisbago
aktív tag

Ha leszedem a win10 et. És csak simán rakjam rá pendrivera?? Nem kell ráírni vagy valami?

(#15209) Borisz76 válasza András. (#15205) üzenetére


Borisz76
veterán

Töltsd le az Win 8.1 vagy 10 ISO fájlját és csinálj egy rendes "tiszta" telepítést...mert ez így borzalmasan néz ki.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#15210) András. válasza Borisz76 (#15209) üzenetére


András.
tag

Szerintem is borzalmas amit a Lenovo művelt, de ezek közül melyik partíciók maradhatnak s melyikek mehetnek? Egyedül nem mertem formázgatni.

(#15211) Borisz76 válasza kisbago (#15208) üzenetére


Borisz76
veterán

Rufus segítségével kell pendrive-ra "másolni"....boot-olható verziót fog csinálni.

Ha végzett akkor restart után a BIOS-ban be kell állítani, hogy a pendrive-ról boot-oljon a gép.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#15212) Borisz76 válasza András. (#15210) üzenetére


Borisz76
veterán

Ha nincs a gépen semmi - számodra - fontos adat akkor teljesen gyaluld le !

Ha van akkor előtte persze azokról az adatokról csinálj egy biztonsági mentést.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#15213) András. válasza Borisz76 (#15212) üzenetére


András.
tag

A drivereket mentem, azt hiszem, semmi egyebet nem tartok meg. Akkor a recovery s minden mehet?

(#15214) Fred23 válasza bon (#15186) üzenetére


Fred23
nagyúr

Csinál, de nem egyformán! Ez olyan, hogy nálunk is szennyezett a levegő, meg Kínában is, de azért te is tudod, hogy melyik a jobb hely ebből a szempontból.

Miért nem lehet alapból kikapcsolni mindenféle figyelést, megadva a lehetőséget arra, hogy aki akarja segíteni őket mindenféle adattal, az megtehesse utólag néhány pipával?! Szerintem felháborító, hogy egy fizetős oprendszernél egy fél délutánt kell áldozni mindenféle ilyen kéretlen adatküldés megakadályozására.

(#15215) GEPESZ66 válasza sagem (#15207) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Azt írtam, hogy 1.2G-nál megállt a letöltés, s napok óta nem tölt tovább.Tehát nem teljes az állomány.
Várok még a héten, mert most nincs időm foglalkozni a frissítéssel, s a tiszta telepítéssel.

(#15216) Borisz76 válasza András. (#15213) üzenetére


Borisz76
veterán

Persze, mindent partíciót törölhetsz.
Majd a win létrehozza magának azt a Recovery partíciót.
Én is csak 1 db partíciót csinálta a friss telepítésnél és még is .....2 db van :

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#15217) GEPESZ66 válasza András. (#15205) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Nálunk HP-van, ott is van mindenféle állomány. Én is lefogok törölni mindent, s újrapartícionálok.
Ha kell valami driver, akkor a HP oldaláról letölthető.
50-60 GB elég a WIN10-et tartalmazó partíciónak?
WIN8.1-nél 55 GB-ot jelöltem ki korábban, ide telepítettem a programokat, s 26GB még mindig szabad.
Azért nem akarok az egyik gépen többet, mert 7 éves gép, s abban még csak 150GB-os merevlemez van.

(#15218) GEPESZ66 válasza Borisz76 (#15216) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Az elsőt a rendszer automatikusan létrehozza magának!

(#15219) Borisz76 válasza GEPESZ66 (#15218) üzenetére


Borisz76
veterán

Tudom...

Torma

:F

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#15220) torma1981 válasza Borisz76 (#15216) üzenetére


torma1981
veterán

Azért szerencsésebb ha nem egy particióra teszed a wint hanem külön egy másikra. Ha gond van és formázni kell akkor nem vesznek el az adatok

(#15221) hackeeeee válasza TheProb (#15153) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Windows search != indexelés. De, akkor átteszed kézire.

Arról már nem beszélve, hogyha semmit sem kapcsolsz ki, akkor a mostani SSD-k is vígan megszolgálják az idejüket.

Update: A kézi nem jó, akkor nem indul el keresés hatására.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#15222) szmegma


szmegma
aktív tag

Sztem nalam vmi gaz lehet. Most raktam fel bnom laptopjara a win10et ugyanazzal a modszerrel, mint az enyemre es az oven szinte azonnal aktivalodott a win10.
A ket eset kozott a kulonbseg:
1, bnom vett laptopot, a product kod az aljan lathato, jelenleg is azon a laptopon van az aktivalt win10.
2, en regen vettem egy laptopot (elromlott), a product kod szinten ott volt az aljan amivel az uj PC-re telepitettem a win7et es aktivaltam (3 eve). erre frissitettem win10et par napja, ami szinten aktivalodott (ki volt irva a systemben) es most, hogy legyalutam es friss telepitest csinaltam, baszik aktivalodni.

Kerdezem en, hogy itt a laptoppal vasarolt win7es kod miatt szarakodik az aktivacio? Van erre a problemara vmi megoldas?
Koszonom.

TV: JZ1000

(#15223) King Unique válasza Amur (#15140) üzenetére


King Unique
titán

Azta, ez most komoly, vagy irónikus...? :D
Szép leírás, mehetne az összefoglalóba :C

(#15224) Воланд válasza szmegma (#15222) üzenetére


Воланд
titán

varni kell, az aktivacios serverek egy kicsit le vannak maradva.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#15225) gbela válasza szmegma (#15222) üzenetére


gbela
senior tag

Biztosan ugyanazt a verziót raktad rá mint az aktivált volta? Ha eltér, akár abban h home vs home N akkor nem aktiválódik.
Más ötletem nincs sajna, akinek eddig ilyen gondja volt annál ez volt a baj.

B verzió h türelem:)

[ Szerkesztve ]

(#15226) t72killer válasza szmegma (#15222) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Próbáld telefonosan aktiválni. Ha előtte már volt aktiválva az adott gépen, akkor mennie kéne.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#15227) laleeee válasza nofi (#15188) üzenetére


laleeee
őstag

csak az idegesít qrvára,hogyha a w7 telepítőt teszem be,akkor felaájnlja a cd-ről bootolást,de ha a w10-et ,akkor nem. mi lehet ez ?

(#15228) Greag


Greag
csendes tag

Sziasztok!

Telepítéskor összedugva felejtettem a PC-t a TV-vel HDMI kábellel. Létezik, hogy ez miatt nem tudom eltávolítani - letiltani a TV-t? FM2 integrált radeonos rendszer.

Thx.

(#15229) nofi válasza laleeee (#15227) üzenetére


nofi
őstag

Tehát csináltál a Media Creation Tool-al egy DVD/USB telepítőt, beállítottad a sorrendet BIOS-ban és nem látja?

Xbox GT: nozsolt

(#15230) kisbago válasza laleeee (#15227) üzenetére


kisbago
aktív tag

Melyiket szedjem le PRO vagy PRO N ???

(#15231) HornedReaper válasza front3r (#15197) üzenetére


HornedReaper
senior tag

De maga a Windows jobban használja a procit, nálam melegebb a 10-es..

Az is érdekes volt, hogy HyperThreading nélkül ment fel a Win (már úgy melegebb volt mint HT-vel Win7 alatt), utána bekapcsoltam, és 2-3 újraindítás és egy update után látta/használta a 8 szálat :)

[ Szerkesztve ]

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#15232) laleeee válasza nofi (#15229) üzenetére


laleeee
őstag

nem kellett beállítani,nem is tudom hogy kell. egyszerűen a w7 bootol cd-ről, a w10 fel sem ajánlja

(#15233) justaview válasza front3r (#15197) üzenetére


justaview
őstag

Valószínűleg a GPU-ra helyezték át a terhelést.

(#15234) juve600


juve600
nagyúr

eddig jónak tűnik a win10
nem tudjátok mikorra várható jó vga driver is hozzá ?

(#15235) peterk válasza TYÜTYI2006 (#15046) üzenetére


peterk
senior tag

Akkor el kell keserítselek: a win7 is "jelent" egy csomó mindent a microsoftnak. Sőt, ha a win7-en mondjuk chrome-ot használsz, akkor az még a google-nek is jelent. Sőt, ha okostelefonod van, akkor lehet bármilyen oprendszered a gépeden, tabodon, már mélyen otthagyod a digitális lábnyomodat a pénzre és a te adataidra éhes világcégek adatbázisaiban. :D

Szerintem ezt a témát ebben a formában kár folytatni. Nem azért, mert ne lenne fontos téma, mert az. De nem ezen a - bocsánat - rémisztgetős, szakmaiatlan szinten. Az összes eddig általam itt olvasott, beidézett "érv" komolytalan volt.Vagy az a belinkelt kép is komolytalan a pirosan aláhúzott dolgaival. Körülbelül az a szint, hogy megveszek egy mobiltelefont és utána azon aggódom, hogy a telefon miért kommunikál magától az adótornyokkal. :D

Persze mindenkinek joga van paranoiásnak lenni. Akár irracionálisan is. Én például rohadtul félek a repüléstől, hiába mondják, hogy minimális a baleset esélye. :) Ez van, ez az én nünüm. De legalább nem akarok másokat meggyőzni arról, hogy márpedig minden repülő lezuhan, csak eltitkolják. :D

Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

(#15236) nofi válasza laleeee (#15232) üzenetére


nofi
őstag

Itt azt írod pendriveról bootolnál, tehát teljesen mindegy, hogy a Windows 7-et bebootolja DVD-ről, mert neked az USB boot lenne a lényeg.

Vagy beállítod, hogy USB-ről bootoljon, vagy pendrive helyett DVD-re készíted a Windows 10 telepítőt.

[ Szerkesztve ]

Xbox GT: nozsolt

(#15237) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

A teljes win 10-es rendszerképekkel is szóbaálló ADK letölthető valahonnan? Az oldal, amit találtam csak egy kis exe-t ad:(

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#15238) smallmer


smallmer
őstag

Srácok van lehetőség arra, hogy a spartanban kicseréljem az alapértelmezett bing keresőt google-ra?

(#15239) MrPetya19 válasza smallmer (#15238) üzenetére


MrPetya19
addikt

Már edge-nek hívják és igen, lehet ellentétben a modern ie-vel.
Megnyitod és elmész a használni kívánt google oldalra és ott menü jobb felül->beállítások->speciális és asszem ott vannak a kereső motorok, hozzáadásnál fel fog jönni a megnyitott google oldal és ok.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#15240) csaba1203


csaba1203
addikt

Sziasztok!

Mi okozhatja,hogy egyik gyári böngésző sem hajlandó a youtube-os video-kat lejátszani?
Kiír egy hibaüzenetet,majd elindul hang van de képem az nincs. :F

(#15241) kisbago


kisbago
aktív tag

Pendrive ra akarom tenni a win10 et! iso-ba szedjem le vagy a másik megoldásban? :D

(#15242) pmheros


pmheros
senior tag

Az első win update-nél leszedte az MS féle hd 5450 driver-t. "Természetesen" nem kezeli külön a driver-t a javításoktól, és kivenni sem tudtam a frissítések sorából.
A driver felkerült a kép elment!
Win7 -nél most indítanák egy vga módot és leszedném a drivert.

10 -esnél hogy megy a csökkentett módú indítás, úgy hogy indításnál semmi kép ?

Ja és habzó száj :D

[ Szerkesztve ]

nem vagyok tökéletes

(#15243) csaba1203 válasza kisbago (#15241) üzenetére


csaba1203
addikt

Én ISO-ból csináltam telepítőt és gond nélkül felment minden.

(#15244) szmegma


szmegma
aktív tag

woland_y2k, gbela, t72killer - Van egy DVD-m amin a win7 van. Azt telepitem itthon minden gepre (3). A laptopok aljan levo koddal regisztralom es aktivalom a rendszereket (2) az en rendszerem PC-n van, de a regi laptopom kodjaval aktivaltam a win7et. Evekig nem volt problemam, akarmikor telepitettem ujra.
Most, hogy kijott a win10, USBrol frissitettem 2 gepet a 3bol, mindketton kiirta, hogy aktivalva van a win10.
Fogtam es legyalultam mindket gepet, full format, felraktam ugyanarrol az USBrol egy total friss telepitest mindket gepre. Telepites kozben kerdezte mindket gepen a product kodot de nem irtam be semmit. Majd amikor kesz lett a telepites, akkor bnom laptopja azonnal aktivalodott, az en PC-m meg mindig nics aktivalva, pedig mar 2 napja fent van a win10.

gbela - Ha az lenne, akkor bnom laptopjan sem mukodne az aktivacio.

Az nem lehetseges, hogy ez OEM verzio-s win7 kulcs es ugye azt a laptopommal adtak el nekem, vagyis a PC-n nem lehet aktivalni? De itt jon a csavar, hogyan lehetseges, hogy frissitettem win7rol win10re, akkor meg aktivalta a rendszert, majd friss telepites utan meg nem akarja? :F
Ennyit kellene varni a telepites utan es amikor manualisan kattintok, hogy aktivalja akkor is hibat dob? Van vki itt esetleg, akinek hasonlo a problemaja, hogy meg mindig nem aktivalodott a friss telepites utan?

TV: JZ1000

(#15245) gbela válasza szmegma (#15244) üzenetére


gbela
senior tag

Akkor tényleg csak türelem kérdése.
Bár még mindig nem győztél meg arról, hogy ugyanaz a verzió van telepítve (attól még bnőd gépén lehet ugyanaz), hisz mind win7 telepítő, mind win10 telepítő lehet többverziós, tehát elég sok kombo lehetőség van.
De feltételezve, hogy így van, csak várnod kell, kattingatni az aktiválásra, restartolni (van akinek 25 próbálkozás jött be, nekem pl újraindítás után első katt).

(#15246) Kobe


Kobe
veterán

Widi opciot megtalalta mar vki ? Mmint ott ahol lennie kene a megjelenitoknel :)
Nekem egyaltalan nem hozza fel, pedig driver is fent van es az inteles cucc is fel lett pakolva

(#15247) Thrawn válasza Kobe (#15246) üzenetére


Thrawn
félisten

Intel WiDi not supported on Windows 10

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#15248) nyega válasza sagem (#13398) üzenetére


nyega
tag

Szia!

A comodo problémádat kifejtenéd bővebben?

Nekem azt írja, hogy a tűzfal nem működik megfelelően, rákattintok a javításra, kiírja, hogy nem talált problémát indítsam újra a gépet. Újraindítás után, ugyan úgy azt írja, mint előtte, semmi változás.... :F

Előre is köszi!

(#15249) #22237440


#22237440
törölt tag

Telepítettem a Facebook alkalmazást, de talán ami a legfontosabb lenne, hogy a fal frissítése aktívan megtörténjen, nahát az éppen nem úgy van.

(#15250) FoxiestFox válasza pmheros (#15242) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Nyomd a shiftet, miközben a restartra kattintasz... és utána elnavigál.. ebben is sikerült visszafejlődni, hiába nyomogattam neki az F8-at.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.