Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15151) #78032384


#78032384
törölt tag

Félelmetes ez a cirkusz, tekerjétek magatok alufóliába még az se ilyen nevetséges mint ezek a cikkek. Az is vicces bulvárlapok közönségének magyarázzátok hogyan lehet elkerülni a "kémkedést". Persze majd a 444 olvasó Gizike fogja rendszermappákban túrni a hosts fájlt. Hamar tönkretennék a gépet, aztán panaszkodhatnak nem működik semmi. :U

[ Szerkesztve ]

(#15152) [CS]Blade2 válasza front3r (#15145) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Tiszta telepítés, és eddig nem volt kék-halálom. Asztali E4300, a chipset P965, de ahhoz nem is raktam drivert. Egyedül az Nvidia Driver 353.62 x64-et tettem fel, mindent felismert, csak alapból nem volt nvidia vezérlőpult, ezért feltettem az nvidia oldaláról a legújabbat, amit GTS450-re felhozott.
Ami fura, hogy úgy emlékszem, hogy azért használtam az IE-t, mert ott vitte a GTS450-el a 1080p videót szépen, mert az E4300 nem tudná, csak letöltött mkv-ból.

(#15153) TheProb válasza hackeeeee (#15123) üzenetére


TheProb
veterán

attól hogy késleltetve indul el a szolgáltatás még szét fogja indexelni az ssd agyát, teljesen fölöslegesen.

A kérdésen másik felére tud valaki magyarázatot? Ha kipineltem a képmetszőt akkor ennek ellenére mért nem látszik a startmenüben? Ezzel a keresős dolgot nagyjából irrelevánssá is tenném.

(#15139) [CS]Blade2: hát ennyi miatt én nem fogok reinstallt csinálni :D 7végén csináltam 1 clean installt, hátha jobb fps-t produkál majd a gép. Igazából nem nagyon vettem észre semmit...

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#15154) András. válasza justaview (#15094) üzenetére


András.
tag

Körülnéztem, semmi info. A livechaten pedig másfél óra alatt annyi tanácsot kaptam egy nyilvánvalóan Google Translate-t használó ürgétől, hogy változtassam meg az energiagazdálkodási beállításokat, vagy frissítsek Windows 10-re. :W

(#15155) kisbago


kisbago
aktív tag

Csökkentett módot hogy tudom kikapcsolni mert a keresőt nem engedi megnyitni...

(#15156) wwenigma válasza #78032384 (#15151) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Félelmetes ahogy tiltakoztok az adatszivárgás minimálisra való csökkentése ellen. Pedig épésszel végiggondolva ebben nincs semmi rossz. Itt feltenném a kérdést, az az épeszű aki ezt meglépi vagy az aki kérdés nélkül hajlandó mindent átadni?

Mielött a takargatnivalóval jönnél, megjegyezném hogy van ilyenem. A privát szférám... :U

Igen, google, apple, mind ezt csinalja. Es ahol csak lehet, mindenhol én is minimalizáltam a megosztott adatot... most akkor paranoiás vagyok?

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#15157) Mans20 válasza #78032384 (#15151) üzenetére


Mans20
addikt

Én home verziót tettem fel,de lehet váltok pro-ra,így Obama nem tud majd lehallgatni,és füstgránát se repül az ablakomba,nem úgy mint Neked.

(#15158) Mezga Aladár válasza wwenigma (#15156) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Sokan nem értik meg.
Az otthonomban sincs semmi titkolni való, de ha valaki az engedélyem nélkül jönne be, akkor nagyon megjárná.
A pc sokunknak ugyan olyan privát terület mint az otthon.
Azoknak akik a fakebookon élik az éleket hiába magyarázod.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#15159) t72killer válasza pzstm (#15141) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Egy reddites post fordítása, nem a kolléga "bűne":)

#15147: " Foglalkozzunk a rendszerrel, beállításokkal." - miért, ezek nem azok:F? Rögtön installkor kérdezi az alap privacy-kérdéseket a rendszer. Amennyi egyéb ismételt süketséget olvastam a topicban (sztem bőven 100 felett van azoknak a postoknak a száma, akik újra meg újra megkérdezik, hogyan kell/lehet tisztán telepíteni) - bőven belefér.

#15147: "Azoknak akik a fakebookon élik az éleket hiába magyarázod." - Ez a trend:(. Amíg az ember relatíve demokratikus berendezkedésű országban él és az összegyűjtött adatregeteg nem kerül bűnözők kezébe (khmmm...), addig nincs nagyobb geb#sz, csak profit van az önként és dalolva átadott adatokból. Igyen windózt ebből persze max az insideres lát.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#15160) szunyi777


szunyi777
őstag

Norton 360 180nap megoldva Win10-en, mindenféle Patch, és egyéb Crack-Patch nélkül! :P

Én még nem találtam ettől jobb keresőt...

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S20 Ultra >Rom: Beyond 2.1 Android 11>Kernel: STOCK >Recovery: TWRP (ROOTED)>EdXposed>Viper4Android hangmotor>- https://www.facebook.com/Mobiltelefonszervizszeged/

(#15161) zzeN


zzeN
aktív tag

Gondolkozok a rendszer megvételén, de érdekelne, hogy mi lesz a 10 után? Utolsó windows-nak mondják, egységes platform blablabla, de vajon fognak a jövőben kérni pénzt valamilyen frissítésért esetleg? Nem akarnék jövőre megint kiadni 40 ezret.

(#15162) Fred23 válasza wwenigma (#15156) üzenetére


Fred23
nagyúr

Szerintem is természetes aggódni, ez nem paranoia. Ha nem szeretnék néhány játékot, nem is használnék mást, mint SUSE linuxot ( az nagyon bejön).

Ha a jövőben lesznek linuxra is minőségi játékok - köztük a kedvenceimmel- vissza se nézek Windows-ra!

(#15163) laleeee


laleeee
őstag

Hogyan kell tisztán telepíteni,hogy a c meghajtót formázni is tudjam. Nekem mindig marad egy windows old mappa is ,onnan gondolom,hogy nem jól csinálom

[ Szerkesztve ]

(#15164) nofi válasza laleeee (#15163) üzenetére


nofi
őstag

Csinálsz egy telepítőpendrive-ot, bootolsz róla és a telepítés előtt, ahol ki lehet választani a partíciót még rányomsz a formázásra.

Xbox GT: nozsolt

(#15165) Воланд válasza zzeN (#15161) üzenetére


Воланд
titán

nem fognak.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#15166) András. válasza András. (#15154) üzenetére


András.
tag

Nem lehet, hogy azért csinálja, mert van vagy tíz partíció, mindegyik ilyen 200-1000MB között, amiket nem formáztam clean installnál? Vagy a Recovery/OEM partíciók tartalmai zavarhatnak be?

(#15167) mefistofeles válasza Amur (#15140) üzenetére

"...sőt, alapból minden Windows-felhasználóval megosztja a wifi jelszavadat, aki a közeledben tartózkodik; ők ezután szabadon rácsatlakozhatnak a routeredre. Ez nem vicc, hanem valóban így van."

Biztos velem szívózik csak a Microsoft de én még egy szomszédom wiwi jelszavát sem kaptam meg. :DDD

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#15168) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nyalánkság win10 frissítés témában, óvatosan az emailekkel...

#15167: azt mondjuk én sem értem, hogy az eredeti post (nem a kolléga, hanem akitől átvette az anyagot) minek szívózik a telepítéskor kilőhető opciókon. Az ember ráklikkel, kikapcsolja és csókolom. A kérdés inkább, hogy mindent kilőve milyen adatok mozognak még - ezt nem ártana dokumentálni pl az enterprise userek irányába.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#15169) kisbago válasza kisbago (#15155) üzenetére


kisbago
aktív tag

Valaki Help!!! :U

(#15170) #78032384 válasza wwenigma (#15156) üzenetére


#78032384
törölt tag

Nézd ha akármilyen app store-ban egy névtelen orosz adware, spyware csillámpóni appja teljes hozzáférést kér mindenhez, természetesen ez gáz. De most azon mit kell sírni a telefonod, géped hivatalos gyártója, a rendszer saját appjai, tehát nem egy sufnicég a működés miatt hozzá kell férjen bizonyos adatokhoz és nem John Smith nézegeti, hanem algoritmusok dolgozzák fel anonimizálva beszórva egy adatbázisba? Hogy a fenébe működjön jól a levelező, ha nem tudják vizsgálni a spamet? Van nekem is ilyen paranoiás ismerősöm, okostelefonján első dolga volt minden kényelmi-biztonsági funkciót letiltani, mert úristen mi köze a Microsoftnak az ő fényképeihez és sms-eihez? Elveszett a telefonja utána nekem sírt pótolhatatlan nyaralási fotók lettek oda a kislányáról. Mondom nyugi ott a OneDrive auto back up, ott megtalálja őket neten. Ja hogy ő az kikapcsolta a chemtrail miatt. Oké. És még ezek után se fogta fel ő volt a hülye. Részemről ennyi erről a témáról.

(#15171) SirRasor


SirRasor
őstag

Akit esetleg érdekel:
Disable windows 10 data logging

Make Love not war!

(#15172) thomasa


thomasa
senior tag

Nem tudom volt-e már, ezt tapasztaltam:

Ha wifivel használod a gépet, és elindítod a rendszert, akkor ha nem volt a fiókodhoz jelszó mégis megáll a bejelentkezésnél jelszó kéréssel, ahol a wifi kódot kell megadni, különben nem megy tovább.
Érdekes.

(#15173) GoZoL válasza Sutee89 (#15120) üzenetére


GoZoL
senior tag

A fájlkezelőt megnyitva nem látom a hálózati meghajtókat amiket map-eltem. Ha újra felveszem akkor másik meghajtó betűjelet ajánl fel. Ha legördítem a listát akkor látom a már foglalt meghajtókat. 8.1-nél simán működött ez a funkció itt máshogy megy? Hol látom a már felvett meghajtókat?

(#15174) laleeee válasza nofi (#15164) üzenetére


laleeee
őstag

Csináltam ilyet, bedugom,bekapcsolom a számítógépet, de csak simán beindul a gép és nem ajánlja fel,hogy pendrive-ról bootolna.
Mit nem csinálok jól ?

[ Szerkesztve ]

(#15175) justaview válasza András. (#15166) üzenetére


justaview
őstag

Nem ismerem a gépedet, és így nehéz tanácsot adni (más az, ha az enyém, és itt van előttem). Sok infó kellene a gépről ahhoz, hogy el lehessen dönteni, merre tovább.

Típusa, milyen Windows-al vetted, van-e rajta recovery partíció, stb. ?

Én, ha üresen vettem (Windows nélkül), akkor bátrabban kísérleteznék a clean installal, ha van rajta recovery, akkor nagyon óvatosan, és előbb mentenék mindent.

[ Szerkesztve ]

(#15176) wwenigma válasza #78032384 (#15170) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Mint például a Sony rootkitje a CD-n vagy most a telókon ami pekingbe hazatelefonal? Persze, megbizok en bennuk, de amikor kicsit tul sokat akar mint most az Ms... fogadjunk el se olvastad miket szeretne megkapni...csoda hogy folyamatos élőképet nem akar a webkameráról, hogy azzal vizsgálja a felhasználói élményt - milyen képet vágok ha lefagy az IE, etc. :)

A barátod meg ha nem csinalt biztonsagi masolatot... IJ kártya de nincs köze a paranoiához. Nekem van egy GoFlex NET, barhonnan elérem mintegy saját felhő és ide jön minden.

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#15177) nofi válasza laleeee (#15174) üzenetére


nofi
őstag

BIOS-ban állítsd be, hogy USB legyen az elsődleges bootpartíció.

[ Szerkesztve ]

Xbox GT: nozsolt

(#15178) t72killer válasza #78032384 (#15170) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"pótolhatatlan nyaralási fotók" (privát anyag, amihez pl a kíváncsi a munkaadónak semmi köze) vs "megtalálja őket neten" :F

A backupnak millió egyéb módja van, tessék megoldani. A OneDrive, Google Drive, stb jó dolog, csak arra számítson az ember, hogy amit ott tart, az publikus. Ergo az offshore számlák kimutatásait, az asszony pucér fotóit és a munkaadó konkurrenséhez beadott állásjelentkezést nem érdemes rámenteni...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#15179) Nordekk válasza vovoka (#14842) üzenetére


Nordekk
tag

Nekem ez Windows 7-nél volt folyamatosan. Napi egyszer bejátszotta. Mióta frissítettem W10-re nem volt ilyen (le is kopogom :D ).

(#15180) pzstm válasza t72killer (#15178) üzenetére


pzstm
titán

hozzáfér a OneDrive-hoz a Microsoft és a fiók tulajdonosa...más akkor ha megosztod velük vagy feltörik a fiókodat...munkáltatód nemigen fogja tudni hatóságtól vagy bárkitől azokat elkérni... ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#15181) Assdak válasza t72killer (#15178) üzenetére


Assdak
őstag

publikus?

(#15182) nyunyu


nyunyu
félisten

Edgeben hol a rakban kell allitani, hogy egy felugro ablak uj fulon jelenjen meg, ne uj ablakban?
Plusz jo volna, ha szinezne az osszetartozo fuleket.

Egyelore erosen hianyos a beallitasok menuje, kb. az IE11 beallitasainak fele hianyzik. :W

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#15183) FіkuszKukіsz válasza t72killer (#15178) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Akkor publikus ha azzá teszed. A legtöbb esetben az emberi hülyeség az oka, ha kikerülnek ilyen jellegű adatok.

Romanes eunt domus

(#15184) laleeee válasza nofi (#15177) üzenetére


laleeee
őstag

Fingom nincs hogy azt hogy kell, írd már le légyszi

(#15185) kisbago


kisbago
aktív tag

Csökkentett módot hogy tudom kikapcsolni mert a keresőt nem engedi megnyitni...

(#15186) bon válasza Fred23 (#15162) üzenetére


bon
őstag

Már bocs, szerinted más szolgáltatás nem csinál hasonlókat? pl. google kereső vagy gmail. De amúgy is platform független a dolgog. SUSE=SOSE

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#15187) kisbago válasza laleeee (#15184) üzenetére


kisbago
aktív tag

Hol szedted le a 10 et! Mert akkor úgy én is újradobnám.

(#15188) nofi válasza laleeee (#15184) üzenetére


nofi
őstag

Én sem tudom, mivel ez BIOS/alaplapfüggő pontosan hol kell a sorrendet változtatni. Keress rá a típusodra az "usb boot" kiegészítéssel, talán még egy youtube videót is fogsz erről találni.

kisbago
Első hsz

[ Szerkesztve ]

Xbox GT: nozsolt

(#15189) laleeee válasza kisbago (#15187) üzenetére


laleeee
őstag

(#15190) kisbago válasza nofi (#15188) üzenetére


kisbago
aktív tag

Ahozz tudsz nekem segítséget adni hogy csökkentett módba tettem a gépet most meg nem tudom hol kell kikapcsolni mert a kereső nem jön be.

(#15191) Воланд válasza kisbago (#15190) üzenetére


Воланд
titán

ujra kell inditani.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#15192) kisbago válasza Воланд (#15191) üzenetére


kisbago
aktív tag

Ugyan úgy visszaál.

(#15193) nofi válasza kisbago (#15192) üzenetére


nofi
őstag

Akkor indításkor F8-at nyomogatod (Windows betöltés előtt) és ott kiválasztod alul a normál indítást.

Xbox GT: nozsolt

(#15194) kisbago válasza nofi (#15193) üzenetére


kisbago
aktív tag

Nem jó nem hoz be semmit...

(#15195) pzstm válasza kisbago (#15194) üzenetére


pzstm
titán

settingsből advanced startup?

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#15196) kisbago válasza pzstm (#15195) üzenetére


kisbago
aktív tag

Az hol van?? :F

(#15197) front3r


front3r
őstag

Az Edge drámaian kevés CPU időt használ!
Főleg a hordozható eszközök tulajdonosainak jó hír ez, de a gyengébb gépek használóinak is.

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#15198) Vitiris válasza TheProb (#15098) üzenetére


Vitiris
aktív tag

Tartós megoldás a kereső működésére, leállására!!

Indítsd el a regedit-t

Keresd meg a HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\ ImmersiveShell\Launcher kötetet.

Majd a jobb oldalon, jobb klikk, ÚJ duplaszó(32bites) a megjelenő mezőbe írd be UseExperience
az értéke meg hexadecimálisban legyen 1!

Újraindít és már jó lesz!

Első indulásnál majd molyol a rendszer, mert összeszedi a gépen a kulcsszavakat 5-15 perc is lehet.

De már 2-3 percnél is látni fogod ha beírsz egy szót a startmenüben rá fog keresni.

[ Szerkesztve ]

(#15199) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

A frissítési állományok mérete a BT-mappában több napja 1.2 GB-on áll.
Elindíthatom-e ennek ellenére a Microsoft media creation tool-al, manuálisan a frissítést?

(#15200) sagem válasza GEPESZ66 (#15199) üzenetére


sagem
addikt

El, az másik mappába tölti le a cuccokat, szóval mindenképpen újra le fogja tölteni, csak ezúttal mindent.

[ Szerkesztve ]

„Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani.”

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.