Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15551) worxland válasza zsoltzsolt (#15546) üzenetére


worxland
addikt

Nem, csak a startmenübe tudod bepakolni.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#15552) Воланд válasza Snoop-y (#15547) üzenetére


Воланд
titán

minden egyes wifi halozat eseteben a felhasznalonak kell kijelolnie a megosztast bekapcsolt wifi sense eseteben is. magatol semmilyen wifi halozatot nem fog megosztani.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#15553) junior11 válasza Aarpok (#15544) üzenetére


junior11
veterán

Csakhogy én az upgrade utáni tiszta telepítés miatt nem tudok rájönni, hogyan álljak vissza a 8-asra. Eredetileg 8.0-val vettem a notit, és közben volt frissítés 8.1-re (lemez nem volt hozzá, a windows 8.0 már előretelepített volt a gépen).

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#15554) pzstm válasza Snoop-y (#15547) üzenetére


pzstm
titán

engem az aggaszt, hogy emberek nem tudnak értelmezni dolgokat, vagy belemenni a settingsbe és elolvasni ami oda van írva :U

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#15555) MrCsiT válasza junior11 (#15553) üzenetére


MrCsiT
addikt

tiszta telepítésből nyilván csak egy másik tiszta telepítéssel tudsz "visszaállni", nem? :D

Ha nincs a laptopodon recovery boot lehetőség - ezt nézd meg a gyártó által adott felhasználói leírásban/netes fórumon - sok laptopon megnyomsz egy billentyűkombót, és erre újratelepíti neked a kezdeti rendszert, akkor mit tehetsz?

Ha a Tiéd nem ilyen, csak a Sárga Macska Kft. által feltett OEM Win8 volt rajta, és nincs reg.kódod sem, akkor ez egy szép nagy user error:
1. a régi rendszered úgy borítottad fel, hogy semmiféle mentést nem csináltál róla.
2. biztosra mentél, mert a tiszta telepítéskor gondolom, formáztad a vinyót.

Ezek után, azt kérdezed, hogyan állj vissza? Ha a fentiek mind igazak - tehát se serial-od, amivel telepíthetnél, se egy Macrium-os vagy egyéb teljes mentésed nincs a saját magad által törölt rendszerről - akkor, sehogy. :N

..de miért szeretnél visszaállni? :F

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#15556) csabi63 válasza MrCsiT (#15549) üzenetére


csabi63
senior tag

"Közben, megkérdeztem az MS Supportot, szerintük, már a gép indításától kezdve nyomva kell tartani a shift-et magát, és akkor lesz lehetőség különféle boot opciókra.. kíváncsi leszek, ez igaz-e.."

Igaz. És nálam mindkét opcióval működik a csökkentett mód. A parancssorival is, csak ahhoz a rendszergazdai parancssor kell.

[ Szerkesztve ]

(#15557) Snoop-y válasza Воланд (#15552) üzenetére


Snoop-y
veterán

Szoval szerinted ez igy ok:

Eljossz hozzam en neked beallitom a jelszot. Win10-ed van sense bakapcsolva. Ezaltal az osszes hulye win10-et hasznalo senset bekapcsolva tarto contactod/haverod tudja hasznalni a netem ha a kozelemben van mivel te az MS-en keresztul megosztottad az EN JELSZAVAM. ( nyilvan nem plain textben de ez akkor is gaz )
Hat nekem ez egy oriasi secholenak tunik inkabb mint feature-nek.

oke van lehetoseg vedekezni de sokan nem fognak SSID-et modositani _optout vegzodessel...

[ Szerkesztve ]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#15558) MrCsiT válasza csabi63 (#15556) üzenetére


MrCsiT
addikt

Amikor egy fekete képernyőnél felmerül az, hogy csökkentett mód kellene, akkor parancssorra az egyetlen esélyed a telepítőlemez által biztosított parancssor. Ott meg az a fogalom, hogy "rendszergazdai parancssor", nem létezik szerintem..

Akkor, jól értem? a shift lenyomásával indított Windows 10 valamiféle boot menüvel indul újra? ..vagy egyből csökkentett módban? Ha utóbbi: hálózattal, vagy anélkül? :F

Snoop-y: jó kis gondolatsor..érdekes. :U

woland_y2k: van remény :)

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#15559) Воланд válasza Snoop-y (#15557) üzenetére


Воланд
titán

csak a sajat wifi halozatom jelszavat tudom megosztani, a velem megosztottat nem tudom tovabb osztani....

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#15560) GEPESZ66 válasza junior11 (#15553) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Nkem HP laptop volt előtelepített 8.1-el.
Szerintem csak le kell tölteni a 8.1-es ISO-t.

(#15561) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Akadnak gondok, nem is tudom milyen drivert hiányol. MSI Z77 mpower. Az fix, hogy egy egyik a wifi kari lesz, mert az nem megy. Elég fapadosan települt fel asztalira.

(#15562) INTELligent


INTELligent
senior tag

Sziasztok!
Az normális, hogy az Intel Rapid Storage Technology 30% körül eszi a CPU-t, úgy, hogy a tálcán kiírva nem is fut? (Eddig nem volt ilyen win7-en) Érdemes-e így kikapcsolni, ha úgy sem fut?

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#15563) Snoop-y válasza Воланд (#15559) üzenetére


Snoop-y
veterán

Ez 100%?

Forras? Ennyire beneztek volna az ujsagirok? Mert azon rugoznak hogy tovabb lehet osztani...

If someone with a Windows 10 device logs on to a new network, they can check a box to share that access with their contacts, who could include their Facebook friends, Outlook.com contacts and people on their Skype contact list

[ Szerkesztve ]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#15564) junior11 válasza GEPESZ66 (#15560) üzenetére


junior11
veterán

Akkor az esetemben elég volna letölteni a 8.0-át (nekem 64bit home volt, ezt meg lehet találni az MS oldalán?)? És az aktiváció hogyan fog működni? Amúgy maradnék én a W10 mellett is, ha megoldódnának az említett problémáim...

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#15565) semetka


semetka
őstag

Lehet hogy csak bebeszélem magamnak de nekem olyan mintha a win10-ben jobban érződne filmeknél az 5.1-es hatás. Pedig optikán van összekötve, amit ugye az erősítő dekódol.

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#15566) csabi63 válasza MrCsiT (#15558) üzenetére


csabi63
senior tag

A Shift lenyomásával állítsd le a gépet, az kilövi a Fast Boot-ot. Bekapcsolásnál nem kell nyomni. Előjön egy Startup képernyő, ott lehet az opciók közül választani. F4 csökkentett mód, F5 ugyanez hálózattal, etc.
Bár én működő rendszeren teszteltem, de ott minden gond nélkül működik. Csak tartsd végig lenyomva a Shift-et, amíg teljesen kikapcsol a gép.

(#15567) negyedes


negyedes
addikt

lenne egy olyan kerdesem hogy hogyan tudnam kisebbe tenni az edge-ben az adressbart es a tab-okat tartalmazo savot. 13" kijelzon nagyon sokat elvesz.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#15568) kisbago


kisbago
aktív tag

Sziasztok win 10 en hogy tudom kitenni 'Ez a gép' ikonját az asztalra? :P

(#15569) Воланд válasza Snoop-y (#15563) üzenetére


Воланд
titán

egyreszt az altalad idezett szovegben nincs szo tovabbosztasrol, masreszt meg tessek, wp8.1 (mivel mar abban is benne volt ez a funkcio), wifi sense bekapcsolva, kijelolom a megosztani kivant halozatot es ez tortenik. keri a kodot a megosztashoz. majd csinalok kepet w10 mobilrol is.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#15570) junior11 válasza kisbago (#15568) üzenetére


junior11
veterán

Megfogod egérrel és kihúzod.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#15571) kisbago válasza junior11 (#15570) üzenetére


kisbago
aktív tag

de az csak parancsikon! :P máshogy nem lehet?

(#15572) GEPESZ66 válasza junior11 (#15564) üzenetére


GEPESZ66
veterán

A WIN8.1-es fórumban az előbb írták, linkelték az oldalt, hogy hogyan lehet telepítési adathordozót létrehozni.
Ém még ilyet nem csináltam, volt telepító lemezem eddig.
Nekünk 2 asztali gépünk van, ill. 1 laptop.
Először az én gépemen (netrre, munkára használom) próbálok majd áttérni frissítéssel, ill. azt követő tiszta telepítéssel WIN10-re.
Majd következik a fiam játékra használt asztali gépe, végül pedig a feleségem munkára használt laptopja.
A Microsoft honlapján néztem, hogy ha rákattintok a WIN8.1 termékre, akkor a WIN10-et hozza fel az oldal.
Ebből is látszik, hogy tetszik-nem tetszik a WIN10 lesz a jövő.

(#15573) junior11 válasza kisbago (#15571) üzenetére


junior11
veterán

Én így csináltam mindig :D

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#15574) kisbago válasza junior11 (#15573) üzenetére


kisbago
aktív tag

Ez is jobb mint a semmi! :P csak ez parancsikon! :P

(#15575) junior11 válasza GEPESZ66 (#15572) üzenetére


junior11
veterán

Bizony W10, de akkor is a WU nem jó van megoldva, hogy automatikusan települ minden, és nem lehet eldönteni, mit nem szeretnél, nem beszélve a többi hibáiról...

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#15576) raytrace válasza kisbago (#15568) üzenetére


raytrace
csendes tag

Sziasztok win 10 en hogy tudom kitenni 'Ez a gép' ikonját az asztalra?

Gépház\Személyre szabás\Témák\Az asztali ikonbeállításai - onnan már menni fog :)

[ Szerkesztve ]

(#15577) Snoop-y válasza Воланд (#15569) üzenetére


Snoop-y
veterán

Na szoval akkor meg tudod osztani mivel neked megadtam a jelszot...

Szerinted ez rendben van?

Na mindegy este atallitom a SSID-t meg visszakapcsolom a MAC szurest is.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#15578) Воланд válasza Snoop-y (#15577) üzenetére


Воланд
titán

de nem erted, hogy ha nem tudom a jelszot, akkor nem tudom megosztani? most onnantol, hogy te valakinek megadod ugy, hogy leirod neki, elkuldod akarhogy akkor a win10 hibaja, hogy ha azt tovabb osztja? hat ez nevetseges. :DDD

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#15579) Ádám16 válasza Ádám16 (#15078) üzenetére


Ádám16
addikt

Valaki?

(#15580) worxland válasza Snoop-y (#15577) üzenetére


worxland
addikt

"Na szoval akkor meg tudod osztani mivel neked megadtam a jelszot..." - nem adtad meg. Hozzáférést adtál, a jelszó explicit megadása nélkül.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#15581) kisbago válasza raytrace (#15576) üzenetére


kisbago
aktív tag

Köszönöm! így gondoltam! :R

(#15582) MrCsiT válasza csabi63 (#15566) üzenetére


MrCsiT
addikt

Ha visszaolvasol, leírtam, hogy mi történt:
1. VGA WHQL illesztőprogram felment;
2.a telepítő kérte a restartot, rányomtam;
3. már fekete képernyővel indult.

Ilyen esetben, nehéz lesz az "A Shift lenyomásával állítsd le a gépet" alapfeltételet teljesíteni, mivel leállítás is egyetlen módon lehetséges szabályosan: úgy, hogy szerencsére a PC-n a főkapcsoló megnyomása szabályos leállítást végez.
Azt majd megnézem, hogy a be/kikapcsoló gomb megnyomásakor már nyomvatartott shift-billentyű esetén működik-e ez a dolog? :U

Snoop-y: szerintem egy magára valamit is adó hálózaton a MAC szűrés alap dolog otthoni környezetben, ahol csak a 2.4Ghz-en látok magam körül 10-20 egyéb wifit. Onnantól meg azt oszt meg a rendszer amit csak akar, szerintem nem ekkora para ez. Ha meg egységsugarú userről beszélünk, akinek a wifijén semmiféle jelszó nincs, annak meg tök mindegy, nem tudja mi történik vele. ;]
Azért vélem, hogy a W10 szolgáltatás úgy lett kialakítva, hogy segítse az embereket.
Annak meg elég kicsi az esélye, hogy egy illetéktelen épp a Te barátod gépéről - ami ismeri a wifi jelszavad - fogja megkapni/elkérni, majd a Te wifid hatótávolságában próbál jogosulatlan kapcsolatot csinálni. Ha ennyire kellenek az adataid, szimplán betörnek és elviszik a géped. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#15583) 4ron


4ron
senior tag

Toshiba Satellite L850-13M notebookról lenne szó, nem sikerül a ráfrissítés. Olyat nem lehet csinálni, hogy kiolvasom a Win 8.1 Pro-hoz használt kulcsot és azzal aktiválom a Win 10-et sima telepítésnél? Muszáj ráfrissíteni, csak úgy lesz aktivált?

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#15584) Snoop-y válasza Воланд (#15578) üzenetére


Snoop-y
veterán

Az a bajom hogy ha meg en a kis kezemmel allitom is be neki a jelszot es nem pipalom be a megosztast a wifi jelszot akkor is konnyu kiszedni a winbol es maris tovabb tudja osztani. Regen legalabb nem tudta megtenni ezt az osszes haverjaval automatikusan...

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#15585) MrCsiT válasza Snoop-y (#15584) üzenetére


MrCsiT
addikt

Ez - mint fentebb is írtam, nem bug, hanem feature. :D

Abból indulnak ki, hogy a wifi szabadon használható adatkapcsolati forrás, és csak olyan, vendég-wifit osztasz meg, ami nem fér hozzá a saját hálózatodhoz.
Az meg tényleg valószínűtlen, hogy valaki majd 30km-el arrébb a barátod gépén megkapja a wifi jelszavad (de azért, ahogy olvasom, meg sem kapja magától) erre odamegy hozzád, hogy wifizhessen?! :N

GEPESZ66: olvass privit.

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#15586) mutyi


mutyi
őstag

Nem tudom másnak volt-e hasonló jelensége, a topicot nem olvastam át.
Két napja tettem fel a Windows 10 pro változatot. Minden jól működik, kivéve, hogy amikor alvó állapotba kapcsolom, 1-2 óránként magától bekapcsol a gép, felpörög a venti,majd néhány perc múlva le is kapcsolja magát. Ami még érdekes,hogy a monitort nem kapcsolja fel.
Baromi zavaró,mert éjszaka többször felébredek rá,hogy felpörög a gép.

Windows 7 volt eddig,semmi ilyet nem tapasztaltam.

Vélemény?

(#15587) Snoop-y válasza worxland (#15580) üzenetére


Snoop-y
veterán

Amit 3 mp alatt kiszedsz windowsbol a wifi status/wireless properties-en keresztul.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#15588) beenice


beenice
csendes tag

Akinek Samsung NP-RV laptoja van az csak hálokártya csere esetén tud frissíteni Windows 10 re

(#15589) #22237440


#22237440
törölt tag

Újabb észrevétel. Edge közben lefárad és "Nem válaszol" üzenetekkel célozgat. Facebookon Gmailes címemmel kerestem rá esetleges ismerősökre. A felugró ablak komplett nem töltődik be, többszörös próbálkozás után sem.

(#15590) MrCsiT válasza Snoop-y (#15587) üzenetére


MrCsiT
addikt

Kapcsold le a wifid, szerintem. :C

mutyi: éjszakára shutdown. kevesebb áramot is fogyaszt, vissza sem kapcsol, próbáld ki ;)
Amúgy valami frissülni akar szerintem, én arra tippelnék, de keress rá neten. Ha megvan az oka, légy szíves, oszd meg velünk, mi volt az ok. :R

W10 kérdés: Toshiba laptop alaplapi wifi csak 72 Mbps-el csatlakozik, USB-s TP-link meg le-lecsatlakozik.
Másnál működik rendes sebességgel a wifi? Lehet, hogy csak nem jó csatornára van állítva nálam? Melyik az alapértelmezett magyar a sok #xx jelzésűből, vagy, mi máson múlhat? :F

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#15591) Воланд válasza Snoop-y (#15584) üzenetére


Воланд
titán

akkor nem beirod neki a jelszot, hanem megosztod. ennyi.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#15592) bulikavagyok válasza mutyi (#15586) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Szerintem kapcsold ki az eszközkezelőben a billentyűzet/hálókártya/egér energiagazdálkodásánál, hogy ne ébreszthessék fel a gépet.
Illetve az energiagazdálkodási lehetőségek közt is tiltsd le az alvó állapotnál a felébresztési időzítőket.

[ Szerkesztve ]

(#15593) baaka


baaka
tag

sziasztok!

Létezik már megoldás arra, hogy a videokártya driverét ne updatelje(lényegében downgradeli) automatikusan?

(#15594) davidsz válasza mutyi (#15586) üzenetére


davidsz
őstag

Nekem is felébred. Kikapcsoltam már mindent.
Naplóban csak annyi van hogy raid0 ébreszt. Nincs is raid, meg semmi ilyen.
Szenvedek vele. Megoldást én is keresem.
Gyanus hogy a mikrofos akar adatokat lesni...

Turbófeltöltők forgalmazása, javítása *** http://www.turbodave.hu

(#15595) Воланд válasza Snoop-y (#15587) üzenetére


Воланд
titán

[link]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#15596) t72killer válasza 4ron (#15583) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem fogadja el a 8.1-es kulcsot. Tölts le egy ISO-t és frissíts arról - akár a HDD-re kicsomagolva, akár pendrive-ra másolva a tartalmát.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#15597) mutyi válasza davidsz (#15594) üzenetére


mutyi
őstag

A másik dolog, hogy teljesen frissen akartam a notebookra is telepíteni a Windows 10-et,a notebook Windows 7-es matricával rendelkezik,de nem fogadta el a kódot.

(#15598) #78032384 válasza mutyi (#15586) üzenetére


#78032384
törölt tag

Az automatikus karbantartás lesz szerintem a ludas.

jobb klikk tálcán a win gombra control panel
system and security
security and maintenance
maintenance listát kibontani
automatic maintenance sornál change maintenance settings
állítsd át az időpontot éjjelről valami értelmes nappali időpontra
és vedd ki a pipát hogy felébresztheti a gépet

Alapértelmezett beállításokkal nagyon el van rontva ez is, de már 8-nál is így volt, emlékszem milyen boldog voltam amikor az éjszaka közepén bekapcsolt a gép, azt hittem már a skynet támad. Egy csendes tabletnél még megértem éjjel karbantart, frissítéseket telepít, de egy asztali gép ne duruzsoljon már éjjel 3-kor.

[ Szerkesztve ]

(#15599) gbela válasza mutyi (#15597) üzenetére


gbela
senior tag

(#15600) 4ron válasza t72killer (#15596) üzenetére


4ron
senior tag

Media Creation Tool segítségével letöltöttem már egy ISO-t ("Create installation media for another PC"-t választottam). Azt ha kicsomagolom és úgy indítom el a frissítést, az úgy okés lesz?

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.