Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15601) GEPESZ66 válasza 4ron (#15600) üzenetére


GEPESZ66
veterán

A Win8.1-nél elég rákattintani, s betölti, s akko az exe-t futtatni.
Így van, vagy tévedek?

(#15602) schawo válasza Snoop-y (#15584) üzenetére


schawo
titán

Pont ennek az elkerülésére való a megosztás. :W :))

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#15603) Looserke


Looserke
őstag

windows 10 alatt nektek is melegebb a GPU pár fokkal játékok alatt, mint win8.1 - 7 alatt volt?

(#15604) t72killer válasza 4ron (#15600) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Igen

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#15605) noxon


noxon
őstag

Lehet noob kérdés... Amit a windows update feltesz nvidia driver az ugyanaz amit az nvidia driver résznél lehet letölteni? Nem kell megerőszakolni a win10et hogy ne az updateről tegye fel?

We live in a simulated world...

(#15606) Gabo982


Gabo982
újonc

Sziasztok Olyan gondom lenne hogy win 10 frissítéskor fájlok másolása után amikor újra indul 20-30 percig csak áll a gép semmi nem történik és miután folytatja a frissítést 32%-nál újraindul és visszaállítja a a win 7-et és kidobja ezt az üzenetet .Esetleg tudtok valami megoldást erre a problémra vagy valakinél van hasonló gond.

[ Szerkesztve ]

(#15607) mutyi válasza gbela (#15599) üzenetére


mutyi
őstag

Köszi a választ, így már érthető!

iwroteapoem: Köszönöm a részletes választ, be is állítottam, hamarosan kiderül,hogy ez volt-e a gond.
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#15608) Kolondrum

A minialkalmazások nagyon hiányoznak. Miért kellett kivenni őket?

(#15609) lsc válasza Kolondrum (#15608) üzenetére


lsc
nagyúr

Ha elég telepítsd ezt [link], nálam megy rendesen.

Az élet kegyetlen .

(#15610) King Unique válasza Kolondrum (#15608) üzenetére


King Unique
titán

Nekem annyira nem...állítólag biztonsági okok miatt vették ki + gondolom, hogy népszerűsítsék a modern appokat, mert azok vették át a helyét.
Amúgy nem probléma, mert pofonegyszerű pótolni: 8GadgetPack. Ebben sokkal több és jobb alkalmazások vannak, mint pl. a Win7 gyári beépítettje.

[ Szerkesztve ]

(#15611) csabi63 válasza Kolondrum (#15608) üzenetére


csabi63
senior tag

(#15612) GoZoL válasza schawo (#15528) üzenetére


GoZoL
senior tag

Működött, köszi!

(#15613) Ghard


Ghard
őstag

Valaki használ 2015ös Bitdefender Internet Security-t? Azt írja jó a win10hez, mégis ledögleszti a netet meg a gépet is, valami nem okés.

(#15608) SymbianOS
Sebezhetőség miatt.

Akinek kellenek kütyük az asztalra, annak ajánlom a Rainmeter-t és az XWidget-et.

[ Szerkesztve ]

(#15614) tigasz válasza GEPESZ66 (#15601) üzenetére


tigasz
csendes tag

exe-t futtatni, amikor kulcsot kér, akkor kihagyást választani

(#15615) Clemi válasza #78032384 (#15598) üzenetére


Clemi
veterán

jobb klikk tálcán a win gombra control panel
system and security
security and maintenance
maintenance listát kibontani
automatic maintenance sornál change maintenance settings

Ez egyszerűbben Vezérlőpult/Műveletközpont/Karbantartás :)

Amúgy meg két gépen néztem meg, de a felébresztés egyiknél sincs engedélyezve, viszont mindkettő éledezik mikor neki tetszik és kideríthetetlen miért. Persze az ébresztés egérrel/billentyűzettel/hálókártyával részen csak a billentyűzet van engedélyezve. Arra gyanakszom már, hogy mivel vezeték nélküli cuccokat használunk, ezeknek a cuccoknak a frekvenciáján érkezik valami jel amitől felébred a rendszer. Mondjuk ezt az előző gépemen pont észrevettem, mert időnként a TV távirányító valamelyik gombjának megnyomásával szinkronban ébredt a gép, de szimulálni sose sikerült.

(#15616) tope


tope
addikt

Nem lehetne beleírni az Összefoglalóba a fontosabb infókat, amik itt összegyűltek a 6 nap alatt (hibák, javaslatok, ötletek, érdekességek ...) ?
Igaz sokan úgy se olvassák el, de hátha.

(#15617) #22743424


#22743424
törölt tag

Ez még hány embernél néz ki így ? Nem csak a piros szövegre gondolok ha nem, hogy elszürkült az a gomb is!

(#15618) 105kacsa


105kacsa
őstag

Sziasztok
win 8.1 pro frissítés win 10 pro
Telepítés a kis körben 11% jár (frissítés közben a számítógép többször újraindul szöveg fent) újra indul és ezt a hibát dobja 0×800700006-0×2000C a telepítés a safe os fázisban meghiusúlt APPLY-IMAGE művelet közben
és visszaáll win 8.1-re
Mi lehet a hiba?

ZTE Axon Elite - ligában játszik. Teclast X10 3G a nagyképű jóképű. OUKITEL K4000 Pro a verő erő.

(#15619) Giovanny válasza Ghard (#15613) üzenetére


Giovanny
őstag

Szia,én használom Bitdefendert,de nálam minden okész,W8.1 és W 10 alatt is nincs gond.

Zero Defect.No Compromise !

(#15620) feel2006 válasza mutyi (#15586) üzenetére


feel2006
tag

Ugyan ez van nálam is, csak nem kapcsol ki utána, hanem ébren marad.
Pedig a bill és az egér letítva, hogy ne ébreszhesse fel.

Mikrotik-Hu | -unofficial- | https://www.facebook.com/groups/mikrotikhu/

(#15621) Воланд válasza #22743424 (#15617) üzenetére


Воланд
titán

ez home vagy pro? mondjuk nalam egyik sem nez ki igy.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#15622) MrRL19


MrRL19
senior tag

Helló

újra raktam lapost Windows 7 pro- ra aktiváltam frissítettem amiket csak lehetett (több mint 200 volt ) ,de aza problémám ,hogy nem kapom meg a Win 10 jelzését sehogy sem :F

vmi ötlet !? :R

Na, viselkedj rendesen, kaszáld a dohányt, tudd, hol a helyed és ki tudja? Talán egy nap majd kinyitják a könyvet és beírják a neved. Befogadnak a családba. Beavatott leszel. Na gyere, emeld a poharad! ///M P O W E R

(#15623) Kolondrum válasza csabi63 (#15611) üzenetére

Köszi mindenki, de az alapokat eddig sem használtam. Ezek kellenek csak, hogy egy párat említsek: [link] top5, all network meter stb stb stb...

(#15624) King Unique válasza #22743424 (#15617) üzenetére


King Unique
titán

Nálam is így néz ki, pont tegnap raktam fel, ez a Windows 10 Education kiadás. :K
Nem engedi az Insider módot sem, bár azt nem is bánom. Ami zavar, az a jobb alsó sarokban lévő "Windows 10 Education" vízjel, holott van hozzá termékkulcsom, amit telepítéskor meg is adtam és gépházban / vezérlőpultban is aktiváltnak mutatja...az gondolom nálad is megvan?

Már én is be akartam tenni, megelőztél. :)

[ Szerkesztve ]

(#15625) Ghard válasza Giovanny (#15619) üzenetére


Ghard
őstag

Frissítést csináltál vagy tiszta telepítést?

(#15617) cybermanus
Pro-ban nincs szürkítve és a piros szöveg sincs.

(#15626) Kolondrum

Hogyan kell megjeleníteni a le és feltöltési sebességet az óra mellett?

(#15627) King Unique válasza Ghard (#15625) üzenetére


King Unique
titán

Mert ez az Education, mint említve volt.
Látszik, hogy pár adatgyűjtő sz@r alapból inaktív, vagy ki van belőle gyomlálva, így aki az elmúlt napok történései alapján aggódik, annak egy ilyen verzió talán egy fokkal jobb megoldás.
Funkcionalitás tekintetében meg Pro szinten lehet talán.

(#15628) junior11: hoppá, akkor vissza az okosodásom...tehát Home-nál is van. :B
Vsz arra utal, hogy egyes beállítási lehetőségek korlátozottak, pl. a Home verziónál a frissítés.

[ Szerkesztve ]

(#15628) junior11 válasza #22743424 (#15617) üzenetére


junior11
veterán

Piros szöveg nekem is jelen van mind2 gépen (W10 Home). Tulajdonképpen ez most mit akar jelenteni?

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#15629) Ghard válasza Kolondrum (#15626) üzenetére


Ghard
őstag

(#15630) Воланд válasza King Unique (#15627) üzenetére


Воланд
titán

csak eppen megvenni nem lehet. es az enterprise verziora epul.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#15631) King Unique válasza Воланд (#15630) üzenetére


King Unique
titán

Nekem DS-ből van (másoknak is), gondoltam kipróbálom. Nyilván nem lehet megvenni kereskedelmi forgalomban, mert ez egy speciális, oktatási intézményeknek szánt verzió. Ha az Enterprise-ra épül, az meg külön kafa. :K
Csak az szaros vízjel zavar... :(((

(#15632) tope válasza MrRL19 (#15622) üzenetére


tope
addikt

Töltsd le simán a megfelelő verziót, és frissítsd úgy.

UI: Fent az összefoglalóban benne van

(#15633) #22743424 válasza Воланд (#15621) üzenetére


#22743424
törölt tag

Ez Pro verzió és tiszta telepítést is csináltam e miatt és hivatalos win7 -röl frissített majd tiszta telepítéssel újra rakott rendszer. Aktiválva is van. Fogalmam sincs, hogy ezt miért csinálja. :((( Előkapartam a régi win7 x64 ultimate lemezemet majd felfrissítettem amíg megjelent a tálcán a win 10-re való frissítési ikon majd frissítettem a hivatalos oldalról letöltött iso fájlból. Mikor ez kész volt 2 napra rá előjött ez a " hiba " vagy minek nevezzem. Ezután fogtam legyalultam a rendszert majd tiszta telepítés és akkor is előjön.

(#15634) Воланд válasza #22743424 (#15633) üzenetére


Воланд
titán

teljesen random jon elo ez a bug, nekem van egy insideres vm, azon meg egyszer sem lattam, van egy clean install win10 home, ott talan egyszer, aztan ujrainditas utan eltunt, meg van egy win8-->win10 frissites, ott szinten egyszer elojott, aztan ujrainditas es eltunt.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#15635) Dumi86


Dumi86
senior tag

Sziasztok. Frissült a media creation tool verziószáma(én is ma vettem észre amikor letöltöttem újra),most már 423 van a végén az eddigi 393 helyett :R

Mobil: Samsung Galaxy A41 DS (2020) Android 12.0 PC: Asus K31AN , Samsung 8GB DDR3L Ram , Crucial BX500 480GB SSD , Gigabyte 720 GT 1Gb , Windows 10 Home 21H2 (19044.2075) OEM , Vivaldi 5.3.2679.61 , Eset Nod32 Antivirus 15.2.11.0

(#15636) Snoop-y válasza #22743424 (#15617) üzenetére


Snoop-y
veterán

Nekem mindent lehet allitani ( Enterprise )

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#15637) Win-T


Win-T
senior tag

No adtam a telepítésnek még egy harmadik esélyt, de ugyanúgy mint első alkalommal, szépen véigmegy minden, letöltés, fájlok másolása, illesztőprogramok és társai, majd a célegyenesben a beállítások konfigurálásakor 69%-nál megakad és sehova tovább. Otthagytam most majd másfél órát hátha csak lassan megy de semmi. Ott dekkol mindenféle lemezművelet nélkül... el nem tudom képzelni mi akasztja meg.
Marad a jól bevált Win7 úgy néz ki, pedig kíváncsi voltam.

(#15638) King Unique válasza #22743424 (#15633) üzenetére


King Unique
titán

Szóval Pro verzió...

Akkor most Education esetében is csak egy bug, netán a vízjel is... :W

(#15639) MrPetya19


MrPetya19
addikt

Ha használom a visszaállítást 8.1-re, akkor az adatok megmaradnak, mint frissítésnél win 10-re?

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#15640) weky válasza baaka (#15593) üzenetére


weky
tag

A VGA driver telepítéses kérdés engem is érdekelne.

Leszedtem a hiv, Win 10 drivert az Nvidia oldaláról, de telepítés végén hibával leállt, azonban automatikusan frissítette. Így viszont nem tudom, hogy psyhx és egyéb driverek frissültek e?

Resonance multi gaming baráti közösség

(#15641) junior11 válasza #22743424 (#15633) üzenetére


junior11
veterán

Nekem a Home verziónál szintén így van, piros szöveg és a szürke rész is. Most ez baj?

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#15642) djbahool


djbahool
senior tag

Sziasztok!

Látom számtalan sokan jelentetek hang problémát.
Nekem olyan jelenség áll fenn, hogy minden újraindítás után újból ki kell választanom hogy mi az alapértelmezett lejátszóeszköz, mert másképp nem szól a hangszóróból semmi. Pedig ugyanazt választom ki, ami addig is ki volt, sőt a kicsi kivezérlésjelzőn látszik, hogy szól valami, de mégsincs hang, csak ha újra beállítom defaultnak.
Ilyen jellegű hibával találkozott valaki?

(#15643) Osiris válasza #22743424 (#15617) üzenetére


Osiris
őstag

Véletlenül nem adtad meg a telepítés közben, hogy a gép tulajdonosa a cég? Ha igen, akkor most várja, hogy rákapcsold egy céges domainre és megkapja a házirendet amiből kiderül számára, hogy milyen beállításokat kell használnia...

(#15644) sszemtelen


sszemtelen
őstag

Sziasztok!

A jól megszokott Windows kép és faxmegjelenítőt (Win XP óta az alapértelmezett képnézegető progit) nem lehet valahogy elővarázsolni a 10esen? roppant bosszantó ez a képek HUB :( :D

Köszi!

(#15645) qMAGICq


qMAGICq
tag

Sziasztok!

Feltettem a WIN10-et. Minden makulátlanul elindult, működött. Minden a helyén.

Aztán állandóan alvó üzemmódba rakta a gépet, ezért leszedtem az ASUS POWER4GEAR power management szoftverét, hátha azzal akad össze.

Ezután csodás ERRORok hada fogad:
ColorUService.exe (MSVCP100.dll hiányzik)
CS6ServiceManager.exe (MSVCR100.dll hiányzik)

Kérlek segítsetek, köszönöm!

GA-P35-DS3 , E6750 @ 3,6 GHz 1,5 V , ASUS Silent Knight , 2 x 1 GB Kingmax @ 1080 MHz 2,0 V , EVGA 8800 GTS 512 @ 785/2160 MHz

(#15646) Giovanny válasza Ghard (#15625) üzenetére


Giovanny
őstag

Először frissítettem,de valahogy furán viselkedett a w10...aztán gondoltam adok még egy esélyt neki,és tiszta telepítéssel minden helyre állt,de a bitdefenderrel akkor sem volt semmi gond,inkább a rendszer működéssel.

Zero Defect.No Compromise !

(#15647) Snoop-y válasza Osiris (#15643) üzenetére


Snoop-y
veterán

Amig nincs tartomanyba leptetve addig a default beallitasok ervenyesek a local gepen.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#15648) Gh00st


Gh00st
tag

Adatvédelem / Visszajelzés és diagnosztika (soha és alapszint).
Emiatt írja pirossal, hogy egyes beállításokat a szervezet kezel...

<<< Richard B. Riddick >>> ...és Johns, Neked megvan a gerinced!!!

(#15649) junior11 válasza Gh00st (#15648) üzenetére


junior11
veterán

Tényleg, most próbáltam, nagyon köszi! :R

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#15650) Gh00st válasza junior11 (#15649) üzenetére


Gh00st
tag

Nmit ;)

<<< Richard B. Riddick >>> ...és Johns, Neked megvan a gerinced!!!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.