Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15251) whitezo88 válasza JanR (#15147) üzenetére


whitezo88
nagyúr

a kamu név megadás a legjobb, annyiszor láttam már pl csak Blizzard accountnál, hogy ellopták valakiét, visszaszerezni meg nem tudta, mert nem tudja magát igazolni a Blizz előtt :U

(#15252) csizi90 válasza Thrawn (#15247) üzenetére


csizi90
aktív tag

Nekem tegnap tökéletesen működött... :F

Jah, most látom, hogy Dell issue.

[ Szerkesztve ]

iPhone 6S, Cube i7 Stylus, XONE

(#15253) mefistofeles válasza csaba1203 (#15240) üzenetére

Driver probléma lesz. Nekem mindenféle külön drivermásolás, bütykölés nélkül simán viszi.
Mióta felraktam a win 10-et semmiféle gépészkedés, driver keresés nem kellett és minden megy mint az istennyila......

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#15254) Is-tee


Is-tee
aktív tag

Sziasztok!

Nem rég frissítettem Windows 8.1 Pro 32bit-ről Windows 10-re! Olyan kérdésem lenne, ha most szeretnék feltenni 64 bit-es Windows 10-et tiszta telepítéssel, akkor nem kell vissza mennem 8.1 Pro 64bit-re, majd onnan megint upgrade, ugye? Valamint érdemes erre a gépre feltenni a 64 bit-es 10-et?

Toshiba Satellite C850-13Z:

Intel Celeron processzor B820
Intel HD Graphics
3GB ram!

[ Szerkesztve ]

(#15255) csaba1203 válasza mefistofeles (#15253) üzenetére


csaba1203
addikt

Érdekes Chrome alatt tökéletesen megy.
Mégis milyen driver lehet a hibás?VGA-ból is a legfrissebb AMD van fenn nem értem az egészet.

(#15256) laleeee válasza nofi (#15236) üzenetére


laleeee
őstag

Kiírtam dvd-re ,de úgy sem jó :(

(#15257) mefistofeles válasza csaba1203 (#15255) üzenetére

Nem tudom megmondani. Ami biztos, hogy én edge alól a fapados gyári cuccal, full HD videókat nyomom reccenés nélkül.

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#15259) nofi válasza laleeee (#15256) üzenetére


nofi
őstag

Rendes bootdvd-t készítettél Media Creation Tool-al, vagy iso-ból más program segítségével?

Xbox GT: nozsolt

(#15260) FollowTheORI válasza Is-tee (#15254) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Nem kell visszamenni, de nem is érdemes átváltani 64bitre...

Hacsak nincs más oka, pl 2TB feletti meghajtók támogatása (GPT) és ilyesmi, vagy 64bitet preferáló alkalmazások.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#15261) pzstm válasza FollowTheORI (#15260) üzenetére


pzstm
titán

miért ne lenne érdemes átmennie ilyen konfiggal?

Szerintem meg de, nagyonis. Szóval irány a 64 bit ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#15262) FollowTheORI válasza pzstm (#15261) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

3GB ram... tök felesleges... egy notinál pláne.

(szerintem)

Szerk: + persze ha újrateszi mindenképp akkor legyen 64bit... de csak ezért most legyalulni szvsz felesleges.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#15263) Kátai válasza mefistofeles (#15008) üzenetére


Kátai
senior tag

+1

(#15264) pmheros válasza FoxiestFox (#15250) üzenetére


pmheros
senior tag

Ravaszdi, Hol találom a restart-ot ha nincs képem ? :DDD

nem vagyok tökéletes

(#15265) #41133696 válasza #41133696 (#13499) üzenetére


#41133696
törölt tag

A VIA oldalán ehhez nincs újabb driver:

Enyhén régi :DDD

[ Szerkesztve ]

(#15266) TYÜTYI2006 válasza peterk (#15235) üzenetére


TYÜTYI2006
tag

Se tabletom, se okos telefonom nincsen szerensére. Google chromeom van, de főleg mozillát használok.

(#15267) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Cortana tényleg nem tud beszélni? vagy csak nem találom a "bekapcsoló gombot"? Mert bingezni azt tud, de ostoba mint a nyű. Telefonon jobb szerintem.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#15268) tomp válasza FollowTheORI (#15262) üzenetére


tomp
félisten

Szerinted!
Nekem 6GB ramom van a notiban. Menekülök a lapozófájltól így ugye mindent a memóriába tölt be.

(#15269) Joker88


Joker88
őstag

valahogy nekem nem jött be eddig a windows10... 8.1-ről frissítettem, de olyan dolgok történtek..
hiába kattintottam a sajátgépre ( vagyis az "ez a gép" ikonra ) semmi nem történt, majd fél perc múlva megnyitott vagy 10 sajátgépet..
újraindulni többször próbálkoztam,nem sikerült, kiirta az újraindítás szöveget majd a köröket, de semmi majd egy órán keresztül...
Edge-re én nem találtam normális reklámblokkolót. állandóan jötte fel az " Ön nyert,katt ide" szövegek.. Nem,nem poresz oldalakat nézegettem ;]

úgyhogy egyenlőre visszatértem a jó öreg nyócpontegyhez . :U

In loving memory of Garrett Lockhart

(#15270) FollowTheORI válasza tomp (#15268) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

A kérdés úgy szólt hogy neki arra a gépre... nem az enyémre és nem is tiedre. :P

Missing the point... :R

Másrészt ha nem SSD-n vagy még értem is picit, de a lapozófáljtól menekülés egy nagy baromság. Sorry. :)

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#15271) Kátai válasza tomp (#15022) üzenetére


Kátai
senior tag

++1

(#15272) INTELligent


INTELligent
senior tag

Tud valaki megoldást arra, hogy a Win Hello beolvass az ujjlenyomatot, de feloldani nem tudom vele a gépet? (Ahogy láttam, már korábban is volt, de a választ nem sikerült megtalálni)

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#15273) ZsoltG60


ZsoltG60
aktív tag

Üdv. Úgy néz ki a 3GB ram kevés neki... :( nálam majdnem full memoriafogyasztás van :Y vagy ez a 64bites rendszer miatt van ? :F

Lumia 950XL

(#15274) htc07 válasza ZsoltG60 (#15273) üzenetére


htc07
addikt

ne csodálkozz, ha chromeot használsz (meg mellette még firefoxot is)

(#15275) ZsoltG60 válasza htc07 (#15274) üzenetére


ZsoltG60
aktív tag

Az az érdekes , hogy ugyan így használtam mind 2 böngészőt 8.1 alatt is és ott vígan elvolt 34-45% között a ram használat... :W

és akár hogy számolom amit kiír memória használatot az jóval kevesebb mint 2GB

[ Szerkesztve ]

Lumia 950XL

(#15276) FollowTheORI válasza ZsoltG60 (#15273) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Ebből nem látszik... talán a resource monitorban jobban látod... :)
Amugy miért gondolod kevés?

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#15277) Is-tee válasza FollowTheORI (#15262) üzenetére


Is-tee
aktív tag

Amúgy is mindenképp telepítenék, mivel egyrészt frissítettem a rendszert, másrészt meg mindenképp ráfér a gépre egy újra telepítés, csak gondoltam, akkor már kivárom a 10-est, és majd utána ráérek telepíteni, ezért is kérdeztem, hogy kinek mi a véleménye, 34bit, vagy 64 bit.. :) Meg ugye van, aki jobban ért hozzá, mint én... :B

(#15278) ZsoltG60 válasza FollowTheORI (#15276) üzenetére


ZsoltG60
aktív tag

Csak furcsa hogy ugyanaz a felhasználási mód mellett 8.1 nél nem volt ilyen magas ram használat, de végülis nem lassult le a gép így a 10 alatt sem... Na van itt pár érdekes futó folyamat...

Lumia 950XL

(#15279) Osiris


Osiris
őstag

8GB-os, i3 2377m (sandy bridge) procis laptopomra sikeresen feltettem már tiszta telepítéssel is a win10 home (x64) verzióját. Eleinte lassú volt, de a frissítések végén ez nagyjából elmúlt. Ami még mindig zavaró, hogy néha nem történik semmi egy egy kattintásra, aztán minden egyszerre akár többször is megnyílik a kattintások számától függően. Van viszont ami még ennél is rosszabb, előfordul hogy egy futó program egyszer csak eltűnik mintha kilőttem volna a feladatkezelőből és semmi hibaüzenet vagy hasonló nem jön róla.
Ezek alapján komoly munkára egyelőre nem tudom használni ezt a rendszert. :(((
Valószínű, hogy a háttérben driver problémák vannak: pl. a sandy bridge processzorok integrált videovezérlőjének teljes win10 támogatás hiánya az intel részéről.

(#15280) FollowTheORI válasza ZsoltG60 (#15278) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Rendelkezésre áll 1GB+, szóval ja, nincs ezzel gond.

Megmondom őszintén én nem néztem többet eszik e nálam, de nem tűnik annak, legalábbis nem feltünően.
De ennyi erővel azis lehet akár, hogy kevesebbet eszik. :)

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#15281) worxland válasza FollowTheORI (#15260) üzenetére


worxland
addikt

.
mégsem.

[ Szerkesztve ]

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#15282) András.


András.
tag

Kész, vége, feladom. Clean installt csináltam, minden partíciót formáztam, miegymás, de csak az történik, ami eddig: boot, majd fekete képernyő egész addig, amíg alvó állapotba nem teszem s onnan vissza nem hozom a gépet. :W

Nem lehet valami videokártyadriver-gond?

[ Szerkesztve ]

(#15283) FollowTheORI válasza András. (#15282) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Ez nem valami UEFI probléma?

Vagy valami energiagazdálkodási probléma, (sleep, deep sleep), intel smart cucc?

Milyen géped van?

Esetleg integrált vs PCIE kártya/GPU ütközés vagy prioritás?

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#15284) junior11 válasza ZsoltG60 (#15278) üzenetére


junior11
veterán

Nálam is mind2 gépen vmivel nagyobb a RAM használat.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#15285) MrRL19


MrRL19
senior tag

Helló

vki tudna nekem segíteni abban , ha Nkor-os win 10 szedek le és azt hogyan tudom aktiválni ?!

(most vettem lapost win8 van rajta ,de szeretném megúszni azt ,h ne keljen win7 rakni aztán win 10 frissítés)

köszönöm előre a választ

Na, viselkedj rendesen, kaszáld a dohányt, tudd, hol a helyed és ki tudja? Talán egy nap majd kinyitják a könyvet és beírják a neved. Befogadnak a családba. Beavatott leszel. Na gyere, emeld a poharad! ///M P O W E R

(#15286) András. válasza FollowTheORI (#15283) üzenetére


András.
tag

Lenovo B50-30. Rajtam már túltesz az egész.

(#15287) FollowTheORI válasza MrRL19 (#15285) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Sehogy és nem tudod megúszni egy eredeti win visszarakását aktivációval hivatalos úton.

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#15288) MrRL19 válasza FollowTheORI (#15287) üzenetére


MrRL19
senior tag

Értem akkor Win7 fel aztán majd frissítés ;] :R köszöntem ...

Na, viselkedj rendesen, kaszáld a dohányt, tudd, hol a helyed és ki tudja? Talán egy nap majd kinyitják a könyvet és beírják a neved. Befogadnak a családba. Beavatott leszel. Na gyere, emeld a poharad! ///M P O W E R

(#15289) laleeee válasza nofi (#15259) üzenetére


laleeee
őstag

Az iso-t kicsomagoltam MediaCreationTool-al egy pendrive-ra,majd innen nero-val felírtam egy dvd-re

(#15290) vigyori78


vigyori78
őstag

Sziasztok.
Kérdésem az lenne ,hogy a frissítésem már megvolt ,tiszta telepítésem is aktiválás is rendben volt.
Ezt a MediaCreationTool -al leszedett iso-val csináltam pendrive-os telepítéssel.
Kérdésem az lenne ,hogy az msdn-en lévő multiple iso-val is megtudom ezt csinálni ?
A telepítés közben be kell írnom a win10 pro generic key-t ,hogy a pro-t telepítse?

(#15291) peterk válasza Polír (#15096) üzenetére


peterk
senior tag

Az ilyen telepítés utáni belassulások lehetnek amiatt, mert új (vagy frissített) rendszernél a windows search, a prefetch, preload dolgozik a háttérben. Indexeli a fájljaidat a kereséshez, optimalizálja a használt alkalmazások betöltését, stb. Ha a vinyód nagyon töredezett, akkor ez olyan szinten is belassíthatja a rendszert, hogy sírás a vége. :) Az unokaöcsém tegnap este éppen ezzel hívott fel. "Bátyó segíts, mert frissítettem, és egy f*s az egész win10. Ránéztem, a gépe persze egy káosz, minden sz*r feltelepítve, és ezer task zabálja az erőforrásokat a háttérben. Plusz a töredezettség. Húsz percembe került mire kitakarítottam neki. :) Most hasít mint atom. (Kb. egy hónapig. Utána megint hív majd anyázva. :D )

Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

(#15292) peterk válasza TYÜTYI2006 (#15266) üzenetére


peterk
senior tag

És a leveleid hol vannak? Saját mail servered van? Ha nincs, hanem gmail-t, outlook.com-ot. freemail-t használsz, akkor tökmindegy, elvesztél. :D

(Nem is értem mit rémüldöznek az emberek, amikor manapság nem ismerek olyant, aki legalább annyit megtenne, hogy a leveleit nem online tárolja, hanem letölti. Milyen privát létre számít valaki, ha az összes levele ott van egy cég szerverén, jelszóemlékeztetőstől, barátnőnek írt szerelmes levéltől a munkalevelekig? :D )

Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

(#15293) Mezcal


Mezcal
addikt

Másnál is fagyogat az edge böngésző? Egyelőre más hibát nem tapasztaltam, csak az EDGE fagyást.

Playstation 5 SE CFI-1116A - Bugatti Divo távirányítós

(#15294) Osiris válasza Mezcal (#15293) üzenetére


Osiris
őstag

Nálam simán kilép és eltűnik.. de nem csak az edge, viszont elég ritkán szerencsére.

[ Szerkesztve ]

(#15295) dave0825 válasza front3r (#15135) üzenetére


dave0825
őstag

Poén volt. :B

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#15296) freelancer68 válasza laleeee (#15289) üzenetére


freelancer68
tag

Ne csomagold ki! Dvd képfájl írással (burn image) kell kiírni, csak így lesz boot-olható.

(#15297) ZsoltG60 válasza junior11 (#15284) üzenetére


ZsoltG60
aktív tag

Rendben akkor megnyugodtam :C ilyen ez a rendszer :D bár az még mindig nem tiszta hogy ha 3GB- ból 435Megát használ összesen akkor az miért 50% ... na de csak ennyi legyen a legkisebb hibája :R

Lumia 950XL

(#15298) MrPetya19 válasza Mezcal (#15293) üzenetére


MrPetya19
addikt

Egyszer velem is megesett.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#15299) MrPetya19 válasza Kobe (#15246) üzenetére


MrPetya19
addikt

A csatlakozás menüben sincs?

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#15300) #31600896 válasza S-IW (#14856) üzenetére


#31600896
törölt tag

Köszi, okos döntés volt linkelni sokakat érdekelhet. :K

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.