Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15501) laleeee válasza kisapa (#15499) üzenetére


laleeee
őstag

nem,de működik, mintha kicsit lassabb lenne,mint a w7

(#15502) whitezo88 válasza laleeee (#15498) üzenetére


whitezo88
nagyúr

ez nem a wintíz személyre szabott kulcsa, hanem egy, amit elfogad és kb minden második ember ezt írta be akinek feldobta. amúgy nem kell megvenni a tizet, elég a 7 vagy 8-at, jogtisztán aktiválni és frissíteni. Még mindenkinek van erre egy éve amúgy is.

(#15503) kisapa válasza laleeee (#15501) üzenetére


kisapa
senior tag

Bocs de amíg gyakorlatilag az én megvásárolt Win8-amat le" OEM-ezte "az ingyenesség nevében nem tudom sajnálni,hogy a te crackelt win 7-ed nem teljes funkciós.

(#15504) kisapa válasza Pribi (#15500) üzenetére


kisapa
senior tag

Én kalaplap csere miatt újra raktam a win8-at és azt frissítettem fel. Nem gondoltam rá ,hogy létre kellett volna hoznom a másik felhasználót is.Na mindegy ha utólag nem lehet akkor majd Ő is használ jelszót vagy esetleg pin kódot.

(#15505) schawo válasza Norbi095HUN (#15483) üzenetére


schawo
titán

Könnyen lehet, hogy úgy is megy, hogy az iso fájlt bemountolod, és onnan futtatod a source könyvtárban lévő setup.exe fájlt.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#15506) schawo válasza kisapa (#15503) üzenetére


schawo
titán

retail win8-ad van? Mert akkor abból nem élet oem.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#15507) laleeee válasza kisapa (#15503) üzenetére


laleeee
őstag

neked minden működik még attól,hogy leoemezték ?:)

(#15508) schawo válasza schawo (#15506) üzenetére


schawo
titán

élet=lehet

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#15509) Angel2014


Angel2014
addikt

Sziasztok! win 10-ben nincs csökkentett mód?

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#15510) Ivan15 válasza Angel2014 (#15509) üzenetére


Ivan15
senior tag

Allitolag nincs, olvass vissza mar irta vki, hogy elment a kep es 13 orat szivott vele mire HDMI kimeneten egy masik monitorral latott is vmit

(#15511) hackeeeee válasza Ivan15 (#15510) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Msconfig->rendszerindíás->biztonságos rendszerindítás

Nem segít?

Véleményem szubjektív...

(#15512) schawo válasza hackeeeee (#15511) üzenetére


schawo
titán

Ha nincs kép, akkor rohadtul nem :D

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#15513) nofi válasza laleeee (#15507) üzenetére


nofi
őstag

Nem fog, amíg nekem se ismerte fel (pár órát késett az aktiválás), addig korlátozva volt a testre szabhatóság. Innentől ezt itt hagyjuk.

A bootsorrendváltást nem tudod kiguglizni, de gondoltad egyből találtál legális szériaszámot egy 200 dolcsis operációs rendszerhez. Gratulálok! :DDD

Xbox GT: nozsolt

(#15514) Ivan15 válasza hackeeeee (#15511) üzenetére


Ivan15
senior tag

Ha nincs kep? Hogyan?

Innen olvass vissza

(#15515) cog777 válasza Angel2014 (#15509) üzenetére


cog777
senior tag

Allitolag azert mert a fast-boot es a ssd-k miatt olyan gyors az inditas hogy nem erzekeli az F8-at. Az en ertelemzesemben a fast-boot marketing erteke nagyobb volt mint az hogy elerd a csokkentett modot :( Mert amugy egy 2 mp-es kesleltetest nem nagy kunszt betenni a boot folyamatba..

Valaki Windows 10 szakerto korbejarhatna a temat mi a teendo ha hibas driver miatt el sem indul a windows, ugyanakkor a csokkentett modbol inditva siman el lehetne tavolitani a drivert.

Csak annyit tudunk tenni hogy feedback-en javasoljuk a csokkentett mod visszarakasat.

[ Szerkesztve ]

HP ZBook Workstation A3000 - Linux Mint; Raspberry Pi4 - Raspbian

(#15516) wwenigma válasza cog777 (#15515) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

A fast bootnak az a lenyege hogy a rendszer hibernalasba kerul es ezt allitja vissza, nincs rendes boot folyamat. Kiveve ha SHIFT nyomasaval inditod ujra vagy kapcsolod ki a gépet.

UEFI+SSD esetén hasonlo a helyzet...

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#15517) MrCsiT válasza MrCsiT (#15472) üzenetére


MrCsiT
addikt

Sziasztok!

Fenti, nVidia driver után csak szép fekete kép van problémára - most nem tudom tesztelni - lehetséges megoldás e szerint a cikk szerint, a

BCDEDIT /SET {DEFAULT} BOOTMENUPOLICY LEGACY parancs futtatása a telepítő lemezzel indított parancssorban.

(letiltása a BCDEDIT /SET {DEFAULT} BOOTMENUPOLICY STANDARD futtatásával, de szerintem, ha már fut a Win, akkor a többek által írt msconfig-ban is látszania kellene, hogy engedélyezett a boot menü, tehát logikusan, ott is kikapcsolhatónak kellene lennie a safe mód-nak. :F )

Elvileg, az itt leírt módszer is működhetne, csak bonyolultabbnak tűnik.

Valaki erősítse/cáfolja meg, hogy ez megoldás a problémára.

Sajnos, a többi weboldal a telepítő lemez "további opciók" alatti safe mode kiválasztását javasolja, de ennél az ingyen W10-nél - legalábbis abban a szakaszban, mikor még csak a korábbi rendszer, pl. 8.1 frissítése történt meg W10-re - a "további opciók" helyén a "visszaállás előző verzióra" lehetőséget kínálja fel a telepítő.
A visszaállítás működik, de köszönöm szépen..

Elkerülő megoldás, hogy a W10 frissítést követően, mikor a W10 elindult, azonnal készíteni kell egy visszaállítási pontot, és ezek után, a telepítő CD-vel van mire visszaállni. (nekem sajnos nem volt, és az nVidia telepítő pedig nem csinált ilyet.)
Beleszólhat a problémába - bár mindenképp logikus - hogy a driver telepítés során tiszta telepítést kértem.
Ez első körben leszedte a Win 8.1 alatt még rendben lévő korábbi drivereket, a PC újraindult úgy, hogy valami 640x480 vagy hasonló alap felbontásban, majd a telepítő továbbment, befejeződött. A befejezést követő újraindítás során azonban már a windows köröcske - azaz,az operációs rendszer betöltődése - után már csak egy teljesen fekete ablakot mutatott a monitor, "no signal" felirattal.

Javasolták még többen a shift+F8 lenyomását az UEFI bios letiltása mellett, de nekem fogalmam sincs, hogy pl. egy Z77 alaplap esetén egyáltalán van-e a BIOS-ban ilyen lehetőség. Ha van is, akkor sem nevezhető normálisnak ez az eljárás, szerintem.

MS Supportot próbáltam elérni telefonon a probléma megoldásáért, de akkora urak, hogy 8:50-kor a telefonos automata szerint, "kollégáink még nem érhetőek el."

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#15518) cog777 válasza wwenigma (#15516) üzenetére


cog777
senior tag

Szerk: Igen.. viszont ha nem vagy kepes GUI-t kapni? Miert nincs olyan opcio hogy csokkentett uzemmodba visszalepj?

Ha problema van akkor regebben helyre tudtad rakni igy. Nekem ez egyet elore, egyet hatra szituacionak tunik: Hozzaraktak a reszet, frissites dolgokat ugyanakkor elvettek a csokkentett modot.

Vagy innentol fogva le kell tiltani a fast-boot-ot mert a rendszer helyreallitasat aknazza ala. ;] Mostantol EZ a mitosz fog terjedni az interneten - joggal.

Kiprobalom mindjar ugy..

[ Szerkesztve ]

HP ZBook Workstation A3000 - Linux Mint; Raspberry Pi4 - Raspbian

(#15519) Orlin


Orlin
addikt

Sziasztok!

Akkor most egy full láma kérdés.A Windows 10-et nem lehet megvásárolni majd boltba?
Csak ilyen letöltés ,frissítés formában lesz feltehető?
Mondtam,hogy láma kérdés lesz. :B

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#15520) cog777 válasza cog777 (#15518) üzenetére


cog777
senior tag

Nem mukodik.

Workaround-nak az is jo lenne ha telepites utani elso boot-kor csinalna a rendszer egy helyreallitasi pontot amit nem lehetne kitorolni. Igy - mar korabban elkeszitett es mindig keznel levo telepito media segitsegevel, aha... ;] - helyre lehetne hozni a Windowst. :W

[ Szerkesztve ]

HP ZBook Workstation A3000 - Linux Mint; Raspberry Pi4 - Raspbian

(#15521) kengyel válasza Orlin (#15519) üzenetére


kengyel
nagyúr

(#15522) yodamester10 válasza Orlin (#15519) üzenetére


yodamester10
őstag

(#15523) Orlin


Orlin
addikt

Köszi!

Én meg nem találtam sehol. :)
Szép ára van...

[ Szerkesztve ]

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#15524) Calogero válasza Orlin (#15519) üzenetére


Calogero
addikt

Van bolti változat is.

(#15525) csabi63


csabi63
senior tag

Csökkentett mód.
Nálam működik.

(#15526) junior11


junior11
veterán

Segíthetnétek.. Már kezd nagyon elegem lenni ebből a hulladék rendszerből, tulajdonképpen az egyik nagyobb problémám a rendszerrel, hogy a WU már szerda óta nem tudja telepíteni a KB3074683 frissítést, folyamatosan sikertelen, és közben vagy 10x újraindul, míg vissza nem állítja az előző állapotot. A másik a WU automatikusan telepíti folyton a friss Intel video drivert, melyet nem a Lenovo oldaláról szed le, így a fényerő a Z500-as notebookom a max, és nem tudom állítani sem, ha leveszem, akkor meg elsötétül a kép teljesen - ez már nem új probléma, jelen volt a 8.1 alatt is, ugyanis a jó driver a Lenovo oldalán van, de a régi rendszerben egyszerűen nem engedtem telepíteni az új frissítést, itt viszont nem tudom megakadályozni, úgyhogy folyton telepíti az újat, hiába rakom vissza a régit, és ez megy körbe-körbe...
Nem beszélve, hogy jóval lassabban indul, mint a 8.1-es, mind2 gépemen... Tudtok nekem segíteni? :F

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#15527) GoZoL


GoZoL
senior tag

Telepítéssel kapcsolatos kérdésem lenne. Windows 7 prof oem verziót frissítettem windows 10-re. Letöltöttem a win 10 prof 64 bit telepítőlemezt és újra szeretném telepíteni ezzel a lemezzel. Naivan megpróbáltam a win7 kulcsomat beírni a telepítés kezdetekor de nem fogadta el. Ebben az esetben milyen kulccsal tudom újratelepíteni a PC-t? Köszi!

(#15528) schawo válasza junior11 (#15526) üzenetére


schawo
titán

Upgrade vagy tiszta?

(#15527) FrostyBoy84
Üres kulccsal (skip/kihagyás) Ha volt előtte upgade, akkor automatikusan aktivál telepítés után.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#15529) Kolondrum


Kolondrum
félisten

A Windows nem tudja használni ezt az eszközt, mert az "biztonságos eltávolításra" elő van készítve, de nem lett a számítógépből eltávolítva. (Kód: 47)

A probléma megoldásához csatlakoztassa le az eszközt a számítógépről, majd csatlakoztassa hozzá újra.

Ez egy beépített kártyaolvasó. Első indításkor minden ok, le lehet választani, aztán ezt köpi ki és hiába rakom vissza (a kártyát, mert maga az olvasó alaplapra integrált) nem érzékeli. Újra kell indítani és egy körig megint jó. Realtekes olvasó külön driverrel megy, a win10 tette fel.

[ Szerkesztve ]

(#15530) junior11 válasza schawo (#15528) üzenetére


junior11
veterán

8.1-ről upgrade aztán tiszta telepítés megvolt. Már visszaállnék 8.1-re, de a tiszta telepítés miatt ha jól tudom ez nem lehetséges, vagy hogyan kell?

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#15531) MrPetya19


MrPetya19
addikt

Ha használom a visszaállítást 8.1-re, akkor az adatok megmaradnak, mint frissítésnél?

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#15532) cog777 válasza csabi63 (#15525) üzenetére


cog777
senior tag

Koszonom! Valoban mukodik! :C

A masodik opciot valasztottam. A link megert egy bookmarkot te pedig egy rekesz sort!

HP ZBook Workstation A3000 - Linux Mint; Raspberry Pi4 - Raspbian

(#15533) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Akadt egy apró gond. Nem engedi feltenni a win10-et az SSD-re, bios beállításra hivatkozik. Ott mit? AHCI-n van minden úgy ahogy kell. Ráadásul csak az SSD van a gépre kötve a legelső sata3-as portra. Nem tudom hogyan tovább. :F

Restart megoldotta, de nincs 500-as partíció. Ez mire is jó nekem?

[ Szerkesztve ]

(#15534) laleeee válasza nofi (#15513) üzenetére


laleeee
őstag

köszi :) amúgy a testreszabáson kívül minden fasza. pont jól van beállítva a kinézet is ,nagyon tetszik :)

A bootolással az volt amúgy a gond,hogy nem jól volt kiírva cd-re,de már azt is megtanultam,hogy képfájlban kell..

[ Szerkesztve ]

(#15535) Nocsesz1


Nocsesz1
senior tag

Lenne egy kérdésem. A laptopomon win 8 volt gyárilag nem tudom milyen verzió mert ment rögtön rá egy win 7 ami nem jogtiszta. Na már most valahol olvastam hogy a gépet figyeli a rendszer hogy azon jogtiszta e volt valaha a rendszer. Ebből mi az igaz? Rá lehet frissíteni a crack 7 es rendszerre? :U

HAJRÁ VIDI !!

(#15536) csabi63 válasza cog777 (#15532) üzenetére


csabi63
senior tag

Az első ugyanolyan jól működik. Az egész procedúra lényege, hogy ki kell iktatni a Fast Boot-ot. Kikapcsolás közben nyomva kell tartani a Shift-et. Következő indításnál már lehet választani a csökkentett módot.
Így legalább arra is rájöttem, miért világít egy zöld led az alaplapon a gép kikapcsolt állapotában is. A Fast Boot készenlétben tartja a gépet. De nálam sokat nem oszt nem szoroz, mert kb. 2 mp-el gyorsabb csak az indulás.

(#15537) zoli62


zoli62
addikt

Amennyiben valaki nem ismerné.
http://www.hanselman.com/blog/GettingStartedWithWindows10.aspx

[ Szerkesztve ]

(#15538) bajnokpityu válasza schawo (#15506) üzenetére


bajnokpityu
félisten

nekem is oem 8am van. azt se tudtam eddig eldönteni, h home v pro, (csak árából sejtettem)

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#15539) Win-T


Win-T
senior tag

Szerintetek miért nem fogadja el a telepítő a Win7 termékkódját? Céges gépre akarom felrakni, teljesen jogtiszta, és mikor beírom a Win10 telepítő azt írja, hogy ez nem működik. :(

(#15540) Воланд válasza Win-T (#15539) üzenetére


Воланд
titán

win10 telepito csak win10 kodot fogad el.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#15541) gbela válasza Win-T (#15539) üzenetére


gbela
senior tag

Miért is fogadná el? Ez egy másik szoftver...
Salt off: win7-ről upgradelni kell előbb, csak utána telepíthetsz win10-et clean installal, akkor pedig nem kell kulcsot megadni (ha egyszer upgradeltél előtte).

(#15542) junior11 válasza junior11 (#15526) üzenetére


junior11
veterán

Erre vki? :F

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#15543) Win-T


Win-T
senior tag

Letöltöttem ezt a MediaCreationTool.exe-t tegnap az megkérdezi, hogy frissíteni akarom vagy bootolható adathordozót készíteni. Tegnap megpróbálkoztam a frissítéssel, de mikor már háromnegyed órája állt 92%-nál és látványosan nem volt semmi lemeztevékenység, nyomtam egy resetet, és visszaállította a Win7-et.
Ma megpróbálkoztam a bootolható pendrive-al, figyelmeztetett is a program, hogy szükség lesz egy temékkulcsra, gondoltam, hogy a Win7 kulcsára céloz, honnan lenne 10-eshez kulcsom?

(#15544) Aarpok válasza junior11 (#15542) üzenetére


Aarpok
őstag

Most csináltam ujrahuztam a 8.1 - et.Kulcsomat elfogadta és aktíválta ép frissítésekkel birkózik.

Аарпок

(#15545) yodamester10


yodamester10
őstag

Valaki tudja hogy lehet a csempéket megváltoztatni?Pl. a hírekhez az indexet szeretném berakni de Magyarország még véletlen sem szerepel.

(#15546) zsoltzsolt


zsoltzsolt
addikt

Az Időjárást ki lehet valamilyen módon tenni az asztalra akár élő csempeként, akár bárhogy :) ?
Ha valakinek valami ötlete van, azt szívesen venném.

(#15547) Snoop-y


Snoop-y
veterán

Engem ez a wifi sense funkcio aggaszt a legjobban.

Miert nincs az letiltva a verbe by default?

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#15548) gbela válasza Win-T (#15543) üzenetére


gbela
senior tag

Hát, nekem logikus, hogy ha egy clean win10-et akarsz feltenni, akkor van egy win10 kulcsod (hisz kapható már).

Szóval ha Te az ingyenes win7-win10 upgrade-re hajtasz, akkor bizony végig kell várni az upgradet. Másképp nem fog menni, előbb ott kell beaktiválni. Ha ez megtörtént, na utána tudsz clean install, kulcs megadása nélkül.

(#15549) MrCsiT válasza csabi63 (#15525) üzenetére


MrCsiT
addikt

Mi működik? a parancssori rész? ..mert nálam a telepítőcd-s indítás után a helyreállítás részen egyáltalán nem volt startup settings, azon a helyen a visszaállás korábbi állapotra lehetőség van felsorolva. :F

Közben, megkérdeztem az MS Supportot, szerintük, már a gép indításától kezdve nyomva kell tartani a shift-et magát, és akkor lesz lehetőség különféle boot opciókra.. kíváncsi leszek, ez igaz-e..

más kérdezte: VISSZAÁLLÁS: igen, természetesen teljes értékű visszaállás történik, azaz teljesen az előző állapotot kapod vissza, minden adatoddal együtt.

"a hírekhez az indexet szeretném berakni de Magyarország még véletlen sem szerepel.": ez kb. ugyanaz a kiváló usercare lesz, mint amit a HUN Cortana esetén tapasztalunk: mi "csak" magyarok vagyunk, ugyan már, hogy lehetnének saját híreink, vagy igényünk rá? Majd 3 év múlva kidolgozzák.. :(((

Snoop-y: minek aggaszt olyan, amire van letiltási lehetőség, nem értem..

junior11: tiszta telepítésből nyilván csak egy másik tiszta telepítéssel tudsz "visszaállni", nem? :D

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#15550) nofi válasza Win-T (#15543) üzenetére


nofi
őstag

Nem is kell kulcs, hagyd ki a lépést, de arra ügyelj, hogy először mindenképpen frissítsd a rendszert (az említett Tool-al, vagy pendrive-ról).

Xbox GT: nozsolt

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.