Hirdetés

2019. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2018-10-03 19:52:02

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

(#15651) *H* válasza cybermanus (#15617) üzenetére

*H*
(fanatikus tag)

Ez abban az esetben jön elő, ha a "Gépház - Adatvédelem - Visszajelzés és diagnosztika - Eszközadatok elküldése a Microsoftnak - Alapszintűre van állítva. Ekkor jelenik meg a képen látható piros szöveg és szürkül ki a gomb. Továbbá az Insider buildok beszerzése lehetőség is szürke lesz. Közepesre vagy teljesre állítva ismét elérhetőek ezek is és eltűnik az "Egyes beállításokat a szervezet kezel" szöveg is. A "Mikor kérjen visszajelzést a Windows" maradhat Soha beállításon.

[ Szerkesztve ]

Minden ember jó valamire, ha másra nem hát elrettentő példának. :)

(#15652) csƵ

csƵ
(őstag)
LOGOUT blog (1)

Üdv!

Üzleti laptoppal BIOS-ba integrált W8.1 Pro kulcsom van. Tudok formázott SSD-re installálni W10-et vagy csak frissíteni lehet?

(#15653) Digitalis válasza *H* (#15651) üzenetére

Digitalis
(senior tag)

És tényleg! :R

(#15654) DeathAdder

DeathAdder
(PH! kedvence)

Na most jutok el énis oda hogy frissítsek 10 -re.

Bekapcsoltam W7 -en a frissítést (eredeti természetesen) és meg is jelent a w10 beszerzése ikon a tálcán, ahol regisztrálktam is a w10 frissítésre.
Ez egy órája volt kb. azóta se történt semmi, de gondolom ilyen esetben mindig sokat kell várni! kb. mennyit egyébként?

Fő kérdésem inkább az volna, ha most lefrissítek W10 -re, és a következő hónapokban tervezek vinyót cserélni, akkor ugyanezt kell eljátszanom megint, hogy először felteszem a w7 -et, vagy tudom valami kulccsal regisztrálni a microsoft oldaláról letölthető hivatalos w10 -et is? Ha igen hol találom majd azt a kulcsot?

You'll Never Walk Alone

(#15655) valaki_xy válasza sszemtelen (#15644) üzenetére

valaki_xy
(tag)

Vezérlőpult\Minden vezérlőpultelem\Alapértelmezett programok\Alapértelmezett programok beállítása

Bal oldalon pedig ott a Windows Fényképnézegető. Ha erre gondoltál :B

(#15656) pzstm válasza DeathAdder (#15654) üzenetére

pzstm
(Topikgazda)

változó, MS nézi a konfigodat, nézik, hogy minden rendben van-e, majd háttérben a letöltés végbemegy és WU-n keresztül települ. Ha feltelpült, beaktiválódik, az aktiválással együtt a HardwareID-d bekerül az MS adatbázisába online (alaplapod ID-ja), s ezt követően ha bármit cserélsz, ami nem az alaplap, akkor ezen ID alapján kulcs nélkül fog beaktiválódni a rendszered

iPhone Xs Max 64GB Black |Surface Pro4 256GB Type Cover |Xbox One X Project Scorpio|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#15657) gbela válasza csƵ (#15652) üzenetére

gbela
(senior tag)

Előbb frissíteni kell, ha egyszer megtetted utána menni fog formázottra is.

(#15658) nosiapu

nosiapu
(újonc)

Csak egy érdekesség : Acer AOA D270-es netbookhoz kaptam az Ms jelzését,miért nem telepithető a kisgépre a Windows 10. "Intel(R) Grap Seriehics Media Accelator 3600: A kijelző gyártója nem gondoskodott róla, hogy a kijelző kompatibilis legyen a Windows 10-zel. Kérje a gyártó segitségét."

[ Szerkesztve ]

(#15659) Osiris válasza nosiapu (#15658) üzenetére

Osiris
(őstag)

...azt kérheted. Az Intel jól nem ad ki drivereket a kicsit régebbi procik integrált videovezérlőihez. Sandy bridge processzorhoz már nincs hivatalos driver, Ivy-hoz már csak WHQL minősítés nélküli van. Szerencsére az én laptopomra még felment, pedig az is Sandy.

[ Szerkesztve ]

(#15660) Snoop-y válasza DeathAdder (#15654) üzenetére

Snoop-y
(PH! kedvence)

Egyszer kell csak frissitened a 7-rol es beaktivalni. Utana csinalsz iso-t a media creation tool-al es ha clean installal felteszed automatikusan beaktivalodik majd. Javaslom a topic leirast attanulmanyozni ;)

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#15661) Воланд válasza *H* (#15651) üzenetére

Воланд
(Jómunkásember)

:R

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#15662) krealon válasza csƵ (#15652) üzenetére

krealon
(PH! kedvence)

"Üzleti laptoppal BIOS-ba integrált W8.1 Pro kulcsom van. Tudok formázott SSD-re installálni W10-et vagy csak frissíteni lehet?"

Idezet az osszefoglalobol:

Hogyan szerezhetek ingyenes windows-t?

Minden Windows 7 (sp1 szükséges!) és Windows 8 (8.1 update szükséges!) tulajdonos ingyenesen frissíthet Windows 10-re.

A formazott SSD nem frissites.

Egyebkent: ha egyszer mar aktivalodott a frissitett Windows, akkor utana mukodik a tiszta ujrainstall, radasul ekkor mar kulcsot sem kell megadni.

(#15663) Ghard

Ghard
(őstag)

Lehet volt már, de tálca ikonok méretét lehet növelni valahogy? Beállításoknál csak kisebbre lehet tenni.
Windows 8nál nagyobb volt.

(#15664) sszemtelen válasza valaki_xy (#15655) üzenetére

sszemtelen
(őstag)

Egyrészt köszönöm, másrészt csak a tiff-eket engedi hozzá párosítani, a jpg, png kiesett :(

OnePlus 5T / Amazfit Stratos | instagram.com/sszemtelen | bit.ly/sszemtelen

(#15665) valaki_xy válasza sszemtelen (#15664) üzenetére

valaki_xy
(tag)

Érdekes, nekem a jpg-t, és a png-t is engedte. Esetleg egy jpg/png képnél jobb klikk->társítás?

[ Szerkesztve ]

(#15666) András. válasza FollowTheORI (#15283) üzenetére

András.
(tag)

UEFI problémáról bővebben írnál? Mást már kipróbáltam. Az interneten elérhető troubleshoot opciók eredményeképp vagy bootlooppal találkoztam, vagy nem engedett bejelentkezni.

(#15667) wjbhbdux válasza sszemtelen (#15664) üzenetére

wjbhbdux
(PH! addikt)

csinálj egy .reg fájlt a notepadban ezekkel:

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows Photo Viewer\Capabilities\FileAssociations]
".tif"="PhotoViewer.FileAssoc.Tiff"
".tiff"="PhotoViewer.FileAssoc.Tiff"
".png"="PhotoViewer.FileAssoc.Tiff"
".bmp"="PhotoViewer.FileAssoc.Tiff"
".jpeg"="PhotoViewer.FileAssoc.Tiff"
".jpg"="PhotoViewer.FileAssoc.Tiff"
".ico"="PhotoViewer.FileAssoc.Tiff"

és utána amit fent írtak

(#15668) DeathAdder

DeathAdder
(PH! kedvence)

Köszönöm mindenki :R

Annyi kérdésem még, hogy esélyes az is, hogy a mai napon már nem ajánlja fel a w10 telepítését?

[ Szerkesztve ]

You'll Never Walk Alone

(#15669) Dzseno

Dzseno
(kvázi-tag)

Sziasztok! Szerettem volna feltelepíteni a friss 10esre a utorrentet viszont a windows szerint az alkalmazás gyártója blokkolva van a rendszerben. Kérdésem az lenne, hol tudom ezt a blokkolást feloldani, hogy külső alkalmazásokat tudjak telepíteni?
Köszönöööööööööm :))

(#15670) cybermanus

cybermanus
(őstag)

Köszönöm p.gabor és *H* a választ! Megint tanultam valamit :)

A térerő legyen veled ! Redmi Note 7, HTC U 11

(#15671) wjbhbdux válasza Dzseno (#15669) üzenetére

wjbhbdux
(PH! addikt)

utorrent rendre kártékony programokat csomagol a telepítőjébe, jobb lenne ha más torrent kliens után néznél. vagy rakj fel egy régebbit.

(#15672) Snip3r_HUN válasza DeathAdder (#15668) üzenetére

Snip3r_HUN
(PH! kedvence)

Én 3 napja várok rá...

[ Szerkesztve ]

In space, no one can hear your coils whine... | HP Omen 15 | PS4 Slim 1TB | Huawei P20 Pro

(#15673) yozsee11 válasza pzstm (#15656) üzenetére

yozsee11
(fanatikus tag)

Arról esetleg van infó, hogy mi történik, ha pl. egy már beaktivált 32 bites után egy 64 bites verziót telepítünk fel?
Vagy mondjuk egy aktivált Home után egy Pro kerül telepítésre?

Mindkét esetben természetesen tiszta telepítésre gondoltam. A verziókhoz külön tárolhatják az ID-t?

Origin/Steam/UPlay: yozsee

(#15674) Dzseno válasza wjbhbdux (#15671) üzenetére

Dzseno
(kvázi-tag)

Ti miylen torrent klienst használtok ami nem veszik össze a Windowsal?

(#15675) Bodz válasza Dzseno (#15674) üzenetére

Bodz
(Ármester)

qBittorrent.

[ Szerkesztve ]

5 méters Nakamichi RCA kábel eladó https://hardverapro.hu/tag/bodz.html

(#15676) mefistofeles válasza yozsee11 (#15673) üzenetére

mefistofeles
(PH! addikt)

Gyanítom, hogy csak pontosan azt a Windowst fogadja el. Ha pl. egy home volt fent és pro-t szeretnél akkor pro win 8.1 telepítés és frissítés. Másképp aligha fog aktiválni.

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#15677) DeathAdder válasza Snip3r_HUN (#15672) üzenetére

DeathAdder
(PH! kedvence)

Hűha.. akkor én is úgy állok hozzá, azt hittem maximum pár óra és kapom az értesítést :F

You'll Never Walk Alone

(#15678) mefistofeles válasza Dzseno (#15674) üzenetére

mefistofeles
(PH! addikt)

Mondjuk én nem vagyok mérvadó mert nálam minden alapból működik de én a régi megbízható qtorrentemet használom.

Azért érdekes mekkora különbségek vannak.... pl. nekem a képnézegető is minden katyvasz nélkül, alapból kezelt minden formátumot......

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#15679) Rasiel válasza Dzseno (#15674) üzenetére

Rasiel
(senior tag)

A qbittorrent v3.1.12-t használom már régóta. Tégy egy próbát ezzel, szerintem megfelelő lesz neked is.

(#15680) Toše válasza t72killer (#15604) üzenetére

Toše
(senior tag)

Köszi!

"A közgazdász az a szakértő, aki holnapra tudni fogja, hogy azok a dolgok, amiket tegnap jósolt, miért nem következtek be ma..."

(#15681) schawo válasza yozsee11 (#15673) üzenetére

schawo
(Jómunkásember)

A 32 és a 64 bites ugyanazzal a licenccel használható, a home és a pro pedig nem.

SoftDirect - Windows és Office licencek http://goo.gl/GqwSTH Win7 6000 Ft, Office 365 Vállalati E3 16000 Ft/felh/év, Win10H 14500

(#15682) Dzseno válasza Rasiel (#15679) üzenetére

Dzseno
(kvázi-tag)

Feltettem. Fel engedte tenni :D köszönöm nektek

(#15683) p.gabor válasza Dzseno (#15674) üzenetére

p.gabor
(fanatikus tag)

ut 1.8.2 atomstabil a 10-esen is :D

[ Szerkesztve ]

(#15684) anderledani

anderledani
(őstag)

Az miért lehet hogy nem kapcsol ki a monitorom, sem alvó állapotba nem megy le a gép?

iPhone XS 64GB << iPhone 6S 64GB << Samsung Galaxy Alpha << Xiaomi Mi3 64GB << Sony Xperia SP << LG Optimus Black << Nokia 6303 << Sony Ericsson V630i << Alcatel OT757

(#15685) nyunyu válasza Dzseno (#15674) üzenetére

nyunyu
(PH! félisten)

Ti miylen torrent klienst használtok ami nem veszik össze a Windowsal?

uTorrent 2.2.1 rendesen mukodik "10" alatt is, es nincs agyonszemetelve mint a 3.x.y szeriak.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#15686) nosiapu válasza Osiris (#15659) üzenetére

nosiapu
(újonc)

Köszönöm válaszod. Maradok a win 7-esnél!
:(((

[ Szerkesztve ]

(#15687) poli27

poli27
(PH! kedvence)

Én transmission qt-t használok, ugye van távoli remote gui hozzá ami tök jó dolog... másik gépről berakok kiveszek torrenteket :)

(#15688) vigyori78

vigyori78
(őstag)

Szakik, erre : LINK ?
Köszi.

(#15689) Orlin válasza DeathAdder (#15677) üzenetére

Orlin
(PH! addikt)

Én is már 3-4 napja várok.Van már egy $Windows.~BT mappám,aminek a mérete megállt 6,13 Gb-nál.
Amúgy kérdezném a többieket is ilyenkor mi van?Várjak csak? :(

ASUS K501L,Windows 10,Razer Abyssus 2, Xiaomi Mi A2 Lite,Kindle Paperwhite (5th Generation),

(#15690) mekker

mekker
(őstag)

@Keresőnek -
Ha valakinek ezek a hibakódok jönnének elő a frissítésnél, boltnál:
0x80072EE7
0x80070422

, akkor valószínűleg le van nekik tiltva a Services.msc-ben a Windows Update, vissza kell állítani kézire.
(nálam valószínűleg Win7-ből maradhatott így, vagy valami sunyi bloatware letiltotta)

[ Szerkesztve ]

Don't hate the player, hate the gémeskút

(#15691) maathe

maathe
(senior tag)

Mitől lehet az, hogy leállítom a gépet, de pár másodperc múlva bekapcsol és csak a második leállításra kapcsol ki ténylegesen?

(#15692) htc07 válasza poli27 (#15687) üzenetére

htc07
(PH! addikt)

utorrenthez is van már pár éve.

(#15693) junior11 válasza Ghard (#15663) üzenetére

junior11
(PH! kedvence)

Ez engem is érdekelne...

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#15694) szpal17

szpal17
(őstag)

Nekem 3 napot bírt a 10-es, mert nem bírta magát beaktiválni. Eredeti, céges Win 8.1 Ultimate lett frissítve Win 10-re. Folyamatos hibaüzenet, hogy nem tudja aktiválni bla, bla. Ma rászántam magam és a win 8.1 helyreállítást választottam. Elég rövid idő alatt visszaállt a gép, azonban az asztal és az ikonok nem akartak megérkezni, újraindítás után sem. Feladatkezelő elindul, de az asztal és az ikonok nem. Feladatkezelőből eljutottam a rendszervisszaállításhoz és egy korábbi állapotot választottam. Minden visszaállt az eredetibe és láss csodát a Win 8.1 aktiválva van... :U

(#15695) anderledani válasza anderledani (#15684) üzenetére

anderledani
(őstag)

Ha parancssorból egy nircmd nevű program segítségével kikapcsoltatom, akkor is 1 mp után bekapcsol.

iPhone XS 64GB << iPhone 6S 64GB << Samsung Galaxy Alpha << Xiaomi Mi3 64GB << Sony Xperia SP << LG Optimus Black << Nokia 6303 << Sony Ericsson V630i << Alcatel OT757

(#15696) albert8

albert8
(PH! addikt)

Ezzel a hibaüzenettel találkozott már valaki? Megldás esetleg?
Error 0xC1900101 - 0x30018
win7 - win10 re frissiteném desktopon

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#15697) zzola válasza szpal17 (#15694) üzenetére

zzola
(PH! félisten)

Az jó, mert 8-ból nem létezik Ultimate verzió... :U

Muhahahahahahaaa

(#15698) ignisz

ignisz
(senior tag)

Szép napot! Tegnap fissítettem win 10-re. Ma elindítottam a speedtestet, de nem tölt be rendesen, nem működik. Mi lehet a gond? Chrome böngésző, Edge egyik se.Segítséget előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Huawei P30, Huawei P9, Huawei MediaPad T3 10, ASRock FM2A78M-HD+ , AMD A10-5800K, 8GB DDR3

(#15699) szpal17 válasza zzola (#15697) üzenetére

szpal17
(őstag)

Elírtam....Enterprise. A lényegen nem változtat.

(#15700) sszemtelen válasza wjbhbdux (#15667) üzenetére

sszemtelen
(őstag)

Vendégem vagy egy sörre! Köszönöm, tökéletes! :)

(#15665) valaki_xy: Sajna az nem működött, próbáltam korábban :/ De köszönöm! :)

OnePlus 5T / Amazfit Stratos | instagram.com/sszemtelen | bit.ly/sszemtelen

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.