Hirdetés

2019. június 25., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2018-10-03 19:52:02

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

(#15051) Orlin válasza peterk (#15021) üzenetére

Orlin
(PH! addikt)

Mindig van egy okostojás aki amennyi energiát elpazarol arra,hogy a másikat kioktassa azzal akár segíthetne is neki.És persze mindig ez a mondat vége:"akkor inkább ne telepítsd a win10-et."
Én követem a topicot naponta azért,de pl tegnap délután néztem fel és 200 felett van a kommentek száma,ha valaki nem itt ücsörög egész nap akkor neki nem biztos,hogy olyan könnyű megtalálni a választ.

ASUS K501L,Windows 10,Razer Abyssus 2, Xiaomi Mi A2 Lite,Kindle Paperwhite (5th Generation),

(#15052) SirRasor

SirRasor
(őstag)

Tudom retorikus kérdés, de a végleges win10-el egyidőben nem kellett volna elkészülniük az RSAT-tal is? :W

Make Love not war!

(#15053) JanR válasza Воланд (#15036) üzenetére

JanR
(PH! addikt)

Ne vitatkozz velük, nem éri meg. Ha valaki ennyire fél, akkor tényleg nem értem miért nem húzza ki az internet kábelt és megy a mezőre játszani. De nem csak ez a három cég nézi az adatainkat, csak most könnyű ezzel fikázni a windows 10-t.

(#15054) MrPetya19 válasza INTELligent (#15029) üzenetére

MrPetya19
(PH! addikt)

Ezt csak kiírja, én is eredetileg angol 8.1-et frissítettem, és magyar csomag volt rajta, és telepítés közben szépen letöltötte és felrakta. Bejelentkezésnél magyar nyelv fogadott.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#15055) t72killer válasza Воланд (#15048) üzenetére

t72killer
(Jómunkásember)
LOGOUT blog

Olvasom, olvasom, vannak érdekességek - jogilag bármit megengednek maguknak, kérdés a gyakorlat:

"Fizetési adatok. Adatokat gyűjtünk ahhoz, hogy feldolgozzunk kifizetéseit ha vásárol, mint a fizetési eszközének számát (mint pl. a hitelkártyaszám), és a fizetési eszközéhez rendelt biztonsági kódot." -> nem úgy kellett volna ezt fogalmazni, "ha nálunk vásárol"? Gondolom, a store-ban történő fizetésekre vonatkozik, de persze egy gondolat jogilag nem köt:U. Feltételezem, hogy a hitelkártyaszámom nem az alap telemetriával megy ki, ha firefox-ban veszek egy Longyearbyen-Fokváros repjegyet.

#15053: Nem vagyok a win10 ellen, csak most kezdem kiismerni a rendszert - egyszerűen használni szeretném és látni szeretném feketén-fehéren, hogy mi a helyzet biztonság és adatvédelem terén.

[ Szerkesztve ]

"A win98 biztonságos, ui már vírust sem írnak rá 10 éve."

(#15056) MrCsiT válasza TYÜTYI2006 (#15050) üzenetére

MrCsiT
(PH! addikt)

Telepítéskor van olyan gomb, hogy "beállítások testreszabása" ..lehet, hogy nem épp ezek a szavak, de ez az értelme. Ott meg tudod adni részletesen, hogy mihez járulsz hozzá, és mihez nem.

Én sem szeretem, ha ok nélkül fosztogatják az adataimat, de ez így, testreszabva, rendben van.
Klónozd le a windows-odat egy 2. meghajtóra - 128GB -s SSD már 10k körül elérhető apróban - majd ezt a meghajtót tedd be, frissítsd meg, és ha nem tetszik, hát visszaállsz a másik drive-ra.

Amíg nem próbáltad, nem nézted meg, csak mérsékelten parázz. :DDD

Amúgy, kérdezd meg magadtól, hogy van-e olyan KFT vagy RT, akinek online rendelés során megadtad az adataid. Ha van, akkor már mindegy, nyugodtan telepíthetsz akár default beállításokkal is win10-et.

Fájlokból - mint már írták is - azt szinkronizál fel, amit a OneDrive mappába teszel. A OneDrive-nak már az automata indítása is kikapcsolható.

Ha ennyi nem elég, hogy feltedd, akkor valóban húzd le a neted, mert ha pl. google-t használtál már, akkor az is elmentette, mit neteztél, és - bár én egyelőre az MS-nek nem adtam oda a böngészési előzményemet, de, lehet megnézem - elvileg épp az MS-nek szigorúbb az adatvédelmi szabályzata, mint a google-é, ahol ha kerestél ütvefúrót, akkor 2 hétig minden weboldal reklámja ütvefúrót fog ajánlani Neked. :DDD ;)

Telepítés:

Ha nem adja fel automatikusan, és a rendszer nem akarja letölteni a Win 10-et, és a Media Creation Tool letöltő eszköz is feladná – mint nálam, ahol 2 gépen is megállt már a legelején hibával : "Valami hiba történt. 0x80070002-0x20016. OK" - akkor az ISO közvetlenül is letölthető a Microsoft oldaláról.

Az ISO-t a célgépre kicsomagolva, a setup.exe indításával rábeszélhetünk a frissítésre.
Előtte szerintem célszerű MS fiókba belépni, mert valahogy userhez (ebben nem vagyok biztos) és computerhez (ez biztos) köti a W10 a licenc-t.
Ha megtörtént egy frissítés, és a termék be is regisztrálta magát, elvileg azt követően már arra a hardverre – ha nem változott alaplap vagy egyéb fő komponens – tiszta telepítés is megtehető, a W10 vissza fog aktiválódni.
Tiszta telepítéshez az USB készítésnél nálam a DVD tool meg a Winbootic is fail lett, nem tudta megcsinálni az USB meghajtót, de ez a tool megcsinálta.

A telepítés(ek)hez kapcsolódó legviccesebb, főképp windows hibaüzenetek pedig, itt nézhetőek meg, a galériában. :DDD :DD

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#15057) havri1

havri1
(PH! félisten)

Upgrade megvolt 8.1-->10 pro
Nem tetszett, legyalultam. Szűz telepítés, partíciók törlése stb.
Visszament a 8.1 rendesen, DE!
A tálcán jobbklikkre ilyen ronda lett az összes menü háttere, szét vannak csúszva, és kék az egész.
Nem volt ilyen, és nem csak nálam, többeknél ugyanez van.
Mi a franc lehet?

[ Szerkesztve ]

havri

(#15058) Воланд válasza SirRasor (#15052) üzenetére

Воланд
(Jómunkásember)

januarban jelent meg egy preview, aztan ennyi.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#15059) FollowTheORI válasza havri1 (#15057) üzenetére

FollowTheORI
(PH! nagyúr)

Passz... de hogy a windows 10-hez semmi köze egy szűz 8.1 telepítésnek az is biztos. :)

Steam/Origin/Uplay/PSN/XBOX: FollowTheORI / BF V Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#15060) bandras0226 válasza t72killer (#15030) üzenetére

bandras0226
(fanatikus tag)

Azért nem árt tisztázni hogy miért is fizettél valójában. Nem a Windows egy példányáért, hanem csak a használati jogáért fizettél!
Körülbelűl olyan mint az albérlet. Hiába fizetsz érte, soha nem lesz a tied. A felhasználói jogaid pedig mindkét esetben korlátozottak.
Fentebb már valaki nagyon jól leírta hogy miért van ez így. Ezen adatok nélkül gyakorlatilag működésképtelen lenne a rendszer.
Persze a warezolt játékok valószínűleg futnának ezen szolgáltatások nélkül is. Sokaknak ez bőven elég lenne, sokaknak viszont nem.

"A vallás akkor keletkezett, amikor az első csaló találkozott az első ostobával." Voltaire

(#15061) schawo válasza t72killer (#15055) üzenetére

schawo
(Jómunkásember)

Nem csak a saját boltban. Gondolom a beépített Edge böngető is kérésre megjegyzi a bankkártyaadatokat, hasonlóan a chromehoz. Ott gombnyomásra lehet kérni.

(#15060) bandras0226
Ez az amerikai gondolatmenet. EU-ban a szoftverlicenc teljes értékű termék, amit megvásároltál, az tiéd, birtokolod.

[ Szerkesztve ]

SoftDirect - Windows és Office licencek http://goo.gl/GqwSTH Win7 6000 Ft, Office 365 Vállalati E3 16000 Ft/felh/év, Win10H 14500

(#15062) Воланд válasza t72killer (#15055) üzenetére

Воланд
(Jómunkásember)

*sohaj*

mivel ez az ms adatvedelmi nyilatkozata, igy nyilvan fizetesi adatot akkor gyujtenek ha a microsoft-on keresztul vasarolsz (legyen az a store, legyen az egy office 365, onedrive, groove elfizetes), nem akkor, ha ff-ben veszel egy repulojegyet.... tehat ha semmilyen fizetos ms szolgaltatast nem veszel igenybe, akkor nem is fognak semmilyen fizetesi adatot gyujteni.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#15063) bajnokpityu válasza havri1 (#15057) üzenetére

bajnokpityu
(PH! félisten)

emailcimmel léptél be, gondolom.
ott megjegzi a háttered, szineid. nyilván ezek a beállítások lettek w10 esetén.

Kinu M47 eladó

(#15064) mefistofeles válasza King Unique (#15016) üzenetére

mefistofeles
(PH! addikt)

Igen, sokaknál alapvető hibák vannak és nyilván a rendszer még messze van a tökéletestől de azt mivel magyarázod, hogy ugyanazon funkciók másoknál tökéletesen, hiba nélkül működnek?
Persze ezek egy része visszavezethető a Windowsra is de most is azt mondom, hogy a kompatibilitási gond a legtöbb. Márpedig azt nem lehet elvárni a Microsofttól, hogy a sok ezer gyártó, speckó hardverére, szoftverére ő irogasson illesztőket. Nyilván időben hozzájutottak a cégek a kellő információkhoz és innentől az ő szégyenük ha a megjelenésre (amit mindenki tudott időtlen idők óta) nem készültek el egy épkézláb, használható driverrel.

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#15065) cog777

cog777
(senior tag)

Mar reggel nehezen ebredt fel a hibernalasbol notim, csak egy fekete kepernyo fogadott, amikor hosszan akartam nyomni a kikapcsolo gombot a reszethez akkor persze emgint hibernalta magat.

Balszerencsere nem mukodik az F8, Shift F8-as csokkentett modban valo inditas. Ezt azert orvosolhatna az MS, a feedback-en javasolni fogom, mert a leirasok donto tobbsege feltetelezi hogy elindult a Windows :DDD es ugy mar elerheto a csokkentett mod. Aztan kihuztam a halokabelt + az egeret es jo lett.

Szerk: Ma reggel ujra akarja inditani a Windows a gepet, megneztem mennyire lehet elhalasztani: meg 6 napig lehet elhalasztani az ujrainditast. Szerintem ez elegge fair.

Szerk2: Az update history-m tele van Failed to install bejegyzesekkel! Most pl a Defender-t probalta frissiteni, ujrainditotta es meg igy sem mukodott!

[ Szerkesztve ]

Lenovo T440s Thinkpad - Linux Mint 18.3 Cinnamon

(#15066) TYÜTYI2006 válasza MrCsiT (#15056) üzenetére

TYÜTYI2006
(tag)

Valószínűleg ha tényleg letilthatók a kérdéses adatgyűjtések akkor ki lesz majd próbálva. De frissítéssel win7-ről biztosan nem. Hanem üres SSD-re telepítéssel. Amúgy rendeltem már többször webáruházakból, neten pizzát, stb.

(#15067) pzstm válasza SirRasor (#15052) üzenetére

pzstm
(Topikgazda)

De...állitólag 1-2het

iPhone Xs Max 64GB Black |Surface Pro4 256GB Type Cover |Xbox One X Project Scorpio|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#15068) _ak_

_ak_
(PH! addikt)

Sziasztok!

Sokadik installnál véletlenül HOME verziót telepítettem, csak most vettem észre, hogy nem aktiválja magát a win, vajon a storeból letölthetem a pro-t ilyenkor díjtalanul?

Nem nagyon merek kísérletezgetni, mert 40k-t még véletelnül sem akarok fizetni. ;]

Let's begin, de gozaimasu!

(#15069) tope

tope
(PH! addikt)

Windows Update-t lehet kézzel indítani ? Olyan puritán lett a felület, hogy semmit nem lehet csinálni kb. Tegnap óta frissíti ugyanazon frissítést, illetve mondanám azt, hogy kiírja, hogy 13% és meg se moccan.

https://hardverapro.hu/apro/lenovo_motorola_moto_g6_3_32_dual_sim_kek_2_ev_gar_2/friss.html

(#15070) t72killer válasza schawo (#15061) üzenetére

t72killer
(Jómunkásember)
LOGOUT blog

Érthető:R. Ahogy nézem, megy a teljes OPT-OUT is - aminek alkalmasint lehetnek negatív következményei, de ha valaki el akar bújni, akkor ezt vállalja. A céges windowsomon (7) se megy minden ökörség (multinál vagyok) - érthetően.

Aki meg megjegyezteti az érzékeny adatait a böngészővel, magára vessen. Még ha az OS/böngésző jól is gazdálkodik vele, egy user-errorból feltelepült malware simán ellophatja.

#15062: "akkor gyujtenek ha a microsoft-on keresztul vasarolsz" - gondoltam - ez teljesen jogos is, lévén technikailag se menne a vásárlás, ha nem kapnák meg a fizetési adatokat. Kicsit pongyola a fogalmazás.

#15066: ahogy linkeltem elvileg simán win7 szintre hozható a "magánélet" (telemetry->basic, összes egyéb: opt-out telepítéskor). Még pár dolog félkész állapotban van a rendszerben (pl Edge...)

#15069: lehet frissítéseket keresni, és levadászhatod a netről is a kérdéses darabot (csak M$ szerverre mutasson a letöltőlink)

[ Szerkesztve ]

(#15071) SirRasor válasza pzstm (#15067) üzenetére

SirRasor
(őstag)

Thx az infót, addig is HyperVerz :DD

[ Szerkesztve ]

Make Love not war!

(#15072) schawo válasza _ak_ (#15068) üzenetére

schawo
(Jómunkásember)

A media creation toollal le lehet tölteni.

SoftDirect - Windows és Office licencek http://goo.gl/GqwSTH Win7 6000 Ft, Office 365 Vállalati E3 16000 Ft/felh/év, Win10H 14500

(#15073) havri1 válasza bajnokpityu (#15063) üzenetére

havri1
(PH! félisten)

Így van, akkor segítsetek pls visszaállítani!
De az a fura, hogy használom asztalin is ezzel az emaillal, és ott nem változott.

havri

(#15074) vampire17

vampire17
(őstag)

Sziasztok!

Olvastam, masnak is volt ilyen gondja. Folfrissitettem baratnom notijat 8.1-rol 10-re. Okes volt minden , egyedul a Chrome nem akar menni... mas bongeszovel jo, csak ez nem tolt be, csak homokorazik... Ujratelepites megvolt.

Akinel ilyen volt, meg tudta vegul oldani valahogy?

[ Szerkesztve ]

(#15075) hackeeeee válasza t72killer (#15035) üzenetére

hackeeeee
(Jómunkásember)

Gpedt-ben le tudod tiltani magát a szolgáltatást.

Persze itt is kiemelik, hogy ténylegesen csak az enterprise változatban lehet megoldani.

Véleményem szubjektív... - Astro A50 Wireless headset eladó

(#15076) INTELligent válasza tigasz (#15033) üzenetére

INTELligent
(senior tag)

:R

https://www.flickr.com/photos/158007539@N08 || https://500px.com/photofan96

(#15077) MrCsiT válasza TYÜTYI2006 (#15066) üzenetére

MrCsiT
(PH! addikt)

ha olvastad a fentebbi hsz-emben, hogy elsőnek egy frissítést kell csinálnod, akkor szűz ssd-n úgy fog csak menni - már, ha szeretnéd, hogy aktivált legyen - hogy pl. a logouton bemutatott Macrium Reflect-tel készítesz egy teljes rendszer mésolatot az üres meghajtóra, és azt upgrade-eled fel, mielőtt majd tiszta telepítésbe fogsz..

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#15078) Ádám16

Ádám16
(őstag)

Multi window ablakot PC-n hogy tudok létrehozni, úgy, ahogy a 8.1-nél működött 2 alkalmazásmál?

(#15079) net91

net91
(senior tag)

Korábban már volt itt szó arról, hogy az Edgében a könyvjelzők az importálás után fordított sorrendben jelenek meg. Sikerült ez időközben megoldani, kiküszöbölni?
Nálam is fordítottan jelentek meg és örülnék, ha a megszokott sorrendet kapnám vissza.

[ Szerkesztve ]

Semmi sem állandó csak a változás. UPC Fiber Power 500 with Cisco EPC3208 & Asus RT-N18U

(#15080) CJ4567 válasza 3franky (#14991) üzenetére

CJ4567
(PH! kedvence)

Nálam is.

(#15081) hackeeeee válasza hackeeeee (#15075) üzenetére

hackeeeee
(Jómunkásember)

Mondjuk ehhez annyit hozzátennék, hogy ugye érdekes, mert az alap funkció szerint "nem konfigurált" beállításban vannak.

Persze átállítva biztosan úgy is marad, de a lényeg, hogy nem engedélyezve vannak.

(#15082) bajnokpityu válasza havri1 (#15073) üzenetére

bajnokpityu
(PH! félisten)

nem csináltam még ilyet, de gondolom, ha bejelentkezel a microsoftnál, akkor ott majdcsak valami kikapcsolhatóság, adatok törlése, stb...
B verzió, csinálsz egy új user accot.

Kinu M47 eladó

(#15083) t72killer válasza hackeeeee (#15075) üzenetére

t72killer
(Jómunkásember)
LOGOUT blog

Az Education -kiadás vajon hol áll ilyen téren? A nejem révén lenne ilyenünk is (főleg, hogy az ő gépére menne)

(#15084) Angel2014

Angel2014
(őstag)

Na ezért meredek az allienware tulajdonosoknak a win10 -et telepíteni [link] folyamatosan hazavágja a gépek panelját , és az os command center chipjét átírja , ezt most ki fogja nekik kifizetni a microsoft? :o

Habár én ráengedtem az mx17r3 ra a win 10-et még nem érzékeltem hibát...

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#15085) szpal17

szpal17
(őstag)

Nekem sajnos még mindig nem képes aktiválni a 8.1-ről frissített 10-est. Nem értem, mert céges, eddig beaktivált kódról van szó, de most már több kódot is kipróbáltam és ugyanaz a hiba. (DNS server nem elérhető...blabla..)

Mi lehet a gond?

(#15086) JamesHun válasza szpal17 (#15085) üzenetére

JamesHun
(PH! addikt)

nem vagy céges tűzfal / proxy mögött?

Origin/Xbox 360/One: JamesSHun

(#15087) t72killer válasza Angel2014 (#15084) üzenetére

t72killer
(Jómunkásember)
LOGOUT blog

Wow, ez meredek. Bizony, ha a gwx-en ment a frissítés, ami azt állította, hogy a gép okés a win10-re, akkor ennek kártérítési következményei vannak :U

(#15088) hackeeeee válasza t72killer (#15083) üzenetére

hackeeeee
(Jómunkásember)

Ez egy jó kérdés lehet.

Mondjuk ennyiből előnyös, hogy végülis le lehet tiltani ezeket, hogyha véletlen sem szeretne az ember belefutni ezekbe. Viszont, ami tény, hogy előre nincsenek beállítva ezek a kulcsok.

Ami viszont felmerült bennem mint kérdés.. Mi van akkor, hogyha az Insider build-ben letiltja ezeket az ember? Persze a teszt update-ek megmaradnak.

Más jellegű kérdés, de nem emlékszem, hogy érkezett válasz:

Az OEM-nél, ha nem frissítés, lehet főalkatrészt (pl. ugye alaplap) cserélni?

(#15089) havri1 válasza bajnokpityu (#15082) üzenetére

havri1
(PH! félisten)

Köszi, körülnézek.

havri

(#15090) GEPESZ66 válasza t72killer (#15083) üzenetére

GEPESZ66
(PH! kedvence)

A feleségen pedagógus.
A tisztaszoftveres WIN8.1-nél még nem indult el a letöltés sem.
A vásárolt WIN8.1-nél elindult, de 3 napja 1.2GB-on áll.
A WIN8.1-el vásárolt laptopnál már letöltődött, indítani lehetne a frissítést.

(#15091) András.

András.
(tag)

Sziasztok!
Egy kis segítségre lenne szükségem: OEM W8.1-emet frissítettem 10-re az Updater segítségével, ám visszaesést tapasztaltam a sebességben, illetve minden rendszerindításkor percekig egy fekete képernyőt láttam a lock screen helyett (8.1 alatt sosem volt ilyen, 15-20 mp alatt az asztalon voltam). Annak reményében, hogy ez megoldódik, pendriveról csináltam egy clean installt (csak a két fő partíciót formáztam, a recoveryt, meg az OEMet hagytam). A sebesség hangyányit javult, de a fekete képernyő még mindig ott van. Néha egy-két perc után kapok egy "Please Wait" töltőképernyőt, majd a lockscreent, néha viszont csak a sleep mode és visszatérés segít. Mi lehet az oka? Mit tegyek?

(#15092) hackeeeee válasza t72killer (#15087) üzenetére

hackeeeee
(Jómunkásember)

Ez abból a szempontból érdekes, hogy vajon mi eszi meg magát a kijelzőt (gondolom azt takarja az LCD panel..)

A GWX annyit érzékelt, hogy a hardverspecifikációk megfelelnek..

(#15093) szpal17 válasza JamesHun (#15086) üzenetére

szpal17
(őstag)

De igen, de már próbáltam kikerülni. Mobilnettel pl. Most ez a hibakód: 0x8007232B

(#15094) justaview válasza András. (#15091) üzenetére

justaview
(őstag)

Ha valamilyen laptopról van szó, nézz körül a gyártó support oldalán.

(#15095) mefistofeles válasza hackeeeee (#15088) üzenetére

mefistofeles
(PH! addikt)

"Az OEM-nél, ha nem frissítés, lehet főalkatrészt (pl. ugye alaplap) cserélni?"
Mit értesz azon, hogy nem frissítés? Tiszta telepítést? Mert ebből a szempontból szerintem nincs jelentősége.
Egyébként az eredeti verzió az volt, hogy alaplap cserével bukod az aktiválást de egy topiclakó megkérdezte az MS supportot és állítólag (tudtommal retail verziónál) ha igazolod az eredeti Windowst (amiről frissítettél 10-re) akkor megoldják, hogy ok legyen. OEM-nél lehet, hogy bukta......

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#15096) Polír

Polír
(újonc)

Eddig bírtam a win10-et.Minden tökéletes lett volna egy apró bosszantó hiba miatt ugrott az egész.És nem jövök rá mitől lehet ez.Az a bibi,hogy elég sűrün,nem reagál semmire.Ezt úgyértem,hogy ha az egérrel klikkelek bármire,nem csinál semmit,csak pörög a kis kék karika az egérkurzor mellett majd leáll és semmi,se alkalmazást se startmenüt,se böngészőt semmit nem nyit meg.Ujraindítás után működik rendesen"egy darabig"és a hiba újrajelentkezik.Újraindítás megint orvosolja a problémát.Visszaraktam a win8.1-et azzal megy minden mint a karikacsapás.Igaz azzal is van valami mert a tálcaikonra kattintva valami iszonyat kék alapn vannak az írások :D De hasít rendesen.Mitől lehet ez a bibi?? Más tapasztalt hasonlót?Ezen kívül minden frankó volt.Sajnálom,hogy lekellett törölni,mert amúgy nagyon tetszett.

(#15097) kertsa

kertsa
(senior tag)

Filmnézés közbe elment a hang. Máshol van, pl youtube, zene, programok. Csak film alatt nincs. Találkozott már valaki ezzel a hibával?

(#15098) TheProb

TheProb
(PH! kedvence)

Sziasztok!

Start menü/kereséssel kapcsolatban kérdeznék:

1. startmenüben elkezdem írni a keresett program nevét (ahogy az eddigi verzióknál simán ment), de még pl a paint-ot se adja ki, ez eléggé megnehezíti a gyors munkát...
2. A fentiből kifolyólag ki akartam rakni a képmetsző-t a startmenübe (felvétel startmenübe), ennek ellenére se híre se hamva.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | MCSA: Windows Server 2016

(#15099) mefistofeles válasza Polír (#15096) üzenetére

mefistofeles
(PH! addikt)

Hááát szerintem ez nem egy "apró bosszantó hiba" így érthető ha visszaraktad a 8-at.
A kék hátteret más is írta de nem értem. Ha tiszta telepítéssel rakod vissza a 8-at akkor abba nem kavarhat be a 10-es.

(#15100) t72killer válasza hackeeeee (#15088) üzenetére

t72killer
(Jómunkásember)
LOGOUT blog

Ha a telepítésnél feljövő testreszabással ténylegesen kilőve az érdemi adatgyűjtés (természetesen a frissítési státusz és a hardverkonfi kommunikációja az update-es driverek miatt megengedett), akkor nekem teljesen okés.

#15090: Sztem egyszerűbb, ha egy hash-hiteles ISO-t leszedtek valahonnan és kész (Dreamspark hozzáférés nincs?). Kulcs nem kell, lévén frissítés lesz.

#15092: Valamelyik Driver lehet. Viszont mivel a drivereket erőszakkal nyomja fel a win10, a M$-é a "postás"-szerepe: továbbíthatják a csekket a driver szerzőjének (eszközgyártó/Dell).

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.