Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#119351) VGYke válasza King Unique (#119347) üzenetére


VGYke
addikt

Köszönöm! Már látom az újratelepített laptopon. Viszont nekem pont az volt a lényeg, hogy a régi edge maradjon ;]

Más nagyon fontos kérdés, amit így éjszaka nem tudok megoldani:
Újratelepítés után az eszközkezelőben van egy ismeretlen valami:

Mi lehet ez, amihez sem a win sem én nem telepítettem drivert?
Pedig szerintem ha a win nem, én telepítettem mindenhez....
Hogyan tudnám kideríteni mi hiányzik?
Tudtok segíteni?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#119352) Geth válasza VGYke (#119351) üzenetére


Geth
addikt

Én beírnám gugliba a képen szereplő azonosítót.

(#119353) VGYke válasza Geth (#119352) üzenetére


VGYke
addikt

És tényleg! De valaki hülye, remélem nem én! Amit hiányolt, ez: "ST Microelectronics Motion Sensor Drivers"
Merevlemez mozgásérzékelő driver? Nincs is merevlemez a gépben csak SSD...
A win10-nek akkor miért hiányzott a driver, meg miért nem telepíti a win10 ha fontos :F

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#119354) junior11


junior11
veterán

Na nekem is reggel felajánlotta opcionális frissítésként a 2004-et, egyelőre még várok vele, legalább a laptopon...

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#119355) zeee válasza zeee (#119337) üzenetére


zeee
senior tag

Erre valaki tud segíteni? Nagyon fontos lenne :( Holnap elutazunk és ma egy pár dolgot még csinálnom kellene gépen, de minden szükséges programot mire újrateszek, beleőszülök.

(#119356) #73959936


#73959936
törölt tag

sziasztok. kb 1 hete volt szó itt a defender állíthatóságáról valami külső programmal, csak annyira emlékszem belőle, hogy talán a tűzfal érzékenységet lehetett állítani, normál és max között. tudja vki miről beszélek ? megkérdezem a vírusirtó topicban is ..

:R

(#119357) Geth válasza VGYke (#119353) üzenetére


Geth
addikt

Lehet hogy azt a szériát/lapot rakták össze hdd-vel is, függetlenül attól, hogy a Te példányodban éppen nincs...

Azért hiányzott neki a driver, mert van ilyen eszköz a gépben.

Azért nem telepítette automatikusan, mert a saját driverstorejában nem talált hozzá megfelelő drivert. Lehet hogy újdonságként hat, de nincs a világ összes eszközéhez driver az MS birtokában :)
Megjegyzem, a Win nem kategorizálja fontos/nem fontosként a drivereket.

[ Szerkesztve ]

(#119358) *Ropi* válasza #73959936 (#119356) üzenetére


*Ropi*
félisten

Windows Firewall Control.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#119359) hotkar válasza #73959936 (#119356) üzenetére


hotkar
aktív tag

A beépített lehetőség nem elég?

(#119360) #73959936 válasza hotkar (#119359) üzenetére


#73959936
törölt tag

azt gondoltam van automatice arra, hogy ne kelljen saját szabályokat felállítani, hanem lehet normál biztonságról nagyobbra váltani 1 kattintással.

(#119361) zeee


zeee
senior tag

Közben egy rendszergazda ismerősöm adott egy tippet, hogy arra gondol hogy az lehet a gond hogy aktiv net kapcsolattal inditottam el a gépet, a Microsoft pedig a termékkulcsot regsztrálta az új winyóra és azért nem akar elindulni a régi rendszer. Újra leírom a lépéseket amiket elkövettem.

1: Kihuztam minden sata kábelt, bedugtam egy uj ssd-t és termékkulcs megadással felhuztam egy uj rendszert. Meg néztem amit akartam, leteszteltem a videókártyát, ezen az uj rendszeren is kifagy játékok alatt. Ok, akkor mindent vissza.

2: Gép kikapcsol, (nem áramtalanít) visszadugtam mindent ugyanúgy ahogy előtte volt, tehát a régi rendszeres SSD többi winyo stb ugyanoda került. S inditás után a windows nem tudott elindulni, tegye be a telepitőlemezt stb, illetve kiírta hogy ezt okozhatja az hogy hardver csere volt a gépben.

Nem tudok másra gondolni csak arra hogy a memóriában maradt valami ami kiütötte indításkor az MBR-t, vagy még arra hogy mivel aktiv net kapcsolattal inditottam a gépet, a termék kulcshoz regisztrálta az uj SSD-t, s azért nem akar indulni a régi rendszerem.

Van valakinek valami ötlete?

(#119362) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Aki MCT-vel, vagy a M$ publikus ISO-jából feltette a 2004-et, benne van a KB4556803? Azaz csak az insider verzióhoz kell?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#119363) Geth válasza t72killer (#119362) üzenetére


Geth
addikt

A techbenches iso-ban benne van, hiszen ugyanaz a build száma.

(#119364) t72killer válasza Geth (#119363) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

:F?

A 19041.264 nem előrehaladottabb a techbench-es 19041.1-nél?

Én tegnap ezt húztam le az MCT-s, ex TB oldalról:

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#119365) Geth válasza t72killer (#119364) üzenetére


Geth
addikt

Ahogy írtam, techbenchen .264 van, tehát benne van a KB4556803.
Azt MCT-t nem vágom, simán lehet hogy attól hogy az .exe .1-es build, felrakni az újat fogja.

[ Szerkesztve ]

(#119366) FunPro válasza zeee (#119361) üzenetére


FunPro
senior tag

Én megpróbálnám még azt, hogy az új és a régi rendszer ssd-t is rákötném a gépre egyszerre.

Persze, ha úgy lett telepítve a régi, hogy telepítéskor fel voltak dugva a hdd-k, akkor azok is kelleni fognak.

Nem mondom, hogy ez biztos segít bármin is, de egy próbát megérhet.

I'll try my best, and that's the best anyone can do.

(#119367) t72killer válasza Geth (#119365) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Szval innen, mobil nézetben szoktam az iso-t letölteni, az exe 1-es verzió és a sources mappában minden fájl dátuma Május 11, azaz korábbi, mint a frissítés.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#119368) Geth válasza t72killer (#119367) üzenetére


Geth
addikt

Én meg a techbenchről írtam.
Esetleg nézd meg dism-mel hogy melyik update van benne wimben/esdben.

[ Szerkesztve ]

(#119369) blackmacs


blackmacs
aktív tag

Sziasztok!

Gyors help kellene pl!
Leválasztottam az ssd-t a tárolókészletből,de most a sajátgépben nem látom az ssd-t és nem is látja a lemezkezelésnél sem.Hogy tudom előcsalni hogy ne tárolóhelyként használja a win?vissza lehet hozni valahogy?Próbáltam azt is hogy az ssd-ről lehúztam az adatkábelt de akkor a vinyót sem látta.Tudnátok segíteni?
:O

BE QUIET!PureBase600;MSIB450Tomahawk;Ryzen52600;PATRIOT16GBViper4 DDR43200MHzCL16;FSPHyper600W;ADATA 128GBXPGSX6000;WD240GBGreen;SEAGATE BarraCuda1TB3.5"7200rpm64MB;Scythe Mugen 5 Rev B,Sapphire RX580 4Gb

(#119370) blackmacs válasza blackmacs (#119369) üzenetére


blackmacs
aktív tag

A fizikai meghajtóknál látja az ssd-t de nem tudok vele csinálni semmit csak átnevezni lehet!Ki van a f@xom ezzel a win fícsörrel. :W

[ Szerkesztve ]

BE QUIET!PureBase600;MSIB450Tomahawk;Ryzen52600;PATRIOT16GBViper4 DDR43200MHzCL16;FSPHyper600W;ADATA 128GBXPGSX6000;WD240GBGreen;SEAGATE BarraCuda1TB3.5"7200rpm64MB;Scythe Mugen 5 Rev B,Sapphire RX580 4Gb

(#119371) weiss válasza VGYke (#119353) üzenetére


weiss
addikt

Mert nincs benne a Win-ben a driver. Ez az érzékelő az alaplapon van, ahhoz kell, hogy mikor leejted a laptopot, akkor kikapcsolja a HDD-t. Dell?

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#119372) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Hello
A 20h1 frissítés elérhető már?

(#119373) Geth válasza ToBeY (#119372) üzenetére


Geth
addikt

Ja. Elvileg terítik WU-n is, persze nem mindenkinek egyszerre, illetve blokkolhatják is, ha ismert hiba jelentkezne az adott konfigon.

(#119374) #53667584 válasza ToBeY (#119372) üzenetére


#53667584
törölt tag

Igen - Update Assistant

[ Szerkesztve ]

(#119375) zolee001


zolee001
őstag

Az eddigieken ismertetett hibákon kivül ezekkel örvendeszteti meg a usereket az MS
[https://docs.microsoft.com/en-us/windows/release-information/status-windows-10-2004]
Továbbá a saját defendere akadályozza meg az uj build települését

(#119376) blackmacs válasza blackmacs (#119369) üzenetére


blackmacs
aktív tag

Valaki tudna segíteni pl?Hogy tudnám újra használni az ssd-t?

BE QUIET!PureBase600;MSIB450Tomahawk;Ryzen52600;PATRIOT16GBViper4 DDR43200MHzCL16;FSPHyper600W;ADATA 128GBXPGSX6000;WD240GBGreen;SEAGATE BarraCuda1TB3.5"7200rpm64MB;Scythe Mugen 5 Rev B,Sapphire RX580 4Gb

(#119377) t72killer válasza zolee001 (#119375) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Szuper, ezek közül úgy látom engem egyik se érint:R

#119368: rá fogok nézni. Bár mire dűlőre jutok asszonnyal office-verzió-téren, valszleg már lesz újabb kumulatív.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#119378) ToBeY válasza #53667584 (#119374) üzenetére


ToBeY
nagyúr

thx töltöm is. :K

(#119379) pendre54


pendre54
addikt

Tegnap mind a két itthoni gépen frissítettem a legújabb 2004-es verzióra, szerencsére mindkettőn flottul megy. Az egyik gép, egy 2015-ös, Asus Vivo Mini PC, amelybe gyárilag csak 32 GB-os SSD-t tettek, és nem is bővíthető.
Visszatérő téma itt a topikban, hogy mennyi helyen lehet elférni, nos nálam így néz ki, a frissítés után a kis mini PC:

Mivel minden normálisan működött, ezért a gépházas Tárterületsegéddel töröltem az Old mappát, és így jelenleg 15 GB szabad helyem maradt még.
19 darab program van telepítve, ebből a legnagyobb helyet a Libre Office foglalja el, ezen felül még a rendszer-visszaállítás is be van kapcsolva, oda is kell szabad hely.
Szóval, a gép célirányos használatával, csak a szükséges programok telepítésével, bőven el lehet lenni egy 32 GB-os SSD-n is, ha egyébként nincs lehetőség azt bővíteni, mint esetemben.

[ Szerkesztve ]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#119380) Black_Raven válasza pendre54 (#119379) üzenetére


Black_Raven
veterán

Az 1 hete telepitett 10 pro 21.3gb most, az előző rendszerem 39gb lett szép lassan. :D

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#119381) makoss


makoss
addikt

Üdv!
Ezt hogyan tudnám kikapcsolni? [link] :R

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#119382) King Unique válasza makoss (#119381) üzenetére


King Unique
titán

Ott a "Kihagyás most" lehetőség, amúgy meg a gépházban.

[ Szerkesztve ]

(#119383) #86564352 válasza zolee001 (#119375) üzenetére


#86564352
törölt tag

Éles gépen én is halasztom még. Pár hét amíg a vadonban is lebétatesztelik a hibákat.

Másik gépen néztem mi van hirtelen:
értesítési központ átlátszóság bugot javították végre 1809 óta kellett várni erre, bár most sem az igazi a beúszó animáció
a feladatnézet még mindig darabos fos
a 1809 frissítéssel nagy dirrel-dúrral bevezetett sötét mód továbbra is ugyanolyan felemás (ezt utálom amikor új feature félkészen kiadva és akkor évekre úgy marad, mert szerintük kész)
Cortana mint külön app, éljen újabb eltávolíthatatlan elem a start menüben
az idén tavasszal beharangozott új start menü már tudni csak jövő ilyenkor lesz (kár olvasni a windows blogot)
lemezkarbantartóból kivették a letöltések mappát figyelmetlen user nehogy bepipálja, viszont redmondi hagyományoknak megfelelően a gépház storage sense részben benne maradt, nehogy egységes legyen a régi és új felület :)

ami jó:
reserved storage már nem kötelező
WSL2, cloud reinstall hasznosak
kereső indexelésen tákoltak
virtuális asztalok átnevezése (menteni mikor lehet majd???)
gépházban egyszerűsítettek dolgokat: hálózat és nyelv résznél, kevesebbet kell kattintgatni pl. egy DNS szerver állításhoz

szerintem akit nem érdekel a WSL2, az nyugodtan várjon még

(#119384) pendre54 válasza Black_Raven (#119380) üzenetére


pendre54
addikt

Én gyakorlatilag, a 2015-ös vásárlás óta, mindig napra készen tartottam a kis Mini PC-t, de emlékeim szerint az 5 év alatt talán egyszer-kétszer volt úgy, hogy 10 GB alá csökkent a szabad helyem, lényegében ugyanennyi telepített program, és a rendszer-visszaállítás használata mellett.

[ Szerkesztve ]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#119385) King Unique válasza pendre54 (#119379) üzenetére


King Unique
titán

Igen, így kicentizve el lehet férni akár 32 GB-on is. Meg gondolom esetedben nincsen reserved storage, illetve 1903-as verzió előttiról történő funkciófrissítésnél nem is lesz, max. 1903 és újabb verzió tiszta telepítésénél. Meg a saját példád is szemlélteti, hogy nem kellett a funkciófrissítéshez + 32 GB szabad tárhely, amiről nemrég volt szó.

(#119386) blackmacs


blackmacs
aktív tag

Sziasztok!
Gyors help kellene pl!
Leválasztottam az ssd-t a tárolókészletből,de most a sajátgépben nem látom az ssd-t és nem is látja a lemezkezelésnél sem.Hogy tudom előcsalni hogy ne tárolóhelyként használja a win?vissza lehet hozni valahogy?Próbáltam azt is hogy az ssd-ről lehúztam az adatkábelt de akkor a vinyót sem látta.Tudnátok segíteni?

BE QUIET!PureBase600;MSIB450Tomahawk;Ryzen52600;PATRIOT16GBViper4 DDR43200MHzCL16;FSPHyper600W;ADATA 128GBXPGSX6000;WD240GBGreen;SEAGATE BarraCuda1TB3.5"7200rpm64MB;Scythe Mugen 5 Rev B,Sapphire RX580 4Gb

(#119387) King Unique válasza t72killer (#119367) üzenetére


King Unique
titán

Mobil nézetben és mobil eszközről kétlem, mert akkor az MCT-t fel sem ajánlja a weboldal, csak a standard (install.wim) ISO-t. :D
Amúgy meg hivatalosan a 19041.264 buidszámú ISO lett kiadva 2004-es verzióként tegnap, elvileg az MCT-nek is azt kellene letölteni, telepíteni. Kipróbálod, meg megnézed előtte (DISM), aztán kiderül. :))

(#119388) pendre54 válasza King Unique (#119385) üzenetére


pendre54
addikt

A tegnapi frissítés előtt olyan 11,8 GB szabad helyem volt, de simán ment a frissítés, nem nyekergett a Win, hogy szűkös neki a hely. :D

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#119389) makoss válasza King Unique (#119382) üzenetére


makoss
addikt

Nálam ez nem így néz ki, merre van? [link]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#119390) King Unique válasza blackmacs (#119369) üzenetére


King Unique
titán

Pontosan mi is a cél? :F

Egyébként meg az SSD-s topikban már le volt írva másnak mit kellene csinálni, ha a telepítés cél az SSD-re, vagyis a rendszermeghajtóként történő használat, akkor kell megfelelően eltávolítani a tárolóhelyek közül. Ha a másodlagos, adattár meghajtóként való használat és nem jelenik meg a lemezkezelőben, akkor meg a tárolóhelyeknél hozzáadni.
Egyébként ahogy nézem a másik topikban is feltetted ugyanezt a kérdést, meg itt is még egyszer, bravó...

(#119391) Geth válasza #86564352 (#119383) üzenetére


Geth
addikt

Korrekt lista, még néhány apróság ami eszembe jut hirtelen (korábban is írtam már):
Néhány újabb tétellel bővült az optional componentté alakított (és ezáltal törölhetővé tett) összetevők listája, pl. notepad, régi paint, wordpad, powershell ise.
Emeltek az OpenSSH verzióján, sajnos nem 8-asra, így a proxyjump/proxypass még mindig használhatatlan ha wsl és natív között ugyanazt a config-ot használnád (a 8-asban működik).

[ Szerkesztve ]

(#119392) King Unique válasza makoss (#119389) üzenetére


King Unique
titán

Szerintem a linkelt screenshoton világosan és egyértelműen látszik, hogy hol kell keresni, melyik menüpontban (gépház —► fiókok —► bejelentkezési lehetőségek). Vagy szerinted nem? :D

(#119393) King Unique válasza zeee (#119361) üzenetére


King Unique
titán

Érdekes egy tipp... A digitális licenc nyilván nem HDD/SSD függő, eleve inkább alaplaptól, illetve az alaplapcsere az, ami befolyásolhatja, de akár még akkor is megoldható az újraaktiválás.
Egyébként nem teljesen világos, hogy most mit piszkáltál / nem piszkáltál a BIOS-ban, mi egyebet állítottál el, de ha nem bootol a W10, akkor adja magát a rendszerindítás javításának lehetősége a telepítőt pendrive-ról bebootolva, illetve ott a helyreállítási környzetben (WinRE) is van Startup Rapair.
A "memóriában maradt valami" max. a Fast Startup lehet, ha bekapcsolt állapot mellett lett leállítva a W10, meg nem Shift + leállítással. De az akkor okozhat gondot, ha pl. hardvert cserélsz, átrakod másik gépbe a HDD/SSD-t ott akarsz róla bootolni / fájlokat másolni rá.

(#119394) spileraaa


spileraaa
senior tag

a héten volt ez a két hiba üzenet
egyik bekapcsoláskor
a másik viszont működés közben állt le és indult újra

mi lehet a probléma és a megoldás?

megoldható windows csere nélkül ?

ez volt hétfőn

ez volt kedden amikor működés közben indult újra

és ez a számítógépem

vagy ha ez nem ide való melyik fórumba írjak?

[ Szerkesztve ]

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#119395) t72killer válasza King Unique (#119387) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem is mondtam, hogy mct-t töltöttem le, ISO-t, a szokásos edge->f12->mobil nézet beállítással. 19041.1. Ma újra leszedtem az iso-t, uez az eredmény.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#119396) Geth válasza t72killer (#119395) üzenetére


Geth
addikt

Ez így kevés lesz, sehol nem látod az image verziószámát.
(A képen az a DISM verziószáma, hiába szeded le naponta az image-t, a DISM verzió nem fog változni.)
Mountold be az egyik indexet és hívj rajta pl. egy /get-packages -t.

[ Szerkesztve ]

(#119397) makoss válasza King Unique (#119392) üzenetére


makoss
addikt

Az sem úgy néz ki: [link]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#119398) Pyttawrx válasza spileraaa (#119394) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
Nézd meg az eseménynaplóban, hogy miért indúlt, újra kékhalállal

(#119399) t72killer válasza Geth (#119396) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Váá, jogos :R azzal már 264 a vége.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#119400) King Unique válasza t72killer (#119395) üzenetére


King Unique
titán

Ezzel csak az indexeket listázod ki, a 19041.1 pedig a DISM verziószáma, ami világosan látszik is. Az ISO buildszámát (Version, ServicePack Build) és egyéb információkat az alábbi leírásban lévő módszerrel megnézni.

MCT-s ESD ISO esetén, ahol X = meghajtóbetűjel:
dism /Get-WimInfo /WimFile:X:\sources\install.esd /index:1

Standard ISO esetén, ahol X = meghajtóbetűjel:
dism /Get-WimInfo /WimFile:X:\sources\install.wim /index:1

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.