Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#119051) SirRasor válasza King Unique (#118996) üzenetére


SirRasor
őstag

Nem vártam ki a hétfőt: az ISO-s frissítés megoldta :)

Make Love not war!

(#119052) Ngtx


Ngtx
aktív tag

Üdv!

Végre rászánom magam, hogy újra telepítem a rendszert erre ilyen hiba üzenet fogad mikor formáznám a dolgokat.
Teljes tanácstalanságban vagyok.

 iPhone 14 Pro , Macbook Air M1

(#119053) *Ropi* válasza konci79 (#119049) üzenetére


*Ropi*
félisten

Megnyitod még egyszer a Faststone-t. :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#119054) King Unique válasza Ngtx (#119052) üzenetére


King Unique
titán

Lásd egy másik esetnél leírtakat, dettó ugyanaz.

(#119055) pinnacle válasza konci79 (#119049) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Itt lehet. *Ropi* nem hittem volna, hogy van olyan fotós dolog, amit te sem tudsz. :)

(#119056) mpo válasza kezo0 (#119028) üzenetére


mpo
veterán

és csicso82 is.
Nagyon érzékenyek vagytok, naponta minimum százszor látom az igekötős igéket különírva, a többiről már nem is beszélek.
Engem kurvára idegesít ez a mindent különírunk.
Egybe kell írni, majd a helyesírás-ellenőrző aláhúzza, ha szerinte külön vagy kötőjellel kell.

Ha érted, akkor már elavult.

(#119057) *Ropi* válasza pinnacle (#119055) üzenetére


*Ropi*
félisten

Pedig nem ez az egyetlen. :DDD Van az a mondás, hogy minél többet tud az ember, annál inkább látja, hogy még mennyi mindent nem tud. :D

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#119058) Doky586 válasza Ngtx (#119052) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Mert így kell(ene) csinálnod: [link]

(#119059) kezo0 válasza mpo (#119056) üzenetére


kezo0
addikt

Egyéb helyesírási baklövésekért nem merek itt szólni, mert úgyis megkapom, hogy „ez egy szakmai fórum”, ezzel menjek máshova trollkodni, görgessek tovább, ha nem tetszik stb.
Most kifejezetten azért mertem kivételt tenni, mert MS szoftverek nevéről volt szó, így nem vádolhatnak trollkodással. :)

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#119060) kagzer


kagzer
aktív tag

Sziasztok

Win10-Linux dual-boot problémára keresek megoldást, eddig sikertelenül.
M2SSD W10 (win bootloaderrel), egy külön SATA SSD Linux (GRUB bootloader), Windows használata után eltűnik a GRUB.
A boot seq-ba nem látom, bcdedit szerint mégis az a default bootoloader. A partíció és a tartalma megvan.
Minden ilyen alkalommal a Linux telepítőjével kell indítanom és a rendszerre átlépve GRUB újratelepítés oldja meg.
Az újabb win indításig.
Fastboot kikapcsolva.
Any help appropriated.

(#119061) Sztlaci


Sztlaci
aktív tag

Pár hónapja random bedobja, indításnál, hogy probléma van a mikrofos fiókkal. Jelszó problémát ír, lecseréltem, semmi változás, a fiókba eddig be tudtam lépni, megvolt a két gép az eszközök között, asztali és egy laptop. Ma ismét belépem, most csak az asztali gép van meg, a laptop, amit használok és amiről beléptem, az nincs. Se bú, se bá eltűnt. - korrekt egy társaság! :(((
Másnak volt ilyen tapasztalata? Ilyen ügyesek? Azért hoztam létre a fiókot, hogy esetleges gépcsere esetén a wint át tudjam vinni másik gépre. Most ilyenkor mi van? Hozzak létre egy új fiókot mindegyik gépnek külön? Azzal talán elboldogul a tisztelt ms a két gép egy fiókhoz már bonyolult?
Akkor újra hozzá tudom rendelni a wint a fiókhoz, géphez? :F
A win vásárolt 8-as, arról lett 10-re frissítve.

Acer Aspire A317-51G-77QX 17,3"; i7-10510U, 8GB, 512GB SSD

(#119062) Cs1csó válasza mpo (#119056) üzenetére


Cs1csó
félisten

:R Te indítottad a lavinát? Becsszó, nem is figyeltem, Kezo0 hozzászólására reagáltam csak.

(#119063) mpo válasza Cs1csó (#119062) üzenetére


mpo
veterán

Nem indítottam semmit, így hatása sem lesz. Sajnos. :(((

Ha érted, akkor már elavult.

(#119064) King Unique válasza kagzer (#119060) üzenetére


King Unique
titán

Itt nem derült ki, hogy egyik/másik OS milyen bootolási mód szerint (+ [link]) van telepítve, azonos vagy eltérő-e. Ha 2 külön fizikai lemezre vannak telepítve, akkor akár lehet az utóbbi is. Aztán ha a GRUB az alapértelmezett rendszerbetöltő, akkor az képes a Windowst is indítani, de ehhez azért nem árt, ha azonos bootolási mód szerint vannak telepítve, a BIOS-ban is annak megfelelően beállítva, nem összevissza. Meg bootoláskor pl. F12/egyéb billentyűvel tudni kellene boot eszközt választani és arról indítani egyik/másik OS-t. A Fast Boot Fast Startup, dual-boot megoldásnál elsődlegesen az utóbbit kellene kikapcsolni.

[ Szerkesztve ]

(#119065) herdsman12


herdsman12
őstag

Az utóbbi hónapban csak a biztonsági frissítések települtek nálam.
A KB4550945, KB4549951, KB4556799, KB4552931, KB4497165 csomagok telepítése sikertelen, kód minden esetben: 0x800f0922.
(Sony Vaio, i5-M430, v1909, szabad hely:11GB)
Merre nézelődjek?

(#119066) *Ropi* válasza herdsman12 (#119065) üzenetére


*Ropi*
félisten

Csinálj szabad helyet.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#119067) King Unique válasza herdsman12 (#119065) üzenetére


King Unique
titán

Akkor megnézed, kipróbálod az adott hibakód specifikus megoldásokat, + általánosan azokat, amik egy másik válaszban vannak leírva. Ha más nem megy, mindent kipróbáltál és nem használt, akkor esetedben is megoldás lehet az MCT-s in-place upgrade. Mármint Home & Pro & Education kiadásoknál, mert ha nálad is Enterprise van telepítve, akkor nem. :D

Az összesítő frissítéseknél meg a standard patch kedden (hónap 2. keddje) kiadottak települnek automatikusan, pl. a KB4550945 eleve csak választható frissítés, azt nem muszáj. A legutóbbi KB4556799 viszont a hónap 2. keddjén jött ki, az nem választható, azt telepíteni kell. A KB4552931 meg a .NET kumulatív frissítés, a KB4497165 pedig az Intel microcode update, azoknak normál esetben gond nélkül települni kellett volna.

[ Szerkesztve ]

(#119068) Black_Raven válasza King Unique (#119067) üzenetére


Black_Raven
veterán

Remélem mostanában nálam sem lesz ez a hibakód, mert a Pro-ra váltással, jött minden frissités is szépen. :K

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#119069) Victorio


Victorio
aktív tag

Kint van a 2020 H1 végleges Win verzió.
Ha valaki csekkolni akarja az MSDN-ről letöltött ISO képfáljt akkor itt van hozzá a hash.

Microsoft Windows 10 Consumer Editions v2004 (OS Build 10.0.19041.264) Hungarian x64
Lemezkép: hu_windows_10_consumer_editions_version_2004_updated_may_2020_x64_dvd_8c6cf7a2.iso
Nyelv: Magyar
Dátum: 2020.05.21.
Méret: 5 135 568 896 byte
SHA256: 0ea3dd7eecf65ba355e0961311b5659c13474b36f3a517f336d34d7e1a4c7139
SHA1: 74409b05ae14a17b5b625f90917eca27f6532d7e

Az ISO az alábbi kiadásokat tartalmazza:
Windows 10 Home
Windows 10 Home N
Windows 10 Education
Windows 10 Education N
Windows 10 Pro
Windows 10 Pro N
Windows 10 Pro Education
Windows 10 Pro Education N
Windows 10 Pro for Workstations
Windows 10 Pro N for Workstations

Hiába nem szereted, - mondta a Macska - itt mindenki bolond. Én is bolond vagyok. Te is bolond vagy. Honnan gondolja, hogy én bolond vagyok? - kérdezte Alice. Ha nem volnál bolond, - válaszolt a Macska - nem jöttél volna ide.

(#119070) Dumi86 válasza Victorio (#119069) üzenetére


Dumi86
senior tag

Van még mit javítani rajta bőven.. Alapvető dolog se működik rajta pl az optimalizálás hol megy hol nem(igen ssd-n és hdd-n is),visszaállítási pontokat hol törli önkényesen hol nem...Szóval fogalmam sincs mit csináltak vele hónapokig,de messze van a jótól még mindig.

Mobil: Samsung Galaxy A41 DS (2020) Android 12.0 PC: Asus K31AN , Samsung 8GB DDR3L Ram , Crucial BX500 480GB SSD , Gigabyte 720 GT 1Gb , Windows 10 Home 21H2 (19044.2075) OEM , Vivaldi 5.3.2679.61 , Eset Nod32 Antivirus 15.2.11.0

(#119071) King Unique válasza Victorio (#119069) üzenetére


King Unique
titán

Mármint MSDN-en, ami nem újdonság, volt már erről szó itt majd 2 hete... Viszont a Microsoft weboldalán meg a 1909-es verzió van, az tölthető le, ahogyan pl. a Techbench esetében is, valamint még a Windows Update sem ajánlja fel a 2004-es funkciófrissítést. Majd állítólag 28-án fogják megkezdeni a terítését, amiről szintén volt szó itt.

A felsorolt kiadások meg amúgy nyilván csak a standard (intall.wim) consumer ISO-ban lesznek, az MCT-vel letölthető ESD (install.esd) ISO-ban a szokásos Home, Pro, Education kiadások és azok N-es változatai.

(#119072) kagzer válasza King Unique (#119064) üzenetére


kagzer
aktív tag

Köszönöm a helyreigazítást, szóval a Fast Startup van kikapcsolva és mind a két oprendszer UEFI módban van, fizikailag külön meghajtón.
A GRUB valóban indítja a wint, a probléma, hogy a Windows használata után (akár GRUB indítja akár bootoláskor választom ki az eszközt), a GRUB mint opció eltűnik.

(#119073) King Unique válasza Dumi86 (#119070) üzenetére


King Unique
titán

Kipróbáltam én is a 2004-es verziót és nálam működött az optimalizálás rendesen, mármint SSD-knél a trimmelés, HDD-k esetén meg a standard töredezettségmentesítés. A rendszer-visszaállítást viszont annyira nem tesztelgettem, de az alapértelmezetten, illetve clean install esetén amúgy sincs bekapcsolva, a felhasználónak kell. Meg az eddig is úgy működött, hogy ha eléri a használható lemezterületnél a %-osan beállított limitet, akkor automatikusan törli a korábbi visszaállítási pontokat, illetve előtte létrehoz egy automatikus visszaállítási pontot. De ez érthető, máskülönben nem tudna újakat létrehozni a Windows.

Egyébként meg a 2004-es verzió is nyilván folyamatosan kapni fogja az összesítő és egyéb frissítéseket, amik javítják az esetleges bugokat, nyilván nem a 19041.264 a végleges állapot. Amúgy meg kényszerített valaki, hogy idő előtt telepítsed és azt használjad, pláne hogy hivatalosan még nem is elérhető a népnek? :D Maradhattál volna bőven 1909-en, ami még támogatott kb. 1 évig a Home és Pro kiadásoknál is. Meg első körben a Windows Update is lehet csak választható frissítésként fogja felajánlani a még támogatott verzióknál a 2004-es funkciófrissítést.

[ Szerkesztve ]

(#119074) Dumi86 válasza King Unique (#119073) üzenetére


Dumi86
senior tag

Pl itt is írják: [link] Viszont ez a legfrissebb 264es bulidben is ugyanúgy ott van. Oprenden is panaszkodtak rá. A rendszer visszaállítást én nem használom,csak olvastam róla mint bug.

Mobil: Samsung Galaxy A41 DS (2020) Android 12.0 PC: Asus K31AN , Samsung 8GB DDR3L Ram , Crucial BX500 480GB SSD , Gigabyte 720 GT 1Gb , Windows 10 Home 21H2 (19044.2075) OEM , Vivaldi 5.3.2679.61 , Eset Nod32 Antivirus 15.2.11.0

(#119075) Doky586 válasza kagzer (#119072) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"A GRUB valóban indítja a wint,"

Tehát nem húztad le a többi lemezt az OS telepítés idejére.. :(((

[ Szerkesztve ]

(#119076) Dumi86 válasza King Unique (#119073) üzenetére


Dumi86
senior tag

Igazad van senki nem kényszerített :) Tudod a kiváncsiság nagy úr tud lenni :D Jobb lesz megvárni legalább a rendes megjelenést,vagy amig ki nem javítják ezt az egy konkrét hibát amit írtam.

Mobil: Samsung Galaxy A41 DS (2020) Android 12.0 PC: Asus K31AN , Samsung 8GB DDR3L Ram , Crucial BX500 480GB SSD , Gigabyte 720 GT 1Gb , Windows 10 Home 21H2 (19044.2075) OEM , Vivaldi 5.3.2679.61 , Eset Nod32 Antivirus 15.2.11.0

(#119077) King Unique válasza Dumi86 (#119074) üzenetére


King Unique
titán

Passz, én eddig nem tapasztaltam az optimalizálásnál gondot, illetve a .264-es buildnél sem, de attól még lehet ilyen bug. Viszont ha van is, akkor majd valószínűleg javítják az összesítő frissítések, nem a .264 a végleges állapot, mint említve volt.

(#119078) King Unique válasza kagzer (#119072) üzenetére


King Unique
titán

Ha UEFI-s telepítés, akkor ott egyes Linuxoknál még a bekapcsolt Secure Boot szokott gondot okozni, azt is érdemes lecsekkolni. Ha a Windowsban a gyorsindítás ki van kapcsolva, BIOS-ban még a Fast Boot is, szükség esetén frissítve lett a BIOS, valamint az ezen leírás (+ infó) végén lévő parancs is ki lett adva, de mégis mindig eltűnik a GRUB, akkor az innentől inkább Linux specifikus problémának tűnik, amit pl. a Linux kezdőknek topikban lehetne tovább fejtegetni.

[ Szerkesztve ]

(#119079) kagzer válasza Doky586 (#119075) üzenetére


kagzer
aktív tag

Valóban nem húztam le az M2-es SSD-t...

(#119080) kagzer válasza King Unique (#119078) üzenetére


kagzer
aktív tag

Köszönöm szépen, innen már van hova tovább haladni, főképp, hogy az említett parancs kiadása után nem létező eszköz hibaüzenetet ad :F
Ha kilistázom a bejegyzéseket, akkor ahogy említettem ott van és az szerinte a default.
Win vonalon akkor ennek kell még utána járnom és folytatom a Linux fórumokon.
Még egyszer köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#119081) King Unique válasza kagzer (#119080) üzenetére


King Unique
titán

Itt mondjuk az is kérdés, hogy a Linuxnak létrejött-e a másik SSD-n saját EFI-rendszerpartíció (ESP), vagy a Windows által létrehozottat használta, oda tette be a saját bejegyzését. Meg attól függően, hogy milyen LInux van telepítve, változhat az említett parancsban lévő elérési útvonal, valamint ha bekapcsolt Secure Boot van, akkor az Ubuntu és társai rendszerek a shimx64.efi használják.

(#119082) Victorio válasza King Unique (#119071) üzenetére


Victorio
aktív tag

Ez lesz a jövő héten kiadásra kerülő ISO ami majd a MS oldaláról is letölthető.
Az utolsó pillanatban még barkácsoltak rajta valamit és a 19041.208 build verzió helyett a 19041.264 lesz a végleges hivatalos.
Azért tettem ki a hash-t, hogy az innen-onnan letöltött verziókat is csekkolni lehessen mennyire kóser :)

Hiába nem szereted, - mondta a Macska - itt mindenki bolond. Én is bolond vagyok. Te is bolond vagy. Honnan gondolja, hogy én bolond vagyok? - kérdezte Alice. Ha nem volnál bolond, - válaszolt a Macska - nem jöttél volna ide.

(#119083) Cs1csó válasza Victorio (#119082) üzenetére


Cs1csó
félisten

Jobb nem lesz már, nálam is ez van fenn igaz update után lett ez a build szám.

(#119084) savior


savior
őstag

Mik az új Windows újdonságai? Miben változott?

https://sites.google.com/view/saviorweboldala/home

(#119085) Cs1csó válasza savior (#119084) üzenetére


Cs1csó
félisten

(#119086) savior válasza Cs1csó (#119085) üzenetére


savior
őstag

Köszi.

https://sites.google.com/view/saviorweboldala/home

(#119087) FunPro


FunPro
senior tag

Sziasztok!

Valaki találkozott már olyan hibával, hogy a hang siet a videókhoz képest?
Először filmnézés közben (vlc) tűnt fel, de most vettem észre, hogy egy szimpla youtube videó alatt is bekövetkezik. Ami még egy érdekes dolog, hogyha lestoppolom a videót, és újra elindítom, akkor a hang újra szinkronban lesz a képpel, de egy idő után megint el kezd csúszni.

Szerintem nincs egy hónapja, hogy újratelepítettem a gépem, driverekből csak a windows által felajánlottak vannak fenn (kivéve vidkari). Igazából azt sem tudom, hogy melyik driver okozhat ilyen gondot, ha driverhibáról lenne szó.

Köszi!

I'll try my best, and that's the best anyone can do.

(#119088) kagzer válasza King Unique (#119081) üzenetére


kagzer
aktív tag

Létrejött a Linux saját EFI partíció, Arch Linux-ról van szó és grubx64.efi-t használ.

(#119089) acsati


acsati
aktív tag

Sziasztok!
MCT-vel készítettem egy Win10 pendrive telepítőt. Adott egy MSI 970A-G46 alaplap legfrisebb bios-szal. Boot menüben minden USB, UEFI boot-ot előre állítok, mint az SSD, de mentés és újraindítás után egyből a jelenlegi Win bootol, nem a telepítő. Mi lehet a baj, miért nem indul a windows telepítő?

(#119090) Doky586 válasza acsati (#119089) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Mert így kellene csinálnod: [link]

(#119091) acsati válasza Doky586 (#119090) üzenetére


acsati
aktív tag

Azt hittem, ha a sorrend megvan, úgy boot-ol. :U Az F11-es opcióval sikerült. Köszönöm!

(#119093) King Unique válasza acsati (#119089) üzenetére


King Unique
titán

Azért, mert nem megfelelően állítottad be a boot sorrendet, azért indul a helyi lemezről a Windows a pendrive-on lévő telepítő helyett... Meg arról is volt már szó itt, hogy felesleges a telepítéshez fixen beállítani elsődlegesként az USB-s bootolást, elég indításnál az F11/F12 stb. billentyűvel boot eszközt választani, illetve ott is az UEFI kezdetűt, ha olyan telepítés a cél.

(#119094) King Unique válasza #98320896 (#119092) üzenetére


King Unique
titán

Az NVMe SSD-k sebességelőnye leginkább szekvenciális írás/olvasás, vagyis nagy méretű fájlokkal végzett műveletek esetén jön ki, ellenben OS futtatásánál kevésbé, amiről a téma topikjában is volt szó számtalanszor. Vagyis ha azt várod, hogy arról majd 5x olyan gyorsabb fog bootolni és működni a Windows 10, meg az általános programok, akkor hiába. Meg most vagy egyiket, vagy másikat használja az ember rendszermeghajtónak, nem összevissza pakolgatva a programokat, rendszer egyes elemeit. + Ha már NVMe SSD, akkor nem árt az sem, ha támogatja arról a hardver, a BIOS a bootolást, máskülönben max. adattár meghajtónak lehet használni. :))

[ Szerkesztve ]

(#119095) King Unique válasza Victorio (#119082) üzenetére


King Unique
titán

Mármint integrálva lett bele a legutóbbi CU (KB4556803), azzal lett .264 a vége. Vagyis akkor tényleg történt utólagos kis módosítás, a korábbi MSDN .208 verzióhoz képest, ami ugyancsak téma volt itt.
A Microsoft weboldaláról Windows alól alapesetben az MCT tölthető le és azzal az ESD ISO, a standard consumer ISO - amit te is linkeltél - max. direkt letöltés formájában.

(#119096) lorcsi


lorcsi
veterán

MCT-vel készítettem egy Win10 pendrive telepítőt.
az lenne a kérdésem, h amikor a C:-re pakolt a telepítő a pendrájv készítésekor dolgokat, azokat hova tette?
annyit szemetel a win, hogy ezt nem hagynám fent..mert piszok hamar betölti a c-t

(#119097) mrbego válasza lorcsi (#119096) üzenetére


mrbego
aktív tag

Szerintem a pendrive elkészítése után a MCT törli a letöltött win fájlokat. Amúgy meg valami ESD (?) mappa rémlik a C meghajtó gyökerében.

Üdv, P

(#119098) King Unique válasza lorcsi (#119096) üzenetére


King Unique
titán

A C meghajtón a $Windows.~BT és $Windows.~WS rejtett mappák + az ESD mappa jön létre az MCT használatánál. De ha létrehozta a telepítési adathordozót, elkészült és utána bezárod, akkor eleve törli a szükségtelen fájlokat, beleértve a 3.X GB-os ESD fájlt is pl. 64 bites telepítő készítésekor. Ami megmaradt az előbbi mappákból, azt meg pl. a lemezkarbantartóval lehet eltakarítani.

Vagyis az előbb leírtak értelmében az MCT használata, bezárása után nem marad ott a C-n 1:1-ben a letöltött tartalom, max. pár-néhány rejtett fájl, meg üresen az ESD mappa, amik a lemezkarbantartóval eltakaríthatók. Azaz nem, nem fog X GB-ot lefoglalni utána. :N + Ha lemezterület felszabadítása a cél, akkor megvannak arra a megfelelő módszerek, akár automatizálható is a tártetületseégnél, stb. Annyit meg normál esetben nyilván nem "szemetel" a Windows 10, hogy csak úgy beteljen a C, az előbbi módszerek használatánál meg pláne nem. Akinél betelik, ott inkább az utólag telepített programok, azok szemete, C-n tárolt egyéb fájlok tárhelyigénye miatt szokott lenni, meg vsz alulméretezte a C partíciót, vagy magát a rendszermeghajtót (HDD/SSD)...

[ Szerkesztve ]

(#119099) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Hello

Windowsnál az inditásnál hogyan lehet a programokat átrakni pl magasról alacsonyra?
(nem fontos programokról van szó)

(#119100) *Ropi* válasza ToBeY (#119099) üzenetére


*Ropi*
félisten

Pl. leviszed a gépet a földszintre.:D

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.