Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#118201) King Unique válasza Pyttawrx (#118199) üzenetére


King Unique
titán

Igen, ilyenkor adja magát a clean install, valóban az lenne a legtisztább. De ha nem akarja a 0-ről újratelepíteni és mindent kezdeni elölről, akkor nem feltétlen ez lesz számára a legjobb megoldás. Ha maga az ISO nem volt agyontákolt és csak az aktivátor volt a "szemét", akkor annak eltávolítása után elvileg rendben lehet. + Ha rátol egy MCT-s in-place upgrade-et, akkor az megint javíthat rajta, meg az gyakran a kamu aktiválást is kiüti és utána újra kell aktiválni. :D Mármint az "olyan" vacak toolok használatánál, mert normál esetben, egy megfelelően aktivált Windowsnál nyilván nem.

(#118202) Pyttawrx válasza King Unique (#118201) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

:K

(#118203) Sub-ZeRo válasza #98320896 (#118200) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Lapozófájl?!

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#118204) King Unique válasza #98320896 (#118200) üzenetére


King Unique
titán

NTFS fájlrendszer, jogosultságkezelés, nincs engedélyed az egyes mappák tartalmának listázásához, a fájlkezelőben a védett rendszermappák (pl. System Volume Information, $Recycle.Bin) és rendszerfájlok (pl. lapozófájl, hibernációs fájl) biztonsági okokból alapból nem is jelennek meg még a rejtett fájlok mutatásának bekapcsolásával sem, stb.
Amúgy ott van a gépházban a tárhelyhasználat, valamint olyan speciális célprogramok, mint pl. a SpaceSniffer, TreeSize, WinDirStat, azok megmutatják pontosan mi és mennyit foglal.

[ Szerkesztve ]

(#118205) Pyttawrx válasza #98320896 (#118200) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Lapozófile, hibernációs file, esetleg lomtár, automatikus biztonsági mentés fájlai? Stb.

[ Szerkesztve ]

(#118206) Cs1csó válasza King Unique (#118197) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nekem is egy barátom - már évek óta mondtam neki váltson 10-re mert jó és segítek beállítani neki hogy kb. "Windows 7 élményt" kapja, persze a válasz nem, - most vette egy gépet (valami bolt rakta össze neki a régi konfigból a háttértárak maradtak, az SSD mindenképp az nem is volt régi) és néztem, hogy ezen Windows 10 van kíváncsi voltam megnéztem, és ENTERPRISE de nem volt kedvem a szélmalomharchoz ezért nem szóltam semmit.

(#118207) Pyttawrx válasza Cs1csó (#118206) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Jó kis bolt lehet. Ki se adhatná így. :) de most ez nem lényeg. Aktiválatlan pro is jobb lett volna. :)

(#118208) Cs1csó válasza Pyttawrx (#118207) üzenetére


Cs1csó
félisten

Inkább meg sem kérdeztem. (amúgy a boltnak egy aktiválás nélküli HOME vagy ahogy írtad egy PRO változatot kellett volna telepítenie)

[ Szerkesztve ]

(#118209) makoss válasza Pyttawrx (#118191) üzenetére


makoss
addikt

Azt szeretném, hogy legyen egy komplett lista címekkel ha isten őrizz elszállna a vinyó.
Volt már egyszer szektorhibás HDD-m, nem lehetett visszanyerni az adatokat :(

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#118210) Pyttawrx válasza makoss (#118209) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szerintem erre jobb a folyamatos mentés egy külső adattárolóra, vagy, pl macrium free reflect progival való mentés folyamatosan, automatikusan. Így bármikor visszaállítható

(#118211) King Unique válasza Cs1csó (#118206) üzenetére


King Unique
titán

Mármint ha a boltban telepítettek és aktiváltak neki kérésre + néhány ezresért zsebbe Enterprise kiadást, akkor úgy pláne gáz, de amúgy annyira ez sem meglepő, szokott lenni rá kereslet és kínálat. :DDD

(#118212) Cs1csó válasza King Unique (#118211) üzenetére


Cs1csó
félisten

Hogy finoman fogalmazzak, jobban a fogához veri a garast, hogy ilyet tegyen, de nem kérdeztem meg, nehéz eset.

(#118213) Pyttawrx válasza Cs1csó (#118212) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Jól tetted. :DDD

(#118214) Pyttawrx válasza King Unique (#118211) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Hányan keresnek meg ilyennel engem....
mindig azt mondom, vegyen kulcsot. Felteszem, ha nincs a géphez rendelve win, akkor a tulaj dolga. :)

(#118215) *Ropi* válasza makoss (#118209) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ha csak simán szektorhibás, attól még az esetek többségében menthető, maximum nem mindent lehet leszedni róla. Abban az esetben sem mindig game over, ha lemez működését biztosító paraméterek tárolására szolgáló szervizterület moduljainak minden másolata sérült, mert sok esetben egy identikus meghajtóról be lehet szerezni / annak a moduljából ki lehet számoltatni az oda passzoló adatokat (pl. a WD ROYL szériáknál a 47-es modulból újrakalkulálható a 40-es). Szerintem vagy nem szimplán bad sectoros volt, hanem más is volt a képletben, vagy pedig nem hozzáértő végezte az adatmentést.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#118216) Doky586 válasza Pyttawrx (#118214) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Ilyenkor megkérded az ügyfelet:
- Ez lopásra való felbujtás? Ha igen akkor kötelességem feljelentést tenni... :DD

Így le fognak szokni róla.

[ Szerkesztve ]

(#118217) Pyttawrx válasza Doky586 (#118216) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

:D

(#118218) MikeWazowski


MikeWazowski
addikt

Üdv!

A csatolt telefon alkalmazást ma reggel kipróbáltam. Olyan kérdésem lenne, hogy hogyan lehet kitörölni a Windows-ból a korábban párosított telefonom? A telefonon már töröltem az app adatait, de mikor a windows-ba megnyitom az appot akkor jelzi a telefonomat... hogy tudom ezt ki iktatni?

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#118219) Merula Alba


Merula Alba
tag

Sziasztok. Van valakinek a hangfelismeréssel tapasztalata? Win 10 Pro, természetesen jogtiszta. :) Hang után gépeléssel vannak fennakadások, a gép beállításai Magyar nyelven vannak, de az angolt sem engedi. Érdekes módon pont erre hivatkozik, zavarja hogy más nyelven akarsz vele beszélni. A Google azonos funkciói működnek rendesen, de nem ez a cél. Írni szeretnének a gépen ezzel a módszerrel, lehetőleg magyarul. De szerintem ez felejtős. :U

Ne dumálj, mert nem látok! :-P

(#118220) Sub-ZeRo válasza MikeWazowski (#118218) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Hali

Belépsz böngészőn keresztül az MS fiókba és ott megkeresed az eszközöknél majd törlöd.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#118221) MikeWazowski válasza Sub-ZeRo (#118220) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Sikerült, nagyon köszönöm! :R

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#118222) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Sziasztok!
Erre mit javasoltok? Az egyik ismerősöm gépe nem tud frissíteni. Mindig eljut 12-20% a telepítésnél és utána a képen látható hibával leáll. Már külön is letöltöttük a frissítést az 551-es végűt de úgy sem meg végig.
[kép]
Az megoldaná, ha a 45-ös végűt szendnénk le külön catalogból?
Még mct-vel való frissítés? Nah ezt még megpróbálom.

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#118223) Pyttawrx válasza Pyttawrx (#118222) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Az mct sem jött be. :(

(#118224) gelbelex


gelbelex
őstag

W7-W10 upgrade témában kérdeznék tisztelettel.
Fut egy vason egy SSD-n a W7. A free-upgrade lejárata előtt, telepítve lett egy HD-ra egy új W10, ami a W7 licenszével beaktiválódott. Utána a W7 lett tovább használva. Időközben a gép kapott egy másik (dupla méretű) RAM-szettet, a W7 persze aktivált maradt.
Most pedig jönne az upgrade, egy másik (nagyobb) SSD-re egy új W10.
Beaktiválódna az új SSD-re telepítendő W10 most is, a dupla RAM mellett?
Nem lesz túl nagy egyszerre a két hardverváltozás az akkori, W10-hez tartozó HWID-hez képest?
Ha túl nagy lenne, lehet lépésről lépésre haladni?
Előre is köszönöm!

(#118225) rolee9309


rolee9309
csendes tag

Üdv!

Igaz, hogy még tavaly, de érkezett egy új win10-es számítógép a melóhelyre (földhivatal), a helyi informatikus nem tudta összehangolni a gépet, hogy egyszerre legyen látható a munkahelyi hálózaton, és azok az őskövület programok is fussanak rajta gond nélkül. Szóval csak állt egy -a többihez képest- isteni gép fél évet kihasználatlanul. Most nekiveselkedtem én is, mint totál kezdő, és valahogy sikerült elérnem, hogy a programok fussanak rajta.

A gond viszont: hálózaton csak 1 ember látja a gépemet, és egy nyomtató, viszont nem engedi egyik sem elérni a gépem megosztott mappáit, hibás jelszóra hivatkozva. Először beengedett mindkettő, de ki-bekapcs után semmi.

Szóval a kérdésem az lenne, hogy lehet azt megoldani, hogy:
- 1: lásson mindenki a hálózaton? Hálózati felderítés, megosztandó mappák megosztása hálózaton belül mindenkivel pipa.
- 2a: ne legyen jelszóvédett a munkahelyi hálózatot használók számára a mappáim elérése?
- 2b: nyomtatónak se kelljen az elérésemhez jelszót/felhasználót megadni?
- 2ab: gond nélkül, 1 kattintással elérhetőek legyenek a megosztott mappáim?

Windows 10-en nem volt még dolgom hálózati beállításokkal, s hallottam/olvastam pár helyen, hogy a 10-esnek akadnak gondjai ezzel, főleg ha más oprendszerű gépekkel kell lennie egy hálózaton belül (mindegyik másik 7-es). Sajnos az informatikus már messzebb került, nagyon ritkán tud csak lejönni hozzánk...

Ha valaki tud segíteni, azt köszönöm!

(#118226) King Unique válasza gelbelex (#118224) üzenetére


King Unique
titán

A Windows 10 aktivált állapotát nyilván max. a teljes hardvercsere, illetve pl. az alaplapcsere érintheti, de akár még akkor is megoldható az újraaktiválás: [link], [link]. A RAM bővítése, meg a HDD/SSD cseréje ehhez képest kb. semmi, azok rendszerint nem befolyásolják az aktivált állapotot.

(#118227) HREH


HREH
senior tag

Sziasztok!
Van egy régebbi Lenovo G500 laptopom (i3-3110M, 4GB RAM, 1TB HDD), szerintetek elbírna egy Win10 Home-ot (8.1-es driverekkel), vagy inkább telepítsem újra a Win7-et (ahhoz vannak rendes driverek)?

[ Szerkesztve ]

"Fun isn't something one considers when balancing the universe. But this... does put a smile on my face."

(#118228) Bogyó bá' válasza HREH (#118227) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Szerintem simán elbírja - de SSD nélkül nehéz lesz együtt élni vele....

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#118229) konci79


konci79
őstag

Sziasztok!
Nem tudom hol keressem a megoldást:
Bios fájl-t akarok letölteni az asrock-tól,de ha ki akarom csomagolni, ismeretlen vagy sérült fájl üzenetet kapok. Más kicsomagolása megy.Próbáltam többféle programmal,felrakták drop boxba ,onnan is ugyanaz az eredmény... Mi a bánat lehet?

(#118230) Zoz válasza gelbelex (#118224) üzenetére


Zoz
őstag

Csak az alaplapcsere számítana.
Telepítsd a 10-et, telepítéskor NE adj meg termékkulcsot (ahogy azt a telepítő írja is), válaszd a megfelelő kiadást (Home/Pro), aztán amikor netet kap, az alaplap azonosítója alapján aktiválja magát.

(Az XP volt az ami még egy RAM bővítéstől is újraaktiválást akart.)

(#118231) Pyttawrx válasza HREH (#118227) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Még a pro-t is elbírja, de ssd-vel kellene, a home-ot is.

(#118232) King Unique válasza HREH (#118227) üzenetére


King Unique
titán

Nekem is van hasonló, régebbi Lenovo laptopom, ahhoz sincsenek W10 driverek a gyártó weboldalán, mert egy része eleve inbox (beépített) a W10-ben, + van amihez a W8.1 driver lett telepítve. Simán működik, bár a lassú, 5400-as HDD helyett nem ártana bele esetedben is egy SSD, ha gyorsabb működést akarsz. De ha az állandó leállítás-indítás helyett inkább csak altatod/hibernálod rajta a Windowst, akkor HDD-vel is úgy -ahogy el lehet lenni.
A W7 egy legacy, EOL OS, azt már nem sok értelme lenne tovább online használni... Ha megfelelően működik a laptopon a W10 (kipróbálod), akkor nyilván inkább az utóbbit kellene, ami ráadásul technikailag még mindig beaktiválható a W7 termékkulcsával, az annak megfelelő kiadást telepítve.

[ Szerkesztve ]

(#118233) Doky586 válasza konci79 (#118229) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Mert nincs hiba. Az nem egy tömörített file hanem maga a bios file. Rá kell másolni egy fat32 pendrivera úgy ahogy van. Aztán biosba lépve instant flash. (téged a rar ver át)

[ Szerkesztve ]

(#118234) gelbelex válasza Zoz (#118230) üzenetére


gelbelex
őstag

Zoz és King Unique ( [link] ), köszönöm! :R

(#118235) HREH


HREH
senior tag

Bogyó bá', Pyttawrx, King Unique

köszönöm, akkor telepítem is a Win10-et :)

"Fun isn't something one considers when balancing the universe. But this... does put a smile on my face."

(#118236) konci79 válasza Doky586 (#118233) üzenetére


konci79
őstag

Igen , már segítettek.
Köszi!

(#118237) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Na végre valami, a tálcát tudom átlátszósítani.

[link]

(#118238) Geth válasza bobalazs (#118237) üzenetére


Geth
addikt

Erről mindig az jut eszembe hogy milyen jól néz ki amikor nincs semmi maximalizált ablak a képernyőn, és milyen hülyén néz ki amikor egy maximalizált ablak alatt virít a háttérből egy néhány pixel magas sáv :DDD

(#118239) default.


default.
őstag

Szervusztok!
Tudok új felhasználót hozzáadni/létrehozni a Windows-omban anélkül, hogy a bejelentkezési képernyőn megjelenne? (Egy általam készített FTP szerverhez kéne hozzáférnie a felhasználónevével/jelszavával, csak ezért kéne egy új user-t létrehoznom.)

Köszönöm előre is!
Üdv

[ Szerkesztve ]

(#118240) bobalazs válasza Geth (#118238) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Simán alap winba benne kéne lennie így.

(#118241) RoyBatty válasza default. (#118239) üzenetére


RoyBatty
aktív tag

Igen, csak kell hozzá egy kis registry túrás, a user létrehozása után kell a
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon
alá létrehozni egy SpecialAccounts kulcsot és hozzá kell adni a usernevet 0 értékkel.
Bővebb leírás [itt] .

[ Szerkesztve ]

(#118242) Geth válasza bobalazs (#118240) üzenetére


Geth
addikt

Téged nem zavar hogy alig látni a futást jelző csíkot alul? Én biztos megvadulnék :DDD

(#118243) CirrMee válasza rolee9309 (#118225) üzenetére


CirrMee
addikt

1.: SMB V1
2.: Jelszóval védett megosztás kikapcsolása.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#118244) default. válasza RoyBatty (#118241) üzenetére


default.
őstag

Értem. Akkor erre dedikált eljárás nincs? Van arra más mód, hogy létrehozzak egy megosztott mappát, vagy ftp szervert a merevlemezem egy kijelölt részéről, és ezt megosszam online?

(#118245) Pyttawrx válasza Pyttawrx (#118222) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Skacok! Erre vki vmit?
Köszi :D

(#118246) RoyBatty válasza default. (#118244) üzenetére


RoyBatty
aktív tag

Nem egészen értem, mire gondolsz pontosan. Lehet telepíteni egy külön FTP szervert (mondjuk egy Filezilla-t) és ezen belül létrehozni akárhány usert saját jogosultságokkal (ezekhez nem kellenek dedikált windows userek).

(#118247) Lauda válasza Pyttawrx (#118222) üzenetére


Lauda
félisten

Nálam azt hiszem ugyanezzel a kóddal akadt meg annó a frissítés. Mct felfrissítette, azóta hibátlan.

(#118248) zolee001 válasza default. (#118244) üzenetére


zolee001
őstag

IIS_IUSRS az IIS dedikált elörekonfigurált jogokkal felruházott beépitett usere,semmihez nincs joga csak az IIS olvasás/irás
A windows filerendszerhez nem fér hozzá illetve a webserver/ftp mappából nem tud máshova matatni

(#118249) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Vettem egy Philips 328P6AUBREB monitort, teljesen jó azt leszámítva, hogy túl nagy a fényereje. Este még a 0% is sok. PangoBright-on kívül tudtok olyan programot, amivel a Windows fényerejét tovább lehet csökkenteni? Ezt nem lehet telepíteni, mindig el kell indítani, néha villog a képernyő, amikor menüpontok között lépkedek, egyes játékok a beállítottnál nagyobb fényerővel indulnak el, hiába állítottam be, hogy az Nvidia beállításait használják. Ráadásul azt írják, hogy a PangoBright az egyetlen, amivel több monitort külön lehet kezelni. Fura, hogy más nem foglalkozik ezzel.

(#118250) movax válasza pinnacle (#118249) üzenetére


movax
őstag

Nem szoftverből kellene csökkenteni a fényerőt, hanem a képernyő menüjéből, azt nem írja fölül semmi.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.