Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#119151) #73959936


#73959936
törölt tag

Na megnéztem. Sima másolás ntfs-re formázott pen-re 2004-es win...

boot sorrend f7 vagy f8, nem tom, de elindult a telepítő...a telepítés vagy javítás választásnál szakítottam meg, mert - mert még menteni kell aktuális beállításokat a mostaniról, 99 % csütörtök vagy pénteki telepítés jön....

azt is gondolom, hogy a telepítés választása után jön az aktuális meghajtók listája, hogy hová szeretném telepíteni....na itt kicsit figyelni kell majd mert 2 ssd 3 partíció van. A 2.ssd marad úgy ahogy van, a 1.ssd van osztva 2 partícióra, amit az előző rendszer telepítésekor létrehozott legalább 2 pici partícióval együtt törölnöm kell és végül ha mindent jól csinálok, akkor 2 meghajtó lesz...Mondjuk ekkor jön a csavar, mert gpt-re kell konvertálni majd. Ha ez is meg van, akkor gondolom ketté is lehet partícionálni a gpt-s lemezt, 1-re a op rendszer megy, 1re meg adat majd. Ezután választom ki hogy mire telepítek és remélhetőleg végig menni fog minden....

kihagytam valamit ? :U

(#119152) Pyttawrx válasza Kempetlen (#119150) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Évek óta használom a rufust-t nem csak win iso kép esetén, soha semmi baj nem volt vele. Az MCT-t csak letöltésre használom leginkább, ritkán csinálok pendrive-ot is vele. De persze kinek mi jön be. Csak annyit állítok, hogy rufussal még soha nem volt bajom az elmút pár évben :)

(#119153) Cs1csó válasza Pyttawrx (#119152) üzenetére


Cs1csó
félisten

+1 nekem sem volt vele bajom.

(#119154) Doky586 válasza Kempetlen (#119150) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A Rufus-t azok részére kezdték el fejleszteni (egy évtizede) akik nem értenek a számítógéphez és a "gyors üzembehelyezési útmutató" t sem hajlandók elolvasni (kihelyettesítette az akkoriban szükséges iso mountoló progi beszerzését és a formázást filemásolást A-ból B könyvtárba is, mert legtöbb embernek ez már bonyolult). Pont ezen egyszerűsége mára a visszájára hátrányára fordult bonyolult választások elé kényszeríti a felhasználóját.
Szerencsére fejlesztői felismerték mára ezen hibát és új funkciókkal bővítették: ISO letültés; WinToGo készítés. Ez utóbbi mindenképp hasznos.

Az MCT-nek is van hátránya ha közvetlen akarsz vele pendriveot csinálni. [kép]
Ha a pen formázás, másolás közben bármi probléma (kontakthiba, hibás flash, stb) miatt megakad, akkor törli az ideiglenes állományokat és kilép.. Ez 100Mbps feletti netnél nem probléba, de ha órákig vártál előtte hogy végre letöltse, ami sikerült is, csak a hdd-ről penre másolás nem, az nagyon idegesítő hogy a 0-ról kell újra kezdened. Emiatt inkább az ISO-t töltetem le csak vele és magam írom a penre a tartalmát.

A másik hogy mindig mindent törölnek (formáznak) ezen progik. A linkelt módszerem nem töröl semmit, minden megmarad a pen-en, használható tovább másra is..

(#119155) King Unique válasza #73959936 (#119121) üzenetére


King Unique
titán

Mi is a kérdés? :D

Az előző válaszban, meg az ott linkelt másikban világosan le van írva, hogy mi a helyzet... Vagyis ha az MSDN ISO-nál 4+ GB az install.wim fájl mérete, akkor ilyenkor a Rufus GPT-UEFI sémánál nyilván nem tudja FAT32-re formázni a pendrive-ot, ezért formázza NTFS-re, hoz létre UEFI-NTFS telepítőt, ami a csak FAT16/32 fájlrendszert támogató hardvereknél, UEFI BIOS-verzióknál is lehetővé teszi a bootolást UEFI módban NTFS fájlrendszerű pendrive-ról, viszont ehhez szükséges a Secure Boot kikapcsolása, ami több helyütt szintén világosan le van írva. Vagy ha natívan támogatja az alaplap, UEFI BIOS az NTFS fájlrendszerű telepítési adathordozót, akkor lehet arra formázni a pendrive-ot és az ISO-fájl felcsatolása után rámásolni 1:1-ben a telepítőfájlokat.
Vagy másik megoldás a 4+ GB-os install.wim fájl kisebb méretű install.swm fájlokra darabolása, akkor már használható FAT32 fájlrendszer, meg akkor a Rufus is eleve FAT32-re formázza a pendrive-ot, ilyen egyszerű. Ez is világosan le van írva abban a hozzászólásban... Vagy lehetett volna pl. az oprenden lévő ISO-t használni, ott a 64 bites kb. 4 GB méretű és kisebb benne az install.wim fájl 4 GB-nál, annál nem lett volna ilyen probléma. De amúgy hivatalosan még nem is elérhető a 2004-es verzió a Microsoft weboldalán és a Windows Update-en sem, hanem csak a 1909-es, az meg a másik...

Egyébként oké a Rufus használata is, nincsen vele semmi gond, megbízhatóan működik, sőt megbízhatóbban mint az MCT (pl. [link], [link]), csak ugye tudni kellene használni, meg ha leírnak valamit világosan, akkor azt annak megfelelően alkalmazni. ;) Az MCT is használható, vannak előnyei mint pl. a kisebb méretű install.esd fájlt tartalmazó ESD ISO, lehet vele közvetlenül upgrade-elni a Windowst, meg azoknak jöhet jól, akik nem tudják megfelelően, meg az adott bootolási módnak megfelelően kiírni az ISO-fájt pendrive-ra. De mellette van néhány hátránya is, meg olyan dolgok, amikben a Rufus eleve jobb és többet tud, lásd egy másik válaszban leírtakat. :D :))

[ Szerkesztve ]

(#119156) Cs1csó válasza Doky586 (#119154) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nekem egy 8GB-os pendrive-on mindig ott a legfrissebb Windows 10 x64-el a fiókban és ha kell csak előveszem. Ezt a pendrive-ot nem akarom másra használni van még pár.

(#119157) Geth válasza Cs1csó (#119156) üzenetére


Geth
addikt

Lesz valami csattanó is? :DDD

(#119158) Cs1csó válasza Geth (#119157) üzenetére


Cs1csó
félisten

Arra válszoltam, hogy a mai világban sok embernél - főleg a kisebb kapacitású - pendrive-ok kallódnak össze vissza, tehát nem gond - nálam sem - ha egy pendriver-nak "dedikált" funkciót adok és másra nem használom. Főleg egy ilyen kicsit.

(#119159) Doky586 válasza #73959936 (#119151) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ha nem vagy benne biztos ott a telepítő lemez kiválasztásánál hogy melyik lemez melyik, akkor inkább álj meg és fizikálisan húzd le a többi meghajtót hogy biztos csak egy maradjon és arra telepítsd..!

Egyébként ha törölsz róla minden partíciót akkor nem kell mbr/gpt konvertálással, inicializálással foglalkoznod mert a telepítő ezt önállóan automatikusan elvégzi. Kettéparticionálást is felesleges ekkor csinálnod, mert az ráér majd a telepített win alól a lemezkezelővel a C t lezsugorítanod és egy új D partíciót létrehozni vele..

[ Szerkesztve ]

(#119160) #73959936 válasza King Unique (#119155) üzenetére


#73959936
törölt tag

a kérdés mindössze annyi lett volna, hogy ha kész a gpt-s partíció, akkor azt ugyanúgy meg tudom osztani rendszer-telepítés előtt, mint az mbr-est ? :U

(#119159) Doky586

értem, de nem akarok még azzal is szórakozni, hogy lehúzom a másik meghajtó kábelét. Tudom, hogy az csak egy talán 50-es ssd....

miből tudja majd, hogy mbr helyett gpt-t szeretnék ? :U
(biztos buta kérdés...de nem tudom a választ.)

[ Szerkesztve ]

(#119161) Kempetlen válasza #73959936 (#119160) üzenetére


Kempetlen
tag

Teljesen ugyanaz a metódus, mint MBR-nél, csak több rendszer melletti kis partíciót hoz létre GPT esetében (innen lehet észrevenni első körben, hogy jól sikerült a BIOS és a pendrive beállítása), nem pedig csak egy rendszer számára fenntartotottat.

[ Szerkesztve ]

(#119162) Pyttawrx válasza Doky586 (#119154) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Hát akkor a hülyéknek mint én is jó lesz az a rufus, mondjuk az mct se okosabb, sőt még puritánabb, mert ott még állítani sem kell. :D Mindenki azt használ, amit akar, attól az még nem hülye, a számítógéphez, csak más jön be neki. Nyilván nem vitatkozni szeretnék, csak leírtam

(#119163) Geth válasza Pyttawrx (#119162) üzenetére


Geth
addikt

Ez oké, de ha egyértelműen Rufus-os NTFS efi driver okozza a Secure Boot problémát, akkor ne szívasd már a kollégát mindenféle nem idetartozó beállítással :)

(#119164) King Unique válasza Doky586 (#119154) üzenetére


King Unique
titán

Mármint szerinted. :D De amúgy ennyi erővel a Microsoft is többek között pont azért készítette az MCT-t, hogy akik nem tudnak telepítési adathordozót létrehozni, megfelelően letölteni és kiírni a pendrive-ra az ISO-t, azok számára is egyszerű legyen pár kattintással. Meg mondjuk a Rufus esetében is nem mintha annyira bonyolult lenne csak 2 opció közül választani, meg már azzal is lehet letölteni, tud WTG-t és számos egyéb dolgot, Linux ISO-t DD módban írni stb., szóval bőven hasznos tool. Meg annál akár 4 GB-os pendrive is használható, ha ráfér az ISO, nem kér erővel min. 8 GB-osat, mint az MCT. Meg tud már meglévő, letöltött ISO-t is tallózni, nem kell vele minden egyes alkalommal újra letöltetni, ami lassú internetkapcsolatnál időigényes. De akkor annyi erővel mindkettő felesleges a W10 ISO kiírásához, ha ott a fájlkezelős másolás lehetősége is. Bár ha ott is parancssorban kell játszadozni CSM-hez a partíció aktivvá tételéhez, 32+ GB-os tárolókapacitású eszközt formázni, akkor már nem annyira felhasználóbarát.

(#119165) Pyttawrx válasza Geth (#119163) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

fat32-re kell állítani nem ntfs-re, senki nem mondta neki az ntfs-t. FAT32/MBR/BIOS-UEFI, az egyik a másik pedig pedig FAT32/GPT/UEFI nem CSM eza két beállítás kell, attól függ milyen gépre megy

(#119166) Doky586 válasza Cs1csó (#119156) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Én is egy dedikált 8GB használok erre.. :K
Csakhogy ennek csak a felét foglalja el a win10 telepítő. Másik felét a szükséges driverek (nyomtató, vga, stb) és programok (office, commander stb) foglalja el.
A win telepítő cseréje (1803 - 1809 - 1903 - 1909 - 2004.. ) nem üti ki ezeket..!

(#119164) King Unique: Így van ahogy mondod. De sokaknak már 1 döntési helyzet is túl sok..

[ Szerkesztve ]

(#119167) #73959936 válasza Kempetlen (#119161) üzenetére


#73959936
törölt tag

Mármint azt szerettem volna tudni: ha...

eljutok odáig, hogy egyben van a céllemez, ÉN miből fogom tudni, hogy ha nem konvertálom át gpt-re, hogy azt csinálja-e a rendszer vagy sem ? Mert ha jól gondolom: valami bibi van, akkor ha konvertáltam, akkor nem fogja tudni a gpt-re telepíteni, akkor kiírja h. gebasz van...nem ?

(#119168) King Unique válasza #73959936 (#119160) üzenetére


King Unique
titán

És ez megint miért kérdés egyáltalán, amikor a korábbi válaszban erre vonatkozóan is világosan le volt írva minden, illetve hogyan kellene pendrive-ról megfelelően és tudatosan telepíteni Windows 10-et? :U

Egyébként meg teljesen felesleges a telepítés előtt inicializálni, particionálni, formázni a célmeghajtót (SSD), meg egyesek jellemzően úgysem találják el a megfelelő párosítást, aztán utána majd jön az ilyen problémázás... Meg a telepítésnél amúgy is törölni kellene, ha már particionált, esetleg korábbi telepítés "maradéka" van rajta, meg nincsen rajta fontos adatokat tartalmazó partíció, aztán majd a Windows 10 telepítője particionálja. Vagy ha mindenképpen a telepítésnél akar a user több partíciót létrehozni, külön adatpartíciót is, akkor nyilván azt is lehet. Az pedig eleve evidens, hogy nyilván GPT-lemezen is, nemcsak MBR-lemezen, sőt a GPT-nél eleve jobbak a lehetőségek, ott az MBR max. 4 db elsődleges (vagy 3 db elsődleges + kiterjesztetten belül több logikai) partíciója helyett akár 128 (!) db elsődleges partíciót is létre lehet hozni, pontosabban 127-et, mert ebből 1 db a rejtett MSR partíció lesz.

(#119167) kovacsen222:
"ÉN miből fogom tudni, hogy ha nem konvertálom át gpt-re, hogy azt csinálja-e a rendszer vagy sem ?"

Ha egyszer UEFI mód szerint van bootolva a Windows 10 telepítője, az lett kiválasztva, akkor annál nyilván csak GPT-lemezre lehet telepíteni a Windows 10-et, MBR-lemezre eleve nem, amit az előbb linkelt példa is világosan szemléltet. Ahogyan annál is az is le van írva, ha ha ütközés van, akkor alapesetben elég a telepítő grafikus felületén teljesen törölni a céllemezt, nem feltétlen kell parancssorban GPT-re konvertálni.

[ Szerkesztve ]

(#119169) Pyttawrx válasza #73959936 (#119167) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szerintem bízd egy szakira :), mert itt már kaptál rengeteg választ és még mindig itt tartunk :) Ne haragudj nem sértésnek szánom, csak ebből így nem lesz megoldás

[ Szerkesztve ]

(#119170) Doky586 válasza #73959936 (#119160) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"miből tudja majd, hogy mbr helyett gpt-t szeretnék ?"
Az 1.fejezet 3. pontja dönti el hogy UEFI vagy Legaci telepítés lessz-e.
Windows esetén az UEFI csak GPT lehet, a Legacy pedig csak MBR lehet. Ennyi.

A legacy telepítés nagyon érzékeny a bios BBS sorrendjére (ami más mint a boot sorrend), ezért ha nem jól állítod be (mint legtöbben), akkor a "rendszer" és a "rendszerindítás" megjelölésű partíció más-más lemezen lesz és csodálkozni fogsz hogy amikor egy év múlva lehúzod az adattár lemezedet akkor miért nem bootol a géped..

(#119171) Geth válasza Pyttawrx (#119165) üzenetére


Geth
addikt

Erről beszélek. Pl. a CSM-nek semmi köze nem volt a hibaüzenethez...

(#119172) #73959936


#73959936
törölt tag

Na azért...eljutottam odáig, hogy a 7 második felében lecserélem jelenlegi 32 bites rendszerem 64-bitesre. Tudom, hogy a penről az uefi-s kezdetű (utolsó) telepítőt kell indítanom és az akkor gpt-s telepítést eredményez valamint azt is, hogy pl. az adott osztott céllemez partícióit hiába törlöm le és lesznek új partíciók - attól még nem lesz gpt-s. Tehát egészen biztos, hogy megcsinálom a konvertálást telepítés előtt.

köszönöm mindenki segítségét és türelmét... :K

[ Szerkesztve ]

(#119173) King Unique válasza Pyttawrx (#119165) üzenetére


King Unique
titán

Ott maga az ISO-fájl volt a gond, ha annál nagyobb az install.wim fájl mérete 4 GB-nál, akkor azt nyilván eleve nem lehet FAT32 fájlrendszerű pendrive-ra másolni, azért ajánlotta fel a Rufus is az NTFS-t. Ha kisebb 4 GB-nál, vagy install.swm fájlokra van darabolva, akkor viszont értelemszerűen nincsen ilyen gond, akkor a FAT32 is opció, a Rufus is arra formázta volna. Egyébként korábban pl. a 1909-es MSDN ISO-fájloknál volt olyan forrás, ahol eleve adott volt az install.swm ISO, szerepelt is a nevében a "fat32 compatible" megjelölés. Sőt, ugyanott már a 2004-esből (19041.264) is van ilyen, illetve consumer és business ISO egyaránt (külön-külön), azért 9,43 GB a mappa mérete. :))

[ Szerkesztve ]

(#119174) Pyttawrx válasza Geth (#119171) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Dehogy nem, de mindegy.
Rendben, be kell tudni állítani a bios-t és a pendrive-ot. Erre kapott útmutatást. Nincs miről tovább beszélni. NEki segíts ne nekem, én be tudom bármikor bármin állítani, hogy jó legyen ;)

(#119175) Geth válasza Pyttawrx (#119174) üzenetére


Geth
addikt

Ha UEFI módban bootol a gépe (hint: UEFI szerepel a boot eszköz nevében) és a Secure Boot hibát jelez (hint: unauthorized) akkor Te a CSM-et állítgathatod akárhova, nem lesz hatása.
Segítettem neki is, abban viszont már nem vagyok biztos hogy Te tudod mi mit jelent.

(#119176) Pyttawrx válasza Geth (#119175) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Köszi :C Majd veszek tőled pár órát a semmiért

Jah és mellesleg írtam is neki, hogy kapcsolja ki,a hogy te is

[ Szerkesztve ]

(#119177) King Unique válasza #73959936 (#119172) üzenetére


King Unique
titán

Utoljára: nem is kell a céllemeznek az UEFI-s telepítés előtt GPT séma szerintinek lennie, elég ha törölve van, mint már említve volt az előző válaszban. Meg egy HDD/SSD gyárilag is eleve particionálatlan, illetve nincsen inicializálva se MBR/GPT szerint, aztán mégis lehet rá telepíteni. Valamint majd amikor megkezdődik a tényleges telepítés a tovább lehetőségre kattintva, majd akkor inicializálja, particionálja, formázza a Windows 10 telepítője GPT séma szerint, ha UEFI módban fut, ennyi.

De ha annyira konvertálni akarod erővel a telepítés előtt, hát akkor csináld, erre már nem mondok semmit... Max. annyit, hogy UEFI-s telepítéshez lehetőleg GPT szerint, mert ha MBR, akkora a már linkelt probléma lesz. :)) + Fixen beparticionálni 1 db partícióval lehetőleg nem kellene, mert akkor nem tudja hova létrehozni a Windows 10 telepítője UEFI/GPT módban a rendszer számára fenntartott kisebb partíciókat. Na pl. ezért is totál felesleges és értelmetlen előre, fixen particionálni a céllemezt...

[ Szerkesztve ]

(#119178) Doky586 válasza Geth (#119175) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Gigabyte lapoknál (user manual szerint) a CSM be kapcsolásával lehet ki kapcsolni a Secure Boot-ot..
AsRock nál pedig teljesen függetlenül kapcsolható a két dolog.
Szóval elég furán és gyártónként más-más módon oldják meg ezeket (csak hogy spóroljanak egy menüpontot az uefi biosban).

[ Szerkesztve ]

(#119179) sarkany01


sarkany01
tag

Valaki tudna esetleg segíteni, miért nem tudom a HDD-ről klónozni a rendszert SSD-re? Azt írja, hogy a kiválasztott lemez inkompatibilis. Válaszokat előre is köszönöm!

(#119180) Geth válasza Doky586 (#119178) üzenetére


Geth
addikt

2 gb lap van itt, a manualt nem tudom mit ír, de külön kapcsolható az sb és a csm. Olyan lehet hogy ha az sb be van kapcsolva, akkor a csm-et nem engedi, ezért most be nem lépek :)

(#119181) Doky586 válasza Geth (#119180) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Akkor lehet még gyártón belül is évjárattól, típusoktól is függ a megvalósítása ennek..

(#119182) Kempetlen válasza sarkany01 (#119179) üzenetére


Kempetlen
tag

Macrium Reflect-tel csinálnád? Az az ajánlott program hozzá. Először készíts a rendszerről egy mentést (a menüben erre külön van opció, ami automatikusan a mentésbe foglalja a szükséges segéd partíciókat is), aztán azt a mentést lehet visszaállíttatni a partícióktól mentes SSD-re szintén a programon belül. Közvetlen klónozási lehetőség nincs, a fenti módszer működik.

[ Szerkesztve ]

(#119183) sarkany01 válasza Kempetlen (#119182) üzenetére


sarkany01
tag

Igen, Macrium Reflect-el próbáltam. Csináltam egy Windows Backup-ot, amit Restore-olni akartam az SSDre, de azt írja, hogy Incompatible disk selected.

[ Szerkesztve ]

(#119184) King Unique válasza sarkany01 (#119179) üzenetére


King Unique
titán

Bővebben? :F Milyen programmal klónozol, Windows / WinPE alól, mi a pontos hibaüzenet, akár screenshot róla, pontosan milyen SSD-re?

De várjál, akkor addig is jobb híján tippelek, találgatok egyet, mire sikerül leírnod, hogy pontosan mi is van: ha Macrium Reflect és a Windows 10-ben tárolóhelyként lett beállítva az SSD 4Kn szektormérettel, akkor úgy reális az inkompatibilis célmeghajtó. A megoldás ilyenkor a célmeghajtó (SSD) törlése, illetve eltávolítása a tárolóhelyek közül, utána már működni kéne a klónozásnak pl. 512e —► 512e alapon. Ha esetleg alapból 4Kn szektorméretet használ az SSD - annak pontos típusa sem ismert - , akkor viszont nem. :N :D

Ja, és amúgy a Macrium Reflect esetében is nyilván van mentés-visszaállítás és közvetlen klónozási lehetőség is, nem világos, hogy egyeseknél mégis honnan jött az, hogy az utóbbi nincsen...

[ Szerkesztve ]

(#119185) Lauda válasza sarkany01 (#119183) üzenetére


Lauda
félisten

Mutatnál egy screen-t az esetről? Amúgy klónozhatod is egyből az ssd-re, ettől függetlenül működnie kellene.

(#119186) sarkany01 válasza King Unique (#119184) üzenetére


sarkany01
tag

Akkor eltávolítom az SSD-t, és formázom. Ezután mi is lesz a teendőm?

(#119187) King Unique válasza sarkany01 (#119186) üzenetére


King Unique
titán

Mármint megnézed a vezérlőpultban, hogy nem lett-e tárolóhelyként beállítva az SSD, nincs-e rajta tárolókészlet. Ha igen, akkor törlöd, illetve eltávolítod magát a meghajtót onnan, mint már említve volt az előző válaszban. Meg ha Windows 10-et akarsz rá telepíteni és amúgy is törölni/formázni, akkor vélhetően fontos adat sincsen rajta. Illetve előre inicializálni, particionálni, formázni felesleges nemcsak telepítés előtt, hanem klónozás előtt is, majd megcsinálja a Windows telepítője, illetve az utóbbinál a Macrium Reflect.

(#119188) Doky586 válasza sarkany01 (#119186) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nem telepítgetni kell(ett) volna a Macriumot hanem kiírni Penre v CD-re az ISO-t. [link]

(#119189) sarkany01 válasza King Unique (#119187) üzenetére


sarkany01
tag

Eltávolítottam a tárolóhelyekből. Megpróbálom most.

(#119190) sarkany01


sarkany01
tag

Most engedi klónozni. Remélem jó is lesz.

(#119191) King Unique válasza sarkany01 (#119190) üzenetére


King Unique
titán

Akkor nyilván a tárolóhelyként történő beállítás és a 4Kn szektorméret volt a gond. Reméljük, meg azt is, hogy minden szükséges partíciót (a kicsiket is) átklónozol.
+ Ha kész a klónozás és indítod az SSD-ről a W10-et, akkor a HDD-t addig ki is lehetne venni (másnál nemrég gondot okozott egyszerre a 2), meg ha szükséges, akkor a BIOS-ban utánaállítani a boot opcióknak.

(#119192) OldMike válasza Kékes525 (#118878) üzenetére


OldMike
őstag

Nálam ma jött, de választhatóként, igaz AMD procim van. Ettől még települt.

42LM660S

(#119193) sarkany01 válasza King Unique (#119191) üzenetére


sarkany01
tag

Átklónoztam a kicsiket is. (rendszer számára fenntartott partíciókat is) De nem bootol be róla a gép. Hiába állítottam át Biosban.

(#119194) King Unique válasza sarkany01 (#119193) üzenetére


King Unique
titán

Ha megfelelően klónoztad át a Windows 10-et minden szükséges partícióval együtt az SSD-re, HDD-t eltávolítottad és úgy próbálod indítani, BIOS-ban megfelelően vannak beállítva a boot opciók, akkor márpedig nyilván bootolnia kellene az SSD-ről. De itt az sem derült ki, hogy BIOS/MBR, vagy UEFI/GPT mód szerinti-e a telepítés, ha UEFI, akkor a boot menüben van-e Windows Boot Manager opció, az, az olyan kezdetű meghajtó van-e beállítva elsődlegesként, nem lettek-e elpiszkálva a CSM/UEFI beállítások, stb. Meg hogy pontosan mit jelent a "nem bootol be róla a gép", azaz a HDD-n lévő W10 indul (ha nem lett kivéve), vagy bootolásnál van valami konkrét hibaüzenet, vagy sehol semmi és bejön az UEFI BIOS/boot menü, vagy mégis mit. Meg hogy egyáltalán hogyan van csatlakoztatva az az SSD, SATA-n / USB-n, mert ha az utóbbi, akkor nyilván úgy nem fog bootolni, max. WTG-re konvertálás után. Megint lehet találgatni... :D

[ Szerkesztve ]

(#119195) sarkany01 válasza King Unique (#119194) üzenetére


sarkany01
tag

Bios/MBR, de próbáltam a Legacy-t, de úgy sem bootolt be róla.

(#119196) King Unique válasza sarkany01 (#119195) üzenetére


King Unique
titán

Ha BIOS/MBR szerinti a Windows 10-telepítés, akkor ott nyilván csak a Legacy/CSM szerinti bootolás jöhet szóba, vagy Legacy + UEFI kettős opcióknál a Legacy first, ellenben az UEFI only nyilván nem. Ha eddig az utóbbi szerint próbáltad, akkor az szép... Viszont ha most Legacy/CSM van beállítva, akkor annál márpedig bootolni kellene a W10-nek arról az SSD-ról SATA-n csatlakoztatva, már ha SATA-s SSD egyáltalán, mert még ez sem derült ki. Ha esetedben nem bootol és nem hibás fizikai csatlakoztatás miatt (port, kábel stb. stimmel?), akkor vagy nem megfelelően lett átklónozva, vagy a BIOS-ban nem stimmelnek a bootolási beállítások, ilyen egyszerű. :))

[ Szerkesztve ]

(#119197) oke válasza oke (#119137) üzenetére


oke
senior tag

Na elkiabáltam, csak akkor működik, ha leszedem a Realtek audio driver-ét. Ha újraindítom a gépet már nem jó. Próbáltam több audio drivert is, de mindegyikkel ezt produkálja.
Indítottam egy windows újratelepítést is végül - a fájlok és beállítások megtartásával - de az sem hozott eredményt...

[ Szerkesztve ]

(#119198) movax válasza oke (#119197) üzenetére


movax
őstag

Lehet, hogy visszateszi ugyanazt a drivert. Próbáld úgy, hogy amikor az Eszközkezelőben uninstallálod a Realtek-drivert, pipáld be a "Delete the driver software..."-t majd adj neki újabb drivert. Milyen Realtek-drivert használsz, általánosat, vagy valami brandeltet? Dell géped van? Meg lehet próbálni a Cortana kikapcsolását is.

[ Szerkesztve ]

(#119199) sarkany01 válasza King Unique (#119194) üzenetére


sarkany01
tag

Végül sikerült!. Köszönöm a segítséget. Újra klónoztam a C-t, aztán utána jó lett. Elsőnek nem tudom mi volt a probléma.

(#119200) oke válasza movax (#119198) üzenetére


oke
senior tag

Az alaplap - MSI - honlapjáról szedtem le a legújabbat, illetve egy előzőt elvileg.
Nem látom azt az opciót, amit Te írtál az eszközkezelőben. A programok közül tudom eltávolítani, illetve amikor telepítem az MSI oldalról leszedettet, az leszedi a régit és felrakja az újat.
Cortana-ról olvastam, de nem találom a magyar verzióban a Hey Cortana-t

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.