Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#118451) Soma01 válasza Zoz (#118450) üzenetére


Soma01
veterán

Köszi!
Sejtettem. Ez lesz a végleges megoldás.
Úgy látom az SSD már szinte kötelező manapság. Aki legközelebb azzal jön, hogy lassú a Win10 a gépén, akkor a vírusellenőrzés után az SSD ajánlása fog következni.
Úgy néz ki, mintha direkt lenne az a lassulás, hogy mindenki SSD-t vegyen. :DDD

(#118452) CirrMee válasza Soma01 (#118451) üzenetére


CirrMee
addikt

Szvsz 2020 -ban egy naprakész (nem max pár napos) win10 számára nem túl acélos sem a 2.5" HDD, sem a 2 magos U proci, sem a 4Gb RAM. Együtt meg pláne...

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#118453) vlevi válasza Soma01 (#118451) üzenetére


vlevi
nagyúr

Az a szarság az egészben, hogy KB a WinXP volt az utolsó, (de talán már az se), aminél nagyjából úgy történtek a dolgok, ahogy azt elképzeli az ember.
Vista, Win7, stb már nagyon támaszkodnak a háttérfolyamatokra, és ehhez állandóan kell valami háttértár művelet, és ebben a HDD az nagyon vacak. Hacsak nincs 8-16 giga RAM, amibe viszonylag gyorsan 1 lépésben belapátol mindent.
Az SSD azért sokkal jobb, mert egy HDD, főleg, ha 2.5"-s, akkor ezeket az apó műveletekt csak 1-2MByte/sec átviteli sebsséggel képes megoldani. Az apró fileoknál szó sincs a 100MByte/sec folyamatos átviteli sebességről.
Az SSD ezzel szemben (még a legátlagosab SATA-s SSD is), folyamatos átvitelben tud 500MByte/sec körül, ellenben a lassú, apró fileos műveleteknél is hozza a 30-100MByte/sec átlagos sebességet. Nos, itt van az, amikor a HDD-nél 50, 100x gyorsabb.

Ja, a 2magos U-s proci sem egy erőbajnok, és próbáltam Ubuntut futtatni Core2Duo gépen. Két okból volt használhatatlan. Az egyik, hogy folyamatosan a tárhelyet babrálta az is. Hiába volt SSD alatta, 2Giga RAM volt a gépben, az Ubuntu Gnome Desktop önmagában felzabálta a 2G RAM-t, és egy egérmegmozdításhoz swappelnie kellett. Miközben a proci használat is 80-90% volt folyamatosan.
Hiába próbáltam meg minél minimálisabb Linux disztrót alá tenni, csak részben oldotta meg a problémát, mert a 2Giga memória annyira kevés volt már, hogy oké, a Linux csak bebootolt valahogy, de elindítottam egy Firefoxot, és akkor attól volt vége.
Szerencsére csak pár napig tartott az a kínlódás, amíg a régi gépet eladtam, és nem érkezett meg a régi, addig kellett azt a szekrény aljáról előbányászott bontószökevényt használni.

[ Szerkesztve ]

(#118454) xy.zsolt


xy.zsolt
őstag

várható patch tuesday frissítés ma?

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#118455) CirrMee válasza vlevi (#118453) üzenetére


CirrMee
addikt

Minden korban megvoltak azok a konfigok, amiben ha nem volt megfelelő hardver, akkor a windows egy darálógépet csinált belőle.

Jól mondod, van itthon nekem is tempós merevlemezzel szerelt gépem, i5 / 12Gb DDR3 a fedélzeten, és őszintén szólva csak egy helyen van eget verő különbség, a boot alatt.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#118456) Tiger.


Tiger.
nagyúr

Sziasztok, alvó módból felébresztve a gépet, a win villogott, és csak a ctr alt delete működött, feladat kezelő, más nem, start menü sem. Mi lehet ez?:

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#118457) hhgygy válasza xy.zsolt (#118454) üzenetére


hhgygy
senior tag

Már kijött KB4556799

[ Szerkesztve ]

Dell Latitude 5590 i7 8650u 16GB 512 GB NVMe SSD; POCO F3

(#118458) Soma01 válasza CirrMee (#118452) üzenetére


Soma01
veterán

Ez igaz. A ram bővítés lett volna még az ötletem, ha a tulaj nem megy bele az SSD vásárlásba, de már beszéltem vele és belemegy. De a 8 GB ram sem ártana egy Win10-nek szerintem. Azzal plusz az SSD-vel kényelmesen elvan az U proci is. Böngészni meg szöveget szerkeszteni elég.

Csak az "zavart" engem a történetben, hogy rengeteget kínlódik az a vacak vinyó. De hát ez akkor ilyen és kész.

(#118459) haxiboy


haxiboy
veterán

Sziasztok!

Windows szoftveres raidet használok , viszont platformváltás előtt vagyok. Újra tudom építeni a raidet reinstall után?

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#118460) Sipi16


Sipi16
senior tag

Helló mindenkinek!

Tegnap próbáltam felinstallálni Bitdefendert egy win 10-es gépre. A telepítés közben valami hiba történt és ezáltal nem indul el a program. Próbáltam a vezérlöpultból kitörölni, de azt írja, hogy a fájl nem azonosult semmilyen appal. Ezek után csökkentett módban kitöröltem a programokból azt a két mappát ami a bitdefenderhez volt, viszont így sem fut végig a telepítö. Valami tippetek van, hogyan lehet ezt eltávolítani?

A válaszokat elöre is köszönöm!

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#118461) gyongyn


gyongyn
friss újonc

Sziasztok! Letöltöttem a gépre a windows 10 1909 verzióját, de mégsem szeretném telepíteni, hogyan tudom törölni még telepítés előtt? Köszönöm szépen

(#118462) Lauda válasza gyongyn (#118461) üzenetére


Lauda
félisten

Szia!

Letöltötted a mct-al a telepítőt? Nem egyértelmű amit kérdeztél.

[ Szerkesztve ]

(#118463) gyongyn válasza Lauda (#118462) üzenetére


gyongyn
friss újonc

Sajnos nem tudom mi az a mct :(( A windows update-ben látom, hogy újraindítás szükséges, Funkciófrissítés a Windows 10 1909 verziójára
Eddig a 1903 volt, nem merem ráfrissíteni, vagy nem fog gondot okozni?
Köszi

(#118464) Lauda válasza gyongyn (#118463) üzenetére


Lauda
félisten

Hát ha már újraindítást kér, akkor az már települt is Szerintem nyugodtan indítsd újra, sok mindent már nem tudsz tenni. Nem lesz vele gond elvileg, meg a végtelenségig nem húzhatod, frissíteni kell.

A mct-al tudod letölteni a telepítőt/pendrivera telepítőt készít. ;) [link] Itt eszköz letöltése.

szerk: :R

[ Szerkesztve ]

(#118465) Kupszi


Kupszi
aktív tag

A 2004-es Buildnek nem tegnap kellett volna megjelennie?

Szeretném újrarakni a win-t , de már megvárom a 2004-et. Több oldalon is látom hogy a release date az iso downloadra 05.12.-t írtak.

Pipapapa strikes back again! Avagy újabb tégla a falba!

(#118466) gyongyn válasza Lauda (#118464) üzenetére


gyongyn
friss újonc

köszönöm szépen

(#118467) Lauda válasza Kupszi (#118465) üzenetére


Lauda
félisten

(#118468) Geth válasza Kupszi (#118465) üzenetére


Geth
addikt

Elég régóta tölthető a 19041.1 build uup-ból, talán a .208 lesz az RTM, tegnap ehhez is jöttek frissítések, most .264-nél járunk.

(#118469) HUN SUB


HUN SUB
csendes tag

Leírás: 2014. októbere óta Insider-ként a Win 10 kialakításában majd "előtesztelésben" segítem a jövő Build verzióinak stabilitását de (most éppen 20H2) minden már a normál felhasználókhoz kikerült (most éppen 1909) verzióhoz kiadott havi összesítő és biztonsági frissítés értelemszerűen "nem ment át anno az insiderek keze alatt." A KB4549951 összesítő frissítés április 14-óta az egyik teszt PC esetében Ver:1909 /HDD (korosabb) merevlemez olvasási írási képességét normál rendszerindítással ciklikus időközönként 0 értékre hozza a betöltési időt pedig 35-50% ra emeli + a processzor az indítás óta eltelt időként akár 12-15 órát is írhat. (Feladatkezelő Teljesítmény fül) Mielőtt elindul a vírusellenőrzés és a Boot szektor CH-Disk anomália .stb igazán hasznos jótanácsok lavinája gyorsan leírom én a hibakeresési tesztelési fázisban a win10 logó felbukkanásakor nyomtam egy manuál resetet és láss csodát a normál betöltési időt kaptam mint a KB4549951 előtt. Ennyi.

(#118470) zolee001 válasza HUN SUB (#118469) üzenetére


zolee001
őstag

Részemröl annyit,hogy az emlitett csodás update illetve a 45-ös végü egyes HP gépeken 100% GPU! használatot produkált,magyarul pl a start gomb megnyomásába beledöglött a gép

(#118471) hhgygy válasza Kupszi (#118465) üzenetére


hhgygy
senior tag

Súlyos hiba volt benne, ezért május 28 az új céldátum úgy tudom.

Dell Latitude 5590 i7 8650u 16GB 512 GB NVMe SSD; POCO F3

(#118472) Wolfskin


Wolfskin
őstag

sziasztok,

néha egy-egy program, most épp az ACDSee produkál olyat, hogy elakad és a kijelzőn hagy valami info ablakot. Ha asztalt váltok, akkor nem jeleik megh, csak az adott asztalon (Dexpot)

Ilyenkor mit érdemes frissíteni, újraindítani?

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#118473) zolee001 válasza hhgygy (#118471) üzenetére


zolee001
őstag

Kiadták tegnap msdn stb csatornákon

(#118474) Geth válasza Wolfskin (#118472) üzenetére


Geth
addikt

A Dexpot oldala szerint a Win10 nem támogatott, új verzió kb. 6 éve nincs, nagyjából az első Win10-el egykorú (régebbi?).
Ebből kitalálható mi a helyes lépés :)

[ Szerkesztve ]

(#118475) Kupszi válasza Lauda (#118467) üzenetére


Kupszi
aktív tag

Ez egy elég rossz ómen

Na sebaj , majd 28.-án . Kicsit úgy látszik számomra mintha az MS kapkodna picikét.

Pipapapa strikes back again! Avagy újabb tégla a falba!

(#118476) King Unique válasza gyongyn (#118461) üzenetére


King Unique
titán

1903-as verzióra a 1909-es funkciófrissítést tudtommal, vagy legalábbis eddig csak választható frissítésként ajánlotta fel a Windows Update. Vagyis ha esetedben most települt, akkor vsz magad nyomtál rá a letöltésre és telepítésre. Ha nem akartad telepíteni, akkor nem kellett volna manuálisan engedélyezna letöltést és telepítést, ilyen egyszerű. :)
Egyébként arról már volt szó itt, hogy a 1903-as verziónál a 1909-es funkciófrissítés csak egy kis 21 KB-os mini update, ami a 1903-as verziónál aktiválja az előzőleg a havi CU-kkal belepakolt 1909-es funkciókat, átváltja az utóbbira a rendszert, ahol szükség esetén akár az utólagos eltávolítása is megoldható. Meg a 1903-as verzió életciklusa is még aktív év végéig (december 8.) a Home és Pro kiadásoknál. Vagy ha már megtörtént az upgrade 1909-re és nem tapasztaltál semmilyen gondot, akkor nyilván lehet maradni annál, itt a topikban is a többség már eleve azt használja.

[ Szerkesztve ]

(#118477) King Unique válasza Kupszi (#118465) üzenetére


King Unique
titán

De, de már tegnap is le volt írva itt a topikban, hogy az említett ok miatt hivatalosan a Windows Update-en majd csak 28-án lesz elérhető a nagyközönség számára. Meg hogy ha valaki annyira nem bírja kivárni, akkor eddig is letölthette és telepíthette, sőt már MSDN-ről is.
Egyébként meg pont az van, hogy ezzel most nem kapkodnak, hanem inkább tovább tesztelik és később adják ki, sőt még a verziószám sem a szokásos 2003, hanem 2004 lett.

(#118478) Geth válasza Kupszi (#118475) üzenetére


Geth
addikt

Halasztás == kapkodás? Kifejtheted ha gondolod :)

(#118479) King Unique válasza Sipi16 (#118460) üzenetére


King Unique
titán

Itt egyrészt nem derült ki, hogy a Bitdefender melyik verzióját akartad telepíteni, de abból is lehetőleg az aktuálisat (legújabbat) célszerű újabb Windows 10-verzióra, nem valami muzeálisat. Másrészt ha a program telepítése nem sikerült, akkor adja magát az újratelepítése.
Ha a program eltávolítása a cél, akkor az ilyen antivírus szoftvereknél a saját eltávolítóját (uninstall tool) célszerű használni és azt is csökkentett módban futtatni, ha szükséges. Ez pedig a különféle Bitdefender termékek esetében is adott.

(#118480) Sipi16 válasza King Unique (#118479) üzenetére


Sipi16
senior tag

Köszönöm a választ! Sajnos az újratelepítés nem müködött eltávolítás nélkül, viszont a bitdefender oldalán található uninstall toll-lal sikerült eltávolítani, majd hibamentesen újratelepíteni, így most már szépen muzsikál. :)

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#118481) Lauda válasza Lauda (#117576) üzenetére


Lauda
félisten

(#118482) OldMike válasza Lauda (#118481) üzenetére


OldMike
őstag

Mivel nincs beállítva késleltetés, a géphasználati szünetben letöltődtek, így már csak az újraindítás maradt.
A 2004 is így fog működni? Lehet hogy be kellene állítanom valamennyi késleltetést?

42LM660S

(#118483) Black_Raven


Black_Raven
veterán

Sziasztok! Mitől lehet ez?[kép] :R

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#118484) Bogyó bá' válasza Black_Raven (#118483) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Újraindítás, ismét Frissítések keresése és akkor már gond nélkül települni fog. A nejem gépén én is így jártam ma reggel, a többi vason simán lefutott elsőre.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#118485) Fire/SOUL/CD válasza Black_Raven (#118483) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

MS-nél van a hiba, nálam is ez volt délelőtt, ugyanezzel a hibakóddal nem települt a frissítés, de W8.1-es gépen is dettó ez volt. Hagytam a retekbe, pár óra múlva meg felment simán.
(Nálam az újraindítás, és a frissítések újbóli keresése nem használt,. de nálad lehet segít...)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#118486) King Unique válasza Black_Raven (#118483) üzenetére


King Unique
titán

Nem derült ki, hogy a Windows újraindítása már megtörtént-e, mert ha nem, akkor első körben azt kellene, majd utána újrapróbálni a frissítés telepítését. Ha továbra sem megy, akkor meg lehet próbálgatni az adott hibakódnál, + egy másik válaszban leírt megoldásokat.

[ Szerkesztve ]

(#118487) Brekkk


Brekkk
senior tag

Netcore.etl futását le lehet állítani?
Állandóan ír az SSD-re.

(#118488) David_DD


David_DD
tag

Sziasztok, sajnos a legutóbbi frissítéssel (kb4556799) én is hibába futottam (0x80070003) Ugyanez volt az előző opcionálsi frissítéssel is (KB4550945) de mivel az nem volt kötelező, elengedtem. Ez viszont így már annyira nem oké. Próbáltam újraindítást, kitöröltem mindent a C/Windows/SoftwareDistribution mappából, hátha ott lett vmelyik file sérült, de sajnos ez sem segített. Esetleg vmi ötlet? :)

Legutóbb novemberben volt ilyen, hogy egy update nem akart felmenni, akkor újrahúztam az egész gépet, amúgyis már ráfért, de azért nem szeretném havonta-kéthavonta újratelepíteni az egészet..

(#118489) King Unique válasza David_DD (#118488) üzenetére


King Unique
titán

Ha egy kicsit visszaolvasol, akkor láthatod, hogy épp pont az imént volt erről szó...

(#118490) hhgygy válasza Wolfskin (#118472) üzenetére


hhgygy
senior tag

Én is ACDSee-t használok, minden 3.-4. indításnál behal, de van, hogy menet közben is, de általában működik.

Dell Latitude 5590 i7 8650u 16GB 512 GB NVMe SSD; POCO F3

(#118491) David_DD válasza King Unique (#118489) üzenetére


David_DD
tag

visszaolvastam, de miután más a hibakód, gondoltam ez nem releváns az én esetemben

(#118492) Black_Raven válasza King Unique (#118486) üzenetére


Black_Raven
veterán

Szia! tegnap este próbáltam először telepiteni, a .NET és Definició frissités felment, az Összesitő az nem, DE az a zárójelben lévő 9 a próbálkozások száma, azóta a Komulatív frissités miatt lett 2szer újrainditva+5ször kikapcsoltam, pl. éjszakára is(ez a notim)

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#118493) Kicsipampam


Kicsipampam
tag

Létezik olyan (Win10-es) szoftver, ami egy adott weboldal napi használatát bekorlátozza adott időmennyiségre? Pl. a facebook-ot naponta csak max 1.5 óráig tudná használni. Sajnos a rooterben nálam nincs ilyen lehetőség, csak olyan, hogy mettől-meddig. Pl. 7 órától 8-ig, de ez nekem nem jó, mert a használati időtartamot akarom korlátozni, nem azt, hogy mikor.

[ Szerkesztve ]

(#118494) haxiboy válasza Kicsipampam (#118493) üzenetére


haxiboy
veterán

Chrome-hoz létezik egy ilyen bővítmény.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#118495) Kicsipampam válasza haxiboy (#118494) üzenetére


Kicsipampam
tag

Sajnos mindegyik böngészőt használja, Opera és Firefox-ot is.

(#118496) haxiboy válasza Kicsipampam (#118495) üzenetére


haxiboy
veterán

Máshogy sajnos nem fogod tudni mivel bővítmény nélkül nem tudod pontosan mérni.
Ha gyerkőcről van szó akkor első dolga lesz webes proxy-t keresni amin keresztül követni sem tudod hogy éppen melyik oldalt tölti le, ezeket meg tilthatod egyesével.
Windows 10-ben van apponként állítható screen time a parental controlon belül a böngészőket a megadott intervallum után, na meg érdemes lehet egyetlen böngészőre terelni az áldozatot :D

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#118497) Kicsipampam válasza haxiboy (#118496) üzenetére


Kicsipampam
tag

A nejemről van szó. Egyáltalán nem ért semmilyen technikai eszközhöz sem. Sajnos fosbúk függő, nem ritkán napi 8-10 óra.

(#118498) King Unique válasza Black_Raven (#118492) üzenetére


King Unique
titán

Ha a katalógusból manuálisan letöltve és telepítve sem megy, akkor maradnak az előző válaszban linkelt egyéb módszerek.

(#118491) David_DD:
Igen, de specifikusan az adott hibakódnál javasolt megoldások, illetve azok egy része megegyezik azzal, ami a másiknál is javasolva volt.

(#118499) movax válasza Kicsipampam (#118497) üzenetére


movax
őstag

Facebook letiltása a hosts fájlban. Az állandó tiltást könnyebb magyarázni, ("ezek a kurva Cukkerbergék mámegint...", stb.) mint a napi 1,5 órás korlátozást. :)

(#118500) Black_Raven válasza King Unique (#118498) üzenetére


Black_Raven
veterán

WinSxS mappa törölve, eredmény: [kép]

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.