Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#118551) King Unique válasza Kátai (#118550) üzenetére


King Unique
titán

Nem derült ki, hogy ez a "rendetlenkedik" pontosan mit takar. Meg azt el kellene dönteni a problémától függően, hogy most újra akarod telepíteni az egészet a 0-ról, vagy alaphelyzetbe állítani, vagy egy ún. javító újratelepítést a telepített programok, fájlok, beállítások stb. megtartásával, ahol az utóbbihoz jó az az MCT-s módszer, amit linkeltél.

(#118552) ati888


ati888
senior tag

Sziasztok!

Van egy egy 500MB-os noti HDD, ami gyárilag két részre volt osztva. Most kicseréltem SSD-re és szeretném egy partícióra formázni az egész HDD-t, de valamiért nem sikerül. Így néz ki (a legalsó): hogy tudom megcsinálni?

(#118553) Pyttawrx válasza ati888 (#118552) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
Csináld ezzel:
[link]

(#118554) konci79 válasza ati888 (#118552) üzenetére


konci79
őstag

Kimondtad a jelszót?
Pampalini itt, Pampalini ott, és már kész is van :D

Bocs az offért, megláttam az arcképet, és elkapott a nosztalgia...

(#118555) Doky586 válasza Kátai (#118546) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Inkább így: [link]

(#118556) Doky586 válasza ati888 (#118552) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Admin parancssorban diskpart-al engedj rá egy clean-t, majd simán particionáld, formázd.

(#118557) King Unique válasza ati888 (#118552) üzenetére


King Unique
titán

Azért, mert korábban rendszermeghajtóként volt használva és védett rendszerpartíciók vannak rajta, amit a lemezkezelő biztonsági okokból nem enged formázni/törölni. Ellenben parancssorban (DiskPart) megoldható, illetve egyben a particionálás, formázás is. Másik opció 3rd party particionáló program használata, mint amik az előbb linkelt hozzászólásban és a másik válaszban is vannak.

(#118558) King Unique válasza FattyDove (#118527) üzenetére


King Unique
titán

Ez amúgy milyen Windows 10 nálad, hogy a Windows Update már felajánlja rá a 2004-es funkciófrissítést, holott hivatalosan majd csak 28-án kellene? :D :)) Most ránéztem direkt egy naprakész W10 1909 Pro kiadás alól, többször is manuálisan rányomtam a gépházban a frissítések keresésére, de nálam (nyilván) nem ajánlotta fel a 2004-es funkciófrissítést...

[ Szerkesztve ]

(#118559) Fire/SOUL/CD válasza ati888 (#118552) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Mielőtt legyalulnád a HDD-t, azért én biztosan kipróbálnám, hogy HDD nélkül is bebootol-e az a masina, mert csúúúúnya partíció szerkezetek leledzenek ott... ;]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#118560) Soma01 válasza ati888 (#118552) üzenetére


Soma01
veterán

Miért van ennyi helyreállítási partíció? Az SSD-re is felkerült 2db. Abból nem egy darab szokott lenni? Milyen progival lett ez átmásolva?

Fire/SOUL/CD!
Szerintem már most is arról fut a gép. (mivel a legfelső lesz az SSD, ha a legalsó az 500-as vinyó, meg hát a legfelső lemezen van a C: betűjel)

[ Szerkesztve ]

(#118561) King Unique válasza Soma01 (#118560) üzenetére


King Unique
titán

A 2 db WinRE partíció normális, mármint olyan értelemben, hogy eddig alapesetben az UEFI/GPT szerinti telepítéskor létrejött a C előtt a WinRE, ESP (EFI), MSR, majd ha funkciófrissítésnél (build upgrade) meg kellett növelni a WinRE méretét, akkor a C után, annak zsugorításával létrejött + 1 db WinRE partíció, úgy tudta megoldani a telepítő. Viszont a 20H1-es (2004) verziónál már változtattak ezen, ott UEFI/GPT szerinti tiszta telepítésnél a C előtt csak az ESP és az MSR jön létre, a WinRE meg eleve a C után lesz, igazodva az alapértelmezett elrendezéshez.

A másik válaszban meg arra céloztak, hogy ha a rendszer számára fenntartott kicsi partíciók (ESP, MSR, WinRE) a célmeghajtó (SSD) helyett másik fizikai lemezre, azaz pl. a HDD-re kerülnek (példa), akkor a HDD eltávolítása után értelemszerűen nem fog bootolni a Windows 10. Viszont a fórumtag által mellékelt screenshoton látszik, hogy ránézésre elvileg megvan a lemez 0-n, azaz az SSD-n minden szükséges partíció, vagyis az ESP, MSR (csak parancssorban látszik), a 2 db WinRE + értelemszerűen a Windows 10 rendszerpartíciója, azaz a C. A lemez 3 (HDD) esetében meg ugye arról volt szó, hogy az korábban rendszermeghajtó volt, meg vsz Windowszal előtelepített, mert akkor szoktak a szokásosnál nagyobb méretűek lenni az említett kicsi partíciók. Illetve a lemez végén a 20,01 GB-os az a gyári helyreállítási partíció lehet a restore factory settings használatához, vagyis a gyári alapállapot visszaállításához.

[ Szerkesztve ]

(#118562) ati888 válasza Fire/SOUL/CD (#118559) üzenetére


ati888
senior tag

A hdd-t egy notebookból vettem ki, Windows 8 volt rajta gyárilag. (a noti jól működik egy ssd-vel).

A kivett hdd-t egy külső tokba raktam és usb-n az asztali gépre dugtam. Ez látszik a képen.

Az a 120-as sdd nem tudom miért úgy van felosztva. Annak idején így csinálta a telepítő.

(#118563) Soma01 válasza King Unique (#118561) üzenetére


Soma01
veterán

Köszönöm a válaszodat!
Így már értem, miért van annyi partíció. Meg az "aggodalmat" is értem a sikeres boot miatt.
Tehát akkor le kell ellenőrizni, hogy a 3-as lemezen van-e a jelenlegi rendszer által használatban lévő partíció. Ezt mivel lehet megnézni? (a diskparton kívűl) Amúgy azt a 100 MB-os System-et kell keresni?

(#118564) King Unique válasza Soma01 (#118563) üzenetére


King Unique
titán

Le volt írva, hogy eleve megvannak a jelenleg használt rendszermeghajtón (SSD) a szükséges partíciók, ahol a linkelt leírás + egy másik is szemlélteti, hogy milyen partíciókat kell nézni. + Nemrég írta, hogy a lemez 3 egy laptopból kivett HDD, amin gyárilag előtelepített Windows 8 van, ami utána USB-n lett csatlakoztatva a PC-hez, vagyis nyilván nincs köze a PC-ben az SSD-n lévő Windows 10-telepítéshez.

(#118565) Soma01 válasza King Unique (#118564) üzenetére


Soma01
veterán

Jól összekavarodtam. Nekem nem volt egyértelmű az a leírás ati888-tól.
Akkor így már biztonsággal törölhető az az 500-as, 3-as lemez.

(#118566) FattyDove válasza King Unique (#118558) üzenetére


FattyDove
őstag

Be kell lepni insider-re a slow ringre es akkor megtalalja. Miutan felteszi, meg kilepsz belole

(#118567) King Unique válasza FattyDove (#118566) üzenetére


King Unique
titán

Igen, ezt a módszert ismerem, csak ugye ez az Insider Preview verzió, meg eredetileg nem nem írtad, hogy azzal oldottad meg, + ez nem egyenlő azzal, mintha a normál 1909-re a Windows Update magától ajánlaná fel a 2004-et. :N De így már érhető, erre voltam kíváncsi, köszi.

(#118568) Dumi86 válasza King Unique (#118567) üzenetére


Dumi86
senior tag

Msdn-en már két napja kinn van a hivatalos 2004es :R Csak egy Msdn-en hozzáférés kell és tölthető, semmi Insideres trükk nem kell. Rendes frissítések jönnek, 19041.264 most a buildszám.

Mobil: Samsung Galaxy A41 DS (2020) Android 12.0 PC: Asus K31AN , Samsung 8GB DDR3L Ram , Crucial BX500 480GB SSD , Gigabyte 720 GT 1Gb , Windows 10 Home 21H2 (19044.2075) OEM , Vivaldi 5.3.2679.61 , Eset Nod32 Antivirus 15.2.11.0

(#118569) FattyDove válasza King Unique (#118567) üzenetére


FattyDove
őstag

Ez pontosan az a verzio, amit te is makd megkapsz.

(#118570) King Unique válasza Dumi86 (#118568) üzenetére


King Unique
titán

Tudom, hogy MSDN-ről már letölthető, nemrég pont említettem is, sőt előtte azt is, hogy oprenden már hónapok óta ott van a 19041.1 build ISO-ja, szóval nem újdonság.

(#118569) FattyDove:
Elvileg igen, ezt (19041.208/264) fogják kitolni 28-án a Windows Update-en is, hacsak addig nem módosítanak rajta valamit. Viszont itt most arról volt szó, hogy a Windows Update jelenleg még nyilván nem ajánlja fel, max. úgy, ha előtte belépsz az Insider programba.

(#118571) FattyDove válasza King Unique (#118570) üzenetére


FattyDove
őstag

Lehetetlen, hogy módosítsanak valamit, mivel már kiküldték őket a gyártóknak. Maximum lesz egy cumulative update a kiadás után.

(#118572) King Unique válasza FattyDove (#118571) üzenetére


King Unique
titán

Majd kiderül, hogy végül milyen buildszámmal adják ki 28-án, de ha nem lesz változás, akkor marad az említett. Egyébként meg nem teljesen lehetetlen a módosítás, a korábbi verzióknál is már előfordult, pl. a 1803-nál is utólag visszavonták az RTM-nek kikiáltott 17133-as buildet, + a 1809-nél szüneteltették az eredeti hivatalos kiadás után a terjesztést a Windows Update-en. ;)

(#118573) Kátai válasza King Unique (#118551) üzenetére


Kátai
senior tag

Nagyon lassú lett. Víruskeresővel kipucoltam,így valamennyire helyrejött,de nem az igazi.

(#118574) ati888 válasza King Unique (#118557) üzenetére


ati888
senior tag

Köszi szépen, Ezzel sikerült megoldani.

(#118575) #53667584


#53667584
törölt tag

Windows 10 Mail-ben IMAP fiókhoz lehet valahogy adni több kimenő aliast?

(#118576) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Szevasztok!

Azt csinálja ez a szenzációs Windows 10, hogy bármilyen újraindítást igénylő telepítés után eljut a bejelentkező képernyőig, de mikor az asztalra kellene lépnie, akkor összeomlik. Tehát, frissítettem a Windowst --> újraindítás --> bejelentkező képernyő --> összeomlik. Frissíti magát az Adobe Reader --> újraindítás --> bejelentkező képernyő --> összeomlik. Ezt leszámítva stabil. Csak kezd ez már rohadtul idegesíteni, és nagyon elegem van már. Én eddig védtem a Windows 10-et azoktól, akik azt mondták, hogy ez az az operációs rendszer, ami szépen lassan tönkreteszi a gépe. De most már ez nekem is kezd sok lenni.

Köszönöm.

Aquila non captat muscas.

(#118577) FattyDove válasza Hegyirabló (#118576) üzenetére


FattyDove
őstag

Itt nem valami vírusirtó vagy tűzfal vagy egyéb ilyen "rendszerokosító" program kavar be?

(#118578) Hegyirabló válasza FattyDove (#118577) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Szia!

Ez egy teljesen tiszta gép, még a programokat is meggondolom, hogy mit telepítek rá. Vírusirtó meg a gyári.

Aquila non captat muscas.

(#118579) movax válasza Hegyirabló (#118578) üzenetére


movax
őstag

Egy hardvertesztert ráeresztenék, csak hogy kizárjam az ilyen jellegű problémákat. Majd rendszer-reinstall. Ha akkor is játssza az agyát, akkor korábbi driverekkel próbálkoznék. Ha ezután is, akkor ráfognám a kormányra/ellenzékre, az mindig megold mindent. :K

(#118580) Black_Raven válasza King Unique (#118501) üzenetére


Black_Raven
veterán

Szia! felraktam az MCT-t. [kép] :U

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#118581) King Unique válasza Black_Raven (#118580) üzenetére


King Unique
titán

Ha nálad is Enterprise kiadás van telepítve, akkor azt nem támogatja az MCT (példa), amiről már volt szó itt: [link], [link]. Illetve ez esetben lehet az céges / intézményi rendszergazdához fordulni, hogy megoldja a frissítési problémát. :))

(#118582) Black_Raven válasza King Unique (#118581) üzenetére


Black_Raven
veterán

Igen az van. Köszi szépen, ezt a sok segitséget amit adtál nekem. :R :R :R

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#118583) HUN SUB válasza King Unique (#118443) üzenetére


HUN SUB
csendes tag

Köszönettel az Oprend forrás-irányt, sikerült Iso-ból a 1909-et 2004-re frissíteni (még elég idős eszközök esetén is) beállítások és fájlok megtartásával. Tudom nem tiszta telepítés csak "ráfrissítés" de a 1909 azaz az előző verzió eltávolításával kapcsolatban kérdés: (Úgy tudom a W.U frissítések esetén sokáig 14nap volt amit levittek 10 napra ami lejárta után automatikusan eltávolítja az előző verziót a rendszer) manuál felülfrissítések esetében viszont nem lesz automatikus az eltávolítás azt magamnak kell elvégeznem a pld. lemezkarbantartóval?

[ Szerkesztve ]

(#118584) King Unique válasza HUN SUB (#118583) üzenetére


King Unique
titán

Mármint ha a funkciófrissítés, közvetlen build upgrade után a létrejött Windows.old mappa törlésére célzol, akkor azt automatikusan törli a Windows 10, korábban 1 hónap, újabban 10 nap után. De nem feltétlen muszáj azt megvárni, előtte bármikor manuálisan törölhető a lemezkarbantartóval, vagy a gépházban a tárterületsegéddel.

(#118585) liszi70


liszi70
nagyúr

A Gépház/Frissítés és biztonság/Windows update/Speciális beállítások-ban jelenleg megtalálható a "Frissítések telepítési idejének kiválasztása" opció. Úgy emlékszem, ezt egy ideig kivették, nem volt megtalálható a beállítások között. Ez véglegesen visszakerült? (Jó lenne.) Mindenkinek ott van ismét a lehetőség? WinPro 1909-em van.

(#118586) King Unique válasza liszi70 (#118585) üzenetére


King Unique
titán

Korábban már érdeklődtél itt az ügyben és akkor választ is kaptál rá.

(#118587) vlevi válasza artid (#64295) üzenetére


vlevi
nagyúr

Vagyunk egy páran ezzel a problémával :)
KB4556799 – hiba: 0x8e5e03fa

Annyi 5letem volt, hogy a Windows Update service-t ideiglenesen leállítottam, töröltem a Softwaredistribution/download könyvtárat, gépet újraindítot. Ezután újra megpróbáltam a frissítést, de továbbra sem sikerült.

Win10x64, 1909, Vírusirtó a Defender. Nem tudom mi lehet a baja, neten keresgettem, de nem lettem okosabb.

(#118588) zolokas


zolokas
aktív tag

Sziasztok!

Lenne egy kis problémám, ati drivert nem találok win 10re, nem ismeri fel alapbol a kártyát elég régi kártya! ATI Radeon X1650

Telekom TV L - Net L 1000 Mb/s / 1000 Mb/s - Xiaomi Poco X3 Pro Fekete

(#118589) Winner_hun


Winner_hun
félisten

A tálcán 1-1 programhoz tartozó kitűzött elemek számát lehet valahogy növelni? Az a 13 db nem túl sok.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#118590) King Unique válasza Winner_hun (#118589) üzenetére


King Unique
titán

Mármint ha erre célzol, akkor lehet.

(#118591) King Unique válasza vlevi (#118587) üzenetére


King Unique
titán

Na, akkor lehet próbálgatni az adott hibakódnál a javasolt megoldásokat, + amik egy másik válaszban vannak említve.
Amúgy nem tudom hogyan sikerül egyeseknél az ilyeneket rendre összehozni, de normál esetben nyilván gond nélkül települni kellene a havi összesítő frissítésnek. :))

(#118592) Winner_hun válasza King Unique (#118590) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ez az, köszi.
Nem volt meg a karakterlánc (vagy nem tudom mi a neve) de létrehoztam, így már jó is.

Bár ez növeli az egész listás, a közelmúltbelieket nem kéne ennyire engedni, csak a kitűzötteket. Ha azt lehet külön kontrollálni akkor az jobb lenne, ha nem lehet akkor jó ez így is.

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#118593) Winner_hun


Winner_hun
félisten

A kitűzött elemek sorrendjének egyszerű változtatására van lehetőség? Fogd és vidd itt nincs:F

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#118594) Zoz válasza zolokas (#118588) üzenetére


Zoz
őstag

Vista-s driver az utolsó hozzá, megpróbálhatod ráerőltetni, de szerintem jobban jársz ha nézel az aprón valami pár generációval újabb kártyát...

(#118595) #12901120


#12901120
törölt tag

Feltettem a v2004-et kipróbálni. Ha ez a végleges, akkor nagyon gáz... Áh, hagyjuk is.. Akinek most jó a rendszere, ne barmolja majd el ezzel az update-tel.

(#118596) Cs1csó válasza #12901120 (#118595) üzenetére


Cs1csó
félisten

NEM próbáltam még, de ebben a build-ben sem váltották meg a világot egy kicsit reszelték ezt egy kicsit csinosították azt tehát igazán drámai változások nem történtek nálad mi a gond?

(#118597) King Unique válasza #12901120 (#118595) üzenetére


King Unique
titán

Lemaradt a szerinted, ami nem feltétlen egyenlő azzal, hogy ténylegesen is... :D Egyébként itt a topikban is telepítették már többen idő előtt a 2004-et, de eddig nem nagyon panaszkodtak rá, meg annyira rossz lenne, érdekes.

(#118598) #12901120 válasza King Unique (#118597) üzenetére


#12901120
törölt tag

Ja, amíg nincs kékhalál és megy a rendszer, addig jó. Eddig nem volt. :C
Minden hardveren másképp "viselkedik".
Próbálja ki minden kalandvágyó. :DD
Amúgy egyelőre a Windows Update részét találom nagyon bugosnak.. 1-2 órája van fent, sok tapasztaltot még nem gyűjtöttem. :)

(#118599) King Unique válasza #12901120 (#118598) üzenetére


King Unique
titán

Hát ez az, ha nálad BSOD-ol hardver és szoftverkörnyezet függvényében, az még nem feltétlen jelenti azt, hogy mindenki másnál is. :N Meg ha szükséges, akkor a hardverednél frissíteni kellene az egyes drivereket, vagy ha jelenleg nincsen megfelelő 2004-hez, akkor addig nem erőltetni a telepítését, ilyen egyszerű. Sőt, ez a Windows Update-nél is úgy megy ám, hogy eleve nem feltétlen kapja meg mindenki azonnal, meg akinél esetleg valamilyen ütközés (pl. driveres) van, akkor van hogy addig nem is ajánlja fel. Meg ugye hivatalosan még nem is kezdődött el a terjesztés a nagyközönségnek, vagyis ha te idő előtt telepíted/frissítesz, akkor azt saját felelősségre teszed. :))

[ Szerkesztve ]

(#118600) Fire/SOUL/CD válasza Winner_hun (#118593) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Intézőben működik a fogd és vidd módszer. (már ha jól értem, mit szeretnél)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.