Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#118751) Geth válasza Cs1csó (#118750) üzenetére


Geth
addikt

Alapból száműztem.

(#118752) Pyttawrx válasza mpo (#118749) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ezt linkeltem direkt. És nem is neki írtam. Volt egy kérdés és ezt tettem be. Gondolom láttad is.
[link]

(#118753) CirrMee válasza Pyttawrx (#118752) üzenetére


CirrMee
addikt

Ez továbbra is csak magánvélemény, hiába takarózol vele...

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#118754) erikke17


erikke17
őstag

Sziasztok.

Húgom gépére telepítettem egy W10-et Elitebook6930p
Nekem is ilyen gépem van hiba nélkül fut a W10 rajta, ezen nem tudom életre kelteni az USB portokat. Intel usb driver szoftver ismeretlen hibával leáll. Eszközkezelőn keresztül próbálom ott szintúgy nem megy. Egér nem megy, de USB kulcsot meg fel ismeri...
Ráadásul tuchpad balgombja halott igy egér hiányábal nem egyszerű machinálni vele :W
Ötletek? :F
Előre is köszönöm.

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#118755) tobias40 válasza Doky586 (#118733) üzenetére


tobias40
veterán

Kibaxtam a picsbe,ennyi! :R

CirrMee: Pyttawrx mindenkinek egyből segít,nem értem miért támadsz neki ilyen hangnemben! :F

[ Szerkesztve ]

(#118756) hcs57 válasza erikke17 (#118754) üzenetére


hcs57
őstag

Ezt próbáltad? [link]

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#118757) Pyttawrx válasza tobias40 (#118755) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Kedves vagy. Itt is csak segítség lett volna. Majd a kérdező dönt úgy is. Én ezután is segítek bármiben, és bárkinek, ha tudok. :)

(#118758) erikke17 válasza hcs57 (#118756) üzenetére


erikke17
őstag

Igen de itt nem találtam USB Drivert :(

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#118759) Fire/SOUL/CD válasza erikke17 (#118754) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

WU megvolt? Laposokhoz igen gyakran érkeznek, mindenféle "gyártóspecifikus" frissítések, a legelcseszettebb neveken, ritkán az sem mindig egyértelmű a frissítés nevéből, hogy mihez tartozik... Ettől függetlenül, amíg talál frissítést a W10, addig csak frissítsél.

Az, hogy a touchpad egyik gombja nem jó, arról meg lehet, hogy a húgodat kellene megkérdezni, lehet, hogy már korábban sem volt jó, csak mélyen hallgat róla... ;]
(olyan előfordulhat, hogy komplett nem megy a touchpad, de hogy csak egy gombja nem működik, az igen ritka, bár számtek-ben semmi sem lehetetlen)

Szerk: Bocs, csak közben hoztak pár döglött masinát...

1. Szóval ha csak simán bebootolsz egy Windows telepítőről vagy Live Linux-ról és ott sem műxik a bal gomb, akkor az nem driver probléma, hanem a touchpad-nak véres a torka.

2. Az USB portokkal kapcsolatban még annyit tehetsz, hogy ha a BIOS-ban van olyan opció, hogy USB EHCI vagy USB xHCI (vagy hasonló), akkor azt kapcsold ki, ha meg ki van kapcsolva, akkor be.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#118760) King Unique válasza erikke17 (#118754) üzenetére


King Unique
titán

Telepítettél rá egy Windows 10-et, de az nem derült ki, hogy melyik verziót, meg hogy az naprakészre lett-e frissítve a Windows Update-en, vagyis a szükséges és megfelelő eszközillesztők + összesítő frissítések telepítve lettek-e, illetve a szükséges újraindítások megtörténtek-e, stb. Ha nem, akkor addig nincs miről beszélni. Amúgy jó régi laptop, a gyártó weboldalán driverek is max. W7-ig vannak hozzá... De ha neked is ilyen van és azon oké a W10, akkor elvileg a másik ilyenen is működnie kellene.
+ Az sem derült ki, hogy helyi fiókkal / Microsoft-fiókkal, beépített (Defender) / külső antivírus szoftverrel van-e használva a rendszer, mert azok, azokkal kapcsolatos beállítások függvényében is lehetnek anomáliák (bővebben).

[ Szerkesztve ]

(#118761) zolee001 válasza erikke17 (#118758) üzenetére


zolee001
őstag

Intel chipset driver ott van benne az usb is

(#118762) erikke17 válasza Fire/SOUL/CD (#118759) üzenetére


erikke17
őstag

Meg persze már lefrissítette magát. Teszek egy próbát holnap újra húzom max még 1x..
Be van ragadva olyan mint ha mindig nyomnád van ezekben a gépekben méter már :D

King Unique : Már lefrissült :) Igen sőt még barátnőmnek is ilyen van azon is W10 fut gond nélkül de hogy ennek mifene baja van... Még friss windows csak le frissült aztán ennyi mert ezzel a mocsokkal harcoltam.
zolee001 : Igen az Intel AMT Driver fel is került. de valami nem kóser.

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#118765) moseras válasza Winnie The P (#110916) üzenetére


moseras
tag

Üdv!

Nálam megoldódott, nem raktam újra a Windowst, rendszeresen frissül, 2 napja vettem észre, hogy az idő szinkron megjavult, próbáltam kézzel is indítani, úgy is működik.

Imi.

(#118766) seger


seger
addikt

Mitől lehet az, hogy gép induláskor (viszonylag gyors), de amikor felhaszáló bejelentkezés van, kiírja a nevet és hogy üdvözöljük, ott vagy 3 percig teker mire elindul...

(#118767) Pyttawrx válasza seger (#118766) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
hd senrinellel megnézném a hdd/ssd állapotát.

(#118768) seger válasza Pyttawrx (#118767) üzenetére


seger
addikt

Azon túl vagyok. 100/100 és nem sokat ment

(#118769) #04441088


#04441088
törölt tag

Sziasztok!
Adott egy Asus X554L laptop Win10-el.
Az a probléma, hogy tegnap még teljesen rendben volt rajta minden, de mára meghulyult a billentyűzet.
Full nem azt érzékeli, amit lenyomok. Pl R betűre beirja, hogy r5io...W-re 00zr... mikor mit.
Próbáltam:
- Akksi ki, várni kicsit és be.
-Eszkozkezeloben bill eltávolítása.
-Nyelv atvaltasa bevitelnel.

Nem javult a helyzet. Mi lehet a gond?
USB-s masik bill működik, képernyő bill szintén. :R

[ Szerkesztve ]

(#118770) seger válasza #04441088 (#118769) üzenetére


seger
addikt

X54L. Ugyan ez. Numpad 9-esre 97. g-re g5. és sorolhatnám.... külső bill-el tökéletes

[ Szerkesztve ]

(#118771) #04441088 válasza seger (#118770) üzenetére


#04441088
törölt tag

Ha találsz megoldást, majd írd be. Közel vagyok ahhoz, hogy a kisflex dobjon neki pár puszit. :D :R

(#118772) seger válasza #04441088 (#118771) üzenetére


seger
addikt

Alaplapon a vezérlő vagy a bill hibája lesz...

(#118773) Pyttawrx válasza seger (#118768) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Hdd vagy ssd? Onlinefiók?

(#118774) seger válasza Pyttawrx (#118773) üzenetére


seger
addikt

Hdd. Helyi fiók

(#118775) erikke17 válasza erikke17 (#118762) üzenetére


erikke17
őstag

Gondoltam teszek egy friss telepítést. De az istenért nem bootol USB-ről... Device Boot from USB aztán el indul W10 HDD-ről... Csináltam már BIOS Resetet is... nem tudom hogy telepítsem újra Windowst :W

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#118776) Pyttawrx válasza seger (#118774) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Belépés után gyorsul? Esetleg hd tune up-al a sebességét megnézni.

(#118777) seger válasza Pyttawrx (#118776) üzenetére


seger
addikt

Belépés után elég jól használható

(#118778) Pyttawrx válasza seger (#118777) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Nincs véletlenül (akár gyári is) szoftver feltéve, vagy vírusírtó.. stb, ami megfogja, vagy épp csinál valamit? NEm volt esetleg frissítés?
A hdd sebesség tesztre kivi lennék?

[ Szerkesztve ]

(#118779) seger válasza Pyttawrx (#118778) üzenetére


seger
addikt

Tesztet majd holnap csinálok. Ma már nem akarok vele foglalkozni. Köszi a segítséget!

Szerk.

Frissítés volt

[ Szerkesztve ]

(#118780) Pyttawrx válasza seger (#118779) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

A frissítés lehet esélyes... :)
De ok persze én sem ma gondoltam. :)

(#118781) King Unique válasza erikke17 (#118775) üzenetére


King Unique
titán

Konkrétabban, részletek, vagy azokat nekünk kell kitalálni? :D

Amúgy meg vsz nem megfelelően lett kiírva a telepítő a pendrive-ra, vagy a BIOS-ban nem annak megfelelőek a bootolási beállítások, de lehet akár a pendrive hibája miatt is, stb. Ha majd írsz konkrétumokat, hogy mit-mivel-merre-hogyan, akkor majd lehet pontosabb választ adni. :))

(#118782) King Unique válasza seger (#118766) üzenetére


King Unique
titán

Ha az utóbb leírtak alapján HDD a rendszermeghajtó, akkor annál nem meglepő, ha bootolás, illetve bejelentkezés után kell pár perc a telepített programoktól, automatikusan induló folyamatoktól is függően, amíg teljesen feláll a rendszer. Erről pont nemrég volt szó itt, meg hogy az SSD sokat dobna rajta, jó eséllyel megoldaná a problémát. Egyébként ha be van kapcsolva a gyorsindítás, akkor maga a bootolás HDD-nél is lehet viszonylag gyors, ellenben utána amíg teljesen startra kész lesz a rendszer, annak kellhet pár perc. De az is úgy értendő, hogy már bejött az asztal és nem a bejelentkezési képernyőn áll addig. Ha esetedben az utóbbi, akkor az nem éppen normális... De ha laptop az alany, meg abban is valami régi, tetű lassú HDD, akkor annyira nem elképzelhetetlen. :D

(#118783) Winnie The P válasza moseras (#118765) üzenetére


Winnie The P
őstag

Nálam az utolsó időpont 2020.03.31. Kézzel indítva még mindig bajos. Majd megjavul.

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#118784) #73959936


#73959936
törölt tag

Sziasztok.
1 kicsit bele szeretnék nyúlni pár dologba, tudnátok segíteni ?

otthoni pc jelenleg 32 bites win10 pro fut, laposon 64 bites win10home.
egységesíteni szeretném, magyarul: laposra is 64 bites win10 pro, meg a pc-re is. Gondolom a laposon lévő rendszerre elég egy 64 bites pro kulcs...

a pc az más tészta. azt újra kell rakni a 64 bit miatt. jogtiszta és ms fiókos win és office előfizetés tartozik hozzá...

a kérdés az office-ra vonatkozna: kell-e bármit is mentenem a jelenlegi levelezés alól, vagy ha újraraktam a rendszert és bejelentkezem az ms fiókba minden működni fog és minden beállítás látszik, minden levél meglesz ? :U

:R

(#118785) janos1988


janos1988
addikt

Az utóbbi hetekben egyre többet akasztja meg a gépet 1-2-3 percre két folyamat. Az egyik a Szolgáltatás diagnosztika, a másik pedig az Antimalware Service Executeable. Mitől keltek ennyire életre?

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#118786) erikke17 válasza King Unique (#118781) üzenetére


erikke17
őstag

Újra húztam a dolgot este most már szuperál minden ahogy kell :D

Viszont egy hiba ugyan úgy megmaradt ami végett újra telepítettem. W8.1 volt előtte rajta de a system egyik magot fullon járatja.
Konkrétabban a system folyamat alatt az acpi.sys. Nem értem miért van ez, hogy új windowson is teker. Ami fura ha le állítod laptopot ki kapcsol ugyan de megy tovább. Pár perc után el indul windows ha nem állítod le hoszú gombnyomással. Sanda gyanúm ez valami hardveres hiba lesz :F

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#118787) Cs1csó


Cs1csó
félisten

Van egy notebook "Broadcom NetLink (TM) Gigabit Ethernet" eszközzel am ugye a vezetékes netet adja. A probléma, hogy fixen ott a tálcán az "eszköz eltávolítása" ikon és ott azt mutatja, hogy ezt az eszközt "ki lehet adni" kb. mint amikor egy pendrive van csatlakoztatva.

Ezt valahogy meg lehetne szüntetni?

(#118788) Fire/SOUL/CD válasza Cs1csó (#118787) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ha van a BIOS-ban olyan opció, hogy LAN Power saving, akkor tiltsd le.

errike17 #118786
Admin joggal indítsd a parancssort és futtasd ezt a parancsot
powercfg -h off

Az energiagazdálkodásnál meg állítsd be a bekapcsoló gomb funkcióját leállításra: [kép]

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#118789) Cs1csó válasza Fire/SOUL/CD (#118788) üzenetére


Cs1csó
félisten

A BIOS menüben nem sok beállítási lehetőség van, de megnézem, köszönöm. HA ott nem találok erre opciót akkor van más lehetőség, vagy ezzel kifújt?

Egy olyan opció volt az eszközkezelőben, hogy " a gép kikapcsolhatja az eszközt hogy energiát takarítson meg" az elől kivettem a pipát, ez az eszközkezelőben a tulajdonságok között volt, de ha jól tudom volt utána egy gép újraindítás és még utána is ott volt de ezt is megnézem.

(#118790) Fire/SOUL/CD válasza Cs1csó (#118789) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Nem írtad, milyen gépezetről is van szó, de ha laposról(most, hogy írtad, hogy nem sok állítási lehetőség van, akkor lapos lesz) és az véletlenül HP vagy Dell, akkor jó eséllyel lesz ilyen opció, és az is a felelős általában érte.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#118791) zolee001 válasza Cs1csó (#118789) üzenetére


zolee001
őstag

Gondolom usb-n kapcsolodik igy mint minden usb eszköz eltávolitható

(#118792) King Unique válasza erikke17 (#118786) üzenetére


King Unique
titán

Ha teljes leállítást akarsz, akkor kikapcsolod a gyorsindítást, vagy a Shift + leállítás módszert használod, magát a hibernálást nem feltétlen muszáj, pláne ha használod. Aztán ha alvó állapotból felébred a laptop, a rajta lévő W10, akkor megnézed mi ébresztette fel és kiiktatod. Vagy ha nem akarod altatni, akkor az is beállítható, hogy a laptop fedelének lehajtásakor, bekapcsológomb megnyomásakor mi történjen.

(#118793) Cs1csó válasza Fire/SOUL/CD (#118790) üzenetére


Cs1csó
félisten

Majd leírom a pontos típusát, de igen egy HP notebook-ról van szó.

zolee001

Ez egy "belső" eszköz, nincs USB-n csatlakoztatva a géphez semmi.

Egyszer az asztali PC-n is volt egy hasonló "anomália" vagy 4 éve, amikor egy rossz Nvidia driver telepítése utána azt írta, hogy " a GTX 970 kártya biztonságosan eltávolítható" vagy valami ilyesmi tehát a gépben lévő dedikált VGA-át is kiadta volna :DDD :))
Ami ugye szintén be van építve, mint ahogy az ebben lévő ethernet vezélrő is a gép része fixen (hogy hol van azt nem tudom gondolom a burkolat alatt beépítve)

Tegyük fel belül "USB" kapcsolaton csatlakozik akkor pl. registry-ben valahogy letiltható?

[ Szerkesztve ]

(#118794) zolee001 válasza Cs1csó (#118793) üzenetére


zolee001
őstag

Ez egy "belső" eszköz, nincs USB-n csatlakoztatva a géphez semmi.

Egyes ratyi gyártók az alapra integrált ebben az esetben Lan adaptert usb-n kötik össze (csatlakozás belsöleg) a pci-
vagy pci express csatlakozás helyett,és itt is belsö csatlakozás értendö

Dev managerben láthatod hogy hova van csatlakozva pl
Location :PCI bus 3, device 0, function 0

(#118795) Tomi_78


Tomi_78
tag

Sziasztok!
Azt szeretném megtudni, hogy Windows 10-nél lehetséges-e az, hogy egy számítógépre két felhasználót alkalmazzunk? Tehát van egy számítógép, és arra két monitor meg két billentyűzet két egérrel csatlakoztatva? Bonyolult az ilyesmi? Sok a buktatója?
Illetve a másik kérdésem, hogy a Windows 10 hogyan kezeli az USB-s nyomtatókat? Mert most van egy ilyen, ami virtuális USB001 porton keresztül van csatlakoztatva, de egyáltalán nem hajlandó nyomtatni, mindig visszaáll offline állapotra, ha megpróbálnám. Hogyan lehet ezt működésre bírni? Rakjam át egy másik USB portra és azzal jó lesz, vagy hogy?

(#118796) haxiboy válasza Tomi_78 (#118795) üzenetére


haxiboy
veterán

Sokféle megoldás létezik de hogy egyidőben használható teljes értékű rendszert kapjatok virtualizálni kell.
ESXi-nek van ingyenes változata ami erre a célra megfelel, kelleni fog 2 GPU, a megfelelő mennyiségű ram és CPU power.
ESXI-ben az egyes eszközöket passtrough móddal át kell adni az egyes vm-eknek így lehet a perifériákat külön-külön illetve a gpu-kat külön az egyes vm-ekhez csatolni.
A másik lehetőség a vékonykliens használata, de ez legálisan csak a szervereken elérhető RDP Cal-ok vásárlásával. De itt a vékonykliens egy külön eszköz, nem fizikailag van csatlakoztatva a hardver.

Azt hozzátenném a virtualizációhoz hogy az ESXi egy bare metal hypervisor, így bármilyen OS guest OS-ként működik tehát nem az van hogy bootoláskor betölt az OS hanem betölt a hypervisor, elindítja az OS(eket) stb stb, némi teljesítmény vesztésre mindenképp számítani kell.

[ Szerkesztve ]

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#118797) #73959936


#73959936
törölt tag

sziasztok.

na hátha kapok választ erre már. kb. jó hete küzdök net sávszéllel. A 7végén végre eszembe jutott, hogy a folyamatos megszakadásoknak sokféle oka lehet. így mikrohullámú net miatt teszteltettem az átjátszó ping-idejét, valamint néztem pl. a google elérési idejét.
mindkét ping érték erősen ugrál, vagyis minimum 9 és háromezer akarmennyi között random produkálva az értékeket, folyamatos szakadásokkal tarkítva.

értsd: 9, majd 24, 30, 12 jel elveszik, majd 10, 320, 25, 2856, 20 jel elveszik. Na már most: kikapcsoltam a védelmet 1 percre, de semmi értelmeset nem változott ugyanúgy megmaradtak a megszakadások bármit bárhonnét töltök.

gondoltam arra, hogy router...de nem hiszem vannak olyan időszakok, amikor nem, vagy nem nagyon szakad semennyire.

gondoltam arra, hogy hálókártya, de nem tudom mi alapján se kizárni se biztosan arra fogni.

nincs a hálózaton semmilyen más eszköz

gondoltam arra, hogy az 5 ghz-es wireless miatt talán nem lát a tetőn lévő eszköz az átjátszóra és útban van - mondjuk 1 fa, ami tavaly óta magasabbra nőtt és amikor fúj a szél közrejátszik, amikor meg nincs nem. de ezt sem gondolnám, mert van néha szélcsend, amikor viszonylag jól megy, és van, amikor nincs is....

hát végére azt gondolom szerelő lesz belőle, de jól jött volna sok-sok ötlet...

amit köszönnék előre

[ Szerkesztve ]

(#118798) Csupingo válasza #73959936 (#118797) üzenetére


Csupingo
veterán

Nálunk mióta beütött a vírus, azóta megbízhatatlan a net és a tv is. Gondolom ilyen brutál terhelésre nem igazán készültek fel a szolgáltatók. Talán ez most olyan dolog, amit otthon nem tudsz megoldani.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#118799) #73959936 válasza Csupingo (#118798) üzenetére


#73959936
törölt tag

nem, nem gondolom ezt.

lakástól légvonalban talán 65 méterre van a munkahelyem, itt tökéletesen megy ugyanaz a net... :K

(#118800) Drag77 válasza Tomi_78 (#118795) üzenetére


Drag77
senior tag

Szia,

Szerintem ilyesmire gondolsz: link

http://draginet.hu , MCSA, MCSE, UEWA, Microsoft 365 Certified: Modern Desktop Administrator Associa Microsoft Certified: Windows Server Hybrid Administrator Associatete,

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.