Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#119901) King Unique válasza Geth (#119899) üzenetére


King Unique
titán

Igen, több kör után csak kiderült mire értendő, meg hogy nem az eredeti felvetésre. :D
Oké, WinPE, bár az megint tág fogalom, a standard MS leírás, tool által kreált mellett lehet pl. Macrium, HBCD PE stb. is.

(#119902) Geth válasza King Unique (#119901) üzenetére


Geth
addikt

Sima WinPE, sima diskpart, kézzel pötyögve.
Se Macrium, se semmi. ADK-ból kimásolt boot.wim. De múltkor a "gyári" Setup alatt se csinált, onnan volt a diskpart kimenet amit korábban írtam.
Most már nem is fogom ellenőrizni, lévén már nem használok Setup-ot.

[ Szerkesztve ]

(#119903) King Unique válasza Geth (#119900) üzenetére


King Unique
titán

Aztán ugye mégis milyen verziós telepítővel és milyen módon végrehajtva, mert alapesetben létre kellene hoznia GPT-s adatlemezen is (+ ha már a telepítésnél is), korábban még talán 1903/1909 telepítővel próbáltam és ott volt MSR. :) De majd valamikor ránézek 2004-gyel is, csak ahhoz előtte kell egy szabad meghajtó, amit lehet törölni.

(#119904) Geth válasza King Unique (#119903) üzenetére


Geth
addikt

Asszem' 1903 volt, egymás után 2 rendszeren is. Ahogy Te is írtad, clean; convert gpt; create...
A köv. telepítésnél majd lehagyom a rendszerről is, kísérletképpen :)

[ Szerkesztve ]

(#119905) t72killer válasza King Unique (#119886) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Lehet átsiklottam akkor valamelyik ablak fölött. Mivel most formázva van+használom, ha a formázás előkövetelménye az inicializálás, akkor egyértelműen inicializálva is volt.

Így utólag tuti nem fogom tudni megrajzolni a gyanisított ablakokat :))

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#119906) zolee001 válasza Cs1csó (#119835) üzenetére


zolee001
őstag

https://docs.microsoft.com/en-us/windows-hardware/manufacture/desktop/deploy-a-custom-image
https://docs.microsoft.com/en-us/windows/configuration/provisioning-packages/provisioning-install-icd

Kismillió video leirás,labor van,gugli használata nincs betiltva

(#119907) Kovács86


Kovács86
junior tag

Az nV Quadro Fx 380 rendszeresen összeomlik, és közli a W10, hogy elindítja a beépített video illesztőt. Az utolsót tettem fel. Előtte a W10 sajáttal is volt gond. Elméletileg nincs hardver hiba.

Tud valaki az Fx 380-hoz stabil meghajtót?
... más jó megoldás is érdekel! :K
???

(#119908) Ra's al Ghul


Ra's al Ghul
senior tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni.
(Ha rossz helyen teszem fel a kérdést, kérlek nézzétek el, nem tudom, hogy itt vagy SSD-s topicban érdemesebb felrakni.)
A helyzet a következő: 2 darab 1 TB-os SSD RAID0-ba van kötve.
Ezen a drive-on két partíció lesz. Egy a rendszernek és egy minden más adatnak.
A kérdésem az, hogy szerintetek a rendszer partíciónak mekkora méretet érdemes adni, ha azon csak a rendszer (Win10) és programok lesznek tárolva (Office, PhotoShop, Houdini 3D).

Theatricality and deception are powerful agents to the uninitiated.

(#119909) King Unique válasza Ra's al Ghul (#119908) üzenetére


King Unique
titán

Volt már erről szó itt is, meg ott is. :))
Vagyis azt alapvetően neked kellene tudni, hogy a saját felhasználói szokásaidhoz mérten, a C-re telepített programok méretétől stb. függően mekkora legyen a C rendszerpartíció, nem másoknak kitalálni. De ha már van bruttó 2 TB, akkor kicentizni nyilván nem érdemes, legyen pl. 100 GB, vagy akár több, ha szükséges a telepített programok méretétől függően.
A fontos adatokról meg remélem van/lesz biztonsági másolat máshol, mert a RAID 0 esetén pont nem biztosított, oda RAID 1 kellene. :)) Meg ha RAID-del bonyolítod a telepítést, akkor majd szükség esetére a megfelelő drivert sem árt bekészíteni (példa).

[ Szerkesztve ]

(#119910) xeon forever


xeon forever
addikt

Hi all.
Igy Kora reggel olyanba szaladtam bele, hogy van 2db nvme adapter, 2 SSD. Az egyik adapter en kicsereltem az ssd-t. Boot utan ugyanazt a meghajtot latta a windows ugyanazokkal az adatokkal. Mivan? :Y Ezt mitol produkalhatja?
DC river cleanerx64 toroltem mindent Ami nincs hasznalatban...
Visszapakoltam mindent az eredeti allapotba, es igy Mar megint latja rendesen a winfos mindkettot.
Szobal nem ertem, ha fizikailag 2 kulonbozo ssd-t egy adapter en cserelek miert ragad be az elvileg Ott sem levo adat Ami raadasul egy windows...belekattintottam es Meg a mapparendszer is nyithsto volt.

[ Szerkesztve ]

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#119911) májkimiki válasza xeon forever (#119910) üzenetére


májkimiki
őstag

Mármint PCI-E adaptereken?

(#119912) xeon forever válasza májkimiki (#119911) üzenetére


xeon forever
addikt

Igen. Annyi, hogy mindket SSD megegyezo tipus.

[ Szerkesztve ]

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#119913) májkimiki válasza xeon forever (#119912) üzenetére


májkimiki
őstag

Hát figyelj nem tudom, őszintén. Viszont hasonló "x" aktás szitum nekem is volt. Amikor időben és konfigban eltérő esetben olyat tapasztaltam, hogy egy bebootolt live linux után indítottam restarttal a gépet. A live cd már ki volt véve a gépből. Mégis bevillant az előző live rendszer nyitóképe, ilyen összevissza kockás formátumban. Aztán a jött a lemezen lévő rendszer.
Nálad ez azért sokkal furább, mert a két leálítás közt nem egy sima restart volt hanem bő percek az átépítés miatt.
Mondjuk ezt így sehol nem kérdeztem meg, mint Te. Mert tartottam attól, hogy gyenge elméjűnek tartanak.
Azóta nem restartolok, kijelentkezek, rendesen leálítom a konfigot. Majd 1 percet várva start button. Ezóta ilyen nem volt.

(#119914) Geth válasza King Unique (#119903) üzenetére


Geth
addikt

csak ahhoz előtte kell egy szabad meghajtó, amit lehet törölni.
Valahol egy VM felsír :)

(#119915) movax válasza Kovács86 (#119907) üzenetére


movax
őstag

Ez egy 2009-ben megjelent kártya, az nVidia oldala ezt ajánlja. De keress rá a gyártója oldalán is.

(#119916) Zoz válasza xeon forever (#119910) üzenetére


Zoz
őstag

Ha a gyorsindítást nem kapcsoltad ki a hardver cserebere előtt, akkor semmi furcsa nincs a történtekben.
(Éppen ezért legcélszerűbb rögtön telepítés után kilőni a p...ba, elkerülendő a későbbi problémákat.)

(#119917) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

A 2004-ben hogy lehet jelszókérés nélkülire állítani a bejelentkezési procedúrát :F? A netplwizből kivették az opciót :W

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#119918) Geth válasza t72killer (#119917) üzenetére


Geth
addikt

Ha nincs bekapcsolva Windows Hello (pl. PIN), akkor elvileg ott a checkbox.

(#119919) Daffni2


Daffni2
addikt

Sziasztok!

volt problémám a frissítéssel [link]
Tegnap este az itt olvasott memória kezelésre tett javaslat alapján a BIOS -ban letiltottam az XML profilt. Láss csodát szépen települt a 2004 frissítés.
Na de.....olyan mértékben lassult a gép,hogy szinte használhatatlan lett. A gépház megnyitása percekig tartott,lemezkezelés, eseménynapló szintén, kereső nem működött, parancssort nem lehetett elővarázsolni, IE nem működött.Minden fellelhető megoldási javaslatot kipróbáltam,hasztalanul.Kénytelen voltam visszaállítani az előző 1809 verziót. Működik tökéletesen.
Találkozott valaki ilyen mértékű lassulással?

"Aki ad,az nyer"

(#119920) Jenne


Jenne
senior tag

Sziasztok!

Jelzett ma a WU, hogy megjött ez a nagy frissítés.
Merjem elindítani? Azért kérdezem, mert általában mindig szokott lenni valami kisebb probléma és nem szeretném ha nem indulna a rendszer utána.

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#119921) Lugi01


Lugi01
tag

Sziasztok!

Win10-em van. 2db "Cetlik" feljegyzés volt kirakva az asztalra, azonban az egyik eltűnt. Vissza lehet valahogy hozni a tartalmát?

Köszi!

(#119922) King Unique válasza Jenne (#119920) üzenetére


King Unique
titán

Arról már volt szó nemrég, hogy akinél a Windows Update nem ajánlja fel a 2004-es funciófrissítést, ott vsz érintett az ismert hibák közül valamelyik és ezért van blokkolva a gépén. Akinél viszont felajánlja, ott elvileg nincsen különösebb gond és mehet az upgrade. Mármint ha mindenképpen frissíteni akar most, mert mint láthatod, csak opcionális frissítés és az egyes korábbi Windows 10-verziók is még támogatottak.
Ha ennyire parázol, akkor meg nem upgrade-elsz, ilyen egyszerű. :)) Vagy előtte rendszermentést készítesz és akkor eleve nem téma. + Funkciófrissítés után a gépházban is van lehetőség 10 napig visszaállni az előző Windows 10-verzióra, ha az újabb valami miatt nem lenne oké.

Amúgy nálad milyen kiadás van telepítve, Home/Pro/egyéb?

[ Szerkesztve ]

(#119923) #86564352 válasza Jenne (#119920) üzenetére


#86564352
törölt tag

Érdekel a 2004-ből valamelyik újítás? -> telepítsd
Nem érint pl. a WSL2 funkció? -> ráérsz még pár hetet, amíg kijavítják a kiadáskor kiderülő bugokat
A 1909 jövő májusig továbbra is támogatott verzió.

(#119924) King Unique válasza t72killer (#119917) üzenetére


King Unique
titán

Nem, nem vették ki, ott van a jelölőnégyzet továbbra is, csak szükség esetén a gépházban kell hozzá a Windows Hello kikapcsolása (bővebben).

(#119925) t72killer válasza Geth (#119918) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nincs bekapcsolva. Sőt, kipróbáltam úgy is, hogy gpolicyben kilőttem a hello for business-t (másféle hello nem volt)

#119924: miféle négyzet? Ezen bizony nincs semmiféle szokásos négyzet... Ránézek a gépházra :R

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#119926) King Unique válasza Geth (#119914) üzenetére


King Unique
titán

Ja, akár, gondolom a korábbi példánál az a 20 GB-os disk is úgy jött össze. :D Amúgy meg nem minden esetben reális a VM (példa). :))

(#119927) t72killer válasza King Unique (#119924) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Gépházban sincs ilyen...

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#119928) Geth válasza King Unique (#119926) üzenetére


Geth
addikt

Szerencsére senki se írta hogy minden esetben reális a VM :))
Igen, a példában a 20 GB így jött össze. Az 1 TB-os példában meg nem VM volt :))
Ne szelektíven plz.

[ Szerkesztve ]

(#119929) King Unique válasza t72killer (#119925) üzenetére


King Unique
titán

Az, ami a linkelt leírásban is szemléltetve van és másoknál érdekes módon működött 2004 alatt. Vagyis akkor lehet nálad nem stimmel valami, van elállítgatva... Amúgy van egyéb módszer is (pl. registry), lásd az alábbi leírást.

(#119930) King Unique válasza Geth (#119928) üzenetére


King Unique
titán

Nem, mert nyilván nem is lehet... :DDD
Meg szerencse, hogy nemrég a fórumtag eredeti kérdésénél, felvetésénél nem volt szó se VM-ről, se telepítőről, se WinPE-ről, hanem a Windows 10 alól particionálásról. :))

[ Szerkesztve ]

(#119931) Geth válasza King Unique (#119930) üzenetére


Geth
addikt

Most loopba kerültél? :))

(#119932) King Unique válasza Geth (#119931) üzenetére


King Unique
titán

Nem, de hogy te most mibe, miért, minek, az érdekes lehet... :)) :DD

(#119933) #86564352


#86564352
törölt tag

gurolós smiley loop-ba kerültetek mindketten :))

(#119934) Geth válasza King Unique (#119932) üzenetére


Geth
addikt

De, ez loop lesz, minden jel erre mutat, mert ezen már tegnap túlestünk.
Segítek: fizikai gépen, 1903-as telepítőben, diskparttal partícionált második disken nem hozott létre MSR-t.
Annyit néztem be (amit szintén írtam, de ezek szerint ez is kimaradt), hogy Win alatt nem így viselkedik, WinPE alatt igen.
Tudsz ehhez hozzátenni vagy nem?
A nem releváns (2 TiB, MBR, stb.) példák citálását ugorjuk át.

[ Szerkesztve ]

(#119935) rothfb


rothfb
veterán

Sziasztok.

Adott egy laptop, amin még nem ajánlotta fel a 2004-es legutóbbi frissítést. Érdemes (vagy inkább bevállaljam) a frissítési segéddel telepíteni a 2004-est, okozhat problémákat a frissítés azzal, hogy annak ellenére telepítem, hogy még nem ajánlotta fel?
Korábban egy másik gépnél kétszer is a segéddel telepítettem frissítéseket, mert nem bírtam várni és nem volt gond, hiba. Viszont ennél a frissítésnél annyit olvasni, hogy a Microsoft az inkompatibilis gépeknél is visszatartja a frissítést, hogy tartok tőle.
Vélemény?

[ Szerkesztve ]

(#119936) hhgygy


hhgygy
senior tag

Új Válasz 2020-06-03 12:54:39 (#119935) rothfb
Semmi szükséged nincs rá, hogy buherálj, várd ki, amíg magától megérkezik.
Semmilyen korszakos újítás nincs a 2004-ben.
Ez a véleményem.

[ Szerkesztve ]

Dell Latitude 5590 i7 8650u 16GB 512 GB NVMe SSD; POCO F3

(#119937) t72killer válasza King Unique (#119929) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A registry-s működött :R

Windows Registry Editor Version 5.00
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\PasswordLess\Device]
"DevicePasswordLessBuildVersion"=dword:00000000

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#119938) rothfb válasza hhgygy (#119936) üzenetére


rothfb
veterán

Rendben. Nem buherálás ez szerintem, de a jelen helyzetben tényleg inkább a várakozás a legjobb megoldás. Csak nehogy lejárjon az előző verzió támogatása...:D

[ Szerkesztve ]

(#119939) King Unique válasza Geth (#119934) üzenetére


King Unique
titán

Ja, tegnap, de azért csak tovább feszegetted ma, meg szokás szerint, vagyis nem világos most mégis mire fel írod, meg kinek. :B
Segítek, eredetileg eleve Windows alóli inicializálásról és particionálásról volt szó és ott márpedig létrejön GPT-nél az MSR, ez tegnap már le volt írva világosan + a másik fórumtag példái is szemléltették. Meg korábbról úgy emlékszem, hogy a telepítőnél is, de az nem teljesen fix, most nem próbáltam élesben újra. Viszont nem is az volt eredetileg a lényeg, hanem az előbbi, erre te kezdtél el másról hablatyolni... Nem szükséges hozzátenni, mert a lényeg már bőven le volt írva, meg arra amiről eredetitől volt szó. De úgy látszik nem feltétlen ment át, meg csak feszegetni kellett újra... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#119940) King Unique válasza rothfb (#119935) üzenetére


King Unique
titán

Ha egész kicsit visszaolvasol, akkor láthatod, hogy épp nemrég volt szó erről, illetve hogy akinél nem ajánlja fel a Windows Update, ott lehet probléma és vsz nem véletlenül van átmenetileg blokkolva. + Az is, hogy ha pl. 1909-es verzión vagy, akkor az még támogatott a Home és Pro kiadásoknál majd 1 évig, vagyis most nem feltétlen kell okvetlenül váltani újabbra.
Ha erővel és saját felelősségre annyira upgrade-elni akarsz, akkor most is opció a frissítési segéd, MCT, letöltött és felcsatolt ISO-val az in-place upgrade.

(#119941) Geth válasza King Unique (#119939) üzenetére


Geth
addikt

Viszont nem is az volt eredetileg a lényeg, hanem az előbbi
Én akkor már nem is tehetek fel új kérdést?

Próbáld meg felfogni: értem hogy egy másik hsz-ben mi volt az eredeti kérdés, nekem egy másik kérdésem pedig a Setup alatti diskpartra vonatkozik.
Könyörgöm ne írd le még egyszer hogy nem ez volt az eredeti kérdés, ez egy másik kérdés.

A VM-el segíteni próbáltam, mert abban könnyen ki tudod próbálni. Erre jöttél valami VM-ben MBR-es séma témájú hsz-ekkel, de ott nincs is MSR :DDD

[ Szerkesztve ]

(#119942) rothfb válasza King Unique (#119940) üzenetére


rothfb
veterán

Értem. Köszönöm! Akkor várok...:R

(#119943) King Unique válasza Geth (#119941) üzenetére


King Unique
titán

Milyen kérdést? Szokás szerint odadobtál egy megjegyzést, ahol eleve nem volt kifejtve és egyértelműsítve, hogy pontosan mire vonatkozik, hanem jellemzően csak x kör után derült ki... :DDD

Azt próbáld meg felfogni - ha már láthatóan ennyire nem megy - , hogy ha már valamire válaszolsz, akkor világosan fogalmazz, ne utólag kelljen másoknak kitalálni, meg x kört futni mire kiderül, hogy pontosan mire is értetted! + Ha egy adott téma már túl van tárgyalva, akkor nem kell utólag nekiállni tovább okoskodni, mint amit jelen esetben is csinálsz, pláne úgy, hogy az eredeti (igen, csak azért is le lesz írva) felvetést üti... :B

Nem mondod, ha nem említed a VM-et, biztos soha nem jutott volna eszembe magamtól, ahogyan az sem, hogy MSR csak GPT-lemezeknél van, MBR-nél nincsen. Ja, de mégis. :P Meg tök jó, hogy linkelve van egy példa, szemléltetvén a virtuális környezetben előforduló eltéréseket és nyilván nem az MSR-re vomatkoztatva, erre azt is direkt félreértelmezed, ez már komoly szint, de tényleg, nem tudom hol tanítják az ilyet... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#119944) Geth válasza King Unique (#119943) üzenetére


Geth
addikt

ha már valamire válaszolsz, akkor világosan fogalmazz
Itt elég világosan fogalmaztam, még válaszoltál is rá ("Oké, WinPE").

soha nem jutott volna eszembe magamtól, ahogyan az sem, hogy MSR csak GPT-lemezeknél van, MBR-nél nincsen
Ezt el tudom hinni, mert a linkelt hsz-ekben MBR-ről volt szó. De most már tudod :P

linkelve van egy példa, szemléltetvén a virtuális környezetben lévő eltéréseket és nyilván nem az MSR-hez kapcsolva
Nem tartom különösen hasznosnak a témához nem illeszkedő linkelt dolgokat. Többször írtam, hogy nem VM környezetben is hogyan jelentkezett a leírt jelenség.

Máshogy működik-e a diskpart Setup/WinPE (a kettő szétbontható?) környezetben?
Ha igen, mi lehet rá a magyarázat?
(VM/nem VM lényegtelen ebben az esetben, így nincs szükség linkelni másról szóló hsz-eket.)

[ Szerkesztve ]

(#119945) Pyttawrx válasza rothfb (#119935) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Nekem sem ajánlott fel, de én nem oltam türelmes. Nálam eddig gondélkül megy több gépen is. Persze ha te nem vagy olyan türelmetlen mint én, akkor ahogy írták is várj. :D

(#119946) lorcsi


lorcsi
veterán

Sziasztok !

A win 10 hany giga rammal erzi jol magat ?

Az adataimnal levo konfigot tervezem +8 gigaval boviteni...ha van ertelme...

(#119947) Cs1csó válasza lorcsi (#119946) üzenetére


Cs1csó
félisten

Netezős, irodai, filmnézős gépnek elég 4GB RAM FELTÉVE ha a többi hardver erős:
- viszonylag erős proci pl. újabb i3-as
- SSD

Ha játszani akarasz, akkor ugye kell dedikált VGA és leaglább 8GB RAM de ma már szigorúan játékos gépet nem érdemes 16GB RAM alatt összerakni.

(#119948) lorcsi válasza Cs1csó (#119947) üzenetére


lorcsi
veterán

Egyaltalan nem jatszok, de idonkent hasznalok CAD tervezo progit

A procit tervezem meg lecserelni, mert ezt a G 3220-at...kevesnek erzem

Ssd az van

(#119949) Cs1csó válasza lorcsi (#119948) üzenetére


Cs1csó
félisten

A tervező progi gépigényét kell tudni azok úgy tudom szeretik a többszálas teljesítményt, és persze SSD a gyorsabb adatbetöltésért.
Valószínűleg 8GB RAM-mal gyorsabb a kérdés, hogy mennyivel. (magyarán élvezhető sebességet tud e a gép 4GB RAM-mal)

(#119950) King Unique válasza Geth (#119944) üzenetére


King Unique
titán

Hol itt? Ja, utólag, x kör után odabiggyesztetted és kiderült, hogy valójában WinPE-re értetted - amiről amúgy eleve szó sem volt - , mert először nem voltál képes leírni, nem ment a megfelelő információközlés... :B

Aztán ahogyan nézem a szövegértelmezés sem megy rendesen, a linkelt példánál nem szimplán MBR-ről volt szó, hanem MBR/GPT, illetve hogy 2 TB felett alapesetben az utóbbi kell. + Az is le volt írva itt, hogy a virtuális gépes környezetben lévő esetleges eltéréseket hivatott szemléltetni a példa és nem az MSR-t, de úgy látszik még mindig nem sikerült ezt sem felfogni... :DDD

Egyébként meg, ha annyival jobban tudod, akkor válaszolhattál volna arra a bizonyos kérdésre, hogy miért lett a lemez elején 8 MB unallocated terület - ugyanis azt volt az alap kérdés, nem az MSR, az utóbbi max. mellékesen lett megemlítve - , de az érdekes módon már nagyon nem ment, ellenben az okoskodás másról igen... :B :DDD

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.