Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#119751) W. A. Lacky válasza andor80 (#119738) üzenetére


W. A. Lacky
tag

Igen. Hardware problémára már én is gyanakodtam, de aztán kiderült, hogy mégsem. No, mindegy valahogy majd csak lesz... Minden esetre köszönöm a válaszokat.

W. A.

(#119752) timelord1987


timelord1987
őstag

Sziasztok!Ma, amikor kiléptem az indamail fiókomból, akkor a MalwareBytes Antimalware azt írta ki, hogy blokkolta a hu.rp1.magex.hu oldalt.
Valóban kártevőt tartalmazhatott az oldal? Ameddig nem volt feltelepítve a Malwarebytes kaphattam valamilyen kártevőt?
Milyen programokkal célszerű átvizsgálni a gépem?

(#119753) mpo válasza Cs1csó (#119748) üzenetére


mpo
veterán

Nem az én dolgom fordítani. :)
Whinchester, itt egy h-val többet írtál.
Ezeket nem látom magyarra fordítva, beszédben sem, a topikokban sem:
HDMI, USB, RCA, Jack, HDR, fps, framrate, MB/s, FTTB, FTTH, user error, pendrive = (USB-flash-tároló, USB-kulcs, tollmeghajtó) :Y

A Denon kézikönyvének fordításában láttam a rúter formát, de ha így keresed az árukeresőben, akkor nem találsz. A pendrive is így található meg.

Régen a keyboard volt billentyűzet, klaviatúra, tasztatúra.
A magyaros kiejtés a felhasználók miatt alakult ki, mert az látta a képernyőn, hogy HDD, ezt is mondta a telefonba, ha angol kiejtéssel válaszoltunk volna, nem látja, amit hall.

Ha érted, akkor már elavult.

(#119754) junior11 válasza timelord1987 (#119752) üzenetére


junior11
veterán

Már kb egy hete is ezt kérdezted, a vírusirtó topikban, kaptál is javaslatokat rá.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#119755) timelord1987 válasza junior11 (#119754) üzenetére


timelord1987
őstag

Az Adwcleanert lefuttattam, csak drivereket talált.
Drweb cureit és az ESET online scanner nem talált semmit.
Van még olyan program, amit érdemes lefuttatni?

(#119756) st3v3np3t3r


st3v3np3t3r
veterán

Üdv... Van egy kis gondom a win10 2004-es builddal... a bal gomb művelet nem működik a jobb oldali rendszer ikonokon, egyiken sem. Se az akku ikonon, se a hálózaton,se a naptáron.

Van rá gyógyír azon kívül, hogy újratelepítsek?

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#119757) FoLey-v


FoLey-v
addikt

Sziasztok!

Biosban ram oc beállítás után a betöltőképnél ez fogad. Mitől lehet? Érdekes idáig nem volt probléma vele.
Semmit nem tudok vele csinálni. Csökkentett módban megy. :W

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#119758) FoLey-v válasza FoLey-v (#119757) üzenetére


FoLey-v
addikt

Mindegy megjavult sokadik újraindítás után. Érdekes,hogy Windows 10 ennyire érzékeny rendszer. :W

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#119759) t72killer válasza FoLey-v (#119758) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nemigazán tuningbarát. CPU-tuninggal/alulfesszel szívtam már win-frissítés alkalmából.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#119760) FoLey-v válasza t72killer (#119759) üzenetére


FoLey-v
addikt

Észrevettem csak ram órajel+fesz időzítésen állítgattam teszt erejéig,de utána ezt fogadta. Most sikerült elem ki-be meg minden tipp után sikerült beröffenteni a windows 10-et. :U :W

[ Szerkesztve ]

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#119761) liszi70 válasza FoLey-v (#119757) üzenetére


liszi70
nagyúr

(A kérdésedre nem tudom a megoldást, de amit én látok, az az, hogy az lcd-monitorodnak igencsak jelentős a felhősödése, a fényerőeloszlás egyenetlensége. :DDD)

[ Szerkesztve ]

(#119762) FoLey-v válasza liszi70 (#119761) üzenetére


FoLey-v
addikt

IPS bevilágítási panel átka,de valóságban nem úgy nézz ki alig vehető észre. Csak a fényképen látszódik. :DDD

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#119763) Pyttawrx válasza liszi70 (#119761) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
Fényképen ez optikai csalódás (IPS), hibátlan az lcd, a win háttere látszik így, vagy mi látszik most, tudod ami a bejelentkezésnél van ;)

(#119764) krealon válasza FoLey-v (#119758) üzenetére


krealon
veterán

"Mindegy megjavult sokadik újraindítás után."

Akkor te is elkovetted a Windows ellenes fo bunt.
Hardver maceralas elott nem tiltottad a gyorsinditast (vagy vele egyenerteku hatasu muveletet).

(#119765) liszi70 válasza Pyttawrx (#119763) üzenetére


liszi70
nagyúr

off
("ez optikai csalódás (IPS), hibátlan az lcd"
:) Ez szerintem nem optikai csalódás, és nem hibátlan az lcd. Ez szerintem felhősödés, ami ismert és jellegzetes lcd-betegség.)

[ Szerkesztve ]

(#119766) vlevi válasza krealon (#119764) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Akkor te is elkovetted a Windows ellenes fo bunt."
Ez mondjuk a Microsoft fő bűne a userek ellen.
Mert mi a legáltalánosabb Windows javítás? Indítsd újra a gépet. :)
Erre beletették azt a marhaságot, hogy ha ki is kapcsolod, akkor se kapcsoljon ki, gyűljön csak a sok szemét a memóriában, hogy aztán a következő kikapcsolásásnák is megmaradjon.
Cserébe mit nyerünk vele? Állítólag gyorsabb az indulás, de ez csak HDD-s gépeken mérhető, ellenben sokkal lassabb a leállítás, mert a memóriatartalmat ki kell írnia (mint egy hibernálásnál), a merevlemezre.

(#119767) FoLey-v válasza krealon (#119764) üzenetére


FoLey-v
addikt

Érdekes hogy ezt kell alkalmazni egy windowsnál,de igen elkövettem ezt a hibát. :R

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#119768) Geth válasza vlevi (#119766) üzenetére


Geth
addikt

Én nem tudom milyen szemétről beszélsz a memóriában.

(#119769) Nicotin


Nicotin
kezdő

Sziasztok, mi a véleményetek az új 2004 buildről megéri frissíteni vagy még érdemes várni vele?

(#119770) krealon válasza vlevi (#119766) üzenetére


krealon
veterán

"Mert mi a legáltalánosabb Windows javítás? Indítsd újra a gépet. :)
Erre beletették azt a marhaságot, hogy ha ki is kapcsolod, akkor se kapcsoljon ki, gyűljön csak a sok szemét a memóriában, hogy aztán a következő kikapcsolásásnák is megmaradjon.
Cserébe mit nyerünk vele? Állítólag gyorsabb az indulás, de ez csak HDD-s gépeken mérhető, ellenben sokkal lassabb a leállítás, mert a memóriatartalmat ki kell írnia (mint egy hibernálásnál), a merevlemezre."

Szemely szerint en sem kedvelem a gyorsinditast, de azt tapasztalom, hogy produkcios kornyezetben (ahol tipikusan egynel tobb biztonsagi szoftvert hasznalnak a gepen), jelentosen rovidebb a boot ido, mint gyorsinditas nelkul. (Shift + shutdown-nal szoktam a tartalek gepeket eltenni, es ezeknek az indulasa altalaban 1 perccel hosszabb. Lenovo T480, 8 GB RAM, SSD.)

(#119771) King Unique válasza Nicotin (#119769) üzenetére


King Unique
titán

Lásd egy másik válaszban leírtakat. Amúgy meg kipróbálod, ha nem jön be, akkor 10 napig amúgy is van lehetőség közvetlenül visszaállni az előző Windows 10-verzióra.

(#119772) Kelvin válasza Nicotin (#119769) üzenetére


Kelvin
őstag

Ha felajánlja a frissítést a wu-ban akkor nagy valószínűséggel nem lesz gond és élvezheted az újdonságokat. Ha mégis easy reroll az előző verzióra.

[ Szerkesztve ]

"A legvégén nem az fog számítani,hogy mennyi év volt életedben,hanem hogy mennyi élet volt éveidben"

(#119773) tpeter77


tpeter77
addikt

sziasztok,

Szerintetek ez megbízható hely? Mert ha ennyiért lehet venni örökös Windows 10 licenszet, akkor veszek kettőt. Olyan kulcsot semmiképp nem szeretnék venni, ami fél-1-2 év múlva lejár.
Köszi.

(#119774) Nicotin válasza Kelvin (#119772) üzenetére


Nicotin
kezdő

Windows 10 enterprise használok de ha fel ajánlja akkor megpróbálom a frissitést. Csak hallotam elég sok a bug benne.

(#119775) King Unique válasza vlevi (#119766) üzenetére


King Unique
titán

Ha újraindítja a user gépet/Windowst, akkor pont nem fog gondot okozni a bekapcsolt gyorsindítás, meg ha a Shift + leállítás opciót használja, max. a standard leállításnál. :))

(#119776) modflow


modflow
veterán

Azt be lehet állítani valahogy, hogy ha mobilnetre csatlakozik a gép, akkor pl. ugyan ne kezdje már el letölteni a windows májusi frissítését potom pár GB-ot, meg ne ekkor jöjjön már rá a netezgetés, frissítgetés.

Azaz ne netezzen semmit, csak annyi net fogyjon, amennyit én közvetlenül netezek. Tehát csak annyi fogyjon, amennyit én akarok.

(#119777) King Unique válasza tpeter77 (#119773) üzenetére


King Unique
titán

Szerinted? :D
Amúgy meg attól is függ éppen milyen termékkulcsot küldenek. Ha Retail, az még oké, de ha a szokásos MAK, akkor nem éppen, az utóbbinál előfordulhat, hogy utólag letiltják... :DDD De akkor max. veszel másikat. Vagy normális helyről (példák), még ha drágább is, de ott cserébe nyilván nem fordulhat elő ilyen, meg az OEM/Retail helyett sem MAK kulcsokat küldözgetnek.

(#119778) King Unique válasza modflow (#119776) üzenetére


King Unique
titán

Igen, beállítható a gépházban forgalmi díjas kapcsolat, valamint adatkorlát megadására is van lehetőség. Ha ezek megfelelően be vannak állítva, akkor nem fog frissítést letölteni a Windows Update, max. csak értesítés jelenik meg.

(#119779) Cs1csó válasza Nicotin (#119769) üzenetére


Cs1csó
félisten

Semmi extra, ha csak nem hobbid a Windows ráér ha majd magától fel akar kúszni.

[ Szerkesztve ]

(#119780) King Unique válasza Nicotin (#119774) üzenetére


King Unique
titán

Ha Enterprise kiadás, akkor az adott intézmény / cég rendszergazdájához kellene fordulni, majd ő intézni, meg hogy mehet-e egyáltalán 2004-re az upgrade. ;] :))
Amúgy meg nem feltétlen az "azt beszélik" alapján kellene eldönteni, hanem személyes kipróbálással, aztán kiderül. Már ha valaki mindenáron upgrade-elni akar, mert amúgy a Windows Update aktívan támogatott verzióknál általában csak választható frissítésként fogja felajánlani, meg az Education és Enterprise kiadásoknak amúgy is hosszabb a támogatása ideje.

[ Szerkesztve ]

(#119781) Cs1csó válasza King Unique (#119780) üzenetére


Cs1csó
félisten

Igazi "klasszikus" rejtély, hogy otthonra minek Enterprise verzió (szerintem az ember otthonában lévő 1-2 PC-re még a PRO is túlzás.)

[ Szerkesztve ]

(#119782) RoyBatty válasza Cs1csó (#119781) üzenetére


RoyBatty
aktív tag

... mert azt lehet valamelyik KMS emulátorral aktiválni.

[ Szerkesztve ]

(#119783) Geth válasza RoyBatty (#119782) üzenetére


Geth
addikt

... a Pro-t is.

[ Szerkesztve ]

(#119784) worxland válasza RoyBatty (#119782) üzenetére


worxland
addikt

Mert az emberek lusták utánaolvasni, és abban a hitben vannak, hogy csak Enterprise-ot lehet kulcs nélkül aktiválni.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#119785) Cs1csó válasza RoyBatty (#119782) üzenetére


Cs1csó
félisten

:U

[ Szerkesztve ]

(#119786) modflow válasza King Unique (#119778) üzenetére


modflow
veterán

Köszi és ez érvényes a többi programra is?
Mármint hogy nem frissítenek?

Mert pl. a Firefox, vagy az Adobe is előszeretettel frissít kedve szerint, de biztos van még számos ugyan ilyen program.

(#119787) t72killer válasza Kelvin (#119772) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

1903-on vagyok, nekem egyelőre a 1909-et ajánlgatja. Ha jól rémlik, az sem túl régóta:F

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#119788) tpeter77 válasza Cs1csó (#119781) üzenetére


tpeter77
addikt

szerintem az iskolai verzióhoz hozzájuk, az Enterprise ha jól emlékszek, és korlátlanul telepíthető.

(#119789) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Megpróbáltam manuálisan:

Driverek up to date, kivéve a wifi, bluetooth, ami a lapon van, de ahhoz nincs frissebb, mással nem tudom, hogy mivel lehet gondja.. Ezt ki lehet deríteni valahogy?

Véleményem szubjektív...

(#119790) Cs1csó válasza tpeter77 (#119788) üzenetére


Cs1csó
félisten

Az iskolai verzió az az "Education" néven fut.

hackeeeee

Egy régi notimnál is ez van bár lehet tiszta telepítéssel felmenne, ez a kép amit mutatsz, az a Windows alól futtatott telepítő.

(#119791) King Unique válasza hackeeeee (#119789) üzenetére


King Unique
titán

Megnézed, hogy érint-e valamelyik ismert hiba. + Ott van a képen felül szemléltetett frissítési segéd, ami ellenőrzi a főbb követelményeket, amik ha nem elégségesek, akkor eleve hibát dob (írja az okát) és nem fut le az upgrade.
Amúgy meg ott van segítség kérése a Windows 10-zel kapcsolatos frissítési és telepítési hibákhoz leírás.

"0xC1900101 jelű hibák

A 0xC1900101-gyel kezdődő hiba általában illesztőprogram-hibát jelent. Ha ilyen hibakódot lát, először próbálja meg a következő lépéseken keresztül megoldani a problémát. Ha ezek a lépések nem vezetnek eredményre, A Windows 10 frissítési hibák megoldása című témakörben részletes műszaki információkat olvashat."

Vagyis lehet még sincsenek annyira rendben azok a driverek...

Egyébként meg hova ez nagy a sietség? Írja a Windows Update, hogy majd ha készen áll az eszköz, akkor frissíti, addig meg ráér. + Nemrég le volt írva, hogy nem feltétlen kell azonnal 2004-re váltani, a 1909-es verzió is támogatott még 2021 májusig a Home és Pro kiadásoknál.

Egyszer az a baj, hogy minek frissít, miért vált az újabb verzióra, máskor meg az, hogy miért nem. :DD

[ Szerkesztve ]

(#119792) hackeeeee válasza King Unique (#119791) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Én mindig frissítettem, soha sem hiztisztem a korábbi verziók miatt. :)

ez végigment. Iso-ból próbáltam, akkor most megpróbálom MCT-vel.

BT-re gondolnék, mert van, de ott csak max a driver lehet a probléma..

VGA, chipset update to date, hangkártya driver nincs, mert tiltva van.. BT-hez, wifihez (integrált) nincs frissebb..

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#119793) UnSkilleD válasza Cs1csó (#119790) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

tisztaszoftverben pl enterprise van nem edu

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#119794) King Unique válasza UnSkilleD (#119793) üzenetére


King Unique
titán

Attól is függ, hogy milyen igénylés, mert pl. intézményi szinten az S2 valóban Enterprise, de pedagógusoknak "otthonra" az S1 Pro kiadást biztosít. A diákoknak meg volt a korábbi MSDNAA/DreamSpark/Imagine hozzáférés keretében Education / Pro Education kiadás, ami újabban elvileg már Azure Dev Tools for Teaching néven fut.

(#119795) FoLey-v válasza hackeeeee (#119789) üzenetére


FoLey-v
addikt

Nekem is ezt írja,de annyira nem is érdekel.
Mit takar 2004-ben,mik az újítások?

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#119796) hackeeeee válasza hackeeeee (#119792) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Meg is vna..

MCT a 3. reboot-nál BSOD, inaccessible boot device üzenettel..

Adata NVME van, ehhez nincs külön driver.. Nem értem.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#119797) aok1


aok1
tag

A legújabb májusi frissítésnél hol találom, hogy ne kérjen jelszót a windows 10? Mert az előző buildban netplwiz, és kivettem a pipát, hogy ne kérjen jelszót. De itt nincs ilyen lehetőség vagy csak áttették máshová? Azért lenne ez fontos, mert az uefi biost is úgy állítottam be, hogy áramkimaradás esetén ha visszajön az áram akkor automatikusan kapcsoljon be a gép vissza. Mert 1-2 program miatt 24/7-be megy a gép. Ezt a beállítást hol találom?

(#119798) worxland válasza aok1 (#119797) üzenetére


worxland
addikt

rendszergazda parancssorból indítsd

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#119799) st3v3np3t3r válasza st3v3np3t3r (#119756) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Erre valakinek ötlete?
Annyiban módosult a szituáció, hogy a WinDefender ikonján működik,viszont a művelet központ nem nyílik meg, még gomb kombinációra sem,a gépház/wifi beállításoknál az ismert wifi hálózatokra sem nyílik meg.

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#119800) erahurka


erahurka
félisten

Sziasztok!

Szerettem volna hangosítani a mikrofonomon, ezért leszedtem az Equalizer Apo nevű programot. Nem tetszett az eredmény, ezért eltávolítottam arról a mikrofonról amit használok. De azóta halkabb, mint korábban volt. Ezzel mit lehet kezdeni?

Egyébként más tipp hogy hangosabb legyen a mikrofonom? Kombinált jack csatlakozóval megy a gépbe, de hiába van a jelszint 100-on, az erősítés meg 30 dB-en, halk vagyok :F

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.