Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#118851) leroyclub


leroyclub
senior tag

Remélem jó helyre írok. USB3-as pendrivera szeretnék másolni a laptopomról (Lenovo Yoga2 13) Mikor elkezdi akkor pár másodpercig 20mb/s és utána szépen visszaesik 0-1 közé. Mi lehet a baj? Eszközkezelőből töröltem a vezérlőt, újraindítottam. Gyártó oldaláról felraktam újra a drivert, pendrive-ot formáztam stb. Most az USB2 -es portról sikerül 1,5-2mb/s között másolni. A 3-as portról lassabb. A gyártó oldalán 2015-ös a chipset driver. Lehet ez a gond? Ha igen akkor hogy tudnék frissebbet találni ami jó nekem?

[ Szerkesztve ]

(#118852) jokeph válasza leroyclub (#118851) üzenetére


jokeph
nagyúr

Pontosan milyen pendrive-al is szenvedsz ?
USB2-es pendrive-al mennyi az annyi ?

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#118853) Dumi86 válasza leroyclub (#118851) üzenetére


Dumi86
senior tag

Szia. Ezt egy és ugyanaz a pendrive okozza avagy próbáltad többfélével is? Szerintem driver ilyen szintű hibát nem okoz.

Mobil: Samsung Galaxy A41 DS (2020) Android 12.0 PC: Asus K31AN , Samsung 8GB DDR3L Ram , Crucial BX500 480GB SSD , Gigabyte 720 GT 1Gb , Windows 10 Home 21H2 (19044.2075) OEM , Vivaldi 5.3.2679.61 , Eset Nod32 Antivirus 15.2.11.0

(#118854) leroyclub válasza Dumi86 (#118853) üzenetére


leroyclub
senior tag

Igen, ugyanaz a pendrive. Most próbáltam egy külső winchesterrel és ott 130mb/s-el megy. Akkor a pendrive a ludas ezek szerint?!
jokeph: Egy 16Gb-os Sandisk USB-3 as.

(#118855) King Unique válasza leroyclub (#118851) üzenetére


King Unique
titán

Inkább azt írtad volna le, hogy pontosan milyen pendrive-ról van szó, mert az egy dolog, hogy USB 3.0-s, de attól még lehet tetű lassú, főleg írásnál... Meg gyors pendrive is pl. az ilyennél kezdődik, ha fontos a komolyabb írási sebesség is, akkor meg az ilyen,+ az ilyen pendrive-szerű külső SSD. Ha USB 3.1 Gen 2-es eszköz kell, akkor pedig megint külső SSD, mert olyan pendrive még nincsen, mert annak kamuzott USB 3.1 / USB 3.2 modell Gen 1 / Gen 1x1 alapon... :DDD :))
A 20 MB/s meg amúgy vicc, az még az USB 2.0-t sem maxolja ki, az olyan pendrive-ra kár az USB 3.0 felirat, meg annál aztán ugyanmindegy...

"Gyártó oldaláról felraktam újra a drivert"

Milyen drivert, minek? A Windows 10-nél natív USB 3.X támogatás van, legalábbis pl. Intel alaplapi vezérlőknél.

"16Gb-os Sandisk USB-3 as."

Ez nem a pontos megnevezés, van számos SanDisk pendrive, különféle olvasási és írási sebeségekkel...

[ Szerkesztve ]

(#118856) jokeph válasza leroyclub (#118854) üzenetére


jokeph
nagyúr

Abból igen sokféle van, ahogy (#118855) King Unique is írja, ráadásul bőven van a piacon átcímkézett eredetinek tűnő gagyi is. :(
Egy normális USB2.0-ás pendrive is tud olvasni durván 30 MB/sec-el és írni 5-8 MB/sec-el.
Igen, olybá tűnik, az a hunyó.

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#118858) hhgygy válasza leroyclub (#118851) üzenetére


hhgygy
senior tag

Az se mindegy, hogy 1 db 4 GB-os fájlt vagy 1000 db 4 MB-os fájlt akarsz írni.

Dell Latitude 5590 i7 8650u 16GB 512 GB NVMe SSD; POCO F3

(#118859) #56474624 válasza Sub-ZeRo (#118620) üzenetére


#56474624
törölt tag

Ma frissült, de semmi nem változott. :(

(#118860) ddmb


ddmb
aktív tag

Mi a legegyszerűbb módja, hogy egy Windows gép képernyőjét átvegyem távúton (elég olvasásra)? Tehát földrajzilag is távol van a személy, meg külön hálózatban is vagyunk. Alap Windowsban van erre valamilyen program?

(#118862) Geth válasza ddmb (#118860) üzenetére


Geth
addikt

Quick assist

Az átvevőnek MS account kell, nagyjából ennyi, faék egyszerű, by default telepítve van.
A távsegítségnél is egyszerűbb, nem kell beállítani semmit.

[ Szerkesztve ]

(#118863) #73959936


#73959936
törölt tag

Sziasztok. 1 kicsit hosszú lesz...borzasztóan remélem kapok választ/válaszokat.

Asztali pc-n 32 bites win10 pro működik. A gépben 2 ssd is van, ezekből az egyik osztott és azon van a op rendszer is. A másik partícióján jelenleg letöltések találhatóak. Mondanom sem kell, hogy régi, hagyományos telepítés (mbr)

A lap 1 asus h87 pro. Azért írom, mert ha jól olvasgattam közel sem lesz egyszerű végre valahára 64 bites win10 pro gpt-re felvarázsolni. Vagyis: először is az alaplapon ki kell kapcsolnom a secure boot-ot, ami úgy megy, hogy először is lementem azt a bizonyos 4 fájlt perdrive-ra, amiről ugyanazt helyre lehet állítani, majd törlöm a talán pk. fájlt, így a secure boot tiltható lesz és kiválasztható az egyéb os.

A telepítő készen van (gpt-s) rufussal csináltam. Gondok: jól gondolom azt is, hogy ugye a fenn említett, rendszerrel közös partíción lévő letöltéseket elfelejthetem, mert amikor telepítem a rendszert a gpt miatt az simán ugyan fel nem megy az mbr miatt, és akkor szükséges a két partíció megszüntetése és a lemez konvertálása gpt-re ?

Ms fiók van a gépen. Ha jól csinálok mindent és belépek abba, akkor semmilyen aktiválás nem kell neki ugye ? Ugyancsak kérdésként merül fel az outlook postafiók beállításai is. Mert azt tudom, hogy hogyan lehet exportálni és importálni a leveleket, de azt ,hogy a postafiókhoz újból be kell-e pötyögni bármit is, azt nem tudom....bár ez is az ms fiókhoz van kötve.

Ha valami nem érthető az én hibám, kérdezzetek nyugodtan. Még a héten szeretném megoldani, már eldőlt bennem...

:R

Ja igen: miután kész a telepítés a gpt-s lemezt is meg tudom osztani ugye, hogy a nagyobb részt másra használjam ? :U

[ Szerkesztve ]

(#118864) Orionk


Orionk
senior tag

Sziasztok,

A Rendszer egy ilyen update-et tervez:
Feature update to Windows 10, version 1909

Ez mennyire kockázatos? Ilyenkor újra kér licensz kulcsot?
Mi egyébbel jár ez? Köszönöm.

(#118865) Pyttawrx válasza Orionk (#118864) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Nem kér licensz kódot. Mehet nyugodtan

(#118866) ddmb válasza Geth (#118862) üzenetére


ddmb
aktív tag

köszi, kipróbáltam, műxik :)

@Itt Nokia - ezek a beállítások milyen programhoz vannak? Ez is működik külső hálózatból?

(#118867) kukulec


kukulec
őstag

helló, két kérdésem lenne. van olyan windows, ahol később megváltoztathatom a nyelvet mondjuk magyarról angolra? a másik, hogy ha veszek egy teljesen új gépet, amelyikben nincs optikai meghajtó, akkor csak usb-s windows-t vehetek, hogy tudjam telepíteni a rendszert?

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

(#118868) vlevi válasza kukulec (#118867) üzenetére


vlevi
nagyúr

A rendszer nyelvét bármikor, bármelyik Windows kiadásban változtathatod.
Vehetsz bármilyen windowst, az esetek túlnyomó részében csak a sorozatszámára van szükség (meglévő gép újra telepítése esetén még arra sem)
Telepítőt érdemes egy 8gigás pendrivera megcsinálni a Microsoft oldaláról letöltött MCT (Media creation tool) segítségével. Ez mindíg a letöltéskor legfrissebb változatot tölti le, telepítéskor dől majd el, hogy Home, vagy Pro változatot kérsz-e telepíteni.

[ Szerkesztve ]

(#118869) Orionk válasza Pyttawrx (#118865) üzenetére


Orionk
senior tag

Szia, Köszönöm, tényleg működött, eddig úgy tűnik.

Két észrevétel eddig:
- megváltoztatta a beállításokat a rendszer beállításoktól a kisebb dolgokig, pl. Windows fájlkezelőben újra be kell állítanom, ami már egyszer be volt, hogy hogyan szeretem a megjelenítést.

- Másik, hogy 15GB-ot "lecsippantott" a C: meghajtóból. Két részre van formázva az SSD-m. 100GB a C:, ami a Win és másik meghajtó az adatok.

A C:-n 30GB szabad terület volt a Feature Update előtt és most 15GB szabad terület van. :Y
Ilyen sok 15GB lenne az új Win? Mi történhetett?
Köszönöm

(#118870) RoyBatty válasza kukulec (#118867) üzenetére


RoyBatty
aktív tag

1) Igen, bármelyik Windows 10-re telepíthető utólag is nyelvi csomag. Néhány rendszerkönyvtár neve fog csak árulkodni az eredeti nyelvről.
2) USB-ről tudod csak telepíteni, de a licensz lehet elektronikus is, nem kell "usb-s windowst venni".

(#118871) Doky586 válasza #73959936 (#118863) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A secure boot ot nem kell kikapcsolni ha így [link] vagy emígy [link] készíted a pent. Adatmentés pedig úgyse ártana. :K

(#118872) #73959936 válasza Doky586 (#118871) üzenetére


#73959936
törölt tag

és ezzel hogy lesz gpt a rendszerlemez ?

(#118873) kukulec


kukulec
őstag

köszi a válaszokat! és akkor a telepített ssd-hez fog kötődni a rendszer, vagy már egy esetleges alaplap/proci cserénél is új windowst kell vennem?

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

(#118874) Pyttawrx válasza Orionk (#118869) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Igen persze, de azt tudod törölni.
Rendszer meghajtón (C meghajtó) jobb klikk/tulajdonságok/lemezkarbantartó/Rendszerfájlok törlése/ kiválasztod a törölni kívánt dolgokat, pl update fájlok.. stb

(#118875) zorzy4


zorzy4
őstag

Sziasztok! Adott egy munkahelyi laptop win 10el. Az egyik átmenetileg itt dolgozó kolléga kedvesen bejelentkezett microsoft fiókkal, de már nem dolgozik itt. Hogy lehetne a fiókját töröllni anélkül, hogy újra kéne telepíteni a gépet? A gép elindul akkor nem kér jelszót.

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#118876) MATEO6600


MATEO6600
őstag

.

[ Szerkesztve ]

(#118877) Doky586 válasza #73959936 (#118872) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Úgy ahogy le van írva. Az lesz!
(A partíciók törlése és a uefi: kezdetű pen választása biztosítja az automatikus átkonvertálást)

[ Szerkesztve ]

(#118878) Kékes525


Kékes525
félisten

Automatikusan telepítette ma reggel a WU a [KB4497165: Intel microcode updates]-ot. Ez nem választható frissítés? Úgy tudtam, hogy ez csak manuálisan telepíthető.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#118879) Orionk válasza Pyttawrx (#118874) üzenetére


Orionk
senior tag

Erre gondolsz? : [kép]
Itt alig van 2-3 GB adat.

(#118880) RoyBatty válasza zorzy4 (#118875) üzenetére


RoyBatty
aktív tag

Ha van más user a gépen adminisztrátori jogosultsággal akkor azzal kell belépni. Ha nincs akkor először csinálni kell egyet a Gépház/Fiókok/Családtagok és más felhasználók alatt.
A belépett régi vagy új admin userrel utána törölni lehet a felesleges Microsoft fiókot, de ezzel az összes általa létrehozott személyes file is törlődik a gépről! (ha van közötte fontos munkaanyag, akkor az előtte le kell menteni).

(#118881) Geth válasza Kékes525 (#118878) üzenetére


Geth
addikt

Gondolom securitynek számít.

(#118882) RoyBatty válasza Orionk (#118879) üzenetére


RoyBatty
aktív tag

Ha rákattintasz a Clean up system files gombra, akkor kiszámolja, hogy a Windows update mekkora területet foglal. Ha nem akarsz visszatérni egy korábbi verzióhoz, akkor nyugodtan lehet törölni, 10 nap után egyébként magától is megteszi a rendszer.

(#118883) Pyttawrx válasza Orionk (#118879) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Igen, e mint írtam, katt a Clean up system files-ra

(#118885) King Unique válasza Orionk (#118864) üzenetére


King Unique
titán

Itt az is kérdés, hogy jelenleg milyen verzión vagy, az támogatott-e még. Ha nem, akkor nem meglepő, ha felajánlja a Windows Update a funkciófrissítést egy újabb, támogatott verzióra.

A funkciófrissítés után a korábbi Windows 10-telepítés bekerül a Windows.old mappába, hogy szükség esetén vissza lehessen állni a Windows 10 korábbi verziójára, az foglalja le nálad azt a 15 GB-ot. De már számtalanszor volt szó itt arról, hogy ha nem cél a visszaállás, akkor manuálisan bármikor törölhető a lemezkarbantartóval és a tárterületsegéddel, valamint 10 nap után amúgy is automatikusan törlődik.
Egyébként a leírtak alapján esetedben akkor nem 1903-as verzióról történt a funkciófrissítés 1909-re, hanem régebbiről, mert az előbbinél csak egy 21 KB-os kis update és annak telepítése után Windows.old mappa sem jön létre, amiről már volt szó itt.

A licenc, a termékkulcs, a Windows 10 aktivált állapota egy funkciófrissítés után nyilván nem veszik el, ez nem is világos miért kérdés egyáltalán... Ha hardvert módosítasz, alaplapot cserélsz, max. akkor, vagy még akkor sem feltétlen: [link], [link].

[ Szerkesztve ]

(#118886) King Unique válasza kukulec (#118867) üzenetére


King Unique
titán

Windows 8.X és Windows 10 operációs rendszerek esetében tetszőlegesen lehet változtatni a rendszer nyelvi beállításait, nyelvi csomagot letölteni és hozzáadni, stb., nem újdonság.
Ha nincs a gépben ODD, akkor nyilván nem telepítesz optikai lemezről (DVD) Windows 10-et, vagyis marad az USB-s megoldás pendrive-ról, vagy pl. a helyi lemezről telepítés, WinToHDD, stb. Csak azért meg nyilván nem feltétlen muszáj USB-s kiadásban megvenni a W10-zet, hogy pendrive-ról lehessen telepíteni, lehet pendrive-ot venni, szerezni ehhez máshonnan is. Meg ráadásul a gyári W10 pendrive-on jellemzően régebbi verzió telepítője szokott lenni és frissíteni sem lehet a telepítőt, mert a pendrive firmware szinten read-only (mint pl. a DVD-ROM), hogy ne lehessen módosítani a tartalmát, pl. egy vírus se tudja.

[ Szerkesztve ]

(#118887) zorzy4 válasza RoyBatty (#118880) üzenetére


zorzy4
őstag

Ok köszönöm.

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#118888) King Unique válasza #73959936 (#118863) üzenetére


King Unique
titán

Ha 32 bites Windows 10-ről 64 bitesre akarsz váltani, akkor ahhoz mindenképpen újratelepítés szükséges. Viszont pl. a BIOS/MBR szerinti telepítés UEFI/GPT-re konvertálásához nem, ami egy másik válaszban le van írva. Meg annak a végén a licencről, újrakativálásról is szó esik, de az esetedben eleve nem téma, ha nem történik hardvermódosítás... Meg ha amúgy is Microsoft-fiókhoz van kapcsolva a digitális licenc, akkor pláne nem az.

Ha UEFI/GPT szerinti clean install a cél, akkor az alábbi hozzászólásban + az iménti másik válaszban részletezve van leírásokkal, hogyan is kellene Windows 10-et megfelelően és tudatosan telepíteni pendrive-ról, amiről már amúgy kismilliószor volt szó itt, a topik keresőjét használva is rá lehet akadni. UEFI-s telepítésnél a Secure Boot kikapcsolása Windows 10 esetében nem szükséges, nem világos ez honnan jött. Ha újratelepítés történik, akkor hardvertől, illetve UEFI BIOS verziótól és beállításoktól függően max. azt kell megcsinálni, amiről nemrég volt szó itt a topikban. + Egy másik esetnél arról, hogy a Secure Boot kulcsokat, ott a különféle opciókat max. szükség esetén javasolt piszkálni, ellenkező esetben viszont inkább nem kellene.

[ Szerkesztve ]

(#118889) Beniii06


Beniii06
őstag

(#118890) #73959936 válasza King Unique (#118888) üzenetére


#73959936
törölt tag

akkor ha jól értem mindazt amit leírtál és hivatkoztál borzasztó egyszerű dolgom lesz.
(mentéseket kivéve)

ha mindent sikerült biztonságba helyezni a 2 partícióról, vagyis inkább az adatot tartalmazóról, akkor ugye leállítás. Boot közben akármilyen gombbal is kiválasztom az általam akart pendrive uefis telepítőjét és elindítom az egyéni telepítést. Mikor megjelennek a partíciók akkor a 2. ssd-hez tartozó partíciókat nem bántom, miközben az 1.ssd c: és e: partícióját a op. rendszer pár kicsi partíciójával együtt törlöm. Kijelölöm (ráállok) a meghajtóra és tovább....

a rufussal készített penről telepítés. Ami ugye mindenféle meghajtó konvertálás nélkül is gpt formátumú lesz ? :U

:R :R :R

az outlook fiók adatok visszaállításáról nem tud senki semmit mondani ? :U

[ Szerkesztve ]

(#118891) #53667584 válasza Beniii06 (#118889) üzenetére


#53667584
törölt tag

apt-get install mspaint

(#118892) King Unique válasza #73959936 (#118890) üzenetére


King Unique
titán

A telepítésnél szükség esetén értelemszerűen csak a célmeghajtót (1. SSD) kell törölni az ilyen esetek miatt, a többit, azaz a 2. SSD-t nyilván nem. Valamint szükség esetén és biztos ami biztos alapon leválasztani, eltávolítani a többi fizikai meghajtót (2. SSD) a telepítés idejére az ilyen esetek miatt. De egyébként ez utóbbit nem feltétlen muszáj, amiről szintén volt szó itt.
A Rufus GPT-UEFI sémája nyilván magára a telepítési adathordozóra, vagyis a pendrive-ra vonatkozik, hogy az UEFI módban bootoljon, nem a telepítésnél a célmeghajtóra (1. SSD). Az utóbbit szükség esetén törölni (és konvertálni) kell, ha jelenleg MBR partíciós séma szerinti a lemez, lásd az előbb linkelt példát.

(#118893) #73959936 válasza King Unique (#118892) üzenetére


#73959936
törölt tag

tényleg zömében értem, remélem meg is tudom majd csinálni....

:R

[ Szerkesztve ]

(#118894) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Sziasztok!

Kollégámnak átadnám a laptopot, Win10 van rajta. Van a Windowsban "gyári visszaállítás", mint mondjuk az Androidban?
Nem akarnám újratelepíteni, meg frissítgetni, csak resetelni.

Köszi!

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#118895) nicu71 válasza macilaci78 (#118894) üzenetére


nicu71
addikt

Természetesen igen. Gépházban kutakodj többféle opció is van😉

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#118897) hhgygy válasza macilaci78 (#118894) üzenetére


hhgygy
senior tag

Van, de nekem meg is halt, újra kellett rakni. Az a biztos. Nem kell sokat frissítgetni, ha a legújabb telepítőt töltöd le. És időben sem több egy szűz telepítés, na az tutti. Tkp. nem is tudom, mire jó akkor a gyári alaphelyzetbe állítás :)

[ Szerkesztve ]

Dell Latitude 5590 i7 8650u 16GB 512 GB NVMe SSD; POCO F3

(#118898) KisBundi


KisBundi
őstag

Sziasztok! Ezt hogy tudnám engedélyezni. Az ASUS gyári szoftvere, de valamiért a fiókomban le van tiltva és nem tudom engedélyezni. Zsír új windows. :F

(#118899) King Unique válasza macilaci78 (#118894) üzenetére


King Unique
titán

Van, erről is volt már szó itt. Vagyis ott van a gépházban a gép alaphelyzetbe állítása a személyes fájlok megtartásával és minden elem eltávolításával. + Ha Windows 10-zel előtelepített gép és megvan még a gyári recovery partíció, akkor lesz egy 3. lehetőség, a restore factory settings, vagyis visszaállítás a gyári állapotba.

(#118900) #86564352 válasza hhgygy (#118897) üzenetére


#86564352
törölt tag

Arra jó, átlag user esetben nem kell flash drive, nem kell MCT hanem pár kattintással elindítja a folyamatot és a gép megcsinálja magát. 2004 már felhőből is képes lesz.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.