Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#119201) kromatika


kromatika
veterán

Sziasztok.Van róla infó hogy mikor várható már végre a 2004 hivatalos le tölthető változata?

(#119202) Dumi86 válasza kromatika (#119201) üzenetére


Dumi86
senior tag

Szia. Elvileg a héten csütörtökön vagy pénteken.

Mobil: Samsung Galaxy A41 DS (2020) Android 12.0 PC: Asus K31AN , Samsung 8GB DDR3L Ram , Crucial BX500 480GB SSD , Gigabyte 720 GT 1Gb , Windows 10 Home 21H2 (19044.2075) OEM , Vivaldi 5.3.2679.61 , Eset Nod32 Antivirus 15.2.11.0

(#119203) Kezdő vagyok


Kezdő vagyok
őstag

Sziasztok!
Ma gépbekapcsolásnál nagyon nagy volt a kinti zaj(kint vágták a füvet),és kétszer egymás után nyomtam be a számítógép bekapcsoló gombját,mert nem hallottam hogy elindul,a nagy zaj végett(tehát már indult,de mégegyszer rányomtam).Csináltam-e valami ártalmasat a gépnek?
Előre is köszönöm a válaszokat!

(#119204) Pyttawrx válasza Kezdő vagyok (#119203) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Elvileg nem, max ha win10 van már rajta és megszakadt a boot, akkor picit görcsölhet, de be fog indulni valószínűleg, szinte 100%. Indítsd el és látod. Vagy ha már ezt a hozzászólást arról írtad, akkor már tárgytalan a kérdés is. :D

[ Szerkesztve ]

(#119205) Kezdő vagyok válasza Pyttawrx (#119204) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Akkor sincs gond,ha csak a BIOS-ig jutott el?
Tehát a BIOS betöltődésekor nyomtam meg kétszer szerintem.
Köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#119206) Pyttawrx válasza Kezdő vagyok (#119205) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Akkor főleg semmi. Miért lenne? Ne aggódj. Gondolom azóta beindítottad?!

(#119207) Kezdő vagyok válasza Pyttawrx (#119206) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Igen,persze,csak nem 2 forint volt,azon aggódtam.

(#119208) Pyttawrx válasza Kezdő vagyok (#119207) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Semmi kárt nem okoztál ezzel!

(#119209) King Unique válasza kromatika (#119201) üzenetére


King Unique
titán

Már volt róla szó többször itt, hogy elvileg 28-án. Ha annyira nem bírod kivárni azt a pár napot, akkor meg pl. innen letölthetők a 2004-es ISO-k

(#119210) Dévacsen válasza Tiger. (#119117) üzenetére


Dévacsen
senior tag

Szia,nem tudom aktuális e még a helyzeted,ajánlott offline vizsgálat lefuttatása Defendernél,mert bár felismerése vetekszik az ingyenes,vagy fizetős antivírusokkal,de az eltávolítással bizonyos esetekben hadilábon áll,házi vírusteszteken is előfordul sok esetben hogy nem bírja eltávolítani azt amit megtalált.Plag kolléga a Vírusirtós topikból levelezésben is ált a MS ügyfélszolgálattal ez ügyben,nem tudom jelenleg hol áll az ügy.No a lényeg hogy több esetben offline vizsgálat után sikeresen leszedte a kártevőt. :)

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#119211) kromatika válasza Dumi86 (#119202) üzenetére


kromatika
veterán

Köszönöm.

(#119212) xeon forever


xeon forever
addikt

Sziasztok. Ujraraktam a rendszert. Kapott uj ssd-t (nvme 1.3) mertem sebessegeket. Ssd-ssd kozott, ugyanugy maradt az 1,3 Giga per sec... Ram drive eseten is... Win7 gepen Meg 11 Giga per sec a ram drive...
Tuti valami korlatozza a win10-ben.

Ram drive sebesseg tesztje 3,3 Giga per sec read. Driver hozza up to date.
Valakinek van valami hasznos infoja?

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#119213) Cs1csó válasza Tiger. (#119117) üzenetére


Cs1csó
félisten

Olvastam pár korábbi hozzászólásodat - kb. egy hónapon belüliek - ezek mind ugyanazon telepített rendszeren jönnek elő?
Ha igen (bár ha nem akkor is) egy másik gépen egy pendrive-ra kellene létrehozni egy Kaspersky Rescue Disk-et és azzal átvizsgálni majd utána az élő rendszeren futtatni pár kiegészítő védelmet:
- AdwCleaner, MBAM, Emsisoft EK, Hitman PRO, DrWebCureIt

Ha ezek nem hozzák rendbe akkore egy WIndows újratelepítés talán rendberakja.

(#119214) Pyttawrx válasza xeon forever (#119212) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
És ugyanezen a gépen live linux alatt, vagy telepített linux alatt akár?

(#119215) herdsman12 válasza *Ropi* (#119138) üzenetére


herdsman12
őstag

Ezzel az overizével most összezavartál, 40GB-os partíción van a Win10.
(Egy dual boot-os tabletemen verzió váltásnál, külső HDD megoldotta az egyértelmű helyhiányt.)
Eddig nem háborgott a helyért, mondjuk nincs semmi különös telepítve, elállítva. Pontosabban eddig nem volt, mára követhetetlenül kipróbáltam a neten található ötleteket, már ezért is érdemes volna újratelepíteni.
Megvárom a 2004-et és, ha nem bír vele a MCT, akkor Win/Linux újrahúzás következik.
Köszi a segítséget.

(#119216) movax válasza oke (#119200) üzenetére


movax
őstag

Amikor az Eszközkezelőben rámész a Realtekre és ráböksz az Uninstall device-ra, felugrik ez a kis ablak, itt bepipálod a jelzett opciót. Ekkor fizikailag is törli a gépről a problémás drivert, vagyis utána nem tudja automatikusan visszatenni. Ezután mehet fel az új.
Az a legegészségesebb, nálam legalábbis mindig az vált be, hogy ne az általános Realtek-drivert tedd fel, hanem a gyártói oldalról, esetedben az MSI-ről. Nálam 2017-es Realtek-driverrel megy rendben, az általánost korábban nem szerette, azóta nem is próbáltam. De lehet, hogy neked működik, próba-szerencse kérdése a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#119217) *Ropi* válasza herdsman12 (#119215) üzenetére


*Ropi*
félisten

Régebbi verzióknál még nem kellett 32 GB, ha jól emlékszem a 1903-tól vezették be. Ha nincs annyi szabad hely a gépen (akár külön partíción), akkor nem fog sikerülni a frissítés, csak tiszta telepítéssel lesz feltehető.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#119218) mokus1


mokus1
addikt

Még mindig nem jöttem rá arra, hogy miért nem jók a megosztásaim.

A videók mappa tartalmát tökéletesen látom.
Viszont ha másik meghajtóról osztom meg a mappát látom, illetve mappákat de a tartalmát nem. Mi lehet a gond?

(#119219) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Sziasztok 1909-es frissítés valakinél okozott gondot?

Egy Ryzen 2500U-s Dell notinál frissítés után kék képernyős hibaüzenet jön be. 2 hónapos masina, tehát hardveresen hibátlan, SSD-s gép.

Legalábbis most ez a frissítés volt ott a menüben. Rá is lett nyomva, hogy frissítés és újraindítás, de utána feljön a hibajavítási kísérlet...

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#119220) zolee001 válasza *Ropi* (#119217) üzenetére


zolee001
őstag

Igen,nagy dirrel durral bevezették ezt a funkciót amit most majd "opcionális" feature lesz

(#119221) King Unique válasza *Ropi* (#119217) üzenetére


King Unique
titán

Ebből max. annyi igaz, hogy a 1903-as verziótól kezdve a 64 bites Windows 10 rendszereknél a hivatalos rendszerkövetelmény min. 32 GB-os háttértár. De egyrészt az is kizárólag csak clean install esetén, korábbi verzióról történő funkciófrissítésnél viszont már nem. Másrészt a reserved storage miatt emelkedett meg, de az egyrészt szükség esetén kikapcsolható, másrészt pont a C-n lévő kevés szabad terület miatti frissítési és egyéb problémákat hivatott kiküszöbölni, hogy legyen elegendő fenntartott lemezterület a Windows Update megfelelő működéséhez. Vagyis nem, az nyilván nem igaz, hogy ezen felül még min. 32 GB szabad területnek kell lenni a C-n, máskülönben nem lehet frissíteni, meg hogy külön partíción is legyen annyi, az meg pláne nem... :N

(#119222) petakpa1 válasza zolee001 (#119220) üzenetére


petakpa1
őstag

Ezen most pontosan mit értesz? Továbbra sem lesz elvárás a 32 GB-nál nagyobb tárhely
a) sem ahhoz, hogy már egy korábbi verzióval telepített Win-t frissítsünk 2004-re, vagy későbbire
b) sem szűz 2004 telepítéshez új gépre?

King Unique:
Tehát b) nem igaz, 2004-es telepítő nem fog települni 32 GB-nál kisebb lemezre, de ha gey régebbit pl 1806-t feltelepítek akkor azt frissíthetem 2004-re?

[ Szerkesztve ]

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#119223) Graphics válasza King Unique (#119221) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hát ismerős tegnap hozott egy 32GB-os háttértárral rendelkező eMMC/SSD-s gépet.

A Windows-on kívül 500MB szabad hely maradt...

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#119224) petakpa1 válasza Graphics (#119223) üzenetére


petakpa1
őstag

Ott valami nagyon nem kerek....

Nekem van egy 32 GB-os eMMC-vel szerelt MiniPC-m. Win10 1909 van rajta + Firefox + Kodi + Adobe Reader + Total Commander + Visual C+++ nak vagy 4 különféle verziója + még pár nagyon alap progi és így is van 10 GB szabad hely :))

Mondjuk én rendszeresen futtatom rendszergazdai joggal a Lemezkarbantartót!

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#119225) King Unique válasza petakpa1 (#119222) üzenetére


King Unique
titán

Az előző válaszban le van írva erre vonatkozóan a lényeg. :)
Az a. esetben, vagyis funkciófrissítésnél nem elvásás, meg ott a fenntartott terület sem kerül lefoglalásra. Max. a b. esetben, clean install esetén elvárás hivatalosan a min. 32 GB, de az is a már említett reserved storaga miatt, nem azért, mert alapból annyival több tárterületet foglalnak az újabb verziós Windows 10 rendszerek. + Ez úgy működik, hogy ahogyan a korábbi 20 GB-os, úgy a mostani 32 GB-os méret is a javasolt minimum lemezterület a 64 bites rendszernél a telepítéshez, ellenben a gyakorlatban érdemes nyilván nagyobb tárterületet adni a C-nek, pláne ha sok program lesz oda telepítve, egyéb fájlok tárolva ott, stb.

(#119226) King Unique válasza Graphics (#119223) üzenetére


King Unique
titán

És?

Ha az a kedves ismerős a C-re telepített egynéhány programot, meg oda töltött le, ott tárolt ezt-ezt, nem használt lemezkarbantartót/tárterületsegédet stb., akkor nem meglepő, ha csak 500 MB maradt... Más meg érdekes módon eddig is elvolt akár 32 GB-os meghajtón (példa).

(#119227) Graphics válasza King Unique (#119226) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Semmi nem volt rajta a rendszeren kívül.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#119228) Pyttawrx válasza Graphics (#119227) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
Egy picit én is soknak tartom. Most telepítettem 2 rendszert is, és mind a 2 18gb, majd még jönnek nyilván a driverek, de egy átlag rendszer kb 18-23 giga lesz max clean telepítéskor. :)

(#119229) zolee001 válasza petakpa1 (#119222) üzenetére


zolee001
őstag

DISM.exe /Online /Get-ReservedStorageState
DISM.exe /Online /Set-ReservedStorageState /State:Enabled
DISM.exe /Online /Set-ReservedStorageState /State:Disabled

https://www.windowslatest.com/2020/03/15/windows-10-will-finally-allow-you-to-reclaim-reserved-storage

(#119230) King Unique válasza Graphics (#119227) üzenetére


King Unique
titán

Akkor vsz a lapozófájl/hibernációs fájl, esetleg rendszer-visszaállítás foglalt le annyit, ha a RAM méretéhez igazodva túl nagy volt és nem beállítva kisebb méret. + Windows 10-zel előtelepített gép, akkor a gyártó saját programjai is lefoglalhatják a lemezterület egy részét. Mert az ugye alapesetben nyilván mese, hogy ha nincsen rajta semmi a rendszeren kívül és nem is az előbbiek foglalnak le sok lemezterületet, akkor csak 500 MB marad... :) Pont nem olyan régen telepítettem 64 bites 2004-es verziót, ahol a Windows Update futtatása után + 7 GB-os reserved storage mellett foglalt kb. 20-22 GB-ot a rendszer 3rd party programok nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#119231) Graphics válasza King Unique (#119230) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Igen lehet, én már nem küzdöttem vele...

Idehozták, mondtam itt valami nem kerek...

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#119232) *Ropi* válasza King Unique (#119221) üzenetére


*Ropi*
félisten

Azt írtam, hogy "akár külön partíción", magyarán nem a rendszerpartíción plusz még egy másikon is legyen, hanem valahol a gépen, egy partíción, egyben legyen 32 GB hely.

Saját tapasztalat: a 1903-as 22 GB szabad hellyel a rendszerpartíción nem települt rá a meglévőre Édesanyám laptopján.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#119233) Doky586 válasza Graphics (#119223) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nemis értem hogy vehet meg valaki egy <40GB nem cserélhető háttértárral rendelkező gépet.. :F Az nem számítógép hanem szivatóeszköz!
Ellenjavalt. XP vagy mini Linux való csak rá..

[ Szerkesztve ]

(#119234) norba69 válasza Doky586 (#119233) üzenetére


norba69
senior tag

Pár éve még nekem is volt a 64GB eMMC + 500 HDD verzióból:
Asus Transformer Book T100TA
Pár éve elég elterjedt kategória volt a 100 E körüli ársávban, sokan 32 GB eMMC-vel vették az ára miatt.
Kicsit combosabb procival, 4 GB rammal és 120 GB SSD-vel még ma is megvenném, tablet módban a win 8.1-el kiválóan használható volt.

(#119235) King Unique válasza *Ropi* (#119232) üzenetére


King Unique
titán

Nem valahol a gépen, hanem nyilván a rendszerpartíción (C) kell lenni kellő méretű szabad lemezterületnek. Az pedig már le volt írva, hogy a 32 GB a tiszta telepítésnél a hivatalos minimum a 64 bites 1903-as verzió óta és ott is csak a reserved storage miatt, nem a közvetlen build upgrade-nél, funkciófrissítésnél. Ahol az utóbbinál hogy ténylegesen mennyi szabad lemezterület kell, az attól is függ, hogy kinél mekkora lesz a Windows.old mappa mérete, ami meg attól hogy mekkora az előző telepítés, rendszer + programok mérete, stb. Van akinél simán elég a 22 GB szabad lemezterület funkciófrissítésnél, illetve ott nincsen min. 32 GB-os előírás az újabb verzióknál sem, az a clean install esetében van, mint már említve volt. + A funkciófrissítéseknél is már csak a tavaszi az, ami teljes, mármint letölti az ESD ISO-t és Windows.old mappa jön létre, ellenben az őszinél nem, lásd pl. 1903 —► 1909 esetét, ahol az utóbbi funkciófrissítés csak kb. 21 KB volt.

[ Szerkesztve ]

(#119236) petakpa1 válasza King Unique (#119225) üzenetére


petakpa1
őstag

Ez a rész elbizonytalanított:
"...Ez úgy működik, hogy ahogyan a korábbi 20 GB-os, úgy a mostani 32 GB-os méret is a javasolt minimum lemezterület a 64 bites rendszernél a telepítéshez, ellenben a gyakorlatban érdemes nyilván nagyobb tárterületet adni a C-nek, pláne ha sok program lesz oda telepítve, egyéb fájlok tárolva ott, stb...."

Kérdésem tehát: v2004 Windows üres lemezre új installként történő telepítés esetén a 32 Gb tárhely
1) elvárás azaz, ha ennél kevesebb van akkor telepítő megtagadja a telepítést, azaz nem telepíthető,
vagy
2) ajánlás (javasolt minimum) amire a telepítő felhívja a figyelmet, de ettől függetlenül még fel lehet telepíteni?

Ha 1) a válasz akkor a megkerülő megoldás az, hogy ember telepít egy régebbi verziót (pl 1809)-et és telepítés után pgradel 2004-re. Ez világos.

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#119237) King Unique válasza petakpa1 (#119236) üzenetére


King Unique
titán

Ha az előbb leírtak alapján eleve 32 GB-os eMMC-vel szerelt MiniPC-d van, ami megfelel az előírásnak, akkor annál a 2004 clean install nyilván menni fog.
Esetedben max. a közvetlen build upgrade, funkciófrissítés lehet problémás, mármint a tavaszi, ha jelenleg csak 10 GB szabad lemezterület van a C-n és nem lehet többet felszabadítani. De még az sem feltétlen, mert pl. ezen leírás alapján ilyenkor elvileg lehet csatlakoztatni akár USB-s meghajtót is a + szabad lemezterület biztosításához.

(#119238) Fire/SOUL/CD válasza King Unique (#119237) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Legnagyobb tisztelettel, de inkább "elevenítsünk" fel egy régi topikot avagy hozzunk létre újat... Pl ezt : Ghost, vagy valami...
A faxom tele van az ilyen kérdésekkel, hogy klón meg pöcsöm, hogy kell telepíteni...
Semmi köze az OS-hez (eddig sem volt).... :R

UI: Adatlapom, W10 x64, Samu 970 EVO Plus NVMe, és mégis Legacy-ban megy, vajh miért... (Nem mehetne ugyebár..)
Sok "versenyző" azt hiszi, hogy NVMe meghajtót, csak UEFI-ben lehet telepíteni, oszt' nem, mutassuk már meg nekik, hogy miért is faxság, amit a NET 99%-a beszél ;] :K :R

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#119239) mokus1 válasza mokus1 (#119218) üzenetére


mokus1
addikt

A megosztásnál a windows media player hálózatmegosztását használom ott amit pluszban tallózok be mappát annál azt írja ki hogy ,, nem válaszol" Mitől lehet ez? :F

(#119240) King Unique válasza Fire/SOUL/CD (#119238) üzenetére


King Unique
titán

:F Nem is volt szó itt most klónozásról. Az a Ghost topik meg amúgy kissé kihalt...

De majd biztos lesz téma pár napon belül a klónozás is, meg a hogyan kell Windowst telepíteni, az ISO-t pendrive-ra kiírni stb., ezek ilyen visszatérő kérdések, meg ugye a topik keresőjét használni luxus. :))

Tudom hogy működhet akár legacy/CSM módban is, szoktam is linkelni rá az SSD-s topikban lévő példát szemléltetésképpen, meg ott már említetted másnak korábban. :R

(#119241) #53667584 válasza King Unique (#119240) üzenetére


#53667584
törölt tag

"De majd biztos lesz téma pár napon belül a klónozás is, meg a hogyan kell Windowst telepíteni, az ISO-t pendrive-ra kiírni stb."
Biztos lesz? Már most van. Másról sincs szó napok óta :)

(#119242) Fire/SOUL/CD válasza King Unique (#119240) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

A pacicsököt nem volt szó róla... :B

Hát ne legyen kihalt, Én (meg Te is) tudod, hogy az igazából a Norton Ghost-ra (Base on Peter Norton) volt kihegyezve...
Te már annyi jó dolgot linkeltél, hogy az el sem mondható, DE: Az nem ide tartozik (legalábbis egy része szvsz)

Itt olyan dolgokról kellene beszélni, amiket a W10 tartalmaz, hasznos avagy rohadt xar dolgok stb stb, nem pedig olyan dolgokról, amik Vista óta vannak...
(Nem adatmentésről, klónozásról, telepítésről, BIOS beállításról stb stb)

Igen, Én is próbáltam segíteni (linkelted 2018-ból), pár emberkének segített, de most hogy a faxba írhatnám le, hogy az adatlapomon lévő konfig esetén, legacy-ban telepített W10 x64 a 970 EVO Plus NVMe-ről fut (mindjárt jön pár "orizatriznyák", akik megakarják nekem magyarázni, hogy az lehetetlen... :DDD )

Az ilyen Urban Legend kategória -szvsz- a mi felelősségünk (pl UEFI vs. Legacy (brutális faxságok vannak a neten, eszem-faszom megáll heeeeejjjj...(Ace Ventutura as Nagy Feró) :DDD)), hogy elmondjuk, a hozzánk hasonló majmócáknak, hogy nem, az nem így van, hanem így, meg így stb...

Szvsz nekünk az a feladatunk itt PH!-n (még ha sokan osztják azt a véleményt, hogy messziről jött ember azt mond, amit akar stb stb), hogy segítsünk a "tökfejeknek" :R

Persze megkapjuk ez miatt a "szeretetcsomagot" néha-napján, de hát aki engem elhajt a retekbe, azt lexarom. Ha egy közel 30 éve a szakmában lévő faszit baxogat (megteheti persze) ám legyen, csak ha nekem kell összepakolni egy masinát, az egybe lesz rakva, atomstabil hardver, BIOS, ahogy kell, OS, ahogy kell, Privacy, ahogy kell, és had ne soroljam... (Akkor döglik meg a gép, ha elrohad valami forrasztás valamin :DDD )
Én sem vagyok Isten, tévedhetek(de nem szoktam ;] ), engem nagyon jó érzéssel tölt el, ha segíthetek...

Szvsz jó lenne itt a PH!-n csinálni egy Macrium DeepWater(hahaha) cikket Veled... :K :R

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#119243) Doky586 válasza Fire/SOUL/CD (#119242) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"legacy-ban telepített W10 ... NVMe-ről fut"

Megkérdezhetem mi az előnye a legacy módnak (számodra)?
Vagy olyan régi a gép ami még nem uefi kompatibilis..?

(#119244) Fire/SOUL/CD válasza Doky586 (#119243) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Rossz a kérdés, nincs előnye...(de hátrány sem!!!)
250GB-os Samu 970 EVO Plus NVMe csak és kizárólag rendszerként...
Semmi nem indokolja az UEFI-t.
Gondolom most a sebesség jön... ;]
Nem, megy, mint a golyó: Samu 970 EVO Plus vs. Win10 x64 Pro ATTO (LEGACY)

UI: Most cseréltem konfigot, direkt az NVMe miatt itthonra, lásd adatlapom... ;)
(Sokat kihagytam és Én fejlesztem az SSDOK progit. Ez a xar Crown-virus miatt az évem el van baxva, gondoltam, akkor legalább fejlesztek, de a régi cucc nem támogatta az ilyen szintű (semmilyen szintű) NVMe fejlesztést, most igen, direkt ezért vettem itthonra a cuccot.
(bérbeadott gépem megesz mindent, (Full High End) kb. 1,5 milla volt most a fejlesztés... Építesz-hallgatók és egyéb CAD fejlesztők bérlik, BRUTÁL) :DDD

UUI: A legújabb játékok a RAM-ból futhatnának ;], de engem sosem érdekeltek az "up-end resource" játékok. Elvagyok pl egy UFO1.-2.-vel...(Esetleg Dino-vadászat) :DDD

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#119245) Kezdő vagyok válasza Pyttawrx (#119208) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Köszönöm szépen a segítségedet!

(#119246) King Unique válasza Fire/SOUL/CD (#119242) üzenetére


King Unique
titán

Max. korábban lehet volt róla szó ttt, de most nem, most a 32 GB-os háttértár, reserved storage, clean install / build upgrade volt a téma, ezért sem értem, de mindegy. :))

Amúgy igen, egyik-másik téma lehet nem teljesen ide tartozik, van külön topikja pl. a particionálásnak, GPT/MBR-nek, adatmentésnek, hardverspecifikus (pl. alaplap, SSD) kérdéseknek, akár részben a Macriumnak is a korábbi bejegyzésed alapján, mégis itt teszik fel, ha W10-et használnak, ez a jellemző. Meg jó esetben csak itt, 1 topikban és nem 2-3-4 topikban egyszerre, meg nem külön topikot nyitva 1-1 kérdésnek, meg azokra is vannak példák... :DDD :))

A Legacy/UEFI témában meg oké, hogy tényleg nem feltétlen kell minden esetben az UEFI-t használni, de ugyanakkor a Legacy/CSM-t sem erőltetni. Még a W7-nél volt indokoltabb az utóbbi, de W8.1, 10 rendszereknél mehet az UEFI is modern hardvernél, sőt pl. egyes újabb laptopoknál van hogy nem is válaszható CSM (példa).

[ Szerkesztve ]

(#119247) Doky586 válasza Fire/SOUL/CD (#119244) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

OK

Nem a sebességgel jövök.. ;)
Hanem az egyszerűségével..! :U

(#119248) *Ropi* válasza King Unique (#119235) üzenetére


*Ropi*
félisten

Igazad van, valóban összekevertem: elsőre az ugrott be, hogy úgy ment fel a 1903, hogy egy külső HDD-t csatlakoztattam a laposhoz, csak az nem jutott eszembe, hogy oda helyeztem át mindent, amit Édesanyám a C-n gyűjtögetett, tehát valóban a C-n lett felszabadítva neki a hely (azóta átirányítottam mindent a DVD helyére került HDD-re).

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#119249) xeon forever válasza Pyttawrx (#119214) üzenetére


xeon forever
addikt

@meg win7 alatt is jobb volt...minek Linux, ha tudom, hogy valami nem stimmel... Windows 10 pro x64-el kene jol fusson.

*Ha server oprendszerrel jobb a helyzet az is erdekelhet.

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#119250) Pyttawrx válasza xeon forever (#119249) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Azért mert ezt írtad "Win7 gepen", ez arra utalt nekem, hogy másik gépben próbáltad, lehet én értettem félre. Ha ugyanezen a gépen volt win7 és ezek az ssd-k és jó volt, akkor valami driver, vagy beállítás gond lehet. Pl én nem a microsoft-ost nvme-t használom, (eszközkezelő/tárolóvezérlők alatt, vagy ha még van olyan neked, akkor az hanem a samsung nvme controller, illetve a Intel(R) Chipset SATA/PCIe RST Premium Controller, vagy ha van még olyanod, hogy ide Ata/atapi vezérlők az eszközkezelőben, bár ezt kétlem, akkor ott sem a microsoft legyen.) Esetleg leírnád a konfigod? Hátha win10 esetén kell valami beállítani.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.