Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#119701) King Unique válasza RoyBatty (#119698) üzenetére


King Unique
titán

A célmeghajtó kijelölésénél, illetve az új + alkalmaz opció használatánál eleve rákérdez a telepítő, hogy létrehozhat-e a rendszer számára fenntartott partíciókat és ott kapásból mutatja is, hogy mi és hova került.
Egyébként meg nagyon egyszerű, aki nem tud megfelelően telepíteni, még netes leírások/videók alapján sem, az inkább ne telepítsen, kérjen/fizessen meg olyat, aki tud. Vagy ha megfelelő hozzáértés híján nekiáll, akkor ne lepődjön meg, ha nem feltétlen úgy fog összejönni, ahogyan normál esetben kellene. :D

[ Szerkesztve ]

(#119702) King Unique válasza Pityu. (#119693) üzenetére


King Unique
titán

Igen, ilyenkor adott a DISM, + a lemezkarbantartó / tárterületsegéd használata, lásd az alábbi leírást, + a Microsoft weboldalán lévőt.

(#119703) norbert1998


norbert1998
veterán

Sziasztok!
Nem tudom, hogy jó helyre írok-e a kérdésemmel, de kezd nagyon idegesítő lenni.

Van egy Dell Latitude E5490-es laptopom, gyári Win 10-el, legfrissebb, minden ilyesmi. És már hónapok óta játssza, hogy lecsukom, és mikor legközelebb kinyitom, lehet, hogy nincs hang. Hangkártya letiltás, driver újratelepítés után visszajön, de azért ez nem éppen mindig opció, hogy ezzel játsszak, illetve az ezzel járó folyamatos ujraindítások sem.

Szeretnék segítséget kérni, hogy mivel lehet ezt a problémát megszüntetni?
Többen is kaptunk ilyen lapost a cégtől, másnak nincs vele gondja...

Ja és hibát sem ír, nem is tud róla, hogy bármi gond lenne. Egyszerűen csak nincs hang, miközben a lapos azt hiszi, minden oké.

(#119704) DS39 válasza DS39 (#119696) üzenetére


DS39
nagyúr

Végül meglett, az Everything nevű app segített a keresésben.

Ide menti: C:\Users\{profilnév}\AppData\Local\Packages\

(#119705) Doky586 válasza RoyBatty (#119698) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Teljesen felesleges méltatlankodnod. Amúgy is elkéstél vele vagy 30 évet... :B
Akkoriban talán ha a szilícium völgyben dolgoztál volna akkor változtathattál volna ezen. De ma ha nem tetszik ne használd, már 8 éve 'feltalálták' az uefi-t ami kissé másként (jobban) működik.
De a panaszolt legacy boot is ha nem így menne, még ennél is több ember panaszkodna hogy nem tud telepíteni.

[ Szerkesztve ]

(#119706) hubertus33


hubertus33
tag

Sziasztok!

Az új 2004-es májusi frissítést inkább tisztán érdemesebb telepíteni vagy sima frissítéssel is jó lesz? :)

Xbox Series S, Redmi Note 13pro+

(#119707) Pyttawrx válasza hubertus33 (#119706) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Jó WU-val is, vagy MCT-vel is, nem kell a clean install. Frissítés után maradó file-okat töröld, a hely miatt, de csak ennyibe más a végeredmény. Csináltam így is meg úgyis, mndkettő jó eddig nálam :)

(#119708) hubertus33 válasza Pyttawrx (#119707) üzenetére


hubertus33
tag

köszi :R

Xbox Series S, Redmi Note 13pro+

(#119709) Dumi86 válasza Pyttawrx (#119707) üzenetére


Dumi86
senior tag

Nem biztos hogy megéri frissiteni... van vele gond bőven.

Mobil: Samsung Galaxy A41 DS (2020) Android 12.0 PC: Asus K31AN , Samsung 8GB DDR3L Ram , Crucial BX500 480GB SSD , Gigabyte 720 GT 1Gb , Windows 10 Home 21H2 (19044.2075) OEM , Vivaldi 5.3.2679.61 , Eset Nod32 Antivirus 15.2.11.0

(#119710) Black_Raven válasza Pyttawrx (#119707) üzenetére


Black_Raven
veterán

Szia! Nekem is jó minden, de jobban eszi az akksit a 2004. Eddig 7-8 órát bírt, most meg 5 órát. :( Hogy műxik az a visszatérérés az előző verzióra? még soha nem csináltam..ez. [kép]

[ Szerkesztve ]

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#119711) Pyttawrx válasza Black_Raven (#119710) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

még ezt nem tapasztaltam, de majd figyelem. Köszi :)

(#119712) t72killer válasza Lauda (#119700) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Retailről itt szó sincs, ezek volume kiadások, amit a kereskedő mennyiségi kedvezménnyel vett.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#119713) Lauda válasza t72killer (#119712) üzenetére


Lauda
félisten

:F

(#119714) Pyttawrx válasza t72killer (#119697) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Az más, a cég ad neked. Az rendben van. :) Volume licensz ok. De az csak egy név, hogy mennyiségi.

(#119715) t72killer válasza Lauda (#119713) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ennél világosabban nemigen tudok fogalmazni...
Retail: Niki Lauda besétál egy sztech boltba, kér egy win-t az új lego-PC-jéhez: ez 1db licensz, fix árral.

Volume: Niki Lauda cége felhívja a M$-ot, hogy telepítenek 1600 új munkaállomást, kéne rájuk oprendszer. Kap 1600 gépre működő licenszet (1db kóddal), mondjuk 160 egyedi licensz áráért.

#119714: európában az is rendben van, ha kereskedőként veszel egy 1000es csomagot és egyesével eladod magánembereknek.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#119716) Lauda válasza t72killer (#119715) üzenetére


Lauda
félisten

Jesszusom... Szerintem ezt ne erőltesd.

(#119717) Pyttawrx válasza Lauda (#119716) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

:DD :C

(#119718) W. A. Lacky


W. A. Lacky
tag

Sziasztok!
Hogy lehet kikapcsolni végképp az update-t a W10-ben?
Azért szeretném kikapcsolni, mert minden egyes frissítéskor tönkre megy vmi, és vissza kell állítani. Már nagyon unom...

W. A.

(#119719) Cs1csó válasza W. A. Lacky (#119718) üzenetére


Cs1csó
félisten

Milyen kiadást használsz HOME vagy PRO? PRO-ban lehet egy évig halogatni a frissítést, de a biztonságiak talán akkor is jönnek.

Esetleg próbáld ki ezt a kis programot: O&O ShutUp10
Ebben lehetőség van az update letiltására.

(#119720) t72killer válasza W. A. Lacky (#119718) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Módosítod az idevágó registry vagy goup policy beállítást.

Én eddig csak egyes nagyfrissítések után találkoztam problémával.

#119719: ilyen 3rd party cuccokat sose eresztenék a rendszerre:U

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#119721) King Unique válasza W. A. Lacky (#119718) üzenetére


King Unique
titán

Lásd egy másik válaszban leírtakat. :))

Egyébként meg nyilván nem javasolt véglegesen és teljesen letiltani a Windows Update-et és ezzel mindennemű frissítést. :N Meg ennyi erővel lehetne használni EOL XP-t, vagy W7-et is... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#119722) Cs1csó válasza King Unique (#119721) üzenetére


Cs1csó
félisten

ennyi erővel lehetne használhatni EOL XP-t, vagy W7-et is

Ne adj ötleteket! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#119723) t72killer válasza King Unique (#119721) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"A win98 biztonságos, ui már vírust sem írnak rá 10 éve." ;) szerk: az esetleg még kerengő kártevők meg azelőtt kifagyasztják, mielőtt komoly kárt tudnának okozni.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#119724) Pityu. válasza King Unique (#119702) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Hát semmilyen paranccsal nem sikerült megtisztítanom a WinSxS mappát.
Itt a törlés véglegesen az egész mappa tartalmat törölné?Bele is döglene a windowsom?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#119725) King Unique válasza Pityu. (#119724) üzenetére


King Unique
titán

Itt egyrészt a 7,2 GB-os WinSxS azért nem olyan sok, az még elmegy. Másrészt összevissza nyilván nem kellene beletörölni, pláne nem magát az egész mappát törölni. Harmadrészt nemrég azt írtad van 68,5 GB szabad lemezterület a C-n, ami akkor megfelelt, vagyis nem világos miért akarsz még többet felszabadítani.

(#119726) W. A. Lacky


W. A. Lacky
tag

Sziasztok!
Köszönöm a válaszokat W10 upgrade ügyben. A gpedit-ben letiltottam mindent, ill. ahol a tiltás - Microphosch furfang - engedélyezést jelent, ott engedélyeztem. Remélem ez megoldja, ha nem, kénytelen leszek más op rendszer után nézni. Egyébként PRO-t használok. (Elég sok pénzt fizettem érte, hogy elvárhassam a problémamentes működést.) Persze tudom, hogy mainapság már semmi sem a tisztességről szól. Nekem csak annyi lett volna az elvárásom, hogy a hülye update-k után is ugyanúgy működjön a gépem, mint azelőtt. (Csak zárójelben: kizárólag jogtiszta, azaz fizetős programok vannak a gépemen.) Sajnos a Microphoschnál a megbízhatóság nem opció. Kár...

W. A.

(#119727) Geth válasza W. A. Lacky (#119726) üzenetére


Geth
addikt

Én nem fizettem érte semmit, mégis működik. Ki érti ezt a furfangot :DDD
Inkább úgy fogalmaznék, hogy nem mindenkinek opció a megbízhatóság.

[ Szerkesztve ]

(#119728) jeni válasza W. A. Lacky (#119726) üzenetére


jeni
félisten

Mely hardver vagy ehhez kapcsolódó program az ami frissítés után nem megfelelően működik?
Azt le lehet cserélni vagy helyettesíteni?

(#119729) Kelvin válasza W. A. Lacky (#119726) üzenetére


Kelvin
őstag

Sok ember itt nyavajog miután erőlteti a frissítéseket, mikor még fel sem ajánlja a rendszer. Akkor kell frissíteni mikor feldobja a wu...nem egy bonyolult dolog. (ez lehet rád nem vonatkozik)

Sok sikert a más operációs rendszerhez! Biztosan problémamentes lesz ;]
Az okos telefonod sohasem hülyült be, az okos tévéd, a kocsid, a médialejátszód és még sorolhatnám. Persze a szemét mocsok Microsoft amiért fizetek...Elvileg itt a linux éve már majdnem 40 éve (ja nem) tessék akkor azt használni.

[ Szerkesztve ]

"A legvégén nem az fog számítani,hogy mennyi év volt életedben,hanem hogy mennyi élet volt éveidben"

(#119730) Fire/SOUL/CD válasza Pityu. (#119724) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ha ez sem tud helyet felszabadítani, akkor semmi, viszont ez a módszer eltakarít minden Windows Update-t, azaz a parancs futtatását követően a feltelepített frissítéseket nem lehet eltávolítani. (Tehát nem "lebombázza a korábban felkerült frissítéseket, meghagyja azokat, csak a frissítési előzményekből tűnnek el ill. ebből adódóan nem lesz opció a korábbi frissítések eltávolítására, szóval csak saját felelősségre)

Rendszergazdi parancssorba másold be ezt és enter
Dism.exe /online /Cleanup-Image /StartComponentCleanup /ResetBase

UI: Eltart(hat) egy ideig, attól függ milyen teljesítményű a masina...

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#119731) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Azért mert eredetileg 72gb volt amúgy ás nem telepítettem semmit,hogy 68,5 legyen.Egyébként azóta meg 67,6 szóval nem értem fogy vissza jön,fogy vissza jön....

#Fire/SOUL/CD

Már próbáltam nem vettem észre változást.Egyébként nincs gondom úgy frissítések óta szóval az annyira nem érdekel.

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#119732) Fire/SOUL/CD válasza Pityu. (#119731) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Akkor ne foglalkozz vele...
Épp most húzott le nálam ~1,6GB-t, de hogy mi a faxért, azt nem tudom, és nem a 2004-est telepíti vagy hasonló, csak úgy szórakozásképpen... :DDD
(Itthon vagyok, itt csak mobilnet csomagom van, nem mindegy az a 1,6GB csak a semmire)

Előbb-utóbb megunom, oszt' írok egy olyan kódot, hogy a WU is csak arcfelismeréssel mehet ki a netre bammeg... ;]

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#119733) Pityu. válasza Fire/SOUL/CD (#119732) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Hát nekem minden estere nem elfogatott,hogy zabálgatja kénye kedvére a helyet.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#119734) Fire/SOUL/CD válasza Pityu. (#119733) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Én sem akarok hozzászokni, de ez a W10... Ha nem fejlesztenék alá, akkor még mindig a W8.1 lenne a masinán...
(Érdekes módon több topikban lett érvelés a W10 vs. W7 kapcsán... Egy valamit azért csúnyán kihagytak, a W8.1-t... Pedig pont azt nem kellene...)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#119735) Pityu. válasza Fire/SOUL/CD (#119734) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Egyébként tényleg nagyon elfeledték a windows 8.1-et nem volt rossz kis cucc pedig.A win 8.1 kap még támogatást?Azért kérdem mert jó ideje nem használtam nem olvastam felőle.

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#119736) Geth válasza Pityu. (#119735) üzenetére


Geth
addikt

Guglitól meg letörik a kezed. 8.1 2018 elejéig volt supportálva, extended support 2023 elejéig.

(#119737) Pityu. válasza Geth (#119736) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Igen letörik a kezem :) Mivel most említették eddig eszembe sem jutott így most nem gugliztam a te szavad járásával ,morcos egy gorilla vagy :)

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#119738) andor80 válasza W. A. Lacky (#119718) üzenetére


andor80
senior tag

Ott valami súlyos hardware gond lehet vagy valamelyik szoftvered.Vidd szervizbe a géped.

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#119739) Geth válasza Pityu. (#119737) üzenetére


Geth
addikt

Miből vetted hogy morcos vagyok? Csak nem rögtön a fórumra írkálok ha valami eszembe jut :)

(#119740) t72killer válasza Fire/SOUL/CD (#119732) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem csak a wu van, egy rakás egyéb sz.r, lásd spotlight és hasonlók. Minimum 6-8 helyen szoktam matatni a group policyben minden nagyfrissítés után, hogy a hótt felesleges netforgalmi sallangokat megnyessem.

Nekem a WU egyébként "notify bud don't download" státuszon van, és kézzel telepítem a frissítéseket mihelyst az logisztikailag alkalmas, azaz épp senki se használja a családból a csiganetünket. Mert ugyebár egy mezei frissítés GB-os nagyságrendű manapság ha office is van a gépen (utóbbiról mondjuk én leszoktam, csak asszonyt nem sikerült még libreoffice-ra átnevelni).

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#119741) Cs1csó


Cs1csó
félisten

Üdv, 2004-es build.
Ha lefuttatom manuálisan az optimalizációt majd csinálok egy gép újraindítást akkor megint ez fogad:

Valami ötlet, vagy esetleg valami link, hogy hivatalos fórumon is előjött már ez a hiba?

(eddig ezzel nem is foglalkoztam - nem nyitogattam korábban ezt a beállítást - de egy fórumtárs rámírt, hogy nála a 1909-es build ezt csinálja és nézzem meg nálam mi a helyzet akkor a 1909-es build-en voltam még és ott rendben lefut pár naponta és azt ki is írta, hogy mikor volt a legutóbbi lefutása, de most a 2004-esen már nekem sem fut le magától, és ha lefut sem jegyzi meg, hogy lefutott)

[ Szerkesztve ]

(#119742) Geth válasza Cs1csó (#119741) üzenetére


Geth
addikt

Ismert hiba, mdl-en is olvastam néhány hete.
Hogy a hivatalos hibalistán miért nincs rajta, passz.

Pityu.: Plz, leköteleznél :) Jobbulást a kezednek.
A win10 topikban igazán leszokhatnánk a retróról.

[ Szerkesztve ]

(#119743) Pityu. válasza Geth (#119739) üzenetére


Pityu.
nagyúr

A fantáziám játszik velem :) egyébként nem jutott volna eszembe a win 8.1 de ha már ide írták gondoltam rá kérdezek adott a téma.De majd legközelebb guglizok :)
A retrót már ne nekem írd amennyiben a régebbi windows említésére gondolsz :)

#csicso82

Nálam 1909-en rendesen kiírja mikor volt futtatva,igaz szoktam manuálisan is futtatni de ugye ssd-n nem de ott is kiírja mikor volt utoljára futtatva

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#119744) Cs1csó válasza Geth (#119742) üzenetére


Cs1csó
félisten

:R

(Köszönöm, erre voltam kíváncsi, a lényeg, hogy nem egyedi eset)

(#119745) mpo válasza Cs1csó (#119741) üzenetére


mpo
veterán

Régen is láttam ilyet, de az SSD-t nem kell rábízni.
Aki meg kitalálta a szilárdtest-meghajtó fordítást, annak rálépnék a farkára.

Ha érted, akkor már elavult.

(#119746) Pyttawrx válasza mpo (#119745) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

:D

(#119747) #86564352 válasza Cs1csó (#119741) üzenetére


#86564352
törölt tag

2004 reddit megathreadben is írják. Friss build hátránya, több ilyen apróság van.

(#119748) Cs1csó válasza mpo (#119745) üzenetére


Cs1csó
félisten

Oké, de te hogyan fordítanád? Mert ugye a Whinchester - HDD - Merevlemez már bevált.
SSD - Solid State Disk - Szilárd-test meghajtó

twofatcat

A Windows működése szempontjából jelentéktelen hiba de általánosságban nagyon is komoly, hiszen azonnal észrevehető, átlátható.

[ Szerkesztve ]

(#119749) #86564352 válasza Cs1csó (#119748) üzenetére


#86564352
törölt tag

IT-ben nehéz ügy a magyar fordítás. Szép magyar nyelvünket nem erre tervezték. Vagy ronda, vagy nem fér ki és rövidíteni kell ami szintén ronda. Személy szerint ezért inkább angolul használom. Mobilon is mik vannak kicsit elmélyül az ember a beállításokban:
banners = hét karakterből lesz magyarul hosszú szalaghirdetések
kényszer rövidítések: alk. frissítése, hál. és v. nélküli kapcs.
ami márkanév (facetime, mail, app store) az magyaron is angolul van, akkor felesleges a vegyes kinézet

Windows-nál is amikor magyar elé kerülök, néha csak lesek mi van :)
Még az is érdekes, magyarként magyarul mondjuk a rövidítéseket: esesdé, hádédé, cépéu, úesbé és tök izé amikor külföldi ismerősnek reflexből így mondtam "your hádédé is slow" :D

"általánosságban nagyon is komoly, hiszen azonnal észrevehető"

Egyetértek. Mindig ciki ha új buildben olyan bug van, ami eddig jó volt és könnyen látszik. Nem az észrevétellel van gond, min. féléve tákolják ezt a 2004-et, biztos látták és jelezték már. Viszont úgy vannak vele jó lesz a parasztnak így is, ki kell adni most, majd később javítják. Azért nagy baj nem lesz, ha egy ideig nem fut le a TRIM, vagyis kérdés amúgy lefut és csak a visszajelzés bugos?

(#119750) Daffni2 válasza #86564352 (#119749) üzenetére


Daffni2
addikt

Még az is érdekes, magyarként magyarul mondjuk a rövidítéseket:

Mint ahogy a világ legtöbb országában a saját nyelvük kiejtése szerint mondják.

[ Szerkesztve ]

"Aki ad,az nyer"

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.