Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#119551) makoss válasza King Unique (#119392) üzenetére


makoss
addikt

Küld már el légyszi még egyszer, lehetőleg magyarul, helyet, képet, lehet máshogy vannak nálam a dolgok de nem találom, köszi! :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#119552) King Unique válasza mSchumi87 (#119545) üzenetére


King Unique
titán

Az a program már ezeréves és alapesetben csak legacy/CSM telepítéshez jó, ahogyan a Rufus MBR-BIOS sémája is. Viszont ha támogat az adott hardver (alaplap), illetve annál az UEFI BIOS UEFI módban NTFS fájlrendszerű telepítési adathordozót (pendrive), akkor működhet az UEFI-s telepítés is.
Szóval akkor te célirányosan az avítt legacy/CSM mód szerint készített telepítési adathordozóval telepítettél a modern hardver + OS + NVMe SSD ellenére, bár attól a végeredmény még lehetett UEFI szerinti, ha teljesült az előbb említett feltéttel. :D :))

(#119553) Ablakos


Ablakos
őstag

A parancssor beállítása hogy lehetne globális? Kitűztem egyet a tálcára beálltva az OK. Ha indítok valamelyik folder alól az egy teljesen alap beállítást kap.

(#119554) JamesHun


JamesHun
addikt

Hamarosan érkezik a Windows 10 2020. májusi frissítése. Ezt a frissítést kompatibilis eszközökhöz ajánljuk, de az Ön eszköze még nem áll teljesen készen rá. Amint az eszköze készen áll, a frissítés megjelenik ezen a lapon. Most semmit sem kell tennie.

Valahogy meg tudom nézni mire gondol a windows mi nem kompatibilis a gépben szerinte?
Vagy ez csak standard üzenet?

SeriesX: JamesSHun

(#119555) King Unique válasza JamesHun (#119554) üzenetére


King Unique
titán

Lásd egy másik válaszban leírtakat, illetve az ismert hibák listáját.

(#119556) GEPESZ66 válasza t72killer (#119475) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Ezt törölte tegnap akkor a Defender a PUP engedélyezése után:

(#119557) #53667584 válasza GEPESZ66 (#119556) üzenetére


#53667584
törölt tag

Meg is érdemli aki winrart használ :)

(#119558) GEPESZ66 válasza #53667584 (#119557) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Maradok a 7 Zip-nél.
Viszont a Defender védelmi előzményeit ahogy látom, nem lehet törölni!?
Az így meginz "gáz".

(#119559) #53667584 válasza GEPESZ66 (#119558) üzenetére


#53667584
törölt tag

Viccnek szántam, elnézést :)

Az előzmények törlése alatt erre gondolsz? [link]

(#119560) sittes79


sittes79
addikt

Nálam se ajánlotta fel a frissítést ez adódhat abból hogy friss Windowsban kinyirtam minden szemetet, meg adtam neki rendesen különböző programokkal is.

(#119561) mSchumi87 válasza King Unique (#119552) üzenetére


mSchumi87
senior tag

:D na ebbol nem sokat értek, de megnéztem a linked alapjan mit ir a BIOS-nal es ott az van hogy UEFI az most jo vagy nem?

Samsung Galaxy S24/ MacBook Pro 14" M1 Pro/ iPad mini 6

(#119562) hhgygy


hhgygy
senior tag

W10 2004
A Dell Latitude-ra simán felment, a HP 15-re több update keresés után sem kínálja fel.

[ Szerkesztve ]

Dell Latitude 5590 i7 8650u 16GB 512 GB NVMe SSD; POCO F3

(#119563) King Unique válasza mSchumi87 (#119561) üzenetére


King Unique
titán

Mármint ha a rendszerinformációnál a BIOS-mód = UEFI, akkor UEFI módban lett telepítve a W10 és igen, az jó. Meg akkor ezek szerint a hardvered, annál az UEFI BIOS támogatja UEFI-s telepítésnél a pendrive-on az NTFS fájlrendszert. Bár a Rufus UEFI-NTFS megoldása az UEFI módban csak a default FAT16/32 fájlrendszert támogató gépeknél is lehetővé teszi NTFS alapon az UEFI-s bootolást és telepítést, viszont ehhez szükség lehet a Secure Boot kikapcsolására.

[ Szerkesztve ]

(#119564) movax


movax
őstag

Nyolc éves Vaión hiba nélkül megy a 2004, nem winupdate-tel, hanem Update Assistant-tal tettem fel.

(#119565) Pyttawrx válasza hhgygy (#119562) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Frissitsd media creation tool-al. Én is úgy csináltam ma 2 gépet is.

(#119566) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Hello!

Csak azt szeretném megtudakolni, hogy egy 2GB RAM-os gépre a Win10, vagy a Win7 ajánlottabb e inkább? Olvastam olyat is, hogy a 10-nek jobb a memóriakezelése, így kevés RAM-al is gyorsabb tud lenn, mint a 7-es. ???

THX!

(#119567) t72killer válasza SunMount3r (#119566) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Egyik se, xubuntuval próbálkoznék.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#119568) SunMount3r válasza t72killer (#119567) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Kösz, de maradok a Win-es oldalon. Megszokott app-ok, játékok stb... Meg az, hogy "egyik se" elég túlzás, a szóban forgó 2GB-os gépen Win7 fut évek óta gond nélkül, csak gondoltam esetleg a Win10-el gyorsabb/szebb/jobb is lehetne. ?

[ Szerkesztve ]

(#119569) lck válasza SunMount3r (#119568) üzenetére


lck
senior tag

Ha van benne SSD akkor egy próbát megér a 10, egyébként 7

(#119570) Slavia


Slavia
aktív tag

A Windows 10 May 2020 Update érdekesebb újításai:
a merevlemezen vagy SSD-n lévő fájlok indexelése mindig a PC tétlen állapotában történik, így az nem nem lassítja a számítógép használatát; a Windows Subsystem for Linux 2 már teljes értékű Linux rendszermagot használ, egy még idén érkező frissítéstől kezdve pedig a grafikus felületű linuxos appok futtatását is lehetővé teszi majd; korlátozható a Windows Update-ben a frissítések letöltésének sebessége; mutatja a PC-ben lévő háttértár típusát és a videovezérlő hőmérsékletét a Feladatkezelő; már csökkentett üzemmódban is használható a Windows Hello beléptetőrendszer; a véletlen törölgetések elkerülése érdekében a Lemezkarbantartó eszközből kikerült a Letöltések mappa tisztításának lehetősége; áttervezték a Gépház → Hálózat és Internet → Állapot felületet, és már megtekinthető rajta az elmúlt 30 nap adatforgalma; a Gépház → Frissítés és biztonság → Helyreállítás menüben kiválasztható az opció, hogy az internetről letöltött, legújabb Windows 10 telepítővel történjen az operációs rendszer újratelepítése; átnevezhetővé váltak a virtuális asztalok; a magyar nyelvvel is kompatibilis a beépített SwiftKey virtuális billentyűzet ajánlórendszere; hivatalos támogatást kapott a Wi-Fi 6 és a WPA3; elérhető a DirectX 12 Ultimate, bár az újdonságait a játékoknak és a hardvereknek is támogatniuk kell. más eszközökről Bluetooth-on keresztül zene streamelhető a számítógép hangszóróira.

(#119571) SunMount3r válasza lck (#119569) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

SSD lesz, az új telepítés arra fog menni, bármelyik is legyen a kettő közül. De nem értem a logikát, a Win10 SSD-vel gyorsabb csak a Win7-nél, HDD-vel meg a Win7 a gyorsabb, vagy hogy?

(#119572) lck válasza SunMount3r (#119571) üzenetére


lck
senior tag

A 10 sokkal több lemezműveletet hajt végre ( főleg 2 Giga ramnál ) , de - mint te is írtad - optimalizáltabb más szempontokból. Ezért kell hozzá SSD. ( Mondjuk legalább 4Giga ram sokat dobna rajta. )

[ Szerkesztve ]

(#119573) Armagedown válasza SunMount3r (#119571) üzenetére


Armagedown
őstag

Igen, tapasztalataim szerint lassabb a Win10 merevlemezzel, mint a 7.

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#119574) Cs1csó válasza SunMount3r (#119566) üzenetére


Cs1csó
félisten

Tehetnél egy próbát - ha ugye a Windows-os vonalon akarsz maradni - a legfrissebb 2004-es Windows 10 build-del, hátha.

(#119575) hhgygy válasza Pyttawrx (#119565) üzenetére


hhgygy
senior tag

Annyira nem sürgős

Dell Latitude 5590 i7 8650u 16GB 512 GB NVMe SSD; POCO F3

(#119576) jokeph válasza SunMount3r (#119568) üzenetére


jokeph
nagyúr

Üdv !
Milyen gépről van szó ?
+2 GB ram mindegyikhez (W7/W10) erősen ajánlott, csakúgy mint az SSD.

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#119577) SunMount3r válasza jokeph (#119576) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

E4600-as proci, így ezen fog állni, vagy bukni a dolog, mert lehet már fel sem menne rá a Win10.

(#119578) #53667584 válasza SunMount3r (#119577) üzenetére


#53667584
törölt tag

Egy másik topicban még nem T4300 volt a CPU?

(#119579) Pyttawrx válasza SunMount3r (#119571) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Kellene a gép típusa, illetve paraméterei. Bármelyik rendszer gyorsabb ssd-vel, mint hdd-vel. Illetve elég bele pl 1gb ram és 32bit oprendszer. Az hogy 3 vagy 4gb (itt 64 bites os kell) ram van benne az nem oszt nem szoroz, a win10 jól gazdálkodik. Azért tegyél bele ramot, mert így dualba fog menni, azaz a ram és cpu közt dupla sávszél lesz. Rengeteg gyengébb gépet (pl core2duo/ddr2, vagy alattiak) így csináltam meg, ha nagyon nem akartak ujat venni. De ssd az kell, a ram “csak” a dual mód miatt.

szerk:
arra simán felmegy.
mire lesz használva?

[ Szerkesztve ]

(#119580) SunMount3r válasza #53667584 (#119578) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Két különböző gép, két különböző eset.

(#119579) Pyttawrx: A procit már írtam, alaplap: P5QSE2, 2x1GB DDR2 800Mhz RAM, tehát már dual channel-ben megy. De ez utóbbi is okoz némi fejtörést, mert ha bővíteni akarom, akkor lehet nem úszom meg, hogy 2x2GB-ot tegyek újonnan a helyükre, mert pont ilyen típusú RAM-okat 1GB-ban már nem hiszem, hogy kapni fogok.

[ Szerkesztve ]

(#119581) worxland válasza SunMount3r (#119566) üzenetére


worxland
addikt

Win10. Apám gépe (Core 2 Quad, 2 giga RAM) teljesen jól működik vele - természetesen SSD-vel.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#119582) Pyttawrx válasza SunMount3r (#119580) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Akkor azt nem bántanám addig a még nem látom, hogy megy ssd és a 2x1gb rammal.

(#119583) Pyttawrx válasza worxland (#119581) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Az jó proci volt mindig is. :D

(#119584) Lauda


Lauda
félisten

(#119585) Pyttawrx válasza Lauda (#119584) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

:D Ennyi fórumbejegyzés után is?? Lehet megcsinálom a rufus-osat is videón. :DD :)

(#119586) Lauda válasza Pyttawrx (#119585) üzenetére


Lauda
félisten

Nem saját videó. Egy blogbejegyzésben találtam: [link] :) Szerintem egyébként jobban megértik az emberek, ha így videón látják.

(#119587) Pyttawrx válasza Lauda (#119586) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Tudom, hogy nem saját volt. :). Mondjuk egyet már csináltam, képekben. De már elavult lehet. Mindjart megkeresem.

szerk:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#119588) Szellem. válasza Pyttawrx (#119587) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Nem kötözködni akarok, de ami linkeltél az nem két ugyan olyan módszer a végeredményt tekintve? Mind a kettő esetében bootolhato pendrive jön létre.
Az egyiket az MS saját cuccával csinálsz, a másikat meg a Rufusszal. Mondjuk egy kérdéses, hogy a Rufusz esetén tudsz UEFI telepítőt készíteni. Az MS cuccával nem?
Szerintem az MS cucca egyszerűbb. De, mond ha tévedek.

[ Szerkesztve ]

(#119589) Lauda válasza Szellem. (#119588) üzenetére


Lauda
félisten

A rufusnál te állítod be milyen legyen, a mct amit készít az pedig mindkét rendszeren bootolni fog. :) Ugyanaz a végeredmény, csak van akinek a rufus a szimpi , másoknak a mct, gondolom emiatt mutatta be mindkét megoldást.

(#119587) Pyttawrx :R

[ Szerkesztve ]

(#119590) Cs1csó válasza Lauda (#119589) üzenetére


Cs1csó
félisten

Azért szeretem a RUFUS-t mert ha BIOS-os ha UEFI-s gépre akarom a telepítőt létrehozni, csak egy pillanat.

(#119591) Pyttawrx válasza Szellem. (#119588) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Végeredmény ugyanaz, csak a rufus-nál. Tudod állítani a legacy/uefi módot, és szerintem gyorsabb, mint az mct. És igen egy füst alatt tudtam le a 2 lehetőséget, kinek mi a szimpi. :) A többit Lauda kolléga leírta. :D

(#119592) herdsman12


herdsman12
őstag

Dual boot-os SSD-n töröltem a két Win partíciót (Legacy/MBR), majd (USB/MCT) újra telepítettem.
Most 50MB lett a "Rendszer számára fenntartott" partíció, előzőleg 500MB volt, jól van ez így?

(#119593) Doky586 válasza Cs1csó (#119590) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ugyanúgy mct vel [link] vagy másolással is [link], ugyanúgy lehet uefi vs legacy mód közt választani bármely gépen. Nem kell előre eldönteni hogy majd telepítéskor milyen módot akarok v mire van lehetőség. A másolásos a legjobb mert nem törli a meglevő adataimat a penről.

[ Szerkesztve ]

(#119594) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Frissítési segéddel felfrissítettem a WIN-t.
Az alaplapi USB csatlakozóba bele van dugva nálam egy hosszabbító kábel, hogy az asztalon legyen így a csatlakozási lehetőség.
Azt vettem észre, hogy ha másoltam a pendrive-ra valami állományt, akkor nem jelent meg az állomány neve, csak ha mégegyet kattintottam az asztalra.
Átnevezni sem tudtam az állományt.
A PC ház előlapi csatlakozójába dugva a pendrive-t, nem volt ilyen gond.
Érdekes módon a számítógép újraindítása megoldotta a problémát, már normálisan működött a másolás.
Nem tudom, hogy mi okozhatta a problémát az alaplapi USB-nél?
Jártatok már így?

(#119595) Marci79


Marci79
aktív tag

Sziasztok! Azt szeretném kérdezni, hogy lehet-e egyedi win10 telepítő pendrive-ot csinálni? Úgy, mint anno a win7 esetében. Beleintegrálni a steam-gog-epic-uplay-origin klienst és egyéb programokat. Azért, hogy ne kelljen később pöcsörészni az utólagos felrakásokkal.

(#119596) King Unique válasza Szellem. (#119588) üzenetére


King Unique
titán

Nemrég már volt erről szó, de azért jó, hogy x naponta, n+1-edig alkalommal újra előjön a hogyan írjuk ki pendrive-ra a telepítőt téma is. :DDD Egyébként az MCT-vel készített telepítési adathordozó bootolható CSM és UEFI módban egyaránt, + annál előny a kisebb méretű ESD ISO. Valamint akik nem tudnak telepítési adathordozót létrehozni, nincsenek tisztában a CSM/UEFI fogalmával, azoknak nyilván egyszerűbb az MCT használata, az előbbiek mellett vsz ez is egy ok, amiért ilyen toolt készített a Microsoft. Bár ha valaki annyira nem ért hozzá, akkor inkább ne álljon neki a clean installnak, esetlegesen olyan partíciót/lemezt formázva/törölve amit nem kellene, BIOS beállításait elcseszve, random és nem tudatosan telepítve, stb... Illetve pont ezért ott van a gépházban a személyes fájlokat megtartó / mindent eltávolító alaphelyzetbe állítás lehetősége is, akiknek nem megy a clean install külön bootolt telepítési adathordozóról (pl. pendrive), számukra az előbbi egyszerűbb lehet.

(#119597) Szellem. válasza King Unique (#119596) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Nemrég már volt erről szó, de azért jó, hogy x naponta, n+1-edig alkalommal újra előjön a hogyan írjuk ki pendrive-ra a telepítőt téma is. :DDD

Köszi, hogy leírtad mindezt, de ha elolvasod a hozzászólásom a kérdésem, nem feltétlen erre vonatkozott, hanem a két eszköz közötti kapcsolatról érdeklődtem.
A topikot nem követem napi szinten, de ha szeretnék telepíteni pendriveról, akkor utánaolvasok, és csak azután kérdezek. :R

(#119598) King Unique válasza SunMount3r (#119566) üzenetére


King Unique
titán

Mivel a W7 egy 10+ éves legacy és már EOL OS, azért ilyen szempontból a modern és aktívan támogatott W10 nyilván ajánlottabb. Viszont ha annyira régi és ergya a hardver, akkor nem nagyon lesz gyorsabb, + azt sem árt lecsekkolni, hogy telepíthető-e rá egyáltalán. Bár ha annál újabb és erősebb hardver, mint ami nemrég egy másik esetnél volt, akkor lehet esély a futtatásra. + Ha van rá lehetőség, akkor a RAM-ot célszerű bővíteni legalább 4 GB-ra, a tetű lassú HDD - amivel amúgy W7,8.1,10 egyaránt lassúcska - helyett meg SSD-t használni rendszermeghajtónak.

(#119599) King Unique válasza Szellem. (#119597) üzenetére


King Unique
titán

Le volt írva az is, hogy az MCT CSM + UEFI telepítőt készít, a Rufus esetén meg lehet CSM + UEFI (ha támogatja a hardver UEFI-nél az NTFS-t) és UEFI only. + A telepítési adathordozó elkészítése egy dolog, de utána a megfelelő telepítés is lényeges, célirányosan a megfelelő boot mód beállítása a BIOS-ban és/vagy a megfelelő boot eszköz kiválasztása, stb.
Nem is feltétlen kell napi szinten követni, ott van a topik keresője, ami hasznos dolog. :))

(#119600) jeni


jeni
félisten

Hello
A gyerek gépében akartam nagyobbra cserélni a C meghajtót.
Csak elkövettem azt a hibát,hogy rajta hagytam a D meghajtót.
Pedig telepítésnél direkt kijelöltem mire menjen, Most a gondom,hogy ez fogad.
Kettős boot kép. Az első nem aktív,így a másodikra kell kattintani,hogy tovább menjen.

Ennek megszüntetésére ,próbálom megcsinálni de a beírt parancsot nem fogadja el.

bcdedit /set '{current}' description "Windows 10 Pro" (amúgy a Windows 10 pro van rajta)


Korábban láttam ilyen gondot,itt leírva de hirtelen nem találom ennek a megoldását.

Törölni a telepített az első SSD-t nem szeretném,ezért ez lenne ,hogy úgy javuljon meg,hogy ne kelljen boot-on választani.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.