Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#118801) Tomi_78


Tomi_78
tag

Köszönöm a választ, Haxiboy és Drag77!
Akkor mindenképpen kell egy külön beszerzendő szoftver is a két felhasználós géphez? A Windows 10 alapból nem támogatja ezt?

(#118802) Drag77 válasza Tomi_78 (#118801) üzenetére


Drag77
senior tag

Igen alapból nem.

http://draginet.hu , MCSA, MCSE, UEWA, Microsoft 365 Certified: Modern Desktop Administrator Associa Microsoft Certified: Windows Server Hybrid Administrator Associatete,

(#118803) zolee001 válasza Tomi_78 (#118801) üzenetére


zolee001
őstag

Csak ha széthackeled amivel egyben licencet is sértesz

(#118804) adrian94


adrian94
őstag

Sziasztok. Tegnap magától törlődött nagyon sok fontos képek, videóm és kb minden ami a D meghajtón volt.. Vissza tudom ezeket szerezni valahogy?

Jobb klikk a D meghajtón majd "korábbi verzió vissza állítása" sajnos nem működik. "Nem áll rendelkezésre korábbi verzió" ezt írja.

Próbáltam 2 data recovery programot is amivel pár képet vissza állított de a gép nem tudta őket megnyitni.

Valami ötlet?

(#118805) Pyttawrx válasza adrian94 (#118804) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia!
Én a mini tool partiton progit használom usb-s változat (fizetős verzió), már régóta, eddig ez vált be nekem. Most is sikerült több 2-20%-o állapotban lévő hdd-ről visszahozni kb minden képet :), és olvasható is. Biztos van más is, eddig nekem ez jött be a legjobban Ezelőtt a recuva progit vettem meg. Az sem volt rossz. (get data back volt még régebben).
Egy kusza ötlet:
rendszervisszaállítás a törlés előtti időre?

[ Szerkesztve ]

(#118807) movax válasza adrian94 (#118804) üzenetére


movax
őstag

"magától törlődött"

Ilyesmi azért nem szokott csak úgy előfordulni. Egyetlen ilyen esetet láttam, az Avira saját elhatározásból karanténozta a qBittorrentet, mert az ugye csúnyarossz szoftver. Biztos nem buzeráltál valamit, véletlen formázás, particióizélgetés, ilyesmi?

[ Szerkesztve ]

(#118808) adrian94 válasza movax (#118807) üzenetére


adrian94
őstag

Telepítettem a hard disk sentinel programot, beléptem a mappába ahol volt mindenem (képek,videók,filmek,zenék,játékok) és már semmi nem volt ott..

Lehet ez a program a hibás?

(#118809) King Unique válasza adrian94 (#118804) üzenetére


King Unique
titán

Ez a magától törlődött elég érdekesen hangzik, mivel teljesen maguktól normál esetben nyilván nem törlődnek csak úgy az adatfájlok, ráadásul egy másik meghajtótól (D). Itt inkább az képzelhető el, hogy esetleg az antivírus szoftver (melyik?) törölte/karanténozta őket, ahol ha csak karanténozta, akkor onnan visszaállíthatók, kivételekhez adhatók, stb. Vagy lehet a felhasználó törölte őket véletlenül, ahol ha nem te voltál, de más is használta a gépet, akkor lehet ő volt...

Egyébként meg ahogyan már linkelték, ez az adatmentéses topik témája, mármint hogyan kell adatot menteni, visszaállítani, ez ügybe inkább ott kellene érdeklődni. Ahol az adatmentő programoknál nem derült ki melyikek voltak futtatva, meg hogy azok teljes kereséssel (deep scan), vagy csak gyorskereséssel, ahol az előbbi javasolt minden fájl megtalálásához. Meg hogy hova lettek visszaállítva a fájlok, mert ha másik fizikai meghajtó helyett "okos" módon rá a mentendő forrásmeghajtóra (D), akkor nem meglepő, ha utána hibásak... Meg azt is jó lenne tudni, hogy az a D meghajtó HDD, vagy SSD-e, mert ha az utóbbi, azaz SSD, akkor a törlés után aktív TRIM mellett lőttek a fájloknak (példa).

"Lehet ez a program a hibás?"

Nyilván nem, mármint ha telepíted a HDS-t a C-re, meg abból a hivatalos weboldalról letöltöttet és nem valami tákolt verziót, akkor utána nyilván nem törlődnek a fájlok a D-ről. Max. úgy, ha a D-n lefuttatsz utána vele egy destruktív írástesztet, de azt csak nem csináltad, meg nem is említetted. Meg hibás itt inkább a HDD/SSD meghajtó lehet, de annak állapotáról szintén nem derült ki semmilyen információ, ahogyan a pontos típusa sem ismert.

[ Szerkesztve ]

(#118810) #86564352 válasza adrian94 (#118804) üzenetére


#86564352
törölt tag

Linux USB-ről megnézném esetleg, ennyi információból csak több kérdés merül fel: partíció oké, profil nem szállt el, zsarolóvírus? Ugyanaz a meghajtó fizikailag a D? Akkor hardveresen rendben lehet. Ha adatmentés topik alapján, vagy még jobb hozzáértőhöz elvinni, sikerül visszaszerezni az adatokat, akkor a nagyon sok fontos képről legyen BIZTONSÁGI MENTÉS külső HDD-n és felhőben is.

(#118811) poli27


poli27
veterán

Hali

Az Outlook levelező rendszer (nem a kliens) másnál is csigalassú? pár napja keresni se tudok asztali outlookal a leveleim között, mert azt írja nem tudja betölteni a kiszolgálóról... másnak nincs ilyen nyűgje? Outlook.hu email cím..

(#118813) Abrion


Abrion
senior tag

Hali

Hát tegnap olyat láttam amit még soha, a 128 GB SSDn a C meghajtó tele van figyelmezés kaptam:D elégé bepánikoltam hogy talán elérte a max irási limitet de nem :Da windows anyi mindent töltőt le hogy elfogyott a 8GB szabad hely :D nehéz volt megtalálnom hová ment el a 8GB de meglett :D kíváncsi lennék, valaki kitalálná el hol volt 7GB felesleg :D

(#118814) King Unique válasza Abrion (#118813) üzenetére


King Unique
titán

Egy bruttó 128 GB-os SSD-n a Windows 10 alapesetben simán elfér és nyilván 8 GB-nál több lesz a szabad terület. Ha esetedben nem és csak 8 GB maradt, akkor az vsz az utólag telepített programok, játékok, + az SSD-n tárolt egyéb fájlok tárhelyszükséglete miatt lehet. Meg ez esetben akkor alul lett méretezve a rendszermeghajtó, nagyobb tárolókapacitásút kellett volna venni, használni az egyéni igényektől függően...
Nem derült ki mit töltött le esetedben a Windows, meg nem tippmix ezt itt kitalálni, de ha rendszeresen frissítve volt, akkor a havi összesítő frissítések nyilván nem ekkora méretűek. Egy teljes funkciófrissítésnél viszont már elfogyhat a 8 GB szabad terület, de 10 nap után ott is automatikusan törlődik a Windows.old mappa, + akár manuálisan is törölhető lemezkarbantartóval, tárterületsegéddel, nemrég említve volt.

(#118815) Abrion


Abrion
senior tag

amugy a windows update volt a ludas :) 7.3GB volt a disk cleanupnál :D
Ne érts félre, csak egy sima windows van fent, meg csak 1 játék aminek kell sebbeség, meg FF ennyi, meg pár más hasznos progi, steam meg a több játék másik tárolon van, a lényeg hogy alig van valami a C meghajtóm :) de természetesen letöröltem pár progit és áthelyeztem már képet és video ami a játék könyvtárában volt, van most 64GB hely :) úgy érzem ezt már nem fogja a windows update lefogyasztani :D

(#118816) King Unique válasza Abrion (#118815) üzenetére


King Unique
titán

Az is gondolom úgy, hogy a frissítések után még egyáltalán nem volt futtatva a lemezkarbantartó, mert 1 db havi összesítő frissítés telepítése után nyilván nem lesz 7,3 GB. :N + A gépházban a tárterületsegédnél automatizálható is a takarítás, vagyis a manuális futtatással sem feltétlen kell foglalkozni.

(#118817) seger válasza #04441088 (#118771) üzenetére


seger
addikt

Bill csere megoldotta!

(#118818) Abrion válasza King Unique (#118816) üzenetére


Abrion
senior tag

hogy tudom beállitani azt hogy update telepítés után törölje a letöltést automatikusan?

(#118819) King Unique válasza Abrion (#118818) üzenetére


King Unique
titán

Mint már említve és linkelve volt, ott van a gépházban a tárterületsegéd, aminél beállítható, ütemezhető az automatikus futtatás, kiválasztható, hogy mely tartalmakat törölje, stb.

[ Szerkesztve ]

(#118820) xeon forever


xeon forever
addikt

Sziasztok. Valaki tudja, hogy windows 10-ben adatmasolas miert "csak" 1.3GBps(1300MB) a Max. Kiprobaltam ssd-ssd/ssd-ram drive/ram drive-ram drive/ az osszes cluster mereten kiprobaltam es ennyi volt a Max. CPU 1-2%-on.
Lehet a defenders fogja Meg?

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#118821) Pyttawrx válasza xeon forever (#118820) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Milyen a gép? Sata3 interfész? Mi az adattároló, mármint típusa? Kicsi fájlok vagy nagy fájl? És igen kapcsold ki defit. :)

[ Szerkesztve ]

(#118822) Geth válasza xeon forever (#118820) üzenetére


Geth
addikt

Most mértem ~2 GB/s-et is, bekapcsolt Defender mellett, közepes i5, EVO 970 NVMe PCIe 3.0 x4. Szerintem nem a Defender a ludas.

(#118821) Pyttawrx: SATA3 max. 600 MB/s, egyébként RAM-RAM irányt is írt.

[ Szerkesztve ]

(#118823) Pyttawrx válasza Geth (#118822) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

tudom mennyi, ezért kérdeztem, mert csak számokat írt. Mintha nem is jól
1.3GBps az az nem 1300MB, hanem MBps, vagy benézek vmit?

[ Szerkesztve ]

(#118824) Geth válasza Pyttawrx (#118823) üzenetére


Geth
addikt

600 < 1300. A kérdés akkor szűkített volna, ha 600-nál lényegesen kevesebbet írt volna :)
GB (gigabyte) != Gb (gigabit)

[ Szerkesztve ]

(#118825) Pyttawrx válasza Geth (#118824) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Lényeg, hogy pontosan kell kérdezni, mert nem mindegy hogy MB, vagy Mbps. :R

Ahogy írod GB, vagy Gb nem mindegy

[ Szerkesztve ]

(#118826) Geth válasza Pyttawrx (#118825) üzenetére


Geth
addikt

Dehát GB-t írt, nem Gb-t, nincs elírva.
A "ps" szuffix tökmindegy ha mindkét mértékegységnél ott van, mert akkor stimmel a dimenzió ("másodpercenként"). Ezt az apróságot azért ki lehetett következtetni.

[ Szerkesztve ]

(#118827) Pyttawrx válasza Geth (#118826) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

:K
Akkor ez nála ~10 gigabits. Az evo képes majd a 3x-osára is kb 27gigabitre is

[ Szerkesztve ]

(#118828) Geth válasza Pyttawrx (#118827) üzenetére


Geth
addikt

Gigabyte-ot írt, még át is számolta megabyte-ba.
Kávé? :DDD

(#118829) Pyttawrx válasza Geth (#118828) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

tudod, hogy gigabyte-ot írt. Még nem ért le amúgy :D
Én számoltam át, nah mindegy még akkor nálam reggel van laozzunk :D

(#118830) xeon forever válasza Geth (#118822) üzenetére


xeon forever
addikt

Mondom az az erdekes hogy ram drive is pontosan ennyit produkal.64GB ddr4-2133 win7x64 alatt pedig joval tobb volt a regi geppel....

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#118831) #86564352 válasza poli27 (#118811) üzenetére


#86564352
törölt tag

Nálam webes outlook.com és ios app rendben. Asztali nincs, megnéztem a Win10 Mail appot, és ott is rendben keres. Valószínűleg nálad lehet valami, ha nagy számban rosszalkodna az Outlook, már megírták volna a tech oldalak.

(#118832) Geth válasza xeon forever (#118830) üzenetére


Geth
addikt

Most egy DDR3-as gép előtt ülök, itt átalakítós az NVMe, szóval inkább két RAM disk között néztem, ~1.8 GB/s, Defender szintén.

(#118834) rolee9309 válasza CirrMee (#118243) üzenetére


rolee9309
csendes tag

Kösz, kikapcsoltam, mások el is érik a gépemet, viszont én nem látok még mindig senkit :((
Nyomtatónál (jó kis Kyocera taskALFA, nem a szívem csücske :DDD ) a szkenneléssel is vannak gondok, beírtam az eddig többi gépen használt user/password kombót, az erre a gépre beállítottat, üresen is hagytam, oszt' mégse akarja.
Áh, nem értek én ehhez.... Azt mégis nekem kell vele sz*rakodnom.

(#118835) zolee001 válasza rolee9309 (#118834) üzenetére


zolee001
őstag

Ha szembemész a gyártó (MS) ajánlásaival akkor ne csodálkozz,hogy nem müködik rendesen
Bonyolult dolog 1x megadni egy passwordöt a file és printer shareinghez majd a többi eszközön megadni és akkor müködne minden rendesen
Érdekes szaktudással lehet megaáldva a helyi rendszergazda ha egy ilyen problémába belepusztult

Neked a többi gép megosztásainak az elérését próbáld ki a \\ip cim\megsoztás használatával,majd felcsatolhatod network driveként
Kisebb hálózatokban (vissza a 90 es évekbe) lehet még fix ip cimekkel dolgozni majd a hosts file-ba felvenni mindent és probléma letudva
Ezen dolgok special a rendszergazda dolgai lennének

(#118836) King Unique válasza xeon forever (#118820) üzenetére


King Unique
titán

Itt nem derült ki, hogy pontosan milyen SSD-kről van szó, az milyen olvasási és írási sebességet tud, milyen hardverről, annál a feltételezhetően NVMe SSD megfelelő sávszélességet biztosító PCIe slotba van-e csatlakoztatva, stb. Meg hogy mit mutatnak a szintetikus tesztek, azaz pl. a CDM, mert egy dolog a fájlkezelős fájlmásolás, aminek a sebességét több tényező befolyásolhatja.

(#118837) xeon forever válasza Geth (#118832) üzenetére


xeon forever
addikt

Kiprobalom a regebbi gepen is. Lehet hogy valamelyik vezerlo progi korlatozza?

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#118838) #73959936


#73959936
törölt tag

sziasztok. a defender beállításait elküldené vki privátban vagy akár ide is ?
(mármint hogy egyedüli védelemként hogyan és mit kell rajta állítani ?)
:R
valamint levélszűrésre mit lehet/kellene használni ? :U

(#118839) King Unique válasza #73959936 (#118838) üzenetére


King Unique
titán

Akkor majd megmondják a vírusirtó topicban, ha már ott is feltetted ugyanezt a kérdést. :)) Meg amúgy is mélyebb szinten inkább annak a témája, + van külön Microsoft Security Essentials & Windows Defender topik is. De az utóbbiba már nem szükséges beírni, elég volt az előbbibe.

[ Szerkesztve ]

(#118840) Lauda válasza #73959936 (#118838) üzenetére


Lauda
félisten

Szia! Én semmit sem állítottam rajta.

(#118841) #73959936


#73959936
törölt tag

ok. köszi és elnézést :B

(#118842) Pyttawrx válasza xeon forever (#118837) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Esetleg live linux alatt is próbáld ki

(#118843) *Ropi* válasza xeon forever (#118830) üzenetére


*Ropi*
félisten

BIOS / UEFI szinten véletlenül nem 1333-on mennek azok a RAM-ok?

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#118844) xeon forever válasza *Ropi* (#118843) üzenetére


xeon forever
addikt

DDR4 2133 ECC quad channel biosban is Aida szerint is.

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#118845) Cs1csó válasza Fire/SOUL/CD (#118788) üzenetére


Cs1csó
félisten

Volt "LAN Power saving" opció a BIOS-ban, letiltottam és el is tűnt az ikon! :R

Sőt ez egy BIOS-os gép, de be lehet kapcsolni az UEFI módot, persze akkor kelleni fog egy újratelepítés de az nem gond. Lehet teszek vele egy próbát.

(#118846) King Unique válasza Cs1csó (#118845) üzenetére


King Unique
titán

Az UEFI-re váltás miatt nem feltétlen kell a 0-ról újratelepíteni a Windows 10-et, meg ha jelenleg CSM módban oké minden, akkor erővel UEFI-re se váltani, ami egy másik válaszban részletezve van. Bár azt tudom, hogy szereted a tiszta telepítést. :))

(#118847) Cs1csó válasza King Unique (#118846) üzenetére


Cs1csó
félisten

:B

(Ez a gép csak netezésre és filmnézésre van extrém minimális módon van csak belakva: VLC, Chrome, Qbittorrent, HoneyView kb. ennyi többre nincs igény.)

[ Szerkesztve ]

(#118848) *Ropi* válasza xeon forever (#118844) üzenetére


*Ropi*
félisten

Akkor nem nyert. :N

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#118849) Pyttawrx válasza xeon forever (#118844) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

A linux mit mutat? :)

(#118850) szazbolha


szazbolha
addikt

Üdv!
Következő feladathoz kéne segítség.
Win10 pro -ra 3 user jelentkezik be felváltva. A Távoli asztalt nem LOG OFF-al hagyják el, hanem "Disconnet" - módon, így a következő bejelentkezőnek jelzi a rendszer hogy más van bejelentkezve.
Azt szeretném megoldani hogy Disconnect után automatikus LOF OFF-al kilépjen az USER1 és USER2 5 percen belül, de ha Admin disconnectál, akkor neki ne legyen LOG OFF 5 perc múlva.

Meg is tudom oldani a csoport házirend módosításával az öszes userra. GPEDIT ->
User Configuration\Policies\Administrative Templates\Windows Components\Remote Desktop Services\Remote Desktop Session Host\Session Time Limits

De ez mind a 3 felhasználóra vonatkozik. Az Admin1-et is LOG OFF-al kiteszi Disconnect után.
Hogy lehetne ezt megoldani? Az Adminra ne vonatkozzon.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.