Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#118901) xeon forever válasza #86564352 (#118896) üzenetére


xeon forever
addikt

"@Ez akár egy-két órát is igénybe vehet, de mások számára megnehezíti az eltávolított fájlok helyreállítását.@"
:C
Ezt most olvastam eloszor.... :W
Meg Jo hogy Soha nem csinaltam ilyet.
Clean reinstall ssd,-re kb 15 perc....

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#118902) Geth válasza xeon forever (#118901) üzenetére


Geth
addikt

Olyan sok? :DDD

(#118903) jokeph válasza Geth (#118902) üzenetére


jokeph
nagyúr

Azért nem mindegy, milyen hardverre mene fel. :D
C2D-s gépemre kell a 15 perc, SSD mellett, fő gépre legyen durván 5 perc. ;]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#118904) Pyttawrx válasza xeon forever (#118901) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Én sem szeretem a visszaállítást. Clean installal sokkal gyorsabb. :)

(#118905) Pyttawrx válasza jokeph (#118903) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Eddig 7 perc volt a legyorsabb telepítésem , a gép bekapcsolásától számítva. Nyilván utána driverek stb. Az úgy 20-30 perc volt összesen, mire minden alap progit stb feltettem. :D

[ Szerkesztve ]

(#118906) hhgygy válasza xeon forever (#118901) üzenetére


hhgygy
senior tag

Pontosan, ráadásul kivártam a 2+ órát és akkor bootloopba került az egész Windows, ezért mondom én is, hogy szűz telepítés, oszt jónapot.

Dell Latitude 5590 i7 8650u 16GB 512 GB NVMe SSD; POCO F3

(#118907) King Unique válasza xeon forever (#118901) üzenetére


King Unique
titán

Igen, csak a 0-s clean install esetében nem tarthatók meg a személyes fájlok, ellenben az alaphelyzetbe állításnál igen, lásd az előbb leírtakat. Meg a minden elem eltávolításánál is a művelet ideje függ attól, hogy mi van beállítva, azaz csak a C / minden lemez törlése, gyorstörlés / adatmegsemmisítés, stb. + Ott van a már említett opció, hogy a 2004-es verziótól kezdve már képes lesz felhőből is visszaállítani, illetve onnan letölteni hozzá a szükséges fájlokat.
A clean install lehet gyorsabb adott esetben, de az alaphelyzetbe állításnak is lehet létjogosultsága. Na meg úgy pláne, hogyan sokan még Windowst sem tudnak megfelelően telepíteni, ebben (!) a topikban is kb. kétnaponta az a kérdés, hogyan kell a Windows 10 ISO-t pendrive-ra kiírni, arról bootolni és telepíteni, CSM/UEFI szerinti legyen-e a telepítés (ha egyáltalán tudja melyik micsoda), stb... :DDD :))

(#118908) Pyttawrx válasza hhgygy (#118906) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

:W 2+ uhh. :D

(#118909) mokus1


mokus1
addikt

sziasztok,
van egy mappám amiben videók vannak és egy samsung tv-vel szeretném megosztani.
Eddig tök jól működött, de újra kellett telepítenem a gépet pont emiatt de valami miatt nem látja a tv a fájlokat.
Megjelenik mint media server de mintha semmi nem lenne megosztva.
Mit állítottam be rosszul? Hogy állítsam jól?

Helyesbítek: a mappákat már látom a tartalmukat még nem.

[ Szerkesztve ]

(#118910) hhgygy


hhgygy
senior tag

De meg lett osztva a mappa az újratelepítés után?

Dell Latitude 5590 i7 8650u 16GB 512 GB NVMe SSD; POCO F3

(#118911) Geth válasza jokeph (#118903) üzenetére


Geth
addikt

Az 5 perc már nem olyan rossz.
Most ezt próbalgattam legutóbb:
dism /apply-image /imagefile:Z:\install.wim /index:1 /applydir:W:\
Így kihagyom a setup-ot teljesen, persze az image preparált :P

(#118912) mokus1 válasza hhgygy (#118910) üzenetére


mokus1
addikt

Meg igen, jobb gombbal mindenkivel. Illetve a jelszavas védelem is ki lett véve.
De mondom ami a furcsa, hogy a mappákat üresnek látom.

Na most a Videók mappában lévő, tartalmat látom a többit nem.

[ Szerkesztve ]

(#118913) xeon forever válasza Geth (#118902) üzenetére


xeon forever
addikt

2 enter leutese kozott leguritok egy dobozt sort a kertben...majd vissza az enterhez. ;]

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#118914) xeon forever válasza King Unique (#118907) üzenetére


xeon forever
addikt

Windows attelepito nem jatszik?

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#118915) Geth válasza xeon forever (#118913) üzenetére


Geth
addikt

Network boot és hasonló, bár ennyire gyorsan nem iszok.

Jahogy közbe? Itt nincs közbe user interaction ;]

[ Szerkesztve ]

(#118916) xeon forever válasza Geth (#118915) üzenetére


xeon forever
addikt

Jah image az kicsit mas Ott egy felesre van Ido :C ..

[ Szerkesztve ]

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#118917) King Unique válasza xeon forever (#118914) üzenetére


King Unique
titán

Nem, max. külső programmal. De amúgy is minek, akkor már inkább kompletten mentem a rendszert és szükség esetén abból állítok vissza, vagy klónozok. Ha az utóbbi adott, akkor újratelepíteni a 0-ról is minek, teljesen felesleges, max. akkor, ha indokolt és nincsen más lehetőség... :D :))

[ Szerkesztve ]

(#118918) Pyttawrx válasza King Unique (#118917) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ebben az esetben, clean install kellene. Átadni szeretné üresen, de windows-zal

(#118919) xeon forever válasza King Unique (#118917) üzenetére


xeon forever
addikt

Azert kerdeztem ugy, hogy nem jatszik-e? Bocs, hogy nem irtam egyertelmuen. :B

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#118920) King Unique válasza Pyttawrx (#118918) üzenetére


King Unique
titán

Az a része már ki lett tárgyalva, arra már ment válasz, ez most másik téma. De az előbbinél is amúgy a clean install a 0-ról max. csak egy lehetőség, de nem feltétlen kizárólagos, mivel az alaphelyzetbe állítás is opció lehet, sőt hivatalosan maga a Microsoft is az utóbbit javasolja eladás/elajándékozás előtt. :))

[ Szerkesztve ]

(#118921) jokeph válasza Geth (#118911) üzenetére


jokeph
nagyúr

és (#118905) Pyttawrx:
Az 5 perc természetesen bekacsolástól a friss WIN betöltött asztaliáig értendő, a móka utána jön. :D
Ezt az időt az aláírásomban lévő géppel futottam, a gyári 1909-es x64-es W10 telepítő egy Sandisk 64GB Extreme Go USB3.1 SDCZ800-064G pendrive-ról volt futtatva, természetesen a megfelelő 3.1-es portba dugva. :U

(#118920) King Unique: kétségtelen, megvan az előnye az alapra visszaállításnak is. :K

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#118922) Geth válasza jokeph (#118921) üzenetére


Geth
addikt

Pendrive, so oldschool :)

(#118923) skoos


skoos
őstag

Sziasztok, kis böngésző segítségre lenne szükségem.

A céges folyamatokat egy Synergy nevezetű weblapon kezeljük, de ezt makulátlanul csak IE-ben lehet kezelni. Az adat-opciókat popup ablakokban lehet kiválasztani, de az IE-n kívül semmi nem tudja ezt jól. Mert semmilyen más böngésző nem jeleníti meg a popupokat. Csak kérdezném, ezen az egy böngészőn kívül tényleg semmi tudja ezt, lehetséges ez? A képet nézve a kis nagyító ikonra klikkelve jelenne meg a popup a kiválasztható opciókkal...
[kép]

[ Szerkesztve ]

(#118924) #53667584 válasza skoos (#118923) üzenetére


#53667584
törölt tag

Popup blokkolás kikapcsolasa nem segít pl. Firefox alatt?

(#118925) Sgt. Chris


Sgt. Chris
aktív tag

Üdv! Érdeklődnék, hogy a meglevő rendszeremet, amely naprakész, HDD-ről bemountolt ISO lemezképből lehet közvetlenül frissíteni a 2004-es bulidre?
Nem Insider, hanem rendes, napi használatú, hibamentes 10 Pro X64 HUN...így ennek megfelelő 2004-es telepítő készült UUP-ről, amit használnák a frissítéshez. (19041.1.191206-1406.VB_RELEASE_CLIENTPRO_OEMRET_X64FRE_HU-HU)

A tiszta telepítés jelenleg nem játszik, a 1903, az 1909-re átállás is csak frissítéssel, a meglevő rendszer megtartásával történt, gond és probléma nélkül.

ASUS ROG Strix B350-F, AMD Ryzen 5 1600, 2*8GB DDR4 Corsair Vengeance LPX, ASUS RX470 4GB STRIX, Samsung EVO 970 250GB+Adata SP920 128GB SSD, 1TB+2TB WD HDD, FSP Hyper 600W

(#118926) xeon forever válasza King Unique (#118920) üzenetére


xeon forever
addikt

Nrkem. Ilyenkor csak a telepited elotti rendes formazas hianyzik a e real clean telepiteshez. Persze ha nem vagy terrorista akkor normal estben ez atlag felhasxnaloknak semmit nem jelent...
Mindenesetre veletlenul sem szeretnek senkinek adni bankartyaszamot jelszokat stb...
Nalam is jart Mar olyan hdd amirol oprendszer telepites utan meg jelszot kellett visszanezni fajltoredekbol havernak...(Meg xp-s korszak)

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#118927) King Unique válasza Sgt. Chris (#118925) üzenetére


King Unique
titán

Lehet, erről is volt már itt. Vagyis W10 2004 ISO-fájl felcsatolása a fájlkezelőben, majd ott a setup.exe futtatása és mehet a közvetlen build upgrade a személyes fájlok, telepített programok, beállítások stb. megtartásával.

[ Szerkesztve ]

(#118928) Sgt. Chris válasza King Unique (#118927) üzenetére


Sgt. Chris
aktív tag

Jaja! :R Igen, pont ezt a felcsatlakoztatott ISO-ból történő frissítést szeretném, csak nem voltam benne biztos, hogy ez így egészséges, nem-e zavarja be a telepítőt az esetenkénti win újraindulás telepítés közben...

ASUS ROG Strix B350-F, AMD Ryzen 5 1600, 2*8GB DDR4 Corsair Vengeance LPX, ASUS RX470 4GB STRIX, Samsung EVO 970 250GB+Adata SP920 128GB SSD, 1TB+2TB WD HDD, FSP Hyper 600W

(#118929) Robokutya


Robokutya
senior tag

Srácok tudom alapkérdés de hogy tudom a file kijelölés színét megváltoztatni ezt a bugyikék színt akarom eltüntetni semmi mást.

(#118930) King Unique válasza jokeph (#118921) üzenetére


King Unique
titán

Annak a pendrive-nak amúgy semmi köze az USB 3.1-hez, max. Gen 1 = USB 3.0 alapon nevezhető annak, sőt jelenleg kb. az összes normál pendrive ilyen. :D + Ha megnézed, akkor elég gyenge a sebessége pl. ehhez képest, ahol az utóbbi már ténylegesen USB 3.1 Gen 2-es, illetve külső SSD. Szóval felesleges volt USB 3.1 porthoz csatlakoztatni, nem lesz gyorsabb, meg ha maga a port is egyáltalán Gen 2-es volt... :DDD

A (hagyományos) telepítésnél a telepítési adathordozó (pendrive) sebessége mellett azért a célmeghajtó (HDD/SSD) sebessége is számít. + A pendrive csak a telepítés 1. fázisában kell, restart után a 2 fázisnál - ami plusz idő, kattingatások - már nem, az első után eltávolítható. De amúgy igen, egy modern hardvernél gyors pendrive, SSD, gyors kattintgtatás formában lezavarható akár 5 perc alatt is maga a telepítés.

(#118931) #53667584 válasza Robokutya (#118929) üzenetére


#53667584
törölt tag

HKCU\Control Panel\Colors
HKCU\Control Panel\Desktop\Colors

Esetleg [link]

[ Szerkesztve ]

(#118932) King Unique válasza xeon forever (#118926) üzenetére


King Unique
titán

Ha magáról a HDD/SSD meghajtóról a későbbi adatvisszaállítás megakadályozása a cél, akkor ott önmagában a szimpla gyorsfomázás kb. 0. Oda ilyenkor lassú formázás / DiskPart clean all parancs kell, illetve SSD-knél Secure Erase, lásd egy korábbi válasz b. pontjánál leírtakat. + A Windows 10-ben lévő alaphelyzetbe állításnál is van felülírásos adatmegsemmisítés, az egyik előző válaszban már linkelve volt az azzal kapcsolatos beállítás.

[ Szerkesztve ]

(#118933) jokeph válasza King Unique (#118930) üzenetére


jokeph
nagyúr

Jól meg vannak keverve az USB 3-as variánsok elnevezései. :D
Mondjuk a 2. esetben NVMe SSD van bekötözve az adapterbe, még szép hogy megy annyit. ;]
Ami a lényeg, hogy nem max 40 MByte/sec-et tud olvasásra (nálam lévő 2.0-ás pendrive-ok nem mentek többet a régebbi gépeimben), hanem a 200 MB/sec-et megfutotta olvasásra nálam, telepítéskor meg csak ez számít, az írási sebesség nem játszik, az is közel volt a 120 MByte/sec-hez.
A célmeghajtó "természetesen" SSD volt, egy NVMe x4-es Netac 930E. Bár jelen esetben lehetett volna bármelyik normálisabb SATA SSD is akár, a sebességet figyelembe véve. :K

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#118934) skoos válasza #53667584 (#118924) üzenetére


skoos
őstag

Sehol nem segített. :O

(#118935) Robokutya válasza #53667584 (#118931) üzenetére


Robokutya
senior tag

Ez a progi majdnem jó az egér által húzható kijelölő kék keret meg is változott de a kijelölt ikonok keret kék színét nem találom benne :(

(#118936) Zoz válasza skoos (#118923) üzenetére


Zoz
őstag

Pont az ilyen céges szarok miatt van még mindig benne az IE a Windowsban.

(#118937) Dinter


Dinter
addikt

Üdv!

A laptopom mitől ébredhet fel folyamatosan az alvásból? Nagyon idegesítő :W

(#118938) King Unique válasza Dinter (#118937) üzenetére


King Unique
titán

Azt konkrétumok nélkül nem nagyon fogja senki távolról kitalálni, hogy mitől, max. a telejósda... Meg ez úgy működik, hogy megnézed mi ébresztette fel a Windowst és attól függően alkalmazod a linkelt leírásokban a megfelelő megoldást.

(#118939) jeni


jeni
félisten

Az alaplap (nálam plusz a procival egyben) eladása esetén amelyen a Win 10 Pro van amúgy teljesen legálisan anno Win 7 Pro lett aktiválva ingyenesen a Win 10 Pro. Ezt anno hivatalosan én bontottam fel DVD tokban gyári Microsoft Hun külső papír csomagolással vettem meg.
Ezt hogyan lehet átvinni új gépre?
Ugyanis ugyan ezzel a módszerrel korábban a gyerek Win 7 Home lett aktiválva Win 10 Home gépre hivatalosan a Microsoft által és a múlt heti új gép vétele,összerakása után már a Microsoft nem engedélyezte, hogy újra aktiválhassam. Mindkettő eredeti Windows 7 serial matricárról lett aktiválva. Ami tudtommal nem OEM -ként kell kezelni vagyis nem a konfigurációival együtt lett megvéve.
Esetleg az a megoldás,hogy újra Win 7 Pro -val a saját gyári matrica alapján telepíteni és arról ismételten Win10 P-re engedélyeztetni?
A termék az enyém teljesen legális. Nehogy valaki félre értse a dolgot.

[ Szerkesztve ]

(#118940) Fuvaros


Fuvaros
senior tag

Sziasztok, pár napja nem megy a Backgammonmaster a gépemen, nem jut el a bejelentkezésig, okozhatja win 10 hiba? (Tüzfal és viruskereső kikapcs után sem) köszi

Nem fuvaros, ez csak megtévesztés...

(#118941) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Sziasztok! Windowsban már tökéletesen megoldották a skálázást? Nekem fontos lenne az éles, de azért olvasható betűmegjelenítés. 32" 2560x1440 monitort vennék, amin az azonos pixelméret miatt, ugyanolyan éles a szöveg, mint a 24" 1920x1200-on, de azt ajánlották inkább vegyek 4K-s monitort. Úgy emlékszem régebben a Windowson nem volt jó a skálázás, rendszerszövegre. Nem tudom, hogy skálázva ugyanolyan méretű betűket látnék, mint FHD-n, ráadásul élesebben.

[ Szerkesztve ]

(#118942) movax válasza Dinter (#118937) üzenetére


movax
őstag

Leggyakrabban az egértől, az eszközkezelőben ki kell kapcsolni az ébresztési lehetőséget. Ugyanitt a hálókártya hasonló opcióját is ki kell kapcsolni és a magic packet-re vonatkozó részt is.

(#118943) King Unique válasza jeni (#118939) üzenetére


King Unique
titán

Itt egyrészt korábbi válaszokban le van írva, hogy hardvermódosítás esetén hogyan lehet újraaktiválni a Windows 10-et megtartva az aktuális termékkulcsot, licencet: [link], [link].
Másrészt arról is volt szó ugyancsak egy korábbi válaszban, hogy ha a régi/jelenlegi hardvernél digitális licenc van, akkor a termékkulcs eltávolítása/Windows-telepítés törlése után sem fog megszűnni és milyen módszerrel lehetne deaktiválni, az új hardverre átvinni, ott újraaktiválni.

"Esetleg az a megoldás,hogy újra Win 7 Pro -val a saját gyári matrica alapján telepíteni és arról ismételten Win10 P-re engedélyeztetni?"

Nem feltétlen szükséges a W7 —► W10 upgrade, mehet egyből a W10 clean install, mivel a W10 a 1511-es verzió óta közvetlenül elfogadja a W7, 8.1 termékkulcsokat az aktiváláshoz.
Sőt, újratelepíteni sem feltétlen muszáj a W10-et a hardvermódosítás miatt, lásd egy másik válasz 2. pontjában leírtakat. Ha cserélve lesz a HDD/SSD meghajtó is, akkor meg ott van a klónozás lehetősége.

[ Szerkesztve ]

(#118944) #12901120 válasza pinnacle (#118941) üzenetére


#12901120
törölt tag

Nekem csak fullhd a képernyő, de ezen nem tökéletes mindenhol. Pl. eszközkezelőben, eseménynaplóban, gpeditben, stb. homályosak a betűk. Nagyon gáz..
Kiegészítem annyival, hogy a 2004-es update-ben is ugyanez a helyzet...

[ Szerkesztve ]

(#118945) II.Démonlord


II.Démonlord
tag

sziasztok
Még csak nemrég váltottam át az itthoni gépemen a Win 10-re és van egy beállítás, amit nem találok.
Korábban Win 7 esetén a mappáknál volt lehetőség egy ilyen megjelenítési képet beállítani win 7 kép.
A 10-es esetén a Nézetnél találtam olyat, hogy Részletek ablaktábla, ami egy a fentihez hasonlót jelenit meg, de jobb oldalon és nem lent. Ezt valahogy át lehet állítani?

[ Szerkesztve ]

(#118946) Doky586 válasza #12901120 (#118944) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A képernyő skálázásod nem 100% ra van állítva. :B

(#118947) RoyBatty válasza Doky586 (#118946) üzenetére


RoyBatty
aktív tag

Magyarul nem működik rendesen a skálázás továbbra sem :) Annak úgy kéne működnie, ha 100%-tól eltérő van beállítva, akkor sem lennének elmosódva a betűk.

(#118948) King Unique válasza RoyBatty (#118947) üzenetére


King Unique
titán

Erről is volt szó itt, ilyenkor az egyéni méretezésnél kell beállítani...

(#118949) vlevi válasza pinnacle (#118941) üzenetére


vlevi
nagyúr

Sose lesz tökéletes.
UWP-ben, és abban a néhány Winapi programban, ami erre már fel van készítve, működik a dolog, mert ezesetben az alkalmazás natív méretben fut, a nagyítás nagyjából úgy történik, hogy nagyobb betűméretet, ikonokat, satöbbit használ az alkalmazás. Normálisan sajnos nem tudom leírni, de kb ez a helyzet.
Más programoknál viszont ez nem működik, ezért ott a Windows nagyítja fel a képet, kb úgy, mintha te paintban ránagyítanál. Ettől lesz kockás szélű, homályos, szutyok. Annyira, hogy ha most előveszem a Visual Studio-t, és csinálok egy vadiúj Winforms alkalmazást, akkor a képernyő, betűméret mértékegysége a pixel. Abból csak úgy lesz felskálázás, ha 1.25 pixelt jelenít meg a Windows 1 helyett, mert a megírt programot nem. A Windows intéző átáll az új, nagyobb betűméretre, de az elindíott alkalmazás az marad az eredeti betűméreten, csak a Windows nagyítja fel az ablakot 125%-al.
IOS-en, Androidon azért működik ez a dolog tökéletesen, mert ott csak az újabb fajta, az UWP-re hasonlító alkalmazások vannak, amik dinamikusan méretezhetők, ott a felbontás nem fizikai, hanem logikai mértékegységen alapul, Windows alatt sajnos a programok jelentős része még mindíg a régi Winapi-ra épül, ott pedig nem nagyon volt szempont a méretezhetőség.

(#118950) gerigő válasza II.Démonlord (#118945) üzenetére


gerigő
tag

Szia,
Win10-ben én ezzel a progival oldottam meg:
[link]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.